LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Frosinone 32 17 8 7 43 - 30 59
2. SPAL 2013 32 16 10 6 52 - 31 58
3. Verona 32 15 10 7 49 - 32 55
4. Perugia 32 11 15 6 43 - 30 48
5. Benevento 32 13 10 9 42 - 31 48
6. Cittadella 32 14 5 13 43 - 41 47
7. Bari 32 12 11 9 35 - 34 47
8. Entella 32 11 13 8 44 - 36 46
9. Novara 32 12 10 10 36 - 33 46
10. Spezia 32 11 12 9 32 - 28 45
11. Carpi 32 11 11 10 29 - 32 44
12. Salernitana 32 10 12 10 36 - 34 42
13. Ascoli Picchio FC 1898 32 8 14 10 36 - 41 38
14. Avellino 32 9 10 13 31 - 45 37
15. Pro Vercelli 32 7 14 11 28 - 39 35
16. Cesena 32 7 13 12 37 - 40 34
17. Vicenza 32 7 13 12 27 - 41 34
18. Latina 32 5 18 9 31 - 36 33
19. Brescia 32 7 12 13 34 - 45 33
20. Trapani 32 6 14 12 34 - 44 32
21. Pisa 32 6 17 9 19 - 22 31
22. Ternana 32 7 8 17 29 - 45 29
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
352 41,86 790 2,24 157 (44,6 %) 130 (36,9 %) 65 (18,5 %)
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Frosinone 16 11 3 2 27 - 15 36
2. SPAL 2013 16 10 4 2 32 - 15 34
3. Verona 17 10 6 1 30 - 13 36
4. Perugia 15 6 7 2 20 - 13 25
5. Benevento 17 10 5 2 25 - 11 35
6. Cittadella 17 10 2 5 28 - 19 32
7. Bari 17 10 5 2 25 - 13 35
8. Entella 16 10 4 2 30 - 14 34
9. Novara 16 9 5 2 21 - 13 32
10. Spezia 16 9 5 2 22 - 15 32
11. Carpi 16 5 8 3 16 - 15 23
12. Salernitana 16 7 6 3 23 - 15 27
13. Ascoli Picchio FC 1898 15 4 7 4 21 - 23 19
14. Avellino 16 7 5 4 20 - 19 26
15. Pro Vercelli 16 5 7 4 16 - 18 22
16. Cesena 15 6 7 2 22 - 12 25
17. Vicenza 16 3 9 4 12 - 15 18
18. Latina 16 3 10 3 13 - 11 19
19. Brescia 15 6 7 2 21 - 15 25
20. Trapani 16 4 8 4 15 - 15 20
21. Pisa 15 5 7 3 8 - 6 22
22. Ternana 17 7 3 7 20 - 18 24
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
352 41,86 790 2,24 157 (44,6 %) 130 (36,9 %) 65 (18,5 %)
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Frosinone 16 6 5 5 16 - 15 23
2. SPAL 2013 16 6 6 4 20 - 16 24
3. Verona 15 5 4 6 19 - 19 19
4. Perugia 17 5 8 4 23 - 17 23
5. Benevento 15 3 5 7 17 - 20 14
6. Cittadella 15 4 3 8 15 - 22 15
7. Bari 15 2 6 7 10 - 21 12
8. Entella 16 1 9 6 14 - 22 12
9. Novara 16 3 5 8 15 - 20 14
10. Spezia 16 2 7 7 10 - 13 13
11. Carpi 16 6 3 7 13 - 17 21
12. Salernitana 16 3 6 7 13 - 19 15
13. Ascoli Picchio FC 1898 17 4 7 6 15 - 18 19
14. Avellino 16 2 5 9 11 - 26 11
15. Pro Vercelli 16 2 7 7 12 - 21 13
16. Cesena 17 1 6 10 15 - 28 9
17. Vicenza 16 4 4 8 15 - 26 16
18. Latina 16 2 8 6 18 - 25 14
19. Brescia 17 1 5 11 13 - 30 8
20. Trapani 16 2 6 8 19 - 29 12
21. Pisa 17 1 10 6 11 - 16 13
22. Ternana 15 0 5 10 9 - 27 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
352 41,86 790 2,24 157 (44,6 %) 130 (36,9 %) 65 (18,5 %)
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Frosinone 11 8 1,34 0,94
2. SPAL 2013 11 5 1,63 0,97
3. Verona 13 9 1,53 1,00
4. Perugia 12 8 1,34 0,94
5. Benevento 15 7 1,31 0,97
6. Cittadella 8 9 1,34 1,28
7. Bari 12 11 1,09 1,06
8. Entella 9 9 1,38 1,13
9. Novara 12 9 1,13 1,03
10. Spezia 11 11 1,00 0,88
11. Carpi 13 11 0,91 1,00
12. Salernitana 10 9 1,13 1,06
13. Ascoli Picchio FC 1898 8 8 1,13 1,28
14. Avellino 9 12 0,97 1,41
15. Pro Vercelli 9 11 0,88 1,22
16. Cesena 8 8 1,16 1,25
17. Vicenza 10 11 0,84 1,28
18. Latina 8 8 0,97 1,13
19. Brescia 5 12 1,06 1,41
20. Trapani 7 12 1,06 1,38
21. Pisa 13 17 0,59 0,69
22. Ternana 5 14 0,91 1,41
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
352 41,86 790 2,24 157 (44,6 %) 130 (36,9 %) 65 (18,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
Mål    Spiller Klub
19    Giampaolo Pazzini Verona
15    Francesco Caputo Entella
13    Fabio Ceravolo Benevento
13    Federico Dionisi Frosinone
13    Massimo Coda Salernitana
12    Gianluca Litteri Cittadella
12    Samuel Di Carmine Perugia
12    Mirko Antenucci SPAL 2013
11    Matteo Ardemagni Avellino
11    Andrea Caracciolo Brescia
11    Kevin Lasagna Carpi
11    Daniel Ciofani Frosinone
10    Camillo Ciano Cesena
10    Andrey Galabinov Novara
10    Pablo Mariano Granoche Spezia
10    Felipe Avenatti Ternana
10    Igor Coronado Trapani
9    Daniele Cacia Ascoli Picchio FC 1898
8    Francesco Nicastro Perugia
8    Andrea La Mantia Pro Vercelli
8    Gianmarco Zigoni SPAL 2013
7    Riccardo Orsolini Ascoli Picchio FC 1898
7    Andrea Favilli Ascoli Picchio FC 1898
7    Daniele Verde Avellino
7    Gaetano Masucci Pisa
7    Sergio Floccari SPAL 2013
6    Riccardo Maniero Bari
6    Cristian Galano Bari
6    Milan Djuric Cesena
6    Luca Strizzolo Cittadella
6    Manuel Iori Cittadella
6    Andrea Catellani Entella
6    Daniele Corvia Latina
6    Alfredo Donnarumma Salernitana
5    Franco Brienza Bari
5    Amato Ciciretti Benevento
5    Andrea Cocco Cesena
5    Gianluca Sansone Novara
5    Alessandro Rosina Salernitana
5    Luca Mora SPAL 2013
5    César Falletti Ternana
5    Daniel Bessa Verona
5    Giuseppe De Luca Vicenza
5    Raffaele Pucino Vicenza
4    Leonardo Davide Gatto Ascoli Picchio FC 1898
4    Angelo D'Angelo Avellino
4    Umberto Eusepi Avellino
4    Antonio Floro Flores Bari
4    Filippo Falco Benevento
4    Karamoko Cisse Benevento
4    Raman Chibsah Benevento
4    Ernesto Torregrossa Brescia
4    Dimitri Bisoli Brescia
4    Leonardo Morosini Brescia
4    Antonio Di Gaudio Carpi
4    Lucas Cossenzo Chiaretti Cittadella
4    Andrea Arrighini Cittadella
4    Michele Troiano Entella
4    Lorenzo Ariaudo Frosinone
4    Riccardo Brosco Latina
4    Luigi Alberto Scaglia Latina
4    Paolo Pancrazio Farago Novara
4    Stefano Guberti Perugia
4    Jacopo Dezi Perugia
4    Mattia Mustacchio Perugia
4    Daniele Mannini Pisa
4    Rolando Bianchi Pro Vercelli
4    Simone Emmanuello Pro Vercelli
4    Nene Spezia
4    Giovanni Di Noia Ternana
4    Simone Palombi Ternana
4    Nicola Citro Trapani
4    Davide Luppi Verona
3    Leonardo Perez Ascoli Picchio FC 1898
3    Matteo Fedele Bari
3    Filip Raicevic Bari
3    Nicolas Viola Benevento
3    Fabio Lucioni Benevento
3    Alfredo Bifulco Carpi
3    Raffaele Bianco Carpi
3    Alejandro Rodriguez Cesena
3    Luca Garritano Cesena
3    Luca Tremolada Entella
3    Najib Ammari Entella
3    Michele Pellizzer Entella
3    Oliver Kragl Frosinone
3    Luca Paganini Frosinone
3    Danilo Soddimo Frosinone
3    Richmond Boakye Latina
3    Daniele Paponi Latina
3    Federico Casarini Novara
3    Francesco Forte Perugia
3    Mariano Arini SPAL 2013
3    Pasquale Schiattarella SPAL 2013
3    Nicolas Devis Giani SPAL 2013
3    Alessandro Piu Spezia
3    Damjan Djokovic Spezia
3    Bruno Petkovic Trapani
3    Lamin Jallow Trapani
3    Romulo Verona
3    Luca Siligardi Verona
3    Simone Andrea Ganz Verona
3    Mattia Valoti Verona
3    Osariemen Ebagua Vicenza
2    Guillame Gigliotti Ascoli Picchio FC 1898
2    Richard Lasik Avellino
2    Luigi Castaldo Avellino
2    Fabio Daprela Bari
2    Daniele Buzzegoli Benevento
2    George Puscas Benevento
2    Leonardo Blanchard Brescia
2    Alessandro Martinelli Brescia
2    Federico Bonazzoli Brescia
2    Moussa Kone Cesena
2    Marco Crimi Cesena
2    Michele Rigione Cesena
2    Antimo Iunco Cittadella
2    Alessandro Salvi Cittadella
2    Cristian Kouame Cittadella
2    Davide Diaw Entella
2    Luca Ceccarelli Entella
2    Paolo Hernan Dellafiore Latina
2    Alessandro De Vitis Latina
2    Boadu Maxwell Acosty Latina
2    Krisztian Adorjan Novara
2    Federico Macheda Novara
2    Matteo Brighi Perugia
2    Rey Manaj Pisa
2    Massimiliano Gatto Pisa
2    Claudio Morra Pro Vercelli
2    Mattia Sprocati Salernitana
2    Luigi Vitale Salernitana
2    Massimilano Busellato Salernitana
2    Francesco Della Rocca Salernitana
2    Kevin Bonifazi SPAL 2013
2    Michele Cremonesi SPAL 2013
2    Mattia Finotto SPAL 2013
2    Antonio Piccolo Spezia
2    Nico Pulzetti Spezia
2    Daniele Sciaudone Spezia
2    Biagio Meccariello Ternana
2    Gaetano Monachello Ternana
2    Jacopo Manconi Trapani
2    Federico Maracchi Trapani
2    Mattia Zaccagni Verona
2    Eros Pisano Verona
2    Marco Ezio Fossati Verona
2    Nicola Bellomo Vicenza
2    Francesco Orlando Vicenza
2    Francesco Signori Vicenza
1    Gianluca Carpani Ascoli Picchio FC 1898
1    Francesco Cassata Ascoli Picchio FC 1898
1    Daniele Mignanelli Ascoli Picchio FC 1898
1    Melker Hallberg Ascoli Picchio FC 1898
1    William Jidayi Avellino
1    Niccolo Belloni Avellino
1    Federico Moretti Avellino
1    Fabrizio Paghera Avellino
1    David Ivan Bari
1    Denis Tonucci Bari
1    Federico Furlan Bari
1    Migjen Basha Bari
1    Vittorio Parigini Bari
1    Aniello Salzano Bari
1    Nikola Jakimovski Benevento
1    Walter Lopez Benevento
1    Enrico Pezzi Benevento
1    Marko Pajac Benevento
1    Racine Coly Brescia
1    Giampiero Pinzi Brescia
1    Stefano Mauri Brescia
1    Andrea Vassallo Brescia
1    Jacopo Dall'Oglio Brescia
1    Giacomo Beretta Carpi
1    Aljaz Struna Carpi
1    Jerry Uche Mbakogu Carpi
1    Francesco Renzetti Cesena
1    Alessando Ligi Cesena
1    Nicola Dalmonte Cesena
1    Antonio Balzano Cesena
1    Nunzio Di Roberto Cesena
1    Amedeo Benedetti Cittadella
1    Paolo Bartolomei Cittadella
1    Andrea Schenetti Cittadella
1    Filippo Scaglia Cittadella
1    Manuel Pascali Cittadella
1    Simone Iacoponi Entella
1    Simone Sini Entella
1    Aniello Cutolo Entella
1    Paolo Sammarco Frosinone
1    Matteo Ciofani Frosinone
1    Emanuele Terranova Frosinone
1    Vasyl Pryima Frosinone
1    Adriano Russo Frosinone
1    Pol Garcia Latina
1    Gabriele Rolando Latina
1    Cristian Buonaiuto Latina
1    Giuliano Regolanti Latina
1    Gennaro Scognamiglio Novara
1    Tomasz Kupisz Novara
1    Antonio Cinelli Novara
1    Antonio Lukanovic Novara
1    Marco Calderoni Novara
1    Edoardo Lancini Novara
1    Francesco Di Mariano Novara
1    Magnus Troest Novara
1    Gennaro Acampora Perugia
1    Salvatore Monaco Perugia
1    Gianluca Di Chiara Perugia
1    Matteo Ricci Perugia
1    Giovanni Terrani Perugia
1    Nicola Belmonte Perugia
1    Federico Angiulli Pisa
1    Luca Verna Pisa
1    Andrea Lisuzzo Pisa
1    Andrea Tabanelli Pisa
1    Edgar Cani Pisa
1    Ignacio Lores Pisa
1    Andrea Palazzi Pro Vercelli
1    Elia Legati Pro Vercelli
1    Gianmario Comi Pro Vercelli
1    Mattia Aramu Pro Vercelli
1    Dramane Konate Pro Vercelli
1    Armando Vajushi Pro Vercelli
1    Joseph Minala Salernitana
1    Gabriele Perico Salernitana
1    Alessandro Bernardini Salernitana
1    Riccardo Improta Salernitana
1    Luiz Felipe Salernitana
1    Filippo Costa SPAL 2013
1    Simone Pontisso SPAL 2013
1    Alberto Cerri SPAL 2013
1    Francesco Vicari SPAL 2013
1    Giulio Maggiore Spezia
1    Nahuel Valentini Spezia
1    Jaime Baez Spezia
1    Alessandro Deiola Spezia
1    Diego Fabbrini Spezia
1    Jacopo Petriccione Ternana
1    Antonino La Gumina Ternana
1    Antonio Palumbo Ternana
1    Tiago Casasola Trapani
1    Caio De Cenco Trapani
1    Matteo Legittimo Trapani
1    Davis Curiale Trapani
1    Andrea Ferretti Trapani
1    Luca Pagliarulo Trapani
1    Maurizio Ciaramitaro Trapani
1    Simone Rizzato Trapani
1    Antonio Barilla Trapani
1    Deian Boldor Verona
1    Juan Gomez Verona
1    Matteo Di Piazza Vicenza
1    Stefano Giacomelli Vicenza
1    Iacopo Cernigoi Vicenza
1    Giuseppe Rizzo Vicenza
1    Francesco Urso Vicenza
1    Nicholas Siega Vicenza
Vis hele listen
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
Assists    Spiller Klub
10    Amato Ciciretti Benevento
8    Andrey Galabinov Novara
7    Luigi Vitale Salernitana
7    Andrea Beghetto SPAL 2013
7    Mirko Antenucci SPAL 2013
6    Luca Tremolada Entella
6    Marco Moscati Entella
6    Francesco Caputo Entella
6    Danilo Soddimo Frosinone
6    Pasquale Schiattarella SPAL 2013
5    Riccardo Orsolini Ascoli Picchio FC 1898
5    Daniele Verde Avellino
5    Franco Brienza Bari
5    Gianluca Di Chiara Perugia
5    Lorenzo Del Prete Perugia
5    Francesco Migliore Spezia
5    Luca Nizzetto Trapani
5    Romulo Verona
5    Mattia Valoti Verona
5    Nicola Bellomo Vicenza
4    Luigi Giorgi Ascoli Picchio FC 1898
4    Joel Untersee Brescia
4    Andrea Caracciolo Brescia
4    Gianluca Litteri Cittadella
4    Andrea Schenetti Cittadella
4    Lucas Cossenzo Chiaretti Cittadella
4    Gianluca Sansone Novara
4    Francesco Nicastro Perugia
4    Massimo Coda Salernitana
4    Gianmarco Zigoni SPAL 2013
4    Damiano Zanon Ternana
4    César Falletti Ternana
4    Igor Coronado Trapani
3    Accursio Bentivegna Ascoli Picchio FC 1898
3    Leonardo Davide Gatto Ascoli Picchio FC 1898
3    Richard Lasik Avellino
3    Stefano Sabelli Bari
3    Fabrizio Melara Benevento
3    Raffaele Bianco Carpi
3    Antonio Di Gaudio Carpi
3    Antonio Balzano Cesena
3    Camillo Ciano Cesena
3    Luca Garritano Cesena
3    Andrea Paolucci Cittadella
3    Aniello Cutolo Entella
3    Federico Dionisi Frosinone
3    Oliver Kragl Frosinone
3    Paolo Sammarco Frosinone
3    Daniel Ciofani Frosinone
3    Luca Di Matteo Latina
3    Filippo Bandinelli Latina
3    Lorenzo Dickman Novara
3    Gaetano Masucci Pisa
3    Simone Emmanuello Pro Vercelli
3    Carlo Mammarella Pro Vercelli
3    Umberto Germano Pro Vercelli
3    Alessandro Tuia Salernitana
3    Manuel Lazzari SPAL 2013
3    Antonio Piccolo Spezia
3    Luca Vignali Spezia
3    Felipe Avenatti Ternana
3    Antonio Barilla Trapani
3    Davide Luppi Verona
3    Luca Siligardi Verona
3    Eros Pisano Verona
3    Giuseppe De Luca Vicenza
2    Alberto Almici Ascoli Picchio FC 1898
2    Gian Filippo Felicioli Ascoli Picchio FC 1898
2    Daniele Cacia Ascoli Picchio FC 1898
2    Francesco Cassata Ascoli Picchio FC 1898
2    Umberto Eusepi Avellino
2    Matteo Ardemagni Avellino
2    Angelo D'Angelo Avellino
2    Lorenzo Laverone Avellino
2    Filip Raicevic Bari
2    Aniello Salzano Bari
2    Riccardo Maniero Bari
2    Federico Furlan Bari
2    Mattia Cassani Bari
2    Fabio Ceravolo Benevento
2    Karamoko Cisse Benevento
2    Filippo Falco Benevento
2    Dimitri Bisoli Brescia
2    Racine Coly Brescia
2    Federico Bonazzoli Brescia
2    Lorenzo Lollo Carpi
2    Aljaz Struna Carpi
2    Kevin Lasagna Carpi
2    Andrea Schiavone Cesena
2    Alejandro Rodriguez Cesena
2    Nunzio Di Roberto Cesena
2    Francesco Renzetti Cesena
2    Romano Perticone Cesena
2    Simone Pasa Cittadella
2    Andrea Arrighini Cittadella
2    Amedeo Benedetti Cittadella
2    Luca Strizzolo Cittadella
2    Marco Martin Cittadella
2    Simone Sini Entella
2    Francesco Belli Entella
2    Matteo Ciofani Frosinone
2    Roberto Insigne Latina
2    Boadu Maxwell Acosty Latina
2    Krisztian Adorjan Novara
2    Samuel Di Carmine Perugia
2    Mattia Mustacchio Perugia
2    Giovanni Terrani Perugia
2    Nicola Belmonte Perugia
2    Diego Peralta Pisa
2    Massimiliano Gatto Pisa
2    Edgar Cani Pisa
2    Alessandro Longhi Pisa
2    Claudio Morra Pro Vercelli
2    Andrea La Mantia Pro Vercelli
2    Alessandro Rosina Salernitana
2    Mariano Arini SPAL 2013
2    Filippo Costa SPAL 2013
2    Damjan Djokovic Spezia
2    Daniele Sciaudone Spezia
2    Nicola Citro Trapani
2    Santiago Colombatto Trapani
2    Davis Curiale Trapani
2    Mattia Zaccagni Verona
2    Giampaolo Pazzini Verona
2    Marco Ezio Fossati Verona
2    Daniel Bessa Verona
2    Robert Gucher Vicenza
2    Francesco Orlando Vicenza
2    Cristian Zaccardo Vicenza
2    Alessio Vita Vicenza
2    Osariemen Ebagua Vicenza
1    Andrea Favilli Ascoli Picchio FC 1898
1    Tommaso Bianchi Ascoli Picchio FC 1898
1    Guillame Gigliotti Ascoli Picchio FC 1898
1    Blazey Augustyn Ascoli Picchio FC 1898
1    Nabil Jaadi Ascoli Picchio FC 1898
1    Luca Crecco Avellino
1    Niccolo Belloni Avellino
1    Mohamed Soumare Avellino
1    Federico Moretti Avellino
1    Alejandro Gonzalez Avellino
1    Fabrizio Paghera Avellino
1    Marco Augusto Romizi Bari
1    Vittorio Parigini Bari
1    Antonio Floro Flores Bari
1    Archimede Morleo Bari
1    Roman Macek Bari
1    Fabio Daprela Bari
1    Marko Pajac Benevento
1    Daniele Buzzegoli Benevento
1    Bright Gyamfi Benevento
1    Lorenzo Venuti Benevento
1    Walter Lopez Benevento
1    Raman Chibsah Benevento
1    Enrico Pezzi Benevento
1    Nicolas Viola Benevento
1    Gaston Camara Brescia
1    Giovanni Crociata Brescia
1    Igor Bubnjic Brescia
1    Emanuele Ndoj Brescia
1    Leonardo Blanchard Brescia
1    Giovanni Sbrissa Brescia
1    Leonardo Morosini Brescia
1    Alessandro Martinelli Brescia
1    Ernesto Torregrossa Brescia
1    Francesco Fedato Carpi
1    Riccardo Gagliolo Carpi
1    Lorenzo Pasciuti Carpi
1    Gaetano Letizia Carpi
1    Giacomo Beretta Carpi
1    Jerry Uche Mbakogu Carpi
1    Marco Crimi Cesena
1    Milan Djuric Cesena
1    Giuseppe Panico Cesena
1    Moussa Kone Cesena
1    Nicola Dalmonte Cesena
1    Andrea Cocco Cesena
1    Karim Laribi Cesena
1    Alessandro Salvi Cittadella
1    Cristian Kouame Cittadella
1    Ivan Pedrelli Cittadella
1    Filippo Scaglia Cittadella
1    Manuel Pascali Cittadella
1    Luca Vido Cittadella
1    Cheick Keita Entella
1    Pedro Ferreira Entella
1    Alessandro Iacobucci Entella
1    Simone Palermo Entella
1    Michele Troiano Entella
1    Simone Iacoponi Entella
1    Luca Ceccarelli Entella
1    Nicolo Brighenti Frosinone
1    Mirko Gori Frosinone
1    Luca Paganini Frosinone
1    Luka Krajnc Frosinone
1    Lorenzo Ariaudo Frosinone
1    Antonio Mazzotta Frosinone
1    Riccardo Fiamozzi Frosinone
1    Benjamin Mokulu Tembe Frosinone
1    Raffaele Maiello Frosinone
1    Alessandro De Vitis Latina
1    Matteo Bruscagin Latina
1    Richmond Boakye Latina
1    Pietro De Giorgio Latina
1    Luigi Alberto Scaglia Latina
1    Constantin Nica Latina
1    Cristian Buonaiuto Latina
1    Daniele Corvia Latina
1    Riccardo Brosco Latina
1    Antonio Cinelli Novara
1    Marco Chiosa Novara
1    Francesco Di Mariano Novara
1    Federico Casarini Novara
1    Paolo Pancrazio Farago Novara
1    Marco Calderoni Novara
1    Tomasz Kupisz Novara
1    Gregor Bajde Novara
1    Stefano Guberti Perugia
1    Matteo Brighi Perugia
1    Gennaro Acampora Perugia
1    Jean Armel Drole Perugia
1    Matteo Ricci Perugia
1    Eddy Gnahore Perugia
1    Jacopo Dezi Perugia
1    Pierre Desire Zebli Perugia
1    Ignacio Lores Pisa
1    Petar Golubovic Pisa
1    Federico Angiulli Pisa
1    Luca Castiglia Pro Vercelli
1    Sebastiano Luperto Pro Vercelli
1    Mattia Aramu Pro Vercelli
1    Filippo Berra Pro Vercelli
1    Mattia Bani Pro Vercelli
1    Giuseppe Caccavallo Salernitana
1    Joseph Minala Salernitana
1    Antonio Zito Salernitana
1    Moses Odjer Salernitana
1    Alfredo Donnarumma Salernitana
1    Nicolas Devis Giani SPAL 2013
1    Luca Mora SPAL 2013
1    Michele Cremonesi SPAL 2013
1    Francesco Vicari SPAL 2013
1    Alberto Cerri SPAL 2013
1    Pablo Mariano Granoche Spezia
1    Giuseppe Mastinu Spezia
1    Alessandro Piu Spezia
1    Claudio Terzi Spezia
1    Luca Germoni Ternana
1    Biagio Meccariello Ternana
1    Stefano Pettinari Ternana
1    Matteo Contini Ternana
1    Simone Palombi Ternana
1    Giovanni Di Noia Ternana
1    Jacopo Petriccione Ternana
1    Gaetano Monachello Ternana
1    Antonio Palumbo Ternana
1    Caio De Cenco Trapani
1    Andrea Ferretti Trapani
1    Tiago Casasola Trapani
1    Bruno Zuculini Verona
1    Nicolo Cherubin Verona
1    Samuel Souprayen Verona
1    Mohamed Fares Verona
1    Matteo Bianchetti Verona
1    Franco Zuculini Verona
1    Gennaro Troianiello Verona
1    Francesco Signori Vicenza
1    Nicholas Siega Vicenza
1    Francesco Urso Vicenza
1    Stefano Giacomelli Vicenza
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
Klub Fordeling G R T
Ternana1069115
Brescia9410104
Vicenza92799
Ascoli Picchio FC 189895398
Bari93396
SPAL 201388795
Novara92395
Frosinone90493
Carpi84690
Verona84690
Avellino83790
Cesena87188
Latina79887
Cittadella81384
Salernitana77683
Spezia73881
Trapani77380
Perugia76479
Pisa73376
Pro Vercelli68573
Entella69473
Benevento65368
Total18261131937
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
26/3-2017 22:26
Italien
Serie B (42 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Bari 409.892 12.809 302.997 17.823 106.895 7.126
2. Verona 337.894 10.559 232.030 13.649 105.864 7.058
3. Salernitana 292.484 9.140 167.289 10.456 125.195 7.825
4. Cesena 276.337 8.636 165.860 11.057 110.477 6.499
5. Perugia 269.319 8.688 149.582 9.972 119.737 7.484
6. SPAL 2013 247.935 7.748 131.975 8.248 115.960 7.248
7. Avellino 241.920 7.560 120.347 7.522 121.573 7.598
8. Benevento 238.765 7.461 130.583 7.681 108.182 7.212
9. Brescia 229.714 7.179 103.320 6.888 126.394 7.435
10. Vicenza 215.269 6.727 117.317 7.332 97.952 6.122
11. Frosinone 210.131 6.567 93.887 5.868 116.244 7.265
12. Spezia 206.911 6.466 110.963 6.935 95.948 5.997
13. Pisa 202.661 6.537 99.130 7.081 103.531 6.090
14. Trapani 191.017 5.969 78.013 4.876 113.004 7.063
15. Ternana 176.879 5.527 64.559 3.798 112.320 7.488
16. Novara 174.452 5.452 66.749 4.172 107.703 6.731
17. Ascoli Picchio FC 1898 168.611 5.620 73.894 5.278 94.717 5.920
18. Pro Vercelli 163.617 5.113 44.925 2.808 118.692 7.418
19. Cittadella 148.313 4.635 49.563 2.915 98.750 6.583
20. Carpi 147.825 4.620 39.574 2.473 108.251 6.766
21. Latina 147.102 4.597 40.489 2.531 106.613 6.663
22. Entella 144.328 4.510 37.642 2.353 106.686 6.668
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:40 Spezia – Salernitana 1 – 1
27.08.2016 20:35 Avellino – Brescia 1 – 1
27.08.2016 20:35 Vicenza – Carpi 0 – 2
27.08.2016 20:35 Pro Vercelli – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 1
27.08.2016 20:35 Verona – Latina 4 – 1
27.08.2016 20:35 Frosinone – Entella 2 – 0
27.08.2016 20:35 Benevento – SPAL 2013 2 – 0
27.08.2016 20:35 Bari – Cittadella 1 – 2
28.08.2016 17:35 Novara – Trapani 2 – 2
29.08.2016 20:35 Cesena – Perugia 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 18:00 Brescia – Frosinone 2 – 0
03.09.2016 20:30 Cittadella – Ternana 2 – 0
03.09.2016 20:35 Perugia – Bari 0 – 1
04.09.2016 17:30 Entella – Avellino 2 – 0
04.09.2016 20:30 SPAL 2013 – Vicenza 3 – 0
04.09.2016 20:30 Pisa – Novara 1 – 0
04.09.2016 20:30 Latina – Spezia 0 – 0
04.09.2016 20:30 Trapani – Pro Vercelli 1 – 1
04.09.2016 20:30 Carpi – Benevento 1 – 1
04.09.2016 20:30 Salernitana – Verona 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.09.2016 20:35 Ternana – Pisa 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 20:30 Cesena – Carpi 1 – 0
10.09.2016 15:00 Vicenza – Bari 0 – 0
10.09.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – SPAL 2013 1 – 1
10.09.2016 15:00 Avellino – Trapani 0 – 0
10.09.2016 15:00 Benevento – Verona 2 – 0
10.09.2016 15:00 Brescia – Perugia 1 – 1
10.09.2016 15:00 Novara – Salernitana 1 – 0
10.09.2016 15:00 Frosinone – Latina 2 – 1
10.09.2016 15:00 Pro Vercelli – Cittadella 1 – 5
11.09.2016 17:30 Ternana – Spezia 1 – 1
12.09.2016 20:30 Entella – Pisa 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 Bari – Cesena 2 – 1
16.09.2016 21:00 Carpi – Frosinone 0 – 0
16.09.2016 21:00 Salernitana – Vicenza 2 – 3
17.09.2016 15:00 Verona – Avellino 3 – 1
17.09.2016 15:00 Latina – Benevento 1 – 1
17.09.2016 15:00 SPAL 2013 – Entella 2 – 2
17.09.2016 15:00 Spezia – Pro Vercelli 2 – 1
17.09.2016 15:00 Trapani – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 1
17.09.2016 15:00 Pisa – Brescia 1 – 0
17.09.2016 15:00 Perugia – Ternana 1 – 1
17.09.2016 15:05 Cittadella – Novara 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2016 20:30 Cesena – Salernitana 0 – 0
20.09.2016 20:30 Frosinone – Pisa 0 – 0
20.09.2016 20:30 Trapani – Spezia 0 – 0
20.09.2016 20:30 Brescia – Carpi 2 – 2
20.09.2016 20:30 Avellino – Cittadella 0 – 1
20.09.2016 20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Vicenza 2 – 0
20.09.2016 20:30 Entella – Perugia 2 – 1
20.09.2016 20:30 SPAL 2013 – Verona 1 – 3
20.09.2016 20:35 Novara – Latina 2 – 2
20.09.2016 20:35 Benevento – Pro Vercelli 1 – 1
20.09.2016 20:35 Ternana – Bari 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:00 Pisa – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 1
24.09.2016 15:00 Pro Vercelli – Cesena 1 – 0
24.09.2016 15:00 Latina – Ternana 1 – 1
24.09.2016 15:00 Vicenza – Avellino 0 – 0
24.09.2016 15:00 Spezia – Novara 1 – 0
24.09.2016 15:00 Bari – Benevento 0 – 4
24.09.2016 15:00 Carpi – Entella 2 – 1
24.09.2016 15:00 Cittadella – Brescia 0 – 3
24.09.2016 15:05 Salernitana – Trapani 2 – 0
25.09.2016 17:35 Verona – Frosinone 2 – 0
26.09.2016 20:30 Perugia – SPAL 2013 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 18:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Cesena 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 20:30 Brescia – Bari 1 – 1
01.10.2016 15:00 Benevento – Novara 1 – 0
01.10.2016 15:00 Frosinone – Perugia 1 – 2
01.10.2016 15:00 SPAL 2013 – Salernitana 3 – 2
01.10.2016 15:00 Ternana – Verona 0 – 3
01.10.2016 15:00 Trapani – Cittadella 0 – 2
01.10.2016 15:00 Entella – Vicenza 4 – 1
01.10.2016 15:00 Avellino – Pro Vercelli 3 – 2
02.10.2016 15:00 Cesena – Latina 2 – 2
02.10.2016 17:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Spezia 0 – 2
03.10.2016 20:30 Carpi – Pisa 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 18:00 Novara – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 0
08.10.2016 20:30 Cittadella – Frosinone 2 – 3
09.10.2016 12:30 Verona – Brescia 2 – 2
09.10.2016 15:00 Vicenza – Cesena 0 – 0
09.10.2016 15:00 Pro Vercelli – Ternana 1 – 0
09.10.2016 15:00 Spezia – Carpi 0 – 1
09.10.2016 15:00 Bari – Entella 1 – 1
09.10.2016 15:00 Pisa – SPAL 2013 0 – 1
09.10.2016 15:00 Latina – Trapani 2 – 0
09.10.2016 15:00 Perugia – Avellino 3 – 0
09.10.2016 17:30 Salernitana – Benevento 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 20:30 Cesena – SPAL 2013 1 – 1
15.10.2016 15:00 Carpi – Latina 2 – 0
15.10.2016 15:00 Perugia – Cittadella 2 – 0
15.10.2016 15:00 Brescia – Salernitana 1 – 1
15.10.2016 15:00 Avellino – Spezia 1 – 0
15.10.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Verona 1 – 4
15.10.2016 15:00 Pisa – Vicenza 0 – 1
15.10.2016 15:00 Entella – Benevento 3 – 2
16.10.2016 15:00 Frosinone – Bari 3 – 1
16.10.2016 17:30 Pro Vercelli – Novara 2 – 1
17.10.2016 20:30 Trapani – Ternana 2 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Cittadella – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 1
21.10.2016 21:05 Spezia – Brescia 2 – 0
22.10.2016 15:00 Vicenza – Frosinone 1 – 1
22.10.2016 15:00 Bari – Trapani 3 – 0
22.10.2016 15:00 Ternana – Cesena 1 – 1
22.10.2016 15:00 SPAL 2013 – Carpi 3 – 1
22.10.2016 15:00 Salernitana – Entella 1 – 1
22.10.2016 15:00 Novara – Avellino 1 – 0
22.10.2016 15:00 Latina – Pisa 1 – 1
22.10.2016 15:00 Verona – Pro Vercelli 3 – 0
22.10.2016 15:00 Benevento – Perugia 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2016 20:30 Spezia – Cittadella 1 – 1
25.10.2016 20:30 Trapani – Benevento 1 – 0
25.10.2016 20:30 Pro Vercelli – Latina 1 – 1
25.10.2016 20:30 Pisa – Verona 0 – 0
25.10.2016 20:30 Perugia – Carpi 0 – 2
25.10.2016 20:30 Novara – Bari 1 – 0
25.10.2016 20:30 Frosinone – SPAL 2013 2 – 1
25.10.2016 20:30 Cesena – Entella 0 – 1
25.10.2016 20:30 Brescia – Vicenza 2 – 1
25.10.2016 20:30 Avellino – Ternana 1 – 0
25.10.2016 20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Salernitana 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:00 Entella – Brescia 4 – 0
29.10.2016 15:00 Salernitana – Pisa 0 – 0
29.10.2016 15:00 Ternana – Novara 4 – 3
29.10.2016 15:00 Frosinone – Cesena 2 – 1
29.10.2016 15:00 Cittadella – Latina 2 – 1
29.10.2016 15:00 Carpi – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 2
29.10.2016 15:00 Benevento – Spezia 1 – 0
29.10.2016 15:00 Bari – Pro Vercelli 2 – 0
30.10.2016 15:00 Verona – Trapani 2 – 0
30.10.2016 17:30 Vicenza – Perugia 1 – 4
31.10.2016 20:30 SPAL 2013 – Avellino 3 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 20:30 Brescia – Cesena 3 – 2
05.11.2016 15:00 Trapani – Vicenza 0 – 1
05.11.2016 15:00 Cittadella – Salernitana 2 – 0
05.11.2016 15:00 Latina – Bari 2 – 1
05.11.2016 15:00 Novara – SPAL 2013 0 – 1
05.11.2016 15:00 Pisa – Perugia 0 – 1
05.11.2016 15:00 Pro Vercelli – Carpi 0 – 0
05.11.2016 15:00 Spezia – Verona 1 – 4
06.11.2016 15:00 Avellino – Frosinone 0 – 1
07.11.2016 20:30 Ternana – Benevento 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 15:00 SPAL 2013 – Brescia 3 – 2
12.11.2016 18:00 Vicenza – Latina 0 – 1
13.11.2016 12:30 Cesena – Pisa 2 – 0
13.11.2016 15:00 Entella – Pro Vercelli 0 – 0
13.11.2016 15:00 Carpi – Avellino 1 – 1
13.11.2016 15:00 Benevento – Cittadella 1 – 0
13.11.2016 15:00 Frosinone – Ascoli Picchio FC 1898 3 – 1
13.11.2016 15:00 Verona – Novara 0 – 4
13.11.2016 15:00 Perugia – Trapani 1 – 1
13.11.2016 15:00 Salernitana – Ternana 4 – 2
13.11.2016 20:30 Bari – Spezia 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 20:35 Cittadella – Verona 5 – 1
19.11.2016 15:00 Ternana – Entella 3 – 0
19.11.2016 15:00 Benevento – Brescia 4 – 0
19.11.2016 15:00 Avellino – Pisa 1 – 0
19.11.2016 15:00 Bari – Carpi 2 – 0
19.11.2016 15:00 Spezia – Cesena 1 – 0
19.11.2016 15:00 Pro Vercelli – Vicenza 1 – 1
19.11.2016 15:00 Latina – Salernitana 1 – 1
20.11.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Perugia 2 – 2
20.11.2016 17:30 Novara – Frosinone 1 – 2
21.11.2016 20:30 Trapani – SPAL 2013 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 20:30 Entella – Spezia 1 – 1
26.11.2016 15:00 Brescia – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 0
26.11.2016 15:00 Carpi – Cittadella 2 – 0
26.11.2016 15:00 Vicenza – Benevento 0 – 0
26.11.2016 15:00 Cesena – Avellino 3 – 0
26.11.2016 15:00 Frosinone – Ternana 1 – 1
26.11.2016 15:00 Pisa – Trapani 1 – 0
26.11.2016 15:00 Perugia – Novara 0 – 0
26.11.2016 15:00 SPAL 2013 – Latina 0 – 0
27.11.2016 17:30 Verona – Bari 1 – 0
28.11.2016 20:30 Salernitana – Pro Vercelli 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 20:30 Trapani – Carpi 0 – 1
03.12.2016 15:00 Bari – Salernitana 2 – 0
03.12.2016 15:00 Novara – Vicenza 2 – 1
03.12.2016 15:00 Avellino – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 2
03.12.2016 15:00 Ternana – Brescia 1 – 0
03.12.2016 15:00 Pro Vercelli – Pisa 0 – 0
03.12.2016 15:00 Latina – Entella 1 – 1
03.12.2016 15:05 Cittadella – SPAL 2013 1 – 2
03.12.2016 15:05 Spezia – Frosinone 0 – 0
04.12.2016 15:00 Verona – Perugia 2 – 2
05.12.2016 20:30 Benevento – Cesena 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 20:30 Pisa – Bari 0 – 0
10.12.2016 15:00 Vicenza – Verona 1 – 0
10.12.2016 15:00 Entella – Trapani 2 – 2
10.12.2016 15:00 SPAL 2013 – Spezia 2 – 1
10.12.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Latina 2 – 2
10.12.2016 15:00 Cesena – Cittadella 3 – 0
10.12.2016 15:00 Carpi – Ternana 1 – 1
10.12.2016 15:00 Frosinone – Salernitana 1 – 3
10.12.2016 15:00 Avellino – Benevento 1 – 1
10.12.2016 15:00 Perugia – Pro Vercelli 1 – 0
11.12.2016 17:30 Brescia – Novara 0 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Entella 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 20:30 Trapani – Frosinone 1 – 4
17.12.2016 15:00 Ternana – Vicenza 1 – 2
17.12.2016 15:00 Salernitana – Carpi 1 – 2
17.12.2016 15:00 Pro Vercelli – SPAL 2013 3 – 1
17.12.2016 15:00 Novara – Cesena 3 – 1
17.12.2016 15:00 Bari – Avellino 2 – 1
17.12.2016 15:00 Cittadella – Pisa 1 – 0
17.12.2016 15:00 Latina – Brescia 1 – 1
17.12.2016 15:05 Spezia – Perugia 2 – 1
18.12.2016 17:30 Benevento – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 0
19.12.2016 20:30 Verona – Entella 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.12.2016 12:30 Pisa – Spezia 0 – 0
24.12.2016 15:00 Brescia – Pro Vercelli 2 – 1
24.12.2016 15:00 Avellino – Salernitana 3 – 2
24.12.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Bari 1 – 1
24.12.2016 15:00 Entella – Novara 4 – 1
24.12.2016 15:00 Carpi – Verona 1 – 1
24.12.2016 15:00 Cesena – Trapani 3 – 1
24.12.2016 15:00 Frosinone – Benevento 3 – 2
24.12.2016 15:00 Vicenza – Cittadella 2 – 0
24.12.2016 15:00 SPAL 2013 – Ternana 4 – 0
24.12.2016 15:00 Perugia – Latina 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.12.2016 20:35 Spezia – Vicenza 0 – 0
29.12.2016 20:30 Bari – SPAL 2013 1 – 1
30.12.2016 15:00 Salernitana – Perugia 2 – 1
30.12.2016 17:30 Novara – Carpi 2 – 1
30.12.2016 20:30 Ternana – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 1
30.12.2016 20:30 Latina – Avellino 0 – 0
30.12.2016 20:30 Verona – Cesena 3 – 0
30.12.2016 20:30 Cittadella – Entella 2 – 1
30.12.2016 20:30 Benevento – Pisa 1 – 0
30.12.2016 20:30 Trapani – Brescia 0 – 0
30.12.2016 20:30 Pro Vercelli – Frosinone 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 15:00 Cittadella – Bari 2 – 0
21.01.2017 15:00 SPAL 2013 – Benevento 2 – 0
21.01.2017 15:00 Entella – Frosinone 2 – 1
21.01.2017 15:00 Latina – Verona 2 – 0
21.01.2017 15:00 Brescia – Avellino 0 – 2
21.01.2017 15:00 Trapani – Novara 2 – 1
21.01.2017 15:00 Pisa – Ternana 1 – 0
21.01.2017 15:00 Carpi – Vicenza 0 – 0
22.01.2017 17:30 Salernitana – Spezia 1 – 0
23.01.2017 20:30 Perugia – Cesena 3 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 20:35 Frosinone – Brescia 1 – 0
28.01.2017 15:00 Benevento – Carpi 3 – 0
28.01.2017 15:00 Vicenza – SPAL 2013 1 – 1
28.01.2017 15:00 Pro Vercelli – Trapani 1 – 3
28.01.2017 15:00 Avellino – Entella 2 – 2
28.01.2017 15:00 Cesena – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 2
28.01.2017 15:05 Ternana – Cittadella 1 – 0
28.01.2017 15:05 Bari – Perugia 0 – 0
28.01.2017 15:05 Novara – Pisa 1 – 1
29.01.2017 17:35 Verona – Salernitana 2 – 0
30.01.2017 20:30 Spezia – Latina 3 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:30 Verona – Benevento 2 – 2
04.02.2017 15:00 Salernitana – Novara 0 – 0
04.02.2017 15:00 Latina – Frosinone 0 – 1
04.02.2017 15:00 Pisa – Entella 1 – 1
04.02.2017 15:00 Perugia – Brescia 3 – 2
04.02.2017 15:00 SPAL 2013 – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 1
04.02.2017 15:00 Cittadella – Pro Vercelli 0 – 0
04.02.2017 15:05 Spezia – Ternana 2 – 0
04.02.2017 18:00 Bari – Vicenza 2 – 1
05.02.2017 12:30 Carpi – Cesena 1 – 2
06.02.2017 20:30 Trapani – Avellino 0 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:30 Vicenza – Salernitana 0 – 1
11.02.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Trapani 2 – 2
11.02.2017 15:00 Pro Vercelli – Spezia 0 – 2
11.02.2017 15:00 Brescia – Pisa 1 – 1
11.02.2017 15:00 Benevento – Latina 2 – 1
11.02.2017 15:00 Cesena – Bari 1 – 1
11.02.2017 15:00 Avellino – Verona 2 – 0
11.02.2017 15:00 Novara – Cittadella 1 – 1
11.02.2017 15:00 Frosinone – Carpi 1 – 0
11.02.2017 18:00 Entella – SPAL 2013 0 – 3
12.02.2017 15:00 Ternana – Perugia 0 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 18:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Pro Vercelli 3 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:30 Latina – Novara 0 – 1
18.02.2017 15:00 Perugia – Entella 0 – 0
18.02.2017 15:00 Spezia – Trapani 2 – 2
18.02.2017 15:00 Bari – Ternana 3 – 1
18.02.2017 15:00 Salernitana – Cesena 1 – 1
18.02.2017 15:00 Vicenza – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 1
18.02.2017 15:00 Carpi – Brescia 2 – 1
18.02.2017 15:00 Pro Vercelli – Benevento 0 – 1
18.02.2017 15:00 Cittadella – Avellino 1 – 3
19.02.2017 15:00 Pisa – Frosinone 0 – 0
20.02.2017 20:30 Verona – SPAL 2013 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 19:00 Brescia – Cittadella 4 – 1
24.02.2017 21:00 Benevento – Bari 3 – 4
25.02.2017 15:00 Avellino – Vicenza 3 – 1
25.02.2017 15:00 Novara – Spezia 2 – 1
25.02.2017 15:00 Trapani – Salernitana 1 – 0
25.02.2017 15:00 Cesena – Pro Vercelli 1 – 2
25.02.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Pisa 2 – 4
25.02.2017 15:00 SPAL 2013 – Perugia 2 – 0
25.02.2017 15:00 Frosinone – Verona 1 – 0
25.02.2017 15:00 Entella – Carpi 2 – 0
25.02.2017 15:05 Ternana – Latina 0 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.02.2017 20:30 Bari – Brescia 2 – 0
28.02.2017 20:30 Salernitana – SPAL 2013 1 – 2
28.02.2017 20:30 Verona – Ternana 2 – 0
28.02.2017 20:30 Cittadella – Trapani 3 – 2
28.02.2017 20:30 Vicenza – Entella 2 – 2
28.02.2017 20:30 Perugia – Frosinone 1 – 1
28.02.2017 20:30 Latina – Cesena 1 – 1
28.02.2017 20:30 Pisa – Carpi 0 – 0
28.02.2017 20:30 Novara – Benevento 1 – 0
28.02.2017 20:30 Pro Vercelli – Avellino 1 – 1
28.02.2017 20:30 Spezia – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 SPAL 2013 – Pisa 1 – 1
04.03.2017 15:00 Ternana – Pro Vercelli 1 – 2
04.03.2017 15:00 Carpi – Spezia 1 – 0
04.03.2017 15:00 Cesena – Vicenza 1 – 1
04.03.2017 15:00 Avellino – Perugia 0 – 5
04.03.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Novara 1 – 2
04.03.2017 15:00 Entella – Bari 2 – 0
04.03.2017 15:00 Trapani – Latina 1 – 1
05.03.2017 15:00 Brescia – Verona 0 – 1
05.03.2017 17:30 Benevento – Salernitana 1 – 1
06.03.2017 20:30 Frosinone – Cittadella 1 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 15:00 Benevento – Entella 0 – 0
11.03.2017 15:00 Cittadella – Perugia 1 – 1
11.03.2017 15:00 Bari – Frosinone 1 – 0
11.03.2017 15:00 SPAL 2013 – Cesena 2 – 0
11.03.2017 15:00 Salernitana – Brescia 2 – 0
11.03.2017 15:00 Spezia – Avellino 2 – 1
11.03.2017 18:00 Latina – Carpi 0 – 1
12.03.2017 15:00 Novara – Pro Vercelli 0 – 0
12.03.2017 15:00 Ternana – Trapani 2 – 1
12.03.2017 17:30 Vicenza – Pisa 2 – 1
13.03.2017 20:35 Verona – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:30 Perugia – Benevento 3 – 1
18.03.2017 15:00 Frosinone – Vicenza 3 – 1
18.03.2017 15:00 Brescia – Spezia 1 – 1
18.03.2017 15:00 Carpi – SPAL 2013 1 – 4
18.03.2017 15:00 Avellino – Novara 1 – 1
18.03.2017 15:00 Pisa – Latina 1 – 1
18.03.2017 15:00 Trapani – Bari 4 – 0
18.03.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Cittadella 2 – 1
18.03.2017 15:00 Pro Vercelli – Verona 1 – 1
19.03.2017 17:30 Cesena – Ternana 1 – 0
20.03.2017 20:30 Entella – Salernitana 0 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 18:00 Cittadella – Spezia 1 – 0
25.03.2017 20:30 Benevento – Trapani 1 – 3
26.03.2017 12:30 Verona – Pisa 1 – 1
26.03.2017 15:00 Latina – Pro Vercelli 0 – 0
26.03.2017 15:00 Carpi – Perugia 0 – 0
26.03.2017 15:00 SPAL 2013 – Frosinone 0 – 2
26.03.2017 15:00 Entella – Cesena 2 – 1
26.03.2017 15:00 Vicenza – Brescia 1 – 1
26.03.2017 15:00 Ternana – Avellino 4 – 1
26.03.2017 15:00 Salernitana – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 0
26.03.2017 20:30 Bari – Novara 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 19:00 Avellino – SPAL 2013
31.03.2017 21:00 Cesena – Frosinone
01.04.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Carpi
01.04.2017 15:00 Perugia – Vicenza
01.04.2017 15:00 Brescia – Entella
01.04.2017 15:00 Novara – Ternana
01.04.2017 15:00 Pro Vercelli – Bari
01.04.2017 15:00 Pisa – Salernitana
01.04.2017 15:00 Trapani – Verona
01.04.2017 15:00 Spezia – Benevento
01.04.2017 15:00 Latina – Cittadella

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.04.2017 20:30 Frosinone – Avellino
04.04.2017 20:30 Vicenza – Trapani
04.04.2017 20:30 Benevento – Ternana
04.04.2017 20:30 Verona – Spezia
04.04.2017 20:30 Carpi – Pro Vercelli
04.04.2017 20:30 Perugia – Pisa
04.04.2017 20:30 SPAL 2013 – Novara
04.04.2017 20:30 Bari – Latina
04.04.2017 20:30 Salernitana – Cittadella
04.04.2017 20:30 Cesena – Brescia
04.04.2017 20:30 Entella – Ascoli Picchio FC 1898

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 15:00 Ternana – Salernitana
08.04.2017 15:00 Trapani – Perugia
08.04.2017 15:00 Latina – Vicenza
08.04.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Frosinone
08.04.2017 15:00 Pisa – Cesena
08.04.2017 15:00 Avellino – Carpi
08.04.2017 15:00 Cittadella – Benevento
08.04.2017 15:00 Spezia – Bari
08.04.2017 15:00 Pro Vercelli – Entella
09.04.2017 17:30 Brescia – SPAL 2013
10.04.2017 20:30 Novara – Verona

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 12:30 SPAL 2013 – Trapani
17.04.2017 15:00 Entella – Ternana
17.04.2017 15:00 Vicenza – Pro Vercelli
17.04.2017 15:00 Frosinone – Novara
17.04.2017 15:00 Salernitana – Latina
17.04.2017 15:00 Verona – Cittadella
17.04.2017 15:00 Brescia – Benevento
17.04.2017 15:00 Carpi – Bari
17.04.2017 15:00 Perugia – Ascoli Picchio FC 1898
17.04.2017 18:00 Pisa – Avellino
17.04.2017 20:30 Cesena – Spezia

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 19:00 Novara – Perugia
21.04.2017 21:00 Benevento – Vicenza
22.04.2017 15:00 Avellino – Cesena
22.04.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Brescia
22.04.2017 15:00 Spezia – Entella
22.04.2017 15:00 Latina – SPAL 2013
22.04.2017 15:00 Pro Vercelli – Salernitana
22.04.2017 15:00 Trapani – Pisa
22.04.2017 15:00 Cittadella – Carpi
22.04.2017 15:00 Bari – Verona
22.04.2017 15:00 Ternana – Frosinone

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.04.2017 20:30 Vicenza – Novara
25.04.2017 12:30 Salernitana – Bari
25.04.2017 15:00 Carpi – Trapani
25.04.2017 15:00 Brescia – Ternana
25.04.2017 15:00 Frosinone – Spezia
25.04.2017 15:00 Pisa – Pro Vercelli
25.04.2017 15:00 Entella – Latina
25.04.2017 15:00 SPAL 2013 – Cittadella
25.04.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Avellino
25.04.2017 18:00 Cesena – Benevento
25.04.2017 20:30 Perugia – Verona

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 15:00 Bari – Pisa
29.04.2017 15:00 Spezia – SPAL 2013
29.04.2017 15:00 Trapani – Entella
29.04.2017 15:00 Verona – Vicenza
29.04.2017 15:00 Pro Vercelli – Perugia
29.04.2017 15:00 Salernitana – Frosinone
29.04.2017 15:00 Cittadella – Cesena
29.04.2017 15:00 Ternana – Carpi
29.04.2017 15:00 Novara – Brescia
29.04.2017 15:00 Benevento – Avellino
29.04.2017 15:00 Latina – Ascoli Picchio FC 1898

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 15:00 Carpi – Salernitana
06.05.2017 15:00 Perugia – Spezia
06.05.2017 15:00 Vicenza – Ternana
06.05.2017 15:00 Frosinone – Trapani
06.05.2017 15:00 SPAL 2013 – Pro Vercelli
06.05.2017 15:00 Cesena – Novara
06.05.2017 15:00 Brescia – Latina
06.05.2017 15:00 Entella – Verona
06.05.2017 15:00 Pisa – Cittadella
06.05.2017 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Benevento
06.05.2017 15:00 Avellino – Bari

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:00 Spezia – Pisa
13.05.2017 15:00 Ternana – SPAL 2013
13.05.2017 15:00 Novara – Entella
13.05.2017 15:00 Cittadella – Vicenza
13.05.2017 15:00 Latina – Perugia
13.05.2017 15:00 Benevento – Frosinone
13.05.2017 15:00 Trapani – Cesena
13.05.2017 15:00 Verona – Carpi
13.05.2017 15:00 Pro Vercelli – Brescia
13.05.2017 15:00 Salernitana – Avellino
13.05.2017 15:00 Bari – Ascoli Picchio FC 1898

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 20:30 Frosinone – Pro Vercelli
19.05.2017 20:30 Perugia – Salernitana
19.05.2017 20:30 Vicenza – Spezia
19.05.2017 20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Ternana
19.05.2017 20:30 Carpi – Novara
19.05.2017 20:30 Avellino – Latina
19.05.2017 20:30 Cesena – Verona
19.05.2017 20:30 Entella – Cittadella
19.05.2017 20:30 Pisa – Benevento
19.05.2017 20:30 SPAL 2013 – Bari
19.05.2017 20:30 Brescia – Trapani
Advertisement

Seneste kampe

Bari
Novara
0 – 0
26. marts 20:30
Færdig
SPAL 2013
Frosinone
0 – 2
26. marts 15:00
Færdig
Salernitana
Ascoli Picchio FC 1898
2 – 0
26. marts 15:00
Færdig
Ternana
Avellino
4 – 1
26. marts 15:00
Færdig
Vicenza
Brescia
1 – 1
26. marts 15:00
Færdig
Entella
Cesena
2 – 1
26. marts 15:00
Færdig
Carpi
Perugia
0 – 0
26. marts 15:00
Færdig
Latina
Pro Vercelli
0 – 0
26. marts 15:00
Færdig
Verona
Pisa
1 – 1
26. marts 12:30
Færdig
Benevento
Trapani
1 – 3
25. marts 20:30
Færdig
Cittadella
Spezia
1 – 0
25. marts 18:00
Færdig

Kommende kampe

Avellino
SPAL 2013
vs
31. marts 19:00
Ikke startet
Cesena
Frosinone
vs
31. marts 21:00
Ikke startet
Perugia
Vicenza
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Brescia
Entella
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Novara
Ternana
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Pro Vercelli
Bari
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Pisa
Salernitana
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Trapani
Verona
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Latina
Cittadella
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Ascoli Picchio FC 1898
Carpi
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Spezia
Benevento
vs
1. april 15:00
Ikke startet

Turneringer i Italien