LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
18/3-2017 11:08
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hapoel Beer Sheva 26 18 5 3 54 - 13 59
2. Maccabi Tel Aviv 26 17 5 4 45 - 19 56
3. Maccabi Petach Tikva 26 13 9 4 36 - 23 48
4. Bnei Sakhnin 26 10 9 7 26 - 26 39
5. Beitar Jerusalem 26 10 10 6 34 - 27 38
6. Maccabi Haifa 26 10 8 8 30 - 25 38
7. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 26 9 8 9 35 - 33 35
8. Hapoel Haifa 26 8 4 14 29 - 36 28
9. FC Ashdod 26 6 10 10 15 - 26 28
10. Hapoel Raanana 26 7 7 12 14 - 29 28
11. Bnei Yehuda 26 5 10 11 20 - 32 25
12. Hapoel Kfar Saba 26 4 9 13 17 - 34 21
13. Hapoel Ashkelon 26 3 9 14 15 - 39 18
14. Hapoel Tel Aviv 26 5 11 10 18 - 26 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 34,14 388 2,13 66 (36,3 %) 57 (31,3 %) 59 (32,4 %)
Opdateret:
18/3-2017 11:08
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hapoel Beer Sheva 13 12 1 0 36 - 6 37
2. Maccabi Tel Aviv 13 9 3 1 24 - 7 30
3. Maccabi Petach Tikva 13 5 6 2 18 - 11 21
4. Bnei Sakhnin 13 5 4 4 12 - 12 19
5. Beitar Jerusalem 13 5 5 3 15 - 12 20
6. Maccabi Haifa 13 5 3 5 16 - 14 18
7. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 13 6 2 5 18 - 12 20
8. Hapoel Haifa 13 5 2 6 15 - 14 17
9. FC Ashdod 13 2 7 4 10 - 13 13
10. Hapoel Raanana 13 4 3 6 6 - 15 15
11. Bnei Yehuda 13 2 6 5 9 - 16 12
12. Hapoel Kfar Saba 13 2 4 7 10 - 19 10
13. Hapoel Ashkelon 13 2 5 6 8 - 16 11
14. Hapoel Tel Aviv 13 2 6 5 11 - 13 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 34,14 388 2,13 66 (36,3 %) 57 (31,3 %) 59 (32,4 %)
Opdateret:
18/3-2017 11:08
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hapoel Beer Sheva 13 6 4 3 18 - 7 22
2. Maccabi Tel Aviv 13 8 2 3 21 - 12 26
3. Maccabi Petach Tikva 13 8 3 2 18 - 12 27
4. Bnei Sakhnin 13 5 5 3 14 - 14 20
5. Beitar Jerusalem 13 5 5 3 19 - 15 20
6. Maccabi Haifa 13 5 5 3 14 - 11 20
7. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 13 3 6 4 17 - 21 15
8. Hapoel Haifa 13 3 2 8 14 - 22 11
9. FC Ashdod 13 4 3 6 5 - 13 15
10. Hapoel Raanana 13 3 4 6 8 - 14 13
11. Bnei Yehuda 13 3 4 6 11 - 16 13
12. Hapoel Kfar Saba 13 2 5 6 7 - 15 11
13. Hapoel Ashkelon 13 1 4 8 7 - 23 7
14. Hapoel Tel Aviv 13 3 5 5 7 - 13 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 34,14 388 2,13 66 (36,3 %) 57 (31,3 %) 59 (32,4 %)
Opdateret:
18/3-2017 11:08
Israel
1. Division (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Hapoel Beer Sheva 14 5 2,08 0,50
2. Maccabi Tel Aviv 12 6 1,73 0,73
3. Maccabi Petach Tikva 11 5 1,38 0,88
4. Bnei Sakhnin 9 7 1,00 1,00
5. Beitar Jerusalem 10 5 1,31 1,04
6. Maccabi Haifa 11 9 1,15 0,96
7. Hapoel Ironi Kiryat Shmona 9 8 1,35 1,27
8. Hapoel Haifa 7 10 1,12 1,38
9. FC Ashdod 11 13 0,58 1,00
10. Hapoel Raanana 11 15 0,54 1,12
11. Bnei Yehuda 5 10 0,77 1,23
12. Hapoel Kfar Saba 5 13 0,65 1,31
13. Hapoel Ashkelon 7 14 0,58 1,50
14. Hapoel Tel Aviv 11 13 0,69 1,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 34,14 388 2,13 66 (36,3 %) 57 (31,3 %) 59 (32,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 11:08
Israel
1. Division (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 11:08
Israel
1. Division (26 runder)
Opdateret:
18/3-2017 11:08
Israel
1. Division (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 17:00 Bnei Yehuda – Bnei Sakhnin 1 – 1
20.08.2016 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – FC Ashdod 1 – 0
20.08.2016 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Haifa 3 – 2
20.08.2016 19:15 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Raanana 2 – 1
21.08.2016 19:00 Maccabi Petach Tikva – Beitar Jerusalem 2 – 2
21.08.2016 19:45 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Kfar Saba 3 – 1
22.08.2016 19:50 Maccabi Haifa – Hapoel Tel Aviv 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 17:00 Hapoel Haifa – Bnei Yehuda 1 – 0
27.08.2016 18:00 Hapoel Raanana – Maccabi Petach Tikva 0 – 1
27.08.2016 19:15 Bnei Sakhnin – Maccabi Haifa 1 – 0
27.08.2016 20:00 Hapoel Tel Aviv – Hapoel Beer Sheva 0 – 0
28.08.2016 19:15 Beitar Jerusalem – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2 – 2
28.08.2016 20:00 FC Ashdod – Maccabi Tel Aviv 1 – 2
29.08.2016 20:00 Hapoel Kfar Saba – Hapoel Ashkelon 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 17:00 Bnei Yehuda – Maccabi Haifa 1 – 1
10.09.2016 17:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Raanana 0 – 0
10.09.2016 19:00 Hapoel Haifa – Hapoel Kfar Saba 1 – 2
10.09.2016 19:10 Hapoel Beer Sheva – Bnei Sakhnin 3 – 0
11.09.2016 18:30 Hapoel Ashkelon – FC Ashdod 0 – 0
11.09.2016 19:45 Maccabi Tel Aviv – Beitar Jerusalem 2 – 2
12.09.2016 19:30 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Tel Aviv 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 17:00 Hapoel Tel Aviv – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 3 – 3
17.09.2016 19:00 FC Ashdod – Hapoel Haifa 1 – 3
17.09.2016 19:10 Hapoel Kfar Saba – Bnei Yehuda 0 – 1
17.09.2016 19:10 Beitar Jerusalem – Hapoel Ashkelon 3 – 0
18.09.2016 18:00 Bnei Sakhnin – Maccabi Petach Tikva 0 – 1
18.09.2016 19:15 Hapoel Raanana – Maccabi Tel Aviv 0 – 3
19.09.2016 19:55 Maccabi Haifa – Hapoel Beer Sheva 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 20:00 Bnei Sakhnin – Maccabi Tel Aviv 0 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 17:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Bnei Sakhnin 2 – 2
24.09.2016 17:00 Hapoel Kfar Saba – FC Ashdod 1 – 0
24.09.2016 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Raanana 0 – 0
24.09.2016 19:10 Hapoel Haifa – Beitar Jerusalem 4 – 0
25.09.2016 19:00 Bnei Yehuda – Hapoel Beer Sheva 0 – 3
25.09.2016 20:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Tel Aviv 5 – 0
26.09.2016 19:30 Maccabi Petach Tikva – Maccabi Haifa 2 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 17:00 Maccabi Haifa – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 – 0
01.10.2016 17:00 Hapoel Raanana – Hapoel Haifa 2 – 0
01.10.2016 19:00 Hapoel Tel Aviv – Hapoel Ashkelon 2 – 0
01.10.2016 19:10 FC Ashdod – Bnei Yehuda 2 – 2
01.10.2016 19:20 Beitar Jerusalem – Hapoel Kfar Saba 1 – 0
15.10.2016 18:30 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Petach Tikva 5 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 15:00 Bnei Yehuda – Maccabi Petach Tikva 1 – 4
22.10.2016 17:00 Hapoel Kfar Saba – Hapoel Raanana 1 – 2
22.10.2016 17:15 Hapoel Haifa – Hapoel Tel Aviv 0 – 2
22.10.2016 19:15 Hapoel Ashkelon – Bnei Sakhnin 0 – 1
22.10.2016 19:30 FC Ashdod – Beitar Jerusalem 0 – 0
24.10.2016 18:30 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Beer Sheva 0 – 2
24.10.2016 20:00 Maccabi Tel Aviv – Maccabi Haifa 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Haifa 2 – 1
29.10.2016 17:15 Hapoel Tel Aviv – Hapoel Kfar Saba 1 – 1
29.10.2016 19:00 Hapoel Raanana – FC Ashdod 0 – 0
29.10.2016 19:30 Maccabi Haifa – Hapoel Ashkelon 5 – 0
30.10.2016 18:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2 – 1
30.10.2016 20:00 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Tel Aviv 2 – 0
31.10.2016 19:30 Beitar Jerusalem – Bnei Yehuda 2 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 15:00 Bnei Yehuda – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 – 1
05.11.2016 16:45 FC Ashdod – Hapoel Tel Aviv 1 – 0
05.11.2016 19:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Raanana 1 – 0
05.11.2016 20:00 Hapoel Haifa – Maccabi Haifa 0 – 0
06.11.2016 19:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Beer Sheva 1 – 5
06.11.2016 19:45 Maccabi Tel Aviv – Maccabi Petach Tikva 0 – 0
07.11.2016 20:00 Hapoel Kfar Saba – Bnei Sakhnin 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 15:00 Bnei Sakhnin – FC Ashdod 0 – 1
19.11.2016 17:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Ashkelon 1 – 1
19.11.2016 17:15 Maccabi Haifa – Hapoel Kfar Saba 2 – 0
19.11.2016 19:30 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Haifa 5 – 1
20.11.2016 18:00 Hapoel Raanana – Bnei Yehuda 1 – 0
20.11.2016 19:15 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Tel Aviv 1 – 2
21.11.2016 20:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Tel Aviv 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Hapoel Raanana – Hapoel Tel Aviv 0 – 0
26.11.2016 17:00 Hapoel Haifa – Maccabi Petach Tikva 2 – 1
26.11.2016 18:30 FC Ashdod – Maccabi Haifa 1 – 1
26.11.2016 19:15 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Ashkelon 4 – 1
27.11.2016 19:00 Hapoel Kfar Saba – Hapoel Beer Sheva 0 – 2
27.11.2016 19:45 Bnei Yehuda – Maccabi Tel Aviv 1 – 0
28.11.2016 20:00 Beitar Jerusalem – Bnei Sakhnin 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 15:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Haifa 2 – 0
03.12.2016 17:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Kfar Saba 0 – 0
03.12.2016 17:15 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Ashkelon 0 – 0
03.12.2016 19:30 Hapoel Beer Sheva – FC Ashdod 5 – 0
04.12.2016 18:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Raanana 1 – 1
04.12.2016 19:15 Bnei Yehuda – Hapoel Tel Aviv 0 – 1
05.12.2016 20:00 Maccabi Haifa – Beitar Jerusalem 0 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 15:00 Hapoel Tel Aviv – Bnei Sakhnin 1 – 1
10.12.2016 17:00 Hapoel Kfar Saba – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2 – 2
10.12.2016 17:15 Hapoel Ashkelon – Bnei Yehuda 1 – 0
10.12.2016 19:30 Hapoel Raanana – Maccabi Haifa 1 – 1
11.12.2016 18:00 FC Ashdod – Maccabi Petach Tikva 2 – 2
11.12.2016 19:15 Hapoel Haifa – Maccabi Tel Aviv 2 – 4
12.12.2016 20:00 Beitar Jerusalem – Hapoel Beer Sheva 1 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 15:00 Hapoel Kfar Saba – Maccabi Tel Aviv 1 – 1
17.12.2016 17:00 FC Ashdod – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 – 0
17.12.2016 17:15 Bnei Sakhnin – Bnei Yehuda 1 – 1
17.12.2016 19:30 Beitar Jerusalem – Maccabi Petach Tikva 1 – 1
18.12.2016 18:00 Hapoel Haifa – Hapoel Ashkelon 3 – 1
18.12.2016 19:15 Hapoel Raanana – Hapoel Beer Sheva 1 – 0
19.12.2016 20:00 Hapoel Tel Aviv – Maccabi Haifa 0 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.12.2016 15:00 Bnei Yehuda – Hapoel Haifa 1 – 1
24.12.2016 17:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Kfar Saba 0 – 0
24.12.2016 17:20 Maccabi Tel Aviv – FC Ashdod 1 – 0
24.12.2016 19:30 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Beitar Jerusalem 2 – 0
25.12.2016 18:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Raanana 2 – 0
25.12.2016 20:00 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Tel Aviv 1 – 1
26.12.2016 19:30 Maccabi Haifa – Bnei Sakhnin 1 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.12.2016 15:00 Hapoel Kfar Saba – Hapoel Haifa 1 – 2
31.12.2016 17:00 Hapoel Raanana – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 – 3
31.12.2016 17:15 Maccabi Haifa – Bnei Yehuda 1 – 1
31.12.2016 19:30 Hapoel Tel Aviv – Maccabi Petach Tikva 0 – 1
01.01.2017 18:00 FC Ashdod – Hapoel Ashkelon 1 – 0
01.01.2017 19:15 Bnei Sakhnin – Hapoel Beer Sheva 0 – 0
02.01.2017 20:00 Beitar Jerusalem – Maccabi Tel Aviv 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.01.2017 18:00 Maccabi Petach Tikva – Bnei Sakhnin 1 – 1
10.01.2017 18:45 Hapoel Ashkelon – Beitar Jerusalem 1 – 1
10.01.2017 20:00 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Haifa 2 – 0
11.01.2017 18:30 Bnei Yehuda – Hapoel Kfar Saba 1 – 1
11.01.2017 19:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Raanana 4 – 1
11.01.2017 20:00 Hapoel Haifa – FC Ashdod 0 – 1
12.01.2017 19:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Tel Aviv 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 15:00 FC Ashdod – Hapoel Kfar Saba 0 – 0
14.01.2017 17:00 Hapoel Raanana – Hapoel Ashkelon 0 – 2
14.01.2017 17:15 Maccabi Haifa – Maccabi Petach Tikva 0 – 2
14.01.2017 19:30 Hapoel Beer Sheva – Bnei Yehuda 2 – 1
15.01.2017 19:15 Beitar Jerusalem – Hapoel Haifa 1 – 0
16.01.2017 17:30 Bnei Sakhnin – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 5 – 2
16.01.2017 20:05 Hapoel Tel Aviv – Maccabi Tel Aviv 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 15:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Haifa 3 – 0
21.01.2017 17:00 Hapoel Haifa – Hapoel Raanana 1 – 0
21.01.2017 17:15 Hapoel Ashkelon – Hapoel Tel Aviv 0 – 1
21.01.2017 19:30 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Beer Sheva 1 – 1
22.01.2017 18:00 Bnei Yehuda – FC Ashdod 2 – 0
22.01.2017 19:00 Hapoel Kfar Saba – Beitar Jerusalem 0 – 2
22.01.2017 20:00 Maccabi Tel Aviv – Bnei Sakhnin 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 15:00 Maccabi Petach Tikva – Bnei Yehuda 2 – 0
28.01.2017 17:00 Hapoel Raanana – Hapoel Kfar Saba 1 – 0
28.01.2017 17:15 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2 – 0
28.01.2017 19:30 Beitar Jerusalem – FC Ashdod 1 – 1
29.01.2017 18:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Ashkelon 1 – 0
29.01.2017 19:15 Hapoel Tel Aviv – Hapoel Haifa 0 – 0
30.01.2017 20:00 Maccabi Haifa – Maccabi Tel Aviv 2 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 15:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Petach Tikva 0 – 1
04.02.2017 17:00 Hapoel Haifa – Bnei Sakhnin 0 – 1
04.02.2017 17:35 Bnei Yehuda – Beitar Jerusalem 1 – 1
04.02.2017 20:00 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Beer Sheva 1 – 0
05.02.2017 18:00 FC Ashdod – Hapoel Raanana 0 – 1
05.02.2017 19:15 Hapoel Kfar Saba – Hapoel Tel Aviv 0 – 0
06.02.2017 19:30 Hapoel Ashkelon – Maccabi Haifa 0 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 15:00 Maccabi Haifa – Hapoel Haifa 0 – 3
11.02.2017 17:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Bnei Yehuda 0 – 1
11.02.2017 17:15 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Ashkelon 2 – 1
11.02.2017 19:30 Hapoel Raanana – Beitar Jerusalem 0 – 4
12.02.2017 18:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Kfar Saba 1 – 0
12.02.2017 19:15 Hapoel Tel Aviv – FC Ashdod 2 – 0
13.02.2017 20:00 Maccabi Petach Tikva – Maccabi Tel Aviv 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 15:00 Hapoel Kfar Saba – Maccabi Haifa 0 – 2
18.02.2017 17:00 Bnei Yehuda – Hapoel Raanana 0 – 2
18.02.2017 17:15 FC Ashdod – Bnei Sakhnin 1 – 1
18.02.2017 19:30 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 3 – 0
19.02.2017 18:00 Hapoel Ashkelon – Maccabi Petach Tikva 0 – 1
19.02.2017 19:15 Hapoel Haifa – Hapoel Beer Sheva 0 – 0
20.02.2017 20:00 Hapoel Tel Aviv – Beitar Jerusalem 1 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 15:00 Hapoel Tel Aviv – Hapoel Raanana 0 – 0
25.02.2017 17:00 Hapoel Ashkelon – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1 – 1
25.02.2017 17:15 Maccabi Haifa – FC Ashdod 0 – 1
25.02.2017 19:30 Maccabi Tel Aviv – Bnei Yehuda 2 – 0
26.02.2017 18:00 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Haifa 3 – 1
26.02.2017 20:00 Bnei Sakhnin – Beitar Jerusalem 0 – 2
27.02.2017 19:30 Hapoel Beer Sheva – Hapoel Kfar Saba 3 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 Hapoel Haifa – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1 – 2
04.03.2017 17:00 Hapoel Raanana – Bnei Sakhnin 0 – 1
04.03.2017 17:15 Hapoel Tel Aviv – Bnei Yehuda 1 – 2
04.03.2017 19:30 FC Ashdod – Hapoel Beer Sheva 0 – 1
05.03.2017 18:00 Hapoel Kfar Saba – Maccabi Petach Tikva 1 – 3
05.03.2017 19:15 Hapoel Ashkelon – Maccabi Tel Aviv 1 – 2
06.03.2017 20:00 Beitar Jerusalem – Maccabi Haifa 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 17:00 Maccabi Petach Tikva – FC Ashdod 0 – 1
11.03.2017 19:30 Bnei Sakhnin – Hapoel Tel Aviv 0 – 0
11.03.2017 19:30 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Kfar Saba 1 – 2
11.03.2017 19:30 Maccabi Haifa – Hapoel Raanana 2 – 0
12.03.2017 18:00 Bnei Yehuda – Hapoel Ashkelon 0 – 0
12.03.2017 19:15 Maccabi Tel Aviv – Hapoel Haifa 1 – 0
13.03.2017 20:00 Hapoel Beer Sheva – Beitar Jerusalem 2 – 1
Advertisement

Seneste kampe

Hapoel Beer Sheva
Beitar Jerusalem
2 – 1
13. marts 20:00
Færdig
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Haifa
1 – 0
12. marts 19:15
Færdig
Bnei Yehuda
Hapoel Ashkelon
0 – 0
12. marts 18:00
Færdig
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Kfar Saba
1 – 2
11. marts 19:30
Færdig
Maccabi Haifa
Hapoel Raanana
2 – 0
11. marts 19:30
Færdig
Bnei Sakhnin
Hapoel Tel Aviv
0 – 0
11. marts 19:30
Færdig
Maccabi Petach Tikva
FC Ashdod
0 – 1
11. marts 17:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Israel