Roskilde Festival 2017 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
International
VM

Gruppespillet

Kvalifikation UEFA Gruppe AKVUTMP
Frankrig 43107-210
Holland 42118-47
Sverige 42116-37
Bulgarien 42026-106
Hviderusland 40222-62
Luxembourg 40135-91
Kvalifikation UEFA Gruppe BKVUTMP
Schweiz 44009-312
Portugal 430116-39
Ungarn 42118-37
Færøerne 41122-84
Letland 41032-83
Andorra 40041-130
Kvalifikation UEFA Gruppe CKVUTMP
Tyskland 440016-012
Nordirland 42118-27
Aserbajdsjan 42112-47
Tjekkiet 41212-45
Norge 41035-73
San Marino 40041-170
Kvalifikation UEFA Gruppe DKVUTMP
Irland 43107-310
Serbien 42209-58
Wales 41308-46
Østrig 41126-74
Georgien 40223-52
Moldova 40132-111
Kvalifikation UEFA Gruppe EKVUTMP
Polen 431010-510
Montenegro 42119-47
Danmark 42027-56
Rumænien 41216-45
Armenien 41034-103
Kasakhstan 40223-112
Kvalifikation UEFA Gruppe FKVUTMP
England 43106-010
Slovenien 42204-28
Slovakiet 42027-26
Litauen 41215-75
Skotland 41126-84
Malta 40041-100
Kvalifikation UEFA Gruppe GKVUTMP
Spanien 431015-110
Italien 431011-410
Israel 43018-59
Albanien 42024-66
Makedonien 40044-110
Liechtenstein 40041-160
Kvalifikation UEFA Gruppe HKVUTMP
Belgien 440021-112
Grækenland 43109-210
Bosnien 42118-57
Cypern 41033-83
Estland 41035-153
Gibraltar 40042-170
Kvalifikation UEFA Gruppe IKVUTMP
Kroatien 431010-110
Ukraine 42207-38
Island 42116-57
Tyrkiet 41215-55
Finland 40133-61
Kosovo 40131-121
Bedste toereKVUTMP
Italien 4 3 1 0 11-4 10
Grækenland 4 3 1 0 9-2 10
Portugal 4 3 0 1 16-3 9
Serbien 4 2 2 0 9-5 8
Ukraine 4 2 2 0 7-3 8
Slovenien 4 2 2 0 4-2 8
Nordirland 4 2 1 1 8-2 7
Montenegro 4 2 1 1 9-4 7
Holland 4 2 1 1 8-4 7
Videre til næste runde
Bedste otte 2'ere spiller playoff om fire pladser ved VM.

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 18:00 Litauen – Slovenien 2 – 2
04.09.2016 18:00 San Marino – Aserbajdsjan 0 – 1
04.09.2016 18:00 Danmark – Armenien 1 – 0
04.09.2016 18:00 Slovakiet – England 0 – 1
04.09.2016 18:00 Kasakhstan – Polen 2 – 2
04.09.2016 20:45 Rumænien – Montenegro 1 – 1
04.09.2016 20:45 Tjekkiet – Nordirland 0 – 0
04.09.2016 20:45 Norge – Tyskland 0 – 3
04.09.2016 20:50 Malta – Skotland 1 – 5
05.09.2016 18:00 Georgien – Østrig 1 – 2
05.09.2016 20:45 Wales – Moldova 4 – 0
05.09.2016 20:45 Serbien – Irland 2 – 2
05.09.2016 20:45 Spanien – Liechtenstein 8 – 0
05.09.2016 20:45 Ukraine – Island 1 – 1
05.09.2016 20:45 Kroatien – Tyrkiet 1 – 1
05.09.2016 20:45 Finland – Kosovo 1 – 1
05.09.2016 20:45 Israel – Italien 1 – 3
06.09.2016 14:00 Albanien – Makedonien 2 – 1
06.09.2016 20:45 Færøerne – Ungarn 0 – 0
06.09.2016 20:45 Schweiz – Portugal 2 – 0
06.09.2016 20:45 Andorra – Letland 0 – 1
06.09.2016 20:45 Gibraltar – Grækenland 1 – 4
06.09.2016 20:45 Cypern – Belgien 0 – 3
06.09.2016 20:45 Bulgarien – Luxembourg 4 – 3
06.09.2016 20:45 Sverige – Holland 1 – 1
06.09.2016 20:45 Bosnien – Estland 5 – 0
06.09.2016 20:45 Hviderusland – Frankrig 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2016 20:45 Kosovo – Kroatien 0 – 6
06.10.2016 20:45 Makedonien – Israel 1 – 2
06.10.2016 20:45 Liechtenstein – Albanien 0 – 2
06.10.2016 20:45 Irland – Georgien 1 – 0
06.10.2016 20:45 Moldova – Serbien 0 – 3
06.10.2016 20:45 Østrig – Wales 2 – 2
06.10.2016 20:45 Italien – Spanien 1 – 1
06.10.2016 20:45 Tyrkiet – Ukraine 2 – 2
06.10.2016 20:45 Island – Finland 3 – 2
07.10.2016 20:45 Estland – Gibraltar 4 – 0
07.10.2016 20:45 Grækenland – Cypern 2 – 0
07.10.2016 20:45 Belgien – Bosnien 4 – 0
07.10.2016 20:45 Portugal – Andorra 6 – 0
07.10.2016 20:45 Frankrig – Bulgarien 4 – 1
07.10.2016 20:45 Luxembourg – Sverige 0 – 1
07.10.2016 20:45 Holland – Hviderusland 4 – 1
07.10.2016 20:45 Ungarn – Schweiz 2 – 3
07.10.2016 20:45 Letland – Færøerne 0 – 2
08.10.2016 18:00 Armenien – Rumænien 0 – 5
08.10.2016 18:00 Aserbajdsjan – Norge 1 – 0
08.10.2016 18:00 Montenegro – Kasakhstan 5 – 0
08.10.2016 18:00 England – Malta 2 – 0
08.10.2016 20:45 Nordirland – San Marino 4 – 0
08.10.2016 20:45 Polen – Danmark 3 – 2
08.10.2016 20:45 Skotland – Litauen 1 – 1
08.10.2016 20:45 Tyskland – Tjekkiet 3 – 0
08.10.2016 20:45 Slovenien – Slovakiet 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 18:00 Israel – Liechtenstein 2 – 1
09.10.2016 18:00 Ukraine – Kosovo 3 – 0
09.10.2016 18:00 Wales – Georgien 1 – 1
09.10.2016 18:00 Finland – Kroatien 0 – 1
09.10.2016 20:45 Island – Tyrkiet 2 – 0
09.10.2016 20:45 Albanien – Spanien 0 – 2
09.10.2016 20:45 Serbien – Østrig 3 – 2
09.10.2016 20:45 Makedonien – Italien 2 – 3
09.10.2016 20:45 Moldova – Irland 1 – 3
10.10.2016 20:45 Færøerne – Portugal 0 – 6
10.10.2016 20:45 Hviderusland – Luxembourg 1 – 1
10.10.2016 20:45 Gibraltar – Belgien 0 – 6
10.10.2016 20:45 Andorra – Schweiz 1 – 2
10.10.2016 20:45 Bosnien – Cypern 2 – 0
10.10.2016 20:45 Sverige – Bulgarien 3 – 0
10.10.2016 20:45 Estland – Grækenland 0 – 2
10.10.2016 20:45 Holland – Frankrig 0 – 1
10.10.2016 20:45 Letland – Ungarn 0 – 2
11.10.2016 18:00 Kasakhstan – Rumænien 0 – 0
11.10.2016 20:45 Slovakiet – Skotland 3 – 0
11.10.2016 20:45 Slovenien – England 0 – 0
11.10.2016 20:45 Polen – Armenien 2 – 1
11.10.2016 20:45 Danmark – Montenegro 0 – 1
11.10.2016 20:45 Tjekkiet – Aserbajdsjan 0 – 0
11.10.2016 20:45 Tyskland – Nordirland 2 – 0
11.10.2016 20:45 Norge – San Marino 4 – 1
11.10.2016 20:45 Litauen – Malta 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 18:00 Armenien – Montenegro 3 – 2
11.11.2016 20:45 Danmark – Kasakhstan 4 – 1
11.11.2016 20:45 England – Skotland 3 – 0
11.11.2016 20:45 Malta – Slovenien 0 – 1
11.11.2016 20:45 Rumænien – Polen 0 – 3
11.11.2016 20:45 Frankrig – Sverige 2 – 1
11.11.2016 20:45 Slovakiet – Litauen 4 – 0
11.11.2016 20:45 San Marino – Tyskland 0 – 8
11.11.2016 20:45 Nordirland – Aserbajdsjan 4 – 0
11.11.2016 20:45 Tjekkiet – Norge 2 – 1
12.11.2016 18:00 Georgien – Moldova 1 – 1
12.11.2016 18:00 Kroatien – Island 2 – 0
12.11.2016 18:00 Østrig – Irland 0 – 1
12.11.2016 18:00 Tyrkiet – Kosovo 2 – 0
12.11.2016 20:45 Wales – Serbien 1 – 1
12.11.2016 20:45 Liechtenstein – Italien 0 – 4
12.11.2016 20:45 Albanien – Israel 0 – 3
12.11.2016 20:45 Ukraine – Finland 1 – 0
12.11.2016 20:45 Spanien – Makedonien 4 – 0
13.11.2016 18:00 Cypern – Gibraltar 3 – 1
13.11.2016 18:00 Ungarn – Andorra 4 – 0
13.11.2016 18:00 Schweiz – Færøerne 2 – 0
13.11.2016 18:00 Luxembourg – Holland 1 – 3
13.11.2016 18:00 Bulgarien – Hviderusland 1 – 0
13.11.2016 20:45 Belgien – Estland 8 – 1
13.11.2016 20:45 Grækenland – Bosnien 1 – 1
13.11.2016 20:45 Portugal – Letland 4 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 18:00 Georgien – Serbien
24.03.2017 18:00 Tyrkiet – Finland
24.03.2017 20:45 Spanien – Israel
24.03.2017 20:45 Østrig – Moldova
24.03.2017 20:45 Liechtenstein – Makedonien
24.03.2017 20:45 Irland – Wales
24.03.2017 20:45 Italien – Albanien
24.03.2017 20:45 Kosovo – Island
24.03.2017 20:45 Kroatien – Ukraine
25.03.2017 18:00 Bosnien – Gibraltar
25.03.2017 18:00 Schweiz – Letland
25.03.2017 18:00 Andorra – Færøerne
25.03.2017 18:00 Sverige – Hviderusland
25.03.2017 18:00 Cypern – Estland
25.03.2017 20:45 Bulgarien – Holland
25.03.2017 20:45 Luxembourg – Frankrig
25.03.2017 20:45 Portugal – Ungarn
25.03.2017 20:45 Belgien – Grækenland
26.03.2017 18:00 England – Litauen
26.03.2017 18:00 San Marino – Tjekkiet
26.03.2017 18:00 Aserbajdsjan – Tyskland
26.03.2017 18:00 Armenien – Kasakhstan
26.03.2017 20:45 Rumænien – Danmark
26.03.2017 20:45 Nordirland – Norge
26.03.2017 20:45 Montenegro – Polen
26.03.2017 20:45 Malta – Slovakiet
26.03.2017 20:45 Skotland – Slovenien

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 20:45 Hviderusland – Bulgarien
09.06.2017 20:45 Holland – Luxembourg
09.06.2017 20:45 Sverige – Frankrig
09.06.2017 20:45 Bosnien – Grækenland
09.06.2017 20:45 Andorra – Ungarn
09.06.2017 20:45 Estland – Belgien
09.06.2017 20:45 Letland – Portugal
09.06.2017 20:45 Gibraltar – Cypern
09.06.2017 20:45 Færøerne – Schweiz
10.06.2017 18:00 Slovenien – Malta
10.06.2017 18:00 Skotland – England
10.06.2017 18:00 Kasakhstan – Danmark
10.06.2017 18:00 Aserbajdsjan – Nordirland
10.06.2017 20:45 Norge – Tjekkiet
10.06.2017 20:45 Litauen – Slovakiet
10.06.2017 20:45 Tyskland – San Marino
10.06.2017 20:45 Montenegro – Armenien
10.06.2017 20:45 Polen – Rumænien
11.06.2017 18:00 Irland – Østrig
11.06.2017 18:00 Moldova – Georgien
11.06.2017 18:00 Finland – Ukraine
11.06.2017 20:45 Makedonien – Spanien
11.06.2017 20:45 Kosovo – Tyrkiet
11.06.2017 20:45 Italien – Liechtenstein
11.06.2017 20:45 Israel – Albanien
11.06.2017 20:45 Island – Kroatien
11.06.2017 20:45 Serbien – Wales

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.08.2017 20:45 Schweiz – Andorra
31.08.2017 20:45 Portugal – Færøerne
31.08.2017 20:45 Ungarn – Letland
31.08.2017 20:45 Belgien – Gibraltar
31.08.2017 20:45 Luxembourg – Hviderusland
31.08.2017 20:45 Bulgarien – Sverige
31.08.2017 20:45 Frankrig – Holland
31.08.2017 20:45 Grækenland – Estland
31.08.2017 20:45 Cypern – Bosnien
01.09.2017 18:00 Kasakhstan – Montenegro
01.09.2017 20:45 Norge – Aserbajdsjan
01.09.2017 20:45 Tjekkiet – Tyskland
01.09.2017 20:45 Slovakiet – Slovenien
01.09.2017 20:45 San Marino – Nordirland
01.09.2017 20:45 Rumænien – Armenien
01.09.2017 20:45 Malta – England
01.09.2017 20:45 Litauen – Skotland
01.09.2017 20:45 Danmark – Polen
02.09.2017 18:00 Albanien – Liechtenstein
02.09.2017 18:00 Georgien – Irland
02.09.2017 18:00 Serbien – Moldova
02.09.2017 18:00 Finland – Island
02.09.2017 20:45 Spanien – Italien
02.09.2017 20:45 Israel – Makedonien
02.09.2017 20:45 Ukraine – Tyrkiet
02.09.2017 20:45 Kroatien – Kosovo
02.09.2017 20:45 Wales – Østrig

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 18:00 Estland – Cypern
03.09.2017 18:00 Færøerne – Andorra
03.09.2017 18:00 Holland – Bulgarien
03.09.2017 18:00 Hviderusland – Sverige
03.09.2017 20:45 Frankrig – Luxembourg
03.09.2017 20:45 Gibraltar – Bosnien
03.09.2017 20:45 Grækenland – Belgien
03.09.2017 20:45 Letland – Schweiz
03.09.2017 20:45 Ungarn – Portugal
04.09.2017 18:00 Armenien – Danmark
04.09.2017 18:00 Aserbajdsjan – San Marino
04.09.2017 20:45 Slovenien – Litauen
04.09.2017 20:45 Skotland – Malta
04.09.2017 20:45 England – Slovakiet
04.09.2017 20:45 Polen – Kasakhstan
04.09.2017 20:45 Nordirland – Tjekkiet
04.09.2017 20:45 Montenegro – Rumænien
04.09.2017 20:45 Tyskland – Norge
05.09.2017 20:45 Kosovo – Finland
05.09.2017 20:45 Italien – Israel
05.09.2017 20:45 Tyrkiet – Kroatien
05.09.2017 20:45 Irland – Serbien
05.09.2017 20:45 Moldova – Wales
05.09.2017 20:45 Østrig – Georgien
05.09.2017 20:45 Island – Ukraine
05.09.2017 20:45 Liechtenstein – Spanien
05.09.2017 20:45 Makedonien – Albanien

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2017 18:00 Aserbajdsjan – Tjekkiet
05.10.2017 18:00 Armenien – Polen
05.10.2017 20:45 San Marino – Norge
05.10.2017 20:45 Rumænien – Kasakhstan
05.10.2017 20:45 Skotland – Slovakiet
05.10.2017 20:45 Montenegro – Danmark
05.10.2017 20:45 Nordirland – Tyskland
05.10.2017 20:45 England – Slovenien
05.10.2017 20:45 Malta – Litauen
06.10.2017 18:00 Georgien – Wales
06.10.2017 20:45 Liechtenstein – Israel
06.10.2017 20:45 Italien – Makedonien
06.10.2017 20:45 Østrig – Serbien
06.10.2017 20:45 Irland – Moldova
06.10.2017 20:45 Spanien – Albanien
06.10.2017 20:45 Tyrkiet – Island
06.10.2017 20:45 Kroatien – Finland
06.10.2017 20:45 Kosovo – Ukraine
07.10.2017 18:00 Sverige – Luxembourg
07.10.2017 18:00 Gibraltar – Estland
07.10.2017 18:00 Færøerne – Letland
07.10.2017 18:00 Bosnien – Belgien
07.10.2017 20:45 Cypern – Grækenland
07.10.2017 20:45 Schweiz – Ungarn
07.10.2017 20:45 Hviderusland – Holland
07.10.2017 20:45 Bulgarien – Frankrig
07.10.2017 20:45 Andorra – Portugal

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2017 18:00 Polen – Montenegro
08.10.2017 18:00 Kasakhstan – Armenien
08.10.2017 18:00 Litauen – England
08.10.2017 18:00 Slovakiet – Malta
08.10.2017 18:00 Slovenien – Skotland
08.10.2017 18:00 Danmark – Rumænien
08.10.2017 20:45 Tjekkiet – San Marino
08.10.2017 20:45 Norge – Nordirland
08.10.2017 20:45 Tyskland – Aserbajdsjan
09.10.2017 20:45 Serbien – Georgien
09.10.2017 20:45 Ukraine – Kroatien
09.10.2017 20:45 Finland – Tyrkiet
09.10.2017 20:45 Moldova – Østrig
09.10.2017 20:45 Makedonien – Liechtenstein
09.10.2017 20:45 Israel – Spanien
09.10.2017 20:45 Island – Kosovo
09.10.2017 20:45 Wales – Irland
09.10.2017 20:45 Albanien – Italien
10.10.2017 20:45 Holland – Sverige
10.10.2017 20:45 Portugal – Schweiz
10.10.2017 20:45 Frankrig – Hviderusland
10.10.2017 20:45 Letland – Andorra
10.10.2017 20:45 Luxembourg – Bulgarien
10.10.2017 20:45 Ungarn – Færøerne
10.10.2017 20:45 Belgien – Cypern
10.10.2017 20:45 Estland – Bosnien
10.10.2017 20:45 Grækenland – Gibraltar
Advertisement

Internationale turneringer