LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
Træningskampe

Kampprogram for slutspillet

Dato Tid Kampe Resultat
04.01.2017 15:00 Torino – Monza 1 – 0
04.01.2017 19:10 Club Africain – Paris SG 0 – 3
05.01.2017 19:00 Almere City FC – Groningen 2 – 3
06.01.2017 11:00 St. Gallen – Winterthur 4 – 1
06.01.2017 14:00 Heracles – De Graafschap 2 – 0
06.01.2017 15:00 Mainz 05 – ADO Den Haag 1 – 1
06.01.2017 18:20 Vitesse – Cambuur 0 – 0
07.01.2017 13:30 Ajax – Excelsior 1 – 3
07.01.2017 14:00 Sparta Rotterdam – Gladbach II 0 – 1
07.01.2017 14:00 VVV-Venlo – Utrecht 0 – 0
07.01.2017 14:05 Ingolstadt – FC Heidenheim 3 – 0
07.01.2017 14:30 Zwolle – Nijmegen 2 – 1
07.01.2017 15:00 Mainz 05 – Feyenoord 0 – 2
07.01.2017 15:00 Aue – Twente 1 – 1
07.01.2017 15:05 Augsburg – AZ Alkmaar 1 – 1
07.01.2017 15:05 Heerenveen – Wolfsburg 2 – 1
07.01.2017 15:30 Bochum – FC Köln 0 – 1
07.01.2017 16:05 Dortmund – PSV Eindhoven 4 – 1
07.01.2017 16:30 RB Leipzig – Ajax 1 – 5
07.01.2017 17:00 Wolfsburg – ES Setif 0 – 0
08.01.2017 11:00 Osmanlispor FK – Mersin 1 – 3
08.01.2017 11:00 Freiburg – FC Vaduz 3 – 1
08.01.2017 12:00 Karabukspor – Alanyaspor 1 – 4
08.01.2017 14:00 Gaziantepspor – Eskisehirspor 5 – 0
08.01.2017 14:00 Adanaspor – Gaziantep BB 2 – 2
08.01.2017 14:30 Willem II – Gent 3 – 1
08.01.2017 15:00 MP Antalyaspor – Besiktas 4 – 2
08.01.2017 15:30 Hoffenheim – Groningen 2 – 1
08.01.2017 15:50 Estoril – Roda 1 – 1
08.01.2017 16:00 Bursaspor – Skenderbeu 0 – 0
08.01.2017 17:00 Fenerbahce – Denizlispor 5 – 1
08.01.2017 17:00 PSV Eindhoven – Freiburg 2 – 1
08.01.2017 17:00 Istanbul Basaksehir – Kukesi 3 – 1
08.01.2017 17:00 Fenerbahce – Go Ahead Eagles 0 – 0
08.01.2017 20:00 Estudiantes – Bayer Leverkusen 3 – 5
08.01.2017 22:45 Tampa Bay Rowdies – Wolfsburg 0 – 0
09.01.2017 12:00 FC Vaduz – Gladbach 0 – 0
09.01.2017 14:30 Karlsruhe – Werder Bremen 1 – 1
09.01.2017 15:05 Breda – Kortrijk 2 – 0
09.01.2017 16:00 Darmstadt – Preußen Münster 1 – 0
09.01.2017 16:50 Al-Nasr SC – Hamburger SV 0 – 5
09.01.2017 17:25 Al-Ettifaq – Galatasaray 3 – 1
09.01.2017 18:00 Club Brugge – Werder Bremen 1 – 1
10.01.2017 14:00 Würzburger Kickers – Gladbach 0 – 2
10.01.2017 15:00 Wolfsburg – Sion 2 – 1
10.01.2017 15:45 Gent – Yanbian 11 – 0
10.01.2017 16:00 Eupen – Bayern München 0 – 5
10.01.2017 16:00 Wolfsburg – Aue 0 – 0
10.01.2017 16:00 Basel – Le Mont LS 2 – 1
10.01.2017 17:00 Gladbach – Zulte-Waregem 2 – 1
10.01.2017 17:00 Oostende – Schalke 04 1 – 2
10.01.2017 17:05 Sion – Aue 0 – 0
10.01.2017 17:05 Young Boys – Schaffhausen 3 – 4
10.01.2017 20:45 Arbroath – Dundee FC 0 – 2
11.01.2017 12:05 Lugano – Chiasso 0 – 0
11.01.2017 12:05 Farense – RB Leipzig 0 – 6
11.01.2017 13:30 Bochum – Greuther Fürth 3 – 0
11.01.2017 14:00 Stuttgart – FC Köln 0 – 0
11.01.2017 14:00 Gateshead – Kilmarnock 1 – 1
11.01.2017 15:00 FC Heidenheim – Union Berlin 3 – 0
11.01.2017 15:00 Darmstadt – Genk 0 – 1
11.01.2017 16:00 Mallorca – Hertha Berlin 5 – 6
11.01.2017 17:00 Thun – Wohlen 4 – 0
11.01.2017 17:05 Sturm Graz – Kapfenberger SV 4 – 1
11.01.2017 18:05 Fenerbahce – Partizani 3 – 1
11.01.2017 19:30 Rupel Boom – Mechelen 4 – 4
12.01.2017 01:05 Bayer Leverkusen – Atletico MG 1 – 0
12.01.2017 12:00 Sandhausen – Lokeren 0 – 0
12.01.2017 12:00 Sion – 1860 München 0 – 0
12.01.2017 14:00 Sparta Prag – Freiburg 0 – 0
12.01.2017 14:30 Wil – Luzern 0 – 2
12.01.2017 15:00 Aue – Waasland-Beveren 0 – 0
12.01.2017 16:00 Augsburg – Hannover 96 1 – 1
12.01.2017 16:00 Poblense – Hertha Berlin 3 – 6
12.01.2017 18:00 Eupen – Shanghai SIPG FC 1 – 0
12.01.2017 18:00 Freiburg – Club Brugge 1 – 3
12.01.2017 18:00 Dortmund – Standard Liege 3 – 0
13.01.2017 01:00 Wolfsburg – Bahia 0 – 0
13.01.2017 12:30 Vålerenga – Asker 1 – 0
13.01.2017 13:00 FC Fredericia – SønderjyskE 1 – 1
13.01.2017 13:00 Al Hilal – FK Rostov 0 – 4
13.01.2017 14:30 St.Truiden – Sion 3 – 2
13.01.2017 15:00 Admira – First Vienna FC 1 – 1
13.01.2017 15:00 Oostende – Yanbian 1 – 0
13.01.2017 15:00 Austria Wien – SV Horn 0 – 1
13.01.2017 15:05 Westerlo – Shanghai Shenxin 1 – 1
13.01.2017 15:05 Henan Jianye – Hamburger SV 1 – 2
13.01.2017 15:30 Lokeren – Partick Thistle 5 – 2
13.01.2017 15:30 Hertha Berlin – Luneburger 0 – 0
13.01.2017 16:00 Standard Liege – FC Vaduz 3 – 4
13.01.2017 16:00 Würzburger Kickers – Royal Excel Mouscron 3 – 0
13.01.2017 16:00 Mattersburg – Floridsdorfer AC 3 – 2
13.01.2017 17:00 Sarpsborg 08 – Mjøndalen 1 – 0
14.01.2017 12:05 Wolfsberger AC – Kapfenberger SV 5 – 0
14.01.2017 13:00 Aldosivi – Union 0 – 2
14.01.2017 13:00 Lillestrøm – Florø 3 – 2
14.01.2017 13:35 Hansa Rostock – FC Nordsjælland 2 – 1
14.01.2017 14:00 Grasshoppers – Winterthur 3 – 1
14.01.2017 14:00 Darmstadt – Bochum 2 – 1
14.01.2017 14:00 Zenit – Eintracht Frankfurt 0 – 0
14.01.2017 14:00 Ried – Vorwärts Steyr 0 – 1
14.01.2017 14:05 Chemnitz – Schalke 04 2 – 1
14.01.2017 14:30 Kortrijk – Mechelen 0 – 0
14.01.2017 15:00 Fortuna Düsseldorf – Bayern München 1 – 4
14.01.2017 15:00 Sturm Graz – Wiener Neustadt 3 – 1
14.01.2017 15:05 Rapid Wien – Gersthofer SV 11 – 0
14.01.2017 15:05 Karlsruhe – Luzern 1 – 0
14.01.2017 15:30 Hoffenheim – AaB 2 – 0
14.01.2017 15:35 Braunschweig – Werder Bremen 2 – 1
14.01.2017 16:20 Gladbach – Mainz 05 0 – 1
14.01.2017 17:00 Basel – St. Pauli 1 – 2
14.01.2017 17:05 St. Gallen – CS Universitatea Craiova 1 – 2
14.01.2017 17:35 Fortuna Düsseldorf – Gladbach 2 – 0
14.01.2017 18:45 Bayern München – Mainz 05 2 – 1
15.01.2017 13:30 Ingolstadt – Nürnberg 0 – 0
15.01.2017 13:30 Brøndby IF – KFUM Roskilde 7 – 0
15.01.2017 14:00 Sonnenhof Großaspach – Hoffenheim 1 – 4
15.01.2017 14:00 Sogndal – Førde 5 – 0
15.01.2017 14:00 Oldenburg – Werder Bremen 0 – 0
15.01.2017 14:00 Mainz 05 – Thun 3 – 1
15.01.2017 15:00 Young Boys – Hannover 96 1 – 2
15.01.2017 15:30 RB Leipzig – Rangers 4 – 0
15.01.2017 18:30 Lugano – Kaiserslautern 1 – 2
16.01.2017 11:30 Cadiz – Lausanne 0 – 1
16.01.2017 14:05 Changchun Yatai – Zenit 2 – 5
16.01.2017 16:00 Würzburger Kickers – FC Vaduz 2 – 0
16.01.2017 16:00 Lokomotiv Moskva – Werder Bremen II 2 – 0
17.01.2017 02:10 Gimnasia LP – Banfield 1 – 4
17.01.2017 12:00 Thun – Aarau 6 – 1
17.01.2017 12:00 Sion – Shakhtar Donetsk 0 – 0
17.01.2017 13:00 Aldosivi – Quilmes 1 – 0
17.01.2017 14:00 Sohar – Zenit 1 – 14
17.01.2017 14:00 FC Ufa – CFR Cluj 0 – 2
17.01.2017 14:00 Bayer Leverkusen – Bochum 2 – 1
17.01.2017 15:00 Luzern – Braunschweig 0 – 2
17.01.2017 15:00 AC Horsens – Esbjerg fB 1 – 2
17.01.2017 16:05 Mattersburg – Haladas 2 – 0
17.01.2017 16:30 Altach – Wattens 4 – 0
17.01.2017 17:00 FC Nordsjælland – B93 3 – 1
17.01.2017 18:15 ASKOe Oedt – Ried 1 – 4
17.01.2017 18:30 Paderborn – Dortmund 1 – 6
17.01.2017 18:40 St. Gallen – Hibernians 6 – 2
18.01.2017 12:10 Vitoria de Setubal – 1860 München 0 – 0
18.01.2017 13:05 Rosario Central – Patronato de Parana 1 – 2
18.01.2017 13:35 Videoton FC – Zenit 1 – 1
18.01.2017 14:00 Wolfsberger AC – Domzale 0 – 1
18.01.2017 15:00 Young Boys – Würzburger Kickers 2 – 0
18.01.2017 15:10 Austria Wien – Trinec 2 – 2
18.01.2017 15:30 Anzhi Makhachkala – Pandurii 1 – 1
18.01.2017 15:30 Lugano – Yanbian 5 – 0
18.01.2017 15:35 Nürnberg – Sion 3 – 2
18.01.2017 16:00 Sturm Graz – SC Gleisdorf 3 – 0
18.01.2017 17:00 Rapid Wien – FCM Arkadia Traiskirchen 7 – 1
18.01.2017 18:00 Lugano – Ulsan Hyundai 0 – 0
19.01.2017 01:00 Vasco da Gama – Corinthians 1 – 4
19.01.2017 12:00 Astra Giurgiu – Spartak Moskva 0 – 0
19.01.2017 13:05 Lillestrøm – Kongsvinger 2 – 1
19.01.2017 13:05 Henan Jianye – FK Rostov 1 – 3
19.01.2017 14:00 Lokomotiv Tashkent – Zenit 0 – 0
19.01.2017 14:00 AaB – Hobro 2 – 0
19.01.2017 14:00 Salzburg – LASK Linz 3 – 1
19.01.2017 15:00 SønderjyskE – Holstein Kiel 1 – 1
19.01.2017 15:05 FC Orenburg – Kairat Almaty 0 – 3
19.01.2017 15:30 Arsenal Tula – Ludogorets 1 – 1
19.01.2017 15:30 AGF – Aarhus Fremad 5 – 1
19.01.2017 16:00 Lokomotiv Moskva – Basel 1 – 2
19.01.2017 16:00 Lausanne – Stuttgart 0 – 1
19.01.2017 17:05 Sandefjord – Fram Larvik 1 – 3
20.01.2017 02:10 Gimnasia LP – Racing Club 1 – 1
20.01.2017 12:30 Vålerenga – Strømmen 3 – 2
20.01.2017 12:35 Nest Sotra – Brann 2 – 4
20.01.2017 13:00 FC Roskilde – OB 0 – 2
20.01.2017 13:20 Tigre – Godoy Cruz 1 – 2
20.01.2017 13:20 Quilmes – Union 0 – 1
20.01.2017 14:00 FC Nordsjælland – FC Helsingør 0 – 1
20.01.2017 14:00 St. Gallen – Terek Grozny 0 – 0
20.01.2017 14:00 FC Midtjylland – Vendsyssel 2 – 2
20.01.2017 14:00 Stabæk – Follo 3 – 0
20.01.2017 14:00 Lokomotiv Tashkent – Zenit 0 – 0
20.01.2017 14:15 Admira – LASK Linz 0 – 1
20.01.2017 14:45 Tigre – Godoy Cruz 2 – 0
20.01.2017 14:50 Quilmes – Union 0 – 1
20.01.2017 15:00 Mattersburg – Nitra 3 – 1
20.01.2017 15:00 Krylya Sovetov Samara – Pandurii 2 – 2
20.01.2017 15:35 Lechia Gdansk – Terek Grozny 4 – 3
20.01.2017 16:00 Grasshoppers – Legia Warszawa 0 – 0
20.01.2017 16:00 Lugano – Xamax 0 – 2
20.01.2017 16:00 Luzern – Dynamo Dresden 1 – 1
20.01.2017 17:00 Thun – Le Mont LS 0 – 0
20.01.2017 17:00 Sarpsborg 08 – Ull/Kisa 7 – 1
20.01.2017 18:30 Aalesund – Brattvåg 3 – 0
21.01.2017 00:35 Olimpo – Huracan 4 – 0
21.01.2017 02:10 Atletico Tucuman – Independiente 0 – 0
21.01.2017 12:00 Lyngby – HIK 5 – 2
21.01.2017 12:00 FC Vaduz – Chur 97 0 – 0
21.01.2017 12:00 PFC CSKA-Sofia – Basel 0 – 0
21.01.2017 12:05 Vasalunds IF – AIK 0 – 4
21.01.2017 12:55 AC Horsens – Randers FC 1 – 1
21.01.2017 13:00 FC København – Halmstad 3 – 0
21.01.2017 13:00 FC Fredericia – Esbjerg fB 1 – 2
21.01.2017 13:05 Colon – Patronato de Parana 1 – 1
21.01.2017 13:05 Huracan – Lanus 1 – 1
21.01.2017 13:05 Instituto – Belgrano 0 – 1
21.01.2017 13:10 Velez Sarsfield – Sarmiento 1 – 0
21.01.2017 14:00 FC Ufa – Lech Poznan 0 – 0
21.01.2017 14:00 Ried – Kapfenberger SV 4 – 3
21.01.2017 14:00 Rapid Wien – Wiener Neustadt 1 – 2
21.01.2017 14:00 Brøndby IF – Hvidovre 3 – 0
21.01.2017 14:05 Jönköpings Södra – Husqvarna FF 2 – 0
21.01.2017 14:20 Sogndal – Florø 2 – 0
21.01.2017 14:30 Colon – Patronato de Parana 1 – 0
21.01.2017 15:00 Ranheim – Östersunds FK 1 – 3
21.01.2017 15:00 FC Orenburg – Inter Baku 1 – 1
21.01.2017 15:05 Sturm Graz – Domzale 2 – 0
21.01.2017 15:30 CSKA Moskva – Wohlen 3 – 0
21.01.2017 18:00 St. Gallen – Karlsruhe 2 – 0
22.01.2017 00:05 Corinthians – Sao Paulo 3 – 4
22.01.2017 02:15 Boca Juniors – Estudiantes 2 – 0
22.01.2017 10:05 Astra Giurgiu – Ural 4 – 2
22.01.2017 12:00 CSKA Moskva – Piast Gliwice 2 – 0
22.01.2017 12:00 OB – Nykøbing FC 4 – 1
22.01.2017 12:00 Chievo – FC Voluntari 0 – 0
22.01.2017 13:00 Henan Jianye – FC Krasnodar 0 – 1
22.01.2017 14:00 Örebro – Sirius 2 – 4
22.01.2017 15:00 SKN St. Pölten – Rudar Velenje 1 – 0
22.01.2017 15:00 RW Erfurt – Dortmund 0 – 0
22.01.2017 15:30 Anzhi Makhachkala – Aktobe 0 – 1
22.01.2017 16:05 Lokomotiv Moskva – PFC CSKA-Sofia 1 – 2
22.01.2017 18:00 FC Viitorul Constanta – Ural 0 – 1
23.01.2017 02:10 Rosario Central – Talleres 4 – 5
23.01.2017 14:30 Talleres – Aldosivi 0 – 2
23.01.2017 15:00 Arsenal Tula – Shakhter Karagandy 0 – 1
23.01.2017 15:30 Zaglebie Lubin – Terek Grozny 1 – 1
23.01.2017 15:30 Austria Wien – Lechia Gdansk 0 – 0
24.01.2017 02:10 Independiente – Racing Club 0 – 3
24.01.2017 12:00 Alanyaspor – Jagiellonia Bialystok 0 – 0
24.01.2017 12:55 Velez Sarsfield – Defensa y Justicia 0 – 1
24.01.2017 13:00 Vejle – AGF 1 – 1
24.01.2017 13:30 Olimpo – Godoy Cruz 2 – 1
24.01.2017 16:00 Grasshoppers – Altach 1 – 2
24.01.2017 16:05 Austria Lustenau – FC Vaduz 3 – 0
24.01.2017 18:30 Thun – FC Köniz 2 – 0
25.01.2017 02:10 Boca Juniors – San Lorenzo 2 – 2
25.01.2017 12:00 Rubin Kazan – Suwon Bluewings 0 – 0
25.01.2017 12:10 Pakhtakor Tashkent – FC Krasnodar 0 – 2
25.01.2017 12:30 Salzburg – FK Riga 1 – 0
25.01.2017 13:00 Hobro – SønderjyskE 3 – 0
25.01.2017 13:00 Viborg – Skive 3 – 0
25.01.2017 14:05 Stuttgart – Luzern 3 – 0
25.01.2017 15:00 SKN St. Pölten – Slaven 0 – 1
25.01.2017 15:00 Wolfsberger AC – CS Universitatea Craiova 0 – 4
25.01.2017 15:05 Xamax – Lausanne 4 – 1
25.01.2017 15:05 Basel – Chiasso 2 – 0
25.01.2017 15:05 Amkar – Botosani 0 – 3
25.01.2017 15:05 Rapid Wien – Ferencvaros 1 – 0
25.01.2017 15:30 Austria Wien – Hajduk Split 0 – 0
25.01.2017 18:00 Vasalunds IF – Djurgården 0 – 2
26.01.2017 02:10 Aldosivi – River Plate 3 – 1
26.01.2017 12:05 PFC CSKA-Sofia – Rubin Kazan 2 – 4
26.01.2017 14:00 Esbjerg fB – FC Nordsjælland 1 – 1
26.01.2017 15:30 Altach – Piast Gliwice 1 – 3
26.01.2017 15:35 Steaua Bukarest – Terek Grozny 1 – 1
26.01.2017 17:00 Schaffhausen – St. Gallen 5 – 1
26.01.2017 18:00 Haugesund – Vidar 1 – 2
27.01.2017 02:10 Atletico Tucuman – Racing Club 1 – 1
27.01.2017 11:00 Lyngby – HB Køge 0 – 1
27.01.2017 13:00 FC Wacker Innsbruck – FC Vaduz 1 – 0
27.01.2017 13:00 Gimnasia LP – Defensa y Justicia 0 – 1
27.01.2017 13:00 Lanus – Godoy Cruz 0 – 0
27.01.2017 13:05 Velez Sarsfield – Talleres 0 – 0
27.01.2017 13:05 Salzburg – Pakhtakor Tashkent 0 – 0
27.01.2017 14:00 FC Midtjylland – Silkeborg 1 – 2
27.01.2017 15:35 AaB – Häcken 1 – 0
27.01.2017 16:00 Halmstad – Östers IF 2 – 0
27.01.2017 16:40 Austria Wien – Shakhtar Donetsk 2 – 2
27.01.2017 17:00 Aalesund – Hødd 4 – 0
27.01.2017 18:05 Sandefjord – Notodden 5 – 3
27.01.2017 18:30 Vålerenga – Zenit 0 – 1
27.01.2017 19:30 Levanger – Östersunds FK 0 – 1
28.01.2017 02:10 Estudiantes – San Lorenzo 0 – 1
28.01.2017 10:00 Ural – Aris Limassol F.C. 0 – 0
28.01.2017 11:05 Ural – Astra Giurgiu 0 – 1
28.01.2017 12:00 Chiasso – Luzern 0 – 0
28.01.2017 12:30 Bærum – Stabæk 1 – 2
28.01.2017 13:00 Syrianska – AIK 0 – 4
28.01.2017 13:00 Helsingborg – OB 1 – 0
28.01.2017 13:00 Tigre – Sarmiento 0 – 0
28.01.2017 13:00 Randers FC – Viborg 0 – 0
28.01.2017 13:00 AIK – AFC Eskilstuna 0 – 0
28.01.2017 13:00 Union – Atlético de Rafaela 1 – 1
28.01.2017 13:00 Lillestrøm – Strømmen 5 – 0
28.01.2017 13:05 Arsenal de Sarandí – Temperley 2 – 2
28.01.2017 13:30 Huracan – Banfield 1 – 2
28.01.2017 14:00 Rosenborg – Ranheim 3 – 1
28.01.2017 14:00 Spartak Moskva – Zilina 5 – 1
28.01.2017 14:00 Luzern – Kriens 5 – 2
28.01.2017 14:05 Amkar – FK Vardar Skopje 1 – 1
28.01.2017 14:10 Brøndby IF – FC Roskilde 1 – 0
28.01.2017 14:30 Union – Atlético de Rafaela 3 – 0
28.01.2017 14:30 Basel – Esbjerg fB 1 – 0
28.01.2017 15:00 Rapid Wien – Piast Gliwice 2 – 1
28.01.2017 15:00 Wil – Lugano 2 – 4
28.01.2017 15:00 IFK Göteborg – Sarpsborg 08 0 – 1
28.01.2017 15:00 GIF Sundsvall – Sirius 1 – 2
28.01.2017 15:00 SKN St. Pölten – Inter Zapresic 1 – 0
28.01.2017 15:00 Fram Larvik – Strømsgodset 1 – 6
28.01.2017 15:00 Young Boys – Xamax 1 – 1
28.01.2017 15:30 FK Rostov – Jagiellonia Bialystok 2 – 2
28.01.2017 15:30 Thun – Servette 5 – 1
28.01.2017 16:00 Sturm Graz – Sparta Prag 0 – 5
28.01.2017 16:00 Jönköpings Södra – IK Frej Täby 0 – 1
28.01.2017 16:05 Malmø FF – FC Helsingør 0 – 1
28.01.2017 16:05 Ural – Pogon Szczecin 0 – 0
28.01.2017 16:10 AIK – Sollentuna FF 0 – 1
28.01.2017 16:30 Shakhtar Donetsk – Norrköping 6 – 1
28.01.2017 16:40 Chiasso – Sion 2 – 4
28.01.2017 17:00 Austria Wien – FK Rostov 0 – 0
28.01.2017 18:00 Zenit – Legia Warszawa 2 – 0
29.01.2017 01:25 Velez Sarsfield – San Lorenzo 0 – 0
29.01.2017 02:15 Boca Juniors – River Plate 0 – 2
29.01.2017 13:05 Sogndal – Kristiansund BK 2 – 0
29.01.2017 14:00 Brommapojkarna – Hammarby 1 – 3
29.01.2017 14:00 St. Gallen – FC Zürich 2 – 3
29.01.2017 14:05 Beroe – FC Ufa 0 – 2
29.01.2017 14:30 Aarau – Grasshoppers 1 – 4
29.01.2017 15:05 Krylya Sovetov Samara – Podbrezova 1 – 1
29.01.2017 15:05 Dynamo Moskva – Tomsk 2 – 1
29.01.2017 15:30 CSKA Moskva – AC Horsens 4 – 0
29.01.2017 15:40 Ried – Daejeon Citizen 1 – 1
29.01.2017 16:05 Osijek – Lokomotiv Moskva 1 – 2
29.01.2017 20:05 Palmeiras – Ponte Preta 1 – 1
30.01.2017 13:00 Esbjerg fB – Vejle 4 – 2
30.01.2017 18:00 Kalmar FF – Odd Ballklubb 1 – 3
31.01.2017 02:10 Independiente – Racing Club 7 – 8
31.01.2017 09:00 FC Orenburg – FC Zaria 2 – 1
31.01.2017 12:00 Terek Grozny – Jagiellonia Bialystok 0 – 0
31.01.2017 14:00 Gladbach – Bochum 1 – 4
31.01.2017 14:00 SKN St. Pölten – NK Lokomotiva 8 – 7
31.01.2017 14:00 Spartak Moskva – FC København 2 – 1
31.01.2017 15:00 RNK Split – Tomsk 0 – 1
31.01.2017 15:00 Dunav Ruse – FC Orenburg 0 – 1
31.01.2017 15:30 Austria Wien – Floridsdorfer AC 0 – 0
31.01.2017 15:30 Austria Wien – Ritzing 9 – 1
31.01.2017 15:35 FK Rostov – Zilina 3 – 1
31.01.2017 16:00 Norrköping – Mattersburg 1 – 3
31.01.2017 16:00 Elfsborg – AFC Eskilstuna 1 – 1
31.01.2017 16:05 Sturm Graz – Liberec 1 – 1
31.01.2017 16:10 Terek Grozny – Rabotnicki 0 – 2
31.01.2017 17:20 Silkeborg – Brabrand 2 – 0
31.01.2017 21:40 Union – Rosario Central 0 – 1
01.02.2017 12:00 Dunav Ruse – FC Ufa 0 – 0
01.02.2017 13:00 Velez Sarsfield – Temperley 1 – 0
01.02.2017 14:35 FC Nordsjælland – Vålerenga 2 – 1
01.02.2017 15:00 Altach – Flora Tallinn 0 – 1
01.02.2017 15:05 Arsenal Tula – Maribor 1 – 1
01.02.2017 15:30 Ried – Cracovia 0 – 0
01.02.2017 16:05 IFK Göteborg – Sandefjord 3 – 1
01.02.2017 16:30 Odd Ballklubb – Zenit 1 – 1
02.02.2017 12:30 Brøndby IF – Jeonbuk FC 4 – 2
02.02.2017 13:00 Vendsyssel – Randers FC 3 – 2
02.02.2017 13:05 Stabæk – Kongsvinger 2 – 0
02.02.2017 13:45 FC Ufa – Levski Sofia 0 – 1
02.02.2017 14:00 Trencin – Tromsø 1 – 4
02.02.2017 14:00 Botev Plovdiv – Anzhi Makhachkala 1 – 2
02.02.2017 14:30 FC Midtjylland – Skive 4 – 1
02.02.2017 15:00 Krylya Sovetov Samara – Zeljeznicar 0 – 0
02.02.2017 16:00 Lokomotiv Moskva – Admira 0 – 0
02.02.2017 16:00 Viktoria Plzen – CSKA Moskva 0 – 0
02.02.2017 18:30 Strømsgodset – Kalmar FF 1 – 1
03.02.2017 11:00 Sturm Graz – UT Arad 1 – 1
03.02.2017 12:00 Sturm Graz – CSKA Moskva 0 – 0
03.02.2017 13:00 Silkeborg – Lyngby 1 – 0
03.02.2017 14:00 Lokomotiv Moskva – Videoton FC 2 – 0
03.02.2017 14:05 KF Shkendija – FK Rostov 1 – 1
03.02.2017 14:30 Rapid Wien – Bohemians 1905 0 – 0
03.02.2017 15:00 Haladas – Austria Wien 0 – 1
03.02.2017 15:30 Shinnik Yaroslavl – Tomsk 0 – 1
03.02.2017 15:30 Terek Grozny – FC Zbrojovka Brno 3 – 1
03.02.2017 15:35 Lokomotiv Plovdiv – FK Rostov 2 – 2
03.02.2017 16:00 Sturm Graz – Chisinau 2 – 1
03.02.2017 16:05 SønderjyskE – PFC CSKA-Sofia 1 – 0
03.02.2017 16:35 Elfsborg – Halmstad 1 – 1
03.02.2017 17:00 Aalesund – Kristiansund BK 0 – 2
03.02.2017 18:00 Brøndby IF – Häcken 0 – 0
03.02.2017 18:00 Legia Warszawa – FC Nordsjælland 1 – 1
03.02.2017 18:00 Sparta Prag – Zenit 2 – 0
03.02.2017 18:00 Mattersburg – Wiener SK 4 – 0
03.02.2017 18:45 FC Krasnodar – Videoton FC 0 – 0
03.02.2017 18:45 Viking – Brodd 2 – 0
04.02.2017 09:30 Molde – Häcken 3 – 2
04.02.2017 10:05 Osijek – Rubin Kazan 2 – 1
04.02.2017 10:30 Malmø FF – Östersunds FK 0 – 2
04.02.2017 12:00 GIF Sundsvall – Djurgården 0 – 0
04.02.2017 12:00 SKN St. Pölten – Ritzing 0 – 0
04.02.2017 12:30 FC København – Jeonbuk FC 0 – 1
04.02.2017 13:00 Newells Old Boys – Atlético de Rafaela 0 – 0
04.02.2017 13:00 Gimnasia LP – Arsenal de Sarandí 2 – 0
04.02.2017 13:00 Lillestrøm – Sarpsborg 08 4 – 0
04.02.2017 13:00 Union – Patronato de Parana 1 – 2
04.02.2017 13:05 Tigre – Defensa y Justicia 1 – 1
04.02.2017 13:30 Talleres – Colon 4 – 1
04.02.2017 13:30 Estudiantes – Huracan 0 – 2
04.02.2017 14:00 Wolfsberger AC – FC Liefering 2 – 0
04.02.2017 14:00 Independiente – San Lorenzo 0 – 1
04.02.2017 14:00 Mattersburg – Kapfenberger SV 3 – 0
04.02.2017 14:00 FC Orenburg – Slovacko 2 – 3
04.02.2017 15:00 Elazigspor – Anzhi Makhachkala 0 – 0
04.02.2017 15:00 Rapid Wien – Schwechat 4 – 0
04.02.2017 15:20 Altach – FC Wacker Innsbruck 1 – 1
04.02.2017 15:30 AC Horsens – Seongnam FC 2 – 1
04.02.2017 15:45 Lyngby – Skovshoved 0 – 0
04.02.2017 16:00 GIF Sundsvall – Levanger 5 – 1
04.02.2017 16:00 Viking – Madla 6 – 0
05.02.2017 11:00 Rubin Kazan – Shonan Bellmare 2 – 1
05.02.2017 14:00 Norrköping – IK Frej Täby 6 – 1
05.02.2017 14:05 Salzburg – Rosenborg 2 – 0
05.02.2017 15:00 Arsenal Tula – Radnik Bijeljina 1 – 0
05.02.2017 15:30 LASK Linz – Strømsgodset 0 – 2
05.02.2017 15:30 Terek Grozny – Dukla Praha 2 – 3
05.02.2017 15:30 Anzhi Makhachkala – FK Vardar Skopje 1 – 2
05.02.2017 15:30 Lokomotiv Moskva – Shonan Bellmare 0 – 2
05.02.2017 16:00 FC Krasnodar – Slavia Prag 1 – 2
05.02.2017 16:30 Ural – Rad Beograd 1 – 1
05.02.2017 19:00 Zenit – OB 1 – 1
06.02.2017 10:00 FK Rostov – Tromsø 3 – 1
06.02.2017 12:00 Ural – FC Ufa 0 – 1
06.02.2017 12:00 Alashkert FC – Krylya Sovetov Samara 0 – 0
06.02.2017 12:00 Esbjerg fB – Chisinau 0 – 0
06.02.2017 15:00 Slavia Sofia – Terek Grozny 1 – 3
06.02.2017 15:00 Krylya Sovetov Samara – FC Sheriff 0 – 2
06.02.2017 15:00 Ried – BW Linz 4 – 0
06.02.2017 15:00 FC Krasnodar – Suwon Bluewings 3 – 0
06.02.2017 15:05 Amkar – Zeljeznicar 0 – 0
06.02.2017 15:30 CSKA Moskva – Esbjerg fB 0 – 0
06.02.2017 15:30 Buducnost Podgorica – Tomsk 1 – 1
06.02.2017 16:00 Lokomotiv Moskva – SønderjyskE 1 – 0
06.02.2017 18:30 FC Nordsjælland – Kalmar FF 1 – 0
07.02.2017 09:00 Brøndby IF – IFK Göteborg 2 – 2
07.02.2017 09:30 FC Orenburg – Khimki 0 – 0
07.02.2017 10:30 Zenit – Seongnam FC 0 – 0
07.02.2017 12:00 CSKA Moskva – LASK Linz 1 – 0
07.02.2017 12:00 FC København – Guangzhou Evergrande 0 – 0
07.02.2017 13:00 Molde – FC København 1 – 1
07.02.2017 13:05 Randers FC – Bohemians 1905 2 – 0
07.02.2017 15:00 FC Orenburg – Atyrau 2 – 0
07.02.2017 17:00 First Vienna FC – Austria Wien 0 – 4
07.02.2017 19:00 Hammarby – Helsinki 2 – 3
08.02.2017 12:00 FC Midtjylland – AIK 5 – 4
08.02.2017 12:40 Las Palmas B – Brann 0 – 1
08.02.2017 13:00 Malmø FF – Sirius 3 – 1
08.02.2017 13:35 Banfield – Velez Sarsfield 2 – 2
08.02.2017 14:00 Anzhi Makhachkala – Dukla Praha 1 – 2
08.02.2017 15:00 Ural – Cukaricki 1 – 1
08.02.2017 15:00 FC Krasnodar – Haugesund 2 – 2
08.02.2017 15:00 Ulsan Hyundai – Viborg 0 – 0
08.02.2017 15:05 Chisinau – Viborg 2 – 2
08.02.2017 16:00 Viktoria Plzen – OB 2 – 0
08.02.2017 17:00 Östersunds FK – Halmstad 1 – 1
08.02.2017 18:10 AC Horsens – Middelfart 2 – 0
08.02.2017 22:10 DC United – Jönköpings Södra 3 – 2
09.02.2017 12:00 FC Krasnodar – Rubin Kazan 0 – 0
09.02.2017 15:00 Arsenal Tula – FC Milsami Orhei 3 – 3
09.02.2017 15:00 Marbella – FC Krasnodar 0 – 4
09.02.2017 15:00 Terek Grozny – FK Vardar Skopje 3 – 1
09.02.2017 19:00 Norrköping – Helsinki 4 – 3
10.02.2017 11:00 Sarpsborg 08 – Sandefjord 1 – 1
10.02.2017 12:00 Sandefjord – Fredrikstad 0 – 0
10.02.2017 12:00 AC Horsens – SønderjyskE 2 – 3
10.02.2017 12:00 FC Midtjylland – Häcken 1 – 2
10.02.2017 12:00 Lillestrøm – Odd Ballklubb 1 – 3
10.02.2017 12:00 Zenit – Bohemians 1905 0 – 0
10.02.2017 13:00 Sarpsborg 08 – Kongsvinger 2 – 0
10.02.2017 13:00 Silkeborg – Hobro 4 – 0
10.02.2017 13:00 Gimnasia LP – Temperley 0 – 2
10.02.2017 14:30 Gimnasia LP – Temperley 2 – 1
10.02.2017 15:00 Ranheim – Kristiansund BK 2 – 2
10.02.2017 16:00 Molde – Guangzhou Evergrande 0 – 0
10.02.2017 17:00 Osijek – Spartak Moskva 1 – 1
10.02.2017 18:30 Helsingborg – Lyngby 1 – 3
10.02.2017 21:00 Patronato de Parana – Atlético de Rafaela 3 – 2
10.02.2017 21:00 Talleres – Huracan 0 – 0
10.02.2017 22:50 Belgrano – Godoy Cruz 1 – 5
11.02.2017 00:40 Belgrano – Godoy Cruz 1 – 3
11.02.2017 10:30 Östersunds FK – Sirius 4 – 0
11.02.2017 12:00 Hammarby – Norrköping 0 – 2
11.02.2017 12:50 Defensa y Justicia – Lanus 1 – 0
11.02.2017 13:00 Atlético de Rafaela – Colon 0 – 0
11.02.2017 13:00 FC København – Rosenborg 0 – 2
11.02.2017 13:00 Ol Ljubljana – Randers FC 1 – 1
11.02.2017 13:00 AIK – IFK Göteborg 1 – 2
11.02.2017 14:00 Ural – Partizan Beograd 0 – 2
11.02.2017 14:00 Viking – Start 1 – 1
11.02.2017 15:00 GIF Sundsvall – AFC Eskilstuna 2 – 0
11.02.2017 17:15 Ural – Zenit Petersborg 2 3 – 1
11.02.2017 22:10 Newells Old Boys – Colon 0 – 0
12.02.2017 00:00 Boca Juniors – Aldosivi 1 – 3
12.02.2017 13:00 AGF – Esbjerg fB 2 – 1
12.02.2017 13:10 Austria Lustenau – Stabæk 0 – 2
12.02.2017 14:00 OB – Brøndby IF 0 – 0
12.02.2017 15:00 Djurgården – Vålerenga 0 – 3
12.02.2017 15:00 FC Nordsjælland – Elfsborg 4 – 3
12.02.2017 15:00 Assyriska FF – Hammarby 2 – 2
13.02.2017 12:30 Brann – Sogndal 0 – 0
13.02.2017 14:00 Brøndby IF – OB 0 – 0
13.02.2017 14:10 Rubin Kazan – Spartak Moskva 4 – 2
13.02.2017 17:30 AaB – Odd Ballklubb 2 – 1
14.02.2017 10:35 Rubin Kazan – Hebei CFFC 3 – 1
14.02.2017 14:30 Ural – Yenisey Krasnoyarsk 0 – 2
14.02.2017 15:00 FC Sheriff – Amkar 2 – 1
14.02.2017 16:00 Kalmar FF – Halmstad 2 – 1
14.02.2017 16:00 FC Ufa – Chisinau 3 – 0
14.02.2017 17:00 Lokomotiv Moskva – Linense 0 – 0
14.02.2017 18:30 Darmstadt – Rot-Weiss Darmstadt 7 – 1
15.02.2017 18:00 Cartagena – CSKA Moskva 1 – 2
16.02.2017 09:35 FC Orenburg – Saburtalo 1 – 1
16.02.2017 14:00 OB – HB Køge 2 – 3
16.02.2017 15:05 FC Orenburg – Tobol Kostanay 0 – 0
16.02.2017 15:05 Krylya Sovetov Samara – Pakhtakor Tashkent 1 – 0
16.02.2017 15:05 Udinese – Terek Grozny 4 – 2
16.02.2017 17:00 Spartak Moskva – Aalesund 3 – 1
17.02.2017 12:00 Kristiansund BK – Lillestrøm 0 – 0
17.02.2017 13:00 Union – Sarmiento 0 – 0
17.02.2017 13:00 Independiente – Temperley 4 – 2
17.02.2017 14:00 Molde – Bodø/Glimt 0 – 2
17.02.2017 15:00 Sandefjord – Tromsø 0 – 5
17.02.2017 15:00 Anzhi Makhachkala – Sagadam 2 – 0
17.02.2017 16:00 Viking – Jerv 2 – 0
17.02.2017 16:00 Strømsgodset – Dynamo Kiev 0 – 2
17.02.2017 17:00 AFC Eskilstuna – Assyriska FF 2 – 3
17.02.2017 17:15 Ural – Spartak Nalchik 0 – 1
17.02.2017 17:30 Kristiansund BK – Krylya Sovetov Samara 0 – 0
17.02.2017 17:30 Kristiansund BK – FC Ufa 0 – 1
18.02.2017 00:30 Union – Sarmiento 0 – 0
18.02.2017 02:00 San Martin San Juan – River Plate 1 – 1
18.02.2017 12:00 Stabæk – Vålerenga 0 – 0
18.02.2017 12:00 Vålerenga – Stabæk 2 – 1
18.02.2017 12:30 Viking – Vidar 0 – 0
18.02.2017 13:00 Boca Juniors – Tigre 1 – 1
18.02.2017 13:00 San Lorenzo – Talleres 4 – 1
18.02.2017 13:35 Rosario Central – Velez Sarsfield 1 – 2
18.02.2017 14:05 Belgrano – Olimpo 4 – 1
18.02.2017 14:40 Rosario Central – Velez Sarsfield 1 – 1
18.02.2017 14:45 Boca Juniors – Tigre 2 – 0
18.02.2017 15:00 Arsenal Tula – Pakhtakor Tashkent 0 – 0
18.02.2017 15:00 Lokomotiv Moskva – Beijing Guoan 1 – 1
18.02.2017 15:00 Haugesund – Nest Sotra 3 – 2
18.02.2017 15:15 Amkar – Aktobe 1 – 0
18.02.2017 17:00 Lokomotiv Moskva – Hebei CFFC 1 – 0
18.02.2017 22:45 Newells Old Boys – Colon 1 – 1
19.02.2017 01:25 Racing Club – Huracan 4 – 3
19.02.2017 13:00 Sogndal – Åsane 0 – 2
19.02.2017 15:05 Ural – Ventspils 0 – 1
19.02.2017 16:00 CSKA Moskva – Sarpsborg 08 3 – 1
19.02.2017 17:00 Gorica – Terek Grozny 1 – 0
19.02.2017 17:05 Aalesund – Shandong Luneng 1 – 1
20.02.2017 11:00 Rubin Kazan – Seongnam FC 2 – 0
20.02.2017 12:00 Kristiansund BK – Tromsø 0 – 0
20.02.2017 12:00 Tomsk – Torpedo Kutaisi 1 – 1
20.02.2017 15:00 Krylya Sovetov Samara – Tosno 4 – 2
20.02.2017 15:30 Anzhi Makhachkala – Kairat Almaty 1 – 0
20.02.2017 16:00 Kristiansund BK – Sandefjord 1 – 0
21.02.2017 14:05 Arsenal Tula – FC Astana 0 – 0
21.02.2017 15:00 Lillestrøm – Tromsø 2 – 0
21.02.2017 15:00 FC Orenburg – Dynamo Moskva 1 – 1
21.02.2017 16:00 Strømsgodset – Hebei CFFC 0 – 0
21.02.2017 18:00 Rubin Kazan – Sarpsborg 08 0 – 0
22.02.2017 15:05 Vicenza – Terek Grozny 1 – 1
22.02.2017 15:30 CSKA Moskva – FC Ufa 1 – 0
22.02.2017 16:00 Lokomotiv Moskva – Strømsgodset 0 – 1
22.02.2017 17:00 Odd Ballklubb – Notodden 4 – 0
22.02.2017 18:00 Molde – Hødd 8 – 0
22.02.2017 18:15 Kalmar FF – FK Karlskrona 2 – 2
23.02.2017 12:00 Krylya Sovetov Samara – Dinamo Minsk 0 – 0
23.02.2017 14:00 Mjøndalen – Rubin Kazan 0 – 1
23.02.2017 15:30 Anzhi Makhachkala – Atyrau 0 – 1
23.02.2017 15:35 Krylya Sovetov Samara – Kairat Almaty 0 – 1
23.02.2017 16:00 Sarpsborg 08 – Shakhtyor Soligorsk 0 – 1
23.02.2017 19:10 Zhetysu Taldykorgan – Tomsk 3 – 1
24.02.2017 11:05 Start – Rubin Kazan 0 – 0
24.02.2017 11:50 Ural – Tyumen 2 – 4
24.02.2017 12:00 FC Orenburg – Altyn Asyr 0 – 0
24.02.2017 12:10 Lanus – Velez Sarsfield 0 – 2
24.02.2017 12:30 Sarmiento – Union 1 – 1
24.02.2017 13:05 Arsenal de Sarandí – Defensa y Justicia 2 – 2
24.02.2017 13:25 Lanus – Velez Sarsfield 1 – 0
24.02.2017 15:00 FC Orenburg – Okzhetpes Kokshetau 2 – 0
24.02.2017 16:00 Vålerenga – Hebei CFFC 3 – 1
24.02.2017 17:00 Haugesund – Viking 2 – 2
24.02.2017 18:30 Bodø/Glimt – Krylya Sovetov Samara 0 – 0
25.02.2017 13:05 Estudiantes – Aldosivi 5 – 2
25.02.2017 14:30 Ural – Baltika 0 – 7
25.02.2017 15:00 Malmø FF – Brann 2 – 1
25.02.2017 15:00 Arsenal Tula – Dinamo Tbilisi 2 – 1
25.02.2017 15:10 Rosenborg – GIF Sundsvall 1 – 1
25.02.2017 16:00 CSKA Moskva – Bodø/Glimt 3 – 0
25.02.2017 17:00 Anzhi Makhachkala – Irtysh Pavlodar 2 – 3
25.02.2017 22:00 San Lorenzo – Gimnasia LP 0 – 1
26.02.2017 01:45 Boca Juniors – Colon 2 – 1
26.02.2017 15:10 Östers IF – Jönköpings Södra 1 – 0
26.02.2017 15:30 Tomsk – Okzhetpes Kokshetau 0 – 0
26.02.2017 17:30 Spartak Moskva – Sarpsborg 08 1 – 0
27.02.2017 16:05 Dinamo Brest – Sandefjord 1 – 0
27.02.2017 16:05 Vålerenga – Shakhtyor Soligorsk 1 – 2
27.02.2017 18:25 Hammarby – Enskede IK 2 – 2
28.02.2017 12:00 Spartak Moskva – Vålerenga 0 – 0
28.02.2017 14:00 IK Frej Täby – AFC Eskilstuna 1 – 1
28.02.2017 16:00 Kalmar FF – Häcken 0 – 0
28.02.2017 17:30 Spartak Moskva – Sogndal 4 – 1
28.02.2017 19:00 Molde – Tromsø 2 – 1
03.03.2017 14:00 Odd Ballklubb – Viking 4 – 1
03.03.2017 18:00 Haugesund – Vard Haugesund 2 – 0
04.03.2017 13:05 Temperley – Quilmes 0 – 0
04.03.2017 14:00 Strømsgodset – Lillestrøm 2 – 0
04.03.2017 14:00 Molde – Kristiansund BK 0 – 0
04.03.2017 16:00 Åsane – Brann 1 – 2
04.03.2017 16:00 Viking – Bryne 0 – 0
04.03.2017 16:00 GIF Sundsvall – Umeå 1 – 0
05.03.2017 13:30 AFC Eskilstuna – Syrianska 2 – 1
05.03.2017 15:00 Malmø FF – Rosenborg 1 – 1
05.03.2017 16:00 Vålerenga – IFK Mariehamn 6 – 0
06.03.2017 16:00 Shakhtyor Soligorsk – Sogndal 0 – 2
06.03.2017 18:00 Hammarby – Västerås SK 1 – 1
06.03.2017 18:00 Tromsø – Tromsdalen 2 – 0
07.03.2017 15:05 Stabæk – Strømmen 3 – 3
07.03.2017 18:35 SC Hessen Dreieich – Eintracht Frankfurt 2 – 1
09.03.2017 12:00 Lillestrøm – Sogndal 4 – 0
09.03.2017 17:00 Rosenborg – Helsinki 2 – 1
10.03.2017 14:00 Stabæk – Sandefjord 1 – 0
10.03.2017 14:00 Halmstad – Falkenbergs FF 2 – 0
10.03.2017 15:00 Odd Ballklubb – Jerv 3 – 2
10.03.2017 15:30 Haugesund – Ranheim 2 – 3
10.03.2017 15:30 Haugesund – Ull/Kisa 0 – 0
10.03.2017 18:00 Brann – Viking 1 – 2
11.03.2017 12:00 Halmstad – Örgryte 0 – 0
11.03.2017 12:00 GIF Sundsvall – AIK 0 – 0
11.03.2017 13:00 Molde – SJK 1 – 0
11.03.2017 13:00 Gefle – Djurgården 0 – 0
11.03.2017 15:00 Malmø FF – Jönköpings Södra 1 – 0
11.03.2017 15:00 Örgryte – Kalmar FF 3 – 0
11.03.2017 16:00 Kristiansund BK – Aalesund 1 – 1
12.03.2017 13:05 Rosenborg – FH Hafnarfjordur 1 – 1
12.03.2017 14:00 Helsingborg – Kristianstads FF 2 – 0
12.03.2017 16:00 Sarpsborg 08 – Strømsgodset 2 – 1
14.03.2017 18:00 Viking – Ranheim 0 – 0
14.03.2017 18:15 Sogndal – Hødd 1 – 2
14.03.2017 18:30 Viking – Ull/Kisa 1 – 0
15.03.2017 16:30 Molde – FH Hafnarfjordur 4 – 1
16.03.2017 14:30 St.Truiden – Lommel 6 – 1
16.03.2017 15:00 Aalesund – Odd Ballklubb 1 – 3
16.03.2017 16:30 Brann – Haugesund 1 – 1
16.03.2017 18:00 Örebro – Hammarby 3 – 2
17.03.2017 14:00 Odd Ballklubb – Rosenborg 0 – 0
17.03.2017 15:00 Rosenborg – Östersunds FK 0 – 0
17.03.2017 15:30 Rosenborg – Ranheim 4 – 1
17.03.2017 16:05 Roeselare – Standard Liege 1 – 1
17.03.2017 17:00 Sirius – AIK 0 – 1
18.03.2017 13:00 Sirius – Brommapojkarna 0 – 0
18.03.2017 13:00 Mjøndalen – Lillestrøm 1 – 2
18.03.2017 13:00 AFC Eskilstuna – Gefle 3 – 2
18.03.2017 13:00 Sirius – Brommapojkarna 0 – 0
18.03.2017 13:05 Halmstad – Trelleborgs FF 3 – 1
18.03.2017 13:30 Strømsgodset – Sogndal 5 – 0
18.03.2017 14:00 Helsingborg – Häcken 0 – 0
18.03.2017 14:05 Djurgården – Tromsø 3 – 1
18.03.2017 15:00 IFK Göteborg – Kalmar FF 1 – 1
18.03.2017 16:00 Molde – Malmø FF 1 – 1
18.03.2017 16:00 Kristiansund BK – Levanger 1 – 1
18.03.2017 16:00 Viking – Sandnes 3 – 3
18.03.2017 16:00 Vålerenga – Sandefjord 4 – 0
18.03.2017 16:15 GIF Sundsvall – Jönköpings Södra 0 – 0
19.03.2017 16:00 Sarpsborg 08 – Stabæk 3 – 1
20.03.2017 17:00 Norrköping – Åtvidaberg 1 – 4
21.03.2017 13:00 Elfsborg – Odd Ballklubb 2 – 1
21.03.2017 14:00 Utrecht – Breda 1 – 1
22.03.2017 14:00 Bochum – ADO Den Haag 1 – 2
22.03.2017 15:30 Wolfsburg – Bielefeld 1 – 1
22.03.2017 16:05 Lokeren – Twente 3 – 1
22.03.2017 16:35 VFB Ginsheim – Darmstadt 1 – 7
22.03.2017 18:30 Oldenburg – Werder Bremen 0 – 6
22.03.2017 20:15 Feyenoord – Dordrecht 2 – 0
23.03.2017 14:00 Go Ahead Eagles – FC Emmen 2 – 1
23.03.2017 15:00 Austria Wien – Gyirmot 2 – 0
23.03.2017 15:00 Torino – Pinerolo 11 – 0
23.03.2017 15:10 Chievo – Vigasio 3 – 0
23.03.2017 15:30 Ingolstadt – Stuttgart 0 – 1
23.03.2017 16:00 Malmø FF – AFC Eskilstuna 0 – 1
23.03.2017 16:00 IFK Göteborg – Falkenbergs FF 1 – 0
23.03.2017 18:00 Bergisch Gladbach – FC Köln 1 – 7
23.03.2017 18:30 Hannover 96 – Schalke 04 3 – 1
23.03.2017 20:00 Marbella – Club Brugge 0 – 2
24.03.2017 11:45 Osasuna – Real Sociedad 1 – 0
24.03.2017 14:00 Hertha Berlin – Hertha Berlin II 3 – 1
24.03.2017 14:05 St. Gallen – Austria Lustenau 3 – 1
24.03.2017 15:00 Hammarby – Ilves 4 – 0
24.03.2017 15:00 Royal Excel Mouscron – Union St.-Gilloise 1 – 1
24.03.2017 15:00 Mainz 05 – Karlsruhe 1 – 1
24.03.2017 15:00 Mattersburg – BW Linz 4 – 0
24.03.2017 15:00 Grasshoppers – Schaffhausen 1 – 1
24.03.2017 15:00 St.Truiden – Charleroi 1 – 1
24.03.2017 15:00 Winterthur – FC Vaduz 0 – 2
24.03.2017 15:05 Ried – Dukla Praha 2 – 1
24.03.2017 15:05 Lille – Red Star 3 – 0
24.03.2017 16:05 Gladbach – St. Pauli 4 – 4
24.03.2017 17:00 Lillestrøm – Kristiansund BK 1 – 1
24.03.2017 18:00 Würzburger Kickers – Eintracht Frankfurt 1 – 0
24.03.2017 18:15 Roeselare – Waasland-Beveren 0 – 2
25.03.2017 11:00 Atalanta – Chiasso 7 – 0
25.03.2017 11:00 Sampdoria – Lugano 2 – 0
25.03.2017 13:00 Besiktas – Astra Giurgiu 1 – 3
25.03.2017 13:00 Östersunds FK – VPS 5 – 1
25.03.2017 14:00 Kalmar FF – Östers IF 2 – 1
25.03.2017 14:00 Sirius – Gefle 4 – 0
25.03.2017 14:00 Kongsvinger – Vålerenga 2 – 1
25.03.2017 14:00 Örebro – IFK Mariehamn 4 – 1
25.03.2017 14:00 Djurgården – Viking 2 – 0
25.03.2017 14:10 Alanyaspor – Bandirmaspor 5 – 4
25.03.2017 15:00 Udinese – NK Istra 1961 0 – 1
25.03.2017 15:00 MP Antalyaspor – Giresunspor 3 – 2
25.03.2017 15:00 Trelleborgs FF – Häcken 0 – 0
25.03.2017 15:00 Jönköpings Södra – IFK Värnamo 5 – 1
25.03.2017 15:00 GIF Sundsvall – Brommapojkarna 0 – 0
25.03.2017 16:00 Strømsgodset – Sandefjord 2 – 2
25.03.2017 16:00 Odd Ballklubb – Start 3 – 4
25.03.2017 16:00 Halmstad – Elfsborg 0 – 2
25.03.2017 16:00 Aalesund – Molde 5 – 1
25.03.2017 16:00 IK Frej Täby – GIF Sundsvall 0 – 1
25.03.2017 16:00 Brann – Sogndal 1 – 2
25.03.2017 17:00 Metz – Standard Liege 2 – 2
25.03.2017 18:00 Røde Stjerne – Spartak Moskva 2 – 1
26.03.2017 10:35 Zenit – FC Ufa 1 – 0
26.03.2017 13:00 CSKA Moskva – Arsenal Tula 2 – 0
26.03.2017 14:00 AIK – Norrköping 2 – 0
26.03.2017 15:00 Eupen – Raeren Reserves 0 – 0
26.03.2017 15:10 Trabzonspor – Samsunspor 0 – 0
26.03.2017 15:30 First Vienna FC – Rapid Wien 0 – 4
26.03.2017 16:00 Tromsø – Bodø/Glimt 3 – 3
26.03.2017 16:00 Mjøndalen – Stabæk 0 – 3
26.03.2017 18:00 Sarpsborg 08 – Fredrikstad 4 – 0
26.03.2017 18:00 Haugesund – Sandnes 1 – 0
27.03.2017 12:00 Anzhi Makhachkala – Legion Dynamo 1 – 0
27.03.2017 12:30 Amkar – Dinamo Kirov 4 – 0
28.03.2017 14:30 Besiktas – Ümraniyespor 2 – 1
28.03.2017 19:00 Thun – Breitenrain 5 – 0
30.03.2017 15:10 Avezzano – Pescara 1 – 5
31.03.2017 19:00 Antwerpen – Westerlo 1 – 1
05.04.2017 18:10 Royal Excel Mouscron – Antwerpen 2 – 1
24.05.2017 12:00 Sydney FC – Liverpool
13.07.2017 15:00 Sydney FC – Arsenal
15.07.2017 15:00 Western Sydney Wanderers FC – Arsenal
15.07.2017 22:00 L.A. Galaxy – Manchester United
17.07.2017 22:00 Real Salt Lake – Manchester United
22.07.2017 12:00 Arsenal – Chelsea
03.08.2017 03:00 MLS All-Stars – Real Madrid
30.08.2017 12:00 Kickers Offenbach – Bayern München
Advertisement

Internationale turneringer