LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
29/4-2017 16:50
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Strasbourg 35 18 8 9 58 - 43 62
2. Brest 35 17 8 10 48 - 38 59
3. Amiens 35 16 9 10 49 - 36 57
4. Troyes 35 16 9 10 51 - 39 57
5. Nimes 35 14 13 8 50 - 36 55
6. Lens 34 15 10 9 49 - 38 55
7. Reims 35 14 13 8 41 - 33 55
8. Ajaccio 35 13 12 10 45 - 40 51
9. Le Havre 35 12 11 12 31 - 30 47
10. Niort 35 12 11 12 42 - 52 47
11. Sochaux 35 11 12 12 34 - 37 45
12. Valenciennes 35 10 13 12 44 - 43 43
13. Clermont Foot 35 10 12 13 41 - 43 42
14. ACA Ajaccio 35 11 9 15 42 - 53 42
15. Bourg Peronnas 35 10 11 14 44 - 52 41
16. Tours 35 9 13 13 50 - 52 40
17. Auxerre 35 10 9 16 25 - 37 39
18. Orléans 35 10 8 17 36 - 48 34
19. Red Star 35 8 10 17 35 - 54 34
20. Laval 34 5 15 14 31 - 42 30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
349 46,75 846 2,42 144 (41,3 %) 108 (30,9 %) 97 (27,8 %)
Opdateret:
29/4-2017 16:50
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Strasbourg 18 13 2 3 37 - 18 41
2. Brest 17 9 2 6 26 - 20 29
3. Amiens 18 9 4 5 26 - 15 31
4. Troyes 18 12 4 2 32 - 14 40
5. Nimes 18 5 9 4 21 - 15 24
6. Lens 16 7 5 4 22 - 17 26
7. Reims 17 9 5 3 21 - 11 32
8. Ajaccio 18 7 8 3 28 - 20 29
9. Le Havre 17 7 5 5 19 - 15 26
10. Niort 18 8 5 5 24 - 27 29
11. Sochaux 17 5 8 4 20 - 18 23
12. Valenciennes 17 7 6 4 25 - 18 27
13. Clermont Foot 17 4 7 6 17 - 17 19
14. ACA Ajaccio 17 9 4 4 27 - 21 31
15. Bourg Peronnas 18 6 6 6 23 - 25 24
16. Tours 18 6 5 7 24 - 25 23
17. Auxerre 17 5 4 8 14 - 20 19
18. Orléans 18 8 6 4 23 - 15 30
19. Red Star 18 5 5 8 21 - 25 20
20. Laval 17 3 8 6 19 - 21 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
349 46,75 846 2,42 144 (41,3 %) 108 (30,9 %) 97 (27,8 %)
Opdateret:
29/4-2017 16:50
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Strasbourg 17 5 6 6 21 - 25 21
2. Brest 18 8 6 4 22 - 18 30
3. Amiens 17 7 5 5 23 - 21 26
4. Troyes 17 4 5 8 19 - 25 17
5. Nimes 17 9 4 4 29 - 21 31
6. Lens 18 8 5 5 27 - 21 29
7. Reims 18 5 8 5 20 - 22 23
8. Ajaccio 17 6 4 7 17 - 20 22
9. Le Havre 18 5 6 7 12 - 15 21
10. Niort 17 4 6 7 18 - 25 18
11. Sochaux 18 6 4 8 14 - 19 22
12. Valenciennes 18 3 7 8 19 - 25 16
13. Clermont Foot 18 6 5 7 24 - 26 23
14. ACA Ajaccio 18 2 5 11 15 - 32 11
15. Bourg Peronnas 17 4 5 8 21 - 27 17
16. Tours 17 3 8 6 26 - 27 17
17. Auxerre 18 5 5 8 11 - 17 20
18. Orléans 17 2 2 13 13 - 33 8
19. Red Star 17 3 5 9 14 - 29 14
20. Laval 17 2 7 8 12 - 21 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
349 46,75 846 2,42 144 (41,3 %) 108 (30,9 %) 97 (27,8 %)
Opdateret:
29/4-2017 16:50
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Strasbourg 12 6 1,66 1,23
2. Brest 13 6 1,37 1,09
3. Amiens 11 12 1,40 1,03
4. Troyes 12 7 1,46 1,11
5. Nimes 12 9 1,43 1,03
6. Lens 9 8 1,44 1,12
7. Reims 12 8 1,17 0,94
8. Ajaccio 10 10 1,29 1,14
9. Le Havre 15 13 0,89 0,86
10. Niort 9 10 1,20 1,49
11. Sochaux 12 11 0,97 1,06
12. Valenciennes 13 13 1,26 1,23
13. Clermont Foot 10 9 1,17 1,23
14. ACA Ajaccio 7 9 1,20 1,51
15. Bourg Peronnas 10 13 1,26 1,49
16. Tours 8 9 1,43 1,49
17. Auxerre 13 17 0,71 1,06
18. Orléans 10 14 1,03 1,37
19. Red Star 9 14 1,00 1,54
20. Laval 6 15 0,91 1,24
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
349 46,75 846 2,42 144 (41,3 %) 108 (30,9 %) 97 (27,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 16:50
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
Mål    Spiller Klub
22    Adama Niane Troyes
18    Khalid Boutaib Strasbourg
15    Denis Bouanga Tours
14    Faneva Andriatsima Sochaux
13    Rachid Alioui Nimes
11    Neal Maupay Brest
11    Remy Dugimont Clermont Foot
11    Ande Dona Ndoh Niort
9    Ryad Nouri ACA Ajaccio
9    Aboubakar Kamara Amiens
9    Gaetan Courtet Auxerre
9    Lakdar Boussaha Bourg Peronnas
9    Cristian Lopez Lens
9    Baptiste Guillaume Strasbourg
9    Nuno Da Costa Valenciennes
8    Mouaad Madri ACA Ajaccio
8    Jason Berthomier Bourg Peronnas
8    Mamadou Khady Thiam Clermont Foot
8    Mathieu Duhamel Le Havre
8    Kevin Fortuné Lens
8    Cristian Kouakou Nimes
8    Cheick Fantamady Diarra Tours
8    Jonathan Tinhan Troyes
8    Saliou Ciss Valenciennes
7    Moussa Maazou ACA Ajaccio
7    Ghislain Gimbert Le Havre
7    Teji Savanier Nimes
7    Anatole Ngamukol Red Star
7    Pablo Chavarria Reims
7    Jeremy Blayac Strasbourg
6    Yoann Court Ajaccio
6    Robert Maah Ajaccio
6    John Tshibumbu Ajaccio
6    Steven Joseph-Monrose Brest
6    Cristian Battocchio Brest
6    Dylan Saint-Louis Laval
6    Mahamadou Habib Habibou Lens
6    Renaud Ripart Nimes
6    Romain Armand Orléans
6    Grejohn Kyei Reims
6    Stephane Bahoken Strasbourg
6    Angelo Fulgini Valenciennes
5    Bakaye Dibassy Amiens
5    Yanis Merdji Bourg Peronnas
5    Julien Begue Bourg Peronnas
5    Kevin Hoggas Bourg Peronnas
5    Mathieu Coutadeur Laval
5    Hassan Alla Laval
5    John Bostock Lens
5    Anthony Briancon Nimes
5    Jimmy Roye Niort
5    Moussa Sao Sochaux
5    Benjamin Nivet Troyes
5    Chaouki Ben Saada Troyes
4    Johan Cavalli ACA Ajaccio
4    Sekou Cissé Ajaccio
4    Harisson Manzala Tusumgama Amiens
4    Romain Del Castillo Bourg Peronnas
4    Guillaume Heinry Bourg Peronnas
4    Ludovic Ajorque Clermont Foot
4    Dorian Caddy Clermont Foot
4    Alassane N'Diaye Laval
4    Jean-Pascal Fontaine Le Havre
4    Abdellah Zoubir Lens
4    Dusan Cvetinovic Lens
4    Solomon Sambia Niort
4    Khaled Ayari Orléans
4    Livio Nabab Orléans
4    Yannick Arthur Gomis Orléans
4    Julien Toudic Red Star
4    Remi Oudin Reims
4    Florian Martin Sochaux
4    Dimitri Lienard Strasbourg
4    Jeremy Grimm Strasbourg
4    Florian Miguel Tours
3    Marvin Gakpa ACA Ajaccio
3    Said Benrahma Ajaccio
3    David Ducourtioux Ajaccio
3    Olivier Kemen Ajaccio
3    Charly Charrier Amiens
3    Guessouma Fofana Amiens
3    Thomas Monconduit Amiens
3    Richard Soumah Amiens
3    Mohamed Yattara Auxerre
3    Adama Ba Auxerre
3    Julien Faussurier Brest
3    Bryan Pele Brest
3    Habibou Mouhamadou Diallo Brest
3    Valentin Lavigne Brest
3    Joseph Romeric Lopy Clermont Foot
3    Wesley Jobello Clermont Foot
3    Natael Juan Le Havre
3    Benjamin Bourigeaud Lens
3    Slimane Sissoko Nimes
3    Jeremy Choplin Niort
3    Romain Grange Niort
3    Laurent Agouazi Niort
3    Didier Lamkel Ze Niort
3    Michael Jose Barreto Orléans
3    Benjaloud Youssouf Orléans
3    Karim Ziani Orléans
3    Abdoulaye Sané Red Star
3    Idriss Mhirssi Red Star
3    Hameur Bouazza Red Star
3    Xavier Chavalerin Red Star
3    Sekou Keita Red Star
3    Julian Jeanvier Reims
3    Gaetan Charbonnier Reims
3    Diego Reims
3    Yoann Touzghar Sochaux
3    Jean Aholou Strasbourg
3    Ihsan Sacko Strasbourg
3    Bryan Bergougnoux Tours
3    Mohamed Maouche Tours
3    Cyriaque Louvion Tours
3    Karim Azamoum Troyes
3    Johan Martial Troyes
3    Tristan Dingome Troyes
3    Stephane Darbion Troyes
3    Lamine Ndao Valenciennes
3    Sébastien Roudet Valenciennes
2    Joris Sainati ACA Ajaccio
2    Cedric Hountondji Ajaccio
2    Jerome Le Moigne Ajaccio
2    Amos Youga Ajaccio
2    Francois Clerc Ajaccio
2    Youssuf M'Changama Ajaccio
2    Yannick Mamilonne Amiens
2    Lionel Mathis Auxerre
2    Bruno Grougi Brest
2    Alexandre Coeff Brest
2    Zakaria Diallo Brest
2    Mana Dembele Laval
2    Zinedine Ferhat Le Havre
2    Alexandre Bonnet Le Havre
2    Ferland Mendy Le Havre
2    Mattias Autret Lens
2    Thomas Ephestion Lens
2    Abdelrafik Gerard Lens
2    Sada Thioub Nimes
2    Theo Valls Nimes
2    Larry Azouni Nimes
2    David Djigla Niort
2    Dylan Bronn Niort
2    Adrian Dabasse Niort
2    Lloyd Palun Red Star
2    Jean-Charles Castelletto Red Star
2    Mahamadou-Naby Sarr Red Star
2    Anthony Weber Reims
2    Atila Turan Reims
2    Danilson Da Cruz Reims
2    Hamari Traore Reims
2    Ibrahima Baldé Reims
2    Jeando Pourrat Fuchs Sochaux
2    Goran Karanovic Sochaux
2    Ernest Seka Strasbourg
2    Geoffrey Malfleury Tours
2    Roderic Filippi Tours
2    Thibault Cillard Tours
2    Sacha Clemence Tours
2    Jimmy Giraudon Troyes
2    Samuel Grandsir Troyes
2    Lebo Mothiba Valenciennes
2    Andy Faustin Valenciennes
2    Eloge Enza-Yamissi Valenciennes
2    Loic Nestor Valenciennes
2    Edouard Butin Valenciennes
1    Jordan Pierre-Charles ACA Ajaccio
1    Laurent Abergel ACA Ajaccio
1    Ilyes Chaibi ACA Ajaccio
1    Rayan Frikeche ACA Ajaccio
1    Pape Abou Cisse ACA Ajaccio
1    Mohamed Mady Camara ACA Ajaccio
1    Christophe Diedhiou Ajaccio
1    Jerome Mombris Ajaccio
1    Rémi Mulumba Ajaccio
1    Joachim Eickmayer Amiens
1    Jordan Lefort Amiens
1    Emmanuel Bourgaud Amiens
1    Oualid El Hajjam Amiens
1    Gadji Tallo Amiens
1    Julien Ielsch Amiens
1    Francois-Xavier Tamuzo Auxerre
1    Remi Fournier Auxerre
1    Birama Toure Auxerre
1    Samed Kilic Auxerre
1    Alexandre Vincent Auxerre
1    Loic Damour Bourg Peronnas
1    Clevid Dikamona Bourg Peronnas
1    Antoine Ponroy Bourg Peronnas
1    Zakarie Labidi Brest
1    Luciano Castan da Silva Brest
1    Louis Nganioni Brest
1    Johan Gastien Brest
1    Julien Laporte Clermont Foot
1    Thomas Guerbert Clermont Foot
1    Ludovic Genest Clermont Foot
1    Jonathan Iglesias Clermont Foot
1    Brandon Agounon Clermont Foot
1    Mathias Pereira-Lage Clermont Foot
1    Thomas Fontaine Clermont Foot
1    Aaron Appindangoye Laval
1    Michael Jordan N'Kololo Laval
1    Romain Bayard Laval
1    Adrien Monfray Laval
1    Clarck Nsikulu Laval
1    Kevin Afougou Laval
1    Yoane Wissa Laval
1    Steven Fortes Le Havre
1    Issam Chebake Le Havre
1    Barnabás Bese Le Havre
1    Akim Zedadka Lens
1    Viktor Klonaridis Lens
1    Zie Diabate Nimes
1    Kevin Rocheteau Niort
1    David Enagnon Kiki Niort
1    Aliou Dembele Niort
1    Ferris N'Goma Orléans
1    Farid Beziouen Orléans
1    Pierre Bouby Orléans
1    Esseid Belkalem Orléans
1    Jordi Delclos Orléans
1    Gregoire Lefebvre Red Star
1    Florian Makhedjouf Red Star
1    Formose Mendy Red Star
1    Gregoire Amiot Reims
1    Alexi Peuget Reims
1    Samuel Bouhours Reims
1    Antoine Devaux Reims
1    Ibrahima Konate Sochaux
1    Thomas Robinet Sochaux
1    Adolphe Teikeu Sochaux
1    Marcus Thuram Sochaux
1    Florent Ogier Sochaux
1    Vincent Gragnic Strasbourg
1    Vincent Nogueira Strasbourg
1    Abdallah Ndour Strasbourg
1    Felipe Saad Strasbourg
1    Rayan Raveleson Tours
1    Ousseynou Cisse Tours
1    Faiz Selemani Tours
1    Ismael Bennacer Tours
1    Raphael Caceres Troyes
1    Charles Traore Troyes
1    Alois Confais Troyes
1    Sigamary Diarra Valenciennes
1    Moussa Niakhate Valenciennes
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 16:50
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
Opdateret:
29/4-2017 16:50
Frankrig
Ligue 2 (38 runder)
Klub Fordeling G R T
Nimes751186
Niort73679
ACA Ajaccio73376
Tours65873
Troyes67673
Reims67572
Valenciennes66268
Auxerre64367
Strasbourg59766
Orléans61465
Clermont Foot56662
Le Havre60262
Ajaccio55560
Laval55560
Amiens54660
Bourg Peronnas55257
Sochaux55257
Lens54357
Red Star49756
Brest52052
Total1215931308
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 20:00 Orléans – Le Havre 0 – 1
29.07.2016 20:00 Valenciennes – Clermont Foot 2 – 0
29.07.2016 20:00 Troyes – Sochaux 1 – 3
29.07.2016 20:00 Tours – ACA Ajaccio 0 – 0
29.07.2016 20:00 Niort – Lens 0 – 0
29.07.2016 20:00 Nimes – Laval 0 – 0
29.07.2016 20:00 Ajaccio – Brest 0 – 0
29.07.2016 20:00 Bourg Peronnas – Strasbourg 0 – 0
30.07.2016 15:00 Red Star – Auxerre 0 – 0
01.08.2016 20:30 Amiens – Reims 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 20:00 Sochaux – Valenciennes 0 – 0
05.08.2016 20:00 Reims – Bourg Peronnas 1 – 0
05.08.2016 20:00 Lens – Tours 2 – 2
05.08.2016 20:00 Le Havre – Nimes 1 – 0
05.08.2016 20:00 Laval – Niort 1 – 1
05.08.2016 20:00 Clermont Foot – Red Star 0 – 0
05.08.2016 20:00 Brest – Orléans 2 – 1
05.08.2016 20:00 Auxerre – Ajaccio 1 – 2
05.08.2016 20:00 ACA Ajaccio – Troyes 2 – 1
06.08.2016 15:00 Strasbourg – Amiens 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 20:00 Troyes – Laval 1 – 0
12.08.2016 20:00 Tours – Strasbourg 1 – 3
12.08.2016 20:00 Red Star – Brest 0 – 3
12.08.2016 20:00 Orléans – ACA Ajaccio 2 – 0
12.08.2016 20:00 Ajaccio – Le Havre 1 – 1
12.08.2016 20:00 Clermont Foot – Sochaux 1 – 2
12.08.2016 20:00 Bourg Peronnas – Auxerre 2 – 4
12.08.2016 20:00 Amiens – Niort 2 – 0
13.08.2016 15:00 Valenciennes – Reims 0 – 0
15.08.2016 20:30 Nimes – Lens 0 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 Strasbourg – Nimes 1 – 1
19.08.2016 20:00 Sochaux – Orléans 0 – 0
19.08.2016 20:00 Niort – Tours 1 – 4
19.08.2016 20:00 Le Havre – Troyes 1 – 3
19.08.2016 20:00 Laval – Ajaccio 0 – 1
19.08.2016 20:00 ACA Ajaccio – Bourg Peronnas 3 – 1
19.08.2016 20:00 Auxerre – Clermont Foot 0 – 1
19.08.2016 20:00 Brest – Valenciennes 3 – 2
20.08.2016 15:00 Lens – Amiens 0 – 1
22.08.2016 20:30 Reims – Red Star 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:00 Valenciennes – Laval 2 – 0
26.08.2016 20:00 Troyes – Lens 1 – 1
26.08.2016 20:00 Tours – Reims 1 – 1
26.08.2016 20:00 Orléans – Auxerre 0 – 0
26.08.2016 20:00 Nimes – Amiens 2 – 3
26.08.2016 20:00 Ajaccio – Strasbourg 1 – 1
26.08.2016 20:00 Clermont Foot – ACA Ajaccio 2 – 1
26.08.2016 20:00 Bourg Peronnas – Niort 2 – 2
27.08.2016 15:00 Red Star – Le Havre 0 – 0
29.08.2016 20:30 Sochaux – Brest 2 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:00 Niort – Nimes 1 – 3
09.09.2016 20:00 Lens – Bourg Peronnas 1 – 1
09.09.2016 20:00 Laval – Orléans 3 – 1
09.09.2016 20:00 Brest – Clermont Foot 0 – 2
09.09.2016 20:00 Auxerre – Sochaux 0 – 0
09.09.2016 20:00 Amiens – Tours 3 – 1
09.09.2016 20:00 ACA Ajaccio – Red Star 1 – 2
09.09.2016 20:00 Reims – Ajaccio 2 – 0
10.09.2016 15:00 Le Havre – Valenciennes 2 – 2
12.09.2016 20:35 Strasbourg – Troyes 2 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:00 Bourg Peronnas – Le Havre 2 – 1
16.09.2016 20:00 Troyes – Niort 1 – 1
16.09.2016 20:00 Tours – Nimes 1 – 3
16.09.2016 20:00 Sochaux – Reims 1 – 1
16.09.2016 20:00 Red Star – Laval 1 – 0
16.09.2016 20:00 Orléans – Strasbourg 3 – 1
16.09.2016 20:00 Valenciennes – ACA Ajaccio 1 – 1
16.09.2016 20:00 Clermont Foot – Lens 1 – 1
17.09.2016 16:15 Brest – Auxerre 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2016 20:35 Strasbourg – Red Star 0 – 0
20.09.2016 21:00 Tours – Bourg Peronnas 0 – 2
20.09.2016 21:00 Reims – Clermont Foot 2 – 1
20.09.2016 21:00 Niort – Ajaccio 0 – 0
20.09.2016 21:00 Lens – Orléans 4 – 2
20.09.2016 21:00 Le Havre – Brest 1 – 1
20.09.2016 21:00 Nimes – Troyes 2 – 2
20.09.2016 21:00 ACA Ajaccio – Auxerre 2 – 0
20.09.2016 21:00 Amiens – Valenciennes 0 – 0
20.09.2016 21:00 Laval – Sochaux 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 20:00 Sochaux – ACA Ajaccio 1 – 0
23.09.2016 20:00 Troyes – Tours 3 – 1
23.09.2016 20:00 Red Star – Niort 0 – 1
23.09.2016 20:00 Orléans – Amiens 1 – 2
23.09.2016 20:00 Ajaccio – Nimes 0 – 2
23.09.2016 20:00 Clermont Foot – Strasbourg 0 – 0
23.09.2016 20:00 Bourg Peronnas – Laval 0 – 0
23.09.2016 20:00 Auxerre – Le Havre 0 – 1
24.09.2016 15:00 Valenciennes – Lens 1 – 2
26.09.2016 20:30 Brest – Reims 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 18:30 Ajaccio – Amiens 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:00 Tours – Ajaccio 0 – 3
30.09.2016 20:00 Reims – Auxerre 3 – 0
30.09.2016 20:00 Niort – Orléans 1 – 0
30.09.2016 20:00 Nimes – Bourg Peronnas 0 – 0
30.09.2016 20:00 Lens – Red Star 2 – 0
30.09.2016 20:00 Laval – Clermont Foot 1 – 1
30.09.2016 20:00 Amiens – Troyes 0 – 1
30.09.2016 20:00 ACA Ajaccio – Brest 1 – 1
01.10.2016 15:00 Strasbourg – Valenciennes 2 – 4
03.10.2016 20:30 Le Havre – Sochaux 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:00 Valenciennes – Niort 3 – 1
14.10.2016 20:00 Troyes – Ajaccio 1 – 0
14.10.2016 20:00 Red Star – Nimes 3 – 3
14.10.2016 20:00 Orléans – Tours 0 – 0
14.10.2016 20:00 Clermont Foot – Le Havre 1 – 3
14.10.2016 20:00 Bourg Peronnas – Amiens 2 – 4
14.10.2016 20:00 Auxerre – Laval 2 – 0
14.10.2016 20:00 ACA Ajaccio – Reims 1 – 0
15.10.2016 15:00 Brest – Strasbourg 2 – 1
17.10.2016 20:30 Sochaux – Lens 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 20:00 Niort – Clermont Foot 2 – 1
21.10.2016 20:00 Nimes – Sochaux 0 – 0
21.10.2016 20:00 Tours – Valenciennes 4 – 1
21.10.2016 20:00 Le Havre – ACA Ajaccio 2 – 0
21.10.2016 20:00 Laval – Brest 0 – 1
21.10.2016 20:00 Ajaccio – Orléans 2 – 0
21.10.2016 20:00 Troyes – Bourg Peronnas 1 – 0
21.10.2016 20:00 Strasbourg – Auxerre 2 – 1
22.10.2016 15:00 Lens – Reims 1 – 1
24.10.2016 20:30 Amiens – Red Star 0 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 20:00 Valenciennes – Nimes 2 – 3
28.10.2016 20:00 Reims – Le Havre 1 – 0
28.10.2016 20:00 Red Star – Tours 3 – 1
28.10.2016 20:00 Orléans – Troyes 1 – 1
28.10.2016 20:00 Bourg Peronnas – Ajaccio 1 – 0
28.10.2016 20:00 ACA Ajaccio – Laval 1 – 3
29.10.2016 15:00 Clermont Foot – Amiens 1 – 0
29.10.2016 15:00 Auxerre – Niort 0 – 4
29.10.2016 15:00 Sochaux – Strasbourg 1 – 2
31.10.2016 20:35 Brest – Lens 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:00 Niort – Sochaux 2 – 0
04.11.2016 20:00 Nimes – Clermont Foot 1 – 1
04.11.2016 20:00 Troyes – Valenciennes 2 – 0
04.11.2016 20:00 Laval – Le Havre 0 – 2
04.11.2016 20:00 Ajaccio – Red Star 2 – 1
04.11.2016 20:00 Bourg Peronnas – Orléans 0 – 0
04.11.2016 20:00 Amiens – Auxerre 0 – 0
04.11.2016 20:00 Tours – Brest 0 – 1
05.11.2016 15:00 Strasbourg – Reims 1 – 2
07.11.2016 20:30 Lens – ACA Ajaccio 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:00 Valenciennes – Bourg Peronnas 3 – 3
18.11.2016 20:00 Sochaux – Tours 2 – 1
18.11.2016 20:00 Reims – Laval 0 – 2
18.11.2016 20:00 Red Star – Troyes 1 – 2
18.11.2016 20:00 Orléans – Nimes 2 – 1
18.11.2016 20:00 Clermont Foot – Ajaccio 3 – 1
18.11.2016 20:00 Auxerre – Lens 1 – 1
18.11.2016 20:00 ACA Ajaccio – Strasbourg 2 – 0
19.11.2016 15:00 Le Havre – Amiens 0 – 0
21.11.2016 20:30 Brest – Niort 2 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 20:00 Orléans – Valenciennes 0 – 2
25.11.2016 20:00 Strasbourg – Laval 1 – 0
25.11.2016 20:00 Troyes – Clermont Foot 1 – 0
25.11.2016 20:00 Tours – Auxerre 2 – 1
25.11.2016 20:00 Niort – ACA Ajaccio 1 – 1
25.11.2016 20:00 Nimes – Reims 3 – 0
25.11.2016 20:00 Lens – Le Havre 1 – 0
25.11.2016 20:00 Ajaccio – Sochaux 0 – 1
25.11.2016 20:00 Bourg Peronnas – Red Star 4 – 1
26.11.2016 15:10 Amiens – Brest 3 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2016 20:30 Reims – Niort 1 – 0
29.11.2016 21:00 Red Star – Orléans 1 – 0
29.11.2016 21:00 Sochaux – Bourg Peronnas 1 – 1
29.11.2016 21:00 Valenciennes – Ajaccio 0 – 0
29.11.2016 21:00 Le Havre – Strasbourg 0 – 1
29.11.2016 21:00 Laval – Lens 0 – 1
29.11.2016 21:00 Clermont Foot – Tours 0 – 0
29.11.2016 21:00 Brest – Troyes 2 – 1
29.11.2016 21:00 Auxerre – Nimes 2 – 0
29.11.2016 21:00 ACA Ajaccio – Amiens 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:00 Troyes – Auxerre 1 – 1
09.12.2016 20:00 Tours – Laval 1 – 1
09.12.2016 20:00 Red Star – Valenciennes 2 – 2
09.12.2016 20:00 Niort – Le Havre 1 – 1
09.12.2016 20:00 Nimes – Brest 1 – 2
09.12.2016 20:00 Ajaccio – ACA Ajaccio 4 – 1
09.12.2016 20:00 Bourg Peronnas – Clermont Foot 1 – 1
09.12.2016 20:00 Amiens – Sochaux 0 – 1
10.12.2016 15:00 Strasbourg – Lens 3 – 1
12.12.2016 20:30 Orléans – Reims 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:00 Strasbourg – Niort 3 – 0
16.12.2016 20:00 Le Havre – Tours 0 – 2
16.12.2016 20:00 Laval – Amiens 2 – 2
16.12.2016 20:00 Clermont Foot – Orléans 3 – 0
16.12.2016 20:00 Brest – Bourg Peronnas 0 – 0
16.12.2016 20:00 Auxerre – Valenciennes 1 – 1
16.12.2016 20:00 ACA Ajaccio – Nimes 1 – 2
16.12.2016 20:00 Sochaux – Red Star 2 – 0
17.12.2016 15:00 Lens – Ajaccio 2 – 1
19.12.2016 20:30 Reims – Troyes 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 20:00 Red Star – Clermont Foot 1 – 3
13.01.2017 20:00 Orléans – Brest 0 – 1
13.01.2017 20:00 Niort – Laval 2 – 2
13.01.2017 20:00 Nimes – Le Havre 0 – 0
13.01.2017 20:00 Ajaccio – Auxerre 2 – 0
13.01.2017 20:00 Bourg Peronnas – Reims 1 – 0
13.01.2017 20:00 Troyes – ACA Ajaccio 1 – 2
13.01.2017 20:00 Tours – Lens 2 – 3
14.01.2017 15:00 Amiens – Strasbourg 4 – 3
16.01.2017 20:45 Valenciennes – Sochaux 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:00 Sochaux – Clermont Foot 3 – 3
20.01.2017 20:00 Reims – Valenciennes 0 – 0
20.01.2017 20:00 Niort – Amiens 2 – 1
20.01.2017 20:00 Le Havre – Ajaccio 1 – 2
20.01.2017 20:00 Laval – Troyes 1 – 0
20.01.2017 20:00 Auxerre – Bourg Peronnas 0 – 2
20.01.2017 20:00 ACA Ajaccio – Orléans 1 – 0
21.01.2017 15:00 Lens – Nimes 1 – 3
23.01.2017 20:45 Brest – Red Star 0 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:00 Orléans – Sochaux 1 – 0
27.01.2017 20:00 Tours – Niort 0 – 0
27.01.2017 20:00 Troyes – Le Havre 2 – 1
27.01.2017 20:00 Valenciennes – Brest 0 – 1
27.01.2017 20:00 Nimes – Strasbourg 2 – 2
27.01.2017 20:00 Ajaccio – Laval 1 – 1
27.01.2017 20:00 Clermont Foot – Auxerre 0 – 1
27.01.2017 20:00 Bourg Peronnas – ACA Ajaccio 3 – 2
28.01.2017 15:00 Amiens – Lens 2 – 1
30.01.2017 20:45 Red Star – Reims 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Lens – Troyes 0 – 0
03.02.2017 20:00 Niort – Bourg Peronnas 3 – 2
03.02.2017 20:00 Reims – Tours 1 – 1
03.02.2017 20:00 Strasbourg – Ajaccio 2 – 0
03.02.2017 20:00 Le Havre – Red Star 1 – 1
03.02.2017 20:00 Laval – Valenciennes 0 – 0
03.02.2017 20:00 Amiens – Nimes 1 – 2
03.02.2017 20:00 ACA Ajaccio – Clermont Foot 2 – 1
04.02.2017 15:00 Brest – Sochaux 2 – 0
04.02.2017 15:00 Auxerre – Orléans 0 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2017 19:00 Red Star – ACA Ajaccio 2 – 0
06.02.2017 20:50 Valenciennes – Le Havre 0 – 0
07.02.2017 21:00 Troyes – Strasbourg 4 – 0
07.02.2017 21:00 Tours – Amiens 0 – 3
07.02.2017 21:00 Sochaux – Auxerre 0 – 1
07.02.2017 21:00 Orléans – Laval 2 – 1
07.02.2017 21:00 Nimes – Niort 3 – 0
07.02.2017 21:00 Ajaccio – Reims 1 – 1
07.02.2017 21:00 Clermont Foot – Brest 1 – 1
07.02.2017 21:00 Bourg Peronnas – Lens 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:00 Niort – Troyes 3 – 2
10.02.2017 20:00 Nimes – Tours 1 – 1
10.02.2017 20:00 Le Havre – Bourg Peronnas 3 – 0
10.02.2017 20:00 Laval – Red Star 1 – 1
10.02.2017 20:00 Auxerre – Brest 3 – 1
10.02.2017 20:00 Amiens – Ajaccio 4 – 0
10.02.2017 20:00 ACA Ajaccio – Valenciennes 3 – 2
11.02.2017 15:00 Reims – Sochaux 0 – 1
13.02.2017 19:00 Strasbourg – Orléans 3 – 2
13.02.2017 20:45 Lens – Clermont Foot 3 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Valenciennes – Amiens 1 – 1
17.02.2017 20:00 Troyes – Nimes 0 – 0
17.02.2017 20:00 Sochaux – Laval 1 – 1
17.02.2017 20:00 Red Star – Strasbourg 1 – 1
17.02.2017 20:00 Ajaccio – Niort 1 – 0
17.02.2017 20:00 Clermont Foot – Reims 0 – 1
17.02.2017 20:00 Bourg Peronnas – Tours 3 – 2
17.02.2017 20:00 Auxerre – ACA Ajaccio 1 – 0
18.02.2017 15:00 Brest – Le Havre 2 – 0
20.02.2017 20:45 Orléans – Lens 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 18:30 Strasbourg – Tours 4 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:00 Tours – Troyes 0 – 0
24.02.2017 20:00 Strasbourg – Clermont Foot 0 – 2
24.02.2017 20:00 Niort – Red Star 2 – 3
24.02.2017 20:00 Nimes – Ajaccio 1 – 1
24.02.2017 20:00 Le Havre – Auxerre 1 – 0
24.02.2017 20:00 Laval – Bourg Peronnas 2 – 4
24.02.2017 20:00 Amiens – Orléans 0 – 2
24.02.2017 20:00 ACA Ajaccio – Sochaux 0 – 0
25.02.2017 15:00 Lens – Valenciennes 2 – 0
27.02.2017 20:45 Reims – Brest 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:00 Sochaux – Le Havre 0 – 1
03.03.2017 20:00 Red Star – Lens 2 – 3
03.03.2017 20:00 Ajaccio – Tours 2 – 2
03.03.2017 20:00 Clermont Foot – Laval 1 – 1
03.03.2017 20:00 Brest – ACA Ajaccio 1 – 2
03.03.2017 20:00 Bourg Peronnas – Nimes 0 – 1
03.03.2017 20:00 Auxerre – Reims 1 – 2
04.03.2017 15:00 Orléans – Niort 1 – 1
04.03.2017 15:00 Troyes – Amiens 4 – 0
06.03.2017 20:45 Valenciennes – Strasbourg 2 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 20:00 Tours – Orléans 3 – 1
10.03.2017 20:00 Reims – ACA Ajaccio 3 – 0
10.03.2017 20:00 Niort – Valenciennes 2 – 1
10.03.2017 20:00 Nimes – Red Star 2 – 0
10.03.2017 20:00 Amiens – Bourg Peronnas 2 – 1
10.03.2017 20:00 Le Havre – Clermont Foot 0 – 1
10.03.2017 20:00 Laval – Auxerre 0 – 0
10.03.2017 20:00 Ajaccio – Troyes 3 – 1
11.03.2017 15:00 Strasbourg – Brest 4 – 1
13.03.2017 20:45 Lens – Sochaux 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 Valenciennes – Tours 0 – 4
17.03.2017 20:00 Sochaux – Nimes 2 – 1
17.03.2017 20:00 Red Star – Amiens 0 – 1
17.03.2017 20:00 Orléans – Ajaccio 1 – 1
17.03.2017 20:00 Clermont Foot – Niort 0 – 1
17.03.2017 20:00 Brest – Laval 3 – 0
17.03.2017 20:00 Bourg Peronnas – Troyes 2 – 4
17.03.2017 20:00 ACA Ajaccio – Le Havre 0 – 0
18.03.2017 15:00 Reims – Lens 0 – 2
20.03.2017 20:45 Auxerre – Strasbourg 0 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:00 Niort – Auxerre 1 – 0
31.03.2017 20:00 Nimes – Valenciennes 1 – 0
31.03.2017 20:00 Troyes – Orléans 4 – 2
31.03.2017 20:00 Le Havre – Reims 1 – 1
31.03.2017 20:00 Laval – ACA Ajaccio 1 – 1
31.03.2017 20:00 Ajaccio – Bourg Peronnas 2 – 3
31.03.2017 20:00 Amiens – Clermont Foot 0 – 1
31.03.2017 20:00 Tours – Red Star 3 – 1
01.04.2017 15:00 Lens – Brest 0 – 2
03.04.2017 20:45 Strasbourg – Sochaux 2 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 20:00 Valenciennes – Troyes 2 – 0
07.04.2017 20:00 Sochaux – Niort 2 – 2
07.04.2017 20:00 Orléans – Bourg Peronnas 1 – 0
07.04.2017 20:00 Le Havre – Laval 2 – 0
07.04.2017 20:00 Clermont Foot – Nimes 2 – 3
07.04.2017 20:00 Brest – Tours 1 – 1
07.04.2017 20:00 Auxerre – Amiens 1 – 0
08.04.2017 15:00 Red Star – Ajaccio 0 – 3
08.04.2017 15:00 Reims – Strasbourg 1 – 1
10.04.2017 20:45 ACA Ajaccio – Lens 3 – 6

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:00 Troyes – Red Star 3 – 2
14.04.2017 20:00 Tours – Sochaux 3 – 1
14.04.2017 20:00 Niort – Brest 0 – 3
14.04.2017 20:00 Nimes – Orléans 2 – 0
14.04.2017 20:00 Laval – Reims 5 – 2
14.04.2017 20:00 Ajaccio – Clermont Foot 4 – 4
14.04.2017 20:00 Bourg Peronnas – Valenciennes 0 – 2
14.04.2017 20:00 Amiens – Le Havre 2 – 0
15.04.2017 15:00 Lens – Auxerre 0 – 1
17.04.2017 20:45 Strasbourg – ACA Ajaccio 4 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 Red Star – Bourg Peronnas 4 – 1
21.04.2017 20:00 Sochaux – Ajaccio 1 – 2
21.04.2017 20:00 Laval – Strasbourg 1 – 2
21.04.2017 20:00 Clermont Foot – Troyes 1 – 1
21.04.2017 20:00 Valenciennes – Orléans 4 – 0
21.04.2017 20:00 Auxerre – Tours 1 – 1
21.04.2017 20:00 ACA Ajaccio – Niort 3 – 1
21.04.2017 20:00 Reims – Nimes 1 – 1
22.04.2017 15:00 Brest – Amiens 2 – 3
24.04.2017 20:45 Le Havre – Lens 1 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 20:00 Strasbourg – Le Havre 2 – 0
28.04.2017 20:00 Orléans – Red Star 4 – 0
28.04.2017 20:00 Niort – Reims 0 – 3
28.04.2017 20:00 Nimes – Auxerre 0 – 1
28.04.2017 20:00 Tours – Clermont Foot 3 – 0
28.04.2017 20:00 Ajaccio – Valenciennes 1 – 0
28.04.2017 20:00 Bourg Peronnas – Sochaux 0 – 1
28.04.2017 20:00 Amiens – ACA Ajaccio 2 – 1
29.04.2017 15:00 Troyes – Brest 1 – 0
01.05.2017 20:45 Lens – Laval

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Valenciennes – Red Star
05.05.2017 20:00 Sochaux – Amiens
05.05.2017 20:00 Reims – Orléans
05.05.2017 20:00 Le Havre – Niort
05.05.2017 20:00 Laval – Tours
05.05.2017 20:00 Clermont Foot – Bourg Peronnas
05.05.2017 20:00 Auxerre – Troyes
06.05.2017 15:00 Brest – Nimes
08.05.2017 19:00 ACA Ajaccio – Ajaccio
08.05.2017 20:45 Lens – Strasbourg

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:30 Red Star – Sochaux
12.05.2017 20:30 Tours – Le Havre
12.05.2017 20:30 Troyes – Reims
12.05.2017 20:30 Valenciennes – Auxerre
12.05.2017 20:30 Orléans – Clermont Foot
12.05.2017 20:30 Niort – Strasbourg
12.05.2017 20:30 Nimes – ACA Ajaccio
12.05.2017 20:30 Ajaccio – Lens
12.05.2017 20:30 Bourg Peronnas – Brest
12.05.2017 20:30 Amiens – Laval

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 20:30 Sochaux – Troyes
19.05.2017 20:30 Reims – Amiens
19.05.2017 20:30 Lens – Niort
19.05.2017 20:30 Le Havre – Orléans
19.05.2017 20:30 Laval – Nimes
19.05.2017 20:30 Clermont Foot – Valenciennes
19.05.2017 20:30 Brest – Ajaccio
19.05.2017 20:30 Auxerre – Red Star
19.05.2017 20:30 ACA Ajaccio – Tours
19.05.2017 20:30 Strasbourg – Bourg Peronnas
Advertisement

Seneste kampe

Troyes
Brest
1 – 0
29. april 15:00
Færdig
Ajaccio
Valenciennes
1 – 0
28. april 20:00
Færdig
Amiens
ACA Ajaccio
2 – 1
28. april 20:00
Færdig
Bourg Peronnas
Sochaux
0 – 1
28. april 20:00
Færdig
Nimes
Auxerre
0 – 1
28. april 20:00
Færdig
Niort
Reims
0 – 3
28. april 20:00
Færdig
Orléans
Red Star
4 – 0
28. april 20:00
Færdig
Strasbourg
Le Havre
2 – 0
28. april 20:00
Færdig
Tours
Clermont Foot
3 – 0
28. april 20:00
Færdig
Le Havre
Lens
1 – 0
24. april 20:45
Færdig

Kommende kampe

Lens
Laval
vs
1. maj 20:45
Ikke startet
Valenciennes
Red Star
vs
5. maj 20:00
Ikke startet
Sochaux
Amiens
vs
5. maj 20:00
Ikke startet
Reims
Orléans
vs
5. maj 20:00
Ikke startet
Le Havre
Niort
vs
5. maj 20:00
Ikke startet
Laval
Tours
vs
5. maj 20:00
Ikke startet
Clermont Foot
Bourg Peronnas
vs
5. maj 20:00
Ikke startet
Auxerre
Troyes
vs
5. maj 20:00
Ikke startet
Brest
Nimes
vs
6. maj 15:00
Ikke startet
ACA Ajaccio
Ajaccio
vs
8. maj 19:00
Ikke startet

Turneringer i Frankrig