LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Cambuur

Om Cambuur

Land: Holland


Turneringer med deltagelse af Cambuur

Turnering Placering Form
Eerste Divisie #16
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Cambuur fra nyhedsarkivet

Nyheder om Cambuur

25/01 10:13
16/01 13:05
15/12 20:22
08/05 16:34
01/05 16:25
21/04 20:33
19/03 22:47
27/02 21:40
31/01 16:29
27/01 20:22


Spillertrup for Cambuur

Nr. Navn Position
1. Jesse Bertrams (22 år) Målmand
2. Jordy van Deelen (24 år) Midtbane
3. Omar El Baad (21 år) Forsvar
4. Matthew Steenvoorden (24 år) Midtbane
6. Jurjan Mannes (25 år) Forsvar
7. Alvin Daniels (23 år) Angreb
8. Issa Kallon (21 år) Angreb
9. Martijn Barto (33 år) Midtbane
10. Ricardo Kip (25 år) Midtbane
11. Justin Mathieu (21 år) Angreb
12. Xander Houtkoop (28 år) Midtbane
14. Bryan Smeets (24 år) Midtbane
15. Daan Boerlage (20 år) Midtbane
16. Mathias Schils (24 år) Midtbane
17. Danny Bakker (22 år) Midtbane
18. Noureddine Boutzamar (23 år) Midtbane
19. Nigel Robertha (19 år) Angreb
21. Robbert Schilder (31 år) Midtbane
22. Erik Cummins (29 år) Målmand
23. Marvin Peersman (26 år) Forsvar
24. Martijn van der Laan (29 år) Midtbane
28. Pieter Bos (20 år) Målmand
31. Kevin Wilpstra (20 år) Målmand
35. Jordy den Hoedt (20 år) Forsvar
39. Tyrone Conraad (20 år) Angreb
45. Achraf Akhamrane (20 år) Midtbane
Darren Rosheuvel (23 år) Forsvar
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Vitesse
Cambuur
0 – 0
6. januar 18:20
Færdig
MVV Maastricht
Cambuur
1 – 1
18. maj 19:45
Semifinaler
Cambuur
MVV Maastricht
1 – 2
21. maj 14:30
Semifinaler
Cambuur
Sparta Rotterdam
0 – 1
21. juli 18:00
Færdig
AZ Alkmaar
Cambuur
4 – 0
29. juli 18:00
Færdig
Zwolle
Cambuur
4 – 0
5. august 19:35
Færdig
Cambuur
Jong Ajax
1 – 2
18. august 20:05
1. runde
De Graafschap
Cambuur
vs
25. august 20:00
2. runde
FC Volendam
Cambuur
vs
3. september 14:30
3. runde
Cambuur
Jong FC Utrecht
vs
8. september 20:00
4. runde
Go Ahead Eagles
Cambuur
vs
15. september 20:00
5. runde
MVV Maastricht
Cambuur
vs
22. september 20:00
6. runde
Cambuur
RKC Waalwijk
vs
29. september 20:00
7. runde
FC Emmen
Cambuur
vs
6. oktober 20:00
8. runde
Cambuur
FC Oss
vs
13. oktober 20:00
9. runde
Almere City FC
Cambuur
vs
20. oktober 20:00
10. runde
Cambuur
Jong PSV
vs
27. oktober 20:00
11. runde
Nijmegen
Cambuur
vs
3. november 20:00
12. runde
Cambuur
Fortuna Sittard
vs
17. november 20:00
13. runde
Cambuur
FC Den Bosch
vs
24. november 20:00
14. runde
FC Eindhoven
Cambuur
vs
27. november 20:00
15. runde
Cambuur
Telstar
vs
1. december 20:00
16. runde
Jong AZ Alkmaar
Cambuur
vs
11. december 20:00
17. runde
Cambuur
Dordrecht
vs
15. december 20:00
18. runde
Helmond Sport
Cambuur
vs
22. december 20:00
19. runde
Cambuur
De Graafschap
vs
12. januar 20:00
20. runde
Jong Ajax
Cambuur
vs
22. januar 20:00
21. runde
Jong FC Utrecht
Cambuur
vs
29. januar 20:00
22. runde
Cambuur
Go Ahead Eagles
vs
2. februar 20:00
23. runde
Cambuur
MVV Maastricht
vs
9. februar 20:00
24. runde
RKC Waalwijk
Cambuur
vs
16. februar 20:00
25. runde
Cambuur
FC Emmen
vs
23. februar 20:00
26. runde
FC Oss
Cambuur
vs
2. marts 20:00
27. runde
Cambuur
Almere City FC
vs
9. marts 20:00
28. runde
Jong PSV
Cambuur
vs
12. marts 20:00
29. runde
Cambuur
Nijmegen
vs
16. marts 20:00
30. runde
Fortuna Sittard
Cambuur
vs
23. marts 20:00
31. runde
Cambuur
FC Volendam
vs
30. marts 20:00
32. runde
Cambuur
FC Eindhoven
vs
2. april 14:30
33. runde
FC Den Bosch
Cambuur
vs
6. april 20:00
34. runde
Cambuur
Jong AZ Alkmaar
vs
9. april 20:00
35. runde
Dordrecht
Cambuur
vs
13. april 20:00
36. runde
Cambuur
Helmond Sport
vs
20. april 20:00
37. runde
Telstar
Cambuur
vs
28. april 19:45
38. runde