LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
CFU Club Champions Cup

Kampprogram for slutspillet

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
22.05.2017 02:00 Cibao – San Juan Jabloteh 1 – 0

Bronzekamp

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 23:00 Central FC – Portmore United 5 – 7

Gruppespillet

Gruppe AKVUTMP
Racing FC 32108-27
Inter Moengotapoe 32108-37
Hoppers 31022-53
Bequia United 30032-100
Gruppe BKVUTMP
Cibao 321018-17
Don Bosco SC 312013-25
USR 311117-24
Police FC 30030-430
Gruppe CKVUTMP
Grenades FC 32107-47
Club Barcelona Atletico 31208-45
Montego Bay United FC 31119-54
Elite 30030-110
Gruppe DKVUTMP
Portmore United 33009-19
Puerto Rico FC 32015-16
S.V. Transvaal 31025-73
Scholars International FC 30030-100
Gruppe EKVUTMP
San Juan Jabloteh 330014-19
CS Le Moule 320113-46
System 3 31029-73
Flames United SC 30032-260
MesterskabsgruppeKVUTMP
San Juan Jabloteh 21104-24
Cibao 21103-24
Portmore United 21103-24
Central FC 21013-23
Grenades FC 20113-51
Racing FC 20020-30
Videre til næste runde
Mesterskabs-playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 22:00 Racing FC – Inter Moengotapoe 2 – 2
23.02.2017 00:00 Hoppers – Bequia United 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 22:00 Bequia United – Racing FC 0 – 4
25.02.2017 00:30 Hoppers – Inter Moengotapoe 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.02.2017 22:00 Bequia United – Inter Moengotapoe 1 – 4
27.02.2017 00:30 Hoppers – Racing FC 0 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2017 22:00 Police FC – Cibao 0 – 16
01.03.2017 23:30 Club Barcelona Atletico – Elite 4 – 0
02.03.2017 00:30 Don Bosco SC – USR 1 – 1
02.03.2017 02:00 Montego Bay United FC – Grenades FC 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 23:00 Cibao – USR 1 – 0
03.03.2017 23:30 Grenades FC – Club Barcelona Atletico 2 – 2
04.03.2017 01:00 Don Bosco SC – Police FC 11 – 0
04.03.2017 02:00 Montego Bay United FC – Elite 5 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.03.2017 23:00 USR – Police FC 16 – 0
05.03.2017 23:30 Elite – Grenades FC 0 – 2
06.03.2017 01:00 Don Bosco SC – Cibao 1 – 1
06.03.2017 02:00 Montego Bay United FC – Club Barcelona Atletico 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2017 22:00 System 3 – CS Le Moule 0 – 4
08.03.2017 22:30 Flames United SC – San Juan Jabloteh 0 – 9

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 22:00 San Juan Jabloteh – CS Le Moule 4 – 1
11.03.2017 00:30 System 3 – Flames United SC 9 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 22:00 CS Le Moule – Flames United SC 8 – 0
13.03.2017 00:30 System 3 – San Juan Jabloteh 0 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 22:30 Scholars International FC – Portmore United 0 – 2
15.03.2017 01:00 Puerto Rico FC – S.V. Transvaal 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 22:30 S.V. Transvaal – Scholars International FC 4 – 0
17.03.2017 01:00 Puerto Rico FC – Portmore United 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 22:30 Portmore United – S.V. Transvaal 6 – 1
19.03.2017 01:00 Puerto Rico FC – Scholars International FC 4 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 23:30 San Juan Jabloteh – Racing FC 2 – 0
15.05.2017 02:00 Central FC – Grenades FC 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 23:30 Portmore United – Racing FC 1 – 0
17.05.2017 02:00 Cibao – Grenades FC 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 23:30 San Juan Jabloteh – Portmore United 2 – 2
19.05.2017 02:00 Central FC – Cibao 0 – 1
Advertisement

Internationale turneringer