LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
AFC Cup

Gruppespillet

Gruppe AKVUTMP
Al-Jaish 32013-36
Al Zawraa 31204-25
Al-Ahly 30211-22
Al-Suwaiq 30210-12
Gruppe BKVUTMP
Al-Wahda 32103-07
Al Quwa Al Jawiya 31202-15
Al-Hidd 31024-43
Al-Safa 30121-51
Gruppe CKVUTMP
Al-Wehdat 32104-27
Muharraq 31115-54
Saham 31025-63
Al-Nejmeh 31023-43
Gruppe DKVUTMP
FC Istiklol 11002-03
Altyn Asyr 11002-13
FC Alay Osh 10011-20
Dordoi FC 10010-20
Gruppe EKVUTMP
Maziya 11002-03
Bengaluru FC 11002-13
Mohun Bagan 10011-20
Abahani Limited 10010-20
Gruppe FKVUTMP
Johor Darul Ta'zim FC 32108-17
Global FC 32013-46
Boeung Ket 31021-53
Magwe FC 30121-31
Gruppe GKVUTMP
Ceres-La Salle FC 31206-15
Ha Noi TT 31206-25
Tampines Rovers FC 31022-103
Felda United FC 30212-32
Gruppe HKVUTMP
Yadanarbon FC 21102-14
Home United FC 21013-33
Than Quang Ninh 20113-41
Gruppe IKVUTMP
April 25 SC 11006-03
Kigwancha 00000-00
Erchim FC 10010-60
Videre til næste runde
Muligvis videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.02.2017 13:30 Al-Safa – Al Quwa Al Jawiya 0 – 0
20.02.2017 14:00 Al-Jaish – Al-Ahly 1 – 0
20.02.2017 16:00 Al Zawraa – Al-Suwaiq 0 – 0
20.02.2017 16:15 Al-Hidd – Al-Wahda 0 – 1
21.02.2017 12:00 Ha Noi TT – Ceres-La Salle FC 1 – 1
21.02.2017 12:30 Global FC – Magwe FC 1 – 0
21.02.2017 12:30 Tampines Rovers FC – Felda United FC 2 – 1
21.02.2017 13:45 Johor Darul Ta'zim FC – Boeung Ket 3 – 0
21.02.2017 16:00 Saham – Muharraq 3 – 2
21.02.2017 17:00 Al-Wehdat – Al-Nejmeh 1 – 0
22.02.2017 11:30 Yadanarbon FC – Home United FC 1 – 0
22.02.2017 12:00 Lanexang United – Than Quang Ninh 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.03.2017 13:30 Al-Wahda – Al-Safa 2 – 0
06.03.2017 16:00 Al Quwa Al Jawiya – Al-Hidd 2 – 1
06.03.2017 16:00 Al-Suwaiq – Al-Jaish 0 – 1
06.03.2017 16:00 Al-Ahly – Al Zawraa 1 – 1
07.03.2017 09:45 Felda United FC – Ha Noi TT 1 – 1
07.03.2017 10:00 Magwe FC – Johor Darul Ta'zim FC 1 – 1
07.03.2017 12:00 Boeung Ket – Global FC 0 – 2
07.03.2017 12:30 Ceres-La Salle FC – Tampines Rovers FC 5 – 0
07.03.2017 13:30 Al-Nejmeh – Saham 2 – 1
07.03.2017 16:30 Muharraq – Al-Wehdat 1 – 1
08.03.2017 12:00 Than Quang Ninh – Yadanarbon FC 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.03.2017 13:30 Al-Nejmeh – Muharraq 1 – 2
13.03.2017 16:00 Al Zawraa – Al-Jaish 3 – 1
13.03.2017 16:00 Al-Suwaiq – Al-Ahly 0 – 0
13.03.2017 17:00 Al-Wehdat – Saham 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 08:30 April 25 SC – Erchim FC 6 – 0
14.03.2017 09:00 FC Alay Osh – Altyn Asyr 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 12:00 Yadanarbon FC – Lanexang United 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 12:00 Kaohsiung County Taipower – Rovers FC 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 12:00 Boeung Ket – Magwe FC 1 – 0
14.03.2017 12:30 Home United FC – Than Quang Ninh 3 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 13:10 Abahani Limited – Maziya 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 13:30 Al-Wahda – Al Quwa Al Jawiya 0 – 0
14.03.2017 13:45 Johor Darul Ta'zim FC – Global FC 4 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 14:30 Bengaluru FC – Mohun Bagan 2 – 1
14.03.2017 14:30 FC Istiklol – Dordoi FC 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 16:30 Al-Hidd – Al-Safa 3 – 1
15.03.2017 12:00 Ha Noi TT – Tampines Rovers FC 4 – 0
15.03.2017 12:30 Ceres-La Salle FC – Felda United FC 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.04.2017 14:15 Al-Safa – Al-Hidd
03.04.2017 17:00 Al Quwa Al Jawiya – Al-Wahda

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 08:00 Erchim FC – Kigwancha

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 10:45 Felda United FC – Ceres-La Salle FC

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 12:00 Dordoi FC – FC Alay Osh
04.04.2017 12:00 Rovers FC – April 25 SC 0 – 0
04.04.2017 13:00 Maziya – Bengaluru FC

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 13:30 Tampines Rovers FC – Ha Noi TT

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 14:00 Altyn Asyr – FC Istiklol
04.04.2017 15:30 Mohun Bagan – Abahani Limited

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 16:00 Al-Ahly – Al-Suwaiq
04.04.2017 17:00 Al-Jaish – Al Zawraa
04.04.2017 17:00 Saham – Al-Wehdat
04.04.2017 17:45 Muharraq – Al-Nejmeh
05.04.2017 11:00 Magwe FC – Boeung Ket
05.04.2017 12:00 Lanexang United – Yadanarbon FC 0 – 0
05.04.2017 12:30 Global FC – Johor Darul Ta'zim FC
05.04.2017 13:00 Than Quang Ninh – Home United FC

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:30 Al-Nejmeh – Al-Wehdat
17.04.2017 17:45 Muharraq – Saham

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 09:00 April 25 SC – Kigwancha

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 12:00 Than Quang Ninh – Lanexang United 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 12:00 April 25 SC – Kaohsiung County Taipower 0 – 0
18.04.2017 12:00 Dordoi FC – Altyn Asyr

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 13:30 Al-Wahda – Al-Hidd
18.04.2017 13:30 Home United FC – Yadanarbon FC

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 15:30 Bengaluru FC – Abahani Limited

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 16:00 Al-Ahly – Al-Jaish

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 16:00 FC Istiklol – FC Alay Osh

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 17:00 Al Quwa Al Jawiya – Al-Safa
18.04.2017 17:00 Al-Suwaiq – Al Zawraa
19.04.2017 10:45 Felda United FC – Tampines Rovers FC
19.04.2017 11:00 Magwe FC – Global FC
19.04.2017 13:00 Boeung Ket – Johor Darul Ta'zim FC
19.04.2017 13:30 Ceres-La Salle FC – Ha Noi TT

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 15:30 Mohun Bagan – Maziya

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.05.2017 17:00 Al-Wehdat – Muharraq
01.05.2017 17:00 Saham – Al-Nejmeh
02.05.2017 12:30 Yadanarbon FC – Than Quang Ninh
02.05.2017 14:15 Al-Safa – Al-Wahda
02.05.2017 17:00 Al-Hidd – Al Quwa Al Jawiya
02.05.2017 17:00 Al Zawraa – Al-Ahly
02.05.2017 17:00 Al-Jaish – Al-Suwaiq

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 08:00 Kigwancha – April 25 SC
03.05.2017 12:00 Kaohsiung County Taipower – April 25 SC 0 – 0
03.05.2017 12:00 FC Alay Osh – FC Istiklol
03.05.2017 13:00 Maziya – Mohun Bagan

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 13:30 Tampines Rovers FC – Ceres-La Salle FC
03.05.2017 13:30 Ha Noi TT – Felda United FC
03.05.2017 13:35 Johor Darul Ta'zim FC – Magwe FC

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 14:00 Altyn Asyr – Dordoi FC
03.05.2017 14:10 Abahani Limited – Bengaluru FC

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 14:35 Global FC – Boeung Ket

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 08:00 Erchim FC – April 25 SC
17.05.2017 12:00 Dordoi FC – FC Istiklol
17.05.2017 12:00 Rovers FC – Kaohsiung County Taipower 0 – 0
17.05.2017 13:00 Maziya – Abahani Limited
17.05.2017 14:00 Altyn Asyr – FC Alay Osh
17.05.2017 15:30 Mohun Bagan – Bengaluru FC

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.05.2017 08:00 Kigwancha – Erchim FC
31.05.2017 12:00 FC Istiklol – Altyn Asyr
31.05.2017 12:00 FC Alay Osh – Dordoi FC
31.05.2017 12:00 April 25 SC – Rovers FC 0 – 0
31.05.2017 15:45 Bengaluru FC – Maziya
31.05.2017 15:45 Abahani Limited – Mohun Bagan
Advertisement

Internationale turneringer