LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Lincoln 46 30 9 7 83 - 40 99
2. Tranmere 46 29 8 9 79 - 39 95
3. Forest Green 46 25 11 10 88 - 56 86
4. Dagenham & Redbridge 46 26 6 14 79 - 53 84
5. Aldershot 46 23 13 10 66 - 37 82
6. Dover 46 24 7 15 85 - 63 79
7. Barrow 46 20 15 11 72 - 53 75
8. Gateshead 46 19 13 14 72 - 51 70
9. Macclesfield 46 20 8 18 64 - 57 68
10. Bromley 46 18 8 20 59 - 66 62
11. Boreham Wood 46 15 13 18 49 - 48 58
12. Sutton United 46 15 13 18 61 - 63 58
13. Wrexham 46 15 13 18 47 - 61 58
14. Maidstone 46 16 10 20 59 - 75 58
15. Eastleigh 46 14 15 17 56 - 63 57
16. Solihull Moors 46 15 10 21 62 - 75 55
17. Torquay 46 14 11 21 54 - 61 53
18. Woking 46 14 11 21 66 - 80 53
19. Chester 46 14 10 22 63 - 71 52
20. Guiseley 46 13 12 21 50 - 67 51
21. York 46 11 17 18 55 - 70 50
22. Braintree Town 46 13 9 24 51 - 76 48
23. Southport 46 10 9 27 52 - 97 39
24. North Ferriby United 46 12 3 31 32 - 82 39
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 63,71 1504 2,72 242 (43,8 %) 127 (23,0 %) 183 (33,2 %)
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Lincoln 23 17 4 2 48 - 17 55
2. Tranmere 23 16 3 4 43 - 19 51
3. Forest Green 23 12 9 2 46 - 25 45
4. Dagenham & Redbridge 23 12 5 6 37 - 28 41
5. Aldershot 23 15 5 3 38 - 13 50
6. Dover 23 13 5 5 48 - 28 44
7. Barrow 23 12 8 3 40 - 20 44
8. Gateshead 23 9 9 5 38 - 23 36
9. Macclesfield 23 9 3 11 30 - 29 30
10. Bromley 23 11 3 9 33 - 37 36
11. Boreham Wood 23 8 7 8 23 - 21 31
12. Sutton United 23 13 6 4 41 - 25 45
13. Wrexham 23 10 5 8 23 - 24 35
14. Maidstone 23 8 5 10 29 - 39 29
15. Eastleigh 23 8 7 8 28 - 26 31
16. Solihull Moors 23 8 3 12 35 - 38 27
17. Torquay 23 9 5 9 34 - 28 32
18. Woking 23 9 7 7 32 - 30 34
19. Chester 23 8 3 12 37 - 35 27
20. Guiseley 23 9 6 8 32 - 31 33
21. York 23 7 8 8 33 - 31 29
22. Braintree Town 23 6 4 13 23 - 36 22
23. Southport 23 7 5 11 32 - 41 26
24. North Ferriby United 23 6 2 15 17 - 40 20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 63,71 1504 2,72 242 (43,8 %) 127 (23,0 %) 183 (33,2 %)
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Lincoln 23 13 5 5 35 - 23 44
2. Tranmere 23 13 5 5 36 - 20 44
3. Forest Green 23 13 2 8 42 - 31 41
4. Dagenham & Redbridge 23 14 1 8 42 - 25 43
5. Aldershot 23 8 8 7 28 - 24 32
6. Dover 23 11 2 10 37 - 35 35
7. Barrow 23 8 7 8 32 - 33 31
8. Gateshead 23 10 4 9 34 - 28 34
9. Macclesfield 23 11 5 7 34 - 28 38
10. Bromley 23 7 5 11 26 - 29 26
11. Boreham Wood 23 7 6 10 26 - 27 27
12. Sutton United 23 2 7 14 20 - 38 13
13. Wrexham 23 5 8 10 24 - 37 23
14. Maidstone 23 8 5 10 30 - 36 29
15. Eastleigh 23 6 8 9 28 - 37 26
16. Solihull Moors 23 7 7 9 27 - 37 28
17. Torquay 23 5 6 12 20 - 33 21
18. Woking 23 5 4 14 34 - 50 19
19. Chester 23 6 7 10 26 - 36 25
20. Guiseley 23 4 6 13 18 - 36 18
21. York 23 4 9 10 22 - 39 21
22. Braintree Town 23 7 5 11 28 - 40 26
23. Southport 23 3 4 16 20 - 56 13
24. North Ferriby United 23 6 1 16 15 - 42 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 63,71 1504 2,72 242 (43,8 %) 127 (23,0 %) 183 (33,2 %)
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Lincoln 19 8 1,80 0,87
2. Tranmere 21 8 1,72 0,85
3. Forest Green 16 4 1,91 1,22
4. Dagenham & Redbridge 17 10 1,72 1,15
5. Aldershot 22 12 1,43 0,80
6. Dover 14 10 1,85 1,37
7. Barrow 14 9 1,57 1,15
8. Gateshead 14 13 1,57 1,11
9. Macclesfield 12 12 1,39 1,24
10. Bromley 10 15 1,28 1,43
11. Boreham Wood 15 17 1,07 1,04
12. Sutton United 13 12 1,33 1,37
13. Wrexham 10 18 1,02 1,33
14. Maidstone 6 15 1,28 1,63
15. Eastleigh 12 13 1,22 1,37
16. Solihull Moors 14 18 1,35 1,63
17. Torquay 12 15 1,17 1,33
18. Woking 9 6 1,43 1,74
19. Chester 16 10 1,37 1,54
20. Guiseley 7 14 1,09 1,46
21. York 8 14 1,20 1,52
22. Braintree Town 12 15 1,11 1,65
23. Southport 7 14 1,13 2,11
24. North Ferriby United 7 25 0,70 1,78
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 63,71 1504 2,72 242 (43,8 %) 127 (23,0 %) 183 (33,2 %)
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
Mål    Spiller Klub
40    Ricky Miller Dover
25    Christian Doidge Forest Green
23    Andy Cook Tranmere
19    Byron Harrison Barrow
18    Michael Cheek Braintree Town
18    Oliver Hawkins Dagenham & Redbridge
18    Danny Johnson Gateshead
17    James Alabi Chester
17    Gozie Ugwu Woking
15    Richie Bennett Barrow
15    Corey Whitely Dagenham & Redbridge
15    Matthew Rhead Lincoln
14    Jordan Maguire-Drew Dagenham & Redbridge
13    Scott Rendell Aldershot
13    Chris Holroyd Macclesfield
13    James Norwood Tranmere
13    Jonathan Parkin York
12    Morgan Ferrier Boreham Wood
12    Blair Turgott Bromley
12    Ross Lafayette Dover
12    John Rooney Guiseley
12    Nathan Arnold Lincoln
12    Reece Thompson North Ferriby United
11    Bernard Mensah Aldershot
11    Jordan Williams Barrow
11    Tobi Sho-Silva Bromley
11    Moses Emmanuel Dover
11    Wesley York Gateshead
11    Akwasi Asante Solihull Moors
10    Bruno Andrade Boreham Wood
10    Mikael Mandron Eastleigh
10    Keanu Marsh-Brown Forest Green
10    Kieffer Moore Forest Green
10    Jamie Allen Southport
10    Maxime Biamou Sutton United
10    Brett Williams Torquay
10    Delano Sam-Yorke Woking
10    Fabio Saraiva Woking
9    Matt McClure Aldershot
9    Matt Tubbs Eastleigh
9    Sam Jones Gateshead
9    Jamar Loza Maidstone
9    Omari Sterling-James Solihull Moors
8    Tom Shaw Chester
8    Kane Richards Chester
8    Elliott Durrell Chester
8    Luke Guttridge Dagenham & Redbridge
8    Jake Cassidy Guiseley
8    Danny Whittaker Macclesfield
8    Bobby-Joe Taylor Maidstone
8    Harry White Solihull Moors
8    Jamie Collins Sutton United
8    Connor Jennings Tranmere
7    Shamir Fenelon Aldershot
7    Ricky Shakes Boreham Wood
7    Louis Dennis Bromley
7    Fejiri Okenabirhie Dagenham & Redbridge
7    Rhys Murphy Forest Green
7    Liam Noble Forest Green
7    Jordan Preston Guiseley
7    Luke Waterfall Lincoln
7    Nicky Bailey Sutton United
7    Roarie Deacon Sutton United
7    Ben Tollitt Tranmere
7    Jordan White Wrexham
7    Vadaine Oliver York
6    Kenny Davis Boreham Wood
6    Angelo Balanta Boreham Wood
6    George Porter Bromley
6    Luke Coulson Eastleigh
6    Patrick McLaughlin Gateshead
6    Michael Rankine Guiseley
6    Will Hatfield Guiseley
6    Harry Anderson Lincoln
6    Daniel M. Rowe Macclesfield
6    Paul Lewis Macclesfield
6    Mitch Hancox Macclesfield
6    Joe Pigott Maidstone
6    Yemi Odubade Maidstone
6    Liam Nolan Southport
6    Daniel Sparkes Torquay
5    Kundai Benyu Aldershot
5    Jake Gallagher Aldershot
5    Will Evans Aldershot
5    Liam Hughes Barrow
5    Ross Hannah Barrow
5    Moussa Diarra Barrow
5    Reece Hall-Johnson Braintree Town
5    Simon Akinola Braintree Town
5    Paul Benson Dagenham & Redbridge
5    Ross Stearn Eastleigh
5    Omar Bugiel Forest Green
5    Jordan Burrow Gateshead
5    Sean Raggett Lincoln
5    Lee Angol Lincoln
5    Jonathon Margetts Lincoln
5    Oliver Norburn Macclesfield
5    Kingsley James Macclesfield
5    Liam Enver-Marum Maidstone
5    Alex Flisher Maidstone
5    Andy Brown Solihull Moors
5    Andrai Jones Southport
5    Louis Almond Southport
5    Kieron Cadogan Sutton United
5    Cole Stockton Tranmere
5    Gerry McDonagh Wrexham
5    Richard Brodie York
4    Chez Isaac Braintree Town
4    Brandon Hanlan Bromley
4    Ricky Modeste Dover
4    Joe Healy Dover
4    Aswad Thomas Dover
4    Scott Wilson Eastleigh
4    Andrew Drury Eastleigh
4    James Constable Eastleigh
4    Sam Matthews Eastleigh
4    Darren Carter Forest Green
4    Charlie Clough Forest Green
4    Emmanuele Smith Gateshead
4    Elliott Whitehouse Lincoln
4    Adam Marriott Lincoln
4    Anthony Dudley Macclesfield
4    Kevin Lokko Maidstone
4    Robbie Tinkler North Ferriby United
4    Regan Charles-Cook Solihull Moors
4    Oladapo Afolayan Solihull Moors
4    George Carline Solihull Moors
4    Luke Young Torquay
4    Jamie Reid Torquay
4    Nathan Blissett Torquay
4    James Harris Tranmere
4    Dennon Lewis Woking
4    Joe Jones Woking
4    Ntumba Massanka Wrexham
4    Amari Morgan-Smith York
4    Simon Heslop York
4    Sean Newton York
3    Daniel Livesey Barrow
3    Anthony Jeffrey Boreham Wood
3    Lee Barnard Braintree Town
3    Jack Midson Braintree Town
3    Sam Corne Braintree Town
3    Jordan Higgs Bromley
3    Bradley Goldberg Bromley
3    Adam Cunnington Bromley
3    Ryan Astles Chester
3    James Akintunde Chester
3    Ryan Lloyd Chester
3    Sam Hughes Chester
3    Scott Doe Dagenham & Redbridge
3    Jamie Grimes Dover
3    Reda Johnson Eastleigh
3    Ryan Bird Eastleigh
3    Ayo Obileye Eastleigh
3    Fabien Robert Forest Green
3    Ethan Pinnock Forest Green
3    Ryan Bowman Gateshead
3    Jake Lawlor Guiseley
3    Simon Walton Guiseley
3    Jack Muldoon Lincoln
3    Terry Hawkridge Lincoln
3    Samuel Habergham Lincoln
3    Curtis Bateson North Ferriby United
3    Simeon Maye Solihull Moors
3    Jamey Osborne Solihull Moors
3    Jim Stevenson Southport
3    Rory McKeown Southport
3    Ruairi Keating Torquay
3    Shaun Harrad Torquay
3    Giancarlo Gallifuoco Torquay
3    David Fitzpatrick Torquay
3    Aman Verma Torquay
3    Max Kretzschmar Woking
3    Jamie Lucas Woking
3    Terell Thomas Woking
3    Chike Kandi Woking
3    Kieran Murtagh Woking
3    Aidan Connolly York
3    Yan Klukowski York
3    Matt Fry York
2    Idris Kanu Aldershot
2    Liam Bellamy Aldershot
2    Charlie Walker Aldershot
2    Paul Turnbull Barrow
2    Immanuel Parry Braintree Town
2    Oliver Muldoon Braintree Town
2    Lee Minshull Bromley
2    Jack Holland Bromley
2    Rob Swaine Bromley
2    Blaine Hudson Chester
2    Jordan Chapell Chester
2    Jake Sheppard Dagenham & Redbridge
2    Jack Parkinson Dover
2    Joe Partington Eastleigh
2    Craig McAllister Eastleigh
2    Adam Dugdale Eastleigh
2    Mark Ellis Forest Green
2    Dale Owen Bennett Forest Green
2    Kaiyne Woolery Forest Green
2    Jamal Fyfield Gateshead
2    Luke Hannant Gateshead
2    Mitch Brundle Gateshead
2    Reece Styche Gateshead
2    Nyal Bell Gateshead
2    Oli Johnson Guiseley
2    Alex Purver Guiseley
2    Kevan Hurst Guiseley
2    Adam Boyes Guiseley
2    Bradley Wood Lincoln
2    Alan Power Lincoln
2    Neill Byrne Macclesfield
2    Rhys Browne Macclesfield
2    Jack Paxman Maidstone
2    Dan Sweeney Maidstone
2    Ben Greenhalgh Maidstone
2    Ryan Kendall North Ferriby United
2    Stephen Brogan North Ferriby United
2    Jake Skelton North Ferriby United
2    Liam Daly Solihull Moors
2    Shepherd Murombedzi Solihull Moors
2    Jack Byrne Solihull Moors
2    Neil Ashton Southport
2    James Gray Southport
2    James Caton Southport
2    Declan Weeks Southport
2    Jake Wright Southport
2    Ben McKenna Southport
2    Bradley Hudson-Odoi Sutton United
2    Dan Fitchett Sutton United
2    Adam Coombes Sutton United
2    Dean Beckwith Sutton United
2    Ben Gerring Torquay
2    Sean McGinty Torquay
2    Jake Kirby Tranmere
2    Jeff Hughes Tranmere
2    Michael Ihiekwe Tranmere
2    Andrew Mangan Tranmere
2    Steve McNulty Tranmere
2    Brian Saah Woking
2    Hamza Bencherif Wrexham
2    Paul Rutherford Wrexham
2    Anthony Barry Wrexham
2    Callum Powell Wrexham
2    Scott Fenwick York
1    Nicholas Arnold Aldershot
1    James Kellermann Aldershot
1    Cheye Alexander Aldershot
1    Iffy Allen Aldershot
1    Shaun Tuton Barrow
1    Akil Wright Barrow
1    Shaun Beeley Barrow
1    Nick Anderton Barrow
1    Ryan Yates Barrow
1    Inih Effiong Barrow
1    Dan Woodards Boreham Wood
1    David Stephens Boreham Wood
1    Jerome Okimo Braintree Town
1    Joey Maybanks Braintree Town
1    Jake Goodman Braintree Town
1    Craig Braham-Barrett Braintree Town
1    Monty Patterson Braintree Town
1    Dave Martin Bromley
1    Jordan Wynter Bromley
1    Joe Anderson Bromley
1    Max Porter Bromley
1    Liam Davies Chester
1    Theo Vassell Chester
1    Evan Horwood Chester
1    Luke George Chester
1    Johnny Hunt Chester
1    Craig Mahon Chester
1    Frankie Raymond Dagenham & Redbridge
1    Christian Assombalonga Dagenham & Redbridge
1    Tyrique Hyde Dagenham & Redbridge
1    Craig Robson Dagenham & Redbridge
1    Luke Howell Dagenham & Redbridge
1    Scott Heard Dagenham & Redbridge
1    Sam Magri Dover
1    Connor Essam Dover
1    Tyler Garratt Eastleigh
1    Jamie Cureton Eastleigh
1    Sam Togwell Eastleigh
1    Ryan Cresswell Eastleigh
1    Adam Dawson Eastleigh
1    Jake Howells Eastleigh
1    Mohamed Chemlal Forest Green
1    Elliott Frear Forest Green
1    Emmanuel Monthe Forest Green
1    Gus Mafuta Gateshead
1    Rhys Oates Gateshead
1    George Smith Gateshead
1    Toby Ajala Gateshead
1    James Bolton Gateshead
1    Adam Smith Guiseley
1    Derek Asamoah Guiseley
1    Robert Atkinson Guiseley
1    Jermaine Hylton Guiseley
1    Daniel Atkinson Guiseley
1    Danny Lowe Guiseley
1    Reece Webb-Foster Guiseley
1    Alex Woodyard Lincoln
1    Billy Knott Lincoln
1    Macauley Bonne Lincoln
1    Theo Robinson Lincoln
1    Jack Mackreth Macclesfield
1    Andy Halls Macclesfield
1    Danny Whitehead Macclesfield
1    George Pilkington Macclesfield
1    Jack Sampson Macclesfield
1    John McCombe Macclesfield
1    Reece Prestedge Maidstone
1    Anthony Acheampong Maidstone
1    Harry Phipps Maidstone
1    Vasileios Karagiannis Maidstone
1    Stuart Lewis Maidstone
1    Jack Evans Maidstone
1    Danny Emerton North Ferriby United
1    Mark Gray North Ferriby United
1    Sam Topliss North Ferriby United
1    Danny Clarke North Ferriby United
1    Connor Oliver North Ferriby United
1    Simon Russell North Ferriby United
1    Kyle Wootton North Ferriby United
1    Jordan Fagbola Solihull Moors
1    Ryan Beswick Solihull Moors
1    Kristian Green Solihull Moors
1    Joel Kettle Solihull Moors
1    Nortei Nortey Solihull Moors
1    Andy Bishop Southport
1    Delial Brewster Southport
1    Spencer Myers Southport
1    Callum Howe Southport
1    Ryan Higgins Southport
1    Josh Thompson Southport
1    Ashley Grimes Southport
1    Jordan Lussey Southport
1    Jack Higgins Southport
1    Robbie Cundy Southport
1    Adam May Sutton United
1    Jack Jebb Sutton United
1    Bedsente Gomis Sutton United
1    Pape Gueye Sutton United
1    Daniel Wishart Sutton United
1    Kevin Amankwaah Sutton United
1    Paul Rooney Torquay
1    Jordan Lee Torquay
1    Myles Anderson Torquay
1    Ritchie Sutton Tranmere
1    Aaron Collins Tranmere
1    Steven Jennings Tranmere
1    Liam Ridehalgh Tranmere
1    Lois Maynard Tranmere
1    Samuel Ilesanmi Tranmere
1    Connor Hall Woking
1    Zak Ansah Woking
1    Ismail Yakubu Woking
1    Anthony Edgar Woking
1    Nathan Ralph Woking
1    Curtis Tilt Wrexham
1    George Harry Wrexham
1    Rob Evans Wrexham
1    Leo Smith Wrexham
1    Oliver Shenton Wrexham
1    Kai Edwards Wrexham
1    Mark Carrington Wrexham
1    Izale McLeod Wrexham
1    Daniel Galbraith York
1    Shaun Rooney York
1    Daniel Holmes York
1    Clovis Kamdjo York
1    Daniel Nti York
1    Callum Rzonca York
1    Asa Hall York
1    Aarran Racine York
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
29/4-2017 15:15
England
National League (46 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Lincoln 173.485 3.771 118.717 5.162 54.768 2.381
2. Tranmere 169.997 3.696 118.980 5.173 51.017 2.218
3. Wrexham 128.526 2.794 85.017 3.696 43.509 1.892
4. York 108.562 2.360 59.108 2.570 49.454 2.150
5. Maidstone 99.861 2.171 54.867 2.386 44.994 1.956
6. Aldershot 96.420 2.096 52.815 2.296 43.605 1.896
7. Chester 91.079 1.980 46.052 2.002 45.027 1.958
8. Torquay 89.311 1.942 43.429 1.888 45.882 1.995
9. Eastleigh 88.062 1.914 51.645 2.245 36.417 1.583
10. Forest Green 86.267 1.875 40.323 1.753 45.944 1.998
11. Macclesfield 79.479 1.728 33.098 1.439 46.381 2.017
12. Sutton United 77.831 1.692 38.173 1.660 39.658 1.724
13. Dagenham & Redbridge 76.449 1.662 31.724 1.379 44.725 1.945
14. Dover 73.615 1.600 30.073 1.308 43.542 1.893
15. Woking 72.778 1.582 32.883 1.430 39.895 1.735
16. Barrow 70.219 1.527 29.745 1.293 40.474 1.760
17. Bromley 66.435 1.444 25.590 1.113 40.845 1.776
18. Southport 65.547 1.425 26.238 1.141 39.309 1.709
19. Guiseley 64.565 1.404 23.820 1.036 40.745 1.772
20. Solihull Moors 60.843 1.323 23.194 1.008 37.649 1.637
21. Gateshead 60.206 1.309 20.923 910 39.283 1.708
22. Braintree Town 55.585 1.208 16.668 725 38.917 1.692
23. North Ferriby United 53.323 1.159 14.161 616 39.162 1.703
24. Boreham Wood 47.983 1.043 10.971 477 37.012 1.609
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 13:15 Maidstone – York 1 – 1
06.08.2016 16:00 Barrow – Aldershot 1 – 0
06.08.2016 16:00 Wrexham – Dover 0 – 0
06.08.2016 16:00 Woking – Lincoln 1 – 3
06.08.2016 16:00 Sutton United – Solihull Moors 1 – 3
06.08.2016 16:00 North Ferriby United – Braintree Town 0 – 0
06.08.2016 16:00 Macclesfield – Torquay 2 – 0
06.08.2016 16:00 Gateshead – Chester 3 – 0
06.08.2016 16:00 Eastleigh – Guiseley 2 – 1
06.08.2016 16:00 Dagenham & Redbridge – Southport 3 – 0
06.08.2016 16:00 Bromley – Tranmere 0 – 2
06.08.2016 16:00 Boreham Wood – Forest Green 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2016 20:45 Solihull Moors – Woking 2 – 2
09.08.2016 20:45 Southport – Gateshead 0 – 3
09.08.2016 20:45 Torquay – Bromley 1 – 0
09.08.2016 20:45 Tranmere – Barrow 2 – 0
09.08.2016 20:45 York – Macclesfield 1 – 0
09.08.2016 20:45 Lincoln – North Ferriby United 6 – 1
09.08.2016 20:45 Guiseley – Wrexham 2 – 3
09.08.2016 20:45 Forest Green – Sutton United 1 – 1
09.08.2016 20:45 Dover – Boreham Wood 1 – 4
09.08.2016 20:45 Chester – Dagenham & Redbridge 3 – 0
09.08.2016 20:45 Braintree Town – Eastleigh 1 – 1
09.08.2016 20:45 Aldershot – Maidstone 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Solihull Moors – Bromley 1 – 0
13.08.2016 16:00 Southport – Woking 2 – 1
13.08.2016 16:00 Torquay – Barrow 1 – 1
13.08.2016 16:00 Tranmere – Eastleigh 2 – 1
13.08.2016 16:00 York – Boreham Wood 1 – 1
13.08.2016 16:00 Lincoln – Sutton United 1 – 3
13.08.2016 16:00 Guiseley – Dagenham & Redbridge 0 – 2
13.08.2016 16:00 Aldershot – Wrexham 2 – 0
13.08.2016 16:00 Braintree Town – Macclesfield 1 – 3
13.08.2016 16:00 Chester – Maidstone 1 – 3
13.08.2016 16:00 Dover – North Ferriby United 2 – 0
13.08.2016 16:00 Forest Green – Gateshead 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 20:45 Wrexham – Solihull Moors 1 – 0
16.08.2016 20:45 Woking – Forest Green 0 – 1
16.08.2016 20:45 North Ferriby United – Guiseley 3 – 2
16.08.2016 20:45 Macclesfield – Southport 3 – 1
16.08.2016 20:45 Gateshead – York 6 – 1
16.08.2016 20:45 Eastleigh – Dover 2 – 4
16.08.2016 20:45 Barrow – Chester 3 – 2
16.08.2016 20:45 Boreham Wood – Tranmere 0 – 1
16.08.2016 20:45 Bromley – Aldershot 2 – 2
16.08.2016 20:45 Dagenham & Redbridge – Lincoln 1 – 0
16.08.2016 20:50 Maidstone – Braintree Town 2 – 1
16.08.2016 20:55 Sutton United – Torquay 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 15:55 Woking – Dagenham & Redbridge 1 – 3
20.08.2016 15:55 North Ferriby United – Torquay 1 – 0
20.08.2016 16:00 Wrexham – Eastleigh 0 – 0
20.08.2016 16:00 Tranmere – Maidstone 2 – 1
20.08.2016 16:00 Sutton United – Macclesfield 2 – 0
20.08.2016 16:00 Lincoln – Southport 4 – 0
20.08.2016 16:00 Dover – Barrow 3 – 1
20.08.2016 16:00 Braintree Town – Aldershot 2 – 0
20.08.2016 16:00 Boreham Wood – Chester 1 – 1
20.08.2016 16:05 Forest Green – York 2 – 1
20.08.2016 16:05 Solihull Moors – Guiseley 3 – 2
20.08.2016 16:05 Bromley – Gateshead 3 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 13:15 Dagenham & Redbridge – Wrexham 3 – 0
27.08.2016 16:00 Maidstone – Forest Green 1 – 4
27.08.2016 16:00 Southport – Tranmere 1 – 1
27.08.2016 16:00 Torquay – Dover 2 – 1
27.08.2016 16:00 York – Woking 4 – 1
27.08.2016 16:00 Macclesfield – Lincoln 1 – 2
27.08.2016 16:00 Guiseley – Bromley 1 – 4
27.08.2016 16:00 Gateshead – Boreham Wood 1 – 1
27.08.2016 16:00 Eastleigh – Solihull Moors 2 – 0
27.08.2016 16:00 Chester – Sutton United 4 – 0
27.08.2016 16:00 Barrow – Braintree Town 2 – 1
27.08.2016 16:00 Aldershot – North Ferriby United 2 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2016 16:00 Solihull Moors – Macclesfield 2 – 3
29.08.2016 16:00 Sutton United – Dagenham & Redbridge 1 – 0
29.08.2016 16:00 Woking – Chester 3 – 1
29.08.2016 16:00 Wrexham – York 2 – 1
29.08.2016 16:00 North Ferriby United – Barrow 0 – 1
29.08.2016 16:00 Lincoln – Gateshead 3 – 0
29.08.2016 16:00 Forest Green – Southport 5 – 1
29.08.2016 16:00 Boreham Wood – Maidstone 0 – 1
29.08.2016 16:00 Braintree Town – Torquay 1 – 3
29.08.2016 16:00 Bromley – Eastleigh 0 – 5
29.08.2016 16:00 Dover – Aldershot 1 – 2
29.08.2016 18:30 Tranmere – Guiseley 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 16:00 York – Solihull Moors 4 – 0
03.09.2016 16:00 Southport – Dover 0 – 1
03.09.2016 16:00 Maidstone – Wrexham 2 – 2
03.09.2016 16:00 Macclesfield – Woking 3 – 1
03.09.2016 16:00 Guiseley – Braintree Town 0 – 0
03.09.2016 16:00 Gateshead – Sutton United 1 – 0
03.09.2016 16:00 Eastleigh – North Ferriby United 2 – 0
03.09.2016 16:00 Dagenham & Redbridge – Boreham Wood 0 – 2
03.09.2016 16:00 Chester – Forest Green 1 – 2
03.09.2016 16:00 Barrow – Bromley 1 – 1
03.09.2016 16:00 Aldershot – Tranmere 3 – 1
03.09.2016 18:30 Torquay – Lincoln 1 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 13:15 Dover – Forest Green 4 – 3
10.09.2016 16:00 Solihull Moors – Dagenham & Redbridge 2 – 5
10.09.2016 16:00 Torquay – York 2 – 0
10.09.2016 16:00 Tranmere – Lincoln 0 – 1
10.09.2016 16:00 Wrexham – Sutton United 1 – 0
10.09.2016 16:00 North Ferriby United – Maidstone 0 – 2
10.09.2016 16:00 Guiseley – Woking 1 – 1
10.09.2016 16:00 Eastleigh – Southport 1 – 1
10.09.2016 16:00 Bromley – Macclesfield 0 – 1
10.09.2016 16:00 Braintree Town – Gateshead 1 – 4
10.09.2016 16:00 Barrow – Boreham Wood 1 – 1
10.09.2016 16:00 Aldershot – Chester 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 20:45 Southport – Barrow 1 – 4
13.09.2016 20:45 Sutton United – Braintree Town 1 – 2
13.09.2016 20:45 Woking – Torquay 3 – 1
13.09.2016 20:45 York – Tranmere 0 – 0
13.09.2016 20:45 Maidstone – Bromley 0 – 2
13.09.2016 20:45 Lincoln – Solihull Moors 0 – 0
13.09.2016 20:45 Gateshead – North Ferriby United 0 – 1
13.09.2016 20:45 Forest Green – Eastleigh 1 – 1
13.09.2016 20:45 Dagenham & Redbridge – Dover 2 – 0
13.09.2016 20:45 Chester – Guiseley 2 – 0
13.09.2016 20:45 Boreham Wood – Aldershot 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:15 Sutton United – Tranmere 1 – 0
17.09.2016 16:00 Macclesfield – Eastleigh 0 – 1
17.09.2016 16:00 Maidstone – Guiseley 1 – 1
17.09.2016 16:00 Southport – Aldershot 1 – 1
17.09.2016 16:00 York – Dover 0 – 1
17.09.2016 16:00 Lincoln – Barrow 1 – 2
17.09.2016 16:00 Gateshead – Solihull Moors 0 – 0
17.09.2016 16:00 Dagenham & Redbridge – North Ferriby United 2 – 0
17.09.2016 16:00 Chester – Braintree Town 1 – 0
17.09.2016 16:00 Boreham Wood – Torquay 2 – 0
17.09.2016 16:05 Forest Green – Bromley 1 – 0
17.09.2016 16:05 Woking – Wrexham 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:15 Wrexham – Chester 0 – 0
24.09.2016 16:00 Tranmere – Woking 3 – 1
24.09.2016 16:00 Torquay – Maidstone 2 – 3
24.09.2016 16:00 Solihull Moors – Boreham Wood 1 – 1
24.09.2016 16:00 North Ferriby United – Southport 0 – 1
24.09.2016 16:00 Guiseley – Macclesfield 1 – 2
24.09.2016 16:00 Eastleigh – Sutton United 2 – 1
24.09.2016 16:00 Dover – Lincoln 2 – 0
24.09.2016 16:00 Bromley – Dagenham & Redbridge 1 – 3
24.09.2016 16:00 Braintree Town – Forest Green 0 – 1
24.09.2016 16:00 Barrow – York 2 – 0
24.09.2016 16:00 Aldershot – Gateshead 3 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 20:45 Macclesfield – Wrexham 3 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 York – Aldershot 0 – 1
01.10.2016 16:00 Woking – Eastleigh 3 – 3
01.10.2016 16:00 Southport – Bromley 1 – 2
01.10.2016 16:00 Maidstone – Solihull Moors 2 – 4
01.10.2016 16:00 Macclesfield – North Ferriby United 1 – 0
01.10.2016 16:00 Lincoln – Braintree Town 3 – 0
01.10.2016 16:00 Gateshead – Torquay 0 – 0
01.10.2016 16:00 Boreham Wood – Wrexham 0 – 1
01.10.2016 16:00 Chester – Dover 5 – 0
01.10.2016 16:00 Forest Green – Barrow 0 – 0
01.10.2016 16:05 Sutton United – Guiseley 1 – 0
01.10.2016 18:30 Dagenham & Redbridge – Tranmere 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2016 20:45 Solihull Moors – Southport 4 – 0
04.10.2016 20:45 North Ferriby United – Chester 0 – 1
04.10.2016 20:45 Guiseley – York 6 – 1
04.10.2016 20:45 Eastleigh – Maidstone 3 – 0
04.10.2016 20:45 Dover – Sutton United 3 – 1
04.10.2016 20:45 Bromley – Woking 2 – 1
04.10.2016 20:45 Braintree Town – Boreham Wood 1 – 2
04.10.2016 20:45 Tranmere – Gateshead 0 – 1
04.10.2016 20:45 Wrexham – Lincoln 1 – 2
04.10.2016 20:45 Torquay – Dagenham & Redbridge 1 – 0
04.10.2016 20:50 Barrow – Macclesfield 1 – 1
04.10.2016 20:50 Aldershot – Forest Green 0 – 4

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:15 Tranmere – Wrexham 2 – 0
08.10.2016 16:00 Sutton United – Woking 4 – 1
08.10.2016 16:00 North Ferriby United – Forest Green 0 – 3
08.10.2016 16:00 Macclesfield – Boreham Wood 0 – 2
08.10.2016 16:00 Guiseley – Southport 2 – 1
08.10.2016 16:00 Gateshead – Dover 4 – 2
08.10.2016 16:00 Eastleigh – Dagenham & Redbridge 0 – 1
08.10.2016 16:00 Chester – Torquay 1 – 0
08.10.2016 16:00 Bromley – Lincoln 1 – 1
08.10.2016 16:00 Braintree Town – York 1 – 1
08.10.2016 16:00 Barrow – Maidstone 3 – 0
08.10.2016 16:00 Aldershot – Solihull Moors 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Southport – Sutton United 1 – 1
22.10.2016 16:00 Torquay – Aldershot 0 – 0
22.10.2016 16:00 Woking – Barrow 1 – 1
22.10.2016 16:00 Wrexham – Bromley 2 – 1
22.10.2016 16:00 York – Chester 1 – 1
22.10.2016 16:00 Solihull Moors – Tranmere 0 – 3
22.10.2016 16:00 Maidstone – Gateshead 0 – 2
22.10.2016 16:00 Forest Green – Guiseley 3 – 0
22.10.2016 16:00 Dover – Braintree Town 6 – 1
22.10.2016 16:00 Dagenham & Redbridge – Macclesfield 1 – 1
22.10.2016 16:00 Boreham Wood – North Ferriby United 1 – 0
22.10.2016 16:05 Lincoln – Eastleigh 0 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 20:45 Southport – York 2 – 0
25.10.2016 20:45 Sutton United – Maidstone 2 – 2
25.10.2016 20:45 Tranmere – North Ferriby United 1 – 0
25.10.2016 20:45 Woking – Braintree Town 2 – 3
25.10.2016 20:45 Wrexham – Barrow 2 – 2
25.10.2016 20:45 Solihull Moors – Forest Green 0 – 1
25.10.2016 20:45 Macclesfield – Chester 0 – 0
25.10.2016 20:45 Lincoln – Boreham Wood 2 – 0
25.10.2016 20:45 Guiseley – Gateshead 1 – 1
25.10.2016 20:45 Eastleigh – Torquay 3 – 0
25.10.2016 20:45 Dagenham & Redbridge – Aldershot 1 – 0
25.10.2016 20:45 Bromley – Dover 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:15 Barrow – Eastleigh 4 – 0
29.10.2016 16:00 Maidstone – Macclesfield 2 – 1
29.10.2016 16:00 North Ferriby United – Bromley 1 – 2
29.10.2016 16:00 Torquay – Southport 1 – 2
29.10.2016 16:00 York – Sutton United 2 – 2
29.10.2016 16:00 Gateshead – Wrexham 2 – 2
29.10.2016 16:00 Forest Green – Dagenham & Redbridge 1 – 1
29.10.2016 16:00 Dover – Tranmere 1 – 4
29.10.2016 16:00 Chester – Lincoln 2 – 5
29.10.2016 16:00 Braintree Town – Solihull Moors 0 – 1
29.10.2016 16:00 Boreham Wood – Woking 2 – 1
29.10.2016 16:05 Aldershot – Guiseley 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 North Ferriby United – Wrexham 0 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Forest Green – Aldershot 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 16:00 Wrexham – Braintree Town 0 – 1
12.11.2016 16:00 Tranmere – Chester 2 – 2
12.11.2016 16:00 Sutton United – Barrow 0 – 0
12.11.2016 16:00 Southport – Maidstone 3 – 2
12.11.2016 16:00 Solihull Moors – Dover 2 – 3
12.11.2016 16:00 Macclesfield – Forest Green 0 – 1
12.11.2016 16:00 Bromley – Boreham Wood 1 – 0
12.11.2016 16:00 Dagenham & Redbridge – Gateshead 0 – 5
12.11.2016 16:00 Eastleigh – York 1 – 1
12.11.2016 16:00 Guiseley – Torquay 2 – 0
12.11.2016 16:00 Lincoln – Aldershot 3 – 3
12.11.2016 18:30 Woking – North Ferriby United 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 13:15 Forest Green – Lincoln 2 – 3
19.11.2016 16:00 York – Dagenham & Redbridge 0 – 2
19.11.2016 16:00 Torquay – Wrexham 1 – 1
19.11.2016 16:00 North Ferriby United – Sutton United 2 – 1
19.11.2016 16:00 Maidstone – Woking 0 – 3
19.11.2016 16:00 Gateshead – Eastleigh 2 – 2
19.11.2016 16:00 Dover – Guiseley 2 – 0
19.11.2016 16:00 Chester – Bromley 1 – 1
19.11.2016 16:00 Braintree Town – Tranmere 0 – 1
19.11.2016 16:00 Boreham Wood – Southport 2 – 0
19.11.2016 16:00 Barrow – Solihull Moors 2 – 1
19.11.2016 16:00 Aldershot – Macclesfield 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Maidstone – Dagenham & Redbridge 0 – 1
22.11.2016 20:45 Torquay – Solihull Moors 3 – 0
22.11.2016 20:45 York – Lincoln 1 – 4
22.11.2016 20:45 Gateshead – Macclesfield 1 – 1
22.11.2016 20:45 Forest Green – Tranmere 2 – 2
22.11.2016 20:45 Dover – Woking 3 – 1
22.11.2016 20:45 Aldershot – Eastleigh 0 – 1
22.11.2016 20:45 Barrow – Guiseley 3 – 0
22.11.2016 20:45 Boreham Wood – Sutton United 1 – 0
22.11.2016 20:45 Braintree Town – Bromley 2 – 2
22.11.2016 20:45 Chester – Southport 2 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Wrexham – Forest Green 3 – 1
26.11.2016 16:00 Woking – Gateshead 3 – 0
26.11.2016 16:00 Tranmere – Torquay 2 – 1
26.11.2016 16:00 Sutton United – Aldershot 2 – 0
26.11.2016 16:00 Southport – Braintree Town 4 – 5
26.11.2016 16:00 Solihull Moors – North Ferriby United 2 – 0
26.11.2016 16:00 Macclesfield – Dover 1 – 0
26.11.2016 16:00 Lincoln – Maidstone 2 – 0
26.11.2016 16:00 Guiseley – Boreham Wood 3 – 1
26.11.2016 16:00 Eastleigh – Chester 0 – 3
26.11.2016 16:00 Dagenham & Redbridge – Barrow 1 – 4
26.11.2016 16:00 Bromley – York 3 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 20:45 Southport – Solihull Moors 0 – 0
29.11.2016 20:45 Woking – Bromley 2 – 1
29.11.2016 20:45 York – Guiseley 1 – 1
29.11.2016 20:45 Maidstone – Eastleigh 2 – 1
29.11.2016 20:45 Lincoln – Wrexham 1 – 0
29.11.2016 20:45 Gateshead – Tranmere 0 – 1
29.11.2016 20:45 Dagenham & Redbridge – Torquay 0 – 1
29.11.2016 20:45 Chester – North Ferriby United 3 – 0
29.11.2016 20:50 Sutton United – Dover 0 – 6

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 North Ferriby United – Gateshead 1 – 0
03.12.2016 16:00 Tranmere – York 1 – 0
03.12.2016 16:00 Guiseley – Chester 1 – 1
03.12.2016 16:00 Dover – Dagenham & Redbridge 1 – 2
03.12.2016 16:00 Bromley – Maidstone 2 – 0
03.12.2016 16:00 Aldershot – Boreham Wood 2 – 0
06.12.2016 20:45 Wrexham – Macclesfield 0 – 3

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 13:15 Macclesfield – Bromley 1 – 2
17.12.2016 16:00 Maidstone – North Ferriby United 1 – 2
17.12.2016 16:00 Gateshead – Braintree Town 1 – 1
17.12.2016 16:00 Southport – Eastleigh 4 – 3
17.12.2016 16:00 Sutton United – Wrexham 1 – 0
17.12.2016 16:00 Woking – Guiseley 0 – 0
17.12.2016 16:00 York – Torquay 0 – 0
17.12.2016 16:00 Dagenham & Redbridge – Solihull Moors 4 – 4
17.12.2016 16:00 Chester – Aldershot 2 – 0
17.12.2016 16:00 Boreham Wood – Barrow 1 – 1
17.12.2016 16:00 Lincoln – Tranmere 2 – 1
17.12.2016 16:40 Forest Green – Dover 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.12.2016 20:45 Boreham Wood – Braintree Town 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 13:20 Aldershot – Woking 4 – 0
26.12.2016 13:30 North Ferriby United – York 0 – 1
26.12.2016 16:00 Dover – Maidstone 1 – 1
26.12.2016 16:00 Solihull Moors – Chester 3 – 2
26.12.2016 16:00 Torquay – Forest Green 4 – 3
26.12.2016 16:00 Tranmere – Macclesfield 1 – 0
26.12.2016 16:00 Guiseley – Lincoln 2 – 1
26.12.2016 16:00 Bromley – Sutton United 1 – 0
26.12.2016 16:00 Braintree Town – Dagenham & Redbridge 3 – 2
26.12.2016 16:00 Barrow – Gateshead 0 – 0
26.12.2016 16:00 Wrexham – Southport 1 – 0
27.12.2016 20:45 Eastleigh – Boreham Wood 2 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.12.2016 14:00 Boreham Wood – Eastleigh 0 – 1
31.12.2016 16:00 Gateshead – Barrow 4 – 1
01.01.2017 14:00 Woking – Aldershot 1 – 2
01.01.2017 16:00 Lincoln – Guiseley 3 – 1
01.01.2017 16:00 Macclesfield – Tranmere 4 – 2
01.01.2017 16:00 Southport – Wrexham 3 – 2
01.01.2017 16:00 Sutton United – Bromley 2 – 0
01.01.2017 16:00 York – North Ferriby United 0 – 1
01.01.2017 16:00 Forest Green – Torquay 5 – 5
01.01.2017 16:00 Chester – Solihull Moors 0 – 3
01.01.2017 19:00 Maidstone – Dover 1 – 4
02.01.2017 20:45 Dagenham & Redbridge – Braintree Town 3 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Bromley – Forest Green 1 – 5
07.01.2017 16:00 Dover – York 2 – 2
07.01.2017 16:00 Guiseley – Maidstone 2 – 1
07.01.2017 16:00 North Ferriby United – Dagenham & Redbridge 0 – 4
07.01.2017 16:00 Torquay – Boreham Wood 0 – 1
07.01.2017 16:00 Wrexham – Woking 2 – 1
07.01.2017 16:00 Braintree Town – Chester 1 – 2
07.01.2017 16:00 Solihull Moors – Gateshead 0 – 2
07.01.2017 16:00 Aldershot – Southport 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.01.2017 20:45 Braintree Town – Sutton United 1 – 0
10.01.2017 20:45 Barrow – Southport 0 – 1
10.01.2017 20:45 Eastleigh – Forest Green 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.01.2017 20:45 Macclesfield – Dover 2 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Wrexham – North Ferriby United 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Torquay – Woking 1 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:45 Lincoln – Dover 2 – 0
21.01.2017 16:00 Southport – North Ferriby United 2 – 4
21.01.2017 16:00 Sutton United – Eastleigh 1 – 1
21.01.2017 16:00 York – Barrow 2 – 1
21.01.2017 16:00 Maidstone – Torquay 2 – 1
21.01.2017 16:00 Macclesfield – Guiseley 1 – 2
21.01.2017 16:00 Gateshead – Aldershot 1 – 1
21.01.2017 16:00 Forest Green – Braintree Town 1 – 1
21.01.2017 16:00 Chester – Wrexham 1 – 1
21.01.2017 16:00 Boreham Wood – Solihull Moors 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Barrow – Lincoln 3 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Tranmere – Dagenham & Redbridge 0 – 2
28.01.2017 16:00 Wrexham – Boreham Wood 2 – 1
28.01.2017 16:00 Torquay – Gateshead 3 – 1
28.01.2017 16:00 Solihull Moors – Maidstone 2 – 0
28.01.2017 16:00 North Ferriby United – Macclesfield 0 – 2
28.01.2017 16:00 Eastleigh – Woking 0 – 1
28.01.2017 16:00 Dover – Chester 3 – 1
28.01.2017 16:00 Bromley – Southport 3 – 1
28.01.2017 16:00 Barrow – Forest Green 2 – 3
28.01.2017 16:00 Aldershot – York 0 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 Solihull Moors – Lincoln 0 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 Woking – Tranmere 0 – 3

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Wrexham – Guiseley 3 – 1
04.02.2017 16:00 Maidstone – Aldershot 0 – 2
04.02.2017 16:00 Gateshead – Southport 3 – 0
04.02.2017 16:00 Dagenham & Redbridge – Chester 3 – 2
04.02.2017 16:00 Bromley – Torquay 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 13:15 Chester – Gateshead 1 – 2
11.02.2017 16:00 Braintree Town – North Ferriby United 1 – 0
11.02.2017 16:00 Tranmere – Bromley 2 – 2
11.02.2017 16:00 Dover – Wrexham 1 – 1
11.02.2017 16:00 Solihull Moors – Sutton United 3 – 0
11.02.2017 16:00 Guiseley – Eastleigh 1 – 1
11.02.2017 16:00 Torquay – Macclesfield 1 – 1
11.02.2017 16:00 Forest Green – Boreham Wood 2 – 0
11.02.2017 16:00 York – Maidstone 1 – 1
11.02.2017 16:00 Lincoln – Woking 3 – 2
11.02.2017 16:00 Southport – Dagenham & Redbridge 1 – 4
11.02.2017 16:00 Aldershot – Barrow 2 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Woking – Solihull Moors 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Guiseley – Sutton United 2 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Eastleigh – Braintree Town 0 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.02.2017 20:45 Macclesfield – Barrow 0 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Woking – Southport 0 – 0
18.02.2017 16:00 Dagenham & Redbridge – Guiseley 1 – 2
18.02.2017 16:00 Eastleigh – Tranmere 0 – 2
18.02.2017 16:00 Gateshead – Forest Green 3 – 1
18.02.2017 16:00 Macclesfield – Braintree Town 2 – 0
18.02.2017 16:00 Wrexham – Aldershot 0 – 2
18.02.2017 16:00 Maidstone – Chester 4 – 2
18.02.2017 16:00 North Ferriby United – Dover 1 – 2
18.02.2017 16:00 Bromley – Solihull Moors 0 – 1
18.02.2017 16:00 Boreham Wood – York 1 – 1
18.02.2017 16:00 Barrow – Torquay 0 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 North Ferriby United – Lincoln 0 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 York – Gateshead 1 – 3
21.02.2017 20:45 Tranmere – Boreham Wood 2 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Eastleigh – Macclesfield 0 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Dagenham & Redbridge – Bromley 2 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Solihull Moors – Wrexham 0 – 1
25.02.2017 16:00 Guiseley – North Ferriby United 1 – 2
25.02.2017 16:00 Forest Green – Woking 4 – 3
25.02.2017 16:00 Torquay – Sutton United 2 – 3
25.02.2017 16:00 Braintree Town – Maidstone 0 – 0
25.02.2017 16:00 Dover – Eastleigh 3 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Southport – Chester 0 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:05 Aldershot – Bromley 4 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Lincoln – York 1 – 1
28.02.2017 20:45 Guiseley – Barrow 1 – 0
28.02.2017 20:45 Dagenham & Redbridge – Maidstone 0 – 2
28.02.2017 20:45 Bromley – Braintree Town 0 – 5
28.02.2017 20:45 Sutton United – Boreham Wood 1 – 0
28.02.2017 20:45 Woking – Dover 1 – 0
28.02.2017 20:45 Eastleigh – Aldershot 1 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:45 Chester – Tranmere 2 – 3
04.03.2017 16:00 Dover – Solihull Moors 0 – 0
04.03.2017 16:00 Barrow – Sutton United 0 – 0
04.03.2017 16:00 Boreham Wood – Bromley 0 – 0
04.03.2017 16:00 Braintree Town – Wrexham 1 – 2
04.03.2017 16:00 Aldershot – Lincoln 0 – 0
04.03.2017 16:00 Gateshead – Dagenham & Redbridge 1 – 0
04.03.2017 16:00 Maidstone – Southport 4 – 2
04.03.2017 16:00 North Ferriby United – Woking 2 – 1
04.03.2017 16:00 Torquay – Guiseley 1 – 2
04.03.2017 16:00 York – Eastleigh 3 – 1
04.03.2017 16:05 Forest Green – Macclesfield 3 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Braintree Town – Lincoln 0 – 4

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Barrow – Tranmere 2 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Woking – Boreham Wood 0 – 0
11.03.2017 16:00 Eastleigh – Barrow 2 – 0
11.03.2017 16:00 Dagenham & Redbridge – Forest Green 2 – 1
11.03.2017 16:00 Bromley – North Ferriby United 3 – 0
11.03.2017 16:00 Solihull Moors – Braintree Town 3 – 3
11.03.2017 16:00 Guiseley – Aldershot 1 – 0
11.03.2017 16:00 Southport – Torquay 1 – 2
11.03.2017 16:00 Sutton United – York 2 – 2
11.03.2017 16:00 Wrexham – Gateshead 0 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Macclesfield – Gateshead 1 – 1

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Torquay – Tranmere 0 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Boreham Wood – Dover 5 – 0
14.03.2017 20:50 Sutton United – Forest Green 1 – 2

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Barrow – Dagenham & Redbridge 2 – 1

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Dover – Bromley 1 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 North Ferriby United – Solihull Moors 1 – 4
18.03.2017 16:00 Gateshead – Woking 2 – 1
18.03.2017 16:00 Boreham Wood – Guiseley 0 – 0
18.03.2017 16:00 Forest Green – Wrexham 3 – 0
18.03.2017 16:00 Chester – Eastleigh 0 – 1
18.03.2017 16:00 Braintree Town – Southport 2 – 0
18.03.2017 16:00 Aldershot – Sutton United 2 – 0

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Aldershot – Dagenham & Redbridge 3 – 1
21.03.2017 20:45 Barrow – Wrexham 1 – 1
21.03.2017 20:45 Boreham Wood – Lincoln 2 – 0
21.03.2017 20:45 Braintree Town – Woking 1 – 3
21.03.2017 20:45 Forest Green – Solihull Moors 2 – 1
21.03.2017 20:45 Gateshead – Guiseley 1 – 1
21.03.2017 20:45 Maidstone – Sutton United 1 – 1
21.03.2017 20:45 North Ferriby United – Tranmere 1 – 4
21.03.2017 20:45 Torquay – Eastleigh 2 – 3
21.03.2017 20:45 York – Southport 5 – 3
21.03.2017 20:50 Chester – Macclesfield 2 – 3

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 13:15 Lincoln – Forest Green 3 – 1
25.03.2017 16:00 Guiseley – Dover 0 – 4
25.03.2017 16:00 Wrexham – Torquay 1 – 1
25.03.2017 16:00 Woking – Maidstone 2 – 4
25.03.2017 16:00 Tranmere – Braintree Town 1 – 0
25.03.2017 16:00 Dagenham & Redbridge – York 1 – 0
25.03.2017 16:00 Southport – Boreham Wood 1 – 0
25.03.2017 16:00 Solihull Moors – Barrow 2 – 4
25.03.2017 16:00 Macclesfield – Aldershot 0 – 2
25.03.2017 16:00 Eastleigh – Gateshead 1 – 1
25.03.2017 16:05 Sutton United – North Ferriby United 5 – 1
25.03.2017 16:05 Bromley – Chester 0 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Solihull Moors – Torquay 0 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Tranmere – Dover 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Macclesfield – York 1 – 3

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Sutton United – Lincoln 1 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Chester – Barrow 1 – 2

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:15 Wrexham – Tranmere 0 – 1
01.04.2017 16:00 Southport – Guiseley 0 – 1
01.04.2017 16:00 Torquay – Chester 0 – 1
01.04.2017 16:00 York – Braintree Town 3 – 0
01.04.2017 16:00 Woking – Sutton United 2 – 1
01.04.2017 16:00 Solihull Moors – Aldershot 0 – 2
01.04.2017 16:00 Forest Green – North Ferriby United 0 – 1
01.04.2017 16:00 Lincoln – Bromley 1 – 0
01.04.2017 16:00 Maidstone – Barrow 2 – 1
01.04.2017 16:00 Dover – Gateshead 2 – 0
01.04.2017 16:00 Dagenham & Redbridge – Eastleigh 4 – 0
01.04.2017 16:00 Boreham Wood – Macclesfield 2 – 4

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.04.2017 20:45 Lincoln – Dagenham & Redbridge 2 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 York – Bromley 0 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Southport – Macclesfield 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Tranmere – Sutton United 3 – 2

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Eastleigh – Lincoln 0 – 1
08.04.2017 16:00 Gateshead – Maidstone 1 – 2
08.04.2017 16:00 Guiseley – Forest Green 0 – 1
08.04.2017 16:00 Macclesfield – Dagenham & Redbridge 1 – 4
08.04.2017 16:00 North Ferriby United – Boreham Wood 2 – 4
08.04.2017 16:00 Sutton United – Southport 2 – 2
08.04.2017 16:00 Tranmere – Solihull Moors 9 – 0
08.04.2017 16:00 Chester – York 0 – 2
08.04.2017 16:00 Bromley – Wrexham 4 – 3
08.04.2017 16:00 Braintree Town – Dover 1 – 2
08.04.2017 16:00 Barrow – Woking 2 – 2
08.04.2017 16:00 Aldershot – Torquay 1 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 20:45 Macclesfield – Maidstone 3 – 0
11.04.2017 20:45 Lincoln – Chester 1 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 20:45 Tranmere – Forest Green 0 – 1

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 16:00 Wrexham – Maidstone 1 – 3
14.04.2017 16:00 Woking – Macclesfield 1 – 0
14.04.2017 16:00 Tranmere – Aldershot 2 – 2
14.04.2017 16:00 Sutton United – Gateshead 3 – 0
14.04.2017 16:00 Solihull Moors – York 1 – 2
14.04.2017 16:00 North Ferriby United – Eastleigh 2 – 1
14.04.2017 16:00 Lincoln – Torquay 2 – 1
14.04.2017 16:00 Forest Green – Chester 2 – 0
14.04.2017 16:00 Dover – Southport 3 – 0
14.04.2017 16:00 Bromley – Barrow 4 – 1
14.04.2017 16:00 Braintree Town – Guiseley 2 – 0
14.04.2017 16:00 Boreham Wood – Dagenham & Redbridge 1 – 3

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 16:00 Macclesfield – Solihull Moors 1 – 3
17.04.2017 16:00 Maidstone – Boreham Wood 1 – 0
17.04.2017 16:00 Chester – Woking 2 – 3
17.04.2017 16:00 Southport – Forest Green 2 – 0
17.04.2017 16:00 Torquay – Braintree Town 3 – 1
17.04.2017 16:00 York – Wrexham 1 – 3
17.04.2017 16:00 Guiseley – Tranmere 1 – 2
17.04.2017 16:00 Gateshead – Lincoln 1 – 2
17.04.2017 16:00 Eastleigh – Bromley 2 – 1
17.04.2017 16:00 Dagenham & Redbridge – Sutton United 2 – 2
17.04.2017 16:00 Barrow – North Ferriby United 3 – 1
17.04.2017 16:00 Aldershot – Dover 1 – 0

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:15 Lincoln – Macclesfield 2 – 1
22.04.2017 16:00 North Ferriby United – Aldershot 0 – 3
22.04.2017 16:00 Woking – York 1 – 1
22.04.2017 16:00 Tranmere – Southport 4 – 1
22.04.2017 16:00 Sutton United – Chester 5 – 2
22.04.2017 16:00 Solihull Moors – Eastleigh 2 – 0
22.04.2017 16:00 Wrexham – Dagenham & Redbridge 0 – 1
22.04.2017 16:00 Forest Green – Maidstone 2 – 2
22.04.2017 16:00 Dover – Torquay 1 – 2
22.04.2017 16:00 Bromley – Guiseley 1 – 1
22.04.2017 16:00 Braintree Town – Barrow 0 – 2
22.04.2017 16:00 Boreham Wood – Gateshead 0 – 4

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 20:45 Maidstone – Lincoln 0 – 0
25.04.2017 20:45 Dover – Macclesfield 2 – 2

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:15 Macclesfield – Sutton United 0 – 0
29.04.2017 13:15 Maidstone – Tranmere 0 – 1
29.04.2017 13:15 Southport – Lincoln 1 – 1
29.04.2017 13:15 Torquay – North Ferriby United 2 – 0
29.04.2017 13:15 Guiseley – Solihull Moors 1 – 1
29.04.2017 13:15 Gateshead – Bromley 0 – 2
29.04.2017 13:15 Dagenham & Redbridge – Woking 1 – 1
29.04.2017 13:15 Chester – Boreham Wood 0 – 2
29.04.2017 13:15 Barrow – Dover 2 – 3
29.04.2017 13:15 Aldershot – Braintree Town 2 – 0
29.04.2017 13:15 Eastleigh – Wrexham 1 – 1
29.04.2017 13:20 York – Forest Green 2 – 2
Advertisement

Turneringer i England