LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
22/3-2017 22:37
England
National League Syd (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maidenhead United 35 24 8 3 75 - 25 80
2. Ebbsfleet United 35 24 7 4 81 - 25 79
3. Dartford 35 21 8 6 67 - 34 71
4. Chelmsford 35 18 12 5 72 - 41 66
5. Poole Town FC 34 18 9 7 56 - 35 63
6. Hungerford Town 34 17 9 8 61 - 41 60
7. Hampton & Richmond 35 16 10 9 70 - 48 58
8. Wealdstone 35 15 9 11 48 - 49 54
9. Bath City 35 15 8 12 58 - 39 53
10. Hemel Hempstead 35 14 9 12 67 - 70 51
11. St Albans 35 14 7 14 62 - 59 49
12. East Thurrock United 35 12 12 11 62 - 52 48
13. Eastbourne Borough 35 13 9 13 65 - 56 48
14. Oxford City 35 11 7 17 42 - 66 40
15. Welling 35 10 6 19 53 - 55 36
16. Concord Rangers 35 8 11 16 49 - 63 35
17. Weston Super Mare 35 10 5 20 46 - 61 35
18. Whitehawk 35 9 6 20 39 - 58 33
19. Truro City 35 9 6 20 43 - 83 33
20. Gosport Borough 35 8 7 20 37 - 85 31
21. Bishop's Stortford 35 7 3 25 25 - 84 24
22. Margate 35 6 2 27 21 - 70 20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
384 48,50 1199 3,12 169 (44,0 %) 85 (22,1 %) 130 (33,9 %)
Opdateret:
22/3-2017 22:37
England
National League Syd (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maidenhead United 18 14 4 0 48 - 8 46
2. Ebbsfleet United 18 14 3 1 52 - 13 45
3. Dartford 18 13 3 2 38 - 16 42
4. Chelmsford 17 10 6 1 40 - 20 36
5. Poole Town FC 17 11 4 2 32 - 13 37
6. Hungerford Town 18 11 4 3 34 - 16 37
7. Hampton & Richmond 17 8 3 6 33 - 24 27
8. Wealdstone 18 5 6 7 21 - 30 21
9. Bath City 17 8 5 4 34 - 16 29
10. Hemel Hempstead 18 8 5 5 30 - 29 29
11. St Albans 17 9 2 6 36 - 28 29
12. East Thurrock United 18 6 8 4 32 - 21 26
13. Eastbourne Borough 18 9 4 5 39 - 27 31
14. Oxford City 17 6 5 6 18 - 26 23
15. Welling 17 7 1 9 28 - 22 22
16. Concord Rangers 17 4 6 7 21 - 30 18
17. Weston Super Mare 17 3 4 10 22 - 31 13
18. Whitehawk 18 5 4 9 20 - 29 19
19. Truro City 17 5 4 8 22 - 34 19
20. Gosport Borough 18 6 2 10 20 - 42 20
21. Bishop's Stortford 17 2 1 14 10 - 45 7
22. Margate 17 5 1 11 14 - 35 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
384 48,50 1199 3,12 169 (44,0 %) 85 (22,1 %) 130 (33,9 %)
Opdateret:
22/3-2017 22:37
England
National League Syd (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Maidenhead United 17 10 4 3 27 - 17 34
2. Ebbsfleet United 17 10 4 3 29 - 12 34
3. Dartford 17 8 5 4 29 - 18 29
4. Chelmsford 18 8 6 4 32 - 21 30
5. Poole Town FC 17 7 5 5 24 - 22 26
6. Hungerford Town 16 6 5 5 27 - 25 23
7. Hampton & Richmond 18 8 7 3 37 - 24 31
8. Wealdstone 17 10 3 4 27 - 19 33
9. Bath City 18 7 3 8 24 - 23 24
10. Hemel Hempstead 17 6 4 7 37 - 41 22
11. St Albans 18 5 5 8 26 - 31 20
12. East Thurrock United 17 6 4 7 30 - 31 22
13. Eastbourne Borough 17 4 5 8 26 - 29 17
14. Oxford City 18 5 2 11 24 - 40 17
15. Welling 18 3 5 10 25 - 33 14
16. Concord Rangers 18 4 5 9 28 - 33 17
17. Weston Super Mare 18 7 1 10 24 - 30 22
18. Whitehawk 17 4 2 11 19 - 29 14
19. Truro City 18 4 2 12 21 - 49 14
20. Gosport Borough 17 2 5 10 17 - 43 11
21. Bishop's Stortford 18 5 2 11 15 - 39 17
22. Margate 18 1 1 16 7 - 35 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
384 48,50 1199 3,12 169 (44,0 %) 85 (22,1 %) 130 (33,9 %)
Opdateret:
22/3-2017 22:37
England
National League Syd (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Maidenhead United 16 4 2,14 0,71
2. Ebbsfleet United 17 2 2,31 0,71
3. Dartford 14 8 1,91 0,97
4. Chelmsford 12 5 2,06 1,17
5. Poole Town FC 16 6 1,65 1,03
6. Hungerford Town 11 7 1,79 1,21
7. Hampton & Richmond 6 6 2,00 1,37
8. Wealdstone 10 7 1,37 1,40
9. Bath City 9 7 1,66 1,11
10. Hemel Hempstead 6 8 1,91 2,00
11. St Albans 9 7 1,77 1,69
12. East Thurrock United 5 5 1,77 1,49
13. Eastbourne Borough 9 4 1,86 1,60
14. Oxford City 6 12 1,20 1,89
15. Welling 6 9 1,51 1,57
16. Concord Rangers 3 11 1,40 1,80
17. Weston Super Mare 7 10 1,31 1,74
18. Whitehawk 11 10 1,11 1,66
19. Truro City 6 11 1,23 2,37
20. Gosport Borough 5 14 1,06 2,43
21. Bishop's Stortford 5 18 0,71 2,40
22. Margate 4 22 0,60 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
384 48,50 1199 3,12 169 (44,0 %) 85 (22,1 %) 130 (33,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
22/3-2017 22:37
England
National League Syd (42 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
22/3-2017 22:37
England
National League Syd (42 runder)
Opdateret:
22/3-2017 22:37
England
National League Syd (42 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Bishop's Stortford – Hampton & Richmond 0 – 1
06.08.2016 16:00 St Albans – Concord Rangers 2 – 0
06.08.2016 16:00 Oxford City – Welling 2 – 1
06.08.2016 16:00 Margate – Bath City 1 – 0
06.08.2016 16:00 Maidenhead United – Gosport Borough 3 – 0
06.08.2016 16:00 Eastbourne Borough – Hemel Hempstead 3 – 0
06.08.2016 16:05 Ebbsfleet United – Poole Town FC 4 – 0
06.08.2016 16:05 East Thurrock United – Hungerford Town 0 – 1
06.08.2016 16:05 Dartford – Wealdstone 2 – 2
06.08.2016 16:05 Truro City – Chelmsford 2 – 2
06.08.2016 16:05 Weston Super Mare – Whitehawk 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2016 20:45 Wealdstone – St Albans 2 – 2
08.08.2016 20:45 Hungerford Town – Oxford City 2 – 0
08.08.2016 20:45 Chelmsford – Margate 2 – 0
09.08.2016 20:45 Bath City – Weston Super Mare 1 – 2
09.08.2016 20:45 Concord Rangers – Ebbsfleet United 0 – 1
09.08.2016 20:45 Gosport Borough – Truro City 3 – 1
09.08.2016 20:45 Hampton & Richmond – Eastbourne Borough 3 – 1
09.08.2016 20:45 Hemel Hempstead – East Thurrock United 1 – 1
09.08.2016 20:50 Welling – Bishop's Stortford 1 – 2
09.08.2016 20:50 Poole Town FC – Maidenhead United 1 – 0
10.08.2016 20:45 Whitehawk – Dartford 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Whitehawk – Maidenhead United 1 – 2
13.08.2016 16:00 Welling – Weston Super Mare 0 – 2
13.08.2016 16:00 Wealdstone – Margate 2 – 1
13.08.2016 16:00 Poole Town FC – Bishop's Stortford 1 – 0
13.08.2016 16:00 Hungerford Town – Ebbsfleet United 1 – 1
13.08.2016 16:00 Hemel Hempstead – Oxford City 2 – 0
13.08.2016 16:00 Hampton & Richmond – East Thurrock United 1 – 2
13.08.2016 16:00 Gosport Borough – Eastbourne Borough 3 – 1
13.08.2016 16:00 Concord Rangers – Truro City 0 – 2
13.08.2016 16:00 Chelmsford – Dartford 1 – 1
13.08.2016 16:00 Bath City – St Albans 3 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 20:45 Oxford City – Wealdstone 0 – 3
16.08.2016 20:45 St Albans – Chelmsford 2 – 1
16.08.2016 20:45 Truro City – Bath City 1 – 3
16.08.2016 20:45 Weston Super Mare – Poole Town FC 0 – 0
16.08.2016 20:45 Margate – Hampton & Richmond 2 – 4
16.08.2016 20:45 Maidenhead United – Hemel Hempstead 5 – 0
16.08.2016 20:45 Ebbsfleet United – Whitehawk 1 – 1
16.08.2016 20:45 Eastbourne Borough – Concord Rangers 2 – 1
16.08.2016 20:45 East Thurrock United – Welling 1 – 1
16.08.2016 20:45 Dartford – Gosport Borough 0 – 0
16.08.2016 20:45 Bishop's Stortford – Hungerford Town 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Poole Town FC – Margate 1 – 0
20.08.2016 16:00 Welling – St Albans 0 – 1
20.08.2016 16:00 Weston Super Mare – Dartford 1 – 2
20.08.2016 16:00 Whitehawk – Wealdstone 0 – 0
20.08.2016 16:00 Oxford City – Concord Rangers 2 – 2
20.08.2016 16:00 Maidenhead United – Chelmsford 1 – 0
20.08.2016 16:00 Hungerford Town – Eastbourne Borough 0 – 2
20.08.2016 16:00 Hampton & Richmond – Truro City 2 – 2
20.08.2016 16:00 Ebbsfleet United – Hemel Hempstead 2 – 2
20.08.2016 16:00 East Thurrock United – Gosport Borough 5 – 1
20.08.2016 16:00 Bishop's Stortford – Bath City 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 Margate – Weston Super Mare 3 – 1
27.08.2016 16:00 St Albans – Whitehawk 3 – 1
27.08.2016 16:00 Truro City – Welling 1 – 1
27.08.2016 16:00 Wealdstone – Hampton & Richmond 2 – 4
27.08.2016 16:00 Hemel Hempstead – Poole Town FC 2 – 4
27.08.2016 16:00 Gosport Borough – Bishop's Stortford 0 – 1
27.08.2016 16:00 Eastbourne Borough – Ebbsfleet United 0 – 0
27.08.2016 16:00 Dartford – Hungerford Town 2 – 0
27.08.2016 16:00 Concord Rangers – Maidenhead United 0 – 1
27.08.2016 16:00 Chelmsford – Oxford City 2 – 0
27.08.2016 16:00 Bath City – East Thurrock United 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2016 16:00 Poole Town FC – Bath City 1 – 0
29.08.2016 16:00 Welling – Chelmsford 0 – 2
29.08.2016 16:00 Weston Super Mare – St Albans 0 – 3
29.08.2016 16:00 Whitehawk – Concord Rangers 0 – 0
29.08.2016 16:00 Oxford City – Gosport Borough 1 – 2
29.08.2016 16:00 Maidenhead United – Truro City 2 – 0
29.08.2016 16:00 Hungerford Town – Hemel Hempstead 3 – 0
29.08.2016 16:00 Hampton & Richmond – Dartford 4 – 1
29.08.2016 16:00 Ebbsfleet United – Margate 4 – 0
29.08.2016 16:00 East Thurrock United – Eastbourne Borough 1 – 1
29.08.2016 16:00 Bishop's Stortford – Wealdstone 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 16:00 Margate – Hungerford Town 1 – 1
03.09.2016 16:00 St Albans – Hampton & Richmond 2 – 4
03.09.2016 16:00 Truro City – East Thurrock United 0 – 6
03.09.2016 16:00 Wealdstone – Poole Town FC 2 – 2
03.09.2016 16:00 Hemel Hempstead – Bishop's Stortford 3 – 2
03.09.2016 16:00 Gosport Borough – Ebbsfleet United 1 – 0
03.09.2016 16:00 Eastbourne Borough – Oxford City 4 – 0
03.09.2016 16:00 Dartford – Maidenhead United 0 – 0
03.09.2016 16:00 Concord Rangers – Welling 0 – 5
03.09.2016 16:00 Chelmsford – Weston Super Mare 1 – 0
03.09.2016 16:00 Bath City – Whitehawk 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2016 20:45 Wealdstone – Weston Super Mare 1 – 0
05.09.2016 20:45 Chelmsford – Ebbsfleet United 2 – 1
06.09.2016 20:45 Truro City – Hungerford Town 2 – 0
06.09.2016 20:45 St Albans – Poole Town FC 4 – 0
06.09.2016 20:45 Margate – East Thurrock United 2 – 1
06.09.2016 20:45 Gosport Borough – Hampton & Richmond 1 – 1
06.09.2016 20:45 Eastbourne Borough – Maidenhead United 1 – 2
06.09.2016 20:45 Dartford – Welling 2 – 1
06.09.2016 20:45 Concord Rangers – Bishop's Stortford 0 – 0
06.09.2016 20:45 Bath City – Oxford City 1 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Welling – Hemel Hempstead 2 – 3
10.09.2016 16:00 Weston Super Mare – Concord Rangers 1 – 2
10.09.2016 16:00 Hampton & Richmond – Bath City 2 – 1
10.09.2016 16:00 Ebbsfleet United – Wealdstone 4 – 1
10.09.2016 16:00 East Thurrock United – Dartford 1 – 1
10.09.2016 16:00 Bishop's Stortford – Margate 0 – 2
10.09.2016 16:00 Whitehawk – Chelmsford 0 – 1
10.09.2016 16:00 Oxford City – Truro City 1 – 1
10.09.2016 16:15 Poole Town FC – Eastbourne Borough 1 – 1
10.09.2016 16:15 Maidenhead United – St Albans 1 – 1
10.09.2016 16:15 Hungerford Town – Gosport Borough 3 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2016 20:45 Chelmsford – East Thurrock United 2 – 2
13.09.2016 20:45 Welling – Eastbourne Borough 3 – 1
13.09.2016 20:45 Truro City – Poole Town FC 0 – 0
13.09.2016 20:45 Oxford City – Maidenhead United 1 – 3
13.09.2016 20:45 Margate – Dartford 0 – 2
13.09.2016 20:45 Hampton & Richmond – Whitehawk 0 – 2
13.09.2016 20:50 Concord Rangers – Wealdstone 0 – 1
13.09.2016 20:50 Weston Super Mare – Hungerford Town 0 – 1
13.09.2016 20:50 Bath City – Gosport Borough 4 – 0
13.09.2016 20:50 St Albans – Hemel Hempstead 2 – 2
13.09.2016 20:50 Bishop's Stortford – Ebbsfleet United 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Whitehawk – Oxford City 3 – 0
24.09.2016 16:00 Wealdstone – Truro City 1 – 2
24.09.2016 16:00 Poole Town FC – Welling 2 – 1
24.09.2016 16:00 Maidenhead United – Weston Super Mare 3 – 0
24.09.2016 16:00 Hungerford Town – Hampton & Richmond 1 – 3
24.09.2016 16:00 Hemel Hempstead – Bath City 3 – 3
24.09.2016 16:00 Gosport Borough – Margate 1 – 0
24.09.2016 16:00 Ebbsfleet United – St Albans 3 – 1
24.09.2016 16:00 Eastbourne Borough – Chelmsford 1 – 5
24.09.2016 16:00 East Thurrock United – Bishop's Stortford 2 – 2
24.09.2016 16:00 Dartford – Concord Rangers 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 20:45 Hemel Hempstead – Whitehawk 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 16:00 Oxford City – East Thurrock United 0 – 1
08.10.2016 16:00 Margate – Hemel Hempstead 2 – 1
08.10.2016 16:00 Hampton & Richmond – Poole Town FC 0 – 2
08.10.2016 16:00 Bishop's Stortford – Whitehawk 0 – 3
08.10.2016 16:00 Bath City – Eastbourne Borough 1 – 1
08.10.2016 16:00 St Albans – Gosport Borough 2 – 1
08.10.2016 16:05 Welling – Maidenhead United 1 – 2
08.10.2016 16:05 Weston Super Mare – Ebbsfleet United 0 – 2
08.10.2016 16:05 Truro City – Dartford 0 – 5
08.10.2016 16:05 Concord Rangers – Hungerford Town 2 – 4
08.10.2016 16:05 Chelmsford – Wealdstone 4 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Poole Town FC – Oxford City 1 – 3
15.10.2016 16:00 Gosport Borough – Chelmsford 0 – 6
15.10.2016 16:00 Maidenhead United – Bishop's Stortford 6 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Truro City – Hampton & Richmond 0 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 East Thurrock United – Weston Super Mare 5 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Hungerford Town – Poole Town FC 0 – 1
22.10.2016 16:00 Gosport Borough – Wealdstone 1 – 3
22.10.2016 16:00 Hampton & Richmond – Maidenhead United 2 – 3
22.10.2016 16:00 Margate – Concord Rangers 1 – 5
22.10.2016 16:00 Oxford City – Weston Super Mare 0 – 0
22.10.2016 16:00 Truro City – Eastbourne Borough 2 – 2
22.10.2016 16:00 Welling – Whitehawk 1 – 2
22.10.2016 16:00 East Thurrock United – Ebbsfleet United 1 – 1
22.10.2016 16:00 Chelmsford – Hemel Hempstead 4 – 4
22.10.2016 16:00 Bishop's Stortford – St Albans 1 – 5
22.10.2016 16:00 Bath City – Dartford 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 20:45 Hemel Hempstead – Concord Rangers 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 St Albans – Truro City 5 – 0
29.10.2016 16:00 Wealdstone – Welling 0 – 1
29.10.2016 16:00 Poole Town FC – East Thurrock United 1 – 1
29.10.2016 16:00 Weston Super Mare – Hampton & Richmond 1 – 3
29.10.2016 16:00 Whitehawk – Margate 2 – 0
29.10.2016 16:00 Maidenhead United – Hungerford Town 2 – 2
29.10.2016 16:00 Ebbsfleet United – Bath City 1 – 0
29.10.2016 16:00 Eastbourne Borough – Bishop's Stortford 1 – 0
29.10.2016 16:00 Dartford – Oxford City 1 – 0
29.10.2016 16:00 Concord Rangers – Chelmsford 2 – 2
29.10.2016 16:00 Hemel Hempstead – Gosport Borough 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Hemel Hempstead – Wealdstone 1 – 3
05.11.2016 16:00 East Thurrock United – Maidenhead United 0 – 0
05.11.2016 16:00 Ebbsfleet United – Truro City 4 – 2
05.11.2016 16:00 Gosport Borough – Welling 1 – 1
05.11.2016 16:00 Poole Town FC – Chelmsford 4 – 0
05.11.2016 16:00 Bishop's Stortford – Weston Super Mare 2 – 1
05.11.2016 16:00 Bath City – Concord Rangers 2 – 2
05.11.2016 16:05 Hampton & Richmond – Oxford City 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2016 20:45 Whitehawk – Truro City 2 – 4
08.11.2016 20:45 Dartford – St Albans 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 Maidenhead United – Bath City 2 – 1
12.11.2016 16:00 St Albans – Hungerford Town 5 – 0
12.11.2016 16:00 Truro City – Margate 2 – 0
12.11.2016 16:00 Wealdstone – Eastbourne Borough 1 – 4
12.11.2016 16:00 Welling – Ebbsfleet United 1 – 2
12.11.2016 16:00 Weston Super Mare – Gosport Borough 1 – 1
12.11.2016 16:00 Whitehawk – East Thurrock United 2 – 3
12.11.2016 16:00 Dartford – Hemel Hempstead 2 – 0
12.11.2016 16:00 Concord Rangers – Poole Town FC 3 – 2
12.11.2016 16:00 Chelmsford – Hampton & Richmond 2 – 2
12.11.2016 16:00 Oxford City – Bishop's Stortford 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.11.2016 20:45 Wealdstone – Bath City 0 – 1
14.11.2016 20:45 Hungerford Town – Welling 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Margate – Oxford City 0 – 5
19.11.2016 16:00 Hungerford Town – Wealdstone 2 – 0
19.11.2016 16:00 Hemel Hempstead – Truro City 0 – 1
19.11.2016 16:00 Poole Town FC – Whitehawk 3 – 1
19.11.2016 16:00 Hampton & Richmond – Welling 3 – 1
19.11.2016 16:00 Gosport Borough – Concord Rangers 2 – 5
19.11.2016 16:00 Ebbsfleet United – Maidenhead United 2 – 3
19.11.2016 16:00 Eastbourne Borough – Weston Super Mare 3 – 4
19.11.2016 16:00 East Thurrock United – St Albans 1 – 1
19.11.2016 16:00 Bishop's Stortford – Dartford 0 – 3
19.11.2016 16:00 Bath City – Chelmsford 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Ebbsfleet United – Hampton & Richmond 1 – 1
22.11.2016 20:45 Eastbourne Borough – Margate 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Whitehawk – Gosport Borough 4 – 4
03.12.2016 16:00 Weston Super Mare – Hemel Hempstead 3 – 5
03.12.2016 16:00 Welling – Bath City 3 – 1
03.12.2016 16:00 Wealdstone – East Thurrock United 1 – 0
03.12.2016 16:00 Truro City – Bishop's Stortford 1 – 2
03.12.2016 16:00 St Albans – Eastbourne Borough 1 – 0
03.12.2016 16:00 Oxford City – Ebbsfleet United 1 – 3
03.12.2016 16:00 Maidenhead United – Margate 2 – 0
03.12.2016 16:00 Dartford – Poole Town FC 2 – 1
03.12.2016 16:00 Concord Rangers – Hampton & Richmond 2 – 1
03.12.2016 16:05 Chelmsford – Hungerford Town 3 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Oxford City – Hungerford Town 0 – 6

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:05 Margate – St Albans 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 16:00 Whitehawk – Bath City 0 – 2
17.12.2016 16:00 Weston Super Mare – Chelmsford 0 – 0
17.12.2016 16:00 Welling – Concord Rangers 3 – 1
17.12.2016 16:00 Poole Town FC – Wealdstone 1 – 1
17.12.2016 16:00 Oxford City – Eastbourne Borough 1 – 0
17.12.2016 16:00 Maidenhead United – Dartford 5 – 0
17.12.2016 16:00 Hungerford Town – Margate 1 – 0
17.12.2016 16:00 Hampton & Richmond – St Albans 4 – 0
17.12.2016 16:00 Ebbsfleet United – Gosport Borough 2 – 0
17.12.2016 16:00 East Thurrock United – Truro City 5 – 1
17.12.2016 16:00 Bishop's Stortford – Hemel Hempstead 0 – 4

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 14:00 St Albans – Oxford City 2 – 4
26.12.2016 14:00 Gosport Borough – Poole Town FC 0 – 2
26.12.2016 14:30 Wealdstone – Maidenhead United 2 – 1
26.12.2016 16:00 Truro City – Weston Super Mare 1 – 2
26.12.2016 16:00 Margate – Welling 0 – 3
26.12.2016 16:00 Hemel Hempstead – Hampton & Richmond 1 – 0
26.12.2016 16:00 Eastbourne Borough – Whitehawk 4 – 2
26.12.2016 16:00 Dartford – Ebbsfleet United 2 – 1
26.12.2016 16:00 Concord Rangers – East Thurrock United 1 – 1
26.12.2016 16:00 Chelmsford – Bishop's Stortford 4 – 0
26.12.2016 16:00 Bath City – Hungerford Town 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.01.2017 16:00 Weston Super Mare – Truro City 4 – 2
01.01.2017 16:00 Welling – Margate 5 – 1
01.01.2017 16:00 Oxford City – St Albans 2 – 1
01.01.2017 16:00 Maidenhead United – Wealdstone 2 – 0
01.01.2017 16:00 Hungerford Town – Bath City 2 – 2
01.01.2017 16:00 Hampton & Richmond – Hemel Hempstead 3 – 3
01.01.2017 16:00 Ebbsfleet United – Dartford 1 – 0
01.01.2017 16:00 East Thurrock United – Concord Rangers 1 – 1
01.01.2017 16:00 Bishop's Stortford – Chelmsford 1 – 3
02.01.2017 16:00 Poole Town FC – Gosport Borough 7 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Hemel Hempstead – Welling 2 – 0
07.01.2017 16:00 Margate – Bishop's Stortford 0 – 3
07.01.2017 16:00 St Albans – Maidenhead United 2 – 2
07.01.2017 16:00 Truro City – Oxford City 3 – 2
07.01.2017 16:00 Wealdstone – Ebbsfleet United 2 – 4
07.01.2017 16:00 Gosport Borough – Hungerford Town 1 – 4
07.01.2017 16:00 Eastbourne Borough – Poole Town FC 0 – 0
07.01.2017 16:00 Dartford – East Thurrock United 6 – 1
07.01.2017 16:00 Concord Rangers – Weston Super Mare 1 – 3
07.01.2017 16:00 Chelmsford – Whitehawk 1 – 0
07.01.2017 16:00 Bath City – Hampton & Richmond 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Hemel Hempstead – St Albans 2 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Margate – Poole Town FC 0 – 2
14.01.2017 16:00 Eastbourne Borough – Hungerford Town 2 – 2
14.01.2017 16:00 Concord Rangers – Oxford City 3 – 3
14.01.2017 16:00 Bath City – Bishop's Stortford 2 – 0
17.01.2017 20:45 Dartford – Weston Super Mare 3 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 16:00 Ebbsfleet United – Chelmsford 2 – 0
21.01.2017 16:00 Bishop's Stortford – Concord Rangers 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.01.2017 20:45 Hungerford Town – Whitehawk 3 – 1
24.01.2017 20:45 Eastbourne Borough – Dartford 2 – 3

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Gosport Borough – East Thurrock United 1 – 5

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Bath City – Margate 2 – 0
28.01.2017 16:00 Chelmsford – Truro City 2 – 0
28.01.2017 16:00 Concord Rangers – St Albans 3 – 2
28.01.2017 16:00 Gosport Borough – Maidenhead United 0 – 2
28.01.2017 16:00 Welling – Oxford City 4 – 0
28.01.2017 16:00 Hampton & Richmond – Bishop's Stortford 4 – 1
28.01.2017 16:00 Hemel Hempstead – Eastbourne Borough 0 – 4
28.01.2017 16:00 Whitehawk – Weston Super Mare 0 – 2
28.01.2017 16:00 Hungerford Town – East Thurrock United 3 – 0
28.01.2017 16:00 Wealdstone – Dartford 0 – 4
28.01.2017 16:00 Poole Town FC – Ebbsfleet United 0 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 St Albans – Welling 3 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Dartford – Whitehawk 3 – 1
04.02.2017 16:00 Maidenhead United – Poole Town FC 1 – 1
04.02.2017 16:00 Ebbsfleet United – Concord Rangers 4 – 0
04.02.2017 16:00 Eastbourne Borough – Hampton & Richmond 2 – 2
04.02.2017 16:05 East Thurrock United – Hemel Hempstead 2 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2017 20:45 Hungerford Town – Truro City 5 – 0
07.02.2017 20:45 Hampton & Richmond – Gosport Borough 2 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2017 20:45 Whitehawk – Eastbourne Borough 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2017 20:55 Poole Town FC – St Albans 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Bath City – Truro City 4 – 0
11.02.2017 16:00 Chelmsford – St Albans 1 – 1
11.02.2017 16:00 Concord Rangers – Eastbourne Borough 3 – 1
11.02.2017 16:00 Gosport Borough – Dartford 0 – 4
11.02.2017 16:00 Hampton & Richmond – Margate 1 – 0
11.02.2017 16:00 Hemel Hempstead – Maidenhead United 2 – 1
11.02.2017 16:00 Whitehawk – Ebbsfleet United 0 – 3
11.02.2017 16:00 Poole Town FC – Weston Super Mare 2 – 0
11.02.2017 16:00 Wealdstone – Oxford City 1 – 1
11.02.2017 16:00 Hungerford Town – Bishop's Stortford 2 – 0
11.02.2017 16:00 Welling – East Thurrock United 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2017 20:45 Wealdstone – Whitehawk 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Oxford City – Bath City 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Dartford – Chelmsford 0 – 1
18.02.2017 16:00 Oxford City – Hemel Hempstead 1 – 0
18.02.2017 16:00 Margate – Wealdstone 0 – 1
18.02.2017 16:00 Truro City – Concord Rangers 1 – 2
18.02.2017 16:00 Maidenhead United – Whitehawk 2 – 1
18.02.2017 16:00 Ebbsfleet United – Hungerford Town 1 – 0
18.02.2017 16:00 Weston Super Mare – Welling 2 – 2
18.02.2017 16:00 Eastbourne Borough – Gosport Borough 2 – 0
18.02.2017 16:00 Bishop's Stortford – Poole Town FC 1 – 4
18.02.2017 16:00 St Albans – Bath City 1 – 4
18.02.2017 16:00 East Thurrock United – Hampton & Richmond 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Maidenhead United – Eastbourne Borough 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Hemel Hempstead – Ebbsfleet United 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Bishop's Stortford – Welling 2 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 East Thurrock United – Margate 1 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Truro City – Gosport Borough 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Bath City – Ebbsfleet United 0 – 1
25.02.2017 16:00 Gosport Borough – Hemel Hempstead 0 – 6
25.02.2017 16:00 Chelmsford – Concord Rangers 4 – 3
25.02.2017 16:00 Hampton & Richmond – Weston Super Mare 0 – 2
25.02.2017 16:00 Hungerford Town – Maidenhead United 1 – 1
25.02.2017 16:00 Margate – Whitehawk 0 – 2
25.02.2017 16:00 Oxford City – Dartford 1 – 1
25.02.2017 16:00 Truro City – St Albans 3 – 2
25.02.2017 16:00 Welling – Wealdstone 0 – 1
25.02.2017 16:00 East Thurrock United – Poole Town FC 1 – 2
25.02.2017 16:05 Bishop's Stortford – Eastbourne Borough 1 – 4

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Welling – Dartford 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Margate – Chelmsford 0 – 2
28.02.2017 20:45 St Albans – Wealdstone 0 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2017 20:45 Whitehawk – Hemel Hempstead 1 – 4

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Maidenhead United – Hampton & Richmond 0 – 0
04.03.2017 16:00 St Albans – Bishop's Stortford 0 – 1
04.03.2017 16:00 Wealdstone – Gosport Borough 2 – 1
04.03.2017 16:00 Weston Super Mare – Oxford City 3 – 0
04.03.2017 16:00 Whitehawk – Welling 1 – 0
04.03.2017 16:00 Hemel Hempstead – Chelmsford 2 – 2
04.03.2017 16:00 Ebbsfleet United – East Thurrock United 6 – 1
04.03.2017 16:00 Eastbourne Borough – Truro City 2 – 0
04.03.2017 16:00 Dartford – Bath City 2 – 0
04.03.2017 16:00 Concord Rangers – Margate 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.03.2017 20:45 Chelmsford – Maidenhead United 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Weston Super Mare – Wealdstone 1 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Weston Super Mare – Maidenhead United 1 – 3
11.03.2017 16:00 Welling – Poole Town FC 2 – 1
11.03.2017 16:00 Truro City – Wealdstone 1 – 2
11.03.2017 16:00 St Albans – Ebbsfleet United 0 – 3
11.03.2017 16:00 Oxford City – Whitehawk 1 – 0
11.03.2017 16:00 Margate – Gosport Borough 2 – 0
11.03.2017 16:00 Hampton & Richmond – Hungerford Town 2 – 0
11.03.2017 16:00 Concord Rangers – Dartford 1 – 1
11.03.2017 16:00 Chelmsford – Eastbourne Borough 5 – 1
11.03.2017 16:00 Bishop's Stortford – East Thurrock United 0 – 4
11.03.2017 16:00 Bath City – Hemel Hempstead 6 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Weston Super Mare – Bath City 1 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Maidenhead United – Welling 3 – 0
18.03.2017 16:00 Hungerford Town – Concord Rangers 2 – 1
18.03.2017 16:00 Hemel Hempstead – Margate 3 – 2
18.03.2017 16:00 Gosport Borough – St Albans 4 – 0
18.03.2017 16:00 Whitehawk – Bishop's Stortford 1 – 0
18.03.2017 16:00 Eastbourne Borough – Bath City 1 – 2
18.03.2017 16:00 East Thurrock United – Oxford City 2 – 1
18.03.2017 16:00 Dartford – Truro City 5 – 3
18.03.2017 16:00 Poole Town FC – Hampton & Richmond 3 – 3
18.03.2017 16:05 Wealdstone – Chelmsford 1 – 1
18.03.2017 16:05 Ebbsfleet United – Weston Super Mare 2 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.03.2017 20:45 Hungerford Town – Weston Super Mare 2 – 1
20.03.2017 20:45 Wealdstone – Concord Rangers 1 – 1
21.03.2017 20:45 Poole Town FC – Truro City 2 – 0
21.03.2017 20:45 Maidenhead United – Oxford City 6 – 1
21.03.2017 20:45 Gosport Borough – Bath City 1 – 0
21.03.2017 20:45 Ebbsfleet United – Bishop's Stortford 8 – 0
21.03.2017 20:45 Eastbourne Borough – Welling 7 – 3
21.03.2017 20:45 East Thurrock United – Chelmsford 1 – 2
21.03.2017 20:45 Dartford – Margate 4 – 0
22.03.2017 20:45 Whitehawk – Hampton & Richmond 1 – 3

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Oxford City – Poole Town FC
25.03.2017 16:00 St Albans – Dartford
25.03.2017 16:00 Truro City – Whitehawk
25.03.2017 16:00 Welling – Hungerford Town
25.03.2017 16:00 Weston Super Mare – East Thurrock United
25.03.2017 16:00 Margate – Eastbourne Borough
25.03.2017 16:00 Hampton & Richmond – Ebbsfleet United
25.03.2017 16:00 Concord Rangers – Hemel Hempstead
25.03.2017 16:00 Chelmsford – Gosport Borough
25.03.2017 16:00 Bishop's Stortford – Maidenhead United
25.03.2017 16:00 Bath City – Wealdstone

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 16:00 Hampton & Richmond – Chelmsford
01.04.2017 16:00 Hemel Hempstead – Dartford
01.04.2017 16:00 Margate – Truro City
01.04.2017 16:00 Poole Town FC – Concord Rangers
01.04.2017 16:00 Gosport Borough – Weston Super Mare
01.04.2017 16:00 Ebbsfleet United – Welling
01.04.2017 16:00 Eastbourne Borough – Wealdstone
01.04.2017 16:00 Hungerford Town – St Albans
01.04.2017 16:00 Bath City – Maidenhead United
01.04.2017 16:00 Bishop's Stortford – Oxford City
01.04.2017 16:00 East Thurrock United – Whitehawk

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Poole Town FC – Hungerford Town

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Whitehawk – Hungerford Town
08.04.2017 16:00 Weston Super Mare – Bishop's Stortford
08.04.2017 16:00 Welling – Gosport Borough
08.04.2017 16:00 Wealdstone – Hemel Hempstead
08.04.2017 16:00 Truro City – Ebbsfleet United
08.04.2017 16:00 St Albans – Margate
08.04.2017 16:00 Oxford City – Hampton & Richmond
08.04.2017 16:00 Maidenhead United – East Thurrock United
08.04.2017 16:00 Dartford – Eastbourne Borough
08.04.2017 16:00 Concord Rangers – Bath City
08.04.2017 16:00 Chelmsford – Poole Town FC

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 16:00 Weston Super Mare – Margate
14.04.2017 16:00 Welling – Truro City
14.04.2017 16:00 Poole Town FC – Hemel Hempstead
14.04.2017 16:00 Maidenhead United – Concord Rangers
14.04.2017 16:00 Hungerford Town – Dartford
14.04.2017 16:00 Bishop's Stortford – Gosport Borough
15.04.2017 16:00 Hampton & Richmond – Wealdstone
15.04.2017 16:00 Whitehawk – St Albans
15.04.2017 16:00 East Thurrock United – Bath City
15.04.2017 16:00 Ebbsfleet United – Eastbourne Borough
15.04.2017 16:00 Oxford City – Chelmsford

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 16:00 Wealdstone – Bishop's Stortford
17.04.2017 16:00 Truro City – Maidenhead United
17.04.2017 16:00 St Albans – Weston Super Mare
17.04.2017 16:00 Margate – Ebbsfleet United
17.04.2017 16:00 Hemel Hempstead – Hungerford Town
17.04.2017 16:00 Gosport Borough – Oxford City
17.04.2017 16:00 Eastbourne Borough – East Thurrock United
17.04.2017 16:00 Dartford – Hampton & Richmond
17.04.2017 16:00 Concord Rangers – Whitehawk
17.04.2017 16:00 Chelmsford – Welling
17.04.2017 16:00 Bath City – Poole Town FC

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Wealdstone – Hungerford Town
22.04.2017 16:00 Welling – Hampton & Richmond
22.04.2017 16:00 Weston Super Mare – Eastbourne Borough
22.04.2017 16:00 Whitehawk – Poole Town FC
22.04.2017 16:00 Truro City – Hemel Hempstead
22.04.2017 16:00 St Albans – East Thurrock United
22.04.2017 16:00 Oxford City – Margate
22.04.2017 16:00 Maidenhead United – Ebbsfleet United
22.04.2017 16:00 Dartford – Bishop's Stortford
22.04.2017 16:00 Concord Rangers – Gosport Borough
22.04.2017 16:00 Chelmsford – Bath City

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Hampton & Richmond – Concord Rangers
29.04.2017 16:00 Hemel Hempstead – Weston Super Mare
29.04.2017 16:00 Hungerford Town – Chelmsford
29.04.2017 16:00 Margate – Maidenhead United
29.04.2017 16:00 Gosport Borough – Whitehawk
29.04.2017 16:00 Ebbsfleet United – Oxford City
29.04.2017 16:00 Eastbourne Borough – St Albans
29.04.2017 16:00 East Thurrock United – Wealdstone
29.04.2017 16:00 Bishop's Stortford – Truro City
29.04.2017 16:00 Bath City – Welling
29.04.2017 16:00 Poole Town FC – Dartford
Advertisement

Seneste kampe

Whitehawk
Hampton & Richmond
1 – 3
22. marts 20:45
Færdig
Eastbourne Borough
Welling
7 – 3
21. marts 20:45
Færdig
Dartford
Margate
4 – 0
21. marts 20:45
Færdig
East Thurrock United
Chelmsford
1 – 2
21. marts 20:45
Færdig
Ebbsfleet United
Bishop's Stortford
8 – 0
21. marts 20:45
Færdig
Gosport Borough
Bath City
1 – 0
21. marts 20:45
Færdig
Maidenhead United
Oxford City
6 – 1
21. marts 20:45
Færdig
Poole Town FC
Truro City
2 – 0
21. marts 20:45
Færdig
Hungerford Town
Weston Super Mare
2 – 1
20. marts 20:45
Færdig
Wealdstone
Concord Rangers
1 – 1
20. marts 20:45
Færdig
Wealdstone
Chelmsford
1 – 1
18. marts 16:05
Færdig

Kommende kampe

Truro City
Whitehawk
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Weston Super Mare
East Thurrock United
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Welling
Hungerford Town
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
St Albans
Dartford
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Oxford City
Poole Town FC
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Margate
Eastbourne Borough
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Hampton & Richmond
Ebbsfleet United
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Bath City
Wealdstone
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Bishop's Stortford
Maidenhead United
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Chelmsford
Gosport Borough
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Concord Rangers
Hemel Hempstead
vs
25. marts 16:00
Ikke startet

Turneringer i England