LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
9/3-2017 13:18
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. BATE Borisov 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Dinamo Brest 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Dinamo Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Dnepr Mogilev 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
6. FK Gorodeya 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FK Slutsk 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FK Vitebsk 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Gomel 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Krumkachy Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Neman Grodno 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Shakhtyor Soligorsk 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Slavia Mozyr 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Torpedo Zhodino 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Naftan Novopolotsk 0 0 0 0 0 - 0 -3
16. Isloch 0 0 0 0 0 - 0 -7
Opdateret:
9/3-2017 13:18
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. BATE Borisov 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Dinamo Brest 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Dinamo Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Dnepr Mogilev 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
6. FK Gorodeya 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FK Slutsk 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FK Vitebsk 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Gomel 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Krumkachy Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Neman Grodno 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Shakhtyor Soligorsk 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Slavia Mozyr 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Torpedo Zhodino 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Naftan Novopolotsk 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Isloch 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
9/3-2017 13:18
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. BATE Borisov 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Dinamo Brest 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Dinamo Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Dnepr Mogilev 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
6. FK Gorodeya 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FK Slutsk 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FK Vitebsk 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Gomel 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Krumkachy Minsk 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Neman Grodno 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Shakhtyor Soligorsk 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Slavia Mozyr 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Torpedo Zhodino 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Naftan Novopolotsk 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Isloch 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
9/3-2017 13:18
Hviderusland
Premier League (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. BATE Borisov 0 0 - -
2. Dinamo Brest 0 0 - -
3. Dinamo Minsk 0 0 - -
4. Dnepr Mogilev 0 0 - -
5. FC Minsk 0 0 - -
6. FK Gorodeya 0 0 - -
7. FK Slutsk 0 0 - -
8. FK Vitebsk 0 0 - -
9. Gomel 0 0 - -
10. Krumkachy Minsk 0 0 - -
11. Neman Grodno 0 0 - -
12. Shakhtyor Soligorsk 0 0 - -
13. Slavia Mozyr 0 0 - -
14. Torpedo Zhodino 0 0 - -
15. Naftan Novopolotsk 0 0 - -
16. Isloch 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
9/3-2017 13:18
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
9/3-2017 13:18
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Opdateret:
9/3-2017 13:18
Hviderusland
Premier League (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 FC Minsk – Dinamo Brest
01.04.2017 13:30 Naftan Novopolotsk – FK Slutsk
01.04.2017 14:00 FK Gorodeya – Shakhtyor Soligorsk
01.04.2017 15:00 Torpedo Zhodino – Isloch
01.04.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Dinamo Minsk
01.04.2017 18:30 Gomel – BATE Borisov
02.04.2017 15:00 Neman Grodno – Slavia Mozyr
02.04.2017 18:30 Krumkachy Minsk – FK Vitebsk

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Isloch – Neman Grodno
08.04.2017 15:00 Slavia Mozyr – FK Gorodeya
08.04.2017 17:00 FK Vitebsk – Dnepr Mogilev
09.04.2017 14:00 Dinamo Minsk – Naftan Novopolotsk
09.04.2017 15:30 Shakhtyor Soligorsk – Gomel
09.04.2017 16:00 BATE Borisov – FC Minsk
09.04.2017 17:00 Krumkachy Minsk – Dinamo Brest
10.04.2017 16:30 FK Slutsk – Torpedo Zhodino

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 16:30 Naftan Novopolotsk – FK Vitebsk
14.04.2017 18:00 Dnepr Mogilev – Krumkachy Minsk
15.04.2017 14:00 FK Gorodeya – Isloch
15.04.2017 14:30 Torpedo Zhodino – Dinamo Minsk
15.04.2017 15:00 Neman Grodno – FK Slutsk
15.04.2017 16:00 FC Minsk – Shakhtyor Soligorsk
15.04.2017 17:00 Gomel – Slavia Mozyr
15.04.2017 19:00 Dinamo Brest – BATE Borisov

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 16:00 FK Vitebsk – Torpedo Zhodino
21.04.2017 16:00 Krumkachy Minsk – BATE Borisov
22.04.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Naftan Novopolotsk
22.04.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Dinamo Brest
22.04.2017 16:00 FK Slutsk – FK Gorodeya
22.04.2017 16:00 Dinamo Minsk – Neman Grodno
23.04.2017 16:00 Isloch – Gomel
23.04.2017 16:00 Slavia Mozyr – FC Minsk

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Neman Grodno – FK Vitebsk
29.04.2017 16:00 FC Minsk – Isloch
29.04.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Krumkachy Minsk
29.04.2017 16:00 Gomel – FK Slutsk
30.04.2017 16:00 BATE Borisov – Shakhtyor Soligorsk
30.04.2017 16:00 Dinamo Brest – Slavia Mozyr
30.04.2017 16:00 FK Gorodeya – Dinamo Minsk
30.04.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Dnepr Mogilev

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 16:00 Isloch – Dinamo Brest
05.05.2017 16:00 FK Vitebsk – FK Gorodeya
06.05.2017 16:00 Slavia Mozyr – BATE Borisov
06.05.2017 16:00 FK Slutsk – FC Minsk
06.05.2017 16:00 Dinamo Minsk – Gomel
07.05.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Shakhtyor Soligorsk
07.05.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Neman Grodno
07.05.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Torpedo Zhodino

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2017 16:00 BATE Borisov – Isloch
10.05.2017 16:00 Gomel – FK Vitebsk
10.05.2017 16:00 FC Minsk – Dinamo Minsk
10.05.2017 16:00 Dinamo Brest – FK Slutsk
11.05.2017 16:00 FK Gorodeya – Dnepr Mogilev
11.05.2017 16:00 Neman Grodno – Naftan Novopolotsk
11.05.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Krumkachy Minsk
11.05.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Slavia Mozyr

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 16:00 FK Vitebsk – FC Minsk
14.05.2017 16:00 FK Slutsk – BATE Borisov
14.05.2017 16:00 Dinamo Minsk – Dinamo Brest
15.05.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Neman Grodno
15.05.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – FK Gorodeya
15.05.2017 16:00 Isloch – Shakhtyor Soligorsk
15.05.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Gomel
16.05.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Slavia Mozyr

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – FK Slutsk
20.05.2017 16:00 Gomel – Naftan Novopolotsk
20.05.2017 16:00 Dinamo Brest – FK Vitebsk
20.05.2017 16:00 BATE Borisov – Dinamo Minsk
21.05.2017 16:00 Slavia Mozyr – Isloch
21.05.2017 16:00 FK Gorodeya – Torpedo Zhodino
21.05.2017 16:00 FC Minsk – Dnepr Mogilev
21.05.2017 16:00 Neman Grodno – Krumkachy Minsk

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 16:00 FK Vitebsk – BATE Borisov
26.05.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Isloch
26.05.2017 16:00 Neman Grodno – FK Gorodeya
27.05.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Gomel
27.05.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – FC Minsk
27.05.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Dinamo Brest
27.05.2017 16:00 Dinamo Minsk – Shakhtyor Soligorsk
27.05.2017 16:00 FK Slutsk – Slavia Mozyr

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 16:00 Gomel – Neman Grodno
03.06.2017 16:00 Isloch – FK Slutsk
03.06.2017 16:00 FK Gorodeya – Krumkachy Minsk
03.06.2017 16:00 BATE Borisov – Dnepr Mogilev
03.06.2017 16:00 Slavia Mozyr – Dinamo Minsk
04.06.2017 16:00 FC Minsk – Torpedo Zhodino
04.06.2017 16:00 Dinamo Brest – Naftan Novopolotsk
04.06.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – FK Vitebsk

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.06.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FK Slutsk
15.06.2017 16:00 FK Gorodeya – Gomel
15.06.2017 16:00 Neman Grodno – FC Minsk
16.06.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Dinamo Brest
16.06.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – BATE Borisov
16.06.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Shakhtyor Soligorsk
16.06.2017 16:00 Dinamo Minsk – Isloch
17.06.2017 16:00 FK Vitebsk – Slavia Mozyr

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 16:00 FK Slutsk – Dinamo Minsk
20.06.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Naftan Novopolotsk
20.06.2017 16:00 BATE Borisov – Torpedo Zhodino
20.06.2017 16:00 FC Minsk – FK Gorodeya
20.06.2017 16:00 Gomel – Krumkachy Minsk
21.06.2017 16:00 Isloch – FK Vitebsk
21.06.2017 16:00 Slavia Mozyr – Dnepr Mogilev
21.06.2017 16:00 Dinamo Brest – Neman Grodno

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 16:00 Gomel – FC Minsk
24.06.2017 16:00 FK Gorodeya – Dinamo Brest
24.06.2017 16:00 Neman Grodno – BATE Borisov
24.06.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Shakhtyor Soligorsk
24.06.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Slavia Mozyr
24.06.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Isloch
24.06.2017 16:00 FK Vitebsk – FK Slutsk
24.06.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Dinamo Minsk

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Vitebsk
01.07.2017 16:00 FK Slutsk – Dnepr Mogilev
01.07.2017 16:00 Isloch – Naftan Novopolotsk
01.07.2017 16:00 Slavia Mozyr – Torpedo Zhodino
01.07.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Neman Grodno
01.07.2017 16:00 BATE Borisov – FK Gorodeya
01.07.2017 16:00 Dinamo Brest – Gomel
01.07.2017 16:00 FC Minsk – Krumkachy Minsk

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 Dinamo Brest – FC Minsk
29.07.2017 16:00 BATE Borisov – Gomel
29.07.2017 16:00 Slavia Mozyr – Neman Grodno
29.07.2017 16:00 Isloch – Torpedo Zhodino
29.07.2017 16:00 FK Slutsk – Naftan Novopolotsk
29.07.2017 16:00 Dinamo Minsk – Dnepr Mogilev
29.07.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – FK Gorodeya
29.07.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FK Vitebsk

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Vitebsk
05.08.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Dinamo Minsk
05.08.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FK Slutsk
05.08.2017 16:00 Neman Grodno – Isloch
05.08.2017 16:00 FK Gorodeya – Slavia Mozyr
05.08.2017 16:00 Gomel – Shakhtyor Soligorsk
05.08.2017 16:00 FC Minsk – BATE Borisov
05.08.2017 16:00 Dinamo Brest – Krumkachy Minsk

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 16:00 BATE Borisov – Dinamo Brest
11.08.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – FC Minsk
11.08.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Dnepr Mogilev
11.08.2017 16:00 FK Vitebsk – Naftan Novopolotsk
11.08.2017 16:00 Dinamo Minsk – Torpedo Zhodino
11.08.2017 16:00 FK Slutsk – Neman Grodno
11.08.2017 16:00 Isloch – FK Gorodeya
11.08.2017 16:00 Slavia Mozyr – Gomel

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Dnepr Mogilev
18.08.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FK Vitebsk
18.08.2017 16:00 Neman Grodno – Dinamo Minsk
18.08.2017 16:00 FK Gorodeya – FK Slutsk
18.08.2017 16:00 Gomel – Isloch
18.08.2017 16:00 FC Minsk – Slavia Mozyr
18.08.2017 16:00 Dinamo Brest – Shakhtyor Soligorsk
18.08.2017 16:00 BATE Borisov – Krumkachy Minsk

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – BATE Borisov
25.08.2017 16:00 Slavia Mozyr – Dinamo Brest
25.08.2017 16:00 Isloch – FC Minsk
25.08.2017 16:00 FK Slutsk – Gomel
25.08.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Gorodeya
25.08.2017 16:00 FK Vitebsk – Neman Grodno
25.08.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Torpedo Zhodino
25.08.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Naftan Novopolotsk

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Naftan Novopolotsk
08.09.2017 16:00 Neman Grodno – Dnepr Mogilev
08.09.2017 16:00 FK Gorodeya – FK Vitebsk
08.09.2017 16:00 Gomel – Dinamo Minsk
08.09.2017 16:00 FC Minsk – FK Slutsk
08.09.2017 16:00 Dinamo Brest – Isloch
08.09.2017 16:00 BATE Borisov – Slavia Mozyr
08.09.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Krumkachy Minsk

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 16:00 Slavia Mozyr – Shakhtyor Soligorsk
15.09.2017 16:00 Isloch – BATE Borisov
15.09.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Torpedo Zhodino
15.09.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Neman Grodno
15.09.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Gorodeya
15.09.2017 16:00 FK Vitebsk – Gomel
15.09.2017 16:00 Dinamo Minsk – FC Minsk
15.09.2017 16:00 FK Slutsk – Dinamo Brest

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 16:00 Neman Grodno – Torpedo Zhodino
22.09.2017 16:00 FK Gorodeya – Naftan Novopolotsk
22.09.2017 16:00 Gomel – Dnepr Mogilev
22.09.2017 16:00 FC Minsk – FK Vitebsk
22.09.2017 16:00 Dinamo Brest – Dinamo Minsk
22.09.2017 16:00 BATE Borisov – FK Slutsk
22.09.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Isloch
22.09.2017 16:00 Slavia Mozyr – Krumkachy Minsk

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FK Gorodeya
29.09.2017 16:00 Isloch – Slavia Mozyr
29.09.2017 16:00 FK Slutsk – Shakhtyor Soligorsk
29.09.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Neman Grodno
29.09.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Gomel
29.09.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FC Minsk
29.09.2017 16:00 FK Vitebsk – Dinamo Brest
29.09.2017 16:00 Dinamo Minsk – BATE Borisov

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 16:00 Isloch – Krumkachy Minsk
13.10.2017 16:00 FK Gorodeya – Neman Grodno
13.10.2017 16:00 Gomel – Torpedo Zhodino
13.10.2017 16:00 FC Minsk – Naftan Novopolotsk
13.10.2017 16:00 Dinamo Brest – Dnepr Mogilev
13.10.2017 16:00 BATE Borisov – FK Vitebsk
13.10.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Dinamo Minsk
13.10.2017 16:00 Slavia Mozyr – FK Slutsk

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 16:00 FK Slutsk – Isloch
22.10.2017 16:00 Dinamo Minsk – Slavia Mozyr
22.10.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FK Gorodeya
22.10.2017 16:00 Neman Grodno – Gomel
22.10.2017 16:00 Torpedo Zhodino – FC Minsk
22.10.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Dinamo Brest
22.10.2017 16:00 Dnepr Mogilev – BATE Borisov
22.10.2017 16:00 FK Vitebsk – Shakhtyor Soligorsk

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 16:00 FC Minsk – Neman Grodno
28.10.2017 16:00 Dinamo Brest – Torpedo Zhodino
28.10.2017 16:00 BATE Borisov – Naftan Novopolotsk
28.10.2017 16:00 Gomel – FK Gorodeya
28.10.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Dnepr Mogilev
28.10.2017 16:00 Slavia Mozyr – FK Vitebsk
28.10.2017 16:00 Isloch – Dinamo Minsk
28.10.2017 16:00 FK Slutsk – Krumkachy Minsk

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 16:00 FK Gorodeya – FC Minsk
03.11.2017 16:00 Dinamo Minsk – FK Slutsk
03.11.2017 16:00 FK Vitebsk – Isloch
03.11.2017 16:00 Dnepr Mogilev – Slavia Mozyr
03.11.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Shakhtyor Soligorsk
03.11.2017 16:00 Torpedo Zhodino – BATE Borisov
03.11.2017 16:00 Neman Grodno – Dinamo Brest
03.11.2017 16:00 Krumkachy Minsk – Gomel

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 16:00 FC Minsk – Gomel
18.11.2017 16:00 Dinamo Minsk – Krumkachy Minsk
18.11.2017 16:00 Dinamo Brest – FK Gorodeya
18.11.2017 16:00 BATE Borisov – Neman Grodno
18.11.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Torpedo Zhodino
18.11.2017 16:00 Slavia Mozyr – Naftan Novopolotsk
18.11.2017 16:00 Isloch – Dnepr Mogilev
18.11.2017 16:00 FK Slutsk – FK Vitebsk

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 16:00 FK Vitebsk – Dinamo Minsk
26.11.2017 16:00 Dnepr Mogilev – FK Slutsk
26.11.2017 16:00 Naftan Novopolotsk – Isloch
26.11.2017 16:00 Torpedo Zhodino – Slavia Mozyr
26.11.2017 16:00 Neman Grodno – Shakhtyor Soligorsk
26.11.2017 16:00 FK Gorodeya – BATE Borisov
26.11.2017 16:00 Krumkachy Minsk – FC Minsk
26.11.2017 16:00 Gomel – Dinamo Brest
Advertisement

Turneringer i Hviderusland