LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Champions League (k)
Champions League Slutspil (k)

Kampprogram

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 20:45 Lyon (k) – Paris SG (k) 7 – 6

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 15:00 Manchester City (k) – Lyon (k) 1 – 3
22.04.2017 18:00 Barcelona (k) – Paris SG (k) 1 – 3
29.04.2017 17:00 Paris SG (k) – Barcelona (k) 2 – 0
29.04.2017 20:45 Lyon (k) – Manchester City (k) 0 – 1

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 FC Rosengård (k) – Barcelona (k) 0 – 1
23.03.2017 19:00 Bayern München (k) – Paris SG (k) 1 – 0
23.03.2017 19:00 Fortuna Hjørring (k) – Manchester City (k) 0 – 1
23.03.2017 20:15 Wolfsburg (k) – Lyon (k) 0 – 2
29.03.2017 19:00 Barcelona (k) – FC Rosengård (k) 2 – 0
29.03.2017 20:00 Paris SG (k) – Bayern München (k) 4 – 0
29.03.2017 20:45 Lyon (k) – Wolfsburg (k) 0 – 1
30.03.2017 20:00 Manchester City (k) – Fortuna Hjørring (k) 1 – 0

1/8-finale

Dato Tid Kampe Resultat
09.11.2016 18:00 Bayern München (k) – FC Rossiyanka (k) 4 – 0
09.11.2016 18:15 Lyon (k) – FC Zürich Frauen (k) 8 – 0
09.11.2016 18:30 Barcelona (k) – FC Twente (k) 1 – 0
09.11.2016 20:00 Manchester City (k) – Brøndby IF (k) 1 – 0
09.11.2016 20:30 ACF Brescia Femminile (k) – Fortuna Hjørring (k) 0 – 1
10.11.2016 09:00 BIIK Kazygurt (k) – Paris SG (k) 0 – 3
10.11.2016 18:30 Slavia Prag (k) – FC Rosengård (k) 1 – 3
10.11.2016 19:00 Eskilstuna United DFF (k) – Wolfsburg (k) 1 – 5
16.11.2016 18:00 Brøndby IF (k) – Manchester City (k) 1 – 1
16.11.2016 19:00 FC Zürich Frauen (k) – Lyon (k) 0 – 9
16.11.2016 19:00 Fortuna Hjørring (k) – ACF Brescia Femminile (k) 3 – 1
16.11.2016 19:00 FC Rosengård (k) – Slavia Prag (k) 3 – 0
16.11.2016 19:00 FC Twente (k) – Barcelona (k) 0 – 4
17.11.2016 17:00 FC Rossiyanka (k) – Bayern München (k) 0 – 4
17.11.2016 18:00 Wolfsburg (k) – Eskilstuna United DFF (k) 3 – 0
17.11.2016 19:00 Paris SG (k) – BIIK Kazygurt (k) 4 – 1

1/16-finale

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2016 11:00 BIIK Kazygurt (k) – AGSM Verona (k) 3 – 1
05.10.2016 15:30 KKPK Medyk Konin (k) – ACF Brescia Femminile (k) 4 – 3
05.10.2016 16:00 SFK 2000 Sarajevo (k) – FC Rossiyanka (k) 0 – 0
05.10.2016 17:30 Breidablik (k) – FC Rosengård (k) 0 – 1
05.10.2016 18:00 Apollon Limassol LFC (k) – Slavia Prag (k) 1 – 1
05.10.2016 18:00 Avaldsnes (k) – Lyon (k) 2 – 5
05.10.2016 18:00 Sturm Graz (k) – FC Zürich Frauen (k) 0 – 6
05.10.2016 19:00 FC Twente (k) – Sparta Prag (k) 2 – 0
05.10.2016 19:30 Athletic Bilbao (k) – Fortuna Hjørring (k) 2 – 1
05.10.2016 20:00 Chelsea Ladies (k) – Wolfsburg (k) 0 – 3
05.10.2016 20:20 SKN St. Pölten (k) – Brøndby IF (k) 0 – 2
05.10.2016 20:30 Hibernian LFC (k) – Bayern München (k) 0 – 6
06.10.2016 15:00 FC Minsk (k) – Barcelona (k) 0 – 3
06.10.2016 19:00 LSK Kvinner (k) – Paris SG (k) 3 – 1
06.10.2016 19:00 Eskilstuna United DFF (k) – Glasgow City (k) 1 – 0
06.10.2016 20:05 Manchester City (k) – Zvezda 2005 Perm (k) 2 – 0
12.10.2016 16:00 Zvezda 2005 Perm (k) – Manchester City (k) 0 – 4
12.10.2016 17:00 Barcelona (k) – FC Minsk (k) 2 – 1
12.10.2016 18:00 Wolfsburg (k) – Chelsea Ladies (k) 1 – 1
12.10.2016 18:00 Sparta Prag (k) – FC Twente (k) 1 – 3
12.10.2016 18:00 Bayern München (k) – Hibernian LFC (k) 4 – 1
12.10.2016 18:00 Brøndby IF (k) – SKN St. Pölten (k) 2 – 2
12.10.2016 18:30 Slavia Prag (k) – Apollon Limassol LFC (k) 3 – 2
12.10.2016 19:00 Fortuna Hjørring (k) – Athletic Bilbao (k) 3 – 1
12.10.2016 19:00 FC Zürich Frauen (k) – Sturm Graz (k) 3 – 0
12.10.2016 19:00 FC Rosengård (k) – Breidablik (k) 0 – 0
12.10.2016 20:30 AGSM Verona (k) – BIIK Kazygurt (k) 1 – 1
12.10.2016 20:45 Lyon (k) – Avaldsnes (k) 5 – 0
13.10.2016 18:00 FC Rossiyanka (k) – SFK 2000 Sarajevo (k) 2 – 1
13.10.2016 20:05 Paris SG (k) – LSK Kvinner (k) 4 – 1
13.10.2016 20:30 ACF Brescia Femminile (k) – KKPK Medyk Konin (k) 3 – 2
13.10.2016 20:45 Glasgow City (k) – Eskilstuna United DFF (k) 1 – 2