LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
Venskabskampe

Kampprogram for slutspillet

Dato Tid Kampe Resultat
01.01.2017 12:00 Uganda – Libyen 0 – 0
04.01.2017 14:35 Tunesien – Uganda 2 – 0
04.01.2017 17:00 Marokko – Burkina Faso 1 – 0
05.01.2017 14:35 Cameroun – DR Congo 2 – 0
06.01.2017 12:00 Marokko – Iran 0 – 0
07.01.2017 17:00 Mali – Burkina Faso 1 – 2
07.01.2017 17:05 Algeriet – Mauretanien 3 – 1
08.01.2017 13:45 Sverige – Elfenbenskysten 1 – 2
08.01.2017 15:00 Senegal – Libyen 2 – 1
08.01.2017 16:35 Uganda – Slovakiet 3 – 1
08.01.2017 17:05 Egypten – Tunesien 1 – 0
09.01.2017 15:05 Marokko – Finland 0 – 1
10.01.2017 12:00 Algeriet – Mali 0 – 0
10.01.2017 13:00 Kina – Island 0 – 2
10.01.2017 16:00 Saudi-Arabien – Slovenien 0 – 0
10.01.2017 17:00 Algeriet – Mauretanien 6 – 0
10.01.2017 18:05 Cameroun – Zimbabwe 1 – 1
11.01.2017 12:35 Chile – Kroatien 5 – 2
11.01.2017 14:00 Elfenbenskysten – Uganda 3 – 0
11.01.2017 15:30 Congo – Senegal 0 – 2
12.01.2017 16:45 Sverige – Slovakiet 6 – 0
13.01.2017 16:00 Slovenien – Finland 2 – 0
14.01.2017 08:35 Kina – Kroatien 5 – 4
14.01.2017 16:00 Saudi-Arabien – Cambodia 7 – 2
15.01.2017 08:35 Island – Chile 0 – 1
17.01.2017 16:00 Qatar – Moldova 1 – 1
22.01.2017 20:10 Bermuda – Canada 2 – 4
23.01.2017 14:00 Usbekistan – Georgien 2 – 2
25.01.2017 14:15 Georgien – Jordan 0 – 1
26.01.2017 00:50 Brasilien – Colombia 1 – 0
29.01.2017 22:30 USA – Serbien 0 – 0
04.02.2017 01:30 USA – Jamaica 1 – 0
09.02.2017 04:15 Mexico – Island 1 – 0
12.02.2017 15:00 Usbekistan – Armenien 0 – 0
17.02.2017 02:40 Honduras – Jamaica 0 – 1
22.02.2017 18:30 San Marino – Andorra 0 – 2
23.02.2017 01:15 Ecuador – Honduras 3 – 1
09.03.2017 17:05 Qatar – Aserbajdsjan 1 – 2
10.03.2017 12:00 Surinam – Trinidad og Tobago 0 – 0
11.03.2017 01:00 Trinidad og Tobago – Barbados 2 – 0
13.03.2017 13:00 Burundi – Djibouti 1 – 0
16.03.2017 22:05 Honduras – Nicaragua 2 – 0
17.03.2017 02:00 Nicaragua – Puerto Rico 0 – 0
18.03.2017 08:40 Iran – Irak 0 – 1
19.03.2017 18:00 San Marino – Moldova 0 – 2
21.03.2017 10:00 Indonesien – Myanmar 1 – 3
22.03.2017 12:00 Vietnam – Kinesisk Taipei 1 – 1
22.03.2017 12:00 Myanmar – Ækvatorialguinea 0 – 0
22.03.2017 12:30 Filippinerne – Malaysia 0 – 0
22.03.2017 12:30 Cambodia – Indien 2 – 3
22.03.2017 16:00 Yemen – Palæstina 0 – 1
22.03.2017 16:30 São Tomé og Príncipe – Madagaskar 0 – 1
22.03.2017 17:00 Djibouti – Sydsudan 2 – 0
22.03.2017 17:00 Cypern – Kasakhstan 3 – 1
22.03.2017 18:00 Tjekkiet – Litauen 3 – 0
22.03.2017 20:50 Skotland – Canada 1 – 1
22.03.2017 20:50 Tyskland – England 1 – 0
23.03.2017 01:05 Curaçao – El Salvador 1 – 1
23.03.2017 12:55 Kenya – Uganda 1 – 1
23.03.2017 17:00 Jordan – Hongkong 4 – 0
23.03.2017 17:00 Afghanistan – Singapore 2 – 1
23.03.2017 18:00 Bahrain – Tadjikistan 1 – 1
23.03.2017 21:00 Nigeria – Senegal 1 – 1
24.03.2017 13:00 Comorerne – Mauritius 2 – 0
24.03.2017 15:00 Libyen – Togo 0 – 0
24.03.2017 17:00 Rusland – Elfenbenskysten 0 – 2
24.03.2017 17:00 Mauretanien – Benin 1 – 0
24.03.2017 19:00 Tunesien – Cameroun 0 – 1
24.03.2017 20:00 Guinea – Gabon 2 – 2
24.03.2017 21:05 Marokko – Burkina Faso 2 – 0
25.03.2017 14:00 Sydafrika – Guinea-Bissau 3 – 1
25.03.2017 14:00 Botswana – Tanzania 0 – 2
26.03.2017 13:30 Madagaskar – São Tomé og Príncipe 3 – 2
26.03.2017 14:00 Kenya – DR Congo 2 – 1
27.03.2017 17:00 Mauretanien – Congo 2 – 1
27.03.2017 18:15 Tyrkiet – Moldova 3 – 1
27.03.2017 20:05 Senegal – Elfenbenskysten 1 – 1
27.03.2017 21:00 Nigeria – Burkina Faso
28.03.2017 13:30 Myanmar – Indien 0 – 1
28.03.2017 14:00 Mauritius – Comorerne 1 – 1
28.03.2017 15:30 Sydsudan – Djibouti 6 – 0
28.03.2017 16:00 Georgien – Letland 5 – 0
28.03.2017 17:00 Libanon – Hongkong 2 – 0
28.03.2017 18:00 Rusland – Belgien 3 – 3
28.03.2017 18:00 Estland – Kroatien 3 – 0
28.03.2017 18:00 Makedonien – Hviderusland 3 – 0
28.03.2017 18:00 Egypten – Togo 3 – 0
28.03.2017 18:00 Albanien – Bosnien 1 – 2
28.03.2017 19:15 Sydafrika – Angola 0 – 0
28.03.2017 20:00 Marokko – Tunesien 1 – 0
28.03.2017 20:05 Cameroun – Guinea 1 – 2
28.03.2017 20:05 Luxembourg – Kap Verde 0 – 2
28.03.2017 20:45 Irland – Island 0 – 1
28.03.2017 20:45 Østrig – Finland 1 – 1
28.03.2017 20:45 Portugal – Sverige 2 – 3
28.03.2017 20:50 Holland – Italien 1 – 2
28.03.2017 21:00 Frankrig – Spanien 0 – 2
29.03.2017 03:00 Nicaragua – Haiti 3 – 0
18.04.2017 14:00 Kenya – Malawi 0 – 0
22.04.2017 12:00 Madagaskar – Malawi 1 – 0
22.04.2017 14:00 Mauritius – Seychellerne 2 – 1
22.04.2017 15:00 Somalia – Sydsudan 1 – 2
29.04.2017 12:00 Seychellerne – Mauritius 1 – 1
29.04.2017 12:00 Malawi – Madagaskar 0 – 1
30.04.2017 01:30 Grenada – Trinidad og Tobago 2 – 2
30.04.2017 15:45 Sydsudan – Somalia 2 – 0
04.05.2017 18:00 Burkina Faso – Benin 1 – 1
07.05.2017 02:00 St. Kitts og Nevis – Barbados 2 – 1
11.05.2017 19:30 Senegal – Mauretanien 2 – 0
13.05.2017 17:15 Egypten – Yemen 1 – 0
14.05.2017 15:00 Mauretanien – Benin
21.05.2017 17:00 Benin – Burkina Faso 2 – 2
25.05.2017 09:00 Fiji – Salomonøerne 1 – 1
25.05.2017 12:00 Ghana – Benin 1 – 1
27.05.2017 12:00 Zambia – Etiopien 0 – 0
28.05.2017 01:00 Turks- og Caicosøerne – Bahamas
28.05.2017 01:00 Honduras – El Salvador
28.05.2017 01:30 Mexico – Kroatien
28.05.2017 05:00 Fiji – Salomonøerne
31.05.2017 19:30 Elfenbenskysten – Benin
31.05.2017 19:30 Marokko – Holland
31.05.2017 21:30 Italien – San Marino
01.06.2017 12:00 Irak – Jordan
01.06.2017 18:30 Togo – Nigeria
01.06.2017 20:45 Schweiz – Hviderusland
02.06.2017 02:00 Mexico – Irland
02.06.2017 12:00 Oman – Syrien
02.06.2017 21:00 Frankrig – Paraguay
02.06.2017 21:45 Nordirland – New Zealand
03.06.2017 02:30 Chile – Burkina Faso
03.06.2017 02:30 Nicaragua – Bolivia
03.06.2017 12:00 Uganda – Etiopien
03.06.2017 12:00 Gabon – Zambia
03.06.2017 13:00 Armenien – St. Kitts og Nevis 0 – 0
03.06.2017 17:00 Portugal – Cypern
04.06.2017 04:00 USA – Venezuela
04.06.2017 12:00 Lesotho – Mauretanien
04.06.2017 12:00 Togo – Comorerne
04.06.2017 12:00 DR Congo – Botswana
04.06.2017 12:00 Kenya – Angola
04.06.2017 18:00 Armenien – St. Kitts og Nevis
04.06.2017 19:00 Luxembourg – Albanien
04.06.2017 19:00 Irland – Uruguay
04.06.2017 19:30 Holland – Elfenbenskysten
04.06.2017 20:30 Montenegro – Iran
05.06.2017 12:00 Senegal – Uganda
05.06.2017 12:00 Egypten – Libyen
05.06.2017 19:45 Makedonien – Tyrkiet
05.06.2017 20:30 Ungarn – Rusland
05.06.2017 20:45 Belgien – Tjekkiet
06.06.2017 12:00 Afghanistan – Maldiverne
06.06.2017 12:00 Indien – Nepal
06.06.2017 12:00 Forenede Arabiske Emirater – Qatar
06.06.2017 17:00 Usbekistan – Thailand
06.06.2017 18:00 Ukraine – Malta
06.06.2017 19:00 Israel – Moldova
06.06.2017 20:45 Danmark – Tyskland
06.06.2017 23:00 Algeriet – Guinea
07.06.2017 12:00 Kina – Filippinerne
07.06.2017 12:00 Georgien – St. Kitts og Nevis
07.06.2017 12:00 Jordan – Vietnam 0 – 0
07.06.2017 12:00 Jordan – Hongkong
07.06.2017 12:00 Indien – Libanon 0 – 0
07.06.2017 12:25 Japan – Syrien
07.06.2017 19:00 Irak – Sydkorea
07.06.2017 20:00 Finland – Liechtenstein
07.06.2017 21:30 Spanien – Colombia
07.06.2017 21:45 Italien – Uruguay
07.06.2017 22:00 Bolivia – Nicaragua
08.06.2017 12:00 Nordkorea – Malaysia
08.06.2017 12:00 Cambodia – Indonesien
08.06.2017 22:00 Bermuda – Grenada
08.06.2017 23:00 Peru – Paraguay
09.06.2017 02:30 Ecuador – Venezuela
09.06.2017 12:05 Brasilien – Argentina
09.06.2017 18:00 Rusland – Chile
10.06.2017 15:00 Singapore – Kinesisk Taipei
10.06.2017 23:00 Bermuda – Grenada
12.06.2017 18:00 Hviderusland – New Zealand
12.06.2017 18:45 Letland – Estland
13.06.2017 11:15 Nepal – Yemen
13.06.2017 12:00 Bhutan – Maldiverne
13.06.2017 12:00 Macao – Myanmar
13.06.2017 12:05 Australien – Brasilien
13.06.2017 13:00 Cambodia – Afghanistan
13.06.2017 14:00 Hongkong – Nordkorea
13.06.2017 14:00 Singapore – Argentina
13.06.2017 14:00 Vietnam – Jordan
13.06.2017 15:00 Turkmenistan – Bahrain
13.06.2017 15:30 Indien – Kirgisistan
13.06.2017 15:45 Malaysia – Libanon
13.06.2017 18:00 Tadjikistan – Filippinerne
13.06.2017 19:45 Norge – Sverige
13.06.2017 20:00 Rumænien – Chile
13.06.2017 20:30 Cameroun – Colombia
13.06.2017 20:45 Palæstina – Oman
13.06.2017 21:00 Frankrig – England
14.06.2017 01:30 Canada – Curaçao
14.06.2017 02:30 Peru – Jamaica
14.06.2017 03:00 Ecuador – El Salvador
14.06.2017 12:00 Portugal – Colombia 0 – 0
17.06.2017 22:00 Curaçao – Nicaragua
25.06.2017 15:00 Tanzania – Malawi
25.06.2017 17:30 Mauritius – Angola
26.06.2017 17:00 Mozambique – Zimbabwe
26.06.2017 19:30 Madagaskar – Seychellerne
27.06.2017 17:00 Malawi – Mauritius
27.06.2017 19:30 Angola – Tanzania
28.06.2017 17:00 Zimbabwe – Madagaskar
28.06.2017 19:30 Seychellerne – Mozambique
29.06.2017 02:30 Mexico – Ghana
29.06.2017 17:00 Malawi – Angola
29.06.2017 17:00 Tanzania – Mauritius
30.06.2017 17:00 Mozambique – Madagaskar
30.06.2017 17:00 Zimbabwe – Seychellerne
01.07.2017 15:00 Botswana – Zambia
01.07.2017 17:30 Namibia – Lesotho
01.07.2017 22:45 USA – Ghana
14.07.2017 12:00 Guinea-Bissau – Guinea
14.07.2017 12:00 Comorerne – Lesotho
14.07.2017 12:00 Swaziland – Zambia
14.07.2017 12:00 Namibia – Zimbabwe
14.07.2017 12:00 Botswana – Sydafrika
14.07.2017 12:00 Tanzania – Rwanda
14.07.2017 12:00 Liberia – Mauretanien
14.07.2017 12:00 Djibouti – Etiopien
14.07.2017 12:00 Burundi – Sudan
14.07.2017 12:00 Gambia – Mali
14.07.2017 12:00 Togo – Benin
14.07.2017 12:00 Sierra Leone – Senegal
21.07.2017 12:00 Benin – Togo
21.07.2017 12:00 Mauretanien – Liberia
21.07.2017 12:00 Guinea – Guinea-Bissau
21.07.2017 12:00 Mali – Gambia
21.07.2017 12:00 Senegal – Sierra Leone
21.07.2017 12:00 Zambia – Swaziland
21.07.2017 12:00 Zimbabwe – Namibia
21.07.2017 12:00 Lesotho – Comorerne
21.07.2017 12:00 Sydafrika – Botswana
21.07.2017 12:00 Rwanda – Tanzania
21.07.2017 12:00 Sudan – Burundi
21.07.2017 12:00 Etiopien – Djibouti
11.08.2017 12:00 Burkina Faso – Ghana
11.08.2017 12:00 Congo – DR Congo
11.08.2017 12:00 Ækvatorialguinea – Gabon
11.08.2017 12:00 Algeriet – Libyen
11.08.2017 12:00 Egypten – Marokko
11.08.2017 12:00 Niger – Elfenbenskysten
11.08.2017 12:00 São Tomé og Príncipe – Cameroun
18.08.2017 12:00 DR Congo – Congo
18.08.2017 12:00 Marokko – Egypten
18.08.2017 12:00 Elfenbenskysten – Niger
18.08.2017 12:00 Ghana – Burkina Faso
18.08.2017 12:00 Libyen – Algeriet
18.08.2017 12:00 Gabon – Ækvatorialguinea
18.08.2017 12:00 Cameroun – São Tomé og Príncipe
30.08.2017 12:00 Afghanistan – Oman
05.09.2017 12:00 Malaysia – Hongkong
05.09.2017 12:00 Cambodia – Vietnam
05.09.2017 12:00 Jordan – Albanien
05.09.2017 12:00 Nordkorea – Libanon
05.09.2017 12:00 Filippinerne – Yemen
05.09.2017 12:00 Kirgisistan – Myanmar
05.09.2017 12:00 Macao – Indien
05.09.2017 12:00 Nepal – Tadjikistan
05.09.2017 12:00 Bhutan – Palæstina
05.09.2017 12:00 Oman – Maldiverne
02.10.2017 12:00 Indien – Palæstina
04.10.2017 12:00 Afghanistan – Tadjikistan
10.10.2017 12:00 Hongkong – Malaysia
10.10.2017 12:00 Libanon – Nordkorea
10.10.2017 12:00 Palæstina – Bhutan
10.10.2017 12:00 Vietnam – Cambodia
10.10.2017 12:00 Afghanistan – Jordan
10.10.2017 12:00 Maldiverne – Oman
10.10.2017 12:00 Myanmar – Kirgisistan
10.10.2017 12:00 Indien – Macao
10.10.2017 12:00 Tadjikistan – Nepal
10.10.2017 12:00 Yemen – Filippinerne
10.11.2017 12:00 Rusland – Argentina
12.11.2017 12:00 Malta – Estland
14.11.2017 12:00 Macao – Kirgisistan
14.11.2017 12:00 Indien – Myanmar
14.11.2017 12:00 Malaysia – Nordkorea
14.11.2017 12:00 Hongkong – Libanon
14.11.2017 12:00 Vietnam – Afghanistan
14.11.2017 12:00 Nepal – Filippinerne
14.11.2017 12:00 Bhutan – Oman
14.11.2017 12:00 Palæstina – Maldiverne
14.11.2017 12:00 Tadjikistan – Yemen
14.11.2017 12:00 Cambodia – Jordan
Advertisement

Internationale turneringer