LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
Africa Cup of Nations

Gruppespillet

Kvalifikation Gruppe AKVUTMP
Ækvatorialguinea 00000-00
Madagaskar 00000-00
Senegal 00000-00
Sudan 00000-00
Kvalifikation Gruppe BKVUTMP
Cameroun 00000-00
Comorerne 00000-00
Malawi 00000-00
Marokko 00000-00
Kvalifikation Gruppe CKVUTMP
Burundi 00000-00
Gabon 00000-00
Mali 00000-00
Sydsudan 00000-00
Kvalifikation Gruppe DKVUTMP
Algeriet 00000-00
Benin 00000-00
Gambia 00000-00
Togo 00000-00
Kvalifikation Gruppe EKVUTMP
Libyen 00000-00
Nigeria 00000-00
Seychellerne 00000-00
Sydafrika 00000-00
Kvalifikation Gruppe FKVUTMP
Etiopien 00000-00
Ghana 00000-00
Kenya 00000-00
Sierra Leone 00000-00
Kvalifikation Gruppe GKVUTMP
Congo 00000-00
DR Congo 00000-00
Liberia 00000-00
Zimbabwe 00000-00
Kvalifikation Gruppe HKVUTMP
Centralafrikanske Republik 00000-00
Guinea 00000-00
Elfenbenskysten 00000-00
Rwanda 00000-00
Kvalifikation Gruppe IKVUTMP
Angola 00000-00
Botswana 00000-00
Burkina Faso 00000-00
Mauretanien 00000-00
Kvalifikation Gruppe JKVUTMP
Egypten 00000-00
Niger 00000-00
Swaziland 00000-00
Tunesien 00000-00
Kvalifikation Gruppe KKVUTMP
Guinea-Bissau 00000-00
Mozambique 00000-00
Namibia 00000-00
Zambia 00000-00
Kvalifikation Gruppe LKVUTMP
Kap Verde 00000-00
Lesotho 00000-00
Tanzania 00000-00
Uganda 00000-00
Videre til næste runde
Muligvis videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 21:00 Sudan – Madagaskar
09.06.2017 22:00 Libyen – Seychellerne
10.06.2017 14:30 Malawi – Comorerne
10.06.2017 15:00 Zambia – Mozambique
10.06.2017 15:00 Burundi – Sydsudan
10.06.2017 15:30 Botswana – Mauretanien
10.06.2017 16:00 Cameroun – Marokko
10.06.2017 17:00 Niger – Swaziland
10.06.2017 18:00 Guinea-Bissau – Namibia
10.06.2017 18:00 Nigeria – Sydafrika
10.06.2017 18:30 Sierra Leone – Kenya
10.06.2017 19:00 Tanzania – Lesotho
10.06.2017 19:30 DR Congo – Congo
10.06.2017 19:30 Kap Verde – Uganda
10.06.2017 20:00 Burkina Faso – Angola
10.06.2017 21:00 Mali – Gabon
10.06.2017 22:00 Senegal – Ækvatorialguinea
10.06.2017 22:00 Elfenbenskysten – Guinea
11.06.2017 15:00 Zimbabwe – Liberia
11.06.2017 16:00 Centralafrikanske Republik – Rwanda
11.06.2017 17:00 Benin – Gambia
11.06.2017 17:30 Ghana – Etiopien
11.06.2017 23:00 Algeriet – Togo
12.06.2017 00:00 Tunesien – Egypten

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2018 12:00 Lesotho – Kap Verde
27.03.2018 12:00 Kenya – Ghana
27.03.2018 12:00 Seychellerne – Nigeria
27.03.2018 12:00 Swaziland – Tunesien
27.03.2018 12:00 Egypten – Niger
27.03.2018 12:00 Angola – Botswana
27.03.2018 12:00 Guinea – Centralafrikanske Republik
27.03.2018 12:00 Rwanda – Elfenbenskysten
27.03.2018 12:00 Liberia – DR Congo
27.03.2018 12:00 Mauretanien – Burkina Faso
27.03.2018 12:00 Congo – Zimbabwe
27.03.2018 12:00 Sydafrika – Libyen
27.03.2018 12:00 Etiopien – Sierra Leone
27.03.2018 12:00 Gambia – Algeriet
27.03.2018 12:00 Togo – Benin
27.03.2018 12:00 Gabon – Burundi
27.03.2018 12:00 Madagaskar – Senegal
27.03.2018 12:00 Namibia – Zambia
27.03.2018 12:00 Sydsudan – Mali
27.03.2018 12:00 Uganda – Tanzania
27.03.2018 12:00 Marokko – Malawi
27.03.2018 12:00 Ækvatorialguinea – Sudan
27.03.2018 12:00 Comorerne – Cameroun
27.03.2018 12:00 Mozambique – Guinea-Bissau

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2018 12:00 Ghana – Sierra Leone
03.09.2018 12:00 Cameroun – Malawi
03.09.2018 12:00 Kap Verde – Tanzania
03.09.2018 12:00 Ækvatorialguinea – Madagaskar
03.09.2018 12:00 Elfenbenskysten – Centralafrikanske Republik
03.09.2018 12:00 Uganda – Lesotho
03.09.2018 12:00 DR Congo – Zimbabwe
03.09.2018 12:00 Congo – Liberia
03.09.2018 12:00 Senegal – Sudan
03.09.2018 12:00 Guinea – Rwanda
03.09.2018 12:00 Marokko – Comorerne
03.09.2018 12:00 Egypten – Swaziland
03.09.2018 12:00 Zambia – Guinea-Bissau
03.09.2018 12:00 Togo – Gambia
03.09.2018 12:00 Mali – Burundi
03.09.2018 12:00 Tunesien – Niger
03.09.2018 12:00 Nigeria – Libyen
03.09.2018 12:00 Sydafrika – Seychellerne
03.09.2018 12:00 Mozambique – Namibia
03.09.2018 12:00 Etiopien – Kenya
03.09.2018 12:00 Algeriet – Benin
03.09.2018 12:00 Angola – Mauretanien
03.09.2018 12:00 Burkina Faso – Botswana
03.09.2018 12:00 Gabon – Sydsudan

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2018 12:00 Lesotho – Uganda
11.09.2018 12:00 Niger – Tunesien
11.09.2018 12:00 Tanzania – Kap Verde
11.09.2018 12:00 Swaziland – Egypten
11.09.2018 12:00 Centralafrikanske Republik – Elfenbenskysten
11.09.2018 12:00 Rwanda – Guinea
11.09.2018 12:00 Mauretanien – Angola
11.09.2018 12:00 Botswana – Burkina Faso
11.09.2018 12:00 Namibia – Mozambique
11.09.2018 12:00 Guinea-Bissau – Zambia
11.09.2018 12:00 Zimbabwe – DR Congo
11.09.2018 12:00 Sydsudan – Gabon
11.09.2018 12:00 Sudan – Senegal
11.09.2018 12:00 Kenya – Etiopien
11.09.2018 12:00 Sierra Leone – Ghana
11.09.2018 12:00 Malawi – Cameroun
11.09.2018 12:00 Benin – Algeriet
11.09.2018 12:00 Gambia – Togo
11.09.2018 12:00 Seychellerne – Sydafrika
11.09.2018 12:00 Comorerne – Marokko
11.09.2018 12:00 Liberia – Congo
11.09.2018 12:00 Burundi – Mali
11.09.2018 12:00 Libyen – Nigeria
11.09.2018 12:00 Madagaskar – Ækvatorialguinea

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2018 12:00 Gambia – Benin
16.10.2018 12:00 Egypten – Tunesien
16.10.2018 12:00 Togo – Algeriet
16.10.2018 12:00 Mozambique – Zambia
16.10.2018 12:00 Comorerne – Malawi
16.10.2018 12:00 Swaziland – Niger
16.10.2018 12:00 Sydsudan – Burundi
16.10.2018 12:00 Gabon – Mali
16.10.2018 12:00 Marokko – Cameroun
16.10.2018 12:00 Madagaskar – Sudan
16.10.2018 12:00 Rwanda – Centralafrikanske Republik
16.10.2018 12:00 Namibia – Guinea-Bissau
16.10.2018 12:00 Kenya – Sierra Leone
16.10.2018 12:00 Guinea – Elfenbenskysten
16.10.2018 12:00 Etiopien – Ghana
16.10.2018 12:00 Lesotho – Tanzania
16.10.2018 12:00 Uganda – Kap Verde
16.10.2018 12:00 Ækvatorialguinea – Senegal
16.10.2018 12:00 Congo – DR Congo
16.10.2018 12:00 Seychellerne – Libyen
16.10.2018 12:00 Sydafrika – Nigeria
16.10.2018 12:00 Angola – Burkina Faso
16.10.2018 12:00 Liberia – Zimbabwe
16.10.2018 12:00 Mauretanien – Botswana

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2018 12:00 Tanzania – Uganda
13.11.2018 12:00 Zambia – Namibia
13.11.2018 12:00 Guinea-Bissau – Mozambique
13.11.2018 12:00 Ghana – Kenya
13.11.2018 12:00 Sudan – Ækvatorialguinea
13.11.2018 12:00 Senegal – Madagaskar
13.11.2018 12:00 Kap Verde – Lesotho
13.11.2018 12:00 Malawi – Marokko
13.11.2018 12:00 Burkina Faso – Mauretanien
13.11.2018 12:00 Sierra Leone – Etiopien
13.11.2018 12:00 Centralafrikanske Republik – Guinea
13.11.2018 12:00 Elfenbenskysten – Rwanda
13.11.2018 12:00 Zimbabwe – Congo
13.11.2018 12:00 Nigeria – Seychellerne
13.11.2018 12:00 Libyen – Sydafrika
13.11.2018 12:00 Botswana – Angola
13.11.2018 12:00 Algeriet – Gambia
13.11.2018 12:00 Benin – Togo
13.11.2018 12:00 Mali – Sydsudan
13.11.2018 12:00 Niger – Egypten
13.11.2018 12:00 Tunesien – Swaziland
13.11.2018 12:00 Burundi – Gabon
13.11.2018 12:00 Cameroun – Comorerne
13.11.2018 12:00 DR Congo – Liberia
Advertisement

Internationale turneringer