LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Europa League
Kvalifikation



Kampprogram

Playoff

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2017 18:00 Utrecht – Zenit 1 – 0
17.08.2017 19:00 Apollon Limassol – FC Midtjylland
17.08.2017 19:00 BATE Borisov – FC Olexandria
17.08.2017 19:00 FC Krasnodar – Røde Stjerne
17.08.2017 19:00 Dinamo Zagreb – Skenderbeu
17.08.2017 19:45 FH Hafnarfjordur – Braga
17.08.2017 20:00 PAOK – Östersunds FK
17.08.2017 20:00 FK Vardar Skopje – Fenerbahce
17.08.2017 20:15 Viktoria Plzen – AEK Larnaca
17.08.2017 20:30 Ludogorets – Suduva
17.08.2017 20:30 Altach – Maccabi Tel Aviv
17.08.2017 20:30 Panathinaikos – Athletic Bilbao
17.08.2017 20:45 Legia Warszawa – FC Sheriff
17.08.2017 20:45 FC Viitorul Constanta – Salzburg
17.08.2017 20:45 Domzale – Marseille
17.08.2017 20:45 Osijek – Austria Wien
17.08.2017 20:45 Club Brugge – AEK Athen
17.08.2017 20:45 Ajax – Rosenborg
17.08.2017 20:45 AC Milan – KF Shkendija
17.08.2017 21:00 Partizan Beograd – Videoton FC
17.08.2017 21:05 Everton – Hajduk Split
17.08.2017 21:30 Maritimo – Dynamo Kiev
24.08.2017 18:00 AEK Larnaca – Viktoria Plzen
24.08.2017 18:45 Dynamo Kiev – Maritimo
24.08.2017 19:00 Salzburg – FC Viitorul Constanta
24.08.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – Altach
24.08.2017 19:00 Östersunds FK – PAOK
24.08.2017 19:00 FC Sheriff – Legia Warszawa
24.08.2017 19:00 Zenit – Utrecht
24.08.2017 19:30 Suduva – Ludogorets
24.08.2017 19:30 Fenerbahce – FK Vardar Skopje
24.08.2017 20:00 Videoton FC – Partizan Beograd
24.08.2017 20:00 AEK Athen – Club Brugge
24.08.2017 20:00 Skenderbeu – Dinamo Zagreb
24.08.2017 20:00 FC Midtjylland – Apollon Limassol
24.08.2017 20:00 FC Olexandria – BATE Borisov
24.08.2017 20:45 Marseille – Domzale
24.08.2017 20:45 KF Shkendija – AC Milan
24.08.2017 20:45 Rosenborg – Ajax
24.08.2017 20:45 Braga – FH Hafnarfjordur
24.08.2017 20:45 Athletic Bilbao – Panathinaikos
24.08.2017 21:00 Røde Stjerne – FC Krasnodar
24.08.2017 21:00 Hajduk Split – Everton
24.08.2017 21:05 Austria Wien – Osijek

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.07.2017 18:00 Mladá Boleslav – Skenderbeu 2 – 1
27.07.2017 18:30 Trakai FK – KF Shkendija 2 – 1
27.07.2017 18:30 Olimpik Donetsk – PAOK 1 – 1
27.07.2017 18:45 Maccabi Tel Aviv – Panionios 1 – 0
27.07.2017 19:00 FC Krasnodar – Lyngby 2 – 1
27.07.2017 19:00 AIK – Braga 1 – 1
27.07.2017 19:00 AEK Larnaca – Dinamo Minsk 2 – 0
27.07.2017 19:00 PSV Eindhoven – Osijek 0 – 1
27.07.2017 19:00 Utrecht – Lech Poznan 0 – 0
27.07.2017 19:00 Suduva – Sion 3 – 0
27.07.2017 19:00 Östersunds FK – Fola 1 – 0
27.07.2017 19:00 Sturm Graz – Fenerbahce 1 – 2
27.07.2017 19:30 Dinamo Bukarest – Athletic Bilbao 1 – 1
27.07.2017 19:30 Botev Plovdiv – Maritimo 0 – 0
27.07.2017 19:30 Bnei Yehuda – Zenit 0 – 2
27.07.2017 19:30 Astra Giurgiu – FC Olexandria 0 – 0
27.07.2017 20:00 Brøndby IF – Hajduk Split 0 – 0
27.07.2017 20:00 Arka Gdynia – FC Midtjylland 3 – 2
27.07.2017 20:00 CS Universitatea Craiova – AC Milan 0 – 1
27.07.2017 20:30 Panathinaikos – FK Qabala 1 – 0
27.07.2017 20:30 Bordeaux – Videoton FC 2 – 1
27.07.2017 20:30 Gent – Altach 1 – 1
27.07.2017 20:30 Røde Stjerne – Sparta Prag 2 – 0
27.07.2017 20:45 Dinamo Zagreb – Odd Ballklubb 2 – 1
27.07.2017 20:45 Marseille – Oostende 4 – 2
27.07.2017 20:45 Aberdeen – Apollon Limassol 2 – 1
27.07.2017 21:05 Everton – Ruzomberok 1 – 0
27.07.2017 21:05 Freiburg – Domzale 1 – 0
27.07.2017 21:05 Austria Wien – AEL Limassol 0 – 0
02.08.2017 18:00 Sion – Suduva 1 – 1
02.08.2017 18:00 AEL Limassol – Austria Wien 1 – 2
03.08.2017 17:00 Dinamo Minsk – AEK Larnaca 1 – 1
03.08.2017 17:00 KF Shkendija – Trakai FK 3 – 0
03.08.2017 18:30 Odd Ballklubb – Dinamo Zagreb 0 – 0
03.08.2017 19:00 Zenit – Bnei Yehuda 0 – 1
03.08.2017 19:00 Apollon Limassol – Aberdeen 2 – 0
03.08.2017 19:00 Videoton FC – Bordeaux 1 – 0
03.08.2017 19:00 FC Olexandria – Astra Giurgiu 1 – 0
03.08.2017 19:00 Sparta Prag – Røde Stjerne 0 – 1
03.08.2017 19:00 FK Qabala – Panathinaikos 1 – 2
03.08.2017 19:30 Fenerbahce – Sturm Graz 1 – 1
03.08.2017 19:30 Fola – Östersunds FK 1 – 2
03.08.2017 19:45 Lyngby – FC Krasnodar 1 – 3
03.08.2017 20:00 Skenderbeu – Mladá Boleslav 6 – 3
03.08.2017 20:00 PAOK – Olimpik Donetsk 2 – 0
03.08.2017 20:00 Maritimo – Botev Plovdiv 2 – 0
03.08.2017 20:15 Lech Poznan – Utrecht 2 – 2
03.08.2017 20:30 Hajduk Split – Brøndby IF 2 – 0
03.08.2017 20:30 Altach – Gent 3 – 1
03.08.2017 20:30 FC Midtjylland – Arka Gdynia 2 – 1
03.08.2017 20:45 Athletic Bilbao – Dinamo Bukarest 3 – 0
03.08.2017 20:45 AC Milan – CS Universitatea Craiova 2 – 0
03.08.2017 20:45 Oostende – Marseille 0 – 0
03.08.2017 20:45 Ruzomberok – Everton 0 – 1
03.08.2017 20:45 Osijek – PSV Eindhoven 1 – 0
03.08.2017 21:00 Panionios – Maccabi Tel Aviv 0 – 1
03.08.2017 21:05 Domzale – Freiburg 2 – 0
03.08.2017 22:00 Braga – AIK 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.07.2017 18:00 Inter Baku – Fola 1 – 0
13.07.2017 16:00 Irtysh Pavlodar – Røde Stjerne 1 – 1
13.07.2017 16:45 Kairat Almaty – Skenderbeu 1 – 1
13.07.2017 17:00 Maccabi Tel Aviv – KR Reykjavik 3 – 1
13.07.2017 18:00 Ruzomberok – Brann 0 – 1
13.07.2017 18:00 Rabotnicki – Dinamo Minsk 1 – 1
13.07.2017 18:00 KF Shkendija – Helsinki 3 – 1
13.07.2017 18:15 Nomme JK Kalju – Videoton FC 0 – 3
13.07.2017 18:30 Brøndby IF – VPS 2 – 0
13.07.2017 18:30 Altach – Dinamo Brest 1 – 1
13.07.2017 18:45 Liepajas – Suduva 0 – 2
13.07.2017 19:00 Östersunds FK – Galatasaray 2 – 0
13.07.2017 19:00 FC Vaduz – Odd Ballklubb 0 – 1
13.07.2017 19:00 FK Qabala – Jagiellonia Bialystok 1 – 1
13.07.2017 19:00 Apollon Limassol – FC Zaria 3 – 0
13.07.2017 19:00 Haugesund – Lech Poznan 3 – 2
13.07.2017 19:30 Valletta – Utrecht 0 – 0
13.07.2017 19:30 Astra Giurgiu – Zira 3 – 1
13.07.2017 19:45 FC Progres Niedercorn – AEL Limassol 0 – 1
13.07.2017 20:00 Beitar Jerusalem – Botev Plovdiv 1 – 1
13.07.2017 20:00 Norrköping – Trakai FK 2 – 1
13.07.2017 20:15 Slovan Bratislava – Lyngby 0 – 1
13.07.2017 20:30 Trencin – Bnei Yehuda 1 – 1
13.07.2017 20:30 Hajduk Split – Levski Sofia 1 – 0
13.07.2017 20:30 Sturm Graz – Mladost Podgorica 0 – 1
13.07.2017 20:45 Osijek – Luzern 2 – 0
13.07.2017 20:45 Cork City – AEK Larnaca 0 – 1
13.07.2017 20:45 Zeljeznicar – AIK 0 – 0
13.07.2017 20:45 Aberdeen – Siroki Brijeg 1 – 1
13.07.2017 21:00 Ferencvaros – FC Midtjylland 2 – 4
13.07.2017 21:00 Shamrock Rovers – Mladá Boleslav 2 – 3
13.07.2017 21:00 Panionios – Gorica 2 – 0
13.07.2017 22:00 Valur – Domzale 1 – 2
20.07.2017 17:00 Lyngby – Slovan Bratislava 2 – 1
20.07.2017 17:00 Dinamo Minsk – Rabotnicki 3 – 0
20.07.2017 18:00 Mladá Boleslav – Shamrock Rovers 2 – 0
20.07.2017 18:00 Helsinki – KF Shkendija 1 – 1
20.07.2017 18:00 Suduva – Liepajas 0 – 1
20.07.2017 18:00 Trakai FK – Norrköping 7 – 4
20.07.2017 18:00 VPS – Brøndby IF 2 – 1
20.07.2017 18:30 Dinamo Brest – Altach 0 – 3
20.07.2017 19:00 FC Midtjylland – Ferencvaros 3 – 1
20.07.2017 19:00 Levski Sofia – Hajduk Split 1 – 2
20.07.2017 19:00 FC Zaria – Apollon Limassol 1 – 2
20.07.2017 19:00 Odd Ballklubb – FC Vaduz 1 – 0
20.07.2017 19:00 AEK Larnaca – Cork City 1 – 0
20.07.2017 19:00 Zira – Astra Giurgiu 0 – 0
20.07.2017 19:00 Brann – Ruzomberok 0 – 2
20.07.2017 19:00 Bnei Yehuda – Trencin 2 – 0
20.07.2017 19:00 AIK – Zeljeznicar 2 – 0
20.07.2017 19:30 Botev Plovdiv – Beitar Jerusalem 4 – 0
20.07.2017 19:30 Fola – Inter Baku 4 – 1
20.07.2017 19:30 Utrecht – Valletta 3 – 1
20.07.2017 19:30 Galatasaray – Östersunds FK 1 – 1
20.07.2017 19:45 Luzern – Osijek 2 – 1
20.07.2017 20:00 Domzale – Valur 3 – 2
20.07.2017 20:00 Lech Poznan – Haugesund 2 – 0
20.07.2017 20:00 AEL Limassol – FC Progres Niedercorn 2 – 1
20.07.2017 20:00 Skenderbeu – Kairat Almaty 2 – 0
20.07.2017 20:30 Mladost Podgorica – Sturm Graz 0 – 3
20.07.2017 20:30 Røde Stjerne – Irtysh Pavlodar 2 – 0
20.07.2017 20:30 Jagiellonia Bialystok – FK Qabala 0 – 2
20.07.2017 20:45 Gorica – Panionios 2 – 3
20.07.2017 20:45 Siroki Brijeg – Aberdeen 0 – 2
20.07.2017 21:00 Videoton FC – Nomme JK Kalju 1 – 1
20.07.2017 21:15 KR Reykjavik – Maccabi Tel Aviv 0 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.06.2017 14:00 Shirak – Gorica 0 – 2
29.06.2017 16:00 Irtysh Pavlodar – Dunav Ruse 1 – 0
29.06.2017 16:45 Kairat Almaty – Atlantas Klaipeda 6 – 0
29.06.2017 17:00 Partizani – Botev Plovdiv 1 – 3
29.06.2017 17:00 Ventspils – Valur 0 – 0
29.06.2017 17:00 Pyunik – Slovan Bratislava 1 – 4
29.06.2017 17:20 Trencin – Torpedo Kutaisi 5 – 1
29.06.2017 17:30 Dinamo Minsk – NSÍ Runavík 2 – 1
29.06.2017 17:30 Levadia Tallinn – Cork City 0 – 2
29.06.2017 18:00 VPS – Ol Ljubljana 1 – 0
29.06.2017 18:00 KF Shkendija – Chisinau 3 – 0
29.06.2017 18:00 Shakhtyor Soligorsk – Suduva 0 – 0
29.06.2017 18:00 Dinamo Batumi – Jagiellonia Bialystok 0 – 1
29.06.2017 18:00 Chikhura – Altach 0 – 1
29.06.2017 18:30 Lyngby – Bangor City 1 – 0
29.06.2017 18:30 Nomme JK Kalju – B36 Tórshavn 2 – 1
29.06.2017 18:45 Ferencvaros – FK Jelgava 2 – 0
29.06.2017 18:45 Beitar Jerusalem – Vasas Budapest 4 – 3
29.06.2017 19:00 AEK Larnaca – Lincoln Red Imps FC 5 – 0
29.06.2017 19:00 Levski Sofia – Sutjeska 3 – 1
29.06.2017 19:00 Zira – Differdang03 2 – 0
29.06.2017 19:00 FC Zaria – FK Sarajevo 2 – 1
29.06.2017 19:00 Odd Ballklubb – Ballymena United 3 – 0
29.06.2017 19:00 Haugesund – Coleraine 7 – 0
29.06.2017 19:00 UE Santa Coloma – Osijek 0 – 2
29.06.2017 19:30 Fola – FC Milsami Orhei 2 – 1
29.06.2017 20:00 KI Klaksvik – AIK 0 – 0
29.06.2017 20:00 Norrköping – FC Prishtina 5 – 0
29.06.2017 20:00 Maccabi Tel Aviv – KF Tirana 2 – 0
29.06.2017 20:00 Bala Town – FC Vaduz 1 – 2
29.06.2017 20:00 FC Midtjylland – Derry City 6 – 1
29.06.2017 20:00 Skenderbeu – Sant Julia 1 – 0
29.06.2017 20:00 Connah's Quay – Helsinki 1 – 0
29.06.2017 20:00 Vojvodina – Ruzomberok 2 – 1
29.06.2017 20:30 Røde Stjerne – Floriana 3 – 0
29.06.2017 20:30 Siroki Brijeg – Ordabasy Shymkent 2 – 0
29.06.2017 20:30 Domzale – Flora Tallinn 2 – 0
29.06.2017 20:30 SP Tre Penne – Rabotnicki 0 – 1
29.06.2017 20:30 Mladost Podgorica – Gandzasar 1 – 0
29.06.2017 20:30 Mladost Lucani – Inter Baku 0 – 3
29.06.2017 20:45 Zeljeznicar – Zeta 1 – 0
29.06.2017 20:45 Crusaders – Liepajas 3 – 1
29.06.2017 20:45 Valletta – Folgore 2 – 0
29.06.2017 20:45 Videoton FC – Balzan FC 2 – 0
29.06.2017 20:45 St Joseph's – AEL Limassol 0 – 4
29.06.2017 20:45 St. Johnstone – Trakai FK 1 – 2
29.06.2017 20:45 Lech Poznan – Pelister 4 – 0
29.06.2017 20:45 Rangers – FC Progres Niedercorn 1 – 0
29.06.2017 21:15 Stjarnan – Shamrock Rovers 0 – 1
29.06.2017 21:15 KR Reykjavik – SJK 0 – 0
04.07.2017 17:45 Balzan FC – Videoton FC 3 – 3
04.07.2017 19:45 FC Progres Niedercorn – Rangers 2 – 0
06.07.2017 16:00 Chisinau – KF Shkendija 0 – 4
06.07.2017 16:00 AEL Limassol – St Joseph's 6 – 0
06.07.2017 17:00 Pelister – Lech Poznan 0 – 3
06.07.2017 17:00 KF Tirana – Maccabi Tel Aviv 0 – 3
06.07.2017 17:00 FC Milsami Orhei – Fola 1 – 1
06.07.2017 17:00 Suduva – Shakhtyor Soligorsk 2 – 1
06.07.2017 17:00 Ordabasy Shymkent – Siroki Brijeg 0 – 0
06.07.2017 17:30 Rabotnicki – SP Tre Penne 6 – 0
06.07.2017 17:30 FK Jelgava – Ferencvaros 0 – 1
06.07.2017 18:00 SJK – KR Reykjavik 0 – 2
06.07.2017 18:00 Helsinki – Connah's Quay 3 – 0
06.07.2017 18:00 Atlantas Klaipeda – Kairat Almaty 1 – 2
06.07.2017 18:00 Gandzasar – Mladost Podgorica 0 – 3
06.07.2017 18:00 Trakai FK – St. Johnstone 1 – 0
06.07.2017 18:00 Flora Tallinn – Domzale 2 – 3
06.07.2017 18:45 Liepajas – Crusaders 2 – 0
06.07.2017 19:00 FC Vaduz – Bala Town 3 – 0
06.07.2017 19:00 Dunav Ruse – Irtysh Pavlodar 0 – 2
06.07.2017 19:00 AIK – KI Klaksvik 5 – 0
06.07.2017 19:00 Ruzomberok – Vojvodina 2 – 0
06.07.2017 19:00 Differdang03 – Zira 1 – 2
06.07.2017 19:00 Slovan Bratislava – Pyunik 5 – 0
06.07.2017 19:00 Inter Baku – Mladost Lucani 2 – 0
06.07.2017 19:00 Torpedo Kutaisi – Trencin 0 – 3
06.07.2017 19:00 Botev Plovdiv – Partizani 1 – 0
06.07.2017 19:30 Bangor City – Lyngby 0 – 3
06.07.2017 19:30 NSÍ Runavík – Dinamo Minsk 0 – 2
06.07.2017 20:00 B36 Tórshavn – Nomme JK Kalju 1 – 2
06.07.2017 20:00 FC Prishtina – Norrköping 0 – 1
06.07.2017 20:00 FK Sarajevo – FC Zaria 7 – 7
06.07.2017 20:15 Ol Ljubljana – VPS 0 – 1
06.07.2017 20:30 Floriana – Røde Stjerne 3 – 3
06.07.2017 20:30 Altach – Chikhura 1 – 1
06.07.2017 20:30 Sant Julia – Skenderbeu 0 – 5
06.07.2017 20:30 Gorica – Shirak 2 – 2
06.07.2017 20:30 Jagiellonia Bialystok – Dinamo Batumi 4 – 0
06.07.2017 20:30 Zeta – Zeljeznicar 2 – 2
06.07.2017 20:30 Folgore – Valletta 0 – 1
06.07.2017 20:30 Sutjeska – Levski Sofia 0 – 0
06.07.2017 20:30 Vasas Budapest – Beitar Jerusalem 0 – 3
06.07.2017 20:45 Ballymena United – Odd Ballklubb 0 – 2
06.07.2017 20:45 Coleraine – Haugesund 0 – 0
06.07.2017 20:45 Cork City – Levadia Tallinn 4 – 2
06.07.2017 20:45 Osijek – UE Santa Coloma 4 – 0
06.07.2017 20:45 Derry City – FC Midtjylland 1 – 4
06.07.2017 21:00 Shamrock Rovers – Stjarnan 1 – 0
06.07.2017 22:00 Lincoln Red Imps FC – AEK Larnaca 1 – 1
06.07.2017 22:00 Valur – Ventspils 1 – 0