LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
Copa Libertadores

Kampprogram for slutspillet

Dato Tid Kampe Resultat
05.07.2017 00:15 Godoy Cruz – Gremio
05.07.2017 02:45 Guarani – River Plate
06.07.2017 00:15 Atletico PR – Santos
06.07.2017 02:45 Barcelona SC – Palmeiras
06.07.2017 02:45 Jorge Wilstermann – Atletico MG
07.07.2017 00:15 The Strongest – Lanus
07.07.2017 02:45 Nacional – Botafogo RJ
08.07.2017 02:45 Emelec – San Lorenzo
09.08.2017 00:15 Lanus – The Strongest
09.08.2017 02:45 River Plate – Guarani
10.08.2017 00:15 Gremio – Godoy Cruz
10.08.2017 02:45 Palmeiras – Barcelona SC
10.08.2017 02:45 Atletico MG – Jorge Wilstermann
11.08.2017 00:15 Botafogo RJ – Nacional
11.08.2017 02:45 San Lorenzo – Emelec
11.08.2017 02:45 Santos – Atletico PR

Gruppespillet

Gruppe 1KVUTMP
Botafogo RJ 63126-510
Barcelona SC 63128-810
Estudiantes 63037-89
Atletico Nacional 62048-86
Gruppe 2KVUTMP
Santos 633011-412
The Strongest 62319-59
Santa Fe 62228-68
Sporting Cristal 60242-152
Gruppe 3KVUTMP
River Plate 641114-913
Emelec 63128-510
Independiente Medellin 63038-89
FBC Melgar 61056-143
Gruppe 4KVUTMP
San Lorenzo 63128-810
Atletico PR 63129-1010
Flamengo 630311-79
Universidad Catolica 61238-115
Gruppe 5KVUTMP
Palmeiras 641113-913
Jorge Wilstermann 630312-109
Atletico Tucuman 62138-107
Club Atletico Penarol 620411-156
Gruppe 6KVUTMP
Atletico MG 641117-613
Godoy Cruz 632110-811
Libertad 61327-96
Sport Boys Warnes 60248-192
Gruppe 7KVUTMP
Lanus 641113-313
Nacional 62225-38
Chapecoense AF 62136-127
Zulia 61234-105
Gruppe 8KVUTMP
Gremio 641115-613
Guarani 63219-711
Deportes Iquique 631212-910
Zamora FC 60066-200
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 21:15 Deportes Iquique – Guarani 0 – 1
07.03.2017 23:30 Jorge Wilstermann – Club Atletico Penarol 6 – 2
08.03.2017 01:00 Atletico PR – Universidad Catolica 2 – 2
08.03.2017 01:50 Zulia – Chapecoense AF 1 – 2
08.03.2017 23:30 Sport Boys Warnes – Libertad 3 – 3
08.03.2017 23:30 Godoy Cruz – Atletico MG 1 – 1
09.03.2017 01:45 Atletico Tucuman – Palmeiras 1 – 1
09.03.2017 01:45 Flamengo – San Lorenzo 4 – 0
09.03.2017 23:35 Zamora FC – Gremio 0 – 2
10.03.2017 01:00 Lanus – Nacional 0 – 1
10.03.2017 01:00 The Strongest – Santa Fe 2 – 0
10.03.2017 01:45 Sporting Cristal – Santos 1 – 1
14.03.2017 23:30 FBC Melgar – Emelec 1 – 0
15.03.2017 01:00 Botafogo RJ – Estudiantes 2 – 1
15.03.2017 01:45 Barcelona SC – Atletico Nacional 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 23:30 San Lorenzo – Atletico PR 0 – 1
15.03.2017 23:30 Nacional – Zulia 0 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 01:00 Independiente Medellin – River Plate 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 01:45 Palmeiras – Jorge Wilstermann 1 – 0
16.03.2017 01:45 Universidad Catolica – Flamengo 1 – 0
16.03.2017 23:30 Chapecoense AF – Lanus 1 – 3
17.03.2017 01:00 Club Atletico Penarol – Atletico Tucuman 2 – 1
17.03.2017 01:45 Santa Fe – Sporting Cristal 3 – 0
17.03.2017 01:50 Santos – The Strongest 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 00:30 Jorge Wilstermann – Atletico Tucuman 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 00:30 Libertad – Godoy Cruz 1 – 2
12.04.2017 02:00 Estudiantes – Barcelona SC 0 – 2
12.04.2017 02:45 Gremio – Deportes Iquique 3 – 2
13.04.2017 00:30 Guarani – Zamora FC 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 02:00 Universidad Catolica – San Lorenzo 1 – 1
13.04.2017 02:45 Flamengo – Atletico PR 2 – 1
13.04.2017 02:45 Palmeiras – Club Atletico Penarol 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 00:30 Emelec – Independiente Medellin 1 – 0
14.04.2017 00:30 Atletico MG – Sport Boys Warnes 5 – 2
14.04.2017 02:00 River Plate – FBC Melgar 4 – 2
14.04.2017 02:45 Atletico Nacional – Botafogo RJ 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 02:00 Lanus – Zulia 5 – 0
19.04.2017 02:45 Sporting Cristal – The Strongest 0 – 0
19.04.2017 02:45 Chapecoense AF – Nacional 1 – 1
20.04.2017 00:30 Estudiantes – Atletico Nacional 1 – 0
20.04.2017 02:05 Zamora FC – Deportes Iquique 1 – 4
20.04.2017 02:45 Libertad – Atletico MG 1 – 0
20.04.2017 02:50 Santa Fe – Santos 0 – 0
21.04.2017 00:30 Godoy Cruz – Sport Boys Warnes 2 – 0
21.04.2017 00:30 Guarani – Gremio 1 – 1
21.04.2017 02:00 Independiente Medellin – FBC Melgar 2 – 0
21.04.2017 02:45 Barcelona SC – Botafogo RJ 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 22:15 Deportes Iquique – Zamora FC 4 – 3
26.04.2017 00:30 Atletico Tucuman – Jorge Wilstermann 2 – 1
26.04.2017 02:00 San Lorenzo – Universidad Catolica 2 – 1
27.04.2017 00:30 Atletico MG – Libertad 2 – 0
27.04.2017 02:00 FBC Melgar – Independiente Medellin 1 – 2
27.04.2017 02:45 Atletico PR – Flamengo 2 – 1
27.04.2017 02:45 Club Atletico Penarol – Palmeiras 2 – 3
28.04.2017 00:30 Zulia – Lanus 1 – 1
28.04.2017 00:30 Nacional – Chapecoense AF 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 02:00 Emelec – River Plate 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 02:45 Gremio – Guarani 4 – 1
28.04.2017 02:45 Sport Boys Warnes – Godoy Cruz 1 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 00:30 Atletico Tucuman – Club Atletico Penarol 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 02:00 Atletico Nacional – Estudiantes 4 – 1
03.05.2017 02:45 Botafogo RJ – Barcelona SC 0 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 00:30 Deportes Iquique – Gremio 2 – 1
04.05.2017 00:30 Sport Boys Warnes – Atletico MG 1 – 5
04.05.2017 02:00 Atletico PR – San Lorenzo 0 – 3
04.05.2017 02:45 Flamengo – Universidad Catolica 3 – 1
04.05.2017 02:45 Jorge Wilstermann – Palmeiras 3 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 00:30 The Strongest – Sporting Cristal 5 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 02:00 Godoy Cruz – Libertad 1 – 1
05.05.2017 02:45 Zamora FC – Guarani 1 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 02:45 Santos – Santa Fe 3 – 2
11.05.2017 00:15 River Plate – Emelec 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 00:35 Zulia – Nacional 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 02:00 Libertad – Sport Boys Warnes 1 – 1
17.05.2017 02:00 Atletico MG – Godoy Cruz 4 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 04:15 Independiente Medellin – Emelec 1 – 2
18.05.2017 00:30 Sporting Cristal – Santa Fe 0 – 2
18.05.2017 00:30 The Strongest – Santos 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 02:45 San Lorenzo – Flamengo 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 02:45 Lanus – Chapecoense AF 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 02:45 Universidad Catolica – Atletico PR 2 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 00:30 Barcelona SC – Estudiantes 0 – 3
19.05.2017 02:00 FBC Melgar – River Plate 2 – 3
19.05.2017 02:45 Botafogo RJ – Atletico Nacional 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.05.2017 00:30 Nacional – Lanus 0 – 1
24.05.2017 00:35 Chapecoense AF – Zulia 2 – 1
24.05.2017 02:45 Santos – Sporting Cristal 4 – 0
24.05.2017 02:45 Santa Fe – The Strongest 1 – 1
25.05.2017 02:45 Palmeiras – Atletico Tucuman 3 – 1
25.05.2017 02:45 Club Atletico Penarol – Jorge Wilstermann 2 – 0
26.05.2017 00:30 River Plate – Independiente Medellin 1 – 2
26.05.2017 00:30 Emelec – FBC Melgar 3 – 0
26.05.2017 02:45 Gremio – Zamora FC 4 – 0
26.05.2017 02:45 Atletico Nacional – Barcelona SC 3 – 1
26.05.2017 02:45 Estudiantes – Botafogo RJ 1 – 0
26.05.2017 02:45 Guarani – Deportes Iquique 0 – 0
Advertisement

Internationale turneringer