LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
International
VM Kvalifikation UEFA 1. Runde (k)

Gruppespillet

VM Kvalifikation UEFA 1. Runde Gruppe 1 (k) (k)KVUTMP
Kasakhstan (k) 32104-27
Letland (k) 31207-35
Georgien (k) 31113-34
Estland (k) 30031-70
VM Kvalifikation UEFA 1. Runde Gruppe 2 (k) (k)KVUTMP
Albanien (k) 32105-37
Grækenland (k) 32018-26
Malta (k) 31113-24
Kosovo (k) 30033-120
VM Kvalifikation UEFA 1. Runde Gruppe 3 (k) (k)KVUTMP
Israel (k) 32109-07
Moldova (k) 32106-07
Litauen (k) 31022-43
Andorra (k) 30030-130
VM Kvalifikation UEFA 1. Runde Gruppe 4 (k) (k)KVUTMP
Færøerne (k) 33009-39
Tyrkiet (k) 320113-36
Montenegro (k) 31028-63
Luxembourg (k) 30033-210
VM Kvalifikation UEFA Gruppe 1 (k)KVUTMP
Bosnien (k) 00000-00
England (k) 00000-00
Kasakhstan (k) 00000-00
Rusland (k) 00000-00
Wales (k) 00000-00
VM Kvalifikation UEFA Gruppe 2 (k)KVUTMP
Albanien (k) 00000-00
Hviderusland (k) 00000-00
Polen (k) 00000-00
Skotland (k) 00000-00
Schweiz (k) 00000-00
VM Kvalifikation UEFA Gruppe 3 (k)KVUTMP
Irland (k) 00000-00
Nordirland (k) 00000-00
Holland (k) 00000-00
Norge (k) 00000-00
Slovakiet (k) 00000-00
VM Kvalifikation UEFA Gruppe 4 (k)KVUTMP
Kroatien (k) 00000-00
Danmark (k) 00000-00
Ungarn (k) 00000-00
Sverige (k) 00000-00
Ukraine (k) 00000-00
VM Kvalifikation UEFA Gruppe 5 (k)KVUTMP
Tjekkiet (k) 00000-00
Færøerne (k) 00000-00
Tyskland (k) 00000-00
Island (k) 00000-00
Slovenien (k) 00000-00
VM Kvalifikation UEFA Gruppe 6 (k)KVUTMP
Belgien (k) 00000-00
Italien (k) 00000-00
Moldova (k) 00000-00
Portugal (k) 00000-00
Rumænien (k) 00000-00
VM Kvalifikation UEFA Gruppe 7 (k)KVUTMP
Østrig (k) 00000-00
Finland (k) 00000-00
Israel (k) 00000-00
Serbien (k) 00000-00
Spanien (k) 00000-00
Videre til næste runde
Muligvis videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 12:00 Estland (k) – Letland (k) 0 – 4
06.04.2017 12:00 Albanien (k) – Kosovo (k) 3 – 2
06.04.2017 13:00 Moldova (k) – Andorra (k) 4 – 0
06.04.2017 14:00 Kasakhstan (k) – Georgien (k) 1 – 0
06.04.2017 14:00 Grækenland (k) – Malta (k) 1 – 0
06.04.2017 16:00 Tyrkiet (k) – Montenegro (k) 3 – 0
06.04.2017 17:30 Israel (k) – Litauen (k) 2 – 0
06.04.2017 20:30 Færøerne (k) – Luxembourg (k) 5 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 12:00 Grækenland (k) – Kosovo (k) 6 – 0
08.04.2017 12:00 Kasakhstan (k) – Letland (k) 2 – 2
08.04.2017 13:00 Litauen (k) – Moldova (k) 0 – 2
08.04.2017 14:00 Malta (k) – Albanien (k) 0 – 0
08.04.2017 14:00 Georgien (k) – Estland (k) 2 – 1
08.04.2017 16:00 Montenegro (k) – Færøerne (k) 1 – 2
08.04.2017 17:30 Israel (k) – Andorra (k) 7 – 0
08.04.2017 20:30 Tyrkiet (k) – Luxembourg (k) 9 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2017 14:00 Luxembourg (k) – Montenegro (k) 1 – 7
11.04.2017 14:00 Færøerne (k) – Tyrkiet (k) 2 – 1
11.04.2017 14:00 Kosovo (k) – Malta (k) 1 – 3
11.04.2017 14:00 Estland (k) – Kasakhstan (k) 0 – 1
11.04.2017 14:00 Andorra (k) – Litauen (k) 0 – 2
11.04.2017 14:00 Moldova (k) – Israel (k) 0 – 0
11.04.2017 14:00 Letland (k) – Georgien (k) 1 – 1
11.04.2017 14:00 Albanien (k) – Grækenland (k) 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2017 15:00 Færøerne (k) – Tjekkiet (k)
15.09.2017 15:00 Albanien (k) – Schweiz (k)
15.09.2017 15:00 Norge (k) – Nordirland (k)
15.09.2017 15:00 Ukraine (k) – Kroatien (k)
15.09.2017 15:00 Polen (k) – Hviderusland (k)
15.09.2017 15:00 Italien (k) – Moldova (k)
16.09.2017 15:00 Tyskland (k) – Slovenien (k)
17.09.2017 15:00 Kasakhstan (k) – Wales (k)
18.09.2017 15:00 Island (k) – Færøerne (k)
19.09.2017 15:00 Rumænien (k) – Italien (k)
19.09.2017 15:00 Norge (k) – Slovakiet (k)
19.09.2017 15:00 Kroatien (k) – Sverige (k)
19.09.2017 15:00 Serbien (k) – Østrig (k)
19.09.2017 15:00 Hviderusland (k) – Albanien (k)
19.09.2017 15:00 Schweiz (k) – Polen (k)
19.09.2017 15:00 England (k) – Rusland (k)
19.09.2017 15:00 Ungarn (k) – Danmark (k)
19.09.2017 15:00 Nordirland (k) – Irland (k)
19.09.2017 15:00 Belgien (k) – Moldova (k)
19.09.2017 15:00 Tjekkiet (k) – Tyskland (k)
19.10.2017 15:00 Serbien (k) – Israel (k)
19.10.2017 15:00 Hviderusland (k) – Skotland (k)
19.10.2017 15:00 Ungarn (k) – Kroatien (k)
20.10.2017 15:00 Sverige (k) – Danmark (k)
20.10.2017 15:00 Belgien (k) – Rumænien (k)
20.10.2017 15:00 Tyskland (k) – Island (k)
20.10.2017 15:00 Slovenien (k) – Tjekkiet (k)
21.10.2017 15:00 Kasakhstan (k) – Bosnien (k)
22.10.2017 15:00 Finland (k) – Serbien (k)
23.10.2017 15:00 Israel (k) – Spanien (k)
24.10.2017 15:00 Italien (k) – Rumænien (k)
24.10.2017 15:00 Portugal (k) – Belgien (k)
24.10.2017 15:00 Skotland (k) – Albanien (k)
24.10.2017 15:00 Kroatien (k) – Danmark (k)
24.10.2017 15:00 Sverige (k) – Ungarn (k)
24.10.2017 15:00 Tyskland (k) – Færøerne (k)
24.10.2017 15:00 Tjekkiet (k) – Island (k)
24.10.2017 15:00 Holland (k) – Norge (k)
24.10.2017 15:00 Rusland (k) – Wales (k)
24.10.2017 15:00 Slovakiet (k) – Irland (k)
23.11.2017 15:00 Østrig (k) – Israel (k)
24.11.2017 15:00 Ungarn (k) – Ukraine (k)
24.11.2017 15:00 Slovenien (k) – Færøerne (k)
24.11.2017 15:00 England (k) – Bosnien (k)
24.11.2017 15:00 Slovakiet (k) – Holland (k)
24.11.2017 15:00 Wales (k) – Kasakhstan (k)
24.11.2017 15:00 Serbien (k) – Spanien (k)
24.11.2017 15:00 Portugal (k) – Moldova (k)
24.11.2017 15:00 Albanien (k) – Polen (k)
24.11.2017 15:00 Schweiz (k) – Hviderusland (k)
26.11.2017 15:00 Finland (k) – Israel (k)
28.11.2017 15:00 Portugal (k) – Italien (k)
28.11.2017 15:00 Spanien (k) – Østrig (k)
28.11.2017 15:00 Rumænien (k) – Moldova (k)
28.11.2017 15:00 England (k) – Kasakhstan (k)
28.11.2017 15:00 Slovakiet (k) – Nordirland (k)
28.11.2017 15:00 Bosnien (k) – Wales (k)
28.11.2017 15:00 Schweiz (k) – Albanien (k)
28.11.2017 15:00 Holland (k) – Irland (k)
22.01.2018 15:00 Israel (k) – Finland (k)
05.04.2018 15:00 Schweiz (k) – Skotland (k)
05.04.2018 15:00 Østrig (k) – Serbien (k)
05.04.2018 15:00 Kroatien (k) – Ukraine (k)
05.04.2018 15:00 Ungarn (k) – Sverige (k)
05.04.2018 15:00 Bosnien (k) – Rusland (k)
06.04.2018 15:00 Irland (k) – Slovakiet (k)
06.04.2018 15:00 Holland (k) – Nordirland (k)
06.04.2018 15:00 Slovenien (k) – Island (k)
06.04.2018 15:00 England (k) – Wales (k)
06.04.2018 15:00 Polen (k) – Albanien (k)
06.04.2018 15:00 Moldova (k) – Italien (k)
06.04.2018 15:00 Belgien (k) – Portugal (k)
06.04.2018 15:00 Finland (k) – Spanien (k)
07.04.2018 15:00 Tyskland (k) – Tjekkiet (k)
09.04.2018 15:00 Kroatien (k) – Ungarn (k)
09.04.2018 15:00 Kasakhstan (k) – Rusland (k)
09.04.2018 15:00 Danmark (k) – Ukraine (k)
10.04.2018 15:00 Israel (k) – Serbien (k)
10.04.2018 15:00 Albanien (k) – Hviderusland (k)
10.04.2018 15:00 Slovenien (k) – Tyskland (k)
10.04.2018 15:00 Italien (k) – Belgien (k)
10.04.2018 15:00 Nordirland (k) – Norge (k)
10.04.2018 15:00 Bosnien (k) – England (k)
10.04.2018 15:00 Irland (k) – Holland (k)
10.04.2018 15:00 Østrig (k) – Spanien (k)
10.04.2018 15:00 Moldova (k) – Rumænien (k)
10.04.2018 15:00 Færøerne (k) – Island (k)
10.04.2018 15:00 Skotland (k) – Polen (k)
07.06.2018 15:00 Wales (k) – Bosnien (k)
07.06.2018 15:00 Skotland (k) – Hviderusland (k)
07.06.2018 15:00 Spanien (k) – Israel (k)
07.06.2018 15:00 Sverige (k) – Kroatien (k)
07.06.2018 15:00 Færøerne (k) – Slovenien (k)
08.06.2018 15:00 Irland (k) – Norge (k)
08.06.2018 15:00 Nordirland (k) – Holland (k)
08.06.2018 15:00 Rusland (k) – England (k)
08.06.2018 15:00 Italien (k) – Portugal (k)
08.06.2018 15:00 Finland (k) – Østrig (k)
08.06.2018 15:00 Ukraine (k) – Danmark (k)
11.06.2018 15:00 Island (k) – Slovenien (k)
12.06.2018 15:00 Israel (k) – Østrig (k)
12.06.2018 15:00 Serbien (k) – Finland (k)
12.06.2018 15:00 Rumænien (k) – Portugal (k)
12.06.2018 15:00 Bosnien (k) – Kasakhstan (k)
12.06.2018 15:00 Danmark (k) – Ungarn (k)
12.06.2018 15:00 Ukraine (k) – Sverige (k)
12.06.2018 15:00 Moldova (k) – Belgien (k)
12.06.2018 15:00 Tjekkiet (k) – Færøerne (k)
12.06.2018 15:00 Wales (k) – Rusland (k)
12.06.2018 15:00 Polen (k) – Skotland (k)
12.06.2018 15:00 Hviderusland (k) – Schweiz (k)
12.06.2018 15:00 Norge (k) – Irland (k)
12.06.2018 15:00 Holland (k) – Slovakiet (k)
30.08.2018 15:00 Danmark (k) – Kroatien (k)
30.08.2018 15:00 Sverige (k) – Ukraine (k)
30.08.2018 15:00 Rusland (k) – Kasakhstan (k)
30.08.2018 15:00 Moldova (k) – Portugal (k)
30.08.2018 15:00 Skotland (k) – Schweiz (k)
31.08.2018 15:00 Hviderusland (k) – Polen (k)
31.08.2018 15:00 Slovakiet (k) – Norge (k)
31.08.2018 15:00 Spanien (k) – Finland (k)
31.08.2018 15:00 Rumænien (k) – Belgien (k)
31.08.2018 15:00 Irland (k) – Nordirland (k)
31.08.2018 15:00 Wales (k) – England (k)
31.08.2018 15:00 Tjekkiet (k) – Slovenien (k)
01.09.2018 15:00 Island (k) – Tyskland (k)
04.09.2018 15:00 Belgien (k) – Italien (k)
04.09.2018 15:00 Portugal (k) – Rumænien (k)
04.09.2018 15:00 Østrig (k) – Finland (k)
04.09.2018 15:00 Kasakhstan (k) – England (k)
04.09.2018 15:00 Norge (k) – Holland (k)
04.09.2018 15:00 Nordirland (k) – Slovakiet (k)
04.09.2018 15:00 Ukraine (k) – Ungarn (k)
04.09.2018 15:00 Danmark (k) – Sverige (k)
04.09.2018 15:00 Island (k) – Tjekkiet (k)
04.09.2018 15:00 Færøerne (k) – Tyskland (k)
04.09.2018 15:00 Polen (k) – Schweiz (k)
04.09.2018 15:00 Albanien (k) – Skotland (k)
04.09.2018 15:00 Spanien (k) – Serbien (k)
04.09.2018 15:00 Rusland (k) – Bosnien (k)
Advertisement

Internationale turneringer