LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
Copa Libertadores

Gruppespillet

Gruppe 1KVUTMP
Barcelona SC 11002-13
Botafogo RJ 11002-13
Atletico Nacional 10011-20
Estudiantes 10011-20
Gruppe 2KVUTMP
Santos 21103-14
Santa Fe 21013-23
The Strongest 21012-23
Sporting Cristal 20111-41
Gruppe 3KVUTMP
River Plate 11003-13
FBC Melgar 11001-03
Emelec 10010-10
Independiente Medellin 10011-30
Gruppe 4KVUTMP
Universidad Catolica 21103-24
Atletico PR 21103-24
Flamengo 21014-13
San Lorenzo 20020-50
Gruppe 5KVUTMP
Palmeiras 21102-14
Jorge Wilstermann 21016-33
Club Atletico Penarol 21014-73
Atletico Tucuman 20112-31
Gruppe 6KVUTMP
Libertad 10103-31
Sport Boys Warnes 10103-31
Atletico MG 10101-11
Godoy Cruz 10101-11
Gruppe 7KVUTMP
Lanus 21013-23
Zulia 21012-23
Nacional 21011-13
Chapecoense AF 21013-43
Gruppe 8KVUTMP
Gremio 11002-03
Guarani 11001-03
Deportes Iquique 10010-10
Zamora FC 10010-20
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 21:15 Deportes Iquique – Guarani 0 – 1
07.03.2017 23:30 Jorge Wilstermann – Club Atletico Penarol 6 – 2
08.03.2017 01:00 Atletico PR – Universidad Catolica 2 – 2
08.03.2017 01:50 Zulia – Chapecoense AF 1 – 2
08.03.2017 23:30 Sport Boys Warnes – Libertad 3 – 3
08.03.2017 23:30 Godoy Cruz – Atletico MG 1 – 1
09.03.2017 01:45 Atletico Tucuman – Palmeiras 1 – 1
09.03.2017 01:45 Flamengo – San Lorenzo 4 – 0
09.03.2017 23:35 Zamora FC – Gremio 0 – 2
10.03.2017 01:00 Lanus – Nacional 0 – 1
10.03.2017 01:00 The Strongest – Santa Fe 2 – 0
10.03.2017 01:45 Sporting Cristal – Santos 1 – 1
14.03.2017 23:30 FBC Melgar – Emelec 1 – 0
15.03.2017 01:00 Botafogo RJ – Estudiantes 2 – 1
15.03.2017 01:45 Barcelona SC – Atletico Nacional 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 23:30 San Lorenzo – Atletico PR 0 – 1
15.03.2017 23:30 Nacional – Zulia 0 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 01:00 Independiente Medellin – River Plate 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 01:45 Palmeiras – Jorge Wilstermann 1 – 0
16.03.2017 01:45 Universidad Catolica – Flamengo 1 – 0
16.03.2017 23:30 Chapecoense AF – Lanus 1 – 3
17.03.2017 01:00 Club Atletico Penarol – Atletico Tucuman 2 – 1
17.03.2017 01:45 Santa Fe – Sporting Cristal 3 – 0
17.03.2017 01:50 Santos – The Strongest 2 – 0
11.04.2017 02:45 Gremio – Deportes Iquique

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 23:30 Jorge Wilstermann – Atletico Tucuman

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 23:30 Libertad – Godoy Cruz
12.04.2017 02:00 Estudiantes – Barcelona SC
13.04.2017 00:30 Guarani – Zamora FC

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 01:45 Flamengo – Atletico PR
13.04.2017 02:00 Universidad Catolica – San Lorenzo
13.04.2017 02:45 Palmeiras – Club Atletico Penarol

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 00:30 Emelec – Independiente Medellin
14.04.2017 01:45 Atletico Nacional – Botafogo RJ
14.04.2017 02:00 River Plate – FBC Melgar
15.04.2017 01:45 Atletico MG – Sport Boys Warnes

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 01:45 Sporting Cristal – The Strongest
19.04.2017 02:00 Lanus – Zulia
19.04.2017 02:45 Chapecoense AF – Nacional
20.04.2017 00:30 Estudiantes – Atletico Nacional
20.04.2017 02:00 Zamora FC – Deportes Iquique
20.04.2017 02:45 Santa Fe – Santos
20.04.2017 02:45 Libertad – Atletico MG
21.04.2017 00:30 Godoy Cruz – Sport Boys Warnes
21.04.2017 01:45 Barcelona SC – Botafogo RJ
21.04.2017 02:00 Independiente Medellin – FBC Melgar
21.04.2017 02:45 Guarani – Gremio

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 22:15 Deportes Iquique – Zamora FC
25.04.2017 23:30 Atletico Tucuman – Jorge Wilstermann
26.04.2017 02:00 San Lorenzo – Universidad Catolica
26.04.2017 02:45 Nacional – Chapecoense AF
27.04.2017 00:30 Atletico MG – Libertad
27.04.2017 01:45 Atletico PR – Flamengo
27.04.2017 02:00 FBC Melgar – Independiente Medellin
27.04.2017 02:45 Club Atletico Penarol – Palmeiras
28.04.2017 00:30 Zulia – Lanus

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 02:00 Emelec – River Plate

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 02:45 Sport Boys Warnes – Godoy Cruz
28.04.2017 02:45 Gremio – Guarani

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2017 02:30 Atletico Tucuman – Club Atletico Penarol

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 01:45 Botafogo RJ – Barcelona SC
03.05.2017 02:00 Atletico Nacional – Estudiantes

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 00:30 Deportes Iquique – Gremio
04.05.2017 00:30 Sport Boys Warnes – Atletico MG
04.05.2017 01:45 Atletico PR – San Lorenzo
04.05.2017 02:45 Jorge Wilstermann – Palmeiras
04.05.2017 02:45 Flamengo – Universidad Catolica

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 23:30 The Strongest – Sporting Cristal

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 02:00 Godoy Cruz – Libertad

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 02:45 Santos – Santa Fe

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 02:45 Zamora FC – Guarani

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 02:00 River Plate – Emelec

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 00:30 Zulia – Nacional

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 02:45 Libertad – Sport Boys Warnes
17.05.2017 02:45 Atletico MG – Godoy Cruz

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 04:15 Independiente Medellin – Emelec
17.05.2017 23:30 The Strongest – Santos
18.05.2017 00:30 Barcelona SC – Estudiantes

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 01:15 Universidad Catolica – Atletico PR
18.05.2017 02:45 San Lorenzo – Flamengo

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 02:45 Lanus – Chapecoense AF
19.05.2017 00:30 Sporting Cristal – Santa Fe
19.05.2017 01:45 Botafogo RJ – Atletico Nacional
19.05.2017 02:00 FBC Melgar – River Plate

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.05.2017 00:30 Chapecoense AF – Zulia
24.05.2017 00:30 Nacional – Lanus
24.05.2017 01:45 Santa Fe – The Strongest
24.05.2017 02:45 Santos – Sporting Cristal
25.05.2017 01:45 Palmeiras – Atletico Tucuman
25.05.2017 02:45 Club Atletico Penarol – Jorge Wilstermann
26.05.2017 00:30 Emelec – FBC Melgar
26.05.2017 00:30 River Plate – Independiente Medellin
26.05.2017 01:45 Estudiantes – Botafogo RJ
26.05.2017 02:45 Atletico Nacional – Barcelona SC
26.05.2017 02:45 Gremio – Zamora FC
26.05.2017 02:45 Guarani – Deportes Iquique
Advertisement

Internationale turneringer