LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
Champions League (k)

Kampprogram for slutspillet

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 FC Rosengård (k) – Barcelona (k) 0 – 1
23.03.2017 19:00 Fortuna Hjørring (k) – Manchester City (k) 0 – 1
23.03.2017 19:00 Bayern München (k) – Paris SG (k) 1 – 0
23.03.2017 20:15 Wolfsburg (k) – Olympique Lyonnais (k) 0 – 2
29.03.2017 19:00 Barcelona (k) – FC Rosengård (k)
29.03.2017 20:00 Paris SG (k) – Bayern München (k)
29.03.2017 20:45 Olympique Lyonnais (k) – Wolfsburg (k)
30.03.2017 20:00 Manchester City (k) – Fortuna Hjørring (k)

1/8-finale

Dato Tid Kampe Resultat
09.11.2016 18:00 Bayern München (k) – FC Rossiyanka (k) 4 – 0
09.11.2016 18:15 Olympique Lyonnais (k) – FC Zürich Frauen (k) 8 – 0
09.11.2016 18:30 Barcelona (k) – FC Twente (k) 1 – 0
09.11.2016 20:00 Manchester City (k) – Brøndby IF (k) 1 – 0
09.11.2016 20:30 ACF Brescia Femminile (k) – Fortuna Hjørring (k) 0 – 1
10.11.2016 09:00 BIIK Kazygurt (k) – Paris SG (k) 0 – 3
10.11.2016 18:30 Slavia Prag (k) – FC Rosengård (k) 1 – 3
10.11.2016 19:00 Eskilstuna United DFF (k) – Wolfsburg (k) 1 – 5
16.11.2016 18:00 Brøndby IF (k) – Manchester City (k) 1 – 1
16.11.2016 19:00 Fortuna Hjørring (k) – ACF Brescia Femminile (k) 3 – 1
16.11.2016 19:00 FC Twente (k) – Barcelona (k) 0 – 4
16.11.2016 19:00 FC Rosengård (k) – Slavia Prag (k) 3 – 0
16.11.2016 19:00 FC Zürich Frauen (k) – Olympique Lyonnais (k) 0 – 9
17.11.2016 17:00 FC Rossiyanka (k) – Bayern München (k) 0 – 4
17.11.2016 18:00 Wolfsburg (k) – Eskilstuna United DFF (k) 3 – 0
17.11.2016 19:00 Paris SG (k) – BIIK Kazygurt (k) 4 – 1

1/16-finale

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2016 11:00 BIIK Kazygurt (k) – AGSM Verona (k) 3 – 1
05.10.2016 15:30 KKPK Medyk Konin (k) – ACF Brescia Femminile (k) 4 – 3
05.10.2016 16:00 SFK 2000 Sarajevo (k) – FC Rossiyanka (k) 0 – 0
05.10.2016 17:30 Breidablik (k) – FC Rosengård (k) 0 – 1
05.10.2016 18:00 Apollon Limassol LFC (k) – Slavia Prag (k) 1 – 1
05.10.2016 18:00 Avaldsnes (k) – Olympique Lyonnais (k) 2 – 5
05.10.2016 18:00 Sturm Graz (k) – FC Zürich Frauen (k) 0 – 6
05.10.2016 19:00 FC Twente (k) – Sparta Prag (k) 2 – 0
05.10.2016 19:30 Athletic Bilbao (k) – Fortuna Hjørring (k) 2 – 1
05.10.2016 20:00 Chelsea Ladies (k) – Wolfsburg (k) 0 – 3
05.10.2016 20:20 SKN St. Pölten (k) – Brøndby IF (k) 0 – 2
05.10.2016 20:30 Hibernian LFC (k) – Bayern München (k) 0 – 6
06.10.2016 15:00 FC Minsk (k) – Barcelona (k) 0 – 3
06.10.2016 19:00 Eskilstuna United DFF (k) – Glasgow City (k) 1 – 0
06.10.2016 19:00 LSK Kvinner (k) – Paris SG (k) 3 – 1
06.10.2016 20:05 Manchester City (k) – Zvezda 2005 Perm (k) 2 – 0
12.10.2016 16:00 Zvezda 2005 Perm (k) – Manchester City (k) 0 – 4
12.10.2016 17:00 Barcelona (k) – FC Minsk (k) 2 – 1
12.10.2016 18:00 Sparta Prag (k) – FC Twente (k) 1 – 3
12.10.2016 18:00 Wolfsburg (k) – Chelsea Ladies (k) 1 – 1
12.10.2016 18:00 Bayern München (k) – Hibernian LFC (k) 4 – 1
12.10.2016 18:00 Brøndby IF (k) – SKN St. Pölten (k) 2 – 2
12.10.2016 18:30 Slavia Prag (k) – Apollon Limassol LFC (k) 3 – 2
12.10.2016 19:00 FC Rosengård (k) – Breidablik (k) 0 – 0
12.10.2016 19:00 Fortuna Hjørring (k) – Athletic Bilbao (k) 3 – 1
12.10.2016 19:00 FC Zürich Frauen (k) – Sturm Graz (k) 3 – 0
12.10.2016 20:30 AGSM Verona (k) – BIIK Kazygurt (k) 1 – 1
12.10.2016 20:45 Olympique Lyonnais (k) – Avaldsnes (k) 5 – 0
13.10.2016 18:00 FC Rossiyanka (k) – SFK 2000 Sarajevo (k) 2 – 1
13.10.2016 20:05 Paris SG (k) – LSK Kvinner (k) 4 – 1
13.10.2016 20:30 ACF Brescia Femminile (k) – KKPK Medyk Konin (k) 3 – 2
13.10.2016 20:45 Glasgow City (k) – Eskilstuna United DFF (k) 1 – 2

Gruppespillet

Champions League Kvalifikation Gruppe 1 (k)KVUTMP
Apollon Limassol LFC (k) 32109-37
PAOK Thessaloniki FC (k) 30305-53
Hajvalia (k) 30212-32
KI Klaksvik (k) 30212-72
Champions League Kvalifikation Gruppe 2 (k)KVUTMP
FC Minsk (k) 330017-19
Standard Liege (k) 311113-44
WFC Osijek (k) 311115-74
ZFK Dragon (k) 30031-340
Champions League Kvalifikation Gruppe 3 (k)KVUTMP
Breidablik (k) 321014-17
ZFK Spartak Subotica (k) 32106-37
Cardiff Metropolitan LFC (k) 31026-113
NSA Sofia (k) 30030-110
Champions League Kvalifikation Gruppe 4 (k)KVUTMP
KKPK Medyk Konin (k) 330013-19
Olimpia UT Cluj-Napoca (k) 320118-46
Pärnu JK (k) 30123-101
Breznica (k) 30122-211
Champions League Kvalifikation Gruppe 5 (k)KVUTMP
FC Zürich Frauen (k) 330011-19
ZNK Pomurje Beltinci (k) 320110-86
SK Slovan Bratislava (k) 31025-83
KF Vllaznia (k) 30032-110
Champions League Kvalifikation Gruppe 6 (k)KVUTMP
SFK 2000 Sarajevo (k) 32106-27
Hapoel Nir Ramat Hasharon (k) 32015-16
WFC Zhytlobud 1 Kharkiv (k) 31114-34
Rigas FS (k) 30030-90
Champions League Kvalifikation Gruppe 7 (k)KVUTMP
BIIK Kazygurt (k) 33009-19
FK Gintra Universitetas (k) 320115-46
Wexford Youths (k) 30122-51
ARF Criuleni (k) 30120-161
Champions League Kvalifikation Gruppe 8 (k)KVUTMP
Avaldsnes (k) 330019-19
CF Benfica (k) 32018-76
PK-35 (k) 31023-43
Newry City AFC (k) 30030-180
Champions League Kvalifikation Gruppe 9 (k)KVUTMP
FC Twente (k) 330017-39
Ferencvarosi TC (k) 32017-26
Konak Belediyesi (k) 31027-83
Hibernians FC (k) 30030-180
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2016 11:00 Olimpia UT Cluj-Napoca (k) – Pärnu JK (k) 7 – 1
23.08.2016 11:00 SFK 2000 Sarajevo (k) – Hapoel Nir Ramat Hasharon (k) 1 – 0
23.08.2016 13:00 Avaldsnes (k) – Newry City AFC (k) 11 – 0
23.08.2016 15:00 FK Gintra Universitetas (k) – ARF Criuleni (k) 13 – 0
23.08.2016 15:00 NSA Sofia (k) – Cardiff Metropolitan LFC (k) 0 – 4
23.08.2016 15:45 Apollon Limassol LFC (k) – KI Klaksvik (k) 5 – 0
23.08.2016 16:30 FC Zürich Frauen (k) – SK Slovan Bratislava (k) 3 – 1
23.08.2016 17:00 WFC Zhytlobud 1 Kharkiv (k) – Rigas FS (k) 2 – 0
23.08.2016 17:00 Standard Liege (k) – FC Minsk (k) 1 – 3
23.08.2016 17:30 PK-35 (k) – CF Benfica (k) 1 – 2
23.08.2016 18:00 KKPK Medyk Konin (k) – Breznica (k) 9 – 0
23.08.2016 18:30 Konak Belediyesi (k) – Hibernians FC (k) 5 – 0
23.08.2016 18:30 FC Twente (k) – Ferencvarosi TC (k) 2 – 1
23.08.2016 19:00 ZFK Spartak Subotica (k) – Breidablik (k) 1 – 1
23.08.2016 20:00 PAOK Thessaloniki FC (k) – Hajvalia (k) 1 – 1
23.08.2016 20:00 BIIK Kazygurt (k) – Wexford Youths (k) 3 – 1
23.08.2016 20:00 WFC Osijek (k) – ZFK Dragon (k) 14 – 1
23.08.2016 20:30 ZNK Pomurje Beltinci (k) – KF Vllaznia (k) 6 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2016 11:00 Olimpia UT Cluj-Napoca (k) – Breznica (k) 10 – 0
25.08.2016 11:00 Hapoel Nir Ramat Hasharon (k) – WFC Zhytlobud 1 Kharkiv (k) 1 – 0
25.08.2016 13:00 CF Benfica (k) – Avaldsnes (k) 1 – 6
25.08.2016 15:00 Breidablik (k) – NSA Sofia (k) 5 – 0
25.08.2016 15:00 BIIK Kazygurt (k) – ARF Criuleni (k) 3 – 0
25.08.2016 15:45 KI Klaksvik (k) – PAOK Thessaloniki FC (k) 1 – 1
25.08.2016 16:30 FC Zürich Frauen (k) – KF Vllaznia (k) 3 – 0
25.08.2016 17:00 Standard Liege (k) – ZFK Dragon (k) 11 – 0
25.08.2016 17:00 SFK 2000 Sarajevo (k) – Rigas FS (k) 3 – 0
25.08.2016 17:30 PK-35 (k) – Newry City AFC (k) 2 – 0
25.08.2016 18:00 Pärnu JK (k) – KKPK Medyk Konin (k) 0 – 1
25.08.2016 18:30 Ferencvarosi TC (k) – Konak Belediyesi (k) 2 – 0
25.08.2016 18:30 FC Twente (k) – Hibernians FC (k) 9 – 0
25.08.2016 19:00 ZFK Spartak Subotica (k) – Cardiff Metropolitan LFC (k) 3 – 2
25.08.2016 20:00 Wexford Youths (k) – FK Gintra Universitetas (k) 1 – 2
25.08.2016 20:00 Apollon Limassol LFC (k) – Hajvalia (k) 1 – 0
25.08.2016 20:00 FC Minsk (k) – WFC Osijek (k) 5 – 0
25.08.2016 20:30 SK Slovan Bratislava (k) – ZNK Pomurje Beltinci (k) 2 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2016 10:00 Avaldsnes (k) – PK-35 (k) 2 – 0
28.08.2016 10:00 Newry City AFC (k) – CF Benfica (k) 0 – 5
28.08.2016 15:00 ARF Criuleni (k) – Wexford Youths (k) 0 – 0
28.08.2016 15:00 NSA Sofia (k) – ZFK Spartak Subotica (k) 0 – 2
28.08.2016 15:00 Cardiff Metropolitan LFC (k) – Breidablik (k) 0 – 8
28.08.2016 15:00 FK Gintra Universitetas (k) – BIIK Kazygurt (k) 0 – 3
28.08.2016 15:30 Hibernians FC (k) – Ferencvarosi TC (k) 0 – 4
28.08.2016 15:30 Konak Belediyesi (k) – FC Twente (k) 2 – 6
28.08.2016 16:15 PAOK Thessaloniki FC (k) – Apollon Limassol LFC (k) 3 – 3
28.08.2016 16:15 Hajvalia (k) – KI Klaksvik (k) 1 – 1
28.08.2016 16:30 KF Vllaznia (k) – SK Slovan Bratislava (k) 1 – 2
28.08.2016 16:30 ZNK Pomurje Beltinci (k) – FC Zürich Frauen (k) 0 – 5
28.08.2016 17:00 WFC Osijek (k) – Standard Liege (k) 1 – 1
28.08.2016 17:00 KKPK Medyk Konin (k) – Olimpia UT Cluj-Napoca (k) 3 – 1
28.08.2016 17:00 ZFK Dragon (k) – FC Minsk (k) 0 – 9
28.08.2016 17:00 WFC Zhytlobud 1 Kharkiv (k) – SFK 2000 Sarajevo (k) 2 – 2
28.08.2016 17:00 Breznica (k) – Pärnu JK (k) 2 – 2
28.08.2016 17:00 Rigas FS (k) – Hapoel Nir Ramat Hasharon (k) 0 – 4
Advertisement

Internationale turneringer