Roskilde Festival 2017 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
International
Europa League

Kampprogram for slutspillet

Dato Tid Kampe Resultat
16.02.2017 17:00 FC Krasnodar – Fenerbahce
16.02.2017 19:00 Olympiakos – Osmanlispor FK
16.02.2017 19:00 Ludogorets – FC København
16.02.2017 19:00 FK Rostov – Sparta Prag
16.02.2017 19:00 Gent – Tottenham
16.02.2017 19:00 Celta Vigo – Shakhtar Donetsk
16.02.2017 19:00 Gladbach – Fiorentina
16.02.2017 19:00 AZ Alkmaar – Lyon
16.02.2017 19:00 Astra Giurgiu – Genk
16.02.2017 21:05 Villarreal – Roma
16.02.2017 21:05 PAOK – Schalke 04
16.02.2017 21:05 Anderlecht – Zenit
16.02.2017 21:05 Manchester United – Saint Etienne
16.02.2017 21:05 Legia Warszawa – Ajax
16.02.2017 21:05 Hapoel Beer Sheva – Besiktas
16.02.2017 21:05 Athletic Bilbao – APOEL Nicosia
22.02.2017 18:00 Schalke 04 – PAOK
22.02.2017 18:00 Fenerbahce – FC Krasnodar
22.02.2017 18:00 Saint Etienne – Manchester United
23.02.2017 17:00 Osmanlispor FK – Olympiakos
23.02.2017 19:00 Ajax – Legia Warszawa
23.02.2017 19:00 Besiktas – Hapoel Beer Sheva
23.02.2017 19:00 Roma – Villarreal
23.02.2017 19:00 Zenit – Anderlecht
23.02.2017 19:00 APOEL Nicosia – Athletic Bilbao
23.02.2017 21:05 Lyon – AZ Alkmaar
23.02.2017 21:05 FC København – Ludogorets
23.02.2017 21:05 Fiorentina – Gladbach
23.02.2017 21:05 Genk – Astra Giurgiu
23.02.2017 21:05 Shakhtar Donetsk – Celta Vigo
23.02.2017 21:05 Sparta Prag – FK Rostov
23.02.2017 21:05 Tottenham – Gent

Gruppespillet

Gruppe AKVUTMP
Fenerbahce 64118-613
Manchester United 640212-412
Feyenoord 62133-77
Zorya 60242-82
Gruppe BKVUTMP
APOEL Nicosia 64028-612
Olympiakos 62227-68
Young Boys 62227-48
FC Astana 61235-115
Gruppe CKVUTMP
Saint Etienne 63308-512
Anderlecht 632116-811
Mainz 05 62318-109
FK Qabala 60065-140
Gruppe DKVUTMP
Zenit 650117-815
AZ Alkmaar 62226-108
Maccabi Tel Aviv 62137-97
Dundalk 61145-84
Gruppe EKVUTMP
Roma 633016-712
Astra Giurgiu 62227-108
Viktoria Plzen 61327-106
Austria Wien 612311-145
Gruppe FKVUTMP
Genk 640213-912
Athletic Bilbao 631210-1110
Rapid Wien 61327-86
Sassuolo 61239-115
Gruppe GKVUTMP
Ajax 642011-614
Celta Vigo 623110-79
Standard Liege 61418-67
Panathinaikos 60153-131
Gruppe HKVUTMP
Shakhtar Donetsk 660021-518
Gent 62229-138
Braga 61329-116
Konyaspor 60152-121
Gruppe IKVUTMP
Schalke 04 65019-315
FC Krasnodar 62138-87
Salzburg 62136-67
Nice 62045-116
Gruppe JKVUTMP
Fiorentina 641115-613
PAOK 63127-610
Qarabag FK 62137-127
Liberec 61147-124
Gruppe KKVUTMP
Sparta Prag 64028-612
Hapoel Beer Sheva 62226-68
Southampton 62226-48
Inter 62047-116
Gruppe LKVUTMP
Osmanlispor FK 631210-710
Villarreal 62319-89
FC Zürich 61325-76
Steaua Bukarest 61325-76
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2016 17:00 Qarabag FK – Liberec 2 – 2
15.09.2016 19:00 Astra Giurgiu – Austria Wien 2 – 3
15.09.2016 19:00 AZ Alkmaar – Dundalk 1 – 1
15.09.2016 19:00 APOEL Nicosia – FC Astana 2 – 1
15.09.2016 19:00 Young Boys – Olympiakos 0 – 1
15.09.2016 19:00 Zorya – Fenerbahce 1 – 1
15.09.2016 19:00 Mainz 05 – Saint Etienne 1 – 1
15.09.2016 19:00 Feyenoord – Manchester United 1 – 0
15.09.2016 19:00 Maccabi Tel Aviv – Zenit 3 – 4
15.09.2016 19:00 Anderlecht – FK Qabala 3 – 1
15.09.2016 19:00 Sassuolo – Athletic Bilbao 3 – 0
15.09.2016 19:00 Rapid Wien – Genk 3 – 2
15.09.2016 19:00 Viktoria Plzen – Roma 1 – 1
15.09.2016 21:05 Nice – Schalke 04 0 – 1
15.09.2016 21:05 Salzburg – FC Krasnodar 0 – 1
15.09.2016 21:05 Panathinaikos – Ajax 1 – 2
15.09.2016 21:05 Konyaspor – Shakhtar Donetsk 0 – 1
15.09.2016 21:05 PAOK – Fiorentina 0 – 0
15.09.2016 21:05 Standard Liege – Celta Vigo 1 – 1
15.09.2016 21:05 Braga – Gent 1 – 1
15.09.2016 21:05 Osmanlispor FK – Steaua Bukarest 2 – 0
15.09.2016 21:05 Southampton – Sparta Prag 3 – 0
15.09.2016 21:05 Inter – Hapoel Beer Sheva 0 – 2
15.09.2016 21:05 Villarreal – FC Zürich 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2016 17:00 FK Qabala – Mainz 05 2 – 3
29.09.2016 17:00 FC Astana – Young Boys 0 – 0
29.09.2016 19:00 Gent – Konyaspor 2 – 0
29.09.2016 19:00 Schalke 04 – Salzburg 3 – 1
29.09.2016 19:00 Sparta Prag – Inter 3 – 1
29.09.2016 19:00 FC Krasnodar – Nice 5 – 2
29.09.2016 19:00 Liberec – PAOK 1 – 2
29.09.2016 19:00 Shakhtar Donetsk – Braga 2 – 0
29.09.2016 19:00 Steaua Bukarest – Villarreal 1 – 1
29.09.2016 19:00 Ajax – Standard Liege 1 – 0
29.09.2016 19:00 Hapoel Beer Sheva – Southampton 0 – 0
29.09.2016 19:00 Fiorentina – Qarabag FK 5 – 1
29.09.2016 19:00 Celta Vigo – Panathinaikos 2 – 0
29.09.2016 19:00 FC Zürich – Osmanlispor FK 2 – 1
29.09.2016 21:05 Athletic Bilbao – Rapid Wien 1 – 0
29.09.2016 21:05 Genk – Sassuolo 3 – 1
29.09.2016 21:05 Olympiakos – APOEL Nicosia 0 – 1
29.09.2016 21:05 Dundalk – Maccabi Tel Aviv 1 – 0
29.09.2016 21:05 Fenerbahce – Feyenoord 1 – 0
29.09.2016 21:05 Manchester United – Zorya 1 – 0
29.09.2016 21:05 Saint Etienne – Anderlecht 1 – 1
29.09.2016 21:05 Austria Wien – Viktoria Plzen 0 – 0
29.09.2016 21:05 Zenit – AZ Alkmaar 5 – 0
29.09.2016 21:05 Roma – Astra Giurgiu 4 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2016 19:00 Inter – Southampton 1 – 0
20.10.2016 19:00 Osmanlispor FK – Villarreal 2 – 2
20.10.2016 19:00 Steaua Bukarest – FC Zürich 1 – 1
20.10.2016 19:00 Liberec – Fiorentina 1 – 3
20.10.2016 19:00 Standard Liege – Panathinaikos 2 – 2
20.10.2016 19:00 Qarabag FK – PAOK 2 – 0
20.10.2016 19:00 Konyaspor – Braga 1 – 1
20.10.2016 19:00 Shakhtar Donetsk – Gent 5 – 0
20.10.2016 19:00 Hapoel Beer Sheva – Sparta Prag 0 – 1
20.10.2016 19:00 FC Krasnodar – Schalke 04 0 – 1
20.10.2016 19:00 Celta Vigo – Ajax 2 – 2
20.10.2016 19:00 Salzburg – Nice 0 – 1
20.10.2016 21:05 Saint Etienne – FK Qabala 1 – 0
20.10.2016 21:05 Viktoria Plzen – Astra Giurgiu 1 – 2
20.10.2016 21:05 Roma – Austria Wien 3 – 3
20.10.2016 21:05 Genk – Athletic Bilbao 2 – 0
20.10.2016 21:05 Mainz 05 – Anderlecht 1 – 1
20.10.2016 21:05 Rapid Wien – Sassuolo 1 – 1
20.10.2016 21:05 Feyenoord – Zorya 1 – 0
20.10.2016 21:05 Olympiakos – FC Astana 4 – 1
20.10.2016 21:05 Manchester United – Fenerbahce 4 – 1
20.10.2016 21:05 Young Boys – APOEL Nicosia 3 – 1
20.10.2016 21:05 AZ Alkmaar – Maccabi Tel Aviv 1 – 2
20.10.2016 21:05 Dundalk – Zenit 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2016 17:00 FC Astana – Olympiakos 1 – 1
03.11.2016 19:00 Zorya – Feyenoord 1 – 1
03.11.2016 19:00 Fenerbahce – Manchester United 2 – 1
03.11.2016 19:00 Zenit – Dundalk 2 – 1
03.11.2016 19:00 Maccabi Tel Aviv – AZ Alkmaar 0 – 0
03.11.2016 19:00 Anderlecht – Mainz 05 6 – 1
03.11.2016 19:00 APOEL Nicosia – Young Boys 1 – 0
03.11.2016 19:00 Astra Giurgiu – Viktoria Plzen 1 – 1
03.11.2016 19:00 Athletic Bilbao – Genk 5 – 3
03.11.2016 19:00 FK Qabala – Saint Etienne 1 – 2
03.11.2016 19:00 Austria Wien – Roma 2 – 4
03.11.2016 19:00 Sassuolo – Rapid Wien 2 – 2
03.11.2016 21:05 Braga – Konyaspor 3 – 1
03.11.2016 21:05 Ajax – Celta Vigo 3 – 2
03.11.2016 21:05 Panathinaikos – Standard Liege 0 – 3
03.11.2016 21:05 PAOK – Qarabag FK 0 – 1
03.11.2016 21:05 Fiorentina – Liberec 3 – 0
03.11.2016 21:05 Southampton – Inter 2 – 1
03.11.2016 21:05 Gent – Shakhtar Donetsk 3 – 5
03.11.2016 21:05 Schalke 04 – FC Krasnodar 2 – 0
03.11.2016 21:05 Nice – Salzburg 0 – 2
03.11.2016 21:05 Sparta Prag – Hapoel Beer Sheva 2 – 0
03.11.2016 21:05 FC Zürich – Steaua Bukarest 0 – 0
03.11.2016 21:05 Villarreal – Osmanlispor FK 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2016 17:00 Zenit – Maccabi Tel Aviv 2 – 0
24.11.2016 17:00 Fenerbahce – Zorya 2 – 0
24.11.2016 17:00 FC Astana – APOEL Nicosia 2 – 1
24.11.2016 17:00 FK Qabala – Anderlecht 1 – 3
24.11.2016 19:00 Liberec – Qarabag FK 3 – 0
24.11.2016 19:00 Fiorentina – PAOK 2 – 3
24.11.2016 19:00 Ajax – Panathinaikos 2 – 0
24.11.2016 19:00 Schalke 04 – Nice 2 – 0
24.11.2016 19:00 FC Krasnodar – Salzburg 1 – 1
24.11.2016 19:00 Shakhtar Donetsk – Konyaspor 4 – 0
24.11.2016 19:00 Steaua Bukarest – Osmanlispor FK 2 – 1
24.11.2016 19:00 Celta Vigo – Standard Liege 1 – 1
24.11.2016 19:00 FC Zürich – Villarreal 1 – 1
24.11.2016 19:00 Hapoel Beer Sheva – Inter 3 – 2
24.11.2016 19:00 Sparta Prag – Southampton 1 – 0
24.11.2016 19:00 Gent – Braga 2 – 2
24.11.2016 21:05 Olympiakos – Young Boys 1 – 1
24.11.2016 21:05 Dundalk – AZ Alkmaar 0 – 1
24.11.2016 21:05 Manchester United – Feyenoord 4 – 0
24.11.2016 21:05 Saint Etienne – Mainz 05 0 – 0
24.11.2016 21:05 Athletic Bilbao – Sassuolo 3 – 2
24.11.2016 21:05 Roma – Viktoria Plzen 4 – 1
24.11.2016 21:05 Austria Wien – Astra Giurgiu 1 – 2
24.11.2016 21:05 Genk – Rapid Wien 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2016 17:00 Qarabag FK – Fiorentina 1 – 2
08.12.2016 17:00 Braga – Shakhtar Donetsk 2 – 4
08.12.2016 17:00 Villarreal – Steaua Bukarest 2 – 1
08.12.2016 17:00 Osmanlispor FK – FC Zürich 2 – 0
08.12.2016 17:00 Konyaspor – Gent 0 – 1
08.12.2016 17:00 PAOK – Liberec 2 – 0
08.12.2016 19:00 Rapid Wien – Athletic Bilbao 1 – 1
08.12.2016 19:00 Astra Giurgiu – Roma 0 – 0
08.12.2016 19:00 Viktoria Plzen – Austria Wien 3 – 2
08.12.2016 19:00 AZ Alkmaar – Zenit 3 – 2
08.12.2016 19:00 Mainz 05 – FK Qabala 2 – 0
08.12.2016 19:00 APOEL Nicosia – Olympiakos 2 – 0
08.12.2016 19:00 Young Boys – FC Astana 3 – 0
08.12.2016 19:00 Anderlecht – Saint Etienne 2 – 3
08.12.2016 19:00 Feyenoord – Fenerbahce 0 – 1
08.12.2016 19:00 Maccabi Tel Aviv – Dundalk 2 – 1
08.12.2016 19:00 Zorya – Manchester United 0 – 2
08.12.2016 21:05 Salzburg – Schalke 04 2 – 0
08.12.2016 21:05 Nice – FC Krasnodar 2 – 1
08.12.2016 21:05 Panathinaikos – Celta Vigo 0 – 2
08.12.2016 21:05 Standard Liege – Ajax 1 – 1
08.12.2016 21:05 Southampton – Hapoel Beer Sheva 1 – 1
08.12.2016 21:05 Inter – Sparta Prag 2 – 1
09.12.2016 12:30 Sassuolo – Genk 0 – 2
Advertisement

Internationale turneringer