LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Dinamo Tbilisi

Om Dinamo Tbilisi

Land: Georgien


Turneringer med deltagelse af Dinamo Tbilisi

Turnering Placering Form
Erovnuli Liga #7
har tabt 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Dinamo Tbilisi fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dinamo Tbilisi

09/02 09:08
02/08 20:59
29/08 22:56
23/08 09:54
22/08 20:07
30/07 22:53
16/07 21:42
29/07 15:21
22/07 21:57
16/07 19:17


Spillertrup for Dinamo Tbilisi

Nr. Navn Position
1. Anthony Scribe (29 år) Målmand
2. Tornike Kirkitadze (20 år) Forsvar
3. Ucha Lobjanidze (30 år) Forsvar
4. Luka Lochoshvili (18 år) Forsvar
5. Aleksandr Amisulashvili (34 år) Forsvar
7. Vakhtang Tchanturishvili (23 år) Midtbane
8. Bachana Arabuli (23 år) Angreb
9. Nikoloz Gelashvili (31 år) Angreb
10. Giorgi Papunashvili (21 år) Midtbane
13. Otar Kiteishvili (21 år) Midtbane
16. Giorgi Tevzadze (20 år) Forsvar
17. Beka Mikeltadze (19 år) Angreb
21. Georgi Lomaia (37 år) Målmand
23. Giorgi Zaria (19 år) Midtbane
25. Rene (24 år) Midtbane
37. Zaza Chelidze (30 år) Forsvar
Nukri Revishvili (30 år) Målmand
Gia Chaduneli (22 år) Forsvar
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dinamo Tbilisi
Alashkert FC
2 – 0
12. juli 19:00
2. runde
Alashkert FC
Dinamo Tbilisi
1 – 1
19. juli 17:00
2. runde
Dinamo Zagreb
Dinamo Tbilisi
2 – 0
26. juli 20:45
3. runde
Dinamo Tbilisi
Dinamo Zagreb
0 – 1
2. august 19:00
3. runde
Dinamo Tbilisi
PAOK
0 – 3
18. august 18:00
Playoff
PAOK
Dinamo Tbilisi
2 – 0
25. august 20:00
Playoff
Arsenal Tula
Dinamo Tbilisi
2 – 1
25. februar 15:00
Færdig
Dinamo Tbilisi
Kolkheti-1913 Poti
1 – 0
5. marts 12:00
1. runde
Lokomotiv Tbilisi
Dinamo Tbilisi
1 – 0
11. marts 11:00
2. runde
Dinamo Tbilisi
Dila Gori
1 – 2
18. marts 11:00
3. runde
Samtredia
Dinamo Tbilisi
vs
2. april 13:00
4. runde
Dinamo Tbilisi
Chikhura
vs
5. april 16:00
5. runde
Dinamo Batumi
Dinamo Tbilisi
vs
9. april 15:00
6. runde
Dinamo Tbilisi
FC Shukura Kobuleti
vs
13. april 15:00
7. runde
Dinamo Tbilisi
Saburtalo
vs
22. april 14:00
8. runde
Torpedo Kutaisi
Dinamo Tbilisi
vs
29. april 14:00
9. runde
Kolkheti-1913 Poti
Dinamo Tbilisi
vs
6. maj 15:00
10. runde
Dinamo Tbilisi
Lokomotiv Tbilisi
vs
10. maj 15:00
11. runde
Dila Gori
Dinamo Tbilisi
vs
13. maj 15:00
12. runde
Dinamo Tbilisi
Samtredia
vs
20. maj 15:00
13. runde
Chikhura
Dinamo Tbilisi
vs
24. maj 15:00
14. runde
Dinamo Tbilisi
Dinamo Batumi
vs
27. maj 15:00
15. runde
FC Shukura Kobuleti
Dinamo Tbilisi
vs
3. juni 15:30
16. runde
Saburtalo
Dinamo Tbilisi
vs
16. juni 15:30
17. runde
Dinamo Tbilisi
Torpedo Kutaisi
vs
22. juni 15:30
18. runde