LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Juventus 38 29 4 5 75 - 20 91
2. Napoli 38 25 7 6 80 - 32 82
3. Roma 38 23 11 4 83 - 41 80
4. Inter 38 20 7 11 50 - 38 67
5. Fiorentina 38 18 10 10 60 - 42 64
6. Sassuolo 38 16 13 9 49 - 40 61
7. AC Milan 38 15 12 11 49 - 43 57
8. Lazio 38 15 9 14 52 - 52 54
9. Chievo 38 13 11 14 43 - 45 50
10. Empoli 38 12 10 16 40 - 49 46
11. Genoa 38 13 7 18 45 - 48 46
12. Torino 38 12 9 17 52 - 55 45
13. Atalanta 38 11 12 15 41 - 47 45
14. Bologna 38 11 9 18 33 - 45 42
15. Sampdoria 38 10 10 18 48 - 61 40
16. Palermo 38 10 9 19 38 - 65 39
17. Udinese 38 10 9 19 35 - 60 39
18. Carpi 38 9 11 18 37 - 57 38
19. Frosinone 38 8 7 23 35 - 76 31
20. Verona 38 5 13 20 34 - 63 28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,25 979 2,58 175 (46,1 %) 95 (25,0 %) 110 (28,9 %)
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Juventus 19 16 2 1 37 - 6 50
2. Napoli 19 16 3 0 49 - 12 51
3. Roma 19 13 5 1 44 - 17 44
4. Inter 19 13 2 4 29 - 15 41
5. Fiorentina 19 11 5 3 34 - 16 38
6. Sassuolo 19 8 8 3 25 - 20 32
7. AC Milan 19 9 6 4 28 - 22 33
8. Lazio 19 10 3 6 32 - 23 33
9. Chievo 19 7 8 4 25 - 18 29
10. Empoli 19 7 6 6 22 - 20 27
11. Genoa 19 10 3 6 29 - 19 33
12. Torino 19 6 6 7 25 - 25 24
13. Atalanta 19 8 6 5 27 - 21 30
14. Bologna 19 5 5 9 20 - 21 20
15. Sampdoria 19 8 4 7 29 - 25 28
16. Palermo 19 6 4 9 24 - 30 22
17. Udinese 19 6 4 9 18 - 28 22
18. Carpi 19 6 5 8 23 - 26 23
19. Frosinone 19 6 4 9 18 - 26 22
20. Verona 19 4 6 9 21 - 30 18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,25 979 2,58 175 (46,1 %) 95 (25,0 %) 110 (28,9 %)
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Juventus 19 13 2 4 38 - 14 41
2. Napoli 19 9 4 6 31 - 20 31
3. Roma 19 10 6 3 39 - 24 36
4. Inter 19 7 5 7 21 - 23 26
5. Fiorentina 19 7 5 7 26 - 26 26
6. Sassuolo 19 8 5 6 24 - 20 29
7. AC Milan 19 6 6 7 21 - 21 24
8. Lazio 19 5 6 8 20 - 29 21
9. Chievo 19 6 3 10 18 - 27 21
10. Empoli 19 5 4 10 18 - 29 19
11. Genoa 19 3 4 12 16 - 29 13
12. Torino 19 6 3 10 27 - 30 21
13. Atalanta 19 3 6 10 14 - 26 15
14. Bologna 19 6 4 9 13 - 24 22
15. Sampdoria 19 2 6 11 19 - 36 12
16. Palermo 19 4 5 10 14 - 35 17
17. Udinese 19 4 5 10 17 - 32 17
18. Carpi 19 3 6 10 14 - 31 15
19. Frosinone 19 2 3 14 17 - 50 9
20. Verona 19 1 7 11 13 - 33 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,25 979 2,58 175 (46,1 %) 95 (25,0 %) 110 (28,9 %)
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Juventus 22 4 1,97 0,53
2. Napoli 15 6 2,11 0,84
3. Roma 8 4 2,18 1,08
4. Inter 15 6 1,32 1,00
5. Fiorentina 14 6 1,58 1,11
6. Sassuolo 11 7 1,29 1,05
7. AC Milan 11 11 1,29 1,13
8. Lazio 12 12 1,37 1,37
9. Chievo 12 13 1,13 1,18
10. Empoli 12 10 1,05 1,29
11. Genoa 12 14 1,18 1,26
12. Torino 6 9 1,37 1,45
13. Atalanta 11 13 1,08 1,24
14. Bologna 13 18 0,87 1,18
15. Sampdoria 7 11 1,26 1,61
16. Palermo 10 15 1,00 1,71
17. Udinese 8 12 0,92 1,58
18. Carpi 8 14 0,97 1,50
19. Frosinone 7 17 0,92 2,00
20. Verona 3 15 0,89 1,66
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
380 52,25 979 2,58 175 (46,1 %) 95 (25,0 %) 110 (28,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
Mål    Spiller Klub
36    Gonzalo Higuain Napoli
19    Paulo Dybala Juventus
18    Carlos Bacca AC Milan
16    Mauro Icardi Inter
14    Leonardo Pavoletti Genoa
14    Mohamed Salah Roma
13    Massimo Maccarone Empoli
13    Josip Ilicic Fiorentina
13    Éder Inter
12    Nikola Kalinic Fiorentina
12    Lorenzo Insigne Napoli
12    Andrea Belotti Torino
11    Cyril Théréau Udinese
10    Mario Mandzukic Juventus
10    Antonio Candreva Lazio
10    Alberto Gilardino Palermo
10    Miralem Pjanic Roma
9    Daniel Ciofani Frosinone
9    Federico Dionisi Frosinone
8    Marco Borriello Atalanta
8    Mattia Destro Bologna
8    Alberto Paloschi Chievo
8    Paul Pogba Juventus
8    Franco Vazquez Palermo
8    Stephan El Shaarawy Roma
8    Edin Dzeko Roma
8    Roberto Soriano Sampdoria
8    Fabio Quagliarella Sampdoria
8    Duvan Zapata Udinese
7    Alejandro Gomez Atalanta
7    Emanuele Giaccherini Bologna
7    Ivan Perisic Inter
7    Alvaro Morata Juventus
7    Felipe Anderson Lazio
7    Miroslav Klose Lazio
7    Jose Maria Callejon Napoli
7    Alessandro Florenzi Roma
7    Domenico Berardi Sassuolo
7    Nicola Sansone Sassuolo
7    Gregoire Defrel Sassuolo
6    Giacomo Bonaventura AC Milan
6    Sergio Floccari Bologna
6    Valter Birsa Chievo
6    Manuel Pucciarelli Empoli
6    Suso Genoa
6    Stevan Jovetic Inter
6    Marek Hamsik Napoli
6    Gervinho Roma
6    Radja Nainggolan Roma
6    Luis Muriel Sampdoria
6    Luca Toni Verona
6    Giampaolo Pazzini Verona
5    Mbaye Niang AC Milan
5    Mauricio Pinilla Atalanta
5    Kevin Lasagna Carpi
5    Sergio Pellissier Chievo
5    Riccardo Meggiorini Chievo
5    Riccardo Saponara Empoli
5    Piotr Zielinski Empoli
5    Khouma Babacar Fiorentina
5    Sami Khedira Juventus
5    Simone Zaza Juventus
5    Dries Mertens Napoli
5    Manolo Gabbiadini Napoli
5    Francesco Totti Roma
5    Matteo Politano Sassuolo
5    Ciro Immobile Torino
5    Eros Pisano Verona
4    Luiz Adriano AC Milan
4    German Denis Atalanta
4    Anthony Mounier Bologna
4    Antonio Floro Flores Chievo
4    Gonzalo Rodriguez Fiorentina
4    Borja Valero Fiorentina
4    Paolo Sammarco Frosinone
4    Luca Rigoni Genoa
4    Alessio Cerci Genoa
4    Marcelo Brozovic Inter
4    Juan Cuadrado Juventus
4    Alessandro Matri Lazio
4    Lucas Biglia Lazio
4    Balde Diao Keita Lazio
4    Oscar Hiljemark Palermo
4    Diego Perotti Roma
4    Fernando Sampdoria
4    Francesco Acerbi Sassuolo
4    Daniele Baselli Torino
4    Maxi Lopez Torino
4    Emmanuel Agyemang-Badu Udinese
4    Artur Ionita Verona
3    Alex AC Milan
3    Luca Antonelli AC Milan
3    Marco D'Alessandro Atalanta
3    Serge Gakpe Atalanta
3    Luca Rossettini Bologna
3    Franco Brienza Bologna
3    Lorenzo Lollo Carpi
3    Simone Verdi Carpi
3    Antonio Di Gaudio Carpi
3    Nicola Rigoni Chievo
3    Simone Pepe Chievo
3    Lucas Nahuel Castro Chievo
3    Roberto Inglese Chievo
3    Marcos Alonso Fiorentina
3    Mauro Zarate Fiorentina
3    Leonardo Blanchard Frosinone
3    Blerim Dzemaili Genoa
3    Diego Laxalt Genoa
3    Tomas Rincon Genoa
3    Adem Ljajic Inter
3    Leonardo Bonucci Juventus
3    Filip Djordjevic Lazio
3    Marco Parolo Lazio
3    Senad Lulic Lazio
3    Allan Napoli
3    Aleksandar Trajkovski Palermo
3    Lucas Digne Roma
3    Ervin Zukanovic Roma
3    Joaquin Correa Sampdoria
3    Lorenzo Pellegrini Sassuolo
3    Marco Benassi Torino
3    Bruno Peres Torino
3    Josef Martinez Torino
3    Bruno Fernandes Udinese
3    Federico Viviani Verona
2    Jérémy Menez AC Milan
2    Jasmin Kurtic Atalanta
2    Luca Cigarini Atalanta
2    Andrea Conti Atalanta
2    Godfred Donsah Bologna
2    Adam Masina Bologna
2    Matteo Mancosu Carpi
2    Lorenzo Pasciuti Carpi
2    Jerry Uche Mbakogu Carpi
2    Leandro Daniel Paredes Empoli
2    Marcel Büchel Empoli
2    Lorenzo Tonelli Empoli
2    Matias Vecino Fiorentina
2    Cristian Tello Herrera Fiorentina
2    Jakub Blaszczykowski Fiorentina
2    Federico Bernardeschi Fiorentina
2    Alessandro Frara Frosinone
2    Luca Paganini Frosinone
2    Panagiotis Tachtsidis Genoa
2    Rodrigo Palacio Inter
2    Danilo D'Ambrosio Inter
2    Jeison Murillo Inter
2    Patrice Evra Juventus
2    Alex Sandro Juventus
2    Mario Lemina Juventus
2    Ricardo Kishna Lazio
2    Edoardo Goldaniga Palermo
2    Geancarlo González Palermo
2    Uros Djurdjevic Palermo
2    Konstantinos Manolas Roma
2    Iago Falqué Roma
2    Antonio Rüdiger Roma
2    Umar Sadiq Roma
2    Antonio Cassano Sampdoria
2    Modibo Diakite Sampdoria
2    Diego Falcinelli Sassuolo
2    Simone Missiroli Sassuolo
2    Cesare Bovo Torino
2    Afriyie Acquah Torino
2    Matos Udinese
2    Antonio Di Natale Udinese
2    Stipe Perica Udinese
2    Filip Helander Verona
2    Luca Siligardi Verona
1    Kevin-Prince Boateng AC Milan
1    Juraj Kucka AC Milan
1    Keisuke Honda AC Milan
1    Phillippe Mexes AC Milan
1    Mario Balotelli AC Milan
1    Ignazio Abate AC Milan
1    Andrea Bertolacci AC Milan
1    Cristian Zapata AC Milan
1    Guglielmo Stendardo Atalanta
1    Rafael Toloi Atalanta
1    Remo Freuler Atalanta
1    Marten De Roon Atalanta
1    Nicolo Cherubin Atalanta
1    Alessandro Diamanti Atalanta
1    Maxi Moralez Atalanta
1    Gabriel Paletta Atalanta
1    Gianpaolo Bellini Atalanta
1    Daniele Gastaldello Bologna
1    Riccardo Gagliolo Carpi
1    Gaetano Letizia Carpi
1    Andrea Lazzari Carpi
1    Jonathan De Guzman Carpi
1    Cristian Zaccardo Carpi
1    Stefano Sabelli Carpi
1    Raffaele Bianco Carpi
1    Dario Dainelli Chievo
1    Bostjan Cesar Chievo
1    Perparim Hetemaj Chievo
1    Fabrizio Cacciatore Chievo
1    Gennaro Sardo Chievo
1    Rade Krunic Empoli
1    Andrea Costa Empoli
1    Vincent Laurini Empoli
1    Marko Livaja Empoli
1    Milan Badelj Fiorentina
1    Joan Verdu Fiorentina
1    Matias Fernández Fiorentina
1    Mario Suarez Fiorentina
1    Facundo Sebastian Roncaglia Fiorentina
1    Oliver Kragl Frosinone
1    Danilo Soddimo Frosinone
1    Adriano Russo Frosinone
1    Arlind Ajeti Frosinone
1    Diogo Figueiras Genoa
1    Sebastian De Maio Genoa
1    Felipe Melo Inter
1    Gary Medel Inter
1    Miranda Inter
1    Jonathan Biabiany Inter
1    Geoffrey Kondogbia Inter
1    Fredy Guarin Inter
1    Stefano Sturaro Juventus
1    Simone Padoin Juventus
1    Hernanes Juventus
1    Andrea Barzagli Juventus
1    Giorgio Chiellini Juventus
1    Milan Bisevac Lazio
1    Danilo Cataldi Lazio
1    Stefano Mauri Lazio
1    Sergej Milinkovic-Savic Lazio
1    Ogenyi Onazi Lazio
1    Vlad Chiriches Napoli
1    David López Napoli
1    Raul Albiol Napoli
1    Omar El Kaddouri Napoli
1    Enzo Maresca Palermo
1    Achraf Lazaar Palermo
1    Abdelhamid El Kaoutari Palermo
1    Aljaz Struna Palermo
1    Robin Quaison Palermo
1    Daniele De Rossi Roma
1    Emerson Roma
1    Juan Manuel Iturbe Roma
1    Seydou Keita Roma
1    Maicon Roma
1    Ricardo Álvarez Sampdoria
1    David Ivan Sampdoria
1    Lazaros Christodoulopoulos Sampdoria
1    Francesco Magnanelli Sassuolo
1    Alfred Duncan Sassuolo
1    Marcello Trotta Sassuolo
1    Federico Peluso Sassuolo
1    Joel Chukwuma Obi Torino
1    Giuseppe Vives Torino
1    Davide Zappacosta Torino
1    Pontus Jansson Torino
1    Emiliano Moretti Torino
1    Cristian Molinaro Torino
1    Ali Adnan Udinese
1    Pablo Armero Udinese
1    Felipe Udinese
1    Francesco Lodi Udinese
1    Juan Gomez Verona
1    Samir Verona
1    Vangelis Moras Verona
1    Leandro Greco Verona
1    Luca Marrone Verona
1    Ante Rebic Verona
1    Bosko Jankovic Verona
1    Matteo Bianchetti Verona
Vis hele listen
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
Assists    Spiller Klub
12    Paul Pogba Juventus
12    Miralem Pjanic Roma
11    Riccardo Saponara Empoli
11    Marek Hamsik Napoli
10    Lorenzo Insigne Napoli
9    Paulo Dybala Juventus
9    Diego Perotti Roma
8    Giacomo Bonaventura AC Milan
7    Alejandro Gomez Atalanta
7    Riccardo Meggiorini Chievo
7    Valter Birsa Chievo
7    Alvaro Morata Juventus
7    Miroslav Klose Lazio
7    Jose Maria Callejon Napoli
7    Franco Vazquez Palermo
6    Borja Valero Fiorentina
6    Tomas Rincon Genoa
6    Ivan Perisic Inter
6    Mohamed Salah Roma
6    Edin Dzeko Roma
6    Domenico Berardi Sassuolo
6    Federico Viviani Verona
5    Massimo Maccarone Empoli
5    Josip Ilicic Fiorentina
5    Daniel Pavlovic Frosinone
5    Marcelo Brozovic Inter
5    Juan Cuadrado Juventus
5    Dries Mertens Napoli
5    Allan Napoli
5    Oscar Hiljemark Palermo
5    Roberto Soriano Sampdoria
5    Antonio Cassano Sampdoria
5    Luis Muriel Sampdoria
5    Alfred Duncan Sassuolo
5    Pawel Wszolek Verona
4    Mbaye Niang AC Milan
4    Maxi Moralez Atalanta
4    Marco Borriello Atalanta
4    Franco Brienza Bologna
4    Piotr Zielinski Empoli
4    Cristian Tello Herrera Fiorentina
4    Marcos Alonso Fiorentina
4    Federico Bernardeschi Fiorentina
4    Federico Dionisi Frosinone
4    Cristian Daniel Ansaldi Genoa
4    Diego Laxalt Genoa
4    Rodrigo Palacio Inter
4    Mauro Icardi Inter
4    Mario Mandzukic Juventus
4    Felipe Anderson Lazio
4    Jorginho Napoli
4    Andrea Rispoli Palermo
4    Sime Vrsaljko Sassuolo
4    Nicola Sansone Sassuolo
4    Andrea Belotti Torino
4    Bruno Peres Torino
4    Bruno Fernandes Udinese
4    Antonio Di Natale Udinese
3    Luiz Adriano AC Milan
3    Juraj Kucka AC Milan
3    Keisuke Honda AC Milan
3    Mattia Destro Bologna
3    Adam Masina Bologna
3    Lorenzo Pasciuti Carpi
3    Antonio Di Gaudio Carpi
3    Raffaele Bianco Carpi
3    Simone Pepe Chievo
3    Fabrizio Cacciatore Chievo
3    Manuel Pucciarelli Empoli
3    Matias Fernández Fiorentina
3    Nikola Kalinic Fiorentina
3    Leonardo Pavoletti Genoa
3    Miranda Inter
3    Adem Ljajic Inter
3    Sami Khedira Juventus
3    Patrice Evra Juventus
3    Alex Sandro Juventus
3    Senad Lulic Lazio
3    Antonio Candreva Lazio
3    Danilo Cataldi Lazio
3    Lucas Biglia Lazio
3    Faouzi Ghoulam Napoli
3    Manolo Gabbiadini Napoli
3    Lucas Digne Roma
3    Francesco Totti Roma
3    Alessandro Florenzi Roma
3    Carlos Carbonero Sampdoria
3    Gregoire Defrel Sassuolo
3    Daniele Baselli Torino
3    Afriyie Acquah Torino
3    Ciro Immobile Torino
3    Cyril Théréau Udinese
3    Luca Marrone Verona
2    Carlos Bacca AC Milan
2    Luca Cigarini Atalanta
2    Mauricio Pinilla Atalanta
2    Marten De Roon Atalanta
2    Marco D'Alessandro Atalanta
2    Luca Rizzo Bologna
2    Daniele Gastaldello Bologna
2    Godfred Donsah Bologna
2    Jerry Uche Mbakogu Carpi
2    Kevin Lasagna Carpi
2    Antonio Floro Flores Chievo
2    Alberto Paloschi Chievo
2    Mario Rui Empoli
2    Manuel Pasqual Fiorentina
2    Giuseppe Rossi Fiorentina
2    Raman Chibsah Frosinone
2    Luca Paganini Frosinone
2    Danilo Soddimo Frosinone
2    Darko Lazovic Genoa
2    Gabriel Silva Genoa
2    Blerim Dzemaili Genoa
2    Panagiotis Tachtsidis Genoa
2    Alessio Cerci Genoa
2    Stevan Jovetic Inter
2    Jonathan Biabiany Inter
2    Éder Inter
2    Claudio Marchisio Juventus
2    Balde Diao Keita Lazio
2    Filip Djordjevic Lazio
2    Elseid Hysaj Napoli
2    Omar El Kaddouri Napoli
2    Gonzalo Higuain Napoli
2    Alberto Gilardino Palermo
2    Robin Quaison Palermo
2    Ivailo Chochev Palermo
2    Iago Falqué Roma
2    Gervinho Roma
2    William Vainqueur Roma
2    Daniele De Rossi Roma
2    Radja Nainggolan Roma
2    Konstantinos Manolas Roma
2    Maicon Roma
2    Stephan El Shaarawy Roma
2    Lorenzo De Silvestri Sampdoria
2    Fernando Sampdoria
2    Matteo Politano Sassuolo
2    Danilo Fernando Avelar Torino
2    Marco Benassi Torino
2    Maxi Lopez Torino
2    Silvan Widmer Udinese
2    Matos Udinese
2    Duvan Zapata Udinese
2    Artur Ionita Verona
1    Luca Antonelli AC Milan
1    Riccardo Montolivo AC Milan
1    Andrea Poli AC Milan
1    Alex AC Milan
1    Mario Balotelli AC Milan
1    Andrea Bertolacci AC Milan
1    Ignazio Abate AC Milan
1    Mattia De Sciglio AC Milan
1    Alessandro Diamanti Atalanta
1    German Denis Atalanta
1    Andrea Conti Atalanta
1    Andrea Masiello Atalanta
1    Serge Gakpe Atalanta
1    Saphir Taider Bologna
1    Amadou Diawara Bologna
1    Luca Rossettini Bologna
1    Marios Oikonomou Bologna
1    Sergio Floccari Bologna
1    Juan Camilo Zuniga Bologna
1    Anthony Mounier Bologna
1    Marco Crimi Carpi
1    Isaac Cofie Carpi
1    Wallace Carpi
1    Lorenzo Lollo Carpi
1    Massimo Gobbi Chievo
1    Nicola Rigoni Chievo
1    Lucas Nahuel Castro Chievo
1    Federico Mattiello Chievo
1    Alessandro Gamberini Chievo
1    Roberto Inglese Chievo
1    Leandro Daniel Paredes Empoli
1    Marcel Büchel Empoli
1    Daniele Croce Empoli
1    Federico Barba Empoli
1    Khouma Babacar Fiorentina
1    Milan Badelj Fiorentina
1    Matias Vecino Fiorentina
1    Panagiotis Kone Fiorentina
1    Jakub Blaszczykowski Fiorentina
1    Mauro Zarate Fiorentina
1    Aleksandar Tonev Frosinone
1    Matteo Ciofani Frosinone
1    Daniel Ciofani Frosinone
1    Roberto Crivello Frosinone
1    Leonardo Blanchard Frosinone
1    Samuele Longo Frosinone
1    Paolo Sammarco Frosinone
1    Suso Genoa
1    Armando Izzo Genoa
1    Olivier Ntcham Genoa
1    Issa Cissokho Genoa
1    Sebastian De Maio Genoa
1    Jeison Murillo Inter
1    Alex Telles Inter
1    Gary Medel Inter
1    Fredy Guarin Inter
1    Davide Santon Inter
1    Felipe Melo Inter
1    Leonardo Bonucci Juventus
1    Hernanes Juventus
1    Roberto Pereyra Juventus
1    Kwadwo Asamoah Juventus
1    Stephan Lichtsteiner Juventus
1    Ogenyi Onazi Lazio
1    Stefano Mauri Lazio
1    Alessandro Matri Lazio
1    Stefan Daniel Radu Lazio
1    David López Napoli
1    Raul Albiol Napoli
1    Mato Jajalo Palermo
1    Thiago Cionek Palermo
1    Sinisa Andjelkovic Palermo
1    Aleksandar Trajkovski Palermo
1    Uros Djurdjevic Palermo
1    Gaston Brugman Palermo
1    Michel Morganella Palermo
1    Achraf Lazaar Palermo
1    Ervin Zukanovic Roma
1    Kevin Strootman Roma
1    Salih Ucan Roma
1    Edgar Barreto Sampdoria
1    Joaquin Correa Sampdoria
1    Pedro Pereira Sampdoria
1    Ricardo Álvarez Sampdoria
1    Mattia Cassani Sampdoria
1    Dodo Sampdoria
1    Nenad Krsticic Sampdoria
1    Alessandro Longhi Sassuolo
1    Diego Falcinelli Sassuolo
1    Luca Antei Sassuolo
1    Francesco Magnanelli Sassuolo
1    Federico Peluso Sassuolo
1    Marcello Gazzola Sassuolo
1    Paolo Cannavaro Sassuolo
1    Josef Martinez Torino
1    Emiliano Moretti Torino
1    Davide Zappacosta Torino
1    Kamil Glik Torino
1    Giuseppe Vives Torino
1    Cristian Molinaro Torino
1    Nikola Maksimovic Torino
1    Gaston Silva Torino
1    Manuel Iturra Udinese
1    Felipe Udinese
1    Ali Adnan Udinese
1    Francesco Lodi Udinese
1    Emmanuel Agyemang-Badu Udinese
1    Rodrigo Aguirre Udinese
1    Emil Hallfredsson Udinese
1    Vangelis Moras Verona
1    Luca Siligardi Verona
1    Giampaolo Pazzini Verona
1    Mohamed Fares Verona
1    Romulo Verona
1    Urby Emanuelson Verona
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
Klub Fordeling G R T
Atalanta10615121
Udinese1106116
Sampdoria1076113
Frosinone1075112
Chievo1084112
Lazio10110111
Inter9812110
Carpi995104
Palermo975102
Empoli966102
Bologna947101
Fiorentina974101
Torino973100
Sassuolo93699
Juventus93699
AC Milan95398
Roma88896
Genoa85893
Verona85792
Napoli72274
Total19281282056
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
15/5-2016 22:42
Italien
Serie A (38 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Inter 1.368.606 36.016 870.101 45.795 498.505 26.237
2. Juventus 1.323.823 34.837 730.447 38.445 593.376 31.230
3. Roma 1.247.619 32.832 763.604 40.190 484.015 25.474
4. Napoli 1.222.017 32.158 736.434 38.760 485.583 25.557
5. AC Milan 1.210.412 31.853 727.287 38.278 483.125 25.428
6. Fiorentina 966.552 25.436 543.491 28.605 423.061 22.266
7. Lazio 825.613 21.727 446.057 23.477 379.556 19.977
8. Genoa 810.152 21.320 397.679 20.930 412.473 21.709
9. Sampdoria 794.624 20.911 417.417 21.969 377.207 19.853
10. Bologna 787.005 20.711 408.373 21.493 378.632 19.928
11. Torino 755.191 19.873 351.291 18.489 403.900 21.258
12. Verona 730.876 19.234 345.498 18.184 385.378 20.283
13. Palermo 725.357 19.604 324.050 18.003 401.307 21.121
14. Udinese 702.088 18.476 308.198 16.221 393.890 20.731
15. Atalanta 678.639 18.342 298.189 15.694 380.450 21.136
16. Sassuolo 669.538 17.619 228.973 12.051 440.565 23.188
17. Empoli 633.097 16.660 194.175 10.220 438.922 23.101
18. Chievo 615.956 16.209 234.000 12.316 381.956 20.103
19. Carpi 611.342 16.088 168.802 8.884 442.540 23.292
20. Frosinone 574.511 15.119 132.443 6.971 442.068 23.267
Champions League
Champions League kvalifikation
Europa League
Europa League kvalifikation
Nedrykning
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2015 18:00 Verona – Roma 1 – 1
22.08.2015 20:45 Lazio – Bologna 2 – 1
23.08.2015 18:00 Juventus – Udinese 0 – 1
23.08.2015 20:45 Sassuolo – Napoli 2 – 1
23.08.2015 20:45 Sampdoria – Carpi 5 – 2
23.08.2015 20:45 Palermo – Genoa 1 – 0
23.08.2015 20:45 Empoli – Chievo 1 – 3
23.08.2015 20:45 Inter – Atalanta 1 – 0
23.08.2015 20:45 Frosinone – Torino 1 – 2
23.08.2015 20:45 Fiorentina – AC Milan 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2015 18:00 Bologna – Sassuolo 0 – 1
29.08.2015 20:45 AC Milan – Empoli 2 – 1
30.08.2015 18:00 Roma – Juventus 2 – 1
30.08.2015 20:45 Udinese – Palermo 0 – 1
30.08.2015 20:45 Torino – Fiorentina 3 – 1
30.08.2015 20:45 Napoli – Sampdoria 2 – 2
30.08.2015 20:45 Genoa – Verona 2 – 0
30.08.2015 20:45 Chievo – Lazio 4 – 0
30.08.2015 20:45 Carpi – Inter 1 – 2
30.08.2015 20:45 Atalanta – Frosinone 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2015 18:00 Frosinone – Roma 0 – 2
12.09.2015 18:00 Fiorentina – Genoa 1 – 0
12.09.2015 20:45 Juventus – Chievo 1 – 1
13.09.2015 12:30 Verona – Torino 2 – 2
13.09.2015 15:00 Empoli – Napoli 2 – 2
13.09.2015 15:00 Sassuolo – Atalanta 2 – 2
13.09.2015 15:00 Palermo – Carpi 2 – 2
13.09.2015 18:00 Lazio – Udinese 2 – 0
13.09.2015 20:45 Inter – AC Milan 1 – 0
14.09.2015 20:45 Sampdoria – Bologna 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2015 18:00 Udinese – Empoli 1 – 2
19.09.2015 20:45 AC Milan – Palermo 3 – 2
20.09.2015 12:30 Chievo – Inter 0 – 1
20.09.2015 15:00 Roma – Sassuolo 2 – 2
20.09.2015 15:00 Atalanta – Verona 1 – 1
20.09.2015 15:00 Genoa – Juventus 0 – 2
20.09.2015 15:00 Bologna – Frosinone 1 – 0
20.09.2015 15:00 Torino – Sampdoria 2 – 0
20.09.2015 18:00 Carpi – Fiorentina 0 – 1
20.09.2015 20:45 Napoli – Lazio 5 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2015 20:45 Udinese – AC Milan 2 – 3
23.09.2015 20:45 Carpi – Napoli 0 – 0
23.09.2015 20:45 Chievo – Torino 1 – 0
23.09.2015 20:45 Inter – Verona 1 – 0
23.09.2015 20:45 Juventus – Frosinone 1 – 1
23.09.2015 20:45 Lazio – Genoa 2 – 0
23.09.2015 20:45 Palermo – Sassuolo 0 – 1
23.09.2015 20:45 Sampdoria – Roma 2 – 1
23.09.2015 20:45 Fiorentina – Bologna 2 – 0
24.09.2015 20:45 Empoli – Atalanta 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2015 18:00 Roma – Carpi 5 – 1
26.09.2015 20:45 Napoli – Juventus 2 – 1
27.09.2015 12:30 Genoa – AC Milan 1 – 0
27.09.2015 15:00 Bologna – Udinese 1 – 2
27.09.2015 15:00 Torino – Palermo 2 – 1
27.09.2015 15:00 Sassuolo – Chievo 1 – 1
27.09.2015 15:00 Verona – Lazio 1 – 2
27.09.2015 20:45 Inter – Fiorentina 1 – 4
28.09.2015 19:00 Frosinone – Empoli 2 – 0
28.09.2015 21:00 Atalanta – Sampdoria 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2015 18:00 Carpi – Torino 2 – 1
03.10.2015 20:45 Chievo – Verona 1 – 1
04.10.2015 12:30 Empoli – Sassuolo 1 – 0
04.10.2015 15:00 Palermo – Roma 2 – 4
04.10.2015 15:00 Udinese – Genoa 1 – 1
04.10.2015 15:00 Sampdoria – Inter 1 – 1
04.10.2015 18:00 Juventus – Bologna 3 – 1
04.10.2015 18:00 Lazio – Frosinone 2 – 0
04.10.2015 20:45 AC Milan – Napoli 0 – 4
04.10.2015 20:45 Fiorentina – Atalanta 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2015 18:00 Roma – Empoli 3 – 1
17.10.2015 20:45 Torino – AC Milan 1 – 1
18.10.2015 12:30 Bologna – Palermo 0 – 1
18.10.2015 15:00 Sassuolo – Lazio 2 – 1
18.10.2015 15:00 Genoa – Chievo 3 – 2
18.10.2015 15:00 Frosinone – Sampdoria 2 – 0
18.10.2015 15:00 Atalanta – Carpi 3 – 0
18.10.2015 15:00 Verona – Udinese 1 – 1
18.10.2015 15:05 Napoli – Fiorentina 2 – 1
18.10.2015 20:45 Inter – Juventus 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2015 15:00 Empoli – Genoa 2 – 0
24.10.2015 18:00 Carpi – Bologna 1 – 2
24.10.2015 20:45 Palermo – Inter 1 – 1
25.10.2015 12:30 Sampdoria – Verona 4 – 1
25.10.2015 15:00 Udinese – Frosinone 1 – 0
25.10.2015 15:00 Juventus – Atalanta 2 – 0
25.10.2015 15:00 AC Milan – Sassuolo 2 – 1
25.10.2015 18:00 Fiorentina – Roma 1 – 2
25.10.2015 18:00 Lazio – Torino 3 – 0
25.10.2015 20:45 Chievo – Napoli 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2015 20:50 Bologna – Inter 0 – 1
28.10.2015 20:45 Torino – Genoa 3 – 3
28.10.2015 20:45 AC Milan – Chievo 1 – 0
28.10.2015 20:45 Atalanta – Lazio 2 – 1
28.10.2015 20:45 Frosinone – Carpi 2 – 1
28.10.2015 20:45 Verona – Fiorentina 0 – 2
28.10.2015 20:45 Napoli – Palermo 2 – 0
28.10.2015 20:45 Roma – Udinese 3 – 1
28.10.2015 20:45 Sassuolo – Juventus 1 – 0
29.10.2015 20:45 Sampdoria – Empoli 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2015 18:00 Juventus – Torino 2 – 1
31.10.2015 20:45 Inter – Roma 1 – 0
01.11.2015 12:30 Fiorentina – Frosinone 4 – 1
01.11.2015 15:00 Genoa – Napoli 0 – 0
01.11.2015 15:00 Udinese – Sassuolo 0 – 0
01.11.2015 15:00 Bologna – Atalanta 3 – 0
01.11.2015 15:00 Carpi – Verona 0 – 0
01.11.2015 20:45 Lazio – AC Milan 1 – 3
02.11.2015 19:00 Chievo – Sampdoria 1 – 1
02.11.2015 21:00 Palermo – Empoli 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.11.2015 18:00 Verona – Bologna 0 – 2
07.11.2015 20:45 AC Milan – Atalanta 0 – 0
08.11.2015 12:30 Torino – Inter 0 – 1
08.11.2015 15:00 Roma – Lazio 2 – 0
08.11.2015 15:00 Sassuolo – Carpi 1 – 0
08.11.2015 15:00 Empoli – Juventus 1 – 3
08.11.2015 15:00 Frosinone – Genoa 2 – 2
08.11.2015 15:00 Palermo – Chievo 1 – 0
08.11.2015 18:00 Napoli – Udinese 1 – 0
08.11.2015 20:45 Sampdoria – Fiorentina 0 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.11.2015 18:00 Bologna – Roma 2 – 2
21.11.2015 20:45 Juventus – AC Milan 1 – 0
22.11.2015 12:35 Verona – Napoli 0 – 2
22.11.2015 15:00 Atalanta – Torino 0 – 1
22.11.2015 15:00 Carpi – Chievo 1 – 2
22.11.2015 15:00 Fiorentina – Empoli 2 – 2
22.11.2015 15:00 Genoa – Sassuolo 2 – 1
22.11.2015 15:00 Lazio – Palermo 1 – 1
22.11.2015 15:00 Udinese – Sampdoria 1 – 0
22.11.2015 20:45 Inter – Frosinone 4 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2015 18:00 Torino – Bologna 2 – 0
28.11.2015 20:45 AC Milan – Sampdoria 4 – 1
29.11.2015 15:00 Genoa – Carpi 1 – 2
29.11.2015 15:00 Frosinone – Verona 3 – 2
29.11.2015 15:00 Roma – Atalanta 0 – 2
29.11.2015 15:00 Chievo – Udinese 2 – 3
29.11.2015 18:00 Empoli – Lazio 1 – 0
29.11.2015 20:45 Palermo – Juventus 0 – 3
30.11.2015 19:00 Sassuolo – Fiorentina 1 – 1
30.11.2015 21:00 Napoli – Inter 2 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2015 20:45 Lazio – Juventus 0 – 2
05.12.2015 15:00 Torino – Roma 1 – 1
05.12.2015 20:45 Inter – Genoa 1 – 0
06.12.2015 12:30 Bologna – Napoli 3 – 2
06.12.2015 15:00 Frosinone – Chievo 0 – 2
06.12.2015 15:00 Atalanta – Palermo 3 – 0
06.12.2015 15:00 Verona – Empoli 0 – 1
06.12.2015 15:00 Fiorentina – Udinese 3 – 0
06.12.2015 18:00 Sampdoria – Sassuolo 1 – 3
06.12.2015 20:45 Carpi – AC Milan 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.12.2015 15:00 Genoa – Bologna 0 – 1
12.12.2015 18:00 Palermo – Frosinone 4 – 1
12.12.2015 20:45 Udinese – Inter 0 – 4
13.12.2015 15:00 AC Milan – Verona 1 – 1
13.12.2015 15:00 Empoli – Carpi 3 – 0
13.12.2015 15:00 Chievo – Atalanta 1 – 0
13.12.2015 18:00 Napoli – Roma 0 – 0
13.12.2015 20:45 Juventus – Fiorentina 3 – 1
14.12.2015 20:45 Lazio – Sampdoria 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.12.2015 20:45 Bologna – Empoli 2 – 3
20.12.2015 12:30 Carpi – Juventus 2 – 3
20.12.2015 15:00 Fiorentina – Chievo 2 – 0
20.12.2015 15:00 Roma – Genoa 2 – 0
20.12.2015 15:00 Atalanta – Napoli 1 – 3
20.12.2015 15:00 Verona – Sassuolo 1 – 1
20.12.2015 18:00 Frosinone – AC Milan 2 – 4
20.12.2015 18:00 Torino – Udinese 0 – 1
20.12.2015 18:00 Sampdoria – Palermo 2 – 0
20.12.2015 20:45 Inter – Lazio 1 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.01.2016 20:45 Genoa – Sampdoria 2 – 3
06.01.2016 12:30 Udinese – Atalanta 2 – 1
06.01.2016 15:00 Chievo – Roma 3 – 3
06.01.2016 15:00 Palermo – Fiorentina 1 – 3
06.01.2016 15:00 Sassuolo – Frosinone 2 – 2
06.01.2016 15:00 Juventus – Verona 3 – 0
06.01.2016 15:00 Lazio – Carpi 0 – 0
06.01.2016 15:00 AC Milan – Bologna 0 – 1
06.01.2016 18:00 Empoli – Inter 0 – 1
06.01.2016 20:45 Napoli – Torino 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.01.2016 15:00 Carpi – Udinese 2 – 1
09.01.2016 18:00 Fiorentina – Lazio 1 – 3
09.01.2016 20:45 Roma – AC Milan 1 – 1
10.01.2016 12:30 Inter – Sassuolo 0 – 1
10.01.2016 15:00 Atalanta – Genoa 0 – 2
10.01.2016 15:00 Torino – Empoli 0 – 1
10.01.2016 15:00 Bologna – Chievo 0 – 1
10.01.2016 15:00 Verona – Palermo 0 – 1
10.01.2016 15:00 Frosinone – Napoli 1 – 5
10.01.2016 20:45 Sampdoria – Juventus 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.01.2016 15:00 Atalanta – Inter 1 – 1
16.01.2016 18:00 Torino – Frosinone 4 – 2
16.01.2016 20:50 Napoli – Sassuolo 3 – 1
17.01.2016 12:30 Genoa – Palermo 4 – 0
17.01.2016 15:00 Bologna – Lazio 2 – 2
17.01.2016 15:00 Udinese – Juventus 0 – 4
17.01.2016 15:00 Chievo – Empoli 1 – 1
17.01.2016 15:00 Roma – Verona 1 – 1
17.01.2016 15:00 Carpi – Sampdoria 2 – 1
17.01.2016 20:45 AC Milan – Fiorentina 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2016 20:45 Sassuolo – Torino 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.01.2016 18:00 Frosinone – Atalanta 0 – 0
23.01.2016 20:45 Empoli – AC Milan 2 – 2
24.01.2016 12:35 Fiorentina – Torino 2 – 0
24.01.2016 15:00 Inter – Carpi 1 – 1
24.01.2016 15:00 Sassuolo – Bologna 0 – 2
24.01.2016 15:00 Verona – Genoa 1 – 1
24.01.2016 15:00 Palermo – Udinese 4 – 1
24.01.2016 15:00 Sampdoria – Napoli 2 – 4
24.01.2016 15:00 Lazio – Chievo 4 – 1
24.01.2016 20:45 Juventus – Roma 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.01.2016 15:00 Carpi – Palermo 1 – 1
30.01.2016 18:00 Atalanta – Sassuolo 1 – 1
30.01.2016 20:45 Roma – Frosinone 3 – 1
31.01.2016 12:30 Chievo – Juventus 0 – 4
31.01.2016 15:00 Udinese – Lazio 0 – 0
31.01.2016 15:00 Napoli – Empoli 5 – 1
31.01.2016 15:00 Genoa – Fiorentina 0 – 0
31.01.2016 15:00 Bologna – Sampdoria 3 – 2
31.01.2016 15:00 Torino – Verona 0 – 0
31.01.2016 20:45 AC Milan – Inter 3 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.02.2016 20:45 Sassuolo – Roma 0 – 2
03.02.2016 18:30 Frosinone – Bologna 1 – 0
03.02.2016 20:45 Fiorentina – Carpi 2 – 1
03.02.2016 20:45 Inter – Chievo 1 – 0
03.02.2016 20:45 Juventus – Genoa 1 – 0
03.02.2016 20:45 Palermo – AC Milan 0 – 2
03.02.2016 20:45 Lazio – Napoli 0 – 2
03.02.2016 20:45 Sampdoria – Torino 2 – 2
03.02.2016 20:45 Empoli – Udinese 1 – 1
03.02.2016 20:45 Verona – Atalanta 2 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2016 18:00 Bologna – Fiorentina 1 – 1
06.02.2016 20:45 Genoa – Lazio 0 – 0
07.02.2016 12:30 Verona – Inter 3 – 3
07.02.2016 15:00 Frosinone – Juventus 0 – 2
07.02.2016 15:00 Torino – Chievo 1 – 2
07.02.2016 15:00 Napoli – Carpi 1 – 0
07.02.2016 15:00 Sassuolo – Palermo 2 – 2
07.02.2016 15:00 AC Milan – Udinese 1 – 1
07.02.2016 18:00 Atalanta – Empoli 0 – 0
07.02.2016 20:50 Roma – Sampdoria 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2016 20:45 Lazio – Verona 5 – 2
12.02.2016 20:45 Carpi – Roma 1 – 3
13.02.2016 15:00 Empoli – Frosinone 1 – 2
13.02.2016 18:00 Chievo – Sassuolo 1 – 1
13.02.2016 20:45 Juventus – Napoli 1 – 0
14.02.2016 12:30 AC Milan – Genoa 2 – 1
14.02.2016 15:00 Palermo – Torino 1 – 3
14.02.2016 15:00 Udinese – Bologna 0 – 1
14.02.2016 15:00 Sampdoria – Atalanta 0 – 0
14.02.2016 20:45 Fiorentina – Inter 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2016 20:45 Bologna – Juventus 0 – 0
20.02.2016 18:00 Verona – Chievo 3 – 1
20.02.2016 20:50 Inter – Sampdoria 3 – 1
21.02.2016 15:00 Sassuolo – Empoli 3 – 2
21.02.2016 15:00 Atalanta – Fiorentina 2 – 3
21.02.2016 15:00 Torino – Carpi 0 – 0
21.02.2016 15:00 Genoa – Udinese 2 – 1
21.02.2016 18:00 Frosinone – Lazio 0 – 0
21.02.2016 20:45 Roma – Palermo 5 – 0
22.02.2016 21:00 Napoli – AC Milan 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.02.2016 18:00 Empoli – Roma 1 – 3
27.02.2016 20:45 AC Milan – Torino 1 – 0
28.02.2016 12:30 Palermo – Bologna 0 – 0
28.02.2016 15:00 Chievo – Genoa 1 – 0
28.02.2016 15:00 Sampdoria – Frosinone 2 – 0
28.02.2016 15:00 Udinese – Verona 2 – 0
28.02.2016 15:00 Carpi – Atalanta 1 – 1
28.02.2016 20:45 Juventus – Inter 2 – 0
29.02.2016 19:00 Lazio – Sassuolo 0 – 2
29.02.2016 21:00 Fiorentina – Napoli 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2016 20:45 Roma – Fiorentina 4 – 1
05.03.2016 18:00 Verona – Sampdoria 0 – 3
05.03.2016 20:45 Napoli – Chievo 3 – 1
06.03.2016 12:30 Torino – Lazio 1 – 1
06.03.2016 15:00 Genoa – Empoli 1 – 0
06.03.2016 15:00 Frosinone – Udinese 2 – 0
06.03.2016 15:00 Bologna – Carpi 0 – 0
06.03.2016 15:00 Sassuolo – AC Milan 2 – 0
06.03.2016 15:00 Atalanta – Juventus 0 – 2
06.03.2016 20:45 Inter – Palermo 3 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2016 20:45 Juventus – Sassuolo 1 – 0
12.03.2016 18:00 Empoli – Sampdoria 1 – 1
12.03.2016 20:50 Inter – Bologna 2 – 1
13.03.2016 12:30 Chievo – AC Milan 0 – 0
13.03.2016 15:00 Udinese – Roma 1 – 2
13.03.2016 15:00 Carpi – Frosinone 2 – 1
13.03.2016 15:00 Fiorentina – Verona 1 – 1
13.03.2016 15:00 Genoa – Torino 3 – 2
13.03.2016 20:45 Palermo – Napoli 0 – 1
13.03.2016 20:45 Lazio – Atalanta 2 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2016 18:00 Empoli – Palermo 0 – 0
19.03.2016 20:45 Roma – Inter 1 – 1
20.03.2016 12:30 Atalanta – Bologna 2 – 0
20.03.2016 15:00 Verona – Carpi 1 – 2
20.03.2016 15:00 Torino – Juventus 1 – 4
20.03.2016 15:00 Frosinone – Fiorentina 0 – 0
20.03.2016 15:00 Sampdoria – Chievo 0 – 1
20.03.2016 15:00 Sassuolo – Udinese 1 – 1
20.03.2016 18:00 Napoli – Genoa 3 – 1
20.03.2016 20:45 AC Milan – Lazio 1 – 1

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2016 18:00 Carpi – Sassuolo 1 – 3
02.04.2016 20:45 Juventus – Empoli 1 – 0
03.04.2016 12:30 Udinese – Napoli 3 – 1
03.04.2016 15:00 Atalanta – AC Milan 2 – 1
03.04.2016 15:00 Chievo – Palermo 3 – 1
03.04.2016 15:00 Genoa – Frosinone 4 – 0
03.04.2016 15:00 Fiorentina – Sampdoria 1 – 1
03.04.2016 15:00 Lazio – Roma 1 – 4
03.04.2016 20:45 Inter – Torino 1 – 2
04.04.2016 20:50 Bologna – Verona 0 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2016 15:00 Frosinone – Inter 0 – 1
09.04.2016 18:00 Chievo – Carpi 1 – 0
09.04.2016 18:00 Sassuolo – Genoa 0 – 1
09.04.2016 20:45 AC Milan – Juventus 1 – 2
10.04.2016 12:30 Empoli – Fiorentina 2 – 0
10.04.2016 15:00 Napoli – Verona 3 – 0
10.04.2016 15:00 Torino – Atalanta 2 – 1
10.04.2016 15:00 Sampdoria – Udinese 2 – 0
10.04.2016 20:45 Palermo – Lazio 0 – 3
11.04.2016 20:45 Roma – Bologna 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2016 15:00 Bologna – Torino 0 – 1
16.04.2016 18:00 Carpi – Genoa 4 – 1
16.04.2016 20:45 Inter – Napoli 2 – 0
17.04.2016 12:30 Atalanta – Roma 3 – 3
17.04.2016 15:00 Fiorentina – Sassuolo 3 – 1
17.04.2016 15:00 Juventus – Palermo 4 – 0
17.04.2016 15:00 Verona – Frosinone 1 – 2
17.04.2016 15:00 Udinese – Chievo 0 – 0
17.04.2016 18:00 Lazio – Empoli 2 – 0
17.04.2016 20:45 Sampdoria – AC Milan 0 – 1

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2016 20:50 Napoli – Bologna 6 – 0
20.04.2016 18:30 Sassuolo – Sampdoria 0 – 0
20.04.2016 20:45 Roma – Torino 3 – 2
20.04.2016 20:45 Juventus – Lazio 3 – 0
20.04.2016 20:45 Genoa – Inter 1 – 0
20.04.2016 20:45 Empoli – Verona 1 – 0
20.04.2016 20:45 Chievo – Frosinone 5 – 1
20.04.2016 20:45 Udinese – Fiorentina 2 – 1
20.04.2016 20:45 Palermo – Atalanta 2 – 2
21.04.2016 20:45 AC Milan – Carpi 0 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2016 20:45 Inter – Udinese 3 – 1
24.04.2016 12:30 Frosinone – Palermo 0 – 2
24.04.2016 15:00 Atalanta – Chievo 1 – 0
24.04.2016 15:00 Torino – Sassuolo 1 – 3
24.04.2016 15:00 Bologna – Genoa 2 – 0
24.04.2016 15:00 Sampdoria – Lazio 2 – 1
24.04.2016 20:45 Fiorentina – Juventus 1 – 2
25.04.2016 15:00 Roma – Napoli 1 – 0
25.04.2016 17:00 Verona – AC Milan 2 – 1
25.04.2016 19:00 Carpi – Empoli 1 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2016 18:00 Udinese – Torino 1 – 5
30.04.2016 20:45 Chievo – Fiorentina 0 – 0
01.05.2016 12:30 Juventus – Carpi 2 – 0
01.05.2016 15:00 Sassuolo – Verona 1 – 0
01.05.2016 15:00 Palermo – Sampdoria 2 – 0
01.05.2016 15:00 AC Milan – Frosinone 3 – 3
01.05.2016 15:00 Empoli – Bologna 0 – 0
01.05.2016 20:45 Lazio – Inter 2 – 0
02.05.2016 19:00 Genoa – Roma 2 – 3
02.05.2016 21:00 Napoli – Atalanta 2 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2016 18:00 Inter – Empoli 2 – 1
07.05.2016 20:45 Bologna – AC Milan 0 – 1
08.05.2016 12:30 Roma – Chievo 3 – 0
08.05.2016 15:00 Sampdoria – Genoa 0 – 3
08.05.2016 15:00 Frosinone – Sassuolo 0 – 1
08.05.2016 15:00 Carpi – Lazio 1 – 3
08.05.2016 15:00 Fiorentina – Palermo 0 – 0
08.05.2016 15:05 Atalanta – Udinese 1 – 1
08.05.2016 20:45 Verona – Juventus 2 – 1
08.05.2016 20:45 Torino – Napoli 1 – 2

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2016 17:00 Juventus – Sampdoria 5 – 0
14.05.2016 20:50 AC Milan – Roma 1 – 3
14.05.2016 20:50 Sassuolo – Inter 3 – 1
14.05.2016 20:50 Napoli – Frosinone 4 – 0
15.05.2016 18:00 Chievo – Bologna 0 – 0
15.05.2016 18:00 Genoa – Atalanta 1 – 2
15.05.2016 18:00 Empoli – Torino 2 – 1
15.05.2016 20:45 Lazio – Fiorentina 2 – 4
15.05.2016 20:45 Palermo – Verona 3 – 2
15.05.2016 20:45 Udinese – Carpi 1 – 2
Advertisement

Turneringer i Italien