LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
24/5-2017 19:14
Grækenland
Super League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Olympiakos 30 21 4 5 57 - 16 67
2. PAOK 30 20 4 6 52 - 19 61
3. Panathinaikos 30 16 9 5 45 - 19 57
4. AEK Athen 30 14 11 5 54 - 23 53
5. Panionios 30 15 7 8 35 - 23 52
6. Xanthi 30 13 9 8 34 - 25 48
7. Platanias 30 11 9 10 34 - 38 42
8. Atromitos 30 11 6 13 29 - 38 39
9. Pas Giannina 30 8 12 10 30 - 37 36
10. AOK Kerkyra 30 8 8 14 22 - 43 32
11. Panaitolikos 30 8 7 15 29 - 40 31
12. Asteras Tripolis 30 6 10 14 34 - 49 28
13. AE Larissa 30 6 10 14 23 - 42 28
14. Levadiakos 30 6 8 16 27 - 49 26
15. Iraklis Saloniki 30 6 11 13 28 - 39 26
16. Veria FC 30 5 7 18 23 - 56 22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,50 556 2,32 116 (48,3 %) 66 (27,5 %) 58 (24,2 %)
Opdateret:
24/5-2017 19:14
Grækenland
Super League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Olympiakos 15 13 1 1 39 - 6 40
2. PAOK 15 12 1 2 33 - 9 37
3. Panathinaikos 15 12 2 1 28 - 4 38
4. AEK Athen 15 9 5 1 36 - 7 32
5. Panionios 15 8 4 3 19 - 12 28
6. Xanthi 15 8 5 2 19 - 8 29
7. Platanias 15 8 4 3 24 - 17 28
8. Atromitos 15 6 2 7 14 - 16 20
9. Pas Giannina 15 5 6 4 16 - 10 21
10. AOK Kerkyra 15 6 4 5 12 - 15 22
11. Panaitolikos 15 7 2 6 21 - 16 23
12. Asteras Tripolis 15 4 7 4 17 - 18 19
13. AE Larissa 15 6 5 4 16 - 16 23
14. Levadiakos 15 5 5 5 19 - 21 20
15. Iraklis Saloniki 15 3 8 4 16 - 17 17
16. Veria FC 15 4 5 6 17 - 18 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,50 556 2,32 116 (48,3 %) 66 (27,5 %) 58 (24,2 %)
Opdateret:
24/5-2017 19:14
Grækenland
Super League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Olympiakos 15 8 3 4 18 - 10 27
2. PAOK 15 8 3 4 19 - 10 27
3. Panathinaikos 15 4 7 4 17 - 15 19
4. AEK Athen 15 5 6 4 18 - 16 21
5. Panionios 15 7 3 5 16 - 11 24
6. Xanthi 15 5 4 6 15 - 17 19
7. Platanias 15 3 5 7 10 - 21 14
8. Atromitos 15 5 4 6 15 - 22 19
9. Pas Giannina 15 3 6 6 14 - 27 15
10. AOK Kerkyra 15 2 4 9 10 - 28 10
11. Panaitolikos 15 1 5 9 8 - 24 8
12. Asteras Tripolis 15 2 3 10 17 - 31 9
13. AE Larissa 15 0 5 10 7 - 26 5
14. Levadiakos 15 1 3 11 8 - 28 6
15. Iraklis Saloniki 15 3 3 9 12 - 22 12
16. Veria FC 15 1 2 12 6 - 38 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,50 556 2,32 116 (48,3 %) 66 (27,5 %) 58 (24,2 %)
Opdateret:
24/5-2017 19:14
Grækenland
Super League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Olympiakos 16 7 1,90 0,53
2. PAOK 18 7 1,73 0,63
3. Panathinaikos 17 8 1,50 0,63
4. AEK Athen 17 7 1,80 0,77
5. Panionios 12 7 1,17 0,77
6. Xanthi 15 12 1,13 0,83
7. Platanias 10 10 1,13 1,27
8. Atromitos 8 12 0,97 1,27
9. Pas Giannina 10 9 1,00 1,23
10. AOK Kerkyra 10 15 0,73 1,43
11. Panaitolikos 11 12 0,97 1,33
12. Asteras Tripolis 5 10 1,13 1,63
13. AE Larissa 7 12 0,77 1,40
14. Levadiakos 3 14 0,90 1,63
15. Iraklis Saloniki 5 11 0,93 1,30
16. Veria FC 6 17 0,77 1,87
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,50 556 2,32 116 (48,3 %) 66 (27,5 %) 58 (24,2 %)
Vis hele listen
Opdateret:
24/5-2017 19:14
Grækenland
Super League (30 runder)
Mål    Spiller Klub
22    Marcus Berg Panathinaikos
19    Younes Hamza Xanthi
13    Brown Ideye Olympiakos
13    Pedro Conde Pas Giannina
11    Georgios Giakoumakis Platanias
10    Michalis Manias Asteras Tripolis
9    Thomas Nazlidis AE Larissa
9    Tomas Pekhart AEK Athen
9    El Fardou Ben Nabouhane Panionios
8    Giorgos Manousos Platanias
7    Petros Mantalos AEK Athen
7    Thuram AOK Kerkyra
7    Pablo Mazza Asteras Tripolis
6    Anthony Le Tallec Atromitos
6    Martin Tonso Atromitos
6    Toni Silva Levadiakos
6    Petros Giakoumakis Levadiakos
6    Luka Milivojevic Olympiakos
6    Konstantinos Fortounis Olympiakos
6    Marko Markovski Panaitolikos
6    Sebastian Leto Panathinaikos
6    Karim Ansarifard Panionios
6    Amr Warda PAOK
6    Leo Matos PAOK
6    Aleksandar Prijovic PAOK
6    Pantelis Kapetanos Veria FC
6    Theodore Vasilakakis Xanthi
5    Javier Horacio Umbides Atromitos
5    Stylianos Vasiliou Levadiakos
5    Efthimios Koulouris PAOK
5    Jeffrey Sarpong Veria FC
4    Hugo Almeida AEK Athen
4    Sergio Ezequiel Araujo AEK Athen
4    Lazaros Christodoulopoulos AEK Athen
4    Denis Epstein AOK Kerkyra
4    Nikolaos Ioannidis Asteras Tripolis
4    Nicolas Diguiny Atromitos
4    Sales Leozinho Iraklis Saloniki
4    Christos Donis Iraklis Saloniki
4    Emanuel Perrone Iraklis Saloniki
4    Marko Marin Olympiakos
4    Tarik Elyounoussi Olympiakos
4    Giorgos Masouras Panionios
4    Masoud Shojaei Panionios
4    Yevhen Shakhov PAOK
4    Diego Biseswar PAOK
3    Christos Aravidis AEK Athen
3    Anastasios Bakesetas AEK Athen
3    Patricio Rodriguez AEK Athen
3    Aleksandar Stanisavljevic Asteras Tripolis
3    Vangelis Platellas Atromitos
3    Michail Bastakos Iraklis Saloniki
3    Oscar Cardozo Olympiakos
3    Alejandro Dominguez Olympiakos
3    Seba Olympiakos
3    Farley Rosa Panaitolikos
3    Grigorios Makos Panaitolikos
3    Robin Lod Panathinaikos
3    Viktor Klonaridis Panathinaikos
3    Christian Daniel Ledesma Panathinaikos
3    Spyros Risvanis Panionios
3    Pedro Henrique PAOK
3    Ioannis Mystakidis PAOK
3    Garry Rodrigues PAOK
3    Dimitrios Pelkas PAOK
3    Djalma PAOK
3    Christopher Maboulou Pas Giannina
3    Themistoklis Tzimopoulos Pas Giannina
3    Jairo Pas Giannina
3    Juan Munafo Platanias
3    Panagiotis Linardos Veria FC
3    Djordje Lazic Xanthi
2    Vasilios Rentzas AE Larissa
2    Andreas Avraam AE Larissa
2    Konstantinos Galanopoulos AEK Athen
2    Vassilios Lambropoulos AEK Athen
2    Ronald Vargas AEK Athen
2    Didac Vila AEK Athen
2    Viera Ellong Doualla AOK Kerkyra
2    Stavros Tsoukalas Asteras Tripolis
2    Abiola Dauda Atromitos
2    Pavlos Kyriakidis Iraklis Saloniki
2    Carlos Milhazes Levadiakos
2    Evangelos Mantzios Levadiakos
2    Alberto De la Bella Olympiakos
2    Manuel da Costa Olympiakos
2    Alberto Botia Olympiakos
2    Dimitrios Papadopoulos Panaitolikos
2    Alvaro Rey Panaitolikos
2    Marcos Paulo Panaitolikos
2    Fabian Miguel Munoz Panaitolikos
2    Paul-Jose M'Poku Panathinaikos
2    Lucas Martin Villafanez Panathinaikos
2    Kevin Tapoko Panionios
2    Taxiarchis Fountas Panionios
2    Panagiotis Korbos Panionios
2    Facundo Abel Pereyra PAOK
2    Marin Leovac PAOK
2    Chrysovalantis Kozoronis Pas Giannina
2    Higor Vidal Pas Giannina
2    Christos Karypidis Platanias
2    Konstantinos Mendrinos Platanias
2    Nikolay Signevich Platanias
2    Giannis Kargas Platanias
2    Pablo Vitti Veria FC
2    Sotirios Balafas Veria FC
2    Karim Soltani Xanthi
2    Panagiotis Triadis Xanthi
1    Borislav Jovanovic AE Larissa
1    Nico Varela AE Larissa
1    Pablo Gallego AE Larissa
1    Dodo AE Larissa
1    Pavol Farkas AE Larissa
1    Adnan Aganovic AE Larissa
1    Nikolaos Golias AE Larissa
1    Janis Ikaunieks AE Larissa
1    Matheos Maroukakis AE Larissa
1    Nikolaos Anastasopoulos AE Larissa
1    Astrit Ajdarevic AEK Athen
1    Andre Simoes AEK Athen
1    Vinicius AEK Athen
1    Ognjen Vranjes AEK Athen
1    Dmytro Chygrynskiy AEK Athen
1    Giorgos Pamlidis AOK Kerkyra
1    Konstantinos Georgakopoulos AOK Kerkyra
1    Alexandros Arnarellis AOK Kerkyra
1    Branislav Nikic AOK Kerkyra
1    Alexandros Kontos AOK Kerkyra
1    Kevin Diogo AOK Kerkyra
1    Matheiu Gomes AOK Kerkyra
1    Giorgos Kiriakopoulos Asteras Tripolis
1    Igor Carioca Asteras Tripolis
1    Nikolaos Kaltsas Asteras Tripolis
1    Nicolas Fernandez Asteras Tripolis
1    Luis Farina Asteras Tripolis
1    Manolis Bertos Asteras Tripolis
1    Cedric Gondo Asteras Tripolis
1    Thomas Vasiliou Atromitos
1    Dimitrios Limnios Atromitos
1    Sokratis Fytanidis Atromitos
1    Vasilios Angelopoulos Iraklis Saloniki
1    Alexandros Kouros Iraklis Saloniki
1    Lazaros Lamprou Iraklis Saloniki
1    Dimitrios Grontis Iraklis Saloniki
1    Dimitrios Stamou Iraklis Saloniki
1    Giannis Loukinas Iraklis Saloniki
1    Giannis Pasas Iraklis Saloniki
1    Nikolaos Ziabaris Iraklis Saloniki
1    Jorge Monteiro Iraklis Saloniki
1    Nikolaos Kaltsas Levadiakos
1    Jackson Mendy Levadiakos
1    Mohamed Youssouf Levadiakos
1    Loosemy Karaboue Levadiakos
1    Edwin Ouon Levadiakos
1    Zisis Karachalios Levadiakos
1    Thanasis Androutsos Olympiakos
1    Georgios Manthatis Olympiakos
1    André Martins Olympiakos
1    Bruno Viana Olympiakos
1    Diogo Figueiras Olympiakos
1    Jacques Alaixys Romao Olympiakos
1    Osmar Daniel Ferreira Panaitolikos
1    Luis Rocha Panaitolikos
1    Miguel Rodrigues Panaitolikos
1    Clesio Bauque Panaitolikos
1    Georgios Kousas Panaitolikos
1    Tomane Panaitolikos
1    Rodrigo Moledo Panathinaikos
1    Guillermo Molins Panathinaikos
1    Olivier Boumal Panathinaikos
1    Wakaso Mubarak Panathinaikos
1    Kyriakos Savvidis Panionios
1    David Ngog Panionios
1    Nikolaos Katharios Panionios
1    Christos Tasoulis Panionios
1    Jose Canas PAOK
1    Fernando Varela PAOK
1    Ergys Kace PAOK
1    Stelios Kitsiou PAOK
1    Evripidis Giakos Pas Giannina
1    Alexios Michail Pas Giannina
1    Andi Lila Pas Giannina
1    Noe Acosta Pas Giannina
1    Vitaliy Pryndeta Platanias
1    Alexandros Apostolopoulos Platanias
1    Vanderson Platanias
1    Yaya Banana Platanias
1    Cyril Kali Veria FC
1    Christian Miljevic Veria FC
1    Milos Stojcev Veria FC
1    Halifa Soule Veria FC
1    Toni Calvo Veria FC
1    Christos Lisgaras Xanthi
1    Pablo De Lucas Xanthi
Vis hele listen
Opdateret:
24/5-2017 19:14
Grækenland
Super League (30 runder)
Opdateret:
24/5-2017 19:14
Grækenland
Super League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
Iraklis Saloniki85893
Xanthi84892
Asteras Tripolis83588
Levadiakos81586
AOK Kerkyra81585
Platanias80383
AE Larissa78583
Panathinaikos80181
Panionios72577
PAOK72476
Panaitolikos73073
Pas Giannina69372
AEK Athen65671
Veria FC67370
Olympiakos61364
Atromitos54256
Total1185661250
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Champions League
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 15:00 AOK Kerkyra – Platanias 0 – 1
10.09.2016 17:15 Panionios – Asteras Tripolis 3 – 0
10.09.2016 19:30 Levadiakos – Panathinaikos 0 – 3
11.09.2016 15:00 AEK Athen – Xanthi 4 – 1
11.09.2016 17:20 PAOK – Panaitolikos 2 – 1
11.09.2016 17:20 Pas Giannina – Atromitos 3 – 0
11.09.2016 19:30 Olympiakos – Veria FC 6 – 1
12.09.2016 18:30 AE Larissa – Iraklis Saloniki 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:00 Xanthi – Panionios 0 – 2
17.09.2016 17:15 Platanias – Levadiakos 3 – 2
17.09.2016 19:00 Veria FC – AEK Athen 0 – 2
18.09.2016 15:00 Panathinaikos – Pas Giannina 4 – 0
18.09.2016 17:15 Atromitos – Panaitolikos 0 – 2
18.09.2016 17:15 AOK Kerkyra – AE Larissa 2 – 0
18.09.2016 19:35 Iraklis Saloniki – Olympiakos 1 – 2
19.09.2016 18:30 Asteras Tripolis – PAOK 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:00 Pas Giannina – Platanias 0 – 0
24.09.2016 17:15 Panionios – Veria FC 1 – 2
24.09.2016 19:30 Panaitolikos – Panathinaikos 0 – 0
25.09.2016 15:00 PAOK – Xanthi 0 – 0
25.09.2016 17:15 Levadiakos – AOK Kerkyra 2 – 1
25.09.2016 17:20 Atromitos – Asteras Tripolis 1 – 0
25.09.2016 19:30 AE Larissa – Olympiakos 1 – 0
26.09.2016 18:30 AEK Athen – Iraklis Saloniki 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 AOK Kerkyra – Pas Giannina 0 – 1
01.10.2016 17:15 Levadiakos – AE Larissa 1 – 1
01.10.2016 19:30 Iraklis Saloniki – Panionios 1 – 2
02.10.2016 15:00 Veria FC – PAOK 0 – 0
02.10.2016 17:15 Platanias – Panaitolikos 0 – 0
02.10.2016 17:15 Panathinaikos – Asteras Tripolis 3 – 1
02.10.2016 19:30 Olympiakos – AEK Athen 3 – 0
03.10.2016 18:30 Xanthi – Atromitos 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 15:00 Panaitolikos – AOK Kerkyra 4 – 0
15.10.2016 17:15 Asteras Tripolis – Platanias 2 – 0
15.10.2016 19:30 Panionios – Olympiakos 0 – 2
16.10.2016 15:00 Panathinaikos – Xanthi 1 – 2
16.10.2016 17:15 Atromitos – Veria FC 1 – 0
16.10.2016 19:30 PAOK – Iraklis Saloniki 1 – 0
17.10.2016 18:30 AE Larissa – AEK Athen 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 15:00 AOK Kerkyra – Asteras Tripolis 2 – 0
22.10.2016 17:15 Platanias – Xanthi 0 – 1
22.10.2016 19:30 AEK Athen – Panionios 0 – 0
23.10.2016 15:00 Iraklis Saloniki – Atromitos 1 – 2
23.10.2016 17:15 Pas Giannina – AE Larissa 4 – 0
23.10.2016 17:15 Levadiakos – Panaitolikos 2 – 1
23.10.2016 19:35 Olympiakos – PAOK 2 – 1
24.10.2016 18:30 Veria FC – Panathinaikos 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 AE Larissa – Panionios 2 – 0
29.10.2016 16:15 Xanthi – AOK Kerkyra 0 – 0
29.10.2016 18:30 Atromitos – Olympiakos 0 – 1
30.10.2016 14:00 Panathinaikos – Iraklis Saloniki 2 – 0
30.10.2016 16:15 Veria FC – Platanias 0 – 0
30.10.2016 16:15 Asteras Tripolis – Levadiakos 1 – 0
30.10.2016 18:30 PAOK – AEK Athen 1 – 0
31.10.2016 18:30 Panaitolikos – Pas Giannina 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 Pas Giannina – Asteras Tripolis 1 – 2
05.11.2016 16:15 Levadiakos – Xanthi 1 – 1
05.11.2016 18:30 AEK Athen – Atromitos 2 – 2
06.11.2016 14:00 Panaitolikos – AE Larissa 2 – 1
06.11.2016 16:15 AOK Kerkyra – Veria FC 2 – 0
06.11.2016 16:15 Panionios – PAOK 1 – 0
06.11.2016 18:35 Olympiakos – Panathinaikos 3 – 0
07.11.2016 18:30 Iraklis Saloniki – Platanias 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2016 16:15 Pas Giannina – Levadiakos 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:00 Pas Giannina – Veria FC 2 – 0
26.11.2016 16:15 Asteras Tripolis – AE Larissa 1 – 1
26.11.2016 18:30 AEK Athen – Platanias 3 – 0
27.11.2016 14:00 Olympiakos – AOK Kerkyra 0 – 0
27.11.2016 16:15 Panaitolikos – Xanthi 2 – 3
27.11.2016 16:15 Levadiakos – Iraklis Saloniki 3 – 0
27.11.2016 18:30 Panionios – Panathinaikos 1 – 1
28.11.2016 18:30 PAOK – Atromitos 3 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 Platanias – Panionios 1 – 1
03.12.2016 16:15 Veria FC – Panaitolikos 1 – 1
03.12.2016 18:30 AOK Kerkyra – AEK Athen 1 – 1
04.12.2016 14:00 Olympiakos – Levadiakos 4 – 0
04.12.2016 16:15 Xanthi – Asteras Tripolis 3 – 1
04.12.2016 16:15 AE Larissa – Atromitos 1 – 2
04.12.2016 18:30 Panathinaikos – PAOK 1 – 0
05.12.2016 18:35 Iraklis Saloniki – Pas Giannina 2 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Asteras Tripolis – Veria FC 0 – 0
10.12.2016 16:15 Xanthi – AE Larissa 1 – 0
10.12.2016 18:30 AEK Athen – Levadiakos 4 – 0
11.12.2016 14:00 Panaitolikos – Iraklis Saloniki 2 – 0
11.12.2016 16:15 Panionios – AOK Kerkyra 1 – 0
11.12.2016 16:15 PAOK – Platanias 3 – 0
11.12.2016 18:30 Atromitos – Panathinaikos 0 – 1
12.12.2016 18:35 Pas Giannina – Olympiakos 0 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:00 Veria FC – Xanthi 0 – 4
17.12.2016 16:15 Platanias – Atromitos 3 – 0
17.12.2016 18:30 AOK Kerkyra – PAOK 0 – 5
18.12.2016 14:00 Olympiakos – Panaitolikos 3 – 1
18.12.2016 16:15 Levadiakos – Panionios 1 – 4
18.12.2016 16:15 Iraklis Saloniki – Asteras Tripolis 1 – 1
18.12.2016 18:30 AE Larissa – Panathinaikos 0 – 0
19.12.2016 18:30 AEK Athen – Pas Giannina 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.01.2017 16:15 Iraklis Saloniki – Xanthi 0 – 1
03.01.2017 18:30 Levadiakos – PAOK 0 – 1
04.01.2017 14:00 AOK Kerkyra – Atromitos 1 – 1
04.01.2017 16:15 AE Larissa – Veria FC 2 – 1
04.01.2017 16:15 AEK Athen – Panaitolikos 0 – 0
04.01.2017 18:30 Olympiakos – Asteras Tripolis 2 – 1
05.01.2017 14:00 Panionios – Pas Giannina 1 – 1
05.01.2017 18:30 Platanias – Panathinaikos 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 14:00 Atromitos – Levadiakos 2 – 0
07.01.2017 18:30 Asteras Tripolis – AEK Athen 3 – 2
08.01.2017 14:00 PAOK – Pas Giannina 0 – 1
08.01.2017 16:15 Panaitolikos – Panionios 0 – 2
08.01.2017 16:15 Platanias – AE Larissa 3 – 2
08.01.2017 18:30 Xanthi – Olympiakos 0 – 2
09.01.2017 18:30 Panathinaikos – AOK Kerkyra 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:15 Veria FC – Levadiakos 2 – 0
14.01.2017 18:30 Platanias – Olympiakos 2 – 2
15.01.2017 14:00 Xanthi – Pas Giannina 2 – 0
15.01.2017 16:15 Asteras Tripolis – Panaitolikos 4 – 1
15.01.2017 16:15 Atromitos – Panionios 1 – 2
15.01.2017 18:30 Panathinaikos – AEK Athen 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.01.2017 14:00 Atromitos – AOK Kerkyra 1 – 4
18.01.2017 14:00 Pas Giannina – Panionios 1 – 0
18.01.2017 16:15 Veria FC – AE Larissa 1 – 1
18.01.2017 16:15 Xanthi – Iraklis Saloniki 3 – 1
18.01.2017 16:15 Panaitolikos – AEK Athen 3 – 2
18.01.2017 18:30 Asteras Tripolis – Olympiakos 0 – 0
19.01.2017 16:15 PAOK – Levadiakos 3 – 0
19.01.2017 18:30 Panathinaikos – Platanias 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 14:00 Iraklis Saloniki – Veria FC 1 – 1
21.01.2017 16:15 Panionios – Panaitolikos 2 – 0
21.01.2017 18:30 Olympiakos – Xanthi 2 – 0
22.01.2017 14:00 AEK Athen – Asteras Tripolis 2 – 0
22.01.2017 16:15 AE Larissa – Platanias 0 – 0
22.01.2017 16:15 Levadiakos – Atromitos 1 – 1
22.01.2017 18:30 AOK Kerkyra – Panathinaikos 1 – 1
23.01.2017 18:30 Pas Giannina – PAOK 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.01.2017 16:15 Veria FC – Iraklis Saloniki 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 14:00 Iraklis Saloniki – AE Larissa 1 – 1
28.01.2017 16:15 Asteras Tripolis – Panionios 1 – 1
28.01.2017 18:30 Xanthi – AEK Athen 0 – 0
29.01.2017 14:00 Panathinaikos – Levadiakos 0 – 0
29.01.2017 16:15 Atromitos – Pas Giannina 1 – 1
29.01.2017 16:15 Panaitolikos – PAOK 0 – 1
29.01.2017 16:15 Platanias – AOK Kerkyra 2 – 1
29.01.2017 18:30 Veria FC – Olympiakos 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.02.2017 16:20 Iraklis Saloniki – AOK Kerkyra 0 – 0
01.02.2017 18:40 AE Larissa – PAOK 0 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 14:00 AE Larissa – AOK Kerkyra 1 – 1
04.02.2017 16:15 Panaitolikos – Atromitos 2 – 0
04.02.2017 18:30 Pas Giannina – Panathinaikos 1 – 1
05.02.2017 14:00 AEK Athen – Veria FC 6 – 0
05.02.2017 16:15 Panionios – Xanthi 2 – 0
05.02.2017 16:15 PAOK – Asteras Tripolis 3 – 2
05.02.2017 18:30 Olympiakos – Iraklis Saloniki 3 – 0
06.02.2017 18:30 Levadiakos – Platanias 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:00 Veria FC – Panionios 0 – 1
11.02.2017 16:15 Asteras Tripolis – Atromitos 0 – 1
11.02.2017 18:30 Olympiakos – AE Larissa 2 – 0
12.02.2017 14:00 AOK Kerkyra – Levadiakos 1 – 0
12.02.2017 16:15 Platanias – Pas Giannina 3 – 3
12.02.2017 16:15 Xanthi – PAOK 0 – 0
12.02.2017 18:30 Panathinaikos – Panaitolikos 4 – 0
13.02.2017 18:30 Iraklis Saloniki – AEK Athen 2 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 14:00 Atromitos – Xanthi 2 – 1
18.02.2017 16:25 Pas Giannina – AOK Kerkyra 1 – 0
18.02.2017 18:30 Asteras Tripolis – Panathinaikos 0 – 5
19.02.2017 14:00 Panionios – Iraklis Saloniki 1 – 0
19.02.2017 16:15 Panaitolikos – Platanias 1 – 2
19.02.2017 16:15 PAOK – Veria FC 4 – 0
19.02.2017 18:30 AEK Athen – Olympiakos 1 – 0
20.02.2017 18:30 AE Larissa – Levadiakos 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Platanias – Asteras Tripolis 3 – 0
25.02.2017 16:15 AOK Kerkyra – Panaitolikos 0 – 0
25.02.2017 18:30 Xanthi – Panathinaikos 1 – 0
26.02.2017 14:00 AEK Athen – AE Larissa 3 – 0
26.02.2017 16:15 Levadiakos – Pas Giannina 2 – 1
26.02.2017 16:15 Iraklis Saloniki – PAOK 1 – 1
26.02.2017 18:30 Olympiakos – Panionios 0 – 1
27.02.2017 18:30 Veria FC – Atromitos 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 AE Larissa – Pas Giannina 1 – 1
04.03.2017 16:15 Panaitolikos – Levadiakos 2 – 0
04.03.2017 18:30 Panathinaikos – Veria FC 5 – 0
05.03.2017 14:00 Atromitos – Iraklis Saloniki 1 – 0
05.03.2017 16:15 Asteras Tripolis – AOK Kerkyra 1 – 2
05.03.2017 16:15 Xanthi – Platanias 1 – 0
05.03.2017 18:30 PAOK – Olympiakos 2 – 0
06.03.2017 18:30 Panionios – AEK Athen 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:00 Pas Giannina – Panaitolikos 0 – 0
11.03.2017 16:15 Panionios – AE Larissa 1 – 0
11.03.2017 18:30 Iraklis Saloniki – Panathinaikos 1 – 1
12.03.2017 14:00 AOK Kerkyra – Xanthi 1 – 0
12.03.2017 16:15 Olympiakos – Atromitos 2 – 0
12.03.2017 16:15 Platanias – Veria FC 1 – 0
12.03.2017 18:30 AEK Athen – PAOK 3 – 0
13.03.2017 18:30 Levadiakos – Asteras Tripolis 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Veria FC – AOK Kerkyra 4 – 0
18.03.2017 16:15 AE Larissa – Panaitolikos 1 – 0
18.03.2017 18:30 Atromitos – AEK Athen 0 – 1
19.03.2017 14:00 PAOK – Panionios 1 – 0
19.03.2017 16:15 Xanthi – Levadiakos 2 – 2
19.03.2017 16:15 Asteras Tripolis – Pas Giannina 1 – 1
19.03.2017 18:30 Panathinaikos – Olympiakos 1 – 0
20.03.2017 18:30 Platanias – Iraklis Saloniki 1 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 14:00 Pas Giannina – Xanthi 1 – 1
01.04.2017 16:15 Levadiakos – Veria FC 3 – 1
01.04.2017 18:30 Olympiakos – Platanias 2 – 1
02.04.2017 14:00 Panionios – Atromitos 2 – 1
02.04.2017 16:15 PAOK – AE Larissa 2 – 0
02.04.2017 16:15 Panaitolikos – Asteras Tripolis 1 – 1
02.04.2017 16:15 AOK Kerkyra – Iraklis Saloniki 0 – 3
02.04.2017 18:30 AEK Athen – Panathinaikos 2 – 3

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 14:00 Xanthi – Panaitolikos 3 – 0
05.04.2017 16:15 Veria FC – Pas Giannina 3 – 0
05.04.2017 16:15 Iraklis Saloniki – Levadiakos 1 – 0
05.04.2017 16:15 Atromitos – PAOK 0 – 2
05.04.2017 16:15 AE Larissa – Asteras Tripolis 1 – 4
05.04.2017 18:30 AOK Kerkyra – Olympiakos 0 – 2
06.04.2017 16:15 Panathinaikos – Panionios 1 – 0
06.04.2017 18:30 Platanias – AEK Athen 0 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 18:00 PAOK – Panathinaikos 3 – 0
09.04.2017 18:00 Panionios – Platanias 1 – 1
09.04.2017 18:00 Panaitolikos – Veria FC 1 – 0
09.04.2017 18:00 Levadiakos – Olympiakos 1 – 1
09.04.2017 18:00 Pas Giannina – Iraklis Saloniki 1 – 2
09.04.2017 18:00 Atromitos – AE Larissa 0 – 0
09.04.2017 18:00 Asteras Tripolis – Xanthi 0 – 0
09.04.2017 18:00 AEK Athen – AOK Kerkyra 5 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 18:00 Veria FC – Asteras Tripolis 4 – 3
23.04.2017 18:00 Platanias – PAOK 1 – 3
23.04.2017 18:00 Panathinaikos – Atromitos 1 – 0
23.04.2017 18:00 Olympiakos – Pas Giannina 5 – 0
23.04.2017 18:00 Levadiakos – AEK Athen 0 – 2
23.04.2017 18:00 AOK Kerkyra – Panionios 1 – 0
23.04.2017 18:00 Iraklis Saloniki – Panaitolikos 2 – 1
23.04.2017 18:00 AE Larissa – Xanthi 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 18:00 PAOK – AOK Kerkyra 5 – 1
30.04.2017 18:00 Panionios – Levadiakos 1 – 3
30.04.2017 18:00 Panaitolikos – Olympiakos 0 – 2
30.04.2017 18:00 Panathinaikos – AE Larissa 2 – 0
30.04.2017 18:00 Pas Giannina – AEK Athen 1 – 1
30.04.2017 18:00 Atromitos – Platanias 4 – 1
30.04.2017 18:00 Asteras Tripolis – Iraklis Saloniki 2 – 2
30.04.2017 18:00 Xanthi – Veria FC 3 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Asteras Tripolis
Iraklis Saloniki
2 – 2
30. april 18:00
Færdig
Xanthi
Veria FC
3 – 0
30. april 18:00
Færdig
Atromitos
Platanias
4 – 1
30. april 18:00
Færdig
Pas Giannina
AEK Athen
1 – 1
30. april 18:00
Færdig
Panathinaikos
AE Larissa
2 – 0
30. april 18:00
Færdig
Panaitolikos
Olympiakos
0 – 2
30. april 18:00
Færdig
Panionios
Levadiakos
1 – 3
30. april 18:00
Færdig
PAOK
AOK Kerkyra
5 – 1
30. april 18:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Grækenland