LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
29/4-2017 18:06
England
National League Nord (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AFC Fylde 42 26 10 6 109 - 60 88
2. Kidderminster 42 25 7 10 76 - 41 82
3. Halifax 42 24 8 10 81 - 43 80
4. Salford City 42 22 11 9 79 - 44 77
5. Darlington 42 22 10 10 89 - 67 76
6. Chorley 42 20 14 8 60 - 41 74
7. Brackley Town 42 20 13 9 66 - 43 73
8. Stockport 42 19 16 7 59 - 41 73
9. Tamworth 42 21 6 15 73 - 67 69
10. Gloucester City 42 18 10 14 69 - 61 64
11. Harrogate 42 16 11 15 71 - 63 59
12. Nuneaton 42 14 13 15 67 - 69 55
13. FC United of Manchester 42 14 12 16 69 - 68 54
14. Curzon 42 14 10 18 63 - 72 52
15. Boston United 42 12 11 19 54 - 72 47
16. Bradford PA 42 12 7 23 46 - 74 43
17. Telford 42 10 12 20 38 - 57 42
18. Alfreton 42 11 9 22 62 - 95 42
19. Gainsborough 42 8 12 22 51 - 84 36
20. Worcester 42 7 14 21 44 - 63 35
21. Stalybridge 42 8 5 29 40 - 89 29
22. Altrincham 42 4 9 29 39 - 91 21
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,77 1405 3,04 194 (42,0 %) 115 (24,9 %) 153 (33,1 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
England
National League Nord (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AFC Fylde 21 13 7 1 58 - 26 46
2. Kidderminster 21 16 2 3 43 - 15 50
3. Halifax 21 12 5 4 37 - 16 41
4. Salford City 21 13 7 1 45 - 17 46
5. Darlington 21 14 2 5 50 - 29 44
6. Chorley 21 13 4 4 34 - 20 43
7. Brackley Town 21 9 6 6 27 - 21 33
8. Stockport 21 9 8 4 34 - 26 35
9. Tamworth 21 15 2 4 43 - 28 47
10. Gloucester City 21 10 3 8 41 - 30 33
11. Harrogate 21 10 4 7 44 - 38 34
12. Nuneaton 21 7 8 6 33 - 29 29
13. FC United of Manchester 21 6 8 7 35 - 35 26
14. Curzon 21 6 6 9 31 - 36 24
15. Boston United 21 7 4 10 29 - 33 25
16. Bradford PA 21 4 5 12 22 - 38 17
17. Telford 21 8 5 8 19 - 25 29
18. Alfreton 21 7 7 7 30 - 34 28
19. Gainsborough 21 5 8 8 27 - 31 23
20. Worcester 21 4 8 9 30 - 30 20
21. Stalybridge 21 5 1 15 23 - 48 16
22. Altrincham 21 1 5 15 19 - 46 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,77 1405 3,04 194 (42,0 %) 115 (24,9 %) 153 (33,1 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
England
National League Nord (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AFC Fylde 21 13 3 5 51 - 34 42
2. Kidderminster 21 9 5 7 33 - 26 32
3. Halifax 21 12 3 6 44 - 27 39
4. Salford City 21 9 4 8 34 - 27 31
5. Darlington 21 8 8 5 39 - 38 32
6. Chorley 21 7 10 4 26 - 21 31
7. Brackley Town 21 11 7 3 39 - 22 40
8. Stockport 21 10 8 3 25 - 15 38
9. Tamworth 21 6 4 11 30 - 39 22
10. Gloucester City 21 8 7 6 28 - 31 31
11. Harrogate 21 6 7 8 27 - 25 25
12. Nuneaton 21 7 5 9 34 - 40 26
13. FC United of Manchester 21 8 4 9 34 - 33 28
14. Curzon 21 8 4 9 32 - 36 28
15. Boston United 21 5 7 9 25 - 39 22
16. Bradford PA 21 8 2 11 24 - 36 26
17. Telford 21 2 7 12 19 - 32 13
18. Alfreton 21 4 2 15 32 - 61 14
19. Gainsborough 21 3 4 14 24 - 53 13
20. Worcester 21 3 6 12 14 - 33 15
21. Stalybridge 21 3 4 14 17 - 41 13
22. Altrincham 21 3 4 14 20 - 45 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,77 1405 3,04 194 (42,0 %) 115 (24,9 %) 153 (33,1 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
England
National League Nord (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. AFC Fylde 7 4 2,60 1,43
2. Kidderminster 17 9 1,81 0,98
3. Halifax 16 8 1,93 1,02
4. Salford City 17 5 1,88 1,05
5. Darlington 7 2 2,12 1,60
6. Chorley 18 7 1,43 0,98
7. Brackley Town 13 11 1,57 1,02
8. Stockport 15 8 1,40 0,98
9. Tamworth 8 10 1,74 1,60
10. Gloucester City 12 7 1,64 1,45
11. Harrogate 9 10 1,69 1,50
12. Nuneaton 2 8 1,60 1,64
13. FC United of Manchester 10 9 1,64 1,62
14. Curzon 11 8 1,50 1,71
15. Boston United 10 13 1,29 1,71
16. Bradford PA 5 17 1,10 1,76
17. Telford 13 12 0,90 1,36
18. Alfreton 7 13 1,48 2,26
19. Gainsborough 3 11 1,21 2,00
20. Worcester 10 17 1,05 1,50
21. Stalybridge 7 17 0,95 2,12
22. Altrincham 5 16 0,93 2,17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 57,77 1405 3,04 194 (42,0 %) 115 (24,9 %) 153 (33,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 18:06
England
National League Nord (42 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 18:06
England
National League Nord (42 runder)
Opdateret:
29/4-2017 18:06
England
National League Nord (42 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Telford – AFC Fylde 0 – 1
06.08.2016 16:00 Worcester – Harrogate 2 – 2
06.08.2016 16:00 Stockport – Alfreton 4 – 3
06.08.2016 16:00 Salford City – Gloucester City 1 – 1
06.08.2016 16:00 Nuneaton – Halifax 2 – 3
06.08.2016 16:00 Gainsborough – Bradford PA 1 – 1
06.08.2016 16:00 Curzon – Kidderminster 1 – 6
06.08.2016 16:00 Boston United – Stalybridge 0 – 1
06.08.2016 16:00 Altrincham – Darlington 2 – 2
06.08.2016 16:05 Chorley – FC United of Manchester 3 – 3
06.08.2016 16:05 Brackley Town – Tamworth 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2016 20:45 FC United of Manchester – Telford 0 – 0
09.08.2016 20:45 Halifax – Altrincham 2 – 2
09.08.2016 20:45 Harrogate – Boston United 2 – 0
09.08.2016 20:50 Kidderminster – Brackley Town 1 – 2
09.08.2016 20:50 Stalybridge – Stockport 1 – 3
09.08.2016 20:50 Tamworth – Worcester 1 – 0
09.08.2016 20:50 Alfreton – Gainsborough 4 – 0
10.08.2016 20:45 Bradford PA – Curzon 4 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 20:45 FC United of Manchester – Stockport 2 – 0
13.08.2016 16:00 Stalybridge – Salford City 0 – 4
13.08.2016 16:00 Kidderminster – Chorley 0 – 0
13.08.2016 16:00 Harrogate – Altrincham 2 – 2
13.08.2016 16:00 Gloucester City – Gainsborough 4 – 1
13.08.2016 16:00 Halifax – Worcester 3 – 0
13.08.2016 16:00 Darlington – Boston United 4 – 1
13.08.2016 16:00 Bradford PA – Nuneaton 1 – 1
13.08.2016 16:00 Alfreton – Curzon 0 – 1
13.08.2016 16:00 AFC Fylde – Brackley Town 1 – 1
13.08.2016 16:00 Tamworth – Telford 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2016 20:45 Curzon – Darlington 1 – 2
16.08.2016 20:45 Nuneaton – Kidderminster 0 – 2
16.08.2016 20:45 Gainsborough – Harrogate 0 – 2
16.08.2016 20:45 Salford City – FC United of Manchester 1 – 0
16.08.2016 20:45 Worcester – Gloucester City 2 – 3
16.08.2016 20:45 Stockport – Halifax 1 – 1
16.08.2016 20:45 Chorley – Bradford PA 3 – 0
16.08.2016 20:45 Brackley Town – Alfreton 2 – 3
16.08.2016 20:45 Boston United – Tamworth 3 – 0
16.08.2016 20:45 Altrincham – AFC Fylde 0 – 6
16.08.2016 20:45 Telford – Stalybridge 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Stockport – Brackley Town 2 – 4
20.08.2016 16:00 Nuneaton – Salford City 0 – 1
20.08.2016 16:00 Kidderminster – Stalybridge 2 – 1
20.08.2016 16:00 Gainsborough – Altrincham 2 – 0
20.08.2016 16:00 FC United of Manchester – Worcester 1 – 1
20.08.2016 16:00 Curzon – Telford 1 – 1
20.08.2016 16:00 Chorley – Boston United 2 – 0
20.08.2016 16:00 Bradford PA – Harrogate 2 – 3
20.08.2016 16:00 Alfreton – AFC Fylde 3 – 5
20.08.2016 16:00 Halifax – Tamworth 4 – 0
21.08.2016 16:00 Gloucester City – Darlington 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2016 20:45 AFC Fylde – Salford City 3 – 3
24.08.2016 20:45 Darlington – Chorley 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 Worcester – Chorley 0 – 1
27.08.2016 16:00 Tamworth – Bradford PA 5 – 1
27.08.2016 16:00 Stalybridge – Gloucester City 1 – 3
27.08.2016 16:00 Salford City – Gainsborough 3 – 2
27.08.2016 16:00 Harrogate – Nuneaton 3 – 1
27.08.2016 16:00 Darlington – Alfreton 3 – 4
27.08.2016 16:00 Brackley Town – FC United of Manchester 1 – 0
27.08.2016 16:00 Boston United – Kidderminster 1 – 1
27.08.2016 16:00 Altrincham – Curzon 2 – 4
27.08.2016 16:00 Telford – Stockport 0 – 0
27.08.2016 16:00 AFC Fylde – Halifax 3 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2016 16:00 Gainsborough – Brackley Town 1 – 1
29.08.2016 16:00 Gloucester City – Boston United 3 – 1
29.08.2016 16:00 Kidderminster – Altrincham 1 – 0
29.08.2016 16:00 Nuneaton – Telford 1 – 1
29.08.2016 16:00 Stockport – Worcester 1 – 0
29.08.2016 16:00 FC United of Manchester – Darlington 2 – 3
29.08.2016 16:00 Halifax – Harrogate 0 – 1
29.08.2016 16:00 Curzon – Salford City 0 – 2
29.08.2016 16:00 Chorley – Stalybridge 1 – 0
29.08.2016 16:00 Bradford PA – AFC Fylde 1 – 4
29.08.2016 16:00 Alfreton – Tamworth 2 – 5

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 20:45 Darlington – Kidderminster 0 – 1
03.09.2016 16:00 Tamworth – Chorley 0 – 1
03.09.2016 16:00 Stalybridge – Nuneaton 0 – 4
03.09.2016 16:00 Salford City – Alfreton 4 – 1
03.09.2016 16:00 Harrogate – Curzon 2 – 2
03.09.2016 16:00 Worcester – Gainsborough 2 – 2
03.09.2016 16:00 Brackley Town – Bradford PA 2 – 0
03.09.2016 16:00 Boston United – FC United of Manchester 2 – 3
03.09.2016 16:00 Altrincham – Stockport 2 – 3
03.09.2016 16:00 Telford – Halifax 1 – 2
03.09.2016 16:00 AFC Fylde – Gloucester City 2 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2016 20:45 Salford City – Halifax 2 – 2
06.09.2016 20:45 Harrogate – FC United of Manchester 3 – 1
06.09.2016 20:45 Tamworth – Gloucester City 3 – 1
06.09.2016 20:45 Worcester – Alfreton 5 – 3
06.09.2016 20:45 Boston United – Bradford PA 1 – 0
06.09.2016 20:45 Altrincham – Chorley 2 – 2
06.09.2016 20:45 Telford – Kidderminster 1 – 0
06.09.2016 20:45 AFC Fylde – Curzon 4 – 1
06.09.2016 20:45 Brackley Town – Nuneaton 2 – 1
06.09.2016 20:45 Stalybridge – Gainsborough 3 – 2
07.09.2016 20:45 Darlington – Stockport 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Stockport – Boston United 1 – 1
10.09.2016 16:00 Nuneaton – Darlington 1 – 1
10.09.2016 16:00 Kidderminster – Salford City 1 – 0
10.09.2016 16:00 Gloucester City – Altrincham 5 – 0
10.09.2016 16:00 Gainsborough – Telford 3 – 1
10.09.2016 16:00 FC United of Manchester – AFC Fylde 2 – 3
10.09.2016 16:00 Halifax – Stalybridge 1 – 0
10.09.2016 16:00 Curzon – Tamworth 1 – 5
10.09.2016 16:00 Chorley – Brackley Town 1 – 1
10.09.2016 16:00 Bradford PA – Worcester 0 – 3
10.09.2016 16:00 Alfreton – Harrogate 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 20:45 Gloucester City – Telford 3 – 0
13.09.2016 20:45 Kidderminster – Tamworth 6 – 0
13.09.2016 20:45 Nuneaton – Altrincham 4 – 1
13.09.2016 20:45 Harrogate – Stalybridge 3 – 1
13.09.2016 20:45 Gainsborough – Halifax 3 – 2
13.09.2016 20:45 Chorley – Salford City 2 – 1
13.09.2016 20:45 Brackley Town – Worcester 0 – 2
13.09.2016 20:50 Boston United – Alfreton 3 – 2
14.09.2016 20:45 Bradford PA – Darlington 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:45 Gloucester City – Nuneaton 2 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Worcester – Nuneaton 2 – 3
24.09.2016 16:00 Halifax – Bradford PA 4 – 0
24.09.2016 16:00 Harrogate – Gloucester City 3 – 1
24.09.2016 16:00 Salford City – Brackley Town 1 – 1
24.09.2016 16:00 Tamworth – FC United of Manchester 1 – 1
24.09.2016 16:00 Darlington – Stalybridge 4 – 1
24.09.2016 16:00 Curzon – Stockport 1 – 2
24.09.2016 16:00 Altrincham – Boston United 0 – 1
24.09.2016 16:00 Alfreton – Kidderminster 3 – 3
24.09.2016 16:00 Telford – Chorley 0 – 0
24.09.2016 16:00 AFC Fylde – Gainsborough 3 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 20:45 FC United of Manchester – Curzon 0 – 0
27.09.2016 20:45 Stockport – AFC Fylde 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 16:00 Stockport – Salford City 2 – 1
08.10.2016 16:00 Stalybridge – Altrincham 0 – 2
08.10.2016 16:00 Nuneaton – Curzon 0 – 1
08.10.2016 16:00 Kidderminster – AFC Fylde 3 – 3
08.10.2016 16:00 Gloucester City – Halifax 0 – 2
08.10.2016 16:00 Gainsborough – Tamworth 3 – 2
08.10.2016 16:00 FC United of Manchester – Alfreton 4 – 3
08.10.2016 16:00 Chorley – Harrogate 1 – 0
08.10.2016 16:00 Bradford PA – Telford 1 – 1
08.10.2016 16:00 Brackley Town – Darlington 2 – 2
08.10.2016 16:00 Boston United – Worcester 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Bradford PA – Chorley 0 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Worcester – Stalybridge 4 – 0
15.10.2016 16:00 Salford City – Boston United 3 – 3
15.10.2016 16:00 Darlington – Gainsborough 5 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Telford – FC United of Manchester 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 AFC Fylde – Nuneaton 2 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Gainsborough – Nuneaton 2 – 2
22.10.2016 16:00 Boston United – Halifax 1 – 4
22.10.2016 16:00 Altrincham – Telford 0 – 2
22.10.2016 16:00 AFC Fylde – Harrogate 2 – 1
22.10.2016 16:00 Chorley – Stockport 0 – 1
22.10.2016 16:00 Gloucester City – Bradford PA 1 – 0
22.10.2016 16:00 Kidderminster – FC United of Manchester 0 – 2
22.10.2016 16:00 Salford City – Tamworth 1 – 2
22.10.2016 16:00 Stalybridge – Alfreton 2 – 3
22.10.2016 16:00 Darlington – Worcester 5 – 1
22.10.2016 16:35 Brackley Town – Curzon 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2016 20:45 Curzon – Chorley 1 – 1
25.10.2016 20:45 Altrincham – Bradford PA 2 – 3
25.10.2016 20:45 Halifax – FC United of Manchester 3 – 1
25.10.2016 20:45 Harrogate – Kidderminster 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Tamworth – AFC Fylde 1 – 0
29.10.2016 16:00 Worcester – Altrincham 3 – 0
29.10.2016 16:00 Stockport – Kidderminster 0 – 1
29.10.2016 16:00 Nuneaton – Boston United 2 – 2
29.10.2016 16:00 Harrogate – Darlington 1 – 4
29.10.2016 16:00 FC United of Manchester – Gloucester City 2 – 4
29.10.2016 16:00 Halifax – Brackley Town 1 – 3
29.10.2016 16:00 Curzon – Gainsborough 1 – 2
29.10.2016 16:00 Bradford PA – Stalybridge 0 – 1
29.10.2016 16:00 Alfreton – Chorley 2 – 2
29.10.2016 16:00 Telford – Salford City 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Salford City – Harrogate 0 – 0
05.11.2016 16:00 FC United of Manchester – Bradford PA 2 – 3
05.11.2016 16:00 Chorley – Nuneaton 1 – 0
05.11.2016 16:00 Tamworth – Darlington 2 – 1
05.11.2016 16:00 Telford – Boston United 1 – 2
05.11.2016 16:00 AFC Fylde – Stalybridge 5 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2016 20:45 Alfreton – Gloucester City 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 Halifax – Kidderminster 2 – 0
12.11.2016 16:00 Darlington – AFC Fylde 1 – 1
12.11.2016 16:00 Bradford PA – Alfreton 1 – 0
12.11.2016 16:00 Boston United – Brackley Town 2 – 3
12.11.2016 16:00 Altrincham – Salford City 0 – 2
12.11.2016 16:00 Gloucester City – Curzon 0 – 2
12.11.2016 16:00 Harrogate – Tamworth 3 – 4
12.11.2016 16:00 Nuneaton – Stockport 1 – 1
12.11.2016 16:00 Stalybridge – FC United of Manchester 2 – 4
12.11.2016 16:00 Worcester – Telford 2 – 1
12.11.2016 16:00 Gainsborough – Chorley 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2016 20:50 Stockport – Gainsborough 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Kidderminster – Gainsborough 3 – 0
19.11.2016 16:00 Salford City – Worcester 3 – 0
19.11.2016 16:00 Stockport – Bradford PA 1 – 2
19.11.2016 16:00 Tamworth – Stalybridge 2 – 1
19.11.2016 16:00 FC United of Manchester – Nuneaton 3 – 0
19.11.2016 16:00 Curzon – Halifax 4 – 2
19.11.2016 16:00 Chorley – Gloucester City 4 – 1
19.11.2016 16:00 Brackley Town – Harrogate 2 – 1
19.11.2016 16:00 Alfreton – Altrincham 3 – 2
19.11.2016 16:00 Telford – Darlington 2 – 0
19.11.2016 16:00 AFC Fylde – Boston United 9 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Tamworth – Stockport 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Kidderminster – Gloucester City 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Gloucester City – Stockport 0 – 1
03.12.2016 16:00 Harrogate – Telford 2 – 1
03.12.2016 16:00 Nuneaton – Alfreton 4 – 1
03.12.2016 16:00 Worcester – AFC Fylde 1 – 2
03.12.2016 16:00 Gainsborough – FC United of Manchester 1 – 2
03.12.2016 16:00 Darlington – Salford City 2 – 2
03.12.2016 16:00 Bradford PA – Kidderminster 1 – 3
03.12.2016 16:00 Altrincham – Tamworth 1 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Stalybridge – Boston United 3 – 3

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Halifax – Telford 1 – 1
17.12.2016 16:00 Gloucester City – AFC Fylde 1 – 5
17.12.2016 16:00 Gainsborough – Worcester 1 – 1
17.12.2016 16:00 FC United of Manchester – Boston United 1 – 1
17.12.2016 16:00 Nuneaton – Stalybridge 2 – 1
17.12.2016 16:00 Curzon – Harrogate 1 – 0
17.12.2016 16:00 Chorley – Tamworth 1 – 1
17.12.2016 16:00 Bradford PA – Brackley Town 2 – 1
17.12.2016 16:00 Alfreton – Salford City 1 – 1
17.12.2016 16:00 Stockport – Altrincham 3 – 0
17.12.2016 16:00 Kidderminster – Darlington 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2016 20:45 Stalybridge – Brackley Town 0 – 1
20.12.2016 20:45 Boston United – Curzon 3 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 14:00 Tamworth – Nuneaton 1 – 2
26.12.2016 16:00 Worcester – Kidderminster 0 – 0
26.12.2016 16:00 AFC Fylde – Chorley 0 – 2
26.12.2016 16:00 Stalybridge – Curzon 1 – 2
26.12.2016 16:00 Salford City – Bradford PA 1 – 0
26.12.2016 16:00 Harrogate – Stockport 0 – 1
26.12.2016 16:00 Darlington – Halifax 3 – 2
26.12.2016 16:00 Brackley Town – Gloucester City 3 – 0
26.12.2016 16:00 Boston United – Gainsborough 1 – 1
26.12.2016 16:00 Altrincham – FC United of Manchester 0 – 3
26.12.2016 16:00 Telford – Alfreton 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.01.2017 16:00 Nuneaton – Tamworth 1 – 0
01.01.2017 16:00 Kidderminster – Worcester 2 – 1
01.01.2017 16:00 Gainsborough – Boston United 1 – 2
01.01.2017 16:00 FC United of Manchester – Altrincham 1 – 1
01.01.2017 16:00 Halifax – Darlington 2 – 2
01.01.2017 16:00 Chorley – AFC Fylde 1 – 3
01.01.2017 16:00 Bradford PA – Salford City 0 – 2
01.01.2017 16:00 Alfreton – Telford 3 – 2
01.01.2017 16:05 Stockport – Harrogate 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Stalybridge – Halifax 1 – 0
07.01.2017 16:00 Darlington – Nuneaton 1 – 2
07.01.2017 16:00 Harrogate – Alfreton 6 – 3
07.01.2017 16:00 Worcester – Bradford PA 0 – 1
07.01.2017 16:00 Tamworth – Curzon 3 – 2
07.01.2017 16:00 Salford City – Kidderminster 3 – 0
07.01.2017 16:00 Brackley Town – Chorley 0 – 1
07.01.2017 16:00 Boston United – Stockport 0 – 2
07.01.2017 16:00 Altrincham – Gloucester City 0 – 1
07.01.2017 16:00 AFC Fylde – FC United of Manchester 3 – 1
07.01.2017 16:00 Telford – Gainsborough 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.01.2017 20:45 Halifax – Chorley 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Worcester – FC United of Manchester 0 – 0
14.01.2017 16:00 Tamworth – Halifax 2 – 6
14.01.2017 16:00 Harrogate – Bradford PA 1 – 0
14.01.2017 16:00 Darlington – Gloucester City 2 – 0
14.01.2017 16:00 Altrincham – Gainsborough 2 – 3
14.01.2017 16:00 Telford – Curzon 3 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.01.2017 20:45 Curzon – Worcester 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 16:00 Nuneaton – Brackley Town 2 – 2
21.01.2017 16:00 Stockport – Darlington 3 – 3
21.01.2017 16:00 Chorley – Altrincham 2 – 0
21.01.2017 16:00 Curzon – AFC Fylde 3 – 2
21.01.2017 16:00 Kidderminster – Telford 1 – 0
21.01.2017 16:00 Halifax – Salford City 4 – 2
21.01.2017 16:00 FC United of Manchester – Harrogate 2 – 2
21.01.2017 16:00 Bradford PA – Boston United 0 – 2
21.01.2017 16:00 Alfreton – Worcester 0 – 0
21.01.2017 16:00 Gainsborough – Stalybridge 2 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Salford City – Nuneaton 4 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Brackley Town – Altrincham 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 AFC Fylde – Alfreton 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Halifax – Stockport 0 – 0
28.01.2017 16:00 FC United of Manchester – Salford City 0 – 3
28.01.2017 16:00 Gloucester City – Worcester 3 – 0
28.01.2017 16:00 Harrogate – Gainsborough 1 – 3
28.01.2017 16:00 Kidderminster – Nuneaton 4 – 0
28.01.2017 16:00 Tamworth – Boston United 1 – 0
28.01.2017 16:00 Darlington – Curzon 1 – 3
28.01.2017 16:00 AFC Fylde – Altrincham 4 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.01.2017 20:45 Curzon – Stalybridge 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 Gloucester City – Tamworth 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 Brackley Town – Stockport 0 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Curzon – Bradford PA 1 – 2
04.02.2017 16:00 Gainsborough – Alfreton 0 – 2
04.02.2017 16:00 Salford City – AFC Fylde 5 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Telford – Gloucester City 0 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Stockport – Stalybridge 3 – 1
04.02.2017 16:00 Worcester – Tamworth 1 – 1
04.02.2017 16:00 Chorley – Darlington 1 – 1
04.02.2017 16:00 Boston United – Harrogate 0 – 3
04.02.2017 16:00 Altrincham – Halifax 0 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Halifax – Nuneaton 2 – 0
11.02.2017 16:00 FC United of Manchester – Chorley 3 – 3
11.02.2017 16:00 Gloucester City – Salford City 3 – 2
11.02.2017 16:00 Bradford PA – Gainsborough 5 – 1
11.02.2017 16:00 Kidderminster – Curzon 3 – 2
11.02.2017 16:00 Tamworth – Brackley Town 2 – 1
11.02.2017 16:00 Harrogate – Worcester 3 – 0
11.02.2017 16:00 Alfreton – Stockport 1 – 1
11.02.2017 16:00 AFC Fylde – Telford 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Alfreton – Brackley Town 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 21:00 Boston United – Chorley 3 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Brackley Town – AFC Fylde 1 – 3
18.02.2017 16:00 Chorley – Kidderminster 2 – 1
18.02.2017 16:00 Curzon – Alfreton 5 – 0
18.02.2017 16:00 Gainsborough – Gloucester City 1 – 1
18.02.2017 16:00 Nuneaton – Bradford PA 1 – 2
18.02.2017 16:00 Stockport – FC United of Manchester 2 – 1
18.02.2017 16:00 Worcester – Halifax 1 – 2
18.02.2017 16:00 Boston United – Darlington 1 – 2
18.02.2017 16:00 Altrincham – Harrogate 0 – 0
18.02.2017 16:00 Telford – Tamworth 1 – 0
18.02.2017 16:00 Salford City – Stalybridge 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Gloucester City – Brackley Town 1 – 3

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Chorley – Alfreton 2 – 1
25.02.2017 16:00 Darlington – Harrogate 2 – 3
25.02.2017 16:00 Gainsborough – Curzon 0 – 1
25.02.2017 16:00 Gloucester City – FC United of Manchester 2 – 3
25.02.2017 16:00 Kidderminster – Stockport 2 – 0
25.02.2017 16:00 Salford City – Telford 2 – 1
25.02.2017 16:00 Boston United – Nuneaton 1 – 3
25.02.2017 16:00 Altrincham – Worcester 2 – 0
25.02.2017 16:00 AFC Fylde – Tamworth 3 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Brackley Town – Kidderminster 2 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2017 20:45 Darlington – Altrincham 3 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Halifax – Boston United 0 – 0
04.03.2017 16:00 FC United of Manchester – Kidderminster 1 – 0
04.03.2017 16:00 Nuneaton – Gainsborough 2 – 1
04.03.2017 16:00 Stockport – Chorley 0 – 0
04.03.2017 16:00 Tamworth – Salford City 2 – 0
04.03.2017 16:00 Worcester – Darlington 2 – 2
04.03.2017 16:00 Harrogate – AFC Fylde 3 – 3
04.03.2017 16:00 Curzon – Brackley Town 0 – 0
04.03.2017 16:00 Bradford PA – Gloucester City 0 – 1
04.03.2017 16:00 Telford – Altrincham 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Alfreton – Halifax 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Telford – Brackley Town 0 – 6

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Bradford PA – Halifax 1 – 3
11.03.2017 16:00 Gainsborough – AFC Fylde 1 – 2
11.03.2017 16:00 Gloucester City – Harrogate 1 – 1
11.03.2017 16:00 Kidderminster – Alfreton 3 – 0
11.03.2017 16:00 Nuneaton – Worcester 1 – 1
11.03.2017 16:00 Stalybridge – Darlington 0 – 1
11.03.2017 16:00 Stockport – Curzon 3 – 1
11.03.2017 16:00 FC United of Manchester – Tamworth 1 – 0
11.03.2017 16:00 Chorley – Telford 2 – 1
11.03.2017 16:00 Brackley Town – Salford City 0 – 1
11.03.2017 16:00 Boston United – Altrincham 0 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Stalybridge – Bradford PA 4 – 3

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Curzon – Nuneaton 2 – 1
18.03.2017 16:00 Darlington – Brackley Town 1 – 0
18.03.2017 16:00 Altrincham – Stalybridge 0 – 0
18.03.2017 16:00 Harrogate – Chorley 2 – 1
18.03.2017 16:00 AFC Fylde – Kidderminster 2 – 2
18.03.2017 16:00 Salford City – Stockport 1 – 1
18.03.2017 16:00 Tamworth – Gainsborough 1 – 0
18.03.2017 16:00 Alfreton – FC United of Manchester 2 – 1
18.03.2017 16:00 Halifax – Gloucester City 0 – 1
18.03.2017 16:05 Telford – Bradford PA 1 – 3
18.03.2017 16:05 Worcester – Boston United 0 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Alfreton – Boston United 1 – 0
21.03.2017 20:45 Worcester – Brackley Town 1 – 2
21.03.2017 20:45 Tamworth – Kidderminster 3 – 4
21.03.2017 20:45 Salford City – Chorley 1 – 1
21.03.2017 20:45 Altrincham – Nuneaton 1 – 3
21.03.2017 20:45 AFC Fylde – Stockport 0 – 0
21.03.2017 20:45 Halifax – Gainsborough 2 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Gainsborough – Darlington 3 – 3
25.03.2017 16:00 Kidderminster – Harrogate 1 – 0
25.03.2017 16:00 Nuneaton – AFC Fylde 4 – 1
25.03.2017 16:00 Stockport – Tamworth 2 – 1
25.03.2017 16:00 Chorley – Curzon 0 – 3
25.03.2017 16:00 Stalybridge – Worcester 0 – 1
25.03.2017 16:00 FC United of Manchester – Halifax 0 – 3
25.03.2017 16:00 Gloucester City – Alfreton 4 – 0
25.03.2017 16:00 Bradford PA – Altrincham 2 – 1
25.03.2017 16:00 Brackley Town – Telford 2 – 1
25.03.2017 16:00 Boston United – Salford City 2 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2017 20:45 Curzon – FC United of Manchester 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Stalybridge – Telford 0 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 20:45 Darlington – Bradford PA 1 – 0

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Brackley Town – Boston United 0 – 0
01.04.2017 16:00 Curzon – Gloucester City 0 – 0
01.04.2017 16:00 Kidderminster – Halifax 1 – 2
01.04.2017 16:00 Salford City – Altrincham 2 – 1
01.04.2017 16:00 Stockport – Nuneaton 1 – 1
01.04.2017 16:00 Tamworth – Harrogate 3 – 2
01.04.2017 16:00 Alfreton – Bradford PA 0 – 1
01.04.2017 16:00 Telford – Worcester 1 – 0
01.04.2017 16:00 AFC Fylde – Darlington 4 – 1
01.04.2017 16:05 Chorley – Gainsborough 4 – 0
01.04.2017 16:05 FC United of Manchester – Stalybridge 2 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Alfreton – Stalybridge 0 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Brackley Town – Halifax 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Nuneaton – Gloucester City 1 – 1

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Worcester – Curzon 1 – 1
08.04.2017 16:00 Stalybridge – AFC Fylde 2 – 1
08.04.2017 16:00 Nuneaton – Chorley 1 – 1
08.04.2017 16:00 Harrogate – Salford City 3 – 3
08.04.2017 16:00 Gloucester City – Kidderminster 1 – 2
08.04.2017 16:00 Gainsborough – Stockport 0 – 1
08.04.2017 16:00 Halifax – Alfreton 1 – 0
08.04.2017 16:00 Darlington – Tamworth 3 – 2
08.04.2017 16:00 Bradford PA – FC United of Manchester 0 – 0
08.04.2017 16:00 Boston United – Telford 3 – 0
08.04.2017 16:00 Altrincham – Brackley Town 1 – 3

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 20:45 Stalybridge – Kidderminster 1 – 0

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 16:00 Kidderminster – Boston United 1 – 0
14.04.2017 16:00 Gainsborough – Salford City 1 – 0
14.04.2017 16:00 Halifax – AFC Fylde 0 – 1
14.04.2017 16:00 Curzon – Altrincham 2 – 3
14.04.2017 16:00 Chorley – Worcester 1 – 0
14.04.2017 20:45 Stockport – Telford 1 – 1
15.04.2017 16:00 Nuneaton – Harrogate 2 – 1
15.04.2017 16:00 Gloucester City – Stalybridge 2 – 1
15.04.2017 16:00 Alfreton – Darlington 0 – 3
15.04.2017 16:00 FC United of Manchester – Brackley Town 1 – 2
15.04.2017 16:00 Bradford PA – Tamworth 0 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 16:00 Worcester – Stockport 0 – 0
17.04.2017 16:00 Tamworth – Alfreton 4 – 1
17.04.2017 16:00 Stalybridge – Chorley 0 – 1
17.04.2017 16:00 Salford City – Curzon 1 – 0
17.04.2017 16:00 Harrogate – Halifax 0 – 3
17.04.2017 16:00 Darlington – FC United of Manchester 4 – 2
17.04.2017 16:00 Brackley Town – Gainsborough 0 – 0
17.04.2017 16:00 Altrincham – Kidderminster 1 – 4
17.04.2017 16:00 AFC Fylde – Bradford PA 1 – 1
17.04.2017 16:00 Telford – Nuneaton 2 – 4
17.04.2017 16:00 Boston United – Gloucester City 2 – 2

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Worcester – Salford City 1 – 2
22.04.2017 16:00 Stalybridge – Tamworth 0 – 4
22.04.2017 16:00 Nuneaton – FC United of Manchester 1 – 4
22.04.2017 16:00 Harrogate – Brackley Town 1 – 2
22.04.2017 16:00 Gloucester City – Chorley 2 – 2
22.04.2017 16:00 Gainsborough – Kidderminster 1 – 1
22.04.2017 16:00 Halifax – Curzon 3 – 0
22.04.2017 16:00 Darlington – Telford 1 – 0
22.04.2017 16:00 Bradford PA – Stockport 0 – 2
22.04.2017 16:00 Boston United – AFC Fylde 0 – 3
22.04.2017 16:00 Altrincham – Alfreton 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 20:45 Stalybridge – Harrogate 2 – 4

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Stockport – Gloucester City 1 – 1
29.04.2017 16:00 Salford City – Darlington 5 – 1
29.04.2017 16:00 Kidderminster – Bradford PA 3 – 1
29.04.2017 16:00 FC United of Manchester – Gainsborough 5 – 1
29.04.2017 16:00 Curzon – Boston United 4 – 2
29.04.2017 16:00 Chorley – Halifax 0 – 2
29.04.2017 16:00 Brackley Town – Stalybridge 5 – 2
29.04.2017 16:00 Alfreton – Nuneaton 3 – 3
29.04.2017 16:00 Telford – Harrogate 0 – 0
29.04.2017 16:00 Tamworth – Altrincham 2 – 1
29.04.2017 16:05 AFC Fylde – Worcester 4 – 2
Advertisement

Turneringer i England