LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
AFC Champions League

Gruppespillet

Gruppe AKVUTMP
Esteghlal 32016-26
Al-Ahli 31112-34
Al-Taawon 31111-34
Lokomotiv Tashkent 31022-33
Gruppe BKVUTMP
Esteghlal Khuzestan 32103-17
Lekhwiya 31206-35
Al Fateh FC 31115-44
Al-Jazira 30031-70
Gruppe CKVUTMP
Al Ahli 32106-37
Al-Ain 31206-55
Zob Ahan 31114-34
Bunyodkor Tashkent 30032-70
Gruppe DKVUTMP
Al-Rayyan 32016-46
Al Hilal 31205-45
Persepolis 31115-64
Al-Wahda 30125-71
Gruppe EKVUTMP
Kashima Antlers 32016-26
Muang Thong United 31202-15
Ulsan Hyundai 31116-24
Brisbane Roar FC 30120-91
Gruppe FKVUTMP
Shanghai SIPG FC 33009-39
Urawa Red Diamonds 320111-56
Western Sydney Wanderers FC 31024-113
FC Seoul 30034-90
Gruppe GKVUTMP
Guangzhou Evergrande 312010-35
Suwon Bluewings 31204-35
Kawasaki Frontale 30303-33
Eastern Sports Club 30121-91
Gruppe HKVUTMP
Jiangsu Suning FC 33004-19
Jeju United 31117-54
Gamba Osaka 31024-53
Adelaide United 30124-81
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.02.2017 12:00 Esteghlal Khuzestan – Al Fateh FC 1 – 0
20.02.2017 14:50 Lekhwiya – Al-Jazira 3 – 0
20.02.2017 16:40 Al-Taawon – Lokomotiv Tashkent 1 – 0
20.02.2017 17:15 Al-Ahli – Esteghlal 2 – 1
21.02.2017 09:00 Western Sydney Wanderers FC – Urawa Red Diamonds 0 – 4
21.02.2017 11:00 Brisbane Roar FC – Muang Thong United 0 – 0
21.02.2017 11:00 Kashima Antlers – Ulsan Hyundai 2 – 0
21.02.2017 11:30 FC Seoul – Shanghai SIPG FC 0 – 1
21.02.2017 16:00 Persepolis – Al Hilal 1 – 1
21.02.2017 16:15 Al-Ain – Zob Ahan 1 – 1
21.02.2017 16:15 Al-Rayyan – Al-Wahda 2 – 1
21.02.2017 18:15 Al Ahli – Bunyodkor Tashkent 2 – 0
22.02.2017 10:00 Adelaide United – Gamba Osaka 0 – 3
22.02.2017 11:00 Kawasaki Frontale – Suwon Bluewings 1 – 1
22.02.2017 12:00 Jeju United – Jiangsu Suning FC 0 – 1
22.02.2017 12:00 Jeonbuk FC – Jiangsu Suning FC 0 – 0
22.02.2017 13:00 Guangzhou Evergrande – Eastern Sports Club 7 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.02.2017 12:00 Lokomotiv Tashkent – Al-Ahli 2 – 0
27.02.2017 16:10 Al Fateh FC – Lekhwiya 2 – 2
27.02.2017 16:30 Esteghlal – Al-Taawon 3 – 0
27.02.2017 16:30 Al-Jazira – Esteghlal Khuzestan 0 – 1
28.02.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – FC Seoul 5 – 2
28.02.2017 11:30 Ulsan Hyundai – Brisbane Roar FC 6 – 0
28.02.2017 12:30 Shanghai SIPG FC – Western Sydney Wanderers FC 5 – 1
28.02.2017 13:30 Muang Thong United – Kashima Antlers 2 – 1
28.02.2017 14:00 Bunyodkor Tashkent – Al-Ain 2 – 3
28.02.2017 16:10 Al-Wahda – Persepolis 2 – 3
28.02.2017 16:15 Zob Ahan – Al Ahli 1 – 2
28.02.2017 17:45 Al Hilal – Al-Rayyan 2 – 1
01.03.2017 11:00 Suwon Bluewings – Guangzhou Evergrande 2 – 2
01.03.2017 11:00 Gamba Osaka – Jeju United 1 – 4
01.03.2017 12:35 Jiangsu Suning FC – Adelaide United 2 – 1
01.03.2017 13:00 Eastern Sports Club – Kawasaki Frontale 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.03.2017 14:00 Bunyodkor Tashkent – Zob Ahan 0 – 2
13.03.2017 16:30 Esteghlal – Lokomotiv Tashkent 2 – 0
13.03.2017 17:30 Al-Ahli – Al-Taawon 0 – 0
13.03.2017 18:25 Al Ahli – Al-Ain 2 – 2
14.03.2017 11:00 Kashima Antlers – Brisbane Roar FC 3 – 0
14.03.2017 11:30 Ulsan Hyundai – Muang Thong United 0 – 0
14.03.2017 13:00 Eastern Sports Club – Suwon Bluewings 0 – 1
14.03.2017 13:00 Guangzhou Evergrande – Kawasaki Frontale 1 – 1
14.03.2017 14:30 Esteghlal Khuzestan – Lekhwiya 1 – 1
14.03.2017 16:15 Al-Wahda – Al Hilal 2 – 2
14.03.2017 16:20 Al Fateh FC – Al-Jazira 3 – 1
14.03.2017 16:25 Al-Rayyan – Persepolis 3 – 1
15.03.2017 09:30 Adelaide United – Jeonbuk FC 0 – 0
15.03.2017 10:00 Adelaide United – Jeju United 3 – 3
15.03.2017 11:00 Gamba Osaka – Jiangsu Suning FC 0 – 1
15.03.2017 11:30 FC Seoul – Western Sydney Wanderers FC 2 – 3
15.03.2017 12:30 Shanghai SIPG FC – Urawa Red Diamonds 3 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.04.2017 16:30 Persepolis – Al-Rayyan
10.04.2017 17:30 Lekhwiya – Esteghlal Khuzestan
10.04.2017 17:45 Al-Jazira – Al Fateh FC
10.04.2017 19:00 Al Hilal – Al-Wahda
11.04.2017 12:00 Western Sydney Wanderers FC – FC Seoul
11.04.2017 12:30 Urawa Red Diamonds – Shanghai SIPG FC
11.04.2017 13:00 Jeonbuk FC – Adelaide United 0 – 0
11.04.2017 13:00 Lokomotiv Tashkent – Esteghlal
11.04.2017 13:00 Jeju United – Adelaide United
11.04.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Gamba Osaka
11.04.2017 17:30 Zob Ahan – Bunyodkor Tashkent
11.04.2017 17:35 Al-Ain – Al Ahli
11.04.2017 20:00 Al-Taawon – Al-Ahli
12.04.2017 11:00 Brisbane Roar FC – Kashima Antlers
12.04.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Guangzhou Evergrande
12.04.2017 12:00 Suwon Bluewings – Eastern Sports Club
12.04.2017 14:30 Muang Thong United – Ulsan Hyundai

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.04.2017 16:00 Bunyodkor Tashkent – Al Ahli
24.04.2017 17:00 Al Hilal – Persepolis
24.04.2017 17:35 Al-Wahda – Al-Rayyan
24.04.2017 18:00 Zob Ahan – Al-Ain
25.04.2017 12:00 Suwon Bluewings – Kawasaki Frontale
25.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Adelaide United
25.04.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Jeju United
25.04.2017 13:35 Jiangsu Suning FC – Jeonbuk FC 0 – 0
25.04.2017 14:00 Eastern Sports Club – Guangzhou Evergrande
25.04.2017 14:00 Lokomotiv Tashkent – Al-Taawon
25.04.2017 17:30 Al Fateh FC – Esteghlal Khuzestan
25.04.2017 17:45 Esteghlal – Al-Ahli
25.04.2017 18:00 Al-Jazira – Lekhwiya
26.04.2017 12:30 Ulsan Hyundai – Kashima Antlers
26.04.2017 12:30 Urawa Red Diamonds – Western Sydney Wanderers FC
26.04.2017 13:30 Shanghai SIPG FC – FC Seoul
26.04.2017 14:30 Muang Thong United – Brisbane Roar FC

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.05.2017 17:25 Persepolis – Al-Wahda
08.05.2017 17:25 Al-Rayyan – Al Hilal
08.05.2017 17:40 Al-Ain – Bunyodkor Tashkent
08.05.2017 17:40 Al Ahli – Zob Ahan
09.05.2017 11:30 Adelaide United – Jiangsu Suning FC
09.05.2017 12:00 Jeju United – Gamba Osaka
09.05.2017 12:30 Guangzhou Evergrande – Suwon Bluewings
09.05.2017 12:30 Kawasaki Frontale – Eastern Sports Club
09.05.2017 17:30 Lekhwiya – Al Fateh FC
09.05.2017 17:30 Esteghlal Khuzestan – Al-Jazira
09.05.2017 17:50 Al-Taawon – Esteghlal
09.05.2017 17:50 Al-Ahli – Lokomotiv Tashkent
10.05.2017 12:00 FC Seoul – Urawa Red Diamonds
10.05.2017 12:00 Brisbane Roar FC – Ulsan Hyundai
10.05.2017 12:00 Kashima Antlers – Muang Thong United
10.05.2017 12:00 Western Sydney Wanderers FC – Shanghai SIPG FC
Advertisement

Internationale turneringer