LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
AFC Cup

Gruppespillet

Gruppe AKVUTMP
Al Zawraa 53208-211
Al-Jaish 53025-79
Al-Ahly 51224-55
Al-Suwaiq 50231-42
Gruppe BKVUTMP
Al-Hidd 53028-49
Al Quwa Al Jawiya 52305-29
Al-Wahda 52214-38
Al-Safa 50141-91
Gruppe CKVUTMP
Muharraq 53117-510
Al-Wehdat 52306-49
Saham 51136-84
Al-Nejmeh 51134-64
Gruppe DKVUTMP
FC Istiklol 32106-27
Altyn Asyr 32105-27
Dordoi FC 31021-43
FC Alay Osh 30032-60
Gruppe EKVUTMP
Bengaluru FC 33005-19
Maziya 32013-16
Mohun Bagan 31024-43
Abahani Limited 30031-70
Gruppe FKVUTMP
Global FC 540110-812
Johor Darul Ta'zim FC 531113-410
Boeung Ket 51132-94
Magwe FC 50234-82
Gruppe GKVUTMP
Ceres-La Salle FC 522112-68
Ha Noi TT 522110-98
Tampines Rovers FC 52036-136
Felda United FC 51226-65
Gruppe HKVUTMP
Home United FC 430112-89
Yadanarbon FC 31113-54
Than Quang Ninh 30127-91
Gruppe IKVUTMP
April 25 SC 21107-14
Kigwancha 21104-14
Erchim FC 20020-90
Videre til næste runde
Muligvis videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.02.2017 13:30 Al-Safa – Al Quwa Al Jawiya 0 – 0
20.02.2017 14:00 Al-Jaish – Al-Ahly 1 – 0
20.02.2017 16:00 Al Zawraa – Al-Suwaiq 0 – 0
20.02.2017 16:15 Al-Hidd – Al-Wahda 0 – 1
21.02.2017 12:00 Ha Noi TT – Ceres-La Salle FC 1 – 1
21.02.2017 12:30 Global FC – Magwe FC 1 – 0
21.02.2017 12:30 Tampines Rovers FC – Felda United FC 2 – 1
21.02.2017 13:45 Johor Darul Ta'zim FC – Boeung Ket 3 – 0
21.02.2017 16:00 Saham – Muharraq 3 – 2
21.02.2017 17:00 Al-Wehdat – Al-Nejmeh 1 – 0
22.02.2017 11:30 Yadanarbon FC – Home United FC 1 – 0
22.02.2017 12:00 Lanexang United – Than Quang Ninh 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.03.2017 13:30 Al-Wahda – Al-Safa 2 – 0
06.03.2017 16:00 Al Quwa Al Jawiya – Al-Hidd 2 – 1
06.03.2017 16:00 Al-Suwaiq – Al-Jaish 0 – 1
06.03.2017 16:00 Al-Ahly – Al Zawraa 1 – 1
07.03.2017 09:45 Felda United FC – Ha Noi TT 1 – 1
07.03.2017 10:00 Magwe FC – Johor Darul Ta'zim FC 1 – 1
07.03.2017 12:00 Boeung Ket – Global FC 0 – 2
07.03.2017 12:30 Ceres-La Salle FC – Tampines Rovers FC 5 – 0
07.03.2017 13:30 Al-Nejmeh – Saham 2 – 1
07.03.2017 16:30 Muharraq – Al-Wehdat 1 – 1
08.03.2017 12:00 Than Quang Ninh – Yadanarbon FC 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.03.2017 13:30 Al-Nejmeh – Muharraq 1 – 2
13.03.2017 16:00 Al Zawraa – Al-Jaish 3 – 1
13.03.2017 16:00 Al-Suwaiq – Al-Ahly 0 – 0
13.03.2017 17:00 Al-Wehdat – Saham 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 08:30 April 25 SC – Erchim FC 6 – 0
14.03.2017 09:00 FC Alay Osh – Altyn Asyr 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 12:00 Yadanarbon FC – Lanexang United 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 12:00 Kaohsiung County Taipower – Rovers FC 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 12:00 Boeung Ket – Magwe FC 1 – 0
14.03.2017 12:30 Home United FC – Than Quang Ninh 3 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 13:10 Abahani Limited – Maziya 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 13:30 Al-Wahda – Al Quwa Al Jawiya 0 – 0
14.03.2017 13:45 Johor Darul Ta'zim FC – Global FC 4 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 14:30 Bengaluru FC – Mohun Bagan 2 – 1
14.03.2017 14:30 FC Istiklol – Dordoi FC 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 16:30 Al-Hidd – Al-Safa 3 – 1
15.03.2017 12:00 Ha Noi TT – Tampines Rovers FC 4 – 0
15.03.2017 12:30 Ceres-La Salle FC – Felda United FC 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.04.2017 14:15 Al-Safa – Al-Hidd 0 – 2
03.04.2017 17:00 Al Quwa Al Jawiya – Al-Wahda 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 10:00 Erchim FC – Kigwancha 0 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 10:45 Felda United FC – Ceres-La Salle FC 3 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 12:00 Dordoi FC – FC Alay Osh 1 – 0
04.04.2017 12:00 Rovers FC – April 25 SC 0 – 0
04.04.2017 13:00 Maziya – Bengaluru FC 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 13:30 Tampines Rovers FC – Ha Noi TT 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 14:00 Altyn Asyr – FC Istiklol 1 – 1
04.04.2017 15:30 Mohun Bagan – Abahani Limited 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 16:00 Al-Ahly – Al-Suwaiq 2 – 1
04.04.2017 17:00 Al-Jaish – Al Zawraa 0 – 3
04.04.2017 17:00 Saham – Al-Wehdat 1 – 1
04.04.2017 17:45 Muharraq – Al-Nejmeh 1 – 0
05.04.2017 11:00 Magwe FC – Boeung Ket 1 – 1
05.04.2017 12:00 Lanexang United – Yadanarbon FC 0 – 0
05.04.2017 12:30 Global FC – Johor Darul Ta'zim FC 3 – 2
05.04.2017 13:00 Than Quang Ninh – Home United FC 4 – 5

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:15 Al-Nejmeh – Al-Wehdat 1 – 1
17.04.2017 17:45 Muharraq – Saham 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 09:00 April 25 SC – Kigwancha 1 – 1
18.04.2017 12:00 April 25 SC – Kaohsiung County Taipower 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 12:00 Than Quang Ninh – Lanexang United 0 – 0
18.04.2017 13:30 Home United FC – Yadanarbon FC 4 – 1
18.04.2017 14:15 Al-Wahda – Al-Hidd 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 15:00 Dordoi FC – Altyn Asyr 0 – 2
18.04.2017 15:30 Bengaluru FC – Abahani Limited 2 – 0
18.04.2017 16:00 FC Istiklol – FC Alay Osh 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 17:00 Al-Ahly – Al-Jaish 1 – 2
18.04.2017 17:00 Al Quwa Al Jawiya – Al-Safa 2 – 0
18.04.2017 17:00 Al-Suwaiq – Al Zawraa 0 – 1
19.04.2017 11:00 Magwe FC – Global FC 2 – 4
19.04.2017 13:00 Boeung Ket – Johor Darul Ta'zim FC 0 – 3
19.04.2017 13:30 Ceres-La Salle FC – Ha Noi TT 6 – 2
19.04.2017 14:45 Felda United FC – Tampines Rovers FC 1 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 15:30 Mohun Bagan – Maziya 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.05.2017 17:00 Al-Wehdat – Muharraq
01.05.2017 17:00 Saham – Al-Nejmeh
02.05.2017 12:30 Yadanarbon FC – Than Quang Ninh
02.05.2017 14:15 Al-Safa – Al-Wahda
02.05.2017 17:00 Al-Hidd – Al Quwa Al Jawiya
02.05.2017 17:00 Al Zawraa – Al-Ahly
02.05.2017 17:00 Al-Jaish – Al-Suwaiq

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 08:00 Kigwancha – April 25 SC
03.05.2017 12:00 Kaohsiung County Taipower – April 25 SC 0 – 0
03.05.2017 12:00 FC Alay Osh – FC Istiklol
03.05.2017 13:00 Maziya – Mohun Bagan

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 13:30 Tampines Rovers FC – Ceres-La Salle FC
03.05.2017 13:30 Ha Noi TT – Felda United FC
03.05.2017 13:35 Johor Darul Ta'zim FC – Magwe FC

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 14:00 Altyn Asyr – Dordoi FC
03.05.2017 14:10 Abahani Limited – Bengaluru FC

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 14:35 Global FC – Boeung Ket

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 10:00 Erchim FC – April 25 SC
17.05.2017 12:00 Rovers FC – Kaohsiung County Taipower 0 – 0
17.05.2017 13:00 Maziya – Abahani Limited
17.05.2017 14:00 Altyn Asyr – FC Alay Osh
17.05.2017 15:00 Dordoi FC – FC Istiklol
17.05.2017 15:30 Mohun Bagan – Bengaluru FC

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 08:00 Kigwancha – Erchim FC
31.05.2017 12:00 FC Istiklol – Altyn Asyr
31.05.2017 12:00 FC Alay Osh – Dordoi FC
31.05.2017 12:00 April 25 SC – Rovers FC 0 – 0
31.05.2017 15:45 Bengaluru FC – Maziya
31.05.2017 15:45 Abahani Limited – Mohun Bagan
Advertisement

Internationale turneringer