LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 19:27
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Venezia 37 23 11 3 56 - 27 80
2. Parma Calcio 1913 37 19 10 8 54 - 36 67
3. Pordenone Calcio 37 19 9 9 67 - 40 66
4. Calcio Padova 37 18 9 10 48 - 31 63
5. Reggiana 37 16 11 10 43 - 35 59
6. Gubbio 37 16 7 14 41 - 47 55
7. Sambenedettese 37 14 11 12 51 - 46 53
8. FeralpiSalo 37 15 8 14 47 - 44 53
9. Bassano Virtus 37 13 12 12 47 - 50 51
10. Santarcangelo 37 13 13 11 43 - 36 50
11. Albinoleffe 37 11 16 10 35 - 33 49
12. Sudtirol 37 12 11 14 32 - 37 47
13. Modena 37 11 11 15 29 - 32 44
14. Maceratese 37 11 14 12 34 - 40 43
15. Mantova 37 9 11 17 34 - 49 38
16. Teramo 37 8 13 16 38 - 43 37
17. Forlì 37 8 13 16 32 - 54 37
18. Alma Juventus Fano 37 8 12 17 26 - 41 36
19. Lumezzane 37 7 13 17 26 - 42 34
20. US Ancona 1905 37 6 11 20 27 - 47 28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 49,50 810 2,19 147 (39,7 %) 113 (30,5 %) 110 (29,7 %)
Opdateret:
30/4-2017 19:27
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Venezia 19 10 8 1 30 - 18 38
2. Parma Calcio 1913 18 9 3 6 25 - 21 30
3. Pordenone Calcio 19 10 7 2 39 - 17 37
4. Calcio Padova 18 10 5 3 26 - 13 35
5. Reggiana 19 10 6 3 21 - 10 36
6. Gubbio 18 10 2 6 24 - 22 32
7. Sambenedettese 18 7 5 6 23 - 20 26
8. FeralpiSalo 18 8 5 5 24 - 14 29
9. Bassano Virtus 19 10 4 5 30 - 20 34
10. Santarcangelo 19 11 5 3 30 - 12 38
11. Albinoleffe 18 6 7 5 20 - 18 25
12. Sudtirol 19 7 7 5 20 - 19 28
13. Modena 19 8 6 5 19 - 14 30
14. Maceratese 18 5 9 4 15 - 14 24
15. Mantova 18 4 6 8 19 - 26 18
16. Teramo 19 5 8 6 23 - 20 23
17. Forlì 18 5 4 9 21 - 29 19
18. Alma Juventus Fano 18 4 5 9 14 - 21 17
19. Lumezzane 19 4 7 8 12 - 15 19
20. US Ancona 1905 19 4 4 11 11 - 21 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 49,50 810 2,19 147 (39,7 %) 113 (30,5 %) 110 (29,7 %)
Opdateret:
30/4-2017 19:27
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Venezia 18 13 3 2 26 - 9 42
2. Parma Calcio 1913 19 10 7 2 29 - 15 37
3. Pordenone Calcio 18 9 2 7 28 - 23 29
4. Calcio Padova 19 8 4 7 22 - 18 28
5. Reggiana 18 6 5 7 22 - 25 23
6. Gubbio 19 6 5 8 17 - 25 23
7. Sambenedettese 19 7 6 6 28 - 26 27
8. FeralpiSalo 19 7 3 9 23 - 30 24
9. Bassano Virtus 18 3 8 7 17 - 30 17
10. Santarcangelo 18 2 8 8 13 - 24 14
11. Albinoleffe 19 5 9 5 15 - 15 24
12. Sudtirol 18 5 4 9 12 - 18 19
13. Modena 18 3 5 10 10 - 18 14
14. Maceratese 19 6 5 8 19 - 26 23
15. Mantova 19 5 5 9 15 - 23 20
16. Teramo 18 3 5 10 15 - 23 14
17. Forlì 19 3 9 7 11 - 25 18
18. Alma Juventus Fano 19 4 7 8 12 - 20 19
19. Lumezzane 18 3 6 9 14 - 27 15
20. US Ancona 1905 18 2 7 9 16 - 26 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 49,50 810 2,19 147 (39,7 %) 113 (30,5 %) 110 (29,7 %)
Opdateret:
30/4-2017 19:27
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Venezia 16 4 1,51 0,73
2. Parma Calcio 1913 15 8 1,46 0,97
3. Pordenone Calcio 16 8 1,81 1,08
4. Calcio Padova 17 8 1,30 0,84
5. Reggiana 16 12 1,16 0,95
6. Gubbio 15 12 1,11 1,27
7. Sambenedettese 11 6 1,38 1,24
8. FeralpiSalo 11 11 1,27 1,19
9. Bassano Virtus 9 10 1,27 1,35
10. Santarcangelo 14 14 1,16 0,97
11. Albinoleffe 13 14 0,95 0,89
12. Sudtirol 12 14 0,86 1,00
13. Modena 13 19 0,78 0,86
14. Maceratese 16 12 0,92 1,08
15. Mantova 8 15 0,92 1,32
16. Teramo 11 15 1,03 1,16
17. Forlì 10 16 0,86 1,46
18. Alma Juventus Fano 11 19 0,70 1,11
19. Lumezzane 10 20 0,70 1,14
20. US Ancona 1905 10 17 0,73 1,27
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
370 49,50 810 2,19 147 (39,7 %) 113 (30,5 %) 110 (29,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 19:27
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 19:27
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
Opdateret:
30/4-2017 19:27
Italien
Lega Pro Gruppe B (38 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Videre til næste runde
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:30 Sudtirol – Alma Juventus Fano 2 – 0
27.08.2016 16:30 Lumezzane – Teramo 2 – 0
27.08.2016 18:30 Venezia – Forlì 1 – 0
27.08.2016 18:30 Santarcangelo – FeralpiSalo 3 – 1
27.08.2016 18:30 Pordenone Calcio – Gubbio 1 – 1
27.08.2016 20:30 Modena – Parma Calcio 1913 0 – 0
27.08.2016 20:35 Bassano Virtus – Reggiana 2 – 1
27.08.2016 20:35 US Ancona 1905 – Mantova 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 16:30 Gubbio – Sudtirol 1 – 0
03.09.2016 16:30 Teramo – Bassano Virtus 1 – 1
03.09.2016 16:30 FeralpiSalo – Modena 1 – 0
03.09.2016 16:30 Forlì – Pordenone Calcio 0 – 2
03.09.2016 18:30 Maceratese – Sambenedettese 1 – 2
03.09.2016 18:30 Reggiana – US Ancona 1905 4 – 0
03.09.2016 20:30 Alma Juventus Fano – Santarcangelo 0 – 2
03.09.2016 20:30 Mantova – Venezia 0 – 0
03.09.2016 20:30 Calcio Padova – Albinoleffe 1 – 1
03.09.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Lumezzane 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2016 16:30 Albinoleffe – Alma Juventus Fano 1 – 1
10.09.2016 16:30 Santarcangelo – Parma Calcio 1913 0 – 0
10.09.2016 16:30 Sudtirol – FeralpiSalo 1 – 2
10.09.2016 16:30 Sambenedettese – Mantova 1 – 3
10.09.2016 16:30 US Ancona 1905 – Bassano Virtus 1 – 2
10.09.2016 16:30 Lumezzane – Gubbio 0 – 1
10.09.2016 18:30 Pordenone Calcio – Teramo 3 – 1
10.09.2016 18:35 Venezia – Reggiana 1 – 1
10.09.2016 20:30 Calcio Padova – Forlì 2 – 0
10.09.2016 20:30 Modena – Maceratese 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 18:30 Teramo – Modena 1 – 2
13.09.2016 18:30 Mantova – Pordenone Calcio 0 – 2
13.09.2016 18:30 FeralpiSalo – Lumezzane 2 – 2
13.09.2016 20:30 Alma Juventus Fano – Calcio Padova 3 – 1
13.09.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Venezia 1 – 2
13.09.2016 20:30 Maceratese – US Ancona 1905 0 – 0
13.09.2016 20:30 Gubbio – Sambenedettese 1 – 3
13.09.2016 20:30 Forlì – Albinoleffe 2 – 2
13.09.2016 20:30 Bassano Virtus – Sudtirol 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 14:30 Sambenedettese – Alma Juventus Fano 1 – 0
17.09.2016 14:30 Lumezzane – Bassano Virtus 2 – 1
17.09.2016 16:30 Santarcangelo – Teramo 1 – 1
17.09.2016 18:30 FeralpiSalo – Gubbio 0 – 1
17.09.2016 18:30 Calcio Padova – Maceratese 1 – 1
17.09.2016 18:30 US Ancona 1905 – Venezia 0 – 1
17.09.2016 20:30 Albinoleffe – Mantova 1 – 0
17.09.2016 20:30 Sudtirol – Forlì 1 – 1
17.09.2016 20:35 Pordenone Calcio – Parma Calcio 1913 2 – 4
18.09.2016 14:30 Modena – Reggiana 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 14:30 Bassano Virtus – Santarcangelo 4 – 0
24.09.2016 14:30 US Ancona 1905 – Modena 1 – 0
24.09.2016 14:30 Gubbio – Calcio Padova 0 – 1
24.09.2016 16:30 Maceratese – Pordenone Calcio 2 – 4
24.09.2016 16:30 Venezia – Lumezzane 2 – 0
24.09.2016 18:30 Forlì – Sambenedettese 0 – 1
24.09.2016 20:30 Mantova – FeralpiSalo 1 – 2
24.09.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Albinoleffe 1 – 0
24.09.2016 20:30 Teramo – Alma Juventus Fano 2 – 0
26.09.2016 20:45 Reggiana – Sudtirol 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:30 Sudtirol – Teramo 1 – 1
01.10.2016 14:30 Santarcangelo – US Ancona 1905 0 – 0
01.10.2016 14:30 Sambenedettese – Parma Calcio 1913 2 – 2
01.10.2016 14:30 Lumezzane – Reggiana 0 – 0
01.10.2016 16:30 Modena – Bassano Virtus 0 – 0
01.10.2016 18:30 Alma Juventus Fano – Maceratese 0 – 0
01.10.2016 18:30 Calcio Padova – Mantova 0 – 0
01.10.2016 20:30 Pordenone Calcio – Venezia 1 – 0
01.10.2016 20:30 FeralpiSalo – Forlì 5 – 0
03.10.2016 18:30 Albinoleffe – Gubbio 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2016 20:30 Reggiana – Santarcangelo 0 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 14:30 US Ancona 1905 – Albinoleffe 1 – 0
08.10.2016 14:30 Modena – Sudtirol 1 – 0
08.10.2016 16:30 Venezia – Sambenedettese 2 – 2
08.10.2016 16:30 Maceratese – Mantova 1 – 0
08.10.2016 18:30 Teramo – Calcio Padova 0 – 0
08.10.2016 18:30 Gubbio – Forlì 1 – 0
08.10.2016 20:30 Santarcangelo – Lumezzane 2 – 0
08.10.2016 20:30 Bassano Virtus – Pordenone Calcio 2 – 0
08.10.2016 20:30 Reggiana – Alma Juventus Fano 3 – 1
10.10.2016 20:45 Parma Calcio 1913 – FeralpiSalo 1 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2016 14:30 Sambenedettese – Calcio Padova 2 – 0
11.10.2016 18:30 Albinoleffe – Maceratese 3 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:30 Lumezzane – Modena 0 – 0
15.10.2016 14:30 Sambenedettese – Sudtirol 2 – 2
15.10.2016 16:30 Alma Juventus Fano – US Ancona 1905 1 – 1
15.10.2016 16:30 Albinoleffe – FeralpiSalo 2 – 2
15.10.2016 16:30 Venezia – Teramo 3 – 1
15.10.2016 18:30 Pordenone Calcio – Santarcangelo 3 – 3
15.10.2016 18:30 Gubbio – Maceratese 0 – 1
15.10.2016 20:30 Forlì – Parma Calcio 1913 3 – 5
15.10.2016 20:30 Mantova – Bassano Virtus 1 – 4
17.10.2016 20:50 Calcio Padova – Reggiana 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 14:30 Teramo – Albinoleffe 1 – 3
22.10.2016 14:30 Sudtirol – Pordenone Calcio 3 – 1
22.10.2016 14:30 Lumezzane – Forlì 0 – 0
22.10.2016 16:30 Santarcangelo – Calcio Padova 1 – 2
22.10.2016 16:30 Reggiana – Maceratese 1 – 0
22.10.2016 16:30 US Ancona 1905 – Gubbio 0 – 2
22.10.2016 18:30 FeralpiSalo – Alma Juventus Fano 0 – 0
22.10.2016 18:30 Bassano Virtus – Sambenedettese 4 – 3
22.10.2016 20:30 Parma Calcio 1913 – Mantova 1 – 0
22.10.2016 20:30 Modena – Venezia 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:30 Sambenedettese – FeralpiSalo 1 – 0
29.10.2016 16:30 Mantova – Reggiana 2 – 3
29.10.2016 16:30 Forlì – Santarcangelo 1 – 1
29.10.2016 16:30 Pordenone Calcio – US Ancona 1905 0 – 0
29.10.2016 16:30 Venezia – Bassano Virtus 1 – 1
29.10.2016 18:30 Calcio Padova – Modena 1 – 0
29.10.2016 18:30 Alma Juventus Fano – Parma Calcio 1913 0 – 1
29.10.2016 20:30 Gubbio – Teramo 1 – 5
31.10.2016 20:30 Albinoleffe – Sudtirol 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:30 Santarcangelo – Venezia 1 – 1
05.11.2016 14:30 Sudtirol – US Ancona 1905 1 – 1
05.11.2016 14:30 Teramo – Mantova 0 – 1
05.11.2016 14:30 Modena – Albinoleffe 0 – 1
05.11.2016 14:30 Lumezzane – Pordenone Calcio 0 – 1
05.11.2016 16:30 FeralpiSalo – Maceratese 2 – 0
05.11.2016 16:30 Parma Calcio 1913 – Gubbio 3 – 1
05.11.2016 18:30 Bassano Virtus – Calcio Padova 2 – 1
05.11.2016 20:30 Alma Juventus Fano – Forlì 1 – 0
07.11.2016 20:30 Reggiana – Sambenedettese 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 18:30 Albinoleffe – Bassano Virtus 2 – 2
12.11.2016 14:30 Gubbio – Santarcangelo 1 – 0
12.11.2016 14:30 US Ancona 1905 – Lumezzane 0 – 1
12.11.2016 14:30 Calcio Padova – FeralpiSalo 2 – 1
12.11.2016 16:30 Pordenone Calcio – Reggiana 2 – 0
12.11.2016 16:30 Venezia – Sudtirol 2 – 0
12.11.2016 18:30 Mantova – Alma Juventus Fano 0 – 1
12.11.2016 18:30 Forlì – Modena 2 – 2
12.11.2016 20:30 Maceratese – Parma Calcio 1913 0 – 0
13.11.2016 14:30 Sambenedettese – Teramo 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:30 Sudtirol – Santarcangelo 1 – 0
19.11.2016 14:30 Lumezzane – Sambenedettese 0 – 1
19.11.2016 16:30 Alma Juventus Fano – Gubbio 0 – 2
19.11.2016 16:30 Parma Calcio 1913 – Calcio Padova 1 – 4
19.11.2016 16:35 Reggiana – Albinoleffe 2 – 0
19.11.2016 16:35 Forlì – Mantova 4 – 1
19.11.2016 18:30 Bassano Virtus – Maceratese 0 – 2
19.11.2016 18:30 FeralpiSalo – Venezia 0 – 1
19.11.2016 20:30 Teramo – US Ancona 1905 3 – 2
21.11.2016 20:45 Modena – Pordenone Calcio 0 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:30 Sudtirol – Lumezzane 0 – 0
26.11.2016 14:30 Santarcangelo – Modena 2 – 0
26.11.2016 14:30 Bassano Virtus – FeralpiSalo 1 – 2
26.11.2016 14:35 Sambenedettese – Albinoleffe 1 – 1
26.11.2016 16:30 Pordenone Calcio – Alma Juventus Fano 2 – 1
26.11.2016 16:30 Mantova – Gubbio 0 – 3
26.11.2016 16:30 US Ancona 1905 – Parma Calcio 1913 2 – 1
26.11.2016 18:30 Reggiana – Teramo 1 – 0
26.11.2016 18:30 Maceratese – Forlì 1 – 1
28.11.2016 20:45 Venezia – Calcio Padova 1 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:30 Parma Calcio 1913 – Bassano Virtus 1 – 1
04.12.2016 14:30 Maceratese – Sudtirol 1 – 2
04.12.2016 14:30 Gubbio – Reggiana 2 – 3
04.12.2016 14:30 FeralpiSalo – US Ancona 1905 0 – 0
04.12.2016 14:30 Alma Juventus Fano – Venezia 0 – 1
04.12.2016 14:30 Mantova – Santarcangelo 3 – 1
04.12.2016 14:30 Sambenedettese – Modena 1 – 1
04.12.2016 14:30 Calcio Padova – Pordenone Calcio 3 – 4
04.12.2016 18:30 Albinoleffe – Lumezzane 2 – 0
04.12.2016 18:30 Forlì – Teramo 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.12.2016 14:30 Venezia – Gubbio 1 – 0
07.12.2016 14:30 Teramo – Maceratese 0 – 1
07.12.2016 14:30 Modena – Alma Juventus Fano 0 – 0
07.12.2016 14:30 Lumezzane – Mantova 2 – 0
07.12.2016 14:30 Bassano Virtus – Forlì 2 – 2
07.12.2016 14:30 US Ancona 1905 – Calcio Padova 2 – 2
07.12.2016 18:30 Pordenone Calcio – Albinoleffe 0 – 0
07.12.2016 18:30 Santarcangelo – Sambenedettese 0 – 0
08.12.2016 14:30 Sudtirol – Parma Calcio 1913 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:30 Sambenedettese – US Ancona 1905 0 – 1
11.12.2016 14:30 Parma Calcio 1913 – Teramo 1 – 1
11.12.2016 14:30 Mantova – Modena 1 – 0
11.12.2016 14:30 Gubbio – Bassano Virtus 4 – 0
11.12.2016 14:30 FeralpiSalo – Pordenone Calcio 0 – 2
11.12.2016 14:30 Alma Juventus Fano – Lumezzane 0 – 2
11.12.2016 16:30 Maceratese – Santarcangelo 1 – 1
11.12.2016 18:30 Forlì – Reggiana 2 – 0
11.12.2016 18:30 Calcio Padova – Sudtirol 2 – 0
12.12.2016 18:50 Albinoleffe – Venezia 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 14:30 Maceratese – Lumezzane 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 20:30 Reggiana – FeralpiSalo 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Modena – Gubbio 2 – 0
18.12.2016 14:30 Lumezzane – Calcio Padova 0 – 0
18.12.2016 14:30 Pordenone Calcio – Sambenedettese 1 – 1
18.12.2016 14:30 Santarcangelo – Albinoleffe 2 – 0
18.12.2016 14:30 Teramo – FeralpiSalo 2 – 2
18.12.2016 14:35 Sudtirol – Mantova 1 – 0
18.12.2016 16:30 US Ancona 1905 – Forlì 0 – 1
18.12.2016 16:30 Venezia – Maceratese 3 – 3
18.12.2016 18:30 Bassano Virtus – Alma Juventus Fano 1 – 1
19.12.2016 20:45 Reggiana – Parma Calcio 1913 0 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 14:30 Alma Juventus Fano – Sudtirol 0 – 0
23.12.2016 14:30 Calcio Padova – Sambenedettese 1 – 0
23.12.2016 14:30 Gubbio – Pordenone Calcio 1 – 0
23.12.2016 14:30 Teramo – Lumezzane 1 – 1
23.12.2016 14:35 Maceratese – Albinoleffe 0 – 0
23.12.2016 16:30 Forlì – Venezia 1 – 0
23.12.2016 18:30 Reggiana – Bassano Virtus 1 – 1
23.12.2016 18:30 Mantova – US Ancona 1905 3 – 2
23.12.2016 18:30 FeralpiSalo – Santarcangelo 2 – 0
23.12.2016 18:35 Parma Calcio 1913 – Modena 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.12.2016 14:30 Modena – FeralpiSalo 4 – 1
30.12.2016 14:30 Bassano Virtus – Teramo 2 – 1
30.12.2016 14:30 Lumezzane – Parma Calcio 1913 0 – 2
30.12.2016 14:30 Sambenedettese – Maceratese 0 – 1
30.12.2016 14:30 Sudtirol – Gubbio 2 – 2
30.12.2016 14:30 Pordenone Calcio – Forlì 5 – 0
30.12.2016 14:30 Albinoleffe – Calcio Padova 0 – 3
30.12.2016 16:30 Venezia – Mantova 3 – 1
30.12.2016 18:30 Santarcangelo – Alma Juventus Fano 1 – 0
30.12.2016 18:30 US Ancona 1905 – Reggiana 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 14:30 Mantova – Sambenedettese 1 – 1
21.01.2017 16:30 FeralpiSalo – Sudtirol 1 – 0
22.01.2017 14:30 Bassano Virtus – US Ancona 1905 1 – 0
22.01.2017 14:30 Forlì – Calcio Padova 1 – 0
22.01.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Albinoleffe 0 – 2
22.01.2017 14:30 Parma Calcio 1913 – Santarcangelo 1 – 0
22.01.2017 18:30 Reggiana – Venezia 0 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.01.2017 14:30 Modena – Teramo 2 – 1
29.01.2017 14:30 Venezia – Parma Calcio 1913 2 – 2
29.01.2017 14:30 Albinoleffe – Forlì 1 – 1
29.01.2017 14:30 Lumezzane – FeralpiSalo 0 – 1
29.01.2017 14:30 Sudtirol – Bassano Virtus 1 – 1
29.01.2017 14:30 Sambenedettese – Gubbio 2 – 0
29.01.2017 16:30 US Ancona 1905 – Maceratese 0 – 1
29.01.2017 18:30 Calcio Padova – Alma Juventus Fano 3 – 0
29.01.2017 18:30 Santarcangelo – Reggiana 0 – 2
29.01.2017 18:30 Pordenone Calcio – Mantova 0 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:30 Forlì – Sudtirol 1 – 3
05.02.2017 12:35 Reggiana – Modena 1 – 0
05.02.2017 14:30 Teramo – Santarcangelo 1 – 1
05.02.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Sambenedettese 1 – 2
05.02.2017 14:30 Maceratese – Calcio Padova 0 – 1
05.02.2017 14:30 Gubbio – FeralpiSalo 3 – 1
05.02.2017 14:30 Venezia – US Ancona 1905 2 – 1
05.02.2017 14:30 Mantova – Albinoleffe 1 – 2
05.02.2017 18:30 Bassano Virtus – Lumezzane 2 – 0
05.02.2017 18:30 Parma Calcio 1913 – Pordenone Calcio 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.02.2017 14:30 Maceratese – Modena 1 – 0
08.02.2017 14:30 Gubbio – Lumezzane 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:30 Sudtirol – Reggiana 1 – 1
12.02.2017 14:30 Pordenone Calcio – Maceratese 2 – 1
12.02.2017 14:30 Lumezzane – Venezia 1 – 2
12.02.2017 14:30 Calcio Padova – Gubbio 1 – 1
12.02.2017 14:30 Sambenedettese – Forlì 1 – 2
12.02.2017 14:30 Santarcangelo – Bassano Virtus 3 – 0
12.02.2017 14:30 Modena – US Ancona 1905 2 – 1
12.02.2017 18:30 FeralpiSalo – Mantova 0 – 1
12.02.2017 18:30 Albinoleffe – Parma Calcio 1913 0 – 1
13.02.2017 18:30 Alma Juventus Fano – Teramo 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 14:30 Venezia – Pordenone Calcio 1 – 0
19.02.2017 14:30 Teramo – Sudtirol 0 – 0
19.02.2017 14:30 US Ancona 1905 – Santarcangelo 0 – 0
19.02.2017 14:30 Parma Calcio 1913 – Sambenedettese 4 – 2
19.02.2017 14:30 Mantova – Calcio Padova 0 – 1
19.02.2017 14:30 Bassano Virtus – Modena 0 – 2
19.02.2017 14:30 Forlì – FeralpiSalo 0 – 2
19.02.2017 14:30 Gubbio – Albinoleffe 0 – 0
19.02.2017 18:30 Reggiana – Lumezzane 2 – 0
19.02.2017 18:30 Maceratese – Alma Juventus Fano 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 14:30 Teramo – Pordenone Calcio 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:30 Forlì – Gubbio 1 – 0
25.02.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Reggiana 0 – 2
26.02.2017 14:30 Calcio Padova – Teramo 1 – 0
26.02.2017 14:30 Lumezzane – Santarcangelo 0 – 0
26.02.2017 14:30 Sambenedettese – Venezia 1 – 3
26.02.2017 14:30 Sudtirol – Modena 1 – 0
26.02.2017 14:30 Albinoleffe – US Ancona 1905 2 – 0
26.02.2017 16:30 FeralpiSalo – Parma Calcio 1913 0 – 1
26.02.2017 18:30 Mantova – Maceratese 3 – 1
27.02.2017 20:45 Pordenone Calcio – Bassano Virtus 6 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:30 Modena – Lumezzane 1 – 1
05.03.2017 14:30 Sudtirol – Sambenedettese 2 – 5
05.03.2017 14:30 Teramo – Venezia 1 – 4
05.03.2017 16:30 Santarcangelo – Pordenone Calcio 3 – 1
05.03.2017 16:30 Reggiana – Calcio Padova 1 – 1
05.03.2017 16:30 Bassano Virtus – Mantova 1 – 2
05.03.2017 16:30 Maceratese – Gubbio 0 – 0
05.03.2017 20:30 US Ancona 1905 – Alma Juventus Fano 0 – 2
05.03.2017 20:30 FeralpiSalo – Albinoleffe 1 – 0
06.03.2017 20:45 Parma Calcio 1913 – Forlì 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 14:30 Sambenedettese – Bassano Virtus 1 – 0
12.03.2017 14:30 Mantova – Parma Calcio 1913 1 – 1
12.03.2017 16:30 Pordenone Calcio – Sudtirol 1 – 0
12.03.2017 16:30 Calcio Padova – Santarcangelo 2 – 0
12.03.2017 16:30 Maceratese – Reggiana 2 – 1
12.03.2017 16:30 Albinoleffe – Teramo 1 – 0
12.03.2017 16:30 Venezia – Modena 1 – 0
12.03.2017 16:30 Alma Juventus Fano – FeralpiSalo 3 – 1
12.03.2017 20:30 Forlì – Lumezzane 1 – 3
12.03.2017 20:30 Gubbio – US Ancona 1905 3 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 14:45 Reggiana – Mantova 0 – 0
19.03.2017 14:45 Sudtirol – Albinoleffe 0 – 1
19.03.2017 16:45 Parma Calcio 1913 – Alma Juventus Fano 0 – 1
19.03.2017 16:45 FeralpiSalo – Sambenedettese 1 – 1
19.03.2017 16:45 US Ancona 1905 – Pordenone Calcio 0 – 2
19.03.2017 16:45 Modena – Calcio Padova 0 – 1
19.03.2017 16:45 Lumezzane – Maceratese 1 – 1
19.03.2017 18:45 Teramo – Gubbio 6 – 0
19.03.2017 20:45 Santarcangelo – Forlì 2 – 0
20.03.2017 20:45 Bassano Virtus – Venezia 1 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:30 Pordenone Calcio – Lumezzane 7 – 2
26.03.2017 14:30 Sambenedettese – Reggiana 2 – 0
26.03.2017 16:30 Mantova – Teramo 0 – 0
26.03.2017 16:30 US Ancona 1905 – Sudtirol 0 – 1
26.03.2017 16:30 Venezia – Santarcangelo 1 – 1
26.03.2017 16:30 Gubbio – Parma Calcio 1913 1 – 4
26.03.2017 16:30 Albinoleffe – Modena 0 – 1
26.03.2017 16:30 Maceratese – FeralpiSalo 2 – 0
26.03.2017 20:30 Forlì – Alma Juventus Fano 0 – 0
26.03.2017 20:30 Calcio Padova – Bassano Virtus 1 – 0

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.03.2017 20:45 Reggiana – Pordenone Calcio 0 – 0
01.04.2017 14:30 Modena – Forlì 0 – 0
01.04.2017 18:30 Teramo – Sambenedettese 2 – 1
02.04.2017 16:30 Sudtirol – Venezia 0 – 2
02.04.2017 16:30 FeralpiSalo – Calcio Padova 2 – 1
02.04.2017 16:30 Alma Juventus Fano – Mantova 1 – 1
02.04.2017 16:30 Santarcangelo – Gubbio 1 – 0
02.04.2017 16:30 Lumezzane – US Ancona 1905 2 – 1
02.04.2017 16:30 Bassano Virtus – Albinoleffe 0 – 0
02.04.2017 18:30 Parma Calcio 1913 – Maceratese 2 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 14:30 Sambenedettese – Lumezzane 1 – 1
05.04.2017 16:30 Albinoleffe – Reggiana 1 – 1
05.04.2017 16:30 Venezia – FeralpiSalo 1 – 0
05.04.2017 16:30 Mantova – Forlì 1 – 1
05.04.2017 16:30 Maceratese – Bassano Virtus 1 – 1
05.04.2017 16:30 Pordenone Calcio – Modena 1 – 1
05.04.2017 16:30 Santarcangelo – Sudtirol 2 – 1
05.04.2017 20:30 US Ancona 1905 – Teramo 0 – 1
05.04.2017 20:30 Gubbio – Alma Juventus Fano 1 – 0
05.04.2017 20:30 Calcio Padova – Parma Calcio 1913 1 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 16:30 Modena – Santarcangelo 1 – 0
09.04.2017 16:30 Teramo – Reggiana 0 – 1
09.04.2017 16:30 Alma Juventus Fano – Pordenone Calcio 2 – 3
09.04.2017 16:30 Gubbio – Mantova 3 – 2
09.04.2017 16:30 Forlì – Maceratese 2 – 3
09.04.2017 16:30 Parma Calcio 1913 – US Ancona 1905 0 – 2
09.04.2017 20:30 FeralpiSalo – Bassano Virtus 3 – 0
09.04.2017 20:30 Lumezzane – Sudtirol 0 – 1
10.04.2017 20:30 Albinoleffe – Sambenedettese 0 – 0
10.04.2017 20:45 Calcio Padova – Venezia 0 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 14:30 Modena – Sambenedettese 2 – 1
15.04.2017 16:30 Santarcangelo – Mantova 1 – 2
15.04.2017 16:30 Sudtirol – Maceratese 1 – 0
15.04.2017 16:30 Teramo – Forlì 0 – 0
15.04.2017 16:30 US Ancona 1905 – FeralpiSalo 1 – 1
15.04.2017 16:30 Venezia – Alma Juventus Fano 1 – 1
15.04.2017 16:30 Lumezzane – Albinoleffe 1 – 1
15.04.2017 18:30 Pordenone Calcio – Calcio Padova 1 – 0
15.04.2017 18:30 Bassano Virtus – Parma Calcio 1913 1 – 0
17.04.2017 20:45 Reggiana – Gubbio 1 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 14:30 Sambenedettese – Santarcangelo 2 – 3
23.04.2017 16:30 Gubbio – Venezia 0 – 0
23.04.2017 16:30 FeralpiSalo – Reggiana 4 – 4
23.04.2017 16:30 Maceratese – Teramo 0 – 0
23.04.2017 20:30 Alma Juventus Fano – Modena 0 – 0
23.04.2017 20:30 Mantova – Lumezzane 1 – 1
23.04.2017 20:30 Forlì – Bassano Virtus 0 – 2
24.04.2017 20:30 Albinoleffe – Pordenone Calcio 1 – 1
24.04.2017 20:30 Calcio Padova – US Ancona 1905 2 – 2
24.04.2017 20:45 Parma Calcio 1913 – Sudtirol 0 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 17:30 US Ancona 1905 – Sambenedettese 1 – 2
30.04.2017 17:30 Teramo – Parma Calcio 1913 0 – 0
30.04.2017 17:30 Sudtirol – Calcio Padova 1 – 0
30.04.2017 17:30 Modena – Mantova 2 – 0
30.04.2017 17:30 Santarcangelo – Maceratese 5 – 1
30.04.2017 17:30 Bassano Virtus – Gubbio 3 – 0
30.04.2017 17:30 Reggiana – Forlì 0 – 1
30.04.2017 17:30 Pordenone Calcio – FeralpiSalo 1 – 2
30.04.2017 17:30 Lumezzane – Alma Juventus Fano 1 – 2
30.04.2017 17:30 Venezia – Albinoleffe 1 – 1

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 14:30 FeralpiSalo – Teramo
07.05.2017 14:30 Mantova – Sudtirol
07.05.2017 14:30 Albinoleffe – Santarcangelo
07.05.2017 14:30 Parma Calcio 1913 – Reggiana
07.05.2017 14:30 Sambenedettese – Pordenone Calcio
07.05.2017 14:30 Gubbio – Modena
07.05.2017 14:30 Calcio Padova – Lumezzane
07.05.2017 14:30 Alma Juventus Fano – Bassano Virtus
07.05.2017 14:30 Forlì – US Ancona 1905
07.05.2017 14:30 Maceratese – Venezia
Advertisement

Seneste kampe

Bassano Virtus
Gubbio
3 – 0
30. april 17:30
Færdig
US Ancona 1905
Sambenedettese
1 – 2
30. april 17:30
Færdig
Venezia
Albinoleffe
1 – 1
30. april 17:30
Færdig
Lumezzane
Alma Juventus Fano
1 – 2
30. april 17:30
Færdig
Pordenone Calcio
FeralpiSalo
1 – 2
30. april 17:30
Færdig
Reggiana
Forlì
0 – 1
30. april 17:30
Færdig
Santarcangelo
Maceratese
5 – 1
30. april 17:30
Færdig
Modena
Mantova
2 – 0
30. april 17:30
Færdig
Sudtirol
Calcio Padova
1 – 0
30. april 17:30
Færdig
Teramo
Parma Calcio 1913
0 – 0
30. april 17:30
Færdig

Kommende kampe

Forlì
US Ancona 1905
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
FeralpiSalo
Teramo
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Mantova
Sudtirol
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Albinoleffe
Santarcangelo
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Parma Calcio 1913
Reggiana
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Sambenedettese
Pordenone Calcio
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Gubbio
Modena
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Calcio Padova
Lumezzane
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Alma Juventus Fano
Bassano Virtus
vs
7. maj 14:30
Ikke startet
Maceratese
Venezia
vs
7. maj 14:30
Ikke startet

Turneringer i Italien