LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
29/4-2017 18:26
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cremonese 37 23 6 8 65 - 38 75
2. Alessandria 37 22 9 6 62 - 32 75
3. Livorno 37 18 12 7 49 - 30 66
4. Arezzo 37 18 11 8 50 - 37 65
5. Giana Erminio 37 16 12 9 55 - 43 60
6. Piacenza 37 16 10 11 53 - 39 58
7. Como 37 15 13 9 54 - 48 58
8. Viterbese 37 14 11 12 42 - 41 53
9. Lucchese 37 13 14 10 47 - 38 51
10. Pro Piacenza 37 15 6 16 40 - 39 51
11. Renate 37 12 14 11 34 - 34 50
12. Pistoiese 37 10 14 13 42 - 41 43
13. Pontedera 37 9 16 12 37 - 48 43
14. Siena 37 12 6 19 42 - 49 42
15. Prato 37 11 6 20 33 - 56 39
16. Olbia 37 11 6 20 42 - 59 39
17. Carrarese 37 10 8 19 44 - 54 38
18. Tuttocuoio 37 9 10 18 35 - 51 37
19. Lupa Roma 37 7 11 19 28 - 48 32
20. Racing Roma 37 7 9 21 36 - 65 30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 50,25 890 2,41 169 (45,7 %) 102 (27,6 %) 99 (26,8 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:26
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cremonese 18 13 3 2 38 - 20 42
2. Alessandria 18 15 2 1 41 - 16 47
3. Livorno 19 10 6 3 29 - 16 36
4. Arezzo 18 11 5 2 25 - 14 38
5. Giana Erminio 18 7 6 5 24 - 20 27
6. Piacenza 18 9 4 5 25 - 15 31
7. Como 18 8 7 3 27 - 20 31
8. Viterbese 19 11 4 4 28 - 16 37
9. Lucchese 19 10 6 3 30 - 15 36
10. Pro Piacenza 19 9 4 6 23 - 16 31
11. Renate 19 9 7 3 22 - 13 34
12. Pistoiese 18 7 7 4 24 - 15 28
13. Pontedera 19 5 10 4 23 - 25 25
14. Siena 18 7 2 9 20 - 20 23
15. Prato 19 8 3 8 22 - 20 27
16. Olbia 19 8 3 8 26 - 28 27
17. Carrarese 18 8 4 6 28 - 20 28
18. Tuttocuoio 18 5 6 7 19 - 20 21
19. Lupa Roma 19 5 5 9 18 - 22 20
20. Racing Roma 19 4 8 7 20 - 27 20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 50,25 890 2,41 169 (45,7 %) 102 (27,6 %) 99 (26,8 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:26
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cremonese 19 10 3 6 27 - 18 33
2. Alessandria 19 7 7 5 21 - 16 28
3. Livorno 18 8 6 4 20 - 14 30
4. Arezzo 19 7 6 6 25 - 23 27
5. Giana Erminio 19 9 6 4 31 - 23 33
6. Piacenza 19 7 6 6 28 - 24 27
7. Como 19 7 6 6 27 - 28 27
8. Viterbese 18 3 7 8 14 - 25 16
9. Lucchese 18 3 8 7 17 - 23 17
10. Pro Piacenza 18 6 2 10 17 - 23 20
11. Renate 18 3 7 8 12 - 21 16
12. Pistoiese 19 3 7 9 18 - 26 16
13. Pontedera 18 4 6 8 14 - 23 18
14. Siena 19 5 4 10 22 - 29 19
15. Prato 18 3 3 12 11 - 36 12
16. Olbia 18 3 3 12 16 - 31 12
17. Carrarese 19 2 4 13 16 - 34 10
18. Tuttocuoio 19 4 4 11 16 - 31 16
19. Lupa Roma 18 2 6 10 10 - 26 12
20. Racing Roma 18 3 1 14 16 - 38 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 50,25 890 2,41 169 (45,7 %) 102 (27,6 %) 99 (26,8 %)
Opdateret:
29/4-2017 18:26
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Cremonese 14 4 1,76 1,03
2. Alessandria 13 5 1,68 0,86
3. Livorno 14 9 1,32 0,81
4. Arezzo 13 8 1,35 1,00
5. Giana Erminio 11 9 1,49 1,16
6. Piacenza 11 10 1,43 1,05
7. Como 9 4 1,46 1,30
8. Viterbese 15 13 1,14 1,11
9. Lucchese 11 11 1,27 1,03
10. Pro Piacenza 11 14 1,08 1,05
11. Renate 16 15 0,92 0,92
12. Pistoiese 9 11 1,14 1,11
13. Pontedera 12 12 1,00 1,30
14. Siena 8 12 1,14 1,32
15. Prato 10 15 0,89 1,51
16. Olbia 10 6 1,14 1,59
17. Carrarese 8 13 1,19 1,46
18. Tuttocuoio 8 16 0,95 1,38
19. Lupa Roma 9 17 0,76 1,30
20. Racing Roma 7 15 0,97 1,76
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 50,25 890 2,41 169 (45,7 %) 102 (27,6 %) 99 (26,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 18:26
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
29/4-2017 18:26
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
Opdateret:
29/4-2017 18:26
Italien
Lega Pro Gruppe A (38 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Videre til næste runde
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:35 Renate – Olbia 2 – 1
28.08.2016 16:30 Viterbese – Cremonese 0 – 0
28.08.2016 16:30 Arezzo – Como 2 – 2
28.08.2016 16:35 Giana Erminio – Carrarese 2 – 1
28.08.2016 16:55 Lupa Roma – Pistoiese 2 – 2
28.08.2016 18:30 Lucchese – Piacenza 1 – 1
28.08.2016 18:30 Livorno – Racing Roma 1 – 0
28.08.2016 18:35 Pro Piacenza – Alessandria 0 – 1
28.08.2016 18:35 Prato – Tuttocuoio 2 – 2
28.08.2016 18:35 Pontedera – Siena 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 16:30 Siena – Giana Erminio 1 – 2
04.09.2016 16:30 Racing Roma – Prato 1 – 0
04.09.2016 16:30 Olbia – Lucchese 2 – 2
04.09.2016 16:30 Piacenza – Lupa Roma 3 – 2
04.09.2016 18:30 Tuttocuoio – Viterbese 0 – 0
04.09.2016 18:30 Pistoiese – Pro Piacenza 1 – 2
04.09.2016 18:30 Cremonese – Renate 3 – 2
04.09.2016 18:30 Carrarese – Arezzo 1 – 3
04.09.2016 18:30 Alessandria – Livorno 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:30 Prato – Pistoiese 2 – 2
10.09.2016 18:30 Arezzo – Siena 2 – 1
11.09.2016 16:30 Viterbese – Racing Roma 3 – 1
11.09.2016 16:30 Lupa Roma – Tuttocuoio 1 – 2
11.09.2016 16:30 Renate – Piacenza 1 – 1
11.09.2016 16:30 Giana Erminio – Como 1 – 3
11.09.2016 18:30 Livorno – Carrarese 1 – 0
11.09.2016 18:30 Pontedera – Olbia 0 – 0
11.09.2016 18:30 Pro Piacenza – Cremonese 2 – 3
11.09.2016 18:30 Lucchese – Alessandria 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2016 14:30 Racing Roma – Renate 2 – 3
14.09.2016 14:30 Olbia – Pro Piacenza 1 – 0
14.09.2016 16:30 Como – Livorno 0 – 1
14.09.2016 18:30 Piacenza – Viterbese 0 – 0
14.09.2016 18:30 Siena – Lupa Roma 0 – 0
14.09.2016 18:30 Cremonese – Giana Erminio 2 – 0
14.09.2016 18:30 Carrarese – Prato 4 – 0
14.09.2016 18:30 Alessandria – Arezzo 1 – 0
14.09.2016 20:30 Pistoiese – Pontedera 1 – 1
14.09.2016 20:30 Tuttocuoio – Lucchese 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 14:30 Livorno – Lucchese 1 – 1
18.09.2016 14:30 Como – Siena 1 – 1
18.09.2016 14:30 Renate – Pro Piacenza 1 – 0
18.09.2016 14:30 Lupa Roma – Olbia 1 – 0
18.09.2016 14:30 Viterbese – Prato 2 – 0
18.09.2016 16:30 Pontedera – Racing Roma 3 – 2
18.09.2016 18:30 Arezzo – Tuttocuoio 2 – 1
18.09.2016 18:35 Piacenza – Alessandria 1 – 2
18.09.2016 18:35 Carrarese – Cremonese 0 – 1
19.09.2016 20:30 Giana Erminio – Pistoiese 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:30 Viterbese – Renate 3 – 0
25.09.2016 14:30 Prato – Siena 1 – 2
25.09.2016 14:30 Olbia – Livorno 1 – 0
25.09.2016 14:30 Racing Roma – Lupa Roma 2 – 0
25.09.2016 14:30 Cremonese – Piacenza 1 – 2
25.09.2016 18:30 Pistoiese – Carrarese 3 – 0
25.09.2016 18:30 Alessandria – Como 2 – 0
25.09.2016 18:30 Pro Piacenza – Pontedera 1 – 0
25.09.2016 18:30 Lucchese – Arezzo 2 – 2
25.09.2016 18:30 Tuttocuoio – Giana Erminio 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:30 Lupa Roma – Viterbese 0 – 1
02.10.2016 14:30 Giana Erminio – Livorno 2 – 2
02.10.2016 14:30 Arezzo – Pro Piacenza 1 – 0
02.10.2016 14:30 Piacenza – Olbia 2 – 1
02.10.2016 14:30 Siena – Pistoiese 1 – 1
02.10.2016 14:35 Como – Racing Roma 2 – 1
02.10.2016 16:30 Renate – Prato 2 – 0
02.10.2016 18:30 Pontedera – Lucchese 2 – 4
02.10.2016 18:30 Carrarese – Tuttocuoio 1 – 1
03.10.2016 20:45 Alessandria – Cremonese 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 14:30 Viterbese – Pontedera 3 – 0
09.10.2016 14:30 Prato – Como 0 – 1
09.10.2016 14:30 Olbia – Giana Erminio 3 – 2
09.10.2016 14:30 Livorno – Renate 1 – 0
09.10.2016 14:30 Cremonese – Arezzo 3 – 2
09.10.2016 16:30 Pistoiese – Piacenza 1 – 2
09.10.2016 18:30 Lucchese – Lupa Roma 4 – 0
09.10.2016 18:30 Pro Piacenza – Carrarese 0 – 1
09.10.2016 18:30 Racing Roma – Siena 0 – 4
09.10.2016 18:30 Tuttocuoio – Alessandria 1 – 4

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2016 14:30 Como – Pontedera 3 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:30 Siena – Livorno 1 – 0
16.10.2016 14:30 Prato – Pro Piacenza 1 – 0
16.10.2016 14:30 Cremonese – Olbia 2 – 1
16.10.2016 14:30 Giana Erminio – Viterbese 1 – 1
16.10.2016 14:35 Piacenza – Tuttocuoio 0 – 0
16.10.2016 18:30 Pontedera – Lupa Roma 0 – 0
16.10.2016 18:30 Como – Lucchese 1 – 0
16.10.2016 18:30 Carrarese – Renate 0 – 0
16.10.2016 18:30 Arezzo – Racing Roma 1 – 0
16.10.2016 18:30 Alessandria – Pistoiese 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:30 Renate – Pontedera 3 – 0
23.10.2016 14:30 Pro Piacenza – Viterbese 2 – 1
23.10.2016 14:30 Olbia – Alessandria 1 – 4
23.10.2016 14:30 Lupa Roma – Giana Erminio 0 – 0
23.10.2016 14:30 Lucchese – Prato 3 – 0
23.10.2016 16:30 Pistoiese – Como 1 – 1
23.10.2016 16:30 Tuttocuoio – Cremonese 0 – 1
23.10.2016 18:30 Siena – Piacenza 2 – 3
23.10.2016 18:30 Racing Roma – Carrarese 0 – 1
24.10.2016 20:45 Livorno – Arezzo 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:30 Cremonese – Pistoiese 2 – 1
30.10.2016 14:35 Viterbese – Livorno 1 – 1
30.10.2016 14:35 Prato – Lupa Roma 1 – 2
30.10.2016 14:35 Giana Erminio – Racing Roma 3 – 0
30.10.2016 14:35 Como – Olbia 2 – 2
30.10.2016 16:30 Arezzo – Renate 3 – 1
30.10.2016 18:30 Carrarese – Piacenza 1 – 0
30.10.2016 18:30 Pro Piacenza – Lucchese 0 – 0
30.10.2016 18:30 Alessandria – Siena 5 – 2
31.10.2016 20:30 Pontedera – Tuttocuoio 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 14:30 Pontedera – Cremonese 0 – 4
06.11.2016 14:30 Olbia – Tuttocuoio 1 – 0
06.11.2016 14:30 Lupa Roma – Pro Piacenza 1 – 2
06.11.2016 14:30 Racing Roma – Alessandria 1 – 1
06.11.2016 14:30 Livorno – Prato 5 – 1
06.11.2016 14:30 Pistoiese – Arezzo 1 – 1
06.11.2016 18:30 Siena – Carrarese 2 – 0
06.11.2016 18:30 Lucchese – Viterbese 2 – 1
06.11.2016 18:30 Renate – Giana Erminio 2 – 2
07.11.2016 20:45 Piacenza – Como 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:30 Lupa Roma – Livorno 1 – 2
13.11.2016 14:30 Viterbese – Olbia 0 – 3
13.11.2016 14:30 Pro Piacenza – Racing Roma 3 – 0
13.11.2016 14:30 Cremonese – Siena 1 – 0
13.11.2016 14:30 Giana Erminio – Alessandria 1 – 1
13.11.2016 16:30 Arezzo – Piacenza 1 – 0
13.11.2016 18:30 Lucchese – Renate 1 – 1
13.11.2016 18:30 Prato – Pontedera 0 – 1
13.11.2016 18:30 Carrarese – Como 3 – 1
13.11.2016 18:30 Tuttocuoio – Pistoiese 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 14:30 Pistoiese – Viterbese 2 – 0
20.11.2016 14:30 Piacenza – Giana Erminio 0 – 1
20.11.2016 14:30 Olbia – Prato 1 – 2
20.11.2016 14:30 Renate – Lupa Roma 2 – 0
20.11.2016 14:30 Racing Roma – Lucchese 0 – 0
20.11.2016 14:30 Alessandria – Carrarese 2 – 1
20.11.2016 16:30 Siena – Tuttocuoio 2 – 0
20.11.2016 18:30 Pontedera – Arezzo 3 – 2
20.11.2016 18:30 Livorno – Pro Piacenza 3 – 1
20.11.2016 18:30 Como – Cremonese 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:00 Giana Erminio – Arezzo 0 – 0
27.11.2016 14:30 Olbia – Racing Roma 3 – 0
27.11.2016 14:30 Lupa Roma – Cremonese 2 – 1
27.11.2016 14:30 Tuttocuoio – Como 1 – 1
27.11.2016 14:30 Viterbese – Carrarese 2 – 1
27.11.2016 14:30 Pro Piacenza – Piacenza 0 – 1
27.11.2016 16:30 Renate – Siena 1 – 1
27.11.2016 18:30 Lucchese – Pistoiese 2 – 0
27.11.2016 18:30 Livorno – Pontedera 1 – 1
27.11.2016 18:35 Prato – Alessandria 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:30 Pistoiese – Renate 0 – 0
03.12.2016 14:30 Carrarese – Olbia 4 – 1
03.12.2016 16:30 Cremonese – Prato 5 – 1
03.12.2016 20:30 Tuttocuoio – Livorno 0 – 1
04.12.2016 14:30 Giana Erminio – Pontedera 0 – 1
04.12.2016 16:30 Arezzo – Lupa Roma 3 – 1
04.12.2016 16:30 Alessandria – Viterbese 4 – 0
04.12.2016 16:30 Piacenza – Racing Roma 1 – 4
04.12.2016 20:30 Como – Pro Piacenza 3 – 2
05.12.2016 20:50 Siena – Lucchese 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.12.2016 14:30 Olbia – Pistoiese 1 – 3
07.12.2016 14:30 Lupa Roma – Como 0 – 1
07.12.2016 14:30 Livorno – Piacenza 2 – 2
07.12.2016 16:30 Pro Piacenza – Giana Erminio 1 – 1
07.12.2016 16:30 Racing Roma – Tuttocuoio 1 – 2
07.12.2016 20:30 Pontedera – Carrarese 2 – 2
07.12.2016 20:30 Prato – Arezzo 1 – 2
08.12.2016 14:30 Viterbese – Siena 0 – 1
08.12.2016 14:30 Renate – Alessandria 1 – 1
08.12.2016 14:30 Lucchese – Cremonese 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:30 Siena – Olbia 0 – 1
11.12.2016 16:30 Piacenza – Pontedera 1 – 0
11.12.2016 16:30 Giana Erminio – Prato 0 – 0
11.12.2016 16:30 Como – Renate 0 – 0
11.12.2016 16:30 Carrarese – Lucchese 1 – 1
11.12.2016 16:30 Alessandria – Lupa Roma 3 – 0
11.12.2016 20:30 Arezzo – Viterbese 0 – 0
11.12.2016 20:30 Pistoiese – Racing Roma 3 – 1
11.12.2016 20:30 Tuttocuoio – Pro Piacenza 0 – 0
12.12.2016 20:45 Cremonese – Livorno 2 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Lupa Roma – Carrarese 2 – 1
18.12.2016 14:30 Olbia – Arezzo 2 – 0
18.12.2016 14:30 Prato – Piacenza 1 – 0
18.12.2016 14:35 Viterbese – Como 3 – 2
18.12.2016 16:30 Lucchese – Giana Erminio 1 – 2
18.12.2016 16:30 Pontedera – Alessandria 0 – 0
18.12.2016 16:30 Racing Roma – Cremonese 0 – 3
18.12.2016 16:35 Renate – Tuttocuoio 1 – 0
18.12.2016 20:30 Livorno – Pistoiese 3 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 14:30 Olbia – Renate 1 – 2
23.12.2016 14:30 Racing Roma – Livorno 1 – 2
23.12.2016 14:30 Como – Arezzo 2 – 3
23.12.2016 14:35 Pistoiese – Lupa Roma 1 – 1
23.12.2016 14:35 Alessandria – Pro Piacenza 3 – 1
23.12.2016 16:30 Carrarese – Giana Erminio 0 – 4
23.12.2016 16:30 Piacenza – Lucchese 1 – 2
23.12.2016 16:30 Cremonese – Viterbese 3 – 1
23.12.2016 20:30 Siena – Pontedera 2 – 1
23.12.2016 20:35 Tuttocuoio – Prato 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.12.2016 14:30 Pro Piacenza – Pistoiese 1 – 1
29.12.2016 14:30 Lucchese – Olbia 1 – 1
30.12.2016 14:30 Giana Erminio – Siena 2 – 3
30.12.2016 14:30 Lupa Roma – Piacenza 1 – 1
30.12.2016 14:30 Viterbese – Tuttocuoio 2 – 0
30.12.2016 16:30 Prato – Racing Roma 0 – 0
30.12.2016 16:30 Renate – Cremonese 0 – 2
30.12.2016 16:30 Pontedera – Como 2 – 2
30.12.2016 16:30 Arezzo – Carrarese 2 – 1
30.12.2016 20:45 Livorno – Alessandria 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.01.2017 14:30 Piacenza – Renate 0 – 0
22.01.2017 14:30 Pistoiese – Prato 2 – 0
22.01.2017 14:30 Olbia – Pontedera 3 – 2
22.01.2017 14:30 Como – Giana Erminio 1 – 1
22.01.2017 14:35 Alessandria – Lucchese 2 – 1
22.01.2017 16:30 Carrarese – Livorno 0 – 2
22.01.2017 16:30 Tuttocuoio – Lupa Roma 0 – 0
22.01.2017 16:30 Siena – Arezzo 0 – 1
22.01.2017 16:30 Cremonese – Pro Piacenza 1 – 1
22.01.2017 20:30 Racing Roma – Viterbese 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.01.2017 14:35 Pro Piacenza – Siena 2 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 14:30 Lucchese – Tuttocuoio 3 – 1
29.01.2017 14:30 Renate – Racing Roma 2 – 0
29.01.2017 14:30 Giana Erminio – Cremonese 2 – 1
29.01.2017 14:30 Pro Piacenza – Olbia 2 – 0
29.01.2017 14:30 Viterbese – Piacenza 1 – 0
29.01.2017 16:30 Lupa Roma – Siena 2 – 0
29.01.2017 16:30 Livorno – Como 1 – 2
29.01.2017 16:30 Prato – Carrarese 3 – 0
29.01.2017 16:30 Arezzo – Alessandria 1 – 0
29.01.2017 18:30 Pontedera – Pistoiese 2 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 14:30 Racing Roma – Pontedera 0 – 0
05.02.2017 14:30 Pistoiese – Giana Erminio 0 – 2
05.02.2017 14:30 Lucchese – Livorno 0 – 0
05.02.2017 14:30 Olbia – Lupa Roma 0 – 1
05.02.2017 14:30 Alessandria – Piacenza 1 – 0
05.02.2017 14:40 Pro Piacenza – Renate 1 – 0
05.02.2017 16:30 Cremonese – Carrarese 3 – 3
05.02.2017 16:30 Tuttocuoio – Arezzo 0 – 3
05.02.2017 16:30 Siena – Como 0 – 1
05.02.2017 16:35 Prato – Viterbese 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:30 Lupa Roma – Racing Roma 0 – 2
12.02.2017 14:30 Renate – Viterbese 2 – 2
12.02.2017 14:30 Livorno – Olbia 3 – 1
12.02.2017 14:30 Piacenza – Cremonese 3 – 0
12.02.2017 16:30 Como – Alessandria 2 – 1
12.02.2017 16:30 Siena – Prato 2 – 1
12.02.2017 16:30 Pontedera – Pro Piacenza 1 – 0
12.02.2017 16:30 Giana Erminio – Tuttocuoio 0 – 1
12.02.2017 20:30 Arezzo – Lucchese 0 – 0
12.02.2017 20:30 Carrarese – Pistoiese 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:30 Racing Roma – Como 3 – 2
19.02.2017 14:30 Olbia – Piacenza 1 – 3
19.02.2017 14:30 Livorno – Giana Erminio 0 – 1
19.02.2017 14:30 Viterbese – Lupa Roma 1 – 0
19.02.2017 16:30 Prato – Renate 1 – 0
19.02.2017 16:30 Lucchese – Pontedera 0 – 1
19.02.2017 16:30 Tuttocuoio – Carrarese 3 – 1
19.02.2017 16:30 Pro Piacenza – Arezzo 3 – 1
19.02.2017 20:30 Pistoiese – Siena 1 – 0
20.02.2017 20:45 Cremonese – Alessandria 1 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:30 Siena – Racing Roma 1 – 2
26.02.2017 14:30 Renate – Livorno 0 – 0
26.02.2017 14:30 Piacenza – Pistoiese 1 – 0
26.02.2017 14:30 Lupa Roma – Lucchese 3 – 1
26.02.2017 16:30 Pontedera – Viterbese 1 – 2
26.02.2017 16:30 Giana Erminio – Olbia 1 – 0
26.02.2017 16:30 Como – Prato 0 – 0
26.02.2017 16:30 Alessandria – Tuttocuoio 3 – 0
26.02.2017 20:30 Carrarese – Pro Piacenza 0 – 3
26.02.2017 20:30 Arezzo – Cremonese 0 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:30 Lupa Roma – Pontedera 1 – 3
04.03.2017 14:30 Renate – Carrarese 1 – 0
04.03.2017 14:30 Olbia – Cremonese 1 – 3
04.03.2017 14:30 Viterbese – Giana Erminio 3 – 4
04.03.2017 16:30 Pro Piacenza – Prato 2 – 0
04.03.2017 16:30 Tuttocuoio – Piacenza 1 – 4
04.03.2017 18:30 Racing Roma – Arezzo 1 – 1
04.03.2017 18:30 Pistoiese – Alessandria 0 – 0
04.03.2017 20:30 Livorno – Siena 0 – 2
05.03.2017 14:30 Lucchese – Como 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:30 Piacenza – Siena 3 – 0
11.03.2017 14:30 Carrarese – Racing Roma 6 – 0
11.03.2017 14:30 Viterbese – Pro Piacenza 0 – 2
11.03.2017 14:30 Como – Pistoiese 1 – 0
11.03.2017 14:30 Giana Erminio – Lupa Roma 2 – 1
11.03.2017 16:30 Alessandria – Olbia 2 – 1
11.03.2017 16:30 Pontedera – Renate 1 – 1
11.03.2017 16:30 Cremonese – Tuttocuoio 3 – 1
11.03.2017 18:30 Prato – Lucchese 3 – 2
11.03.2017 20:30 Arezzo – Livorno 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:45 Racing Roma – Giana Erminio 1 – 1
18.03.2017 14:45 Olbia – Como 1 – 1
18.03.2017 14:45 Piacenza – Carrarese 1 – 0
18.03.2017 14:45 Renate – Arezzo 1 – 0
18.03.2017 14:45 Livorno – Viterbese 1 – 0
18.03.2017 16:45 Lucchese – Pro Piacenza 1 – 0
18.03.2017 16:45 Lupa Roma – Prato 0 – 1
18.03.2017 16:45 Pistoiese – Cremonese 3 – 1
18.03.2017 20:45 Tuttocuoio – Pontedera 0 – 0
18.03.2017 20:55 Siena – Alessandria 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:30 Alessandria – Racing Roma 2 – 1
25.03.2017 14:30 Viterbese – Lucchese 2 – 0
25.03.2017 14:30 Cremonese – Pontedera 1 – 1
25.03.2017 14:35 Pro Piacenza – Lupa Roma 0 – 0
25.03.2017 18:30 Tuttocuoio – Olbia 5 – 0
25.03.2017 18:30 Prato – Livorno 1 – 3
25.03.2017 20:30 Carrarese – Siena 2 – 0
25.03.2017 20:30 Giana Erminio – Renate 3 – 1
26.03.2017 18:30 Como – Piacenza 1 – 2
27.03.2017 20:45 Arezzo – Pistoiese 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 14:30 Olbia – Viterbese 1 – 2
01.04.2017 14:30 Racing Roma – Pro Piacenza 0 – 1
01.04.2017 14:30 Livorno – Lupa Roma 1 – 1
01.04.2017 14:30 Como – Carrarese 2 – 2
01.04.2017 16:30 Piacenza – Arezzo 1 – 2
01.04.2017 16:30 Renate – Lucchese 0 – 0
01.04.2017 16:30 Pistoiese – Tuttocuoio 3 – 1
01.04.2017 18:30 Alessandria – Giana Erminio 2 – 4
01.04.2017 20:30 Pontedera – Prato 1 – 0
01.04.2017 20:30 Siena – Cremonese 0 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 14:30 Lupa Roma – Renate 0 – 0
04.04.2017 14:30 Viterbese – Pistoiese 1 – 0
04.04.2017 14:30 Pro Piacenza – Livorno 0 – 2
04.04.2017 16:30 Prato – Olbia 2 – 1
04.04.2017 16:30 Giana Erminio – Piacenza 3 – 2
04.04.2017 18:30 Tuttocuoio – Siena 1 – 1
04.04.2017 18:30 Carrarese – Alessandria 0 – 1
04.04.2017 18:30 Lucchese – Racing Roma 2 – 1
04.04.2017 20:30 Arezzo – Pontedera 1 – 1
04.04.2017 20:30 Cremonese – Como 3 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 14:30 Siena – Renate 0 – 1
08.04.2017 14:30 Racing Roma – Olbia 2 – 1
08.04.2017 14:30 Cremonese – Lupa Roma 1 – 0
08.04.2017 16:30 Como – Tuttocuoio 2 – 0
08.04.2017 16:30 Arezzo – Giana Erminio 3 – 3
08.04.2017 18:30 Pontedera – Livorno 0 – 0
08.04.2017 18:30 Alessandria – Prato 2 – 2
08.04.2017 18:30 Carrarese – Viterbese 1 – 1
08.04.2017 20:30 Piacenza – Pro Piacenza 4 – 0
08.04.2017 20:35 Pistoiese – Lucchese 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 14:30 Viterbese – Alessandria 1 – 1
13.04.2017 14:30 Olbia – Carrarese 1 – 1
13.04.2017 14:30 Racing Roma – Piacenza 3 – 3
13.04.2017 14:30 Renate – Pistoiese 0 – 1
13.04.2017 16:30 Lupa Roma – Arezzo 0 – 1
13.04.2017 18:30 Pontedera – Giana Erminio 2 – 0
13.04.2017 20:30 Livorno – Tuttocuoio 1 – 1
13.04.2017 20:30 Lucchese – Siena 3 – 2
13.04.2017 20:30 Prato – Cremonese 0 – 1
13.04.2017 20:30 Pro Piacenza – Como 1 – 2

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 14:30 Piacenza – Livorno 0 – 0
22.04.2017 14:30 Cremonese – Lucchese 1 – 0
22.04.2017 14:30 Como – Lupa Roma 2 – 1
22.04.2017 14:30 Tuttocuoio – Racing Roma 2 – 1
22.04.2017 16:30 Pistoiese – Olbia 0 – 1
22.04.2017 18:30 Giana Erminio – Pro Piacenza 1 – 2
22.04.2017 20:30 Carrarese – Pontedera 2 – 0
22.04.2017 20:30 Arezzo – Prato 1 – 2
22.04.2017 20:30 Alessandria – Renate 1 – 0
23.04.2017 16:30 Siena – Viterbese 3 – 2

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:30 Lupa Roma – Alessandria 1 – 1
29.04.2017 16:30 Pro Piacenza – Tuttocuoio 2 – 1
29.04.2017 16:30 Olbia – Siena 1 – 0
29.04.2017 16:30 Racing Roma – Pistoiese 2 – 2
29.04.2017 16:30 Pontedera – Piacenza 1 – 1
29.04.2017 16:30 Prato – Giana Erminio 1 – 0
29.04.2017 16:30 Livorno – Cremonese 1 – 0
29.04.2017 16:30 Renate – Como 0 – 2
29.04.2017 16:30 Lucchese – Carrarese 2 – 0
29.04.2017 16:30 Viterbese – Arezzo 0 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 16:30 Tuttocuoio – Renate
06.05.2017 16:30 Cremonese – Racing Roma
06.05.2017 16:30 Siena – Pro Piacenza
06.05.2017 16:30 Piacenza – Prato
06.05.2017 16:30 Alessandria – Pontedera
06.05.2017 16:30 Arezzo – Olbia
06.05.2017 16:30 Carrarese – Lupa Roma
06.05.2017 16:30 Giana Erminio – Lucchese
06.05.2017 16:30 Pistoiese – Livorno
06.05.2017 16:30 Como – Viterbese
Advertisement

Seneste kampe

Livorno
Cremonese
1 – 0
29. april 16:30
Færdig
Pro Piacenza
Tuttocuoio
2 – 1
29. april 16:30
Færdig
Lupa Roma
Alessandria
1 – 1
29. april 16:30
Færdig
Viterbese
Arezzo
0 – 0
29. april 16:30
Færdig
Lucchese
Carrarese
2 – 0
29. april 16:30
Færdig
Renate
Como
0 – 2
29. april 16:30
Færdig
Olbia
Siena
1 – 0
29. april 16:30
Færdig
Prato
Giana Erminio
1 – 0
29. april 16:30
Færdig
Pontedera
Piacenza
1 – 1
29. april 16:30
Færdig
Racing Roma
Pistoiese
2 – 2
29. april 16:30
Færdig

Kommende kampe

Pistoiese
Livorno
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Tuttocuoio
Renate
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Cremonese
Racing Roma
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Siena
Pro Piacenza
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Piacenza
Prato
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Alessandria
Pontedera
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Arezzo
Olbia
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Carrarese
Lupa Roma
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Giana Erminio
Lucchese
vs
6. maj 16:30
Ikke startet
Como
Viterbese
vs
6. maj 16:30
Ikke startet

Turneringer i Italien