LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/3-2017 19:52
Israel
2. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hapoel Ironi Akko 29 15 9 5 50 - 26 54
2. Maccabi Netanya 29 17 11 1 64 - 31 53
3. Hapoel Ramat Gan 29 14 7 8 43 - 26 49
4. Hapoel Petah Tikva 29 11 9 9 38 - 36 42
5. Beitar Tel Aviv Ramla 29 10 11 8 45 - 35 41
6. Maccabi Ahi Nazareth 29 9 13 7 37 - 28 40
7. Hapoel Katamon Jerusalem 29 11 6 12 38 - 46 39
8. Hapoel Afula 29 8 13 8 41 - 45 37
9. Hapoel Bnei Lod 29 10 6 13 37 - 52 36
10. Hapoel Rishon LeZion 29 8 11 10 27 - 28 35
11. Maccabi Herzliya 29 8 11 10 35 - 41 35
12. Ironi Nesher 29 7 12 10 21 - 31 33
13. Hapoel Ramat HaSharon 29 7 9 13 25 - 37 30
14. Hapoel Nazareth Illit 29 7 9 13 24 - 42 30
15. Maccabi Shaaraim 29 6 10 13 28 - 33 28
16. Hapoel Jerusalem 29 7 7 15 21 - 37 28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 38,13 574 2,47 87 (37,5 %) 77 (33,2 %) 68 (29,3 %)
Opdateret:
20/3-2017 19:52
Israel
2. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hapoel Ironi Akko 14 7 4 3 24 - 10 25
2. Maccabi Netanya 15 11 4 0 36 - 14 37
3. Hapoel Ramat Gan 14 7 5 2 24 - 12 26
4. Hapoel Petah Tikva 14 5 5 4 17 - 18 20
5. Beitar Tel Aviv Ramla 15 6 5 4 23 - 17 23
6. Maccabi Ahi Nazareth 15 6 7 2 23 - 11 25
7. Hapoel Katamon Jerusalem 14 4 4 6 18 - 23 16
8. Hapoel Afula 14 3 7 4 21 - 24 16
9. Hapoel Bnei Lod 15 6 3 6 20 - 26 21
10. Hapoel Rishon LeZion 14 5 6 3 12 - 9 21
11. Maccabi Herzliya 15 5 4 6 19 - 24 19
12. Ironi Nesher 15 4 6 5 11 - 14 18
13. Hapoel Ramat HaSharon 15 4 3 8 15 - 23 15
14. Hapoel Nazareth Illit 14 5 5 4 12 - 15 20
15. Maccabi Shaaraim 14 4 5 5 14 - 14 17
16. Hapoel Jerusalem 15 5 4 6 15 - 16 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 38,13 574 2,47 87 (37,5 %) 77 (33,2 %) 68 (29,3 %)
Opdateret:
20/3-2017 19:52
Israel
2. Division (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hapoel Ironi Akko 15 8 5 2 26 - 16 29
2. Maccabi Netanya 14 6 7 1 28 - 17 25
3. Hapoel Ramat Gan 15 7 2 6 19 - 14 23
4. Hapoel Petah Tikva 15 6 4 5 21 - 18 22
5. Beitar Tel Aviv Ramla 14 4 6 4 22 - 18 18
6. Maccabi Ahi Nazareth 14 3 6 5 14 - 17 15
7. Hapoel Katamon Jerusalem 15 7 2 6 20 - 23 23
8. Hapoel Afula 15 5 6 4 20 - 21 21
9. Hapoel Bnei Lod 14 4 3 7 17 - 26 15
10. Hapoel Rishon LeZion 15 3 5 7 15 - 19 14
11. Maccabi Herzliya 14 3 7 4 16 - 17 16
12. Ironi Nesher 14 3 6 5 10 - 17 15
13. Hapoel Ramat HaSharon 14 3 6 5 10 - 14 15
14. Hapoel Nazareth Illit 15 2 4 9 12 - 27 10
15. Maccabi Shaaraim 15 2 5 8 14 - 19 11
16. Hapoel Jerusalem 14 2 3 9 6 - 21 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 38,13 574 2,47 87 (37,5 %) 77 (33,2 %) 68 (29,3 %)
Opdateret:
20/3-2017 19:52
Israel
2. Division (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Hapoel Ironi Akko 15 10 1,72 0,90
2. Maccabi Netanya 10 2 2,21 1,07
3. Hapoel Ramat Gan 13 5 1,48 0,90
4. Hapoel Petah Tikva 9 9 1,31 1,24
5. Beitar Tel Aviv Ramla 7 6 1,55 1,21
6. Maccabi Ahi Nazareth 11 10 1,28 0,97
7. Hapoel Katamon Jerusalem 8 9 1,31 1,59
8. Hapoel Afula 6 5 1,41 1,55
9. Hapoel Bnei Lod 5 8 1,28 1,79
10. Hapoel Rishon LeZion 12 10 0,93 0,97
11. Maccabi Herzliya 7 8 1,21 1,41
12. Ironi Nesher 9 13 0,72 1,07
13. Hapoel Ramat HaSharon 8 14 0,86 1,28
14. Hapoel Nazareth Illit 9 9 0,83 1,45
15. Maccabi Shaaraim 8 12 0,97 1,14
16. Hapoel Jerusalem 8 15 0,72 1,28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
232 38,13 574 2,47 87 (37,5 %) 77 (33,2 %) 68 (29,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/3-2017 19:52
Israel
2. Division (30 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/3-2017 19:52
Israel
2. Division (30 runder)
Opdateret:
20/3-2017 19:52
Israel
2. Division (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 15:30 Hapoel Rishon LeZion – Maccabi Ahi Nazareth 0 – 0
19.08.2016 15:30 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Ramat HaSharon 0 – 0
19.08.2016 15:30 Maccabi Shaaraim – Beitar Tel Aviv Ramla 1 – 1
19.08.2016 15:30 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Bnei Lod 3 – 0
22.08.2016 18:00 Hapoel Afula – Hapoel Katamon Jerusalem 3 – 3
22.08.2016 18:00 Hapoel Jerusalem – Ironi Nesher 1 – 1
22.08.2016 18:00 Hapoel Nazareth Illit – Maccabi Herzliya 1 – 1
22.08.2016 18:00 Hapoel Petah Tikva – Maccabi Netanya 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 15:30 Ironi Nesher – Hapoel Afula 0 – 0
26.08.2016 15:30 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Rishon LeZion 2 – 2
26.08.2016 15:30 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Petah Tikva 1 – 1
26.08.2016 15:30 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Ramat Gan 0 – 2
26.08.2016 15:30 Hapoel Ramat HaSharon – Maccabi Shaaraim 1 – 1
29.08.2016 18:00 Maccabi Netanya – Hapoel Ironi Akko 4 – 0
29.08.2016 18:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Nazareth Illit 0 – 0
29.08.2016 18:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Jerusalem 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 15:00 Ironi Nesher – Maccabi Herzliya 1 – 0
09.09.2016 15:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Katamon Jerusalem 1 – 1
09.09.2016 15:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Ahi Nazareth 0 – 0
09.09.2016 15:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Bnei Lod 3 – 2
09.09.2016 15:00 Hapoel Nazareth Illit – Beitar Tel Aviv Ramla 0 – 2
12.09.2016 18:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Ramat HaSharon 1 – 2
12.09.2016 18:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Afula 3 – 0
12.09.2016 18:45 Maccabi Shaaraim – Maccabi Netanya 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 15:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Petah Tikva 0 – 0
16.09.2016 15:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Ironi Akko 1 – 4
16.09.2016 15:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Nazareth Illit 4 – 3
16.09.2016 15:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Jerusalem 2 – 0
16.09.2016 15:00 Hapoel Afula – Maccabi Herzliya 1 – 1
19.09.2016 18:00 Maccabi Netanya – Hapoel Ramat Gan 2 – 1
19.09.2016 18:00 Maccabi Ahi Nazareth – Maccabi Shaaraim 1 – 1
19.09.2016 18:00 Hapoel Bnei Lod – Ironi Nesher 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 15:00 Ironi Nesher – Beitar Tel Aviv Ramla 1 – 1
23.09.2016 15:00 Hapoel Ramat Gan – Maccabi Ahi Nazareth 3 – 0
23.09.2016 15:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Katamon Jerusalem 0 – 2
23.09.2016 15:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Rishon LeZion 2 – 0
23.09.2016 15:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Afula 1 – 3
26.09.2016 18:00 Hapoel Nazareth Illit – Maccabi Netanya 1 – 1
26.09.2016 18:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Ramat HaSharon 1 – 0
26.09.2016 18:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Bnei Lod 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2016 18:00 Maccabi Netanya – Hapoel Jerusalem 3 – 0
30.09.2016 15:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Ironi Akko 1 – 3
30.09.2016 15:00 Hapoel Rishon LeZion – Maccabi Shaaraim 1 – 0
30.09.2016 15:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Ramat Gan 0 – 1
30.09.2016 15:00 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Nazareth Illit 2 – 0
30.09.2016 15:00 Hapoel Ramat HaSharon – Ironi Nesher 1 – 1
30.09.2016 15:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Maccabi Herzliya 2 – 1
30.09.2016 15:00 Hapoel Afula – Hapoel Bnei Lod 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 14:00 Hapoel Bnei Lod – Beitar Tel Aviv Ramla 3 – 2
21.10.2016 14:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Ramat HaSharon 2 – 0
21.10.2016 14:00 Ironi Nesher – Maccabi Netanya 1 – 1
21.10.2016 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Jerusalem 0 – 1
21.10.2016 14:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Petah Tikva 0 – 2
21.10.2016 14:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Afula 1 – 1
24.10.2016 18:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Katamon Jerusalem 1 – 0
24.10.2016 18:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Rishon LeZion 3 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 14:00 Hapoel Afula – Beitar Tel Aviv Ramla 2 – 5
28.10.2016 14:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Shaaraim 4 – 0
28.10.2016 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Ironi Nesher 0 – 0
28.10.2016 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Nazareth Illit 2 – 1
31.10.2016 18:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Ramat Gan 0 – 4
31.10.2016 18:00 Maccabi Netanya – Maccabi Herzliya 2 – 1
31.10.2016 18:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Bnei Lod 0 – 1
01.11.2016 18:30 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Jerusalem 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 14:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Afula 2 – 2
04.11.2016 14:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Ironi Akko 0 – 0
04.11.2016 14:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Ramat HaSharon 3 – 1
04.11.2016 14:00 Hapoel Bnei Lod – Maccabi Netanya 1 – 5
04.11.2016 14:00 Maccabi Herzliya – Maccabi Ahi Nazareth 0 – 1
07.11.2016 18:00 Ironi Nesher – Hapoel Katamon Jerusalem 1 – 0
07.11.2016 18:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Rishon LeZion 1 – 1
07.11.2016 18:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Petah Tikva 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 14:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Ironi Akko 0 – 3
11.11.2016 14:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Jerusalem 2 – 0
11.11.2016 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Ironi Nesher 1 – 0
11.11.2016 14:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Maccabi Herzliya 1 – 1
14.11.2016 18:00 Hapoel Afula – Hapoel Ramat HaSharon 2 – 4
14.11.2016 18:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Ramat Gan 0 – 1
14.11.2016 19:00 Maccabi Netanya – Beitar Tel Aviv Ramla 1 – 0
14.11.2016 19:15 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Bnei Lod 3 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 14:00 Hapoel Ramat HaSharon – Maccabi Netanya 0 – 2
18.11.2016 14:00 Hapoel Nazareth Illit – Maccabi Shaaraim 1 – 0
18.11.2016 14:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Ironi Akko 0 – 3
18.11.2016 14:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Maccabi Ahi Nazareth 2 – 2
18.11.2016 14:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Rishon LeZion 2 – 1
21.11.2016 18:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Katamon Jerusalem 1 – 2
21.11.2016 18:00 Ironi Nesher – Hapoel Petah Tikva 1 – 0
21.11.2016 18:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Afula 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 14:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Nazareth Illit 1 – 1
25.11.2016 14:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Jerusalem 2 – 0
25.11.2016 14:00 Hapoel Ironi Akko – Ironi Nesher 2 – 3
25.11.2016 14:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Beitar Tel Aviv Ramla 2 – 3
25.11.2016 14:00 Hapoel Afula – Maccabi Netanya 1 – 1
28.11.2016 18:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Bnei Lod 0 – 2
28.11.2016 18:00 Hapoel Petah Tikva – Maccabi Herzliya 2 – 2
28.11.2016 18:00 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Ramat HaSharon 0 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 14:00 Maccabi Netanya – Maccabi Ahi Nazareth 2 – 2
02.12.2016 14:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Katamon Jerusalem 0 – 1
02.12.2016 14:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Petah Tikva 2 – 0
02.12.2016 14:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Ironi Akko 3 – 4
02.12.2016 14:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Afula 1 – 2
05.12.2016 18:00 Maccabi Shaaraim – Ironi Nesher 0 – 0
05.12.2016 18:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Ramat Gan 2 – 0
05.12.2016 18:05 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Rishon LeZion 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 14:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Jerusalem 1 – 0
09.12.2016 14:00 Hapoel Ramat Gan – Ironi Nesher 2 – 0
09.12.2016 14:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Bnei Lod 4 – 0
09.12.2016 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Ramat HaSharon 0 – 0
09.12.2016 14:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Maccabi Netanya 2 – 4
11.12.2016 18:00 Hapoel Petah Tikva – Beitar Tel Aviv Ramla 2 – 1
12.12.2016 18:00 Maccabi Shaaraim – Maccabi Herzliya 1 – 1
12.12.2016 18:00 Hapoel Afula – Maccabi Ahi Nazareth 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 14:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Petah Tikva 1 – 3
16.12.2016 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Katamon Jerusalem 6 – 0
16.12.2016 14:00 Hapoel Bnei Lod – Maccabi Shaaraim 0 – 4
16.12.2016 14:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Ramat Gan 0 – 0
16.12.2016 14:00 Ironi Nesher – Hapoel Nazareth Illit 3 – 1
16.12.2016 14:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Afula 4 – 1
16.12.2016 14:00 Maccabi Netanya – Hapoel Rishon LeZion 1 – 0
19.12.2016 18:10 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Ironi Akko 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 14:00 Ironi Nesher – Hapoel Jerusalem 1 – 1
23.12.2016 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Rishon LeZion 1 – 1
23.12.2016 14:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Ramat Gan 2 – 1
23.12.2016 14:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Maccabi Shaaraim 2 – 1
26.12.2016 18:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Nazareth Illit 0 – 0
26.12.2016 18:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Ironi Akko 1 – 2
26.12.2016 18:00 Maccabi Netanya – Hapoel Petah Tikva 2 – 1
26.12.2016 18:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Afula 3 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Katamon Jerusalem 2 – 0
30.12.2016 14:00 Hapoel Petah Tikva – Maccabi Ahi Nazareth 2 – 0
30.12.2016 14:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Ramat HaSharon 1 – 1
30.12.2016 14:00 Hapoel Ramat Gan – Beitar Tel Aviv Ramla 1 – 1
30.12.2016 14:00 Hapoel Jerusalem – Maccabi Herzliya 0 – 1
02.01.2017 18:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Bnei Lod 2 – 1
02.01.2017 18:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Netanya 0 – 2
02.01.2017 18:00 Hapoel Afula – Ironi Nesher 2 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.01.2017 18:20 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Nazareth Illit 2 – 0
10.01.2017 18:20 Maccabi Herzliya – Ironi Nesher 1 – 2
10.01.2017 18:20 Maccabi Netanya – Maccabi Shaaraim 3 – 2
10.01.2017 18:20 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Ironi Akko 0 – 0
10.01.2017 18:20 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Petah Tikva 2 – 2
10.01.2017 18:20 Hapoel Afula – Hapoel Rishon LeZion 0 – 2
10.01.2017 18:25 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Jerusalem 1 – 0
12.01.2017 18:30 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Ramat Gan 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.01.2017 14:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Afula 0 – 2
13.01.2017 14:00 Ironi Nesher – Hapoel Bnei Lod 1 – 2
13.01.2017 14:00 Hapoel Jerusalem – Beitar Tel Aviv Ramla 0 – 0
13.01.2017 14:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Rishon LeZion 0 – 2
13.01.2017 14:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Katamon Jerusalem 0 – 3
16.01.2017 18:00 Maccabi Shaaraim – Maccabi Ahi Nazareth 2 – 1
16.01.2017 18:00 Hapoel Ramat Gan – Maccabi Netanya 1 – 1
16.01.2017 18:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Ramat HaSharon 0 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 14:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Ironi Nesher 4 – 0
20.01.2017 14:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Jerusalem 0 – 0
20.01.2017 14:00 Maccabi Netanya – Hapoel Nazareth Illit 5 – 2
20.01.2017 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Ramat Gan 3 – 2
20.01.2017 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Ironi Akko 0 – 0
23.01.2017 18:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Maccabi Shaaraim 3 – 2
23.01.2017 18:00 Hapoel Afula – Hapoel Petah Tikva 1 – 2
23.01.2017 18:00 Hapoel Bnei Lod – Maccabi Herzliya 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 14:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Afula 2 – 2
27.01.2017 14:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Petah Tikva 3 – 0
27.01.2017 14:00 Ironi Nesher – Hapoel Ramat HaSharon 0 – 0
27.01.2017 14:00 Hapoel Nazareth Illit – Maccabi Ahi Nazareth 1 – 1
30.01.2017 18:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Rishon LeZion 0 – 1
30.01.2017 18:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Katamon Jerusalem 3 – 1
30.01.2017 18:00 Hapoel Jerusalem – Maccabi Netanya 0 – 1
30.01.2017 18:00 Maccabi Herzliya – Beitar Tel Aviv Ramla 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 14:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Bnei Lod 1 – 2
03.02.2017 14:00 Maccabi Netanya – Ironi Nesher 1 – 1
03.02.2017 14:00 Hapoel Jerusalem – Maccabi Ahi Nazareth 1 – 0
03.02.2017 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Ramat Gan 0 – 2
03.02.2017 14:00 Hapoel Petah Tikva – Maccabi Shaaraim 1 – 0
06.02.2017 18:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Nazareth Illit 0 – 1
06.02.2017 18:00 Hapoel Ramat HaSharon – Maccabi Herzliya 2 – 3
06.02.2017 18:00 Hapoel Afula – Hapoel Ironi Akko 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 14:00 Ironi Nesher – Maccabi Ahi Nazareth 0 – 2
10.02.2017 14:00 Maccabi Herzliya – Maccabi Netanya 4 – 4
10.02.2017 14:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Ramat HaSharon 0 – 1
10.02.2017 14:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Ironi Akko 3 – 0
10.02.2017 14:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Rishon LeZion 1 – 0
13.02.2017 18:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Petah Tikva 1 – 0
13.02.2017 18:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Katamon Jerusalem 1 – 2
13.02.2017 18:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Afula 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 14:00 Maccabi Netanya – Hapoel Bnei Lod 3 – 3
17.02.2017 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Maccabi Herzliya 0 – 2
17.02.2017 14:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Ironi Nesher 0 – 1
17.02.2017 14:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Nazareth Illit 3 – 0
17.02.2017 14:00 Hapoel Afula – Maccabi Shaaraim 1 – 0
20.02.2017 18:00 Hapoel Rishon LeZion – Hapoel Jerusalem 1 – 2
20.02.2017 18:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Ramat Gan 0 – 0
20.02.2017 18:00 Hapoel Ramat HaSharon – Beitar Tel Aviv Ramla 0 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 14:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Katamon Jerusalem 0 – 4
24.02.2017 14:00 Hapoel Bnei Lod – Maccabi Ahi Nazareth 1 – 3
24.02.2017 14:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Nazareth Illit 3 – 1
24.02.2017 14:00 Hapoel Ramat Gan – Maccabi Shaaraim 1 – 1
24.02.2017 14:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Petah Tikva 1 – 3
27.02.2017 18:00 Ironi Nesher – Hapoel Rishon LeZion 1 – 1
27.02.2017 18:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Maccabi Netanya 3 – 3
27.02.2017 18:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Afula 0 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 14:00 Maccabi Netanya – Hapoel Ramat HaSharon 3 – 1
03.03.2017 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Beitar Tel Aviv Ramla 2 – 2
03.03.2017 14:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Bnei Lod 1 – 0
03.03.2017 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Maccabi Herzliya 1 – 1
03.03.2017 14:00 Hapoel Petah Tikva – Ironi Nesher 0 – 0
03.03.2017 14:00 Hapoel Ironi Akko – Hapoel Jerusalem 3 – 0
03.03.2017 14:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Nazareth Illit 1 – 0
05.03.2017 20:00 Hapoel Afula – Hapoel Ramat Gan 3 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 18:00 Hapoel Jerusalem – Maccabi Shaaraim 0 – 0
07.03.2017 18:00 Ironi Nesher – Hapoel Ironi Akko 0 – 2
07.03.2017 18:00 Maccabi Herzliya – Hapoel Petah Tikva 2 – 4
07.03.2017 18:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Rishon LeZion 3 – 1
07.03.2017 18:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Katamon Jerusalem 0 – 1
07.03.2017 18:00 Hapoel Ramat HaSharon – Maccabi Ahi Nazareth 2 – 1
08.03.2017 18:00 Maccabi Netanya – Hapoel Afula 0 – 0
08.03.2017 18:00 Hapoel Nazareth Illit – Hapoel Ramat Gan 1 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 14:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Hapoel Ramat HaSharon 1 – 0
10.03.2017 14:00 Hapoel Rishon LeZion – Beitar Tel Aviv Ramla 1 – 1
10.03.2017 14:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Bnei Lod 2 – 2
10.03.2017 14:00 Hapoel Ironi Akko – Maccabi Herzliya 2 – 0
10.03.2017 14:00 Ironi Nesher – Maccabi Shaaraim 0 – 2
13.03.2017 18:00 Hapoel Ramat Gan – Hapoel Jerusalem 3 – 1
13.03.2017 18:00 Hapoel Afula – Hapoel Nazareth Illit 1 – 1
13.03.2017 18:00 Maccabi Ahi Nazareth – Maccabi Netanya 2 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 14:00 Hapoel Bnei Lod – Hapoel Ironi Akko 1 – 3
17.03.2017 14:00 Beitar Tel Aviv Ramla – Hapoel Petah Tikva 0 – 2
17.03.2017 14:00 Hapoel Ramat HaSharon – Hapoel Rishon LeZion 2 – 1
17.03.2017 14:00 Maccabi Netanya – Hapoel Katamon Jerusalem 4 – 0
17.03.2017 14:00 Maccabi Ahi Nazareth – Hapoel Afula 2 – 0
20.03.2017 18:00 Maccabi Herzliya – Maccabi Shaaraim 0 – 0
20.03.2017 18:00 Ironi Nesher – Hapoel Ramat Gan 0 – 1
20.03.2017 18:00 Hapoel Jerusalem – Hapoel Nazareth Illit 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 15:00 Hapoel Rishon LeZion – Maccabi Netanya
31.03.2017 15:00 Hapoel Petah Tikva – Hapoel Ramat HaSharon
31.03.2017 15:00 Hapoel Ironi Akko – Beitar Tel Aviv Ramla
31.03.2017 15:00 Maccabi Shaaraim – Hapoel Bnei Lod
31.03.2017 15:00 Hapoel Ramat Gan – Maccabi Herzliya
31.03.2017 15:00 Hapoel Nazareth Illit – Ironi Nesher
31.03.2017 15:00 Hapoel Afula – Hapoel Jerusalem
31.03.2017 15:00 Hapoel Katamon Jerusalem – Maccabi Ahi Nazareth
Advertisement

Seneste kampe

Ironi Nesher
Hapoel Ramat Gan
0 – 1
20. marts 18:00
Færdig
Maccabi Herzliya
Maccabi Shaaraim
0 – 0
20. marts 18:00
Færdig
Hapoel Jerusalem
Hapoel Nazareth Illit
0 – 1
20. marts 18:00
Færdig
Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Afula
2 – 0
17. marts 14:00
Færdig
Maccabi Netanya
Hapoel Katamon Jerusalem
4 – 0
17. marts 14:00
Færdig
Hapoel Ramat HaSharon
Hapoel Rishon LeZion
2 – 1
17. marts 14:00
Færdig
Beitar Tel Aviv Ramla
Hapoel Petah Tikva
0 – 2
17. marts 14:00
Færdig
Hapoel Bnei Lod
Hapoel Ironi Akko
1 – 3
17. marts 14:00
Færdig

Kommende kampe

Hapoel Afula
Hapoel Jerusalem
vs
31. marts 15:00
Ikke startet
Hapoel Nazareth Illit
Ironi Nesher
vs
31. marts 15:00
Ikke startet
Hapoel Ramat Gan
Maccabi Herzliya
vs
31. marts 15:00
Ikke startet
Maccabi Shaaraim
Hapoel Bnei Lod
vs
31. marts 15:00
Ikke startet
Hapoel Ironi Akko
Beitar Tel Aviv Ramla
vs
31. marts 15:00
Ikke startet
Hapoel Petah Tikva
Hapoel Ramat HaSharon
vs
31. marts 15:00
Ikke startet
Hapoel Rishon LeZion
Maccabi Netanya
vs
31. marts 15:00
Ikke startet
Hapoel Katamon Jerusalem
Maccabi Ahi Nazareth
vs
31. marts 15:00
Ikke startet

Turneringer i Israel