LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Hapoel Beer Sheva

Om Hapoel Beer Sheva

Land: Israel


Turneringer med deltagelse af Hapoel Beer Sheva

Turnering Placering Form
1. Division #1
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Ligat-Al Mesterskabsgruppe #1
har vundet seneste kamp
Europa League Slutspil 1/16-finale
har tabt samtlige kampe
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Hapoel Beer Sheva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hapoel Beer Sheva

23/02 20:50
16/02 22:58
08/12 23:06
24/11 20:55
03/11 23:01
20/10 20:57
29/09 20:57
15/09 23:01
23/08 22:44
17/08 22:39


Blog-indlæg om Hapoel Beer Sheva

Der findes desværre ingen blogindlæg om Hapoel Beer Sheva.

Vil du være den første der blogger om Hapoel Beer Sheva? Så besøg bold.blog!


Spillertrup for Hapoel Beer Sheva

Nr. Navn Position
1. David Goresh (37 år) Målmand
2. Ben Bitton (26 år) Forsvar
3. Ben Maimon Turjman (28 år) Forsvar
4. Miguel Vitor (27 år) Forsvar
5. Shir Tzedek (27 år) Forsvar
7. Maharan Radi (34 år) Midtbane
8. Mohammad Ghadir (26 år) Angreb
9. Anthony Nwakaeme (28 år) Angreb
10. Elyaniv Barda (35 år) Angreb
11. Maor Bar Buzaglo (29 år) Midtbane
12. Ovidiu Hoban (34 år) Midtbane
14. Ben Sahar (28 år) Angreb
15. Vladimir Broun (27 år) Midtbane
16. Niv Zrihan (22 år) Angreb
17. Matan Ohayon (31 år) Forsvar
18. Michael Ohana (21 år) Angreb
20. Loai Taha (27 år) Forsvar
23. Noam Gamoun (20 år) Forsvar
24. Maor Melikson (32 år) Midtbane
25. William (32 år) Forsvar
28. Or Havivyan (22 år) Midtbane
30. John Ogu (28 år) Midtbane
33. Raz Rahamim (20 år) Målmand
36. Gal Navon (20 år) Målmand
55. Guy Haimov (31 år) Målmand
69. Mihály Korhut (28 år) Forsvar
Amit Bitton (20 år) Forsvar
Ran Robin (22 år) Midtbane
Musa Tarabin (19 år) Angreb
Aviatar Illovz (33 år) Angreb
Maranhao (28 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hapoel Beer Sheva
FC Sheriff
3 – 2
12. juli 19:50
2. runde
FC Sheriff
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
19. juli 19:00
2. runde
Olympiakos
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
27. juli 20:45
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Olympiakos
1 – 0
3. august 20:00
3. runde
Celtic
Hapoel Beer Sheva
5 – 2
17. august 20:45
Playoff
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Raanana
2 – 1
20. august 19:15
1. runde
Hapoel Beer Sheva
Celtic
2 – 0
23. august 20:45
Playoff
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
27. august 20:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Sakhnin
3 – 0
10. september 19:10
3. runde
Inter
Hapoel Beer Sheva
0 – 2
15. september 21:05
1. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
2 – 1
19. september 19:55
4. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
2 – 2
22. september 20:00
Kvartfinaler
Bnei Yehuda
Hapoel Beer Sheva
0 – 3
25. september 19:00
5. runde
Hapoel Beer Sheva
Southampton
0 – 0
29. september 19:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Petach Tikva
5 – 0
15. oktober 18:30
6. runde
Hapoel Beer Sheva
Sparta Prag
0 – 1
20. oktober 19:00
3. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Beer Sheva
0 – 2
24. oktober 18:30
7. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
2 – 0
30. oktober 20:00
8. runde
Sparta Prag
Hapoel Beer Sheva
2 – 0
3. november 21:05
4. runde
Hapoel Ashkelon
Hapoel Beer Sheva
1 – 5
6. november 19:00
9. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Haifa
5 – 1
19. november 19:30
10. runde
Hapoel Beer Sheva
Inter
3 – 2
24. november 19:00
5. runde
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Beer Sheva
0 – 2
27. november 19:00
11. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa
2 – 1
30. november 18:00
Kvartfinaler
Hapoel Beer Sheva
FC Ashdod
5 – 0
3. december 19:30
12. runde
Southampton
Hapoel Beer Sheva
1 – 1
8. december 21:05
6. runde
Beitar Jerusalem
Hapoel Beer Sheva
1 – 3
12. december 20:00
13. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Haifa
2 – 1
15. december 18:30
Semifinaler
Hapoel Raanana
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
18. december 19:15
14. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Tel Aviv
1 – 1
25. december 20:00
15. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
4 – 1
28. december 19:00
Finale
Bnei Sakhnin
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
1. januar 19:15
16. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa
2 – 0
10. januar 20:00
17. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Yehuda
2 – 1
14. januar 19:30
18. runde
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Beer Sheva
1 – 1
21. januar 19:30
19. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
1 – 2
24. januar 19:55
1/8-finaler
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
2 – 0
28. januar 17:15
20. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
4. februar 20:00
21. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ashkelon
2 – 1
11. februar 17:15
22. runde
Hapoel Beer Sheva
Besiktas
1 – 3
16. februar 21:05
1/16-finaler
Hapoel Haifa
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
19. februar 19:15
23. runde
Besiktas
Hapoel Beer Sheva
2 – 1
23. februar 19:00
1/16-finaler
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Kfar Saba
3 – 0
27. februar 19:30
24. runde
FC Ashdod
Hapoel Beer Sheva
0 – 1
4. marts 19:30
25. runde
Hapoel Beer Sheva
Beitar Jerusalem
2 – 1
13. marts 20:00
26. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa
4 – 0
19. marts 20:00
1. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
vs
1. april 20:10
2. runde
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Beer Sheva
vs
9. april 19:10
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Beitar Jerusalem
vs
17. april 20:00
4. runde
Bnei Sakhnin
Hapoel Beer Sheva
vs
22. april 19:15
5. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
vs
25. april 20:00
6. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
vs
29. april 18:00
7. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Petach Tikva
vs
6. maj 18:00
8. runde
Beitar Jerusalem
Hapoel Beer Sheva
vs
13. maj 18:00
9. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Sakhnin
vs
20. maj 18:00
10. runde