LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
CAF Confederations Cup

Gruppespillet

CAF Confederation Cup Gr. AKVUTMP
FUS Rabat 21013-13
Club Africain 21014-33
Rivers United FC 21012-33
KCCA FC 21012-43
CAF Confederation Cup Gr. BKVUTMP
MC Alger 21103-24
CS Sfaxien 21012-23
Mbabane Swallows 21014-33
Platinum Stars 20113-51
CAF Confederation Cup Gr. CKVUTMP
Smouha SC 21012-13
Hilal Obayed 21011-13
Zesco United 21011-13
Recreativo do Libolo 21011-23
CAF Confederation Cup Gr. DKVUTMP
SuperSport United 21107-54
TP Mazembe 21103-14
Horoya AC 20203-32
CF Mounana 20023-70
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:00 SuperSport United – Horoya AC 2 – 2
13.05.2017 15:30 Zesco United – Smouha SC 1 – 0
13.05.2017 21:00 CS Sfaxien – Mbabane Swallows 1 – 0
13.05.2017 23:00 FUS Rabat – KCCA FC 3 – 0
14.05.2017 14:30 TP Mazembe – CF Mounana 2 – 0
14.05.2017 16:00 Recreativo do Libolo – Hilal Obayed 1 – 0
14.05.2017 17:00 Platinum Stars – MC Alger 1 – 1
14.05.2017 19:00 Club Africain – Rivers United FC 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2017 15:00 Mbabane Swallows – Platinum Stars 4 – 2
23.05.2017 15:00 KCCA FC – Club Africain 2 – 1
23.05.2017 17:00 CF Mounana – SuperSport United 3 – 5
23.05.2017 22:00 MC Alger – CS Sfaxien 2 – 1
24.05.2017 17:00 Rivers United FC – FUS Rabat 1 – 0
24.05.2017 18:00 Smouha SC – Recreativo do Libolo 2 – 0
24.05.2017 18:00 Horoya AC – TP Mazembe 1 – 1
24.05.2017 20:00 Hilal Obayed – Zesco United 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 15:00 Mbabane Swallows – MC Alger
03.06.2017 01:00 FUS Rabat – Club Africain
03.06.2017 15:00 KCCA FC – Rivers United FC
03.06.2017 16:30 CF Mounana – Horoya AC
03.06.2017 23:00 Smouha SC – Hilal Obayed
04.06.2017 14:30 TP Mazembe – SuperSport United
04.06.2017 15:00 Zesco United – Recreativo do Libolo
04.06.2017 23:00 CS Sfaxien – Platinum Stars

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 16:00 Recreativo do Libolo – Zesco United
20.06.2017 17:00 Rivers United FC – KCCA FC
20.06.2017 18:00 Horoya AC – CF Mounana
20.06.2017 19:00 SuperSport United – TP Mazembe
20.06.2017 22:00 Hilal Obayed – Smouha SC
20.06.2017 23:00 Club Africain – FUS Rabat
20.06.2017 23:00 MC Alger – Mbabane Swallows
21.06.2017 19:00 Platinum Stars – CS Sfaxien

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.06.2017 18:00 Smouha SC – Zesco United
30.06.2017 22:00 MC Alger – Platinum Stars
01.07.2017 17:00 Horoya AC – SuperSport United
01.07.2017 20:00 Hilal Obayed – Recreativo do Libolo
02.07.2017 15:00 Mbabane Swallows – CS Sfaxien
02.07.2017 15:00 KCCA FC – FUS Rabat
02.07.2017 17:00 CF Mounana – TP Mazembe
02.07.2017 17:00 Rivers United FC – Club Africain

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 15:00 CS Sfaxien – MC Alger
08.07.2017 15:00 TP Mazembe – Horoya AC
08.07.2017 15:00 Platinum Stars – Mbabane Swallows
08.07.2017 15:00 FUS Rabat – Rivers United FC
08.07.2017 15:00 SuperSport United – CF Mounana
08.07.2017 15:00 Recreativo do Libolo – Smouha SC
08.07.2017 15:00 Club Africain – KCCA FC
08.07.2017 15:00 Zesco United – Hilal Obayed
Advertisement

Internationale turneringer