LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
9/5-2017 15:46
Italien
Lega Pro Gruppe C (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Foggia 38 25 10 3 70 - 29 85
2. Lecce 38 21 11 6 62 - 36 74
3. Matera 38 18 11 9 71 - 44 65
4. Juve Stabia 38 18 10 10 65 - 43 64
5. Virtus Francavilla 38 16 9 13 47 - 45 57
6. Siracusa Calcio 38 16 9 13 47 - 43 57
7. Cosenza 38 15 10 13 57 - 46 55
8. Paganese 38 14 9 15 51 - 45 50
9. Casertana 38 13 12 13 38 - 42 49
10. Fondi 38 11 17 10 49 - 46 49
11. Catania 38 14 12 12 40 - 36 47
12. Fidelis Andria 38 10 17 11 30 - 33 47
13. Reggina 38 10 15 13 44 - 54 45
14. Messina 38 12 10 16 38 - 52 44
15. Monopoli 38 9 15 14 42 - 54 42
16. Akragas 38 9 12 17 30 - 47 39
17. Vibonese 38 9 12 17 27 - 46 39
18. Catanzaro 38 9 11 18 36 - 49 38
19. Melfi 38 9 8 21 38 - 68 34
20. Taranto 38 6 12 20 25 - 49 30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 50,50 907 2,39 171 (45,0 %) 116 (30,5 %) 93 (24,5 %)
Opdateret:
9/5-2017 15:46
Italien
Lega Pro Gruppe C (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Foggia 19 15 3 1 41 - 10 48
2. Lecce 19 12 5 2 35 - 16 41
3. Matera 19 10 7 2 39 - 19 37
4. Juve Stabia 19 11 5 3 38 - 18 38
5. Virtus Francavilla 19 12 3 4 30 - 17 39
6. Siracusa Calcio 19 12 4 3 30 - 16 40
7. Cosenza 19 8 5 6 28 - 24 29
8. Paganese 19 7 8 4 25 - 17 29
9. Casertana 19 7 8 4 19 - 15 29
10. Fondi 19 8 8 3 30 - 21 32
11. Catania 19 12 3 4 29 - 14 39
12. Fidelis Andria 19 7 7 5 15 - 13 28
13. Reggina 19 9 7 3 27 - 22 34
14. Messina 19 9 5 5 28 - 22 32
15. Monopoli 19 4 7 8 20 - 29 19
16. Akragas 19 5 8 6 19 - 23 23
17. Vibonese 19 5 8 6 15 - 17 23
18. Catanzaro 19 8 5 6 24 - 20 29
19. Melfi 19 6 4 9 21 - 28 22
20. Taranto 19 4 6 9 12 - 21 18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 50,50 907 2,39 171 (45,0 %) 116 (30,5 %) 93 (24,5 %)
Opdateret:
9/5-2017 15:46
Italien
Lega Pro Gruppe C (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Foggia 19 10 7 2 29 - 19 37
2. Lecce 19 9 6 4 27 - 20 33
3. Matera 19 8 4 7 32 - 25 28
4. Juve Stabia 19 7 5 7 27 - 25 26
5. Virtus Francavilla 19 4 6 9 17 - 28 18
6. Siracusa Calcio 19 4 5 10 17 - 27 17
7. Cosenza 19 7 5 7 29 - 22 26
8. Paganese 19 7 1 11 26 - 28 22
9. Casertana 19 6 4 9 19 - 27 22
10. Fondi 19 3 9 7 19 - 25 18
11. Catania 19 2 9 8 11 - 22 15
12. Fidelis Andria 19 3 10 6 15 - 20 19
13. Reggina 19 1 8 10 17 - 32 11
14. Messina 19 3 5 11 10 - 30 14
15. Monopoli 19 5 8 6 22 - 25 23
16. Akragas 19 4 4 11 11 - 24 16
17. Vibonese 19 4 4 11 12 - 29 16
18. Catanzaro 19 1 6 12 12 - 29 9
19. Melfi 19 3 4 12 17 - 40 13
20. Taranto 19 2 6 11 13 - 28 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 50,50 907 2,39 171 (45,0 %) 116 (30,5 %) 93 (24,5 %)
Opdateret:
9/5-2017 15:46
Italien
Lega Pro Gruppe C (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Foggia 17 4 1,84 0,76
2. Lecce 14 9 1,63 0,95
3. Matera 12 8 1,87 1,16
4. Juve Stabia 12 5 1,71 1,13
5. Virtus Francavilla 10 11 1,24 1,18
6. Siracusa Calcio 12 11 1,24 1,13
7. Cosenza 11 7 1,50 1,21
8. Paganese 12 7 1,34 1,18
9. Casertana 13 14 1,00 1,11
10. Fondi 7 6 1,29 1,21
11. Catania 12 16 1,05 0,95
12. Fidelis Andria 13 15 0,79 0,87
13. Reggina 9 12 1,16 1,42
14. Messina 11 12 1,00 1,37
15. Monopoli 10 9 1,11 1,42
16. Akragas 12 14 0,79 1,24
17. Vibonese 11 18 0,71 1,21
18. Catanzaro 8 15 0,95 1,29
19. Melfi 8 13 1,00 1,79
20. Taranto 12 20 0,66 1,29
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 50,50 907 2,39 171 (45,0 %) 116 (30,5 %) 93 (24,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
9/5-2017 15:46
Italien
Lega Pro Gruppe C (38 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
9/5-2017 15:46
Italien
Lega Pro Gruppe C (38 runder)
Opdateret:
9/5-2017 15:46
Italien
Lega Pro Gruppe C (38 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Videre til næste runde
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:30 Catania – Juve Stabia 3 – 1
28.08.2016 16:30 Fondi – Reggina 3 – 1
28.08.2016 16:30 Catanzaro – Cosenza 0 – 3
28.08.2016 16:30 Monopoli – Lecce 1 – 2
28.08.2016 16:30 Melfi – Casertana 1 – 0
28.08.2016 16:35 Akragas – Vibonese 1 – 1
28.08.2016 20:30 Taranto – Matera 1 – 1
28.08.2016 20:35 Messina – Siracusa Calcio 3 – 1
29.08.2016 20:35 Foggia – Fidelis Andria 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 16:30 Reggina – Messina 2 – 0
04.09.2016 16:30 Vibonese – Fondi 1 – 0
04.09.2016 16:30 Virtus Francavilla – Catanzaro 1 – 0
04.09.2016 16:30 Juve Stabia – Melfi 4 – 0
04.09.2016 20:30 Matera – Paganese 2 – 1
04.09.2016 20:30 Lecce – Akragas 4 – 1
04.09.2016 20:30 Fidelis Andria – Catania 0 – 0
04.09.2016 20:30 Cosenza – Taranto 0 – 1
04.09.2016 20:30 Casertana – Monopoli 0 – 1
05.09.2016 16:30 Siracusa Calcio – Foggia 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 16:30 Catanzaro – Fidelis Andria 3 – 0
11.09.2016 16:30 Akragas – Reggina 2 – 2
11.09.2016 16:30 Melfi – Lecce 1 – 3
11.09.2016 20:30 Paganese – Casertana 0 – 1
11.09.2016 20:30 Taranto – Siracusa Calcio 0 – 0
11.09.2016 20:30 Monopoli – Juve Stabia 0 – 1
11.09.2016 20:30 Matera – Cosenza 3 – 2
11.09.2016 20:30 Foggia – Vibonese 3 – 0
11.09.2016 20:30 Messina – Virtus Francavilla 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2016 14:30 Siracusa Calcio – Monopoli 1 – 1
14.09.2016 16:30 Fondi – Akragas 2 – 0
14.09.2016 16:30 Reggina – Catania 1 – 1
14.09.2016 16:30 Vibonese – Matera 0 – 1
14.09.2016 18:30 Cosenza – Melfi 3 – 0
14.09.2016 20:30 Fidelis Andria – Paganese 2 – 0
14.09.2016 20:30 Lecce – Catanzaro 3 – 0
14.09.2016 20:30 Juve Stabia – Messina 2 – 1
14.09.2016 20:35 Casertana – Taranto 2 – 1
15.09.2016 16:30 Virtus Francavilla – Foggia 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 14:35 Akragas – Virtus Francavilla 2 – 1
18.09.2016 16:30 Melfi – Fondi 2 – 2
18.09.2016 16:30 Catanzaro – Paganese 0 – 2
18.09.2016 16:30 Cosenza – Vibonese 2 – 0
18.09.2016 16:35 Monopoli – Reggina 1 – 1
18.09.2016 20:30 Juve Stabia – Siracusa Calcio 2 – 0
18.09.2016 20:30 Lecce – Casertana 0 – 0
18.09.2016 20:30 Matera – Catania 0 – 0
18.09.2016 20:30 Taranto – Fidelis Andria 2 – 0
19.09.2016 20:45 Messina – Foggia 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:30 Virtus Francavilla – Matera 1 – 4
25.09.2016 14:30 Siracusa Calcio – Lecce 0 – 2
25.09.2016 16:30 Reggina – Cosenza 0 – 0
25.09.2016 16:30 Catanzaro – Messina 0 – 1
25.09.2016 16:30 Vibonese – Casertana 0 – 1
25.09.2016 16:30 Paganese – Monopoli 0 – 2
25.09.2016 20:30 Fondi – Juve Stabia 2 – 2
25.09.2016 20:30 Foggia – Taranto 2 – 0
25.09.2016 20:30 Fidelis Andria – Melfi 1 – 0
25.09.2016 20:30 Catania – Akragas 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2016 20:30 Catania – Fondi 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:30 Melfi – Siracusa Calcio 2 – 2
02.10.2016 14:30 Messina – Paganese 0 – 2
02.10.2016 14:30 Akragas – Catanzaro 0 – 0
02.10.2016 16:30 Monopoli – Fondi 1 – 0
02.10.2016 16:30 Matera – Foggia 1 – 1
02.10.2016 20:30 Taranto – Catania 0 – 0
02.10.2016 20:35 Juve Stabia – Vibonese 3 – 0
02.10.2016 20:35 Lecce – Reggina 1 – 0
02.10.2016 20:35 Cosenza – Virtus Francavilla 1 – 0
02.10.2016 20:35 Casertana – Fidelis Andria 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2016 14:30 Paganese – Virtus Francavilla 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 14:30 Virtus Francavilla – Casertana 4 – 1
09.10.2016 14:30 Siracusa Calcio – Matera 2 – 1
09.10.2016 16:30 Vibonese – Lecce 2 – 2
09.10.2016 16:30 Fondi – Cosenza 1 – 2
09.10.2016 16:30 Foggia – Akragas 0 – 0
09.10.2016 16:30 Catanzaro – Taranto 3 – 1
09.10.2016 16:30 Catania – Messina 3 – 1
09.10.2016 20:30 Paganese – Melfi 3 – 0
09.10.2016 20:30 Reggina – Juve Stabia 1 – 0
09.10.2016 20:30 Fidelis Andria – Monopoli 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:30 Akragas – Fidelis Andria 1 – 1
16.10.2016 14:30 Vibonese – Siracusa Calcio 0 – 0
16.10.2016 14:35 Casertana – Reggina 2 – 2
16.10.2016 16:30 Melfi – Catania 1 – 1
16.10.2016 16:30 Monopoli – Messina 2 – 1
16.10.2016 16:30 Taranto – Fondi 0 – 2
16.10.2016 20:30 Cosenza – Paganese 2 – 1
16.10.2016 20:30 Matera – Catanzaro 4 – 0
16.10.2016 20:35 Juve Stabia – Foggia 4 – 1
16.10.2016 20:35 Lecce – Virtus Francavilla 3 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:30 Akragas – Taranto 1 – 1
23.10.2016 14:30 Catania – Lecce 2 – 0
23.10.2016 14:30 Catanzaro – Melfi 2 – 2
23.10.2016 14:30 Virtus Francavilla – Vibonese 3 – 1
23.10.2016 14:30 Fondi – Siracusa Calcio 2 – 0
23.10.2016 16:30 Paganese – Juve Stabia 1 – 2
23.10.2016 16:30 Messina – Casertana 2 – 1
23.10.2016 20:30 Foggia – Monopoli 4 – 1
23.10.2016 20:30 Reggina – Matera 2 – 6
23.10.2016 20:30 Fidelis Andria – Cosenza 2 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:30 Siracusa Calcio – Fidelis Andria 1 – 1
30.10.2016 16:30 Catania – Paganese 2 – 1
30.10.2016 16:30 Vibonese – Reggina 1 – 0
30.10.2016 16:30 Taranto – Messina 1 – 1
30.10.2016 16:30 Melfi – Virtus Francavilla 0 – 1
30.10.2016 16:30 Monopoli – Catanzaro 2 – 2
30.10.2016 18:35 Juve Stabia – Cosenza 2 – 0
30.10.2016 20:30 Matera – Akragas 3 – 1
30.10.2016 20:30 Casertana – Fondi 1 – 1
31.10.2016 20:50 Lecce – Foggia 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 14:30 Virtus Francavilla – Monopoli 0 – 0
06.11.2016 14:30 Akragas – Melfi 1 – 1
06.11.2016 16:30 Catanzaro – Juve Stabia 0 – 2
06.11.2016 16:30 Cosenza – Casertana 1 – 2
06.11.2016 16:30 Fidelis Andria – Vibonese 0 – 0
06.11.2016 16:30 Foggia – Catania 0 – 0
06.11.2016 16:30 Fondi – Lecce 2 – 2
06.11.2016 20:30 Reggina – Siracusa Calcio 0 – 2
06.11.2016 20:30 Paganese – Taranto 2 – 0
06.11.2016 20:30 Messina – Matera 0 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 14:30 Siracusa Calcio – Akragas 4 – 2
13.11.2016 14:30 Melfi – Reggina 3 – 0
13.11.2016 16:30 Paganese – Foggia 1 – 1
13.11.2016 16:30 Monopoli – Vibonese 0 – 2
13.11.2016 16:30 Catania – Catanzaro 3 – 1
13.11.2016 16:30 Messina – Fidelis Andria 1 – 1
13.11.2016 18:30 Casertana – Juve Stabia 1 – 1
13.11.2016 20:30 Matera – Fondi 0 – 0
13.11.2016 20:30 Lecce – Cosenza 1 – 1
14.11.2016 20:45 Taranto – Virtus Francavilla 2 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 14:30 Vibonese – Melfi 1 – 1
20.11.2016 14:30 Virtus Francavilla – Catania 1 – 0
20.11.2016 14:30 Casertana – Siracusa Calcio 2 – 0
20.11.2016 14:30 Akragas – Messina 0 – 0
20.11.2016 16:30 Cosenza – Monopoli 2 – 1
20.11.2016 16:30 Fondi – Paganese 3 – 1
20.11.2016 16:30 Juve Stabia – Lecce 2 – 3
20.11.2016 18:30 Reggina – Taranto 2 – 2
20.11.2016 20:30 Foggia – Catanzaro 1 – 0
20.11.2016 20:30 Fidelis Andria – Matera 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 14:30 Siracusa Calcio – Cosenza 1 – 0
27.11.2016 14:30 Messina – Fondi 1 – 1
27.11.2016 14:30 Melfi – Monopoli 3 – 2
27.11.2016 14:30 Catanzaro – Reggina 1 – 1
27.11.2016 16:30 Catania – Vibonese 1 – 0
27.11.2016 16:30 Paganese – Akragas 2 – 0
27.11.2016 18:30 Fidelis Andria – Virtus Francavilla 1 – 1
27.11.2016 20:30 Taranto – Lecce 0 – 1
27.11.2016 20:30 Foggia – Casertana 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:30 Vibonese – Paganese 0 – 0
03.12.2016 14:30 Siracusa Calcio – Catanzaro 1 – 0
03.12.2016 14:30 Monopoli – Taranto 1 – 0
03.12.2016 14:30 Melfi – Messina 3 – 0
03.12.2016 14:30 Juve Stabia – Virtus Francavilla 1 – 0
03.12.2016 14:30 Fondi – Fidelis Andria 1 – 2
03.12.2016 14:30 Casertana – Akragas 0 – 1
03.12.2016 16:30 Cosenza – Catania 1 – 2
03.12.2016 18:30 Reggina – Foggia 1 – 1
03.12.2016 20:30 Lecce – Matera 0 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2016 14:30 Virtus Francavilla – Reggina 1 – 0
06.12.2016 14:30 Paganese – Siracusa Calcio 1 – 1
06.12.2016 14:30 Catania – Monopoli 4 – 1
06.12.2016 14:30 Fidelis Andria – Juve Stabia 2 – 1
06.12.2016 14:35 Akragas – Cosenza 1 – 3
06.12.2016 14:35 Messina – Lecce 0 – 3
06.12.2016 16:30 Catanzaro – Vibonese 2 – 0
06.12.2016 20:30 Matera – Casertana 4 – 2
06.12.2016 20:30 Foggia – Fondi 2 – 3
06.12.2016 20:30 Taranto – Melfi 2 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:30 Vibonese – Taranto 0 – 2
10.12.2016 14:30 Monopoli – Matera 1 – 3
10.12.2016 14:30 Juve Stabia – Akragas 1 – 0
10.12.2016 14:35 Fondi – Virtus Francavilla 1 – 1
10.12.2016 14:35 Melfi – Foggia 1 – 3
10.12.2016 14:35 Siracusa Calcio – Catania 1 – 0
10.12.2016 16:30 Reggina – Fidelis Andria 0 – 0
10.12.2016 16:30 Casertana – Catanzaro 0 – 0
10.12.2016 16:30 Lecce – Paganese 3 – 1
10.12.2016 16:35 Cosenza – Messina 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 14:30 Matera – Juve Stabia 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Akragas – Monopoli 1 – 2
17.12.2016 14:30 Paganese – Reggina 2 – 1
17.12.2016 14:30 Messina – Vibonese 3 – 0
17.12.2016 14:30 Fidelis Andria – Lecce 0 – 0
17.12.2016 14:30 Virtus Francavilla – Siracusa Calcio 3 – 1
17.12.2016 16:30 Matera – Melfi 6 – 0
17.12.2016 16:30 Catanzaro – Fondi 1 – 1
17.12.2016 16:30 Catania – Casertana 1 – 0
17.12.2016 16:30 Taranto – Juve Stabia 0 – 0
17.12.2016 18:30 Foggia – Cosenza 3 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.12.2016 14:30 Virtus Francavilla – Paganese 2 – 0
22.12.2016 14:30 Siracusa Calcio – Messina 2 – 0
22.12.2016 14:30 Reggina – Fondi 2 – 1
22.12.2016 14:30 Cosenza – Catanzaro 1 – 1
22.12.2016 14:30 Vibonese – Akragas 0 – 1
22.12.2016 16:30 Fidelis Andria – Foggia 1 – 1
22.12.2016 16:30 Lecce – Monopoli 3 – 3
22.12.2016 18:30 Casertana – Melfi 2 – 1
22.12.2016 18:30 Juve Stabia – Catania 4 – 0
22.12.2016 20:45 Matera – Taranto 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.12.2016 14:30 Akragas – Lecce 0 – 2
29.12.2016 14:30 Melfi – Juve Stabia 1 – 2
29.12.2016 14:30 Fondi – Vibonese 1 – 0
29.12.2016 14:30 Catanzaro – Virtus Francavilla 0 – 0
29.12.2016 14:30 Monopoli – Casertana 2 – 3
29.12.2016 14:30 Messina – Reggina 2 – 0
29.12.2016 16:30 Foggia – Siracusa Calcio 3 – 0
29.12.2016 16:30 Paganese – Matera 1 – 1
29.12.2016 18:30 Catania – Fidelis Andria 0 – 0
29.12.2016 20:30 Taranto – Cosenza 0 – 3

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 14:30 Virtus Francavilla – Messina 3 – 1
21.01.2017 14:30 Lecce – Melfi 3 – 1
21.01.2017 14:30 Casertana – Paganese 2 – 0
21.01.2017 14:30 Siracusa Calcio – Taranto 0 – 0
21.01.2017 14:35 Cosenza – Matera 2 – 3
21.01.2017 14:35 Juve Stabia – Monopoli 1 – 1
21.01.2017 16:30 Vibonese – Foggia 1 – 3
21.01.2017 16:30 Reggina – Akragas 2 – 1
22.01.2017 18:35 Fidelis Andria – Catanzaro 1 – 1
23.01.2017 20:45 Fondi – Catania 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 14:30 Monopoli – Siracusa Calcio 1 – 1
28.01.2017 14:30 Messina – Juve Stabia 1 – 0
28.01.2017 14:30 Akragas – Fondi 2 – 2
28.01.2017 14:30 Paganese – Fidelis Andria 1 – 1
28.01.2017 14:35 Melfi – Cosenza 0 – 2
28.01.2017 14:40 Taranto – Casertana 0 – 0
28.01.2017 18:30 Matera – Vibonese 1 – 0
28.01.2017 20:30 Foggia – Virtus Francavilla 5 – 1
29.01.2017 14:30 Catania – Reggina 3 – 1
30.01.2017 20:45 Catanzaro – Lecce 1 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 14:30 Reggina – Monopoli 0 – 0
04.02.2017 14:30 Siracusa Calcio – Juve Stabia 3 – 2
04.02.2017 14:30 Vibonese – Cosenza 1 – 1
04.02.2017 14:30 Virtus Francavilla – Akragas 2 – 0
04.02.2017 16:30 Paganese – Catanzaro 1 – 2
04.02.2017 16:30 Foggia – Messina 3 – 0
04.02.2017 16:30 Fondi – Melfi 2 – 1
04.02.2017 18:30 Casertana – Lecce 1 – 0
04.02.2017 20:30 Fidelis Andria – Taranto 2 – 1
07.02.2017 20:50 Catania – Matera 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:30 Lecce – Siracusa Calcio 2 – 1
11.02.2017 14:30 Monopoli – Paganese 0 – 2
11.02.2017 14:30 Taranto – Foggia 2 – 0
11.02.2017 14:30 Melfi – Fidelis Andria 1 – 2
11.02.2017 14:30 Messina – Catanzaro 2 – 1
11.02.2017 18:30 Casertana – Vibonese 1 – 2
11.02.2017 20:30 Juve Stabia – Fondi 1 – 1
12.02.2017 14:30 Akragas – Catania 2 – 1
12.02.2017 16:30 Matera – Virtus Francavilla 2 – 3
13.02.2017 20:50 Cosenza – Reggina 2 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 14:30 Catania – Taranto 0 – 0
18.02.2017 14:30 Fondi – Monopoli 1 – 0
18.02.2017 14:30 Paganese – Messina 2 – 0
18.02.2017 14:30 Siracusa Calcio – Melfi 3 – 1
18.02.2017 14:30 Vibonese – Juve Stabia 0 – 1
18.02.2017 14:30 Virtus Francavilla – Cosenza 1 – 0
18.02.2017 16:30 Reggina – Lecce 1 – 2
18.02.2017 16:30 Catanzaro – Akragas 1 – 0
18.02.2017 20:30 Fidelis Andria – Casertana 0 – 2
18.02.2017 20:30 Foggia – Matera 3 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:30 Lecce – Vibonese 2 – 1
25.02.2017 14:30 Matera – Siracusa Calcio 0 – 4
25.02.2017 14:30 Melfi – Paganese 0 – 4
25.02.2017 14:30 Cosenza – Fondi 2 – 2
25.02.2017 14:30 Akragas – Foggia 0 – 1
25.02.2017 14:30 Taranto – Catanzaro 1 – 0
25.02.2017 16:30 Casertana – Virtus Francavilla 1 – 0
25.02.2017 20:30 Juve Stabia – Reggina 3 – 3
26.02.2017 14:30 Monopoli – Fidelis Andria 1 – 1
26.02.2017 14:30 Messina – Catania 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.03.2017 14:30 Catanzaro – Matera 3 – 1
05.03.2017 14:30 Virtus Francavilla – Lecce 2 – 1
05.03.2017 14:30 Fondi – Taranto 1 – 1
05.03.2017 14:30 Siracusa Calcio – Vibonese 4 – 1
05.03.2017 14:30 Reggina – Casertana 3 – 0
05.03.2017 14:30 Catania – Melfi 0 – 2
05.03.2017 14:30 Messina – Monopoli 1 – 0
05.03.2017 18:30 Fidelis Andria – Akragas 1 – 0
05.03.2017 18:30 Foggia – Juve Stabia 1 – 0
05.03.2017 18:30 Paganese – Cosenza 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.03.2017 14:30 Juve Stabia – Paganese 0 – 1
12.03.2017 14:30 Casertana – Messina 0 – 0
12.03.2017 14:30 Siracusa Calcio – Fondi 1 – 0
12.03.2017 14:30 Cosenza – Fidelis Andria 2 – 1
12.03.2017 14:30 Melfi – Catanzaro 1 – 0
12.03.2017 14:30 Lecce – Catania 1 – 0
12.03.2017 14:30 Taranto – Akragas 0 – 2
12.03.2017 18:30 Vibonese – Virtus Francavilla 2 – 0
12.03.2017 18:30 Matera – Reggina 2 – 0
13.03.2017 20:45 Monopoli – Foggia 0 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:45 Fondi – Casertana 1 – 2
19.03.2017 14:45 Messina – Taranto 3 – 1
19.03.2017 14:45 Fidelis Andria – Siracusa Calcio 0 – 1
19.03.2017 14:45 Catanzaro – Monopoli 1 – 1
19.03.2017 14:45 Virtus Francavilla – Melfi 0 – 1
19.03.2017 14:45 Akragas – Matera 1 – 0
19.03.2017 14:45 Foggia – Lecce 3 – 0
19.03.2017 14:45 Cosenza – Juve Stabia 2 – 4
19.03.2017 16:45 Paganese – Catania 2 – 1
19.03.2017 18:45 Reggina – Vibonese 0 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 14:30 Catania – Foggia 0 – 1
26.03.2017 14:30 Vibonese – Fidelis Andria 1 – 0
26.03.2017 14:30 Casertana – Cosenza 1 – 1
26.03.2017 14:30 Melfi – Akragas 0 – 0
26.03.2017 14:30 Lecce – Fondi 2 – 0
26.03.2017 14:35 Siracusa Calcio – Reggina 1 – 1
26.03.2017 18:30 Matera – Messina 5 – 1
26.03.2017 18:30 Juve Stabia – Catanzaro 2 – 2
26.03.2017 18:30 Monopoli – Virtus Francavilla 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 14:30 Reggina – Melfi 2 – 1
01.04.2017 20:30 Fidelis Andria – Messina 0 – 1
02.04.2017 14:30 Fondi – Matera 1 – 1
02.04.2017 14:30 Akragas – Siracusa Calcio 1 – 0
02.04.2017 14:30 Catanzaro – Catania 2 – 1
02.04.2017 14:30 Juve Stabia – Casertana 2 – 2
02.04.2017 14:30 Vibonese – Monopoli 2 – 2
02.04.2017 16:30 Virtus Francavilla – Taranto 2 – 2
02.04.2017 18:30 Foggia – Paganese 3 – 1
02.04.2017 18:30 Cosenza – Lecce 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 14:30 Melfi – Vibonese 0 – 1
05.04.2017 14:30 Taranto – Reggina 0 – 1
05.04.2017 14:30 Paganese – Fondi 2 – 0
05.04.2017 14:30 Catanzaro – Foggia 1 – 2
05.04.2017 14:30 Monopoli – Cosenza 2 – 6
05.04.2017 14:30 Siracusa Calcio – Casertana 2 – 1
05.04.2017 18:30 Matera – Fidelis Andria 0 – 0
05.04.2017 18:30 Catania – Virtus Francavilla 1 – 0
05.04.2017 20:30 Messina – Akragas 1 – 1
05.04.2017 20:45 Lecce – Juve Stabia 3 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 14:30 Akragas – Paganese 1 – 2
09.04.2017 14:30 Fondi – Messina 1 – 1
09.04.2017 14:30 Casertana – Foggia 0 – 3
09.04.2017 14:30 Virtus Francavilla – Fidelis Andria 0 – 2
09.04.2017 14:30 Reggina – Catanzaro 1 – 0
09.04.2017 14:30 Vibonese – Catania 1 – 1
09.04.2017 14:35 Juve Stabia – Matera 1 – 2
09.04.2017 14:35 Lecce – Taranto 3 – 0
09.04.2017 18:30 Monopoli – Melfi 1 – 1
09.04.2017 18:35 Cosenza – Siracusa Calcio 1 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 14:30 Paganese – Vibonese 1 – 1
15.04.2017 14:30 Foggia – Reggina 1 – 0
15.04.2017 14:30 Taranto – Monopoli 0 – 1
15.04.2017 14:30 Messina – Melfi 3 – 4
15.04.2017 14:30 Matera – Lecce 1 – 1
15.04.2017 14:30 Virtus Francavilla – Juve Stabia 1 – 1
15.04.2017 14:30 Fidelis Andria – Fondi 0 – 1
15.04.2017 14:30 Akragas – Casertana 1 – 0
15.04.2017 16:30 Catanzaro – Siracusa Calcio 1 – 0
15.04.2017 18:30 Catania – Cosenza 0 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 14:30 Taranto – Paganese 0 – 4

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 14:30 Casertana – Matera 3 – 1
23.04.2017 14:30 Fondi – Foggia 2 – 2
23.04.2017 14:30 Juve Stabia – Fidelis Andria 2 – 1
23.04.2017 14:30 Vibonese – Catanzaro 2 – 1
23.04.2017 14:30 Lecce – Messina 0 – 1
23.04.2017 14:30 Reggina – Virtus Francavilla 3 – 2
23.04.2017 14:30 Siracusa Calcio – Paganese 2 – 0
23.04.2017 16:30 Melfi – Taranto 1 – 0
23.04.2017 16:30 Monopoli – Catania 3 – 0
23.04.2017 18:30 Cosenza – Akragas 1 – 0

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 14:30 Taranto – Vibonese 1 – 2
30.04.2017 14:30 Catania – Siracusa Calcio 3 – 1
30.04.2017 14:30 Fidelis Andria – Reggina 1 – 1
30.04.2017 14:30 Matera – Monopoli 1 – 1
30.04.2017 14:30 Foggia – Melfi 1 – 0
30.04.2017 14:30 Paganese – Lecce 1 – 1
30.04.2017 14:30 Akragas – Juve Stabia 1 – 3
30.04.2017 14:30 Virtus Francavilla – Fondi 3 – 1
30.04.2017 14:30 Messina – Cosenza 2 – 1
30.04.2017 14:30 Catanzaro – Casertana 2 – 0

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 17:30 Juve Stabia – Taranto 1 – 0
07.05.2017 17:30 Reggina – Paganese 4 – 3
07.05.2017 17:30 Vibonese – Messina 0 – 0
07.05.2017 17:30 Melfi – Matera 0 – 3
07.05.2017 17:30 Cosenza – Foggia 2 – 2
07.05.2017 17:30 Lecce – Fidelis Andria 1 – 1
07.05.2017 17:30 Fondi – Catanzaro 2 – 1
07.05.2017 17:30 Casertana – Catania 0 – 0
07.05.2017 17:30 Monopoli – Akragas 0 – 0
07.05.2017 17:30 Siracusa Calcio – Virtus Francavilla 0 – 1
Advertisement

Seneste kampe

Cosenza
Foggia
2 – 2
7. maj 17:30
Færdig
Siracusa Calcio
Virtus Francavilla
0 – 1
7. maj 17:30
Færdig
Monopoli
Akragas
0 – 0
7. maj 17:30
Færdig
Casertana
Catania
0 – 0
7. maj 17:30
Færdig
Fondi
Catanzaro
2 – 1
7. maj 17:30
Færdig
Lecce
Fidelis Andria
1 – 1
7. maj 17:30
Færdig
Melfi
Matera
0 – 3
7. maj 17:30
Færdig
Vibonese
Messina
0 – 0
7. maj 17:30
Færdig
Reggina
Paganese
4 – 3
7. maj 17:30
Færdig
Juve Stabia
Taranto
1 – 0
7. maj 17:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Italien