LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Maccabi Tel Aviv

Om Maccabi Tel Aviv

Land: Israel


Turneringer med deltagelse af Maccabi Tel Aviv

Turnering Placering Form
1. Division #2
er ubesejret 10 kampe i træk
Ligat-Al Mesterskabsgruppe #2
er ubesejret 4 kampe i træk
Pokal Finale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Maccabi Tel Aviv fra nyhedsarkivet

Nyheder om Maccabi Tel Aviv

08/12 20:58
24/11 23:01
03/11 20:57
20/10 23:02
29/09 22:57
15/09 21:05
30/08 09:06
16/08 08:04
04/01 08:07
09/12 22:37


Spillertrup for Maccabi Tel Aviv

Nr. Navn Position
1. Daniel Lifshitz (29 år) Målmand
2. Eliazer Dasa (24 år) Forsvar
3. Yuval Shpungin (30 år) Forsvar
5. Ezequiel Scarione (31 år) Midtbane
6. Gal Alberman (34 år) Midtbane
10. Barak Itzhaki (32 år) Angreb
11. Tal Ben Chaim (27 år) Angreb
15. Dor Micha (25 år) Midtbane
17. Sagiv Yehezkel (22 år) Angreb
18. Eitan Tibi (29 år) Forsvar
19. Daniel (22 år) Målmand
20. Omri Ben Harush (27 år) Forsvar
21. Egor Filipenko (29 år) Forsvar
22. Avi Rikan (28 år) Midtbane
23. Eyal Golasa (25 år) Midtbane
24. Vidar Örn Kjartansson (27 år) Angreb
26. Tal Ben Haim (35 år) Forsvar
27. Sean Goldberg (21 år) Forsvar
33. Dan Leon Glazer (20 år) Midtbane
41. Sahar Hasson (21 år) Målmand
42. Dor Peretz (21 år) Midtbane
45. Eliel Peretz (20 år) Midtbane
46. Wael Najjar (18 år) Forsvar
51. Yossi Benayoun (37 år) Midtbane
55. Haviv Ohayon (18 år) Målmand
95. Predrag Rajkovic (21 år) Målmand
Osher Abu (24 år) Forsvar
Ramon (22 år) Forsvar
Shiran Yeini (30 år) Midtbane
Ruben Micael (30 år) Midtbane
Gael Margolis (23 år) Angreb
Aaron Schoenfeld (27 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Maccabi Tel Aviv
Gorica
3 – 0
30. juni 19:15
1. runde
Gorica
Maccabi Tel Aviv
0 – 1
7. juli 18:30
1. runde
Kairat Almaty
Maccabi Tel Aviv
1 – 1
14. juli 16:45
2. runde
Maccabi Tel Aviv
Kairat Almaty
2 – 1
21. juli 19:00
2. runde
Pandurii
Maccabi Tel Aviv
1 – 3
28. juli 20:00
3. runde
Maccabi Tel Aviv
Pandurii
2 – 1
4. august 19:30
3. runde
Maccabi Tel Aviv
Hajduk Split
2 – 1
18. august 19:00
Playoff
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Kfar Saba
3 – 1
21. august 19:45
1. runde
Hajduk Split
Maccabi Tel Aviv
5 – 5
25. august 20:30
Playoff
FC Ashdod
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
28. august 20:00
2. runde
Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem
2 – 2
11. september 19:45
3. runde
Maccabi Tel Aviv
Zenit
3 – 4
15. september 19:00
1. runde
Hapoel Raanana
Maccabi Tel Aviv
0 – 3
18. september 19:15
4. runde
Bnei Sakhnin
Maccabi Tel Aviv
0 – 3
21. september 20:00
6. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
5 – 0
25. september 20:00
5. runde
Dundalk
Maccabi Tel Aviv
1 – 0
29. september 21:05
2. runde
AZ Alkmaar
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
20. oktober 21:05
3. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Haifa
0 – 2
24. oktober 20:00
7. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
2 – 0
30. oktober 20:00
8. runde
Maccabi Tel Aviv
AZ Alkmaar
0 – 0
3. november 19:00
4. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Petach Tikva
0 – 0
6. november 19:45
9. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
20. november 19:15
10. runde
Zenit
Maccabi Tel Aviv
2 – 0
24. november 17:00
5. runde
Bnei Yehuda
Maccabi Tel Aviv
1 – 0
27. november 19:45
11. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Ashkelon
0 – 0
3. december 17:15
12. runde
Maccabi Tel Aviv
Dundalk
2 – 1
8. december 19:00
6. runde
Hapoel Haifa
Maccabi Tel Aviv
2 – 4
11. december 19:15
13. runde
Hapoel Kfar Saba
Maccabi Tel Aviv
1 – 1
17. december 15:00
14. runde
Maccabi Tel Aviv
FC Ashdod
1 – 0
24. december 17:20
15. runde
Beitar Jerusalem
Maccabi Tel Aviv
1 – 0
2. januar 20:00
16. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Raanana
4 – 1
11. januar 19:00
17. runde
Hapoel Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
0 – 1
16. januar 20:05
18. runde
Maccabi Tel Aviv
Bnei Sakhnin
2 – 1
22. januar 20:00
19. runde
Hapoel Raanana
Maccabi Tel Aviv
3 – 5
25. januar 18:00
1/8-finaler
Maccabi Haifa
Maccabi Tel Aviv
2 – 2
30. januar 20:00
20. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
4. februar 20:00
21. runde
Maccabi Petach Tikva
Maccabi Tel Aviv
0 – 1
8. februar 20:00
Kvartfinaler
Maccabi Petach Tikva
Maccabi Tel Aviv
0 – 1
13. februar 20:00
22. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
3 – 0
18. februar 19:30
23. runde
Maccabi Tel Aviv
Bnei Yehuda
2 – 0
25. februar 19:30
24. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Petach Tikva
2 – 1
1. marts 20:00
Kvartfinaler
Hapoel Ashkelon
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
5. marts 19:15
25. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Haifa
1 – 0
12. marts 19:15
26. runde
Maccabi Tel Aviv
Bnei Sakhnin
3 – 0
18. marts 17:15
1. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
1 – 0
1. april 20:10
2. runde
Beitar Jerusalem
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
5. april 19:30
Semifinaler
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Haifa
3 – 0
9. april 20:05
3. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Petach Tikva
2 – 0
15. april 19:30
4. runde
Beitar Jerusalem
Maccabi Tel Aviv
1 – 1
22. april 20:00
5. runde
Bnei Sakhnin
Maccabi Tel Aviv
1 – 3
25. april 18:45
6. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
vs
29. april 20:00
7. runde
Maccabi Haifa
Maccabi Tel Aviv
vs
6. maj 18:00
8. runde
Maccabi Petach Tikva
Maccabi Tel Aviv
vs
13. maj 18:00
9. runde
Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem
vs
20. maj 18:00
10. runde
Bnei Yehuda
Maccabi Tel Aviv
vs
25. maj 18:00
Finale