LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
15/8-2017 20:48
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Flora Tallinn 24 20 4 0 73 - 15 64
2. Nomme JK Kalju 24 18 3 3 70 - 19 57
3. Levadia Tallinn 24 16 6 2 66 - 16 54
4. FCI Tallinn 24 14 3 7 69 - 28 45
5. Trans Narva 24 7 4 13 30 - 40 25
6. JK Sillamae Kalev 24 7 4 13 36 - 48 25
7. Tammeka 24 6 6 12 28 - 43 24
8. Paide Linnameeskond 24 6 5 13 29 - 61 23
9. Tulevik Viljandi 24 5 1 18 18 - 65 16
10. Parnu JK Vaprus 24 2 2 20 19 - 103 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 34,10 438 3,65 56 (46,7 %) 19 (15,8 %) 45 (37,5 %)
Opdateret:
15/8-2017 20:48
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Flora Tallinn 13 11 2 0 38 - 10 35
2. Nomme JK Kalju 12 10 1 1 40 - 8 31
3. Levadia Tallinn 11 9 2 0 42 - 3 29
4. FCI Tallinn 13 8 2 3 45 - 14 26
5. Trans Narva 12 4 2 6 14 - 17 14
6. JK Sillamae Kalev 9 4 2 3 18 - 12 14
7. Tammeka 12 3 3 6 14 - 22 12
8. Paide Linnameeskond 12 3 2 7 15 - 29 11
9. Tulevik Viljandi 13 3 1 9 10 - 25 10
10. Parnu JK Vaprus 13 1 2 10 10 - 52 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 34,10 438 3,65 56 (46,7 %) 19 (15,8 %) 45 (37,5 %)
Opdateret:
15/8-2017 20:48
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Flora Tallinn 11 9 2 0 35 - 5 29
2. Nomme JK Kalju 12 8 2 2 30 - 11 26
3. Levadia Tallinn 13 7 4 2 24 - 13 25
4. FCI Tallinn 11 6 1 4 24 - 14 19
5. Trans Narva 12 3 2 7 16 - 23 11
6. JK Sillamae Kalev 15 3 2 10 18 - 36 11
7. Tammeka 12 3 3 6 14 - 21 12
8. Paide Linnameeskond 12 3 3 6 14 - 32 12
9. Tulevik Viljandi 11 2 0 9 8 - 40 6
10. Parnu JK Vaprus 11 1 0 10 9 - 51 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 34,10 438 3,65 56 (46,7 %) 19 (15,8 %) 45 (37,5 %)
Opdateret:
15/8-2017 20:48
Estland
Meistriliiga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Flora Tallinn 19 5 3,04 0,63
2. Nomme JK Kalju 14 6 2,92 0,79
3. Levadia Tallinn 16 7 2,75 0,67
4. FCI Tallinn 8 9 2,88 1,17
5. Trans Narva 8 10 1,25 1,67
6. JK Sillamae Kalev 10 10 1,50 2,00
7. Tammeka 7 10 1,17 1,79
8. Paide Linnameeskond 6 13 1,21 2,54
9. Tulevik Viljandi 6 15 0,75 2,71
10. Parnu JK Vaprus 1 10 0,79 4,29
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 34,10 438 3,65 56 (46,7 %) 19 (15,8 %) 45 (37,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
15/8-2017 20:48
Estland
Meistriliiga (36 runder)
Mål    Spiller Klub
20    Albert Prosa FCI Tallinn
17    Rauno Sappinen Flora Tallinn
14    Aleksandr Volkov JK Sillamae Kalev
13    Zakaria Beglarisvili Flora Tallinn
13    Rimo Hunt Levadia Tallinn
12    Jevgeni Harin FCI Tallinn
12    Joao Neto Morelli Levadia Tallinn
10    Dmitriy Kovb Trans Narva
8    Nikita Andreev Levadia Tallinn
8    Evgeni Kobzar Levadia Tallinn
8    Liliu Nomme JK Kalju
8    Artjom Dmitrijev Nomme JK Kalju
8    Magnar Vainumäe Paide Linnameeskond
7    Mihkel Ainsalu Flora Tallinn
7    Mark Oliver Roosnupp Levadia Tallinn
7    Igor Subbotin Nomme JK Kalju
7    Robert Kirss Nomme JK Kalju
7    Artur Valikaev Nomme JK Kalju
6    Kirill Nesterov FCI Tallinn
6    Martin Miller Flora Tallinn
6    Madis Vihmann Flora Tallinn
6    Rauno Alliku Flora Tallinn
6    Karl Mööl Nomme JK Kalju
6    Ilya Ferapontov Trans Narva
5    Pavel Domov FCI Tallinn
5    Aleksandr Kulinits FCI Tallinn
5    Maksim Lipin JK Sillamae Kalev
5    Tarmo Neemelo Nomme JK Kalju
5    Tristan Koskor Tammeka
4    Artur Rattel FCI Tallinn
4    Brent Lepistu Flora Tallinn
4    Aleksandr Savin JK Sillamae Kalev
4    Peeter Klein Nomme JK Kalju
4    Carlos Geovane Nomme JK Kalju
4    Kristen Saarts Parnu JK Vaprus
4    Kaarel Kiidron Tammeka
4    Martin Jogi Tammeka
4    Denis Polyakov Trans Narva
3    Sergey Tumasyan FCI Tallinn
3    Vladimir Voskoboinikov FCI Tallinn
3    Mark Lepik Flora Tallinn
3    Roman Grigorevski JK Sillamae Kalev
3    Daniil Ratnikov JK Sillamae Kalev
3    Pavel Marin Levadia Tallinn
3    Svjatoslav Jakovlev Levadia Tallinn
3    Aime Gando Biala Levadia Tallinn
3    Andrei Sidorenkov Nomme JK Kalju
3    Michael Lilander Paide Linnameeskond
3    Andre Jarva Paide Linnameeskond
3    Elysee Irie Bi Sehi Trans Narva
3    Tanel Lang Tulevik Viljandi
2    Andrei Kalimullin FCI Tallinn
2    Vladimir Avilov FCI Tallinn
2    Dmitri Kruglov FCI Tallinn
2    Maksim Gussev Flora Tallinn
2    Roman Sobtsenko Flora Tallinn
2    Joonas Tamm Flora Tallinn
2    Denis Vnukov JK Sillamae Kalev
2    Vladislav Tsurilkin JK Sillamae Kalev
2    Ingemar Teever Levadia Tallinn
2    Igor Dudarev Levadia Tallinn
2    Janar Toomet Nomme JK Kalju
2    Nikolai Mashichev Nomme JK Kalju
2    Martin Kase Paide Linnameeskond
2    Ander Ott Valge Paide Linnameeskond
2    Jasper Uwaegbulam Paide Linnameeskond
2    Enrico Veensalu Parnu JK Vaprus
2    Magnus Villota Parnu JK Vaprus
2    Rasmus Tauts Tammeka
2    Tauno Tekko Tammeka
2    Sander Kapper Tammeka
2    Jürgen Lorenz Tammeka
2    Kaspar Paur Tammeka
2    Ioan Yakovlev Trans Narva
2    Artjom Skinjov Trans Narva
2    Kassymkhan Talasbayev Tulevik Viljandi
2    Kristen Kähr Tulevik Viljandi
2    Sander Post Tulevik Viljandi
2    Vlasiy Sinyavskiy Tulevik Viljandi
1    Michael Ofosu Appiah FCI Tallinn
1    Roman Nesterovski FCI Tallinn
1    Markus Poom Flora Tallinn
1    German Slein Flora Tallinn
1    Erik Sorga Flora Tallinn
1    Märten Kuusk Flora Tallinn
1    Pavel Aleksejev JK Sillamae Kalev
1    Mikhail Slashchev JK Sillamae Kalev
1    Oleksandr Sukharov JK Sillamae Kalev
1    Tarmo Kink Levadia Tallinn
1    Maksim Podholjuzin Levadia Tallinn
1    Rasmus Peetson Levadia Tallinn
1    Artjom Artjunin Levadia Tallinn
1    Josip Krznaric Levadia Tallinn
1    Deniss Tjapkin Nomme JK Kalju
1    Maximiliano Uggé Nomme JK Kalju
1    Henrik Purg Nomme JK Kalju
1    Randy Padar Paide Linnameeskond
1    Henri Hanson Paide Linnameeskond
1    Edgar Tur Paide Linnameeskond
1    Sander Sinilaid Paide Linnameeskond
1    Martin Mägi Paide Linnameeskond
1    Andre Frolov Paide Linnameeskond
1    Ronaldo Tiismaa Parnu JK Vaprus
1    Ander Paabut Parnu JK Vaprus
1    Rauno Tutk Parnu JK Vaprus
1    Rando Leokin Parnu JK Vaprus
1    Karl Palatu Parnu JK Vaprus
1    Toomas Pent Parnu JK Vaprus
1    Martin Vunk Parnu JK Vaprus
1    Kristofer Kaasik Parnu JK Vaprus
1    Tonis Vihmoja Parnu JK Vaprus
1    Reio Laabus Tammeka
1    Mikhel Järviste Tammeka
1    Kevin Rääbis Tammeka
1    Kevin Anderson Tammeka
1    Andre Paju Tammeka
1    Eino Puri Tammeka
1    German-Guri Lvov Trans Narva
1    Viktor Plotnikov Trans Narva
1    Arseni Kovaltsuk Trans Narva
1    Rainer Peips Tulevik Viljandi
1    Herol Riiberg Tulevik Viljandi
1    Gerdo Juhkam Tulevik Viljandi
1    Martin Allik Tulevik Viljandi
1    Jarmo Ahjupera Tulevik Viljandi
1    Indrek Ilves Tulevik Viljandi
1    Karel Kübar Tulevik Viljandi
Vis hele listen
Opdateret:
15/8-2017 20:48
Estland
Meistriliiga (36 runder)
Opdateret:
15/8-2017 20:48
Estland
Meistriliiga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 18:00 Tammeka – FCI Tallinn 2 – 0
04.03.2017 12:00 Parnu JK Vaprus – Nomme JK Kalju 2 – 6
04.03.2017 12:00 Pärnu – Nomme JK Kalju 0 – 0
04.03.2017 12:00 Tulevik Viljandi – JK Sillamae Kalev 1 – 0
04.03.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Trans Narva 1 – 5
04.03.2017 15:00 Flora Tallinn – Levadia Tallinn 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 18:30 Nomme JK Kalju – Flora Tallinn 1 – 1
11.03.2017 12:00 Parnu JK Vaprus – Tammeka 1 – 1
11.03.2017 12:00 Pärnu – Tammeka 0 – 0
11.03.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Paide Linnameeskond 2 – 3
11.03.2017 12:00 Levadia Tallinn – JK Sillamae Kalev 5 – 0
11.03.2017 15:00 Trans Narva – FCI Tallinn 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 18:30 Tammeka – Trans Narva 1 – 1
18.03.2017 12:00 FCI Tallinn – Tulevik Viljandi 5 – 0
18.03.2017 12:00 Nomme JK Kalju – JK Sillamae Kalev 2 – 1
18.03.2017 15:00 Flora Tallinn – Pärnu 0 – 0
18.03.2017 15:00 Flora Tallinn – Parnu JK Vaprus 2 – 0
18.03.2017 18:00 Levadia Tallinn – Paide Linnameeskond 7 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:30 FCI Tallinn – Levadia Tallinn 0 – 1
01.04.2017 12:00 Pärnu – JK Sillamae Kalev 0 – 0
01.04.2017 12:00 Trans Narva – Tulevik Viljandi 2 – 1
01.04.2017 12:00 Parnu JK Vaprus – JK Sillamae Kalev 1 – 3
01.04.2017 15:00 Nomme JK Kalju – Paide Linnameeskond 1 – 0
01.04.2017 18:00 Flora Tallinn – Tammeka 4 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Tammeka 1 – 3
07.04.2017 18:30 Nomme JK Kalju – FCI Tallinn 3 – 2
08.04.2017 12:00 Levadia Tallinn – Trans Narva 3 – 1
08.04.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Parnu JK Vaprus 3 – 2
08.04.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Pärnu 0 – 0
08.04.2017 18:00 Flora Tallinn – JK Sillamae Kalev 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 12:00 Flora Tallinn – Paide Linnameeskond 3 – 0
14.04.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Levadia Tallinn 0 – 2
14.04.2017 12:00 Pärnu – FCI Tallinn 0 – 0
14.04.2017 18:30 Tammeka – JK Sillamae Kalev 1 – 1
15.04.2017 15:00 Parnu JK Vaprus – FCI Tallinn 0 – 6
15.04.2017 18:00 Trans Narva – Nomme JK Kalju 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 18:00 Paide Linnameeskond – JK Sillamae Kalev 2 – 1
21.04.2017 18:30 FCI Tallinn – Flora Tallinn 0 – 1
22.04.2017 12:00 Tammeka – Levadia Tallinn 0 – 2
22.04.2017 15:00 Parnu JK Vaprus – Trans Narva 0 – 2
22.04.2017 15:00 Pärnu – Trans Narva 0 – 0
22.04.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tulevik Viljandi 8 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.04.2017 18:00 FCI Tallinn – JK Sillamae Kalev 2 – 2
25.04.2017 17:00 Levadia Tallinn – Nomme JK Kalju 1 – 1
25.04.2017 18:00 Paide Linnameeskond – Tammeka 1 – 1
25.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Pärnu 0 – 0
25.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Parnu JK Vaprus 2 – 1
25.04.2017 19:00 Flora Tallinn – Trans Narva 4 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 Levadia Tallinn – Pärnu 0 – 0
28.04.2017 18:00 Levadia Tallinn – Parnu JK Vaprus 8 – 0
28.04.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Flora Tallinn 0 – 2
28.04.2017 18:30 Tammeka – Nomme JK Kalju 1 – 3
29.04.2017 12:00 Trans Narva – JK Sillamae Kalev 3 – 1
30.04.2017 18:00 FCI Tallinn – Paide Linnameeskond 6 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Levadia Tallinn 1 – 2
05.05.2017 18:00 Pärnu – Levadia Tallinn 0 – 0
05.05.2017 18:00 Flora Tallinn – Tulevik Viljandi 7 – 0
05.05.2017 18:30 JK Sillamae Kalev – Trans Narva 1 – 1
06.05.2017 12:00 Paide Linnameeskond – FCI Tallinn 1 – 1
06.05.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tammeka 5 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:00 Tammeka – Paide Linnameeskond 0 – 0
12.05.2017 18:30 Nomme JK Kalju – Levadia Tallinn 1 – 2
13.05.2017 12:00 Trans Narva – Flora Tallinn 0 – 2
13.05.2017 15:00 FCI Tallinn – JK Sillamae Kalev 3 – 0
13.05.2017 18:00 Pärnu – Tulevik Viljandi 0 – 0
13.05.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Tulevik Viljandi 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 18:00 Trans Narva – Pärnu 0 – 0
19.05.2017 18:00 Trans Narva – Parnu JK Vaprus 3 – 0
19.05.2017 18:30 Flora Tallinn – FCI Tallinn 3 – 0
20.05.2017 12:00 Levadia Tallinn – Tammeka 2 – 1
20.05.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Paide Linnameeskond 2 – 0
20.05.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Nomme JK Kalju 0 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.05.2017 18:00 FCI Tallinn – Parnu JK Vaprus 11 – 1
22.05.2017 18:00 FCI Tallinn – Pärnu 0 – 0
23.05.2017 17:00 Paide Linnameeskond – Flora Tallinn 1 – 3
23.05.2017 18:00 Levadia Tallinn – Tulevik Viljandi 5 – 0
23.05.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Tammeka 2 – 0
23.05.2017 19:00 Nomme JK Kalju – Trans Narva 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.05.2017 18:00 Flora Tallinn – JK Sillamae Kalev 3 – 2
30.05.2017 17:00 FCI Tallinn – Nomme JK Kalju 2 – 2
30.05.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond 0 – 4
30.05.2017 18:00 Pärnu – Paide Linnameeskond 0 – 0
30.05.2017 19:00 Trans Narva – Levadia Tallinn 0 – 0
30.05.2017 19:15 Tulevik Viljandi – Tammeka 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Trans Narva 1 – 2
02.06.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Parnu JK Vaprus 1 – 3
02.06.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Pärnu 0 – 0
02.06.2017 18:30 Levadia Tallinn – FCI Tallinn 1 – 0
03.06.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Nomme JK Kalju 0 – 1
03.06.2017 15:00 Tammeka – Flora Tallinn 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2017 17:00 Tulevik Viljandi – FCI Tallinn 0 – 2
16.06.2017 18:00 Trans Narva – Tammeka 1 – 2
16.06.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Flora Tallinn 0 – 10
16.06.2017 18:00 Pärnu – Flora Tallinn 0 – 0
16.06.2017 18:35 Paide Linnameeskond – Levadia Tallinn 2 – 5
16.06.2017 19:00 Nomme JK Kalju – JK Sillamae Kalev 8 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.06.2017 17:00 FCI Tallinn – Trans Narva 4 – 1
19.06.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Levadia Tallinn 1 – 1
19.06.2017 19:00 Flora Tallinn – Nomme JK Kalju 2 – 0
30.06.2017 18:30 Paide Linnameeskond – Tulevik Viljandi 1 – 2
01.07.2017 18:00 Tammeka – Pärnu 0 – 0
01.07.2017 18:00 Tammeka – Parnu JK Vaprus 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.07.2017 18:30 JK Sillamae Kalev – Tulevik Viljandi 1 – 0
08.07.2017 18:00 Trans Narva – Paide Linnameeskond 1 – 1
08.07.2017 18:00 FCI Tallinn – Tammeka 2 – 1
09.07.2017 18:00 Levadia Tallinn – Flora Tallinn 0 – 0
09.07.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Parnu JK Vaprus 3 – 0
09.07.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Pärnu 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 18:00 Tammeka – FCI Tallinn 1 – 4
14.07.2017 18:35 Flora Tallinn – Levadia Tallinn 3 – 3
15.07.2017 15:00 Parnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond 1 – 1
15.07.2017 18:00 Pärnu – Paide Linnameeskond 0 – 0
15.07.2017 18:00 Tulevik Viljandi – JK Sillamae Kalev 0 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:00 FCI Tallinn – Parnu JK Vaprus 7 – 1
21.07.2017 18:00 FCI Tallinn – Pärnu 0 – 0
21.07.2017 18:30 Levadia Tallinn – Trans Narva 2 – 0
22.07.2017 15:00 Tammeka – Flora Tallinn 2 – 3
22.07.2017 18:00 Paide Linnameeskond – JK Sillamae Kalev 0 – 3
23.07.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tulevik Viljandi 5 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – FCI Tallinn 1 – 4
28.07.2017 18:00 Pärnu – Tammeka 0 – 0
28.07.2017 18:30 Tulevik Viljandi – Levadia Tallinn 1 – 0
29.07.2017 15:00 Flora Tallinn – Trans Narva 1 – 0
29.07.2017 18:00 Paide Linnameeskond – Nomme JK Kalju 0 – 4
29.07.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Tammeka 0 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2017 18:00 Trans Narva – Nomme JK Kalju 0 – 3

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:00 Trans Narva – Tulevik Viljandi 1 – 2
04.08.2017 18:00 Tammeka – JK Sillamae Kalev 3 – 1
04.08.2017 18:30 FCI Tallinn – Nomme JK Kalju 1 – 2
05.08.2017 15:00 Levadia Tallinn – Paide Linnameeskond 8 – 0
05.08.2017 18:00 Pärnu – Flora Tallinn 0 – 0
05.08.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Flora Tallinn 1 – 8

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:00 Flora Tallinn – Tulevik Viljandi 3 – 2
11.08.2017 18:00 Paide Linnameeskond – Trans Narva 3 – 1
11.08.2017 18:00 FCI Tallinn – Levadia Tallinn 2 – 1
12.08.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Parnu JK Vaprus 9 – 0
12.08.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Pärnu 0 – 0
12.08.2017 18:00 Nomme JK Kalju – Tammeka 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2017 18:00 Tulevik Viljandi – Paide Linnameeskond 1 – 4
15.08.2017 17:00 JK Sillamae Kalev – Flora Tallinn 0 – 3
15.08.2017 18:00 Trans Narva – FCI Tallinn 1 – 3
15.08.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Nomme JK Kalju 1 – 6
15.08.2017 19:00 Tammeka – Levadia Tallinn 1 – 4
15.08.2017 19:00 Pärnu – Nomme JK Kalju 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:00 JK Sillamae Kalev – Nomme JK Kalju
18.08.2017 18:00 FCI Tallinn – Tulevik Viljandi
18.08.2017 18:30 Flora Tallinn – Paide Linnameeskond
19.08.2017 15:00 Levadia Tallinn – Parnu JK Vaprus
19.08.2017 15:00 Levadia Tallinn – Pärnu 0 – 0
19.08.2017 18:00 Tammeka – Trans Narva

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2017 17:30 Paide Linnameeskond – FCI Tallinn
22.08.2017 17:00 Parnu JK Vaprus – Trans Narva
22.08.2017 17:30 JK Sillamae Kalev – Levadia Tallinn
22.08.2017 18:00 Pärnu – Trans Narva 0 – 0
22.08.2017 18:00 Tammeka – Tulevik Viljandi
22.08.2017 19:00 Nomme JK Kalju – Flora Tallinn

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 17:30 Tulevik Viljandi – Parnu JK Vaprus
25.08.2017 17:30 Tulevik Viljandi – Pärnu 0 – 0
25.08.2017 17:30 Paide Linnameeskond – Tammeka
25.08.2017 18:30 Flora Tallinn – FCI Tallinn
26.08.2017 15:00 Trans Narva – JK Sillamae Kalev
26.08.2017 18:00 Levadia Tallinn – Nomme JK Kalju

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:00 Tammeka – Paide Linnameeskond
08.09.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – Tulevik Viljandi
08.09.2017 18:00 Pärnu – Tulevik Viljandi 0 – 0
08.09.2017 18:30 Nomme JK Kalju – Levadia Tallinn
09.09.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Trans Narva
09.09.2017 18:00 FCI Tallinn – Flora Tallinn

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2017 18:00 Tammeka – Tulevik Viljandi
12.09.2017 17:00 Flora Tallinn – Nomme JK Kalju
12.09.2017 18:00 FCI Tallinn – Paide Linnameeskond
12.09.2017 18:00 Trans Narva – Parnu JK Vaprus
12.09.2017 18:00 Trans Narva – Pärnu 0 – 0
12.09.2017 19:00 Levadia Tallinn – JK Sillamae Kalev

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:30 Pärnu – Levadia Tallinn 0 – 0
15.09.2017 18:30 Parnu JK Vaprus – Levadia Tallinn
16.09.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Flora Tallinn
16.09.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Nomme JK Kalju
16.09.2017 15:00 Tulevik Viljandi – FCI Tallinn
16.09.2017 18:00 Trans Narva – Tammeka

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 18:30 Levadia Tallinn – Tammeka
23.09.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Tulevik Viljandi
23.09.2017 15:00 Nomme JK Kalju – Parnu JK Vaprus
23.09.2017 15:00 Nomme JK Kalju – Pärnu 0 – 0
23.09.2017 15:00 JK Sillamae Kalev – Flora Tallinn
23.09.2017 18:00 FCI Tallinn – Trans Narva

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 18:00 Tammeka – Nomme JK Kalju
29.09.2017 18:30 Levadia Tallinn – FCI Tallinn
30.09.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Flora Tallinn
30.09.2017 15:00 Trans Narva – Paide Linnameeskond
30.09.2017 18:00 Pärnu – JK Sillamae Kalev 0 – 0
30.09.2017 18:00 Parnu JK Vaprus – JK Sillamae Kalev

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 18:30 Nomme JK Kalju – FCI Tallinn
14.10.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Trans Narva
14.10.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Tammeka
14.10.2017 15:00 Paide Linnameeskond – Levadia Tallinn
14.10.2017 18:00 Flora Tallinn – Pärnu 0 – 0
14.10.2017 18:00 Flora Tallinn – Parnu JK Vaprus

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 18:30 Trans Narva – Flora Tallinn
21.10.2017 12:00 Nomme JK Kalju – Paide Linnameeskond
21.10.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – FCI Tallinn
21.10.2017 15:00 Levadia Tallinn – Tulevik Viljandi
21.10.2017 18:00 Tammeka – Pärnu 0 – 0
21.10.2017 18:00 Tammeka – Parnu JK Vaprus

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 18:30 Trans Narva – Levadia Tallinn
28.10.2017 12:00 Parnu JK Vaprus – FCI Tallinn
28.10.2017 12:00 Tulevik Viljandi – Nomme JK Kalju
28.10.2017 12:00 Pärnu – FCI Tallinn 0 – 0
28.10.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Paide Linnameeskond
28.10.2017 18:00 Flora Tallinn – Tammeka

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Parnu JK Vaprus
04.11.2017 12:00 JK Sillamae Kalev – Tulevik Viljandi
04.11.2017 12:00 Paide Linnameeskond – Pärnu 0 – 0
04.11.2017 12:00 FCI Tallinn – Tammeka
04.11.2017 12:00 Levadia Tallinn – Flora Tallinn
04.11.2017 12:00 Nomme JK Kalju – Trans Narva
Advertisement

Seneste kampe

Pärnu
Nomme JK Kalju
0 – 0
15. august 19:00
Aflyst
Tammeka
Levadia Tallinn
1 – 4
15. august 19:00
Færdig
Trans Narva
FCI Tallinn
1 – 3
15. august 18:00
Færdig
Parnu JK Vaprus
Nomme JK Kalju
1 – 6
15. august 18:00
Færdig
JK Sillamae Kalev
Flora Tallinn
0 – 3
15. august 17:00
Færdig

Kommende kampe

JK Sillamae Kalev
Nomme JK Kalju
vs
18. august 18:00
Ikke startet
FCI Tallinn
Tulevik Viljandi
vs
18. august 18:00
Ikke startet
Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
vs
18. august 18:30
Ikke startet
Levadia Tallinn
Parnu JK Vaprus
vs
19. august 15:00
Ikke startet
Tammeka
Trans Narva
vs
19. august 18:00
Ikke startet

Turneringer i Estland