LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 17:22
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Tbilisi 9 7 0 2 16 - 4 21
2. Lokomotiv Tbilisi 9 5 3 1 23 - 7 18
3. Saburtalo 9 5 0 4 13 - 10 15
4. Torpedo Kutaisi 9 4 3 2 12 - 9 15
5. Samtredia 9 4 2 3 8 - 9 14
6. Chikhura 9 4 1 4 11 - 13 13
7. Dinamo Batumi 9 4 0 5 7 - 9 12
8. Dila Gori 9 1 5 3 8 - 10 8
9. Kolkheti-1913 Poti 9 2 1 6 11 - 17 7
10. FC Shukura Kobuleti 9 0 3 6 5 - 26 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 12,60 114 2,53 18 (40,0 %) 9 (20,0 %) 18 (40,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 17:22
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Tbilisi 5 4 0 1 11 - 3 12
2. Lokomotiv Tbilisi 5 3 2 0 12 - 5 11
3. Saburtalo 5 4 0 1 11 - 3 12
4. Torpedo Kutaisi 4 2 1 1 5 - 5 7
5. Samtredia 5 0 2 3 1 - 6 2
6. Chikhura 5 3 1 1 8 - 4 10
7. Dinamo Batumi 4 1 0 3 3 - 5 3
8. Dila Gori 4 0 1 3 2 - 5 1
9. Kolkheti-1913 Poti 4 1 0 3 4 - 8 3
10. FC Shukura Kobuleti 4 0 2 2 3 - 10 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 12,60 114 2,53 18 (40,0 %) 9 (20,0 %) 18 (40,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 17:22
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Dinamo Tbilisi 4 3 0 1 5 - 1 9
2. Lokomotiv Tbilisi 4 2 1 1 11 - 2 7
3. Saburtalo 4 1 0 3 2 - 7 3
4. Torpedo Kutaisi 5 2 2 1 7 - 4 8
5. Samtredia 4 4 0 0 7 - 3 12
6. Chikhura 4 1 0 3 3 - 9 3
7. Dinamo Batumi 5 3 0 2 4 - 4 9
8. Dila Gori 5 1 4 0 6 - 5 7
9. Kolkheti-1913 Poti 5 1 1 3 7 - 9 4
10. FC Shukura Kobuleti 5 0 1 4 2 - 16 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 12,60 114 2,53 18 (40,0 %) 9 (20,0 %) 18 (40,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 17:22
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Dinamo Tbilisi 6 1 1,78 0,44
2. Lokomotiv Tbilisi 5 1 2,56 0,78
3. Saburtalo 4 2 1,44 1,11
4. Torpedo Kutaisi 1 2 1,33 1,00
5. Samtredia 2 4 0,89 1,00
6. Chikhura 2 3 1,22 1,44
7. Dinamo Batumi 4 3 0,78 1,00
8. Dila Gori 2 4 0,89 1,11
9. Kolkheti-1913 Poti 1 3 1,22 1,89
10. FC Shukura Kobuleti 1 5 0,56 2,89
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
45 12,60 114 2,53 18 (40,0 %) 9 (20,0 %) 18 (40,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 17:22
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 17:22
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
Opdateret:
30/4-2017 17:22
Georgien
Erovnuli Liga (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 11:05 Samtredia – FC Shukura Kobuleti 1 – 1
05.03.2017 12:00 Dinamo Tbilisi – Kolkheti-1913 Poti 1 – 0
05.03.2017 12:00 Lokomotiv Tbilisi – Dinamo Batumi 2 – 1
05.03.2017 15:00 Chikhura – Dila Gori 0 – 0
05.03.2017 15:00 Saburtalo – Torpedo Kutaisi 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 12:00 FC Shukura Kobuleti – Torpedo Kutaisi 1 – 1
11.03.2017 11:00 Lokomotiv Tbilisi – Dinamo Tbilisi 1 – 0
11.03.2017 12:00 Dila Gori – Dinamo Batumi 0 – 1
11.03.2017 12:00 Kolkheti-1913 Poti – Saburtalo 3 – 0
11.03.2017 12:00 Samtredia – Chikhura 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 11:00 Dinamo Tbilisi – Dila Gori 1 – 2
18.03.2017 16:05 Saburtalo – Lokomotiv Tbilisi 2 – 1
19.03.2017 13:00 Dinamo Batumi – Samtredia 0 – 1
19.03.2017 15:00 Chikhura – FC Shukura Kobuleti 3 – 1
19.03.2017 17:00 Torpedo Kutaisi – Kolkheti-1913 Poti 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:05 FC Shukura Kobuleti – Kolkheti-1913 Poti 2 – 4
01.04.2017 12:45 Lokomotiv Tbilisi – Torpedo Kutaisi 1 – 1
01.04.2017 14:30 Dila Gori – Saburtalo 0 – 1
02.04.2017 13:00 Samtredia – Dinamo Tbilisi 0 – 2
02.04.2017 15:30 Chikhura – Dinamo Batumi 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 14:00 Kolkheti-1913 Poti – Lokomotiv Tbilisi 0 – 5
04.04.2017 18:00 Torpedo Kutaisi – Dila Gori 1 – 1
05.04.2017 14:00 Dinamo Batumi – FC Shukura Kobuleti 2 – 0
05.04.2017 16:00 Dinamo Tbilisi – Chikhura 2 – 1
05.04.2017 18:00 Saburtalo – Samtredia 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 12:00 FC Shukura Kobuleti – Lokomotiv Tbilisi 0 – 5
08.04.2017 14:00 Dila Gori – Kolkheti-1913 Poti 1 – 1
09.04.2017 12:00 Samtredia – Torpedo Kutaisi 0 – 2
09.04.2017 14:00 Dinamo Batumi – Dinamo Tbilisi 0 – 1
09.04.2017 18:05 Chikhura – Saburtalo 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 14:00 Lokomotiv Tbilisi – Dila Gori 3 – 3
13.04.2017 12:00 Kolkheti-1913 Poti – Samtredia 1 – 2
13.04.2017 14:00 Dinamo Tbilisi – FC Shukura Kobuleti 5 – 0
13.04.2017 16:00 Saburtalo – Dinamo Batumi 2 – 0
13.04.2017 18:00 Torpedo Kutaisi – Chikhura 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 14:00 FC Shukura Kobuleti – Dila Gori 0 – 0
21.04.2017 18:00 Chikhura – Kolkheti-1913 Poti 3 – 1
22.04.2017 13:00 Samtredia – Lokomotiv Tbilisi 0 – 0
22.04.2017 15:00 Dinamo Batumi – Torpedo Kutaisi 1 – 3
23.04.2017 15:30 Dinamo Tbilisi – Saburtalo 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 14:00 Lokomotiv Tbilisi – Chikhura 5 – 0
29.04.2017 18:00 Saburtalo – FC Shukura Kobuleti 5 – 0
30.04.2017 11:30 Kolkheti-1913 Poti – Dinamo Batumi 0 – 1
30.04.2017 13:30 Dila Gori – Samtredia 1 – 2
30.04.2017 15:30 Torpedo Kutaisi – Dinamo Tbilisi 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 15:00 FC Shukura Kobuleti – Samtredia
05.05.2017 13:00 Kolkheti-1913 Poti – Dinamo Tbilisi
05.05.2017 15:00 Dila Gori – Chikhura
05.05.2017 17:00 Dinamo Batumi – Lokomotiv Tbilisi
05.05.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – Saburtalo

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2017 17:00 Saburtalo – Kolkheti-1913 Poti
09.05.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – FC Shukura Kobuleti
10.05.2017 15:00 Dinamo Batumi – Dila Gori
10.05.2017 17:00 Dinamo Tbilisi – Lokomotiv Tbilisi
10.05.2017 19:00 Chikhura – Samtredia

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:30 Kolkheti-1913 Poti – Torpedo Kutaisi
14.05.2017 11:30 Lokomotiv Tbilisi – Saburtalo
14.05.2017 13:30 FC Shukura Kobuleti – Chikhura
14.05.2017 13:30 Samtredia – Dinamo Batumi
14.05.2017 15:30 Dila Gori – Dinamo Tbilisi

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 15:00 Kolkheti-1913 Poti – FC Shukura Kobuleti
19.05.2017 17:00 Dinamo Tbilisi – Samtredia
19.05.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – Lokomotiv Tbilisi
20.05.2017 19:00 Saburtalo – Dila Gori
21.05.2017 15:30 Dinamo Batumi – Chikhura

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2017 14:00 Lokomotiv Tbilisi – Kolkheti-1913 Poti
23.05.2017 16:00 Dila Gori – Torpedo Kutaisi
24.05.2017 14:00 FC Shukura Kobuleti – Dinamo Batumi
24.05.2017 16:00 Samtredia – Saburtalo
24.05.2017 18:00 Chikhura – Dinamo Tbilisi

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 16:00 Kolkheti-1913 Poti – Dila Gori
27.05.2017 18:00 Saburtalo – Chikhura
28.05.2017 13:45 Lokomotiv Tbilisi – FC Shukura Kobuleti
28.05.2017 15:30 Torpedo Kutaisi – Samtredia
28.05.2017 18:00 Dinamo Tbilisi – Dinamo Batumi

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 15:30 FC Shukura Kobuleti – Dinamo Tbilisi
03.06.2017 15:30 Chikhura – Torpedo Kutaisi
03.06.2017 15:30 Samtredia – Kolkheti-1913 Poti
03.06.2017 15:30 Dinamo Batumi – Saburtalo
03.06.2017 15:30 Dila Gori – Lokomotiv Tbilisi

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2017 15:30 Lokomotiv Tbilisi – Samtredia
16.06.2017 15:30 Kolkheti-1913 Poti – Chikhura
16.06.2017 15:30 Saburtalo – Dinamo Tbilisi
16.06.2017 15:30 Dila Gori – FC Shukura Kobuleti
16.06.2017 15:30 Torpedo Kutaisi – Dinamo Batumi

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.06.2017 15:30 Dinamo Tbilisi – Torpedo Kutaisi
22.06.2017 15:30 Dinamo Batumi – Kolkheti-1913 Poti
22.06.2017 15:30 Samtredia – Dila Gori
22.06.2017 15:30 FC Shukura Kobuleti – Saburtalo
22.06.2017 15:30 Chikhura – Lokomotiv Tbilisi
Advertisement

Seneste kampe

Torpedo Kutaisi
Dinamo Tbilisi
0 – 2
30. april 15:30
Færdig
Dila Gori
Samtredia
1 – 2
30. april 13:30
Færdig
Kolkheti-1913 Poti
Dinamo Batumi
0 – 1
30. april 11:30
Færdig
Saburtalo
FC Shukura Kobuleti
5 – 0
29. april 18:00
Færdig
Lokomotiv Tbilisi
Chikhura
5 – 0
29. april 14:00
Færdig

Kommende kampe

FC Shukura Kobuleti
Samtredia
vs
4. maj 15:00
Ikke startet
Kolkheti-1913 Poti
Dinamo Tbilisi
vs
5. maj 13:00
Ikke startet
Dila Gori
Chikhura
vs
5. maj 15:00
Ikke startet
Dinamo Batumi
Lokomotiv Tbilisi
vs
5. maj 17:00
Ikke startet
Torpedo Kutaisi
Saburtalo
vs
5. maj 19:00
Ikke startet

Turneringer i Georgien