LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VVV-Venlo 31 22 3 6 67 - 23 69
2. Jong Ajax 31 17 7 7 78 - 48 58
3. Jong PSV 31 16 8 7 52 - 27 56
4. MVV Maastricht 31 15 10 6 47 - 32 55
5. FC Volendam 31 15 9 7 51 - 31 54
6. Cambuur 31 16 5 10 58 - 38 53
7. Breda 31 16 5 10 51 - 42 53
8. Almere City FC 31 15 6 10 65 - 56 51
9. RKC Waalwijk 31 14 7 10 55 - 53 49
10. FC Emmen 31 12 10 9 43 - 34 46
11. FC Eindhoven 31 13 4 14 50 - 58 43
12. FC Den Bosch 31 10 8 13 41 - 52 38
13. Helmond Sport 31 11 5 15 42 - 57 38
14. De Graafschap 31 11 3 17 54 - 54 36
15. Telstar 31 8 10 13 38 - 50 34
16. Fortuna Sittard 31 10 7 14 42 - 58 34
17. FC Oss 31 9 4 18 55 - 84 31
18. Jong FC Utrecht 31 7 7 17 38 - 61 28
19. Dordrecht 31 5 7 19 39 - 60 22
20. Achilles 29 31 3 5 23 27 - 75 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
310 43,10 993 3,20 157 (50,6 %) 65 (21,0 %) 88 (28,4 %)
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VVV-Venlo 15 12 1 2 40 - 10 37
2. Jong Ajax 15 10 4 1 44 - 20 34
3. Jong PSV 16 12 1 3 36 - 16 37
4. MVV Maastricht 15 9 4 2 26 - 11 31
5. FC Volendam 16 8 6 2 25 - 13 30
6. Cambuur 15 9 3 3 34 - 17 30
7. Breda 16 10 4 2 27 - 13 34
8. Almere City FC 15 10 2 3 33 - 17 32
9. RKC Waalwijk 15 8 3 4 28 - 20 27
10. FC Emmen 16 8 4 4 22 - 11 28
11. FC Eindhoven 15 10 1 4 31 - 20 31
12. FC Den Bosch 16 6 5 5 19 - 22 23
13. Helmond Sport 15 7 3 5 24 - 21 24
14. De Graafschap 15 9 1 5 37 - 25 28
15. Telstar 16 5 6 5 22 - 27 21
16. Fortuna Sittard 16 8 4 4 30 - 23 28
17. FC Oss 15 5 2 8 32 - 41 17
18. Jong FC Utrecht 16 6 4 6 23 - 23 22
19. Dordrecht 16 4 4 8 23 - 28 16
20. Achilles 29 16 1 3 12 18 - 41 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
310 43,10 993 3,20 157 (50,6 %) 65 (21,0 %) 88 (28,4 %)
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. VVV-Venlo 16 10 2 4 27 - 13 32
2. Jong Ajax 16 7 3 6 34 - 28 24
3. Jong PSV 15 4 7 4 16 - 11 19
4. MVV Maastricht 16 6 6 4 21 - 21 24
5. FC Volendam 15 7 3 5 26 - 18 24
6. Cambuur 16 7 2 7 24 - 21 23
7. Breda 15 6 1 8 24 - 29 19
8. Almere City FC 16 5 4 7 32 - 39 19
9. RKC Waalwijk 16 6 4 6 27 - 33 22
10. FC Emmen 15 4 6 5 21 - 23 18
11. FC Eindhoven 16 3 3 10 19 - 38 12
12. FC Den Bosch 15 4 3 8 22 - 30 15
13. Helmond Sport 16 4 2 10 18 - 36 14
14. De Graafschap 16 2 2 12 17 - 29 8
15. Telstar 15 3 4 8 16 - 23 13
16. Fortuna Sittard 15 2 3 10 12 - 35 9
17. FC Oss 16 4 2 10 23 - 43 14
18. Jong FC Utrecht 15 1 3 11 15 - 38 6
19. Dordrecht 15 1 3 11 16 - 32 6
20. Achilles 29 15 2 2 11 9 - 34 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
310 43,10 993 3,20 157 (50,6 %) 65 (21,0 %) 88 (28,4 %)
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. VVV-Venlo 16 4 2,16 0,74
2. Jong Ajax 5 3 2,52 1,55
3. Jong PSV 13 10 1,68 0,87
4. MVV Maastricht 11 6 1,52 1,03
5. FC Volendam 8 5 1,65 1,00
6. Cambuur 9 6 1,87 1,23
7. Breda 10 5 1,65 1,35
8. Almere City FC 7 3 2,10 1,81
9. RKC Waalwijk 6 4 1,77 1,71
10. FC Emmen 12 6 1,39 1,10
11. FC Eindhoven 4 8 1,61 1,87
12. FC Den Bosch 8 8 1,32 1,68
13. Helmond Sport 6 9 1,35 1,84
14. De Graafschap 6 7 1,74 1,74
15. Telstar 7 10 1,23 1,61
16. Fortuna Sittard 4 10 1,35 1,87
17. FC Oss 0 9 1,77 2,71
18. Jong FC Utrecht 3 8 1,23 1,97
19. Dordrecht 4 8 1,26 1,94
20. Achilles 29 3 13 0,87 2,42
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
310 43,10 993 3,20 157 (50,6 %) 65 (21,0 %) 88 (28,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Mål    Spiller Klub
28    Tom Boere FC Oss
20    Piotr Parzyszek De Graafschap
17    Sander van de Streek Cambuur
16    Cyriel Dessers Breda
16    Sam Lammers Jong PSV
15    Pieter Langedijk RKC Waalwijk
14    Soufyan Ahannach Almere City FC
13    Albert Gudmundsson Jong PSV
13    Johan Voskamp RKC Waalwijk
13    Vito van Crooy VVV-Venlo
13    Ralf Seuntjens VVV-Venlo
12    Cas Peters FC Emmen
12    Kevin van Kippersluis FC Volendam
12    Jordy Thomassen Helmond Sport
11    Martijn Barto Cambuur
11    Mart Lieder FC Eindhoven
11    Thomas Verheijdt MVV Maastricht
10    Václav Cerny Jong Ajax
10    Jonathan Opoku VVV-Venlo
9    Alvin Daniels Dordrecht
9    Mateo Cassierra Jong Ajax
9    Abdelhak Nouri Jong Ajax
8    Sherjill MacDonald Almere City FC
8    Stefano Lilipaly Cambuur
8    Dario van den Buijs FC Eindhoven
8    Justin Mathieu FC Oss
8    Jack Tuyp FC Volendam
8    Gyrano Kerk Jong FC Utrecht
8    Joeri Schroyen MVV Maastricht
8    Clint Leemans VVV-Venlo
7    Rick ten Voorde Almere City FC
7    Anthony van den Hurk De Graafschap
7    Joel Thomas Dordrecht
7    Romero Regales FC Den Bosch
7    Rai Vloet FC Eindhoven
7    Rogier Krohne FC Emmen
7    Teije ten Den Helmond Sport
7    Joey Sleegers VVV-Venlo
6    Sven Braken Almere City FC
6    Yener Arica Almere City FC
6    Erik Bakker Cambuur
6    Bert Steltenpool FC Volendam
6    Roald van Hout Fortuna Sittard
6    Djibril Dianessy Fortuna Sittard
6    Furghill Zeldenrust Helmond Sport
6    Donny van de Beek Jong Ajax
6    Frenkie de Jong Jong Ajax
6    Noussair Mazraoui Jong Ajax
6    Pablo Rosario Jong PSV
6    Kenny Anderson RKC Waalwijk
5    Tom Overtoom Almere City FC
5    Gaston Salasiwa Almere City FC
5    Alessio Da Cruz Dordrecht
5    Alemao FC Eindhoven
5    Alexander Bannink FC Emmen
5    Kees Kwakman FC Volendam
5    Finn Stokkers Fortuna Sittard
5    Ferry de Regt Fortuna Sittard
5    Sylla Sow Jong FC Utrecht
5    Dyon Gijzen MVV Maastricht
5    Moussa Sanoh RKC Waalwijk
5    Mohammed Ajnane Telstar
5    Fabian Serrarens Telstar
4    Emir Smajic Achilles 29
4    Silvester van der Water Almere City FC
4    Arno Verschueren Breda
4    Robbie Haemhouts Breda
4    Jamairo Monteiro Cambuur
4    Jerge Hoefdraad Cambuur
4    Elvio van Overbeek De Graafschap
4    Dean Koolhof De Graafschap
4    Michael Chacon Dordrecht
4    Jort van der Sande FC Den Bosch
4    Arda Havar FC Den Bosch
4    Niek Vossebelt FC Den Bosch
4    Issa Kallon FC Emmen
4    Tim Siekman FC Emmen
4    Boban Lazic FC Oss
4    Fatih Kamaci FC Oss
4    Rihairo Meulens FC Volendam
4    Emrah Bassan Fortuna Sittard
4    Abdelaziz Khalouta Fortuna Sittard
4    Kaj Sierhuis Jong Ajax
4    Pelle Clement Jong Ajax
4    Anwar El-Ghazi Jong Ajax
4    Alessandro Ciranni MVV Maastricht
4    Emrullah Güvenc MVV Maastricht
4    Fred Benson RKC Waalwijk
4    Liban Abdulahi Telstar
4    Denis Mahmudov Telstar
4    Torino Hunte VVV-Venlo
3    Thijs Hendriks Achilles 29
3    Kürsad Sürmeli Achilles 29
3    Jeffrey Rijsdijk Almere City FC
3    Calvin Mac-Intosh Almere City FC
3    Jari Oosterwijk Breda
3    Giovanni Korte Breda
3    Tarik Tissoudali Cambuur
3    Bryan Smeets De Graafschap
3    Youssef El Jebli De Graafschap
3    Mark Diemers De Graafschap
3    Jafar Arias Dordrecht
3    Ricky van Haaren Dordrecht
3    Damiano Schet FC Den Bosch
3    Zija Azizov FC Den Bosch
3    Ben Santermans FC Den Bosch
3    Stefano Beltrame FC Den Bosch
3    Fries Deschilder FC Eindhoven
3    Rafael Uiterloo FC Eindhoven
3    Jari Vandeputte FC Eindhoven
3    Youri Loen FC Emmen
3    Joey Veerman FC Volendam
3    Gyliano van Velzen FC Volendam
3    Kevin Visser FC Volendam
3    Junior Torunarigha Fortuna Sittard
3    Steven Edwards Helmond Sport
3    Marc Höcher Helmond Sport
3    Richairo Zivkovic Jong Ajax
3    Gino Dekker Jong Ajax
3    Nick Venema Jong FC Utrecht
3    Darren Rosheuvel Jong FC Utrecht
3    Nick Kuipers MVV Maastricht
3    Patrick Nkoyi MVV Maastricht
3    Daan Rienstra RKC Waalwijk
3    Serginho Greene RKC Waalwijk
3    Oussama Zamouri Telstar
3    Crescendo van Berkel Telstar
3    Danny Post VVV-Venlo
2    Imran Omar Achilles 29
2    Boy van de Beek Achilles 29
2    Niek Versteegen Achilles 29
2    Arsenio Valpoort Almere City FC
2    Manu Garcia Breda
2    Brandon Barker Breda
2    Mounir El Allouchi Breda
2    Jordy van Deelen Cambuur
2    Ricardo Kip Cambuur
2    Jan Lammers De Graafschap
2    Bart Straalman De Graafschap
2    Joey Godee Dordrecht
2    Joris Kramer Dordrecht
2    Jordy van der Winden FC Den Bosch
2    Tibo van de Velde FC Eindhoven
2    Jinty Caenepeel FC Eindhoven
2    Kyle De Silva FC Eindhoven
2    Sebastiaan de Wilde FC Eindhoven
2    Genero Zeefuik FC Emmen
2    Henk Bos FC Emmen
2    Frank Olijve FC Emmen
2    Istvan Bakx FC Oss
2    Cihat Celik FC Oss
2    Henny Schilder FC Volendam
2    Gavin Vlijter Fortuna Sittard
2    Perr Schuurs Fortuna Sittard
2    Jason Bourdouxhe Helmond Sport
2    Giovanni Hiwat Helmond Sport
2    Gillian Justiana Helmond Sport
2    Robert Braber Helmond Sport
2    Justin Kluivert Jong Ajax
2    Carel Eiting Jong Ajax
2    Damil Dankerlui Jong Ajax
2    Dani van der Moot Jong FC Utrecht
2    Myenty Abena Jong FC Utrecht
2    Mitchell van Rooijen Jong FC Utrecht
2    Odysseus Velanas Jong FC Utrecht
2    Kristoffer Peterson Jong FC Utrecht
2    Maarten Peijnenburg Jong FC Utrecht
2    Beto da Silva Jong PSV
2    Philippe Rommens Jong PSV
2    Jordy de Wijs Jong PSV
2    Matthias Verreth Jong PSV
2    Pieter Nys MVV Maastricht
2    Jordy Croux MVV Maastricht
2    Ricardo Ippel MVV Maastricht
2    Irvingly van Eijma RKC Waalwijk
2    Orhan Dzepar Telstar
2    Benjamin van den Broek Telstar
2    Moreno Rutten VVV-Venlo
2    Nils Röseler VVV-Venlo
1    Omid Popalzay Achilles 29
1    Eif van Riel Achilles 29
1    Antonio Stankov Achilles 29
1    Brian Boogers Achilles 29
1    Barry Beijer Achilles 29
1    Jop van Steen Achilles 29
1    Doriano Kortstam Achilles 29
1    Rick Hemmink Achilles 29
1    Mart Raterink Achilles 29
1    Freek Thoone Achilles 29
1    Kaj Ramsteijn Almere City FC
1    Gianluca Nijholt Breda
1    Bart Meijers Breda
1    Shane O'Neill Breda
1    James Horsfield Breda
1    Jeff Stans Breda
1    Thomas Agyepong Breda
1    David Faupala Breda
1    Fisayo Adarabioyo Breda
1    Ashley Smith-Brown Breda
1    Gino Demon Breda
1    Olivier Rommens Breda
1    Bodi Brusselers Breda
1    Ninos Gouriye Cambuur
1    Djavan Anderson Cambuur
1    Jurjan Mannes Cambuur
1    Xander Houtkoop Cambuur
1    Gino Bosz Cambuur
1    Kevin van Diermen De Graafschap
1    Daryl van Mieghem De Graafschap
1    Sven Nieuwpoort De Graafschap
1    Ibrahima Sory Toure Dordrecht
1    Jordy Vleugels Dordrecht
1    Erol Erdal Alkan Dordrecht
1    Everon Pisas Dordrecht
1    Jonas Heymans FC Den Bosch
1    Alessio Carlone FC Den Bosch
1    Mario Bilate FC Den Bosch
1    Brandon Robinson FC Den Bosch
1    Bart Biemans FC Den Bosch
1    Civard Sprockel FC Eindhoven
1    Gersom Klok FC Emmen
1    Josimar Lima FC Emmen
1    Nassir El Aissati FC Oss
1    Rick van den Herik FC Oss
1    Richard van der Venne FC Oss
1    Dominique Kivuvu FC Oss
1    Jordi Balk FC Oss
1    Jorzolino Falkenstein FC Oss
1    Dennis van der Heijden FC Volendam
1    Enzo Stroo FC Volendam
1    Jordy Hilterman FC Volendam
1    Rodney Antwi FC Volendam
1    Daniel van Son FC Volendam
1    Paul Kok FC Volendam
1    Jordy Briels Fortuna Sittard
1    Jorrit Smeets Fortuna Sittard
1    Dries Saddiki Fortuna Sittard
1    Kamen Hadziev Fortuna Sittard
1    Luc Mares Fortuna Sittard
1    Robert van Koesveld Helmond Sport
1    Maikel Verkoelen Helmond Sport
1    Kenny Tete Jong Ajax
1    Deyovaisio Zeefuik Jong Ajax
1    Matthijs de Ligt Jong Ajax
1    Robert Muric Jong Ajax
1    Ezra Walian Jong Ajax
1    Adham El Idrissi Jong Ajax
1    David Neres Jong Ajax
1    Karim Loukili Jong FC Utrecht
1    Hamza Boukhari Jong FC Utrecht
1    Serhat Cakmak Jong FC Utrecht
1    Jan-Willem Tesselaar Jong FC Utrecht
1    Nacer Barazite Jong FC Utrecht
1    Kenneth Paal Jong PSV
1    Simon Poulsen Jong PSV
1    Joel Piroe Jong PSV
1    Menno Koch Jong PSV
1    Justin Lonwijk Jong PSV
1    Suently Alberto Jong PSV
1    Siem de Jong Jong PSV
1    Florian Jozefzoon Jong PSV
1    Jurgen Locadia Jong PSV
1    Luis Pedro MVV Maastricht
1    Kelechi Nwakali MVV Maastricht
1    Florian Loshaj MVV Maastricht
1    Vlatko Lazic RKC Waalwijk
1    Evander Sno RKC Waalwijk
1    Roel van de Sande RKC Waalwijk
1    Joel Donald Telstar
1    Toine van Huizen Telstar
1    Donny van Iperen Telstar
1    Naoyuki Yamazaki Telstar
1    Floris van der Linden Telstar
1    Jordy Tutuarima Telstar
1    Guyon Philips Telstar
1    Gedion Zelalem VVV-Venlo
1    Jerold Promes VVV-Venlo
1    Roel Janssen VVV-Venlo
1    Delano van Crooy VVV-Venlo
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Klub Fordeling G R T
RKC Waalwijk69372
Achilles 2960969
De Graafschap61364
Telstar53760
FC Den Bosch57360
MVV Maastricht56258
FC Oss55156
Dordrecht49655
Breda53255
Fortuna Sittard49453
Helmond Sport51152
VVV-Venlo46349
FC Emmen47148
Jong FC Utrecht46147
FC Eindhoven43245
Cambuur41243
Jong PSV39341
FC Volendam33336
Jong Ajax35136
Almere City FC32335
Total975601034
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
19/3-2017 16:23
Holland
Eerste Divisie (38 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Cambuur 5.269 5.269 0 0 5.269 5.269
2. FC Volendam 5.269 5.269 5.269 5.269 0 0
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 20:00 Helmond Sport – MVV Maastricht 2 – 2
05.08.2016 20:00 Breda – Jong FC Utrecht 4 – 1
05.08.2016 20:00 Dordrecht – FC Oss 1 – 1
05.08.2016 20:00 Fortuna Sittard – Achilles 29 2 – 1
05.08.2016 20:00 VVV-Venlo – Cambuur 2 – 1
05.08.2016 20:00 FC Volendam – Almere City FC 1 – 1
05.08.2016 20:05 De Graafschap – FC Eindhoven 4 – 1
08.08.2016 20:00 Jong PSV – FC Den Bosch 5 – 4
08.08.2016 20:00 Jong Ajax – FC Emmen 1 – 1
08.08.2016 20:00 RKC Waalwijk – Telstar 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 20:00 Telstar – Fortuna Sittard 1 – 1
12.08.2016 20:00 Almere City FC – Jong Ajax 1 – 4
12.08.2016 20:00 FC Oss – Helmond Sport 3 – 1
12.08.2016 20:00 FC Emmen – RKC Waalwijk 1 – 0
12.08.2016 20:00 FC Eindhoven – FC Volendam 0 – 1
12.08.2016 20:00 Achilles 29 – Breda 1 – 2
12.08.2016 20:00 Cambuur – Jong PSV 1 – 1
12.08.2016 20:00 FC Den Bosch – De Graafschap 2 – 1
12.08.2016 20:00 MVV Maastricht – VVV-Venlo 1 – 2
15.08.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Dordrecht 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:00 Fortuna Sittard – Almere City FC 2 – 1
19.08.2016 20:00 Dordrecht – Cambuur 0 – 1
19.08.2016 20:00 Jong PSV – FC Emmen 1 – 0
19.08.2016 20:00 FC Volendam – Telstar 3 – 0
19.08.2016 20:00 Helmond Sport – Achilles 29 1 – 2
19.08.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Oss 2 – 0
19.08.2016 20:00 Breda – MVV Maastricht 1 – 2
19.08.2016 20:00 RKC Waalwijk – FC Eindhoven 1 – 2
19.08.2016 20:00 Jong Ajax – FC Den Bosch 5 – 2
19.08.2016 20:00 De Graafschap – Jong FC Utrecht 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2016 20:00 Telstar – Helmond Sport 4 – 2
22.08.2016 20:00 FC Emmen – Almere City FC 2 – 0
22.08.2016 20:00 Jong FC Utrecht – RKC Waalwijk 1 – 3
22.08.2016 20:00 Dordrecht – Breda 1 – 2
22.08.2016 20:00 MVV Maastricht – FC Oss 3 – 0
22.08.2016 20:00 FC Den Bosch – FC Volendam 2 – 5
22.08.2016 20:00 Cambuur – De Graafschap 1 – 1
22.08.2016 20:05 Jong Ajax – Fortuna Sittard 2 – 1
22.08.2016 20:05 VVV-Venlo – Jong PSV 1 – 2
22.08.2016 20:05 FC Eindhoven – Achilles 29 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:00 Fortuna Sittard – Dordrecht 3 – 2
26.08.2016 20:00 RKC Waalwijk – Jong Ajax 3 – 2
26.08.2016 20:00 Helmond Sport – Cambuur 1 – 0
26.08.2016 20:00 Breda – FC Den Bosch 0 – 0
26.08.2016 20:00 FC Oss – Telstar 0 – 2
26.08.2016 20:00 Almere City FC – FC Eindhoven 4 – 0
26.08.2016 20:00 De Graafschap – VVV-Venlo 0 – 2
26.08.2016 20:00 Jong PSV – Jong FC Utrecht 2 – 0
26.08.2016 20:00 FC Volendam – FC Emmen 0 – 1
28.08.2016 14:30 Achilles 29 – MVV Maastricht 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:00 FC Den Bosch – FC Oss 2 – 1
09.09.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Volendam 0 – 1
09.09.2016 20:00 Cambuur – Almere City FC 4 – 1
09.09.2016 20:00 FC Emmen – Helmond Sport 1 – 2
09.09.2016 20:00 Dordrecht – RKC Waalwijk 1 – 1
09.09.2016 20:00 Telstar – De Graafschap 2 – 1
09.09.2016 20:00 Breda – Jong PSV 1 – 1
09.09.2016 20:00 FC Eindhoven – MVV Maastricht 1 – 1
12.09.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Fortuna Sittard 3 – 0
12.09.2016 20:00 Jong Ajax – Achilles 29 7 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:00 RKC Waalwijk – Breda 2 – 4
16.09.2016 20:00 FC Oss – FC Eindhoven 6 – 2
16.09.2016 20:00 Jong PSV – Dordrecht 3 – 2
16.09.2016 20:00 De Graafschap – FC Emmen 3 – 0
16.09.2016 20:00 Fortuna Sittard – Cambuur 3 – 0
16.09.2016 20:00 FC Volendam – Jong FC Utrecht 2 – 2
16.09.2016 20:00 Almere City FC – FC Den Bosch 4 – 1
16.09.2016 20:00 Achilles 29 – Telstar 1 – 2
16.09.2016 20:00 Helmond Sport – VVV-Venlo 2 – 1
16.09.2016 20:05 MVV Maastricht – Jong Ajax 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 20:00 FC Emmen – FC Den Bosch 3 – 0
23.09.2016 20:00 Cambuur – Achilles 29 3 – 1
23.09.2016 20:00 VVV-Venlo – Jong FC Utrecht 2 – 0
23.09.2016 20:00 Telstar – FC Eindhoven 1 – 4
23.09.2016 20:00 Almere City FC – MVV Maastricht 2 – 1
23.09.2016 20:00 Breda – De Graafschap 1 – 0
23.09.2016 20:05 Helmond Sport – RKC Waalwijk 1 – 1
24.09.2016 19:45 Dordrecht – FC Volendam 1 – 0
26.09.2016 20:00 Jong PSV – Fortuna Sittard 3 – 0
26.09.2016 20:00 Jong Ajax – FC Oss 7 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:00 RKC Waalwijk – Jong PSV 1 – 1
30.09.2016 20:00 FC Volendam – Breda 2 – 1
30.09.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Helmond Sport 1 – 0
30.09.2016 20:00 Fortuna Sittard – FC Emmen 2 – 2
30.09.2016 20:00 FC Eindhoven – Jong Ajax 2 – 1
30.09.2016 20:00 De Graafschap – Dordrecht 2 – 3
30.09.2016 20:00 MVV Maastricht – Cambuur 2 – 1
30.09.2016 20:00 FC Oss – Almere City FC 2 – 3
30.09.2016 20:00 FC Den Bosch – Telstar 0 – 0
30.09.2016 20:00 Achilles 29 – VVV-Venlo 0 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:00 Telstar – Breda 2 – 0
14.10.2016 20:00 FC Den Bosch – Cambuur 3 – 1
14.10.2016 20:00 Helmond Sport – FC Volendam 2 – 0
14.10.2016 20:00 Almere City FC – Jong PSV 1 – 0
14.10.2016 20:00 Achilles 29 – Jong FC Utrecht 1 – 1
14.10.2016 20:00 FC Eindhoven – FC Emmen 0 – 1
14.10.2016 20:00 Fortuna Sittard – VVV-Venlo 2 – 0
14.10.2016 20:00 FC Oss – RKC Waalwijk 2 – 5
16.10.2016 14:30 MVV Maastricht – Dordrecht 2 – 1
17.10.2016 20:00 Jong Ajax – De Graafschap 4 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 20:00 FC Emmen – Telstar 0 – 0
21.10.2016 20:00 Jong FC Utrecht – MVV Maastricht 1 – 2
21.10.2016 20:00 Breda – Fortuna Sittard 3 – 1
21.10.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Den Bosch 3 – 1
21.10.2016 20:00 Dordrecht – Almere City FC 1 – 4
21.10.2016 20:00 FC Volendam – Jong Ajax 1 – 1
21.10.2016 20:00 RKC Waalwijk – Achilles 29 2 – 0
21.10.2016 20:00 De Graafschap – Helmond Sport 2 – 4
21.10.2016 20:00 Jong PSV – FC Eindhoven 4 – 1
21.10.2016 20:15 Cambuur – FC Oss 4 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 20:00 Achilles 29 – De Graafschap 0 – 0
28.10.2016 20:00 Telstar – Jong PSV 0 – 0
28.10.2016 20:00 FC Oss – Breda 3 – 4
28.10.2016 20:00 Almere City FC – Helmond Sport 1 – 0
28.10.2016 20:00 FC Den Bosch – Jong FC Utrecht 1 – 0
28.10.2016 20:00 MVV Maastricht – FC Volendam 1 – 2
30.10.2016 14:30 FC Eindhoven – Cambuur 2 – 0
30.10.2016 14:30 FC Emmen – Dordrecht 2 – 1
30.10.2016 14:30 Fortuna Sittard – RKC Waalwijk 0 – 1
31.10.2016 20:00 Jong Ajax – VVV-Venlo 0 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:00 FC Oss – FC Emmen 2 – 2
04.11.2016 20:00 Almere City FC – Achilles 29 1 – 0
04.11.2016 20:00 De Graafschap – Fortuna Sittard 5 – 0
04.11.2016 20:00 RKC Waalwijk – FC Den Bosch 0 – 2
04.11.2016 20:00 MVV Maastricht – Telstar 2 – 1
04.11.2016 20:00 Helmond Sport – Jong PSV 1 – 0
04.11.2016 20:00 FC Eindhoven – Jong FC Utrecht 2 – 1
04.11.2016 20:00 Cambuur – FC Volendam 2 – 1
04.11.2016 20:00 Jong Ajax – Breda 2 – 1
04.11.2016 20:05 VVV-Venlo – Dordrecht 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:00 Telstar – Almere City FC 3 – 6
18.11.2016 20:00 FC Volendam – RKC Waalwijk 1 – 1
18.11.2016 20:00 FC Emmen – Cambuur 0 – 1
18.11.2016 20:00 Breda – VVV-Venlo 0 – 0
18.11.2016 20:00 Dordrecht – Helmond Sport 1 – 4
18.11.2016 20:00 FC Den Bosch – FC Eindhoven 0 – 2
18.11.2016 20:00 Achilles 29 – FC Oss 1 – 2
18.11.2016 20:05 Fortuna Sittard – MVV Maastricht 2 – 3
21.11.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Jong Ajax 2 – 2
21.11.2016 20:00 Jong PSV – De Graafschap 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 20:00 FC Volendam – Jong PSV 1 – 0
25.11.2016 20:00 Helmond Sport – Fortuna Sittard 1 – 0
25.11.2016 20:00 FC Eindhoven – Dordrecht 2 – 1
25.11.2016 20:00 MVV Maastricht – FC Den Bosch 3 – 0
25.11.2016 20:00 FC Oss – Jong FC Utrecht 4 – 2
25.11.2016 20:00 Cambuur – Breda 3 – 1
25.11.2016 20:00 Almere City FC – VVV-Venlo 0 – 2
25.11.2016 20:00 Jong Ajax – Telstar 2 – 1
25.11.2016 20:00 Achilles 29 – FC Emmen 0 – 4
25.11.2016 20:00 RKC Waalwijk – De Graafschap 2 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2016 20:00 VVV-Venlo – RKC Waalwijk 4 – 0
28.11.2016 20:00 Breda – Helmond Sport 0 – 0
28.11.2016 20:00 Fortuna Sittard – FC Eindhoven 1 – 1
28.11.2016 20:00 Telstar – Cambuur 0 – 3
28.11.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Almere City FC 1 – 1
28.11.2016 20:00 Dordrecht – Jong Ajax 0 – 2
28.11.2016 20:00 FC Den Bosch – Achilles 29 2 – 1
28.11.2016 20:00 Jong PSV – FC Oss 2 – 4
28.11.2016 20:00 FC Emmen – MVV Maastricht 0 – 0
28.11.2016 20:00 De Graafschap – FC Volendam 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:00 De Graafschap – FC Oss 3 – 5
02.12.2016 20:00 FC Volendam – Fortuna Sittard 3 – 0
02.12.2016 20:00 Jong FC Utrecht – FC Emmen 3 – 1
02.12.2016 20:00 Helmond Sport – FC Eindhoven 3 – 0
02.12.2016 20:00 Dordrecht – FC Den Bosch 2 – 2
02.12.2016 20:00 Cambuur – Jong Ajax 1 – 3
02.12.2016 20:00 Jong PSV – Achilles 29 4 – 0
02.12.2016 20:00 RKC Waalwijk – MVV Maastricht 2 – 0
02.12.2016 20:05 Breda – Almere City FC 3 – 1
02.12.2016 20:05 VVV-Venlo – Telstar 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:00 FC Oss – Fortuna Sittard 3 – 1
09.12.2016 20:00 Telstar – Dordrecht 0 – 0
09.12.2016 20:00 FC Emmen – VVV-Venlo 1 – 2
09.12.2016 20:00 FC Eindhoven – Breda 6 – 2
09.12.2016 20:00 FC Den Bosch – Helmond Sport 1 – 1
09.12.2016 20:00 Cambuur – Jong FC Utrecht 4 – 2
09.12.2016 20:00 Almere City FC – RKC Waalwijk 6 – 2
09.12.2016 20:00 Jong Ajax – Jong PSV 1 – 0
09.12.2016 20:00 Achilles 29 – FC Volendam 0 – 6
09.12.2016 20:05 MVV Maastricht – De Graafschap 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:00 Breda – FC Emmen 3 – 1
16.12.2016 20:00 FC Volendam – FC Oss 3 – 1
16.12.2016 20:00 VVV-Venlo – FC Eindhoven 1 – 0
16.12.2016 20:00 Fortuna Sittard – FC Den Bosch 0 – 4
16.12.2016 20:00 Dordrecht – Achilles 29 3 – 0
16.12.2016 20:00 Helmond Sport – Jong Ajax 2 – 4
16.12.2016 20:00 De Graafschap – Almere City FC 4 – 1
18.12.2016 14:30 RKC Waalwijk – Cambuur 2 – 2
19.12.2016 20:00 Jong PSV – MVV Maastricht 0 – 0
19.12.2016 20:00 Jong FC Utrecht – Telstar 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 20:00 Telstar – RKC Waalwijk 0 – 4
13.01.2017 20:00 Almere City FC – FC Volendam 2 – 2
13.01.2017 20:00 FC Eindhoven – De Graafschap 2 – 1
13.01.2017 20:00 Cambuur – VVV-Venlo 0 – 2
13.01.2017 20:00 FC Emmen – Jong Ajax 0 – 0
13.01.2017 20:05 MVV Maastricht – Helmond Sport 2 – 0
13.01.2017 20:05 Achilles 29 – Fortuna Sittard 0 – 1
13.01.2017 20:30 FC Oss – Dordrecht 4 – 2
13.01.2017 20:30 FC Den Bosch – Jong PSV 0 – 0
16.01.2017 20:00 Jong FC Utrecht – Breda 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:00 De Graafschap – FC Den Bosch 0 – 3
20.01.2017 20:00 RKC Waalwijk – FC Emmen 1 – 1
20.01.2017 20:00 FC Volendam – FC Eindhoven 3 – 1
20.01.2017 20:00 Breda – Achilles 29 2 – 0
20.01.2017 20:00 Fortuna Sittard – Telstar 1 – 1
20.01.2017 20:00 Dordrecht – Jong FC Utrecht 3 – 0
20.01.2017 20:00 Helmond Sport – FC Oss 3 – 1
21.01.2017 19:45 Jong PSV – Cambuur 0 – 2
22.01.2017 14:35 VVV-Venlo – MVV Maastricht 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:00 FC Den Bosch – Jong Ajax 1 – 2
27.01.2017 20:00 Telstar – FC Volendam 0 – 1
27.01.2017 20:00 FC Emmen – Jong PSV 1 – 1
27.01.2017 20:00 Almere City FC – Fortuna Sittard 2 – 0
27.01.2017 20:00 Achilles 29 – Helmond Sport 1 – 2
27.01.2017 20:00 FC Oss – VVV-Venlo 0 – 3
27.01.2017 20:00 MVV Maastricht – Breda 1 – 1
27.01.2017 20:05 FC Eindhoven – RKC Waalwijk 3 – 0
28.01.2017 19:45 Cambuur – Dordrecht 3 – 0
30.01.2017 20:00 Jong FC Utrecht – De Graafschap 3 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.01.2017 20:00 Jong Ajax – Almere City FC 6 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Telstar – FC Oss 3 – 1
03.02.2017 20:00 FC Eindhoven – Almere City FC 4 – 1
03.02.2017 20:00 VVV-Venlo – De Graafschap 4 – 1
03.02.2017 20:00 Jong FC Utrecht – Jong PSV 0 – 2
03.02.2017 20:00 MVV Maastricht – Achilles 29 0 – 0
03.02.2017 20:00 FC Emmen – FC Volendam 3 – 1
03.02.2017 20:00 Dordrecht – Fortuna Sittard 2 – 2
03.02.2017 20:00 Jong Ajax – RKC Waalwijk 4 – 1
03.02.2017 20:00 Cambuur – Helmond Sport 3 – 0
03.02.2017 20:00 FC Den Bosch – Breda 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2017 20:00 FC Volendam – FC Den Bosch 2 – 1
06.02.2017 20:00 FC Oss – MVV Maastricht 0 – 3
06.02.2017 20:00 Breda – Dordrecht 1 – 0
06.02.2017 20:00 Fortuna Sittard – Jong Ajax 5 – 2
06.02.2017 20:00 De Graafschap – Cambuur 3 – 0
06.02.2017 20:00 Jong PSV – VVV-Venlo 2 – 1
06.02.2017 20:00 Helmond Sport – Telstar 3 – 4
06.02.2017 20:00 Almere City FC – FC Emmen 3 – 1
06.02.2017 20:00 RKC Waalwijk – Jong FC Utrecht 1 – 2
06.02.2017 20:00 Achilles 29 – FC Eindhoven 4 – 3

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:00 FC Den Bosch – Almere City FC 1 – 3
10.02.2017 20:00 Telstar – Achilles 29 1 – 1
10.02.2017 20:00 VVV-Venlo – Helmond Sport 7 – 0
10.02.2017 20:00 Breda – RKC Waalwijk 2 – 3
10.02.2017 20:00 FC Eindhoven – FC Oss 1 – 2
10.02.2017 20:00 Dordrecht – Jong PSV 2 – 3
10.02.2017 20:00 FC Emmen – De Graafschap 2 – 0
10.02.2017 20:00 Cambuur – Fortuna Sittard 1 – 1
13.02.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Volendam 2 – 4
14.02.2017 20:00 Jong Ajax – MVV Maastricht 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Helmond Sport – FC Emmen 1 – 3
17.02.2017 20:00 RKC Waalwijk – Dordrecht 2 – 1
17.02.2017 20:00 De Graafschap – Telstar 2 – 1
17.02.2017 20:00 FC Oss – FC Den Bosch 1 – 1
17.02.2017 20:00 FC Volendam – VVV-Venlo 0 – 1
17.02.2017 20:00 Almere City FC – Cambuur 0 – 1
17.02.2017 20:00 Fortuna Sittard – Jong FC Utrecht 4 – 1
17.02.2017 20:30 Achilles 29 – Jong Ajax 2 – 3
19.02.2017 14:35 MVV Maastricht – FC Eindhoven 0 – 0
20.02.2017 20:00 Jong PSV – Breda 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:00 Telstar – FC Den Bosch 2 – 0
24.02.2017 20:00 VVV-Venlo – Achilles 29 4 – 0
24.02.2017 20:00 Jong PSV – RKC Waalwijk 4 – 1
24.02.2017 20:00 Breda – FC Volendam 1 – 0
24.02.2017 20:00 Helmond Sport – Jong FC Utrecht 1 – 1
24.02.2017 20:00 FC Emmen – Fortuna Sittard 2 – 3
24.02.2017 20:00 Jong Ajax – FC Eindhoven 1 – 1
24.02.2017 20:00 Dordrecht – De Graafschap 0 – 3
24.02.2017 20:00 Cambuur – MVV Maastricht 4 – 0
24.02.2017 20:00 Almere City FC – FC Oss 3 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:00 De Graafschap – Breda 2 – 1
03.03.2017 20:00 RKC Waalwijk – Helmond Sport 5 – 2
03.03.2017 20:00 FC Volendam – Dordrecht 1 – 1
03.03.2017 20:00 MVV Maastricht – Almere City FC 2 – 2
03.03.2017 20:00 FC Oss – Jong Ajax 0 – 3
03.03.2017 20:00 FC Den Bosch – FC Emmen 1 – 1
03.03.2017 20:00 Fortuna Sittard – Jong PSV 0 – 0
03.03.2017 20:00 FC Eindhoven – Telstar 4 – 2
05.03.2017 14:30 Achilles 29 – Cambuur 0 – 3
06.03.2017 20:00 Jong FC Utrecht – VVV-Venlo 0 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 20:00 RKC Waalwijk – FC Oss 3 – 0
10.03.2017 20:00 FC Volendam – Helmond Sport 1 – 0
10.03.2017 20:00 Jong PSV – Almere City FC 0 – 1
10.03.2017 20:00 Jong FC Utrecht – Achilles 29 0 – 1
10.03.2017 20:00 De Graafschap – Jong Ajax 3 – 2
10.03.2017 20:00 FC Emmen – FC Eindhoven 2 – 0
10.03.2017 20:00 VVV-Venlo – Fortuna Sittard 4 – 1
10.03.2017 20:00 Breda – Telstar 1 – 0
10.03.2017 20:00 Dordrecht – MVV Maastricht 0 – 1
10.03.2017 20:00 Cambuur – FC Den Bosch 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.03.2017 20:00 Fortuna Sittard – Breda 0 – 2
13.03.2017 20:00 MVV Maastricht – Jong FC Utrecht 4 – 1
13.03.2017 20:00 Telstar – FC Emmen 2 – 2
13.03.2017 20:00 FC Oss – Cambuur 2 – 7
13.03.2017 20:00 FC Den Bosch – VVV-Venlo 0 – 2
13.03.2017 20:00 Almere City FC – Dordrecht 3 – 0
13.03.2017 20:00 Jong Ajax – FC Volendam 1 – 1
13.03.2017 20:00 Achilles 29 – RKC Waalwijk 2 – 3
13.03.2017 20:00 Helmond Sport – De Graafschap 0 – 2
13.03.2017 20:00 FC Eindhoven – Jong PSV 0 – 5

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 Telstar – MVV Maastricht 1 – 1
17.03.2017 20:00 Jong PSV – Helmond Sport 3 – 0
17.03.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Eindhoven 3 – 1
17.03.2017 20:00 Breda – Jong Ajax 4 – 3
17.03.2017 20:00 FC Emmen – FC Oss 2 – 0
17.03.2017 20:00 Dordrecht – VVV-Venlo 5 – 2
17.03.2017 20:00 Achilles 29 – Almere City FC 3 – 3
17.03.2017 20:00 Fortuna Sittard – De Graafschap 3 – 2
17.03.2017 20:00 FC Den Bosch – RKC Waalwijk 1 – 1
19.03.2017 14:30 FC Volendam – Cambuur 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:00 VVV-Venlo – Breda
31.03.2017 20:00 Helmond Sport – Dordrecht
31.03.2017 20:00 FC Eindhoven – FC Den Bosch
31.03.2017 20:00 FC Oss – Achilles 29
31.03.2017 20:00 De Graafschap – Jong PSV
31.03.2017 20:00 RKC Waalwijk – FC Volendam
31.03.2017 20:00 Cambuur – FC Emmen
31.03.2017 20:00 Almere City FC – Telstar
02.04.2017 14:30 MVV Maastricht – Fortuna Sittard
03.04.2017 20:00 Jong Ajax – Jong FC Utrecht

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 20:00 Breda – Cambuur
07.04.2017 20:00 VVV-Venlo – Almere City FC
07.04.2017 20:00 Telstar – Jong Ajax
07.04.2017 20:00 FC Emmen – Achilles 29
07.04.2017 20:00 De Graafschap – RKC Waalwijk
07.04.2017 20:00 Fortuna Sittard – Helmond Sport
07.04.2017 20:00 Dordrecht – FC Eindhoven
07.04.2017 20:00 FC Den Bosch – MVV Maastricht
10.04.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Oss
10.04.2017 20:00 Jong PSV – FC Volendam

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:00 MVV Maastricht – FC Emmen
14.04.2017 20:00 FC Volendam – De Graafschap
14.04.2017 20:00 RKC Waalwijk – VVV-Venlo
14.04.2017 20:00 Helmond Sport – Breda
14.04.2017 20:00 FC Eindhoven – Fortuna Sittard
14.04.2017 20:00 Cambuur – Telstar
14.04.2017 20:00 Almere City FC – Jong FC Utrecht
14.04.2017 20:00 Jong Ajax – Dordrecht
14.04.2017 20:00 Achilles 29 – FC Den Bosch
14.04.2017 20:00 FC Oss – Jong PSV

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:30 Breda – FC Eindhoven
17.04.2017 14:30 FC Volendam – Achilles 29
17.04.2017 14:30 Helmond Sport – FC Den Bosch
17.04.2017 14:30 Jong FC Utrecht – Cambuur
17.04.2017 14:30 RKC Waalwijk – Almere City FC
17.04.2017 14:30 Jong PSV – Jong Ajax
17.04.2017 14:30 Fortuna Sittard – FC Oss
17.04.2017 14:30 De Graafschap – MVV Maastricht
17.04.2017 14:30 Dordrecht – Telstar
17.04.2017 14:30 VVV-Venlo – FC Emmen

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 20:00 MVV Maastricht – Jong PSV
21.04.2017 20:00 FC Oss – FC Volendam
21.04.2017 20:00 FC Emmen – Breda
21.04.2017 20:00 FC Eindhoven – VVV-Venlo
21.04.2017 20:00 FC Den Bosch – Fortuna Sittard
21.04.2017 20:00 Almere City FC – De Graafschap
21.04.2017 20:00 Jong Ajax – Helmond Sport
21.04.2017 20:00 Telstar – Jong FC Utrecht
21.04.2017 20:00 Achilles 29 – Dordrecht
21.04.2017 20:00 Cambuur – RKC Waalwijk

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 20:00 Jong FC Utrecht – FC Den Bosch
28.04.2017 20:00 RKC Waalwijk – Fortuna Sittard
28.04.2017 20:00 VVV-Venlo – Jong Ajax
28.04.2017 20:00 FC Volendam – MVV Maastricht
28.04.2017 20:00 Cambuur – FC Eindhoven
28.04.2017 20:00 De Graafschap – Achilles 29
28.04.2017 20:00 Jong PSV – Telstar
28.04.2017 20:00 Breda – FC Oss
28.04.2017 20:00 Dordrecht – FC Emmen
28.04.2017 20:00 Helmond Sport – Almere City FC

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 20:00 Telstar – VVV-Venlo
05.05.2017 20:00 Fortuna Sittard – FC Volendam
05.05.2017 20:00 FC Oss – De Graafschap
05.05.2017 20:00 FC Eindhoven – Helmond Sport
05.05.2017 20:00 Almere City FC – Breda
05.05.2017 20:00 Jong Ajax – Cambuur
05.05.2017 20:00 Achilles 29 – Jong PSV
05.05.2017 20:00 MVV Maastricht – RKC Waalwijk
05.05.2017 20:00 FC Den Bosch – Dordrecht
05.05.2017 20:00 FC Emmen – Jong FC Utrecht
Advertisement

Seneste kampe

FC Volendam
Cambuur
1 – 1
19. marts 14:30
Færdig
FC Den Bosch
RKC Waalwijk
1 – 1
17. marts 20:00
Færdig
Fortuna Sittard
De Graafschap
3 – 2
17. marts 20:00
Færdig
Achilles 29
Almere City FC
3 – 3
17. marts 20:00
Færdig
Dordrecht
VVV-Venlo
5 – 2
17. marts 20:00
Færdig
FC Emmen
FC Oss
2 – 0
17. marts 20:00
Færdig
Breda
Jong Ajax
4 – 3
17. marts 20:00
Færdig
Jong FC Utrecht
FC Eindhoven
3 – 1
17. marts 20:00
Færdig
Jong PSV
Helmond Sport
3 – 0
17. marts 20:00
Færdig
Telstar
MVV Maastricht
1 – 1
17. marts 20:00
Færdig

Kommende kampe

Almere City FC
Telstar
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
VVV-Venlo
Breda
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
Helmond Sport
Dordrecht
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
FC Eindhoven
FC Den Bosch
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
FC Oss
Achilles 29
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
De Graafschap
Jong PSV
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
RKC Waalwijk
FC Volendam
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
Cambuur
FC Emmen
vs
31. marts 20:00
Ikke startet
MVV Maastricht
Fortuna Sittard
vs
2. april 14:30
Ikke startet
Jong Ajax
Jong FC Utrecht
vs
3. april 20:00
Ikke startet

Turneringer i Holland