Tipico 888sport.dk Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cagliari 42 25 8 9 78 - 41 83
2. Crotone 42 23 13 6 61 - 36 82
3. Trapani 42 20 13 9 64 - 49 73
4. Pescara 42 21 9 12 69 - 52 72
5. Bari 42 19 11 12 58 - 48 68
6. Cesena 42 19 11 12 57 - 37 68
7. Spezia 42 17 15 10 47 - 45 66
8. Novara 42 19 10 13 57 - 35 65
9. Entella 42 17 13 12 51 - 40 64
10. Perugia 42 14 13 15 40 - 40 55
11. Brescia 42 14 12 16 55 - 64 54
12. Ternana 42 15 8 19 50 - 56 53
13. Vicenza 42 11 16 15 41 - 53 49
14. Avellino 42 13 10 19 52 - 66 49
15. Ascoli Picchio FC 1898 42 13 8 21 45 - 64 47
16. Latina 42 10 16 16 44 - 51 46
17. Pro Vercelli 42 11 13 18 43 - 53 46
18. Salernitana 42 9 18 15 48 - 62 45
19. Virtus Lanciano 42 12 12 18 43 - 56 44
20. Livorno 42 10 12 20 45 - 57 42
21. Modena 42 11 9 22 37 - 55 42
22. Como 42 5 18 19 39 - 64 33
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,64 1124 2,43 217 (47,0 %) 134 (29,0 %) 111 (24,0 %)
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cagliari 21 15 3 3 46 - 17 48
2. Crotone 21 15 5 1 41 - 11 50
3. Trapani 21 11 7 3 39 - 23 40
4. Pescara 21 13 5 3 38 - 21 44
5. Bari 21 11 6 4 35 - 20 39
6. Cesena 21 16 2 3 40 - 12 50
7. Spezia 21 10 7 4 23 - 14 37
8. Novara 21 12 5 4 39 - 16 41
9. Entella 21 12 7 2 36 - 15 43
10. Perugia 21 8 7 6 21 - 17 31
11. Brescia 21 11 7 3 36 - 19 40
12. Ternana 21 9 5 7 33 - 24 32
13. Vicenza 21 5 10 6 21 - 24 25
14. Avellino 21 8 5 8 28 - 28 29
15. Ascoli Picchio FC 1898 21 9 4 8 24 - 23 31
16. Latina 21 8 7 6 27 - 23 31
17. Pro Vercelli 21 7 6 8 26 - 24 27
18. Salernitana 21 8 7 6 30 - 26 31
19. Virtus Lanciano 21 10 5 6 24 - 21 35
20. Livorno 21 6 10 5 25 - 19 28
21. Modena 21 10 4 7 25 - 22 34
22. Como 21 3 10 8 20 - 28 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,64 1124 2,43 217 (47,0 %) 134 (29,0 %) 111 (24,0 %)
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cagliari 21 10 5 6 32 - 24 35
2. Crotone 21 8 8 5 20 - 25 32
3. Trapani 21 9 6 6 25 - 26 33
4. Pescara 21 8 4 9 31 - 31 28
5. Bari 21 8 5 8 23 - 28 29
6. Cesena 21 3 9 9 17 - 25 18
7. Spezia 21 7 8 6 24 - 31 29
8. Novara 21 7 5 9 18 - 19 26
9. Entella 21 5 6 10 15 - 25 21
10. Perugia 21 6 6 9 19 - 23 24
11. Brescia 21 3 5 13 19 - 45 14
12. Ternana 21 6 3 12 17 - 32 21
13. Vicenza 21 6 6 9 20 - 29 24
14. Avellino 21 5 5 11 24 - 38 20
15. Ascoli Picchio FC 1898 21 4 4 13 21 - 41 16
16. Latina 21 2 9 10 17 - 28 15
17. Pro Vercelli 21 4 7 10 17 - 29 19
18. Salernitana 21 1 11 9 18 - 36 14
19. Virtus Lanciano 21 2 7 12 19 - 35 13
20. Livorno 21 4 2 15 20 - 38 14
21. Modena 21 1 5 15 12 - 33 8
22. Como 21 2 8 11 19 - 36 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,64 1124 2,43 217 (47,0 %) 134 (29,0 %) 111 (24,0 %)
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Cagliari 13 7 1,86 0,98
2. Crotone 21 9 1,45 0,86
3. Trapani 14 11 1,52 1,17
4. Pescara 13 7 1,64 1,24
5. Bari 16 12 1,38 1,14
6. Cesena 16 11 1,36 0,88
7. Spezia 18 13 1,12 1,07
8. Novara 16 13 1,36 0,83
9. Entella 18 15 1,21 0,95
10. Perugia 19 17 0,95 0,95
11. Brescia 12 13 1,31 1,52
12. Ternana 10 14 1,19 1,33
13. Vicenza 12 16 0,98 1,26
14. Avellino 10 9 1,24 1,57
15. Ascoli Picchio FC 1898 12 18 1,07 1,52
16. Latina 10 12 1,05 1,21
17. Pro Vercelli 5 13 1,02 1,26
18. Salernitana 8 13 1,14 1,48
19. Virtus Lanciano 9 12 1,02 1,33
20. Livorno 9 14 1,07 1,36
21. Modena 11 14 0,88 1,31
22. Como 4 13 0,93 1,52
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
462 56,64 1124 2,43 217 (47,0 %) 134 (29,0 %) 111 (24,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
Mål    Spiller Klub
27    Gianluca Lapadula Pescara
17    Daniele Cacia Ascoli Picchio FC 1898
17    Francesco Caputo Entella
16    Simone Andrea Ganz Como
16    Ante Budimir Crotone
15    Daniele Vantaggiato Livorno
15    Massimo Coda Salernitana
14    Diego Farias Cagliari
13    Riccardo Maniero Bari
13    Joao Pedro Galvao Cagliari
13    Felice Evacuo Novara
13    Gianluca Caprari Pescara
12    Benjamin Mokulu Tembe Avellino
12    Andrey Galabinov Novara
12    Alfredo Donnarumma Salernitana
12    Nicola Citro Trapani
11    Alexandre Geijo Brescia
11    Andrea Caracciolo Brescia
11    Camillo Ciano Cesena
11    Federico Ricci Crotone
11    Matteo Ardemagni Perugia
11    Ledian Memushaj Pescara
11    Nene Spezia
11    Fabio Ceravolo Ternana
11    Filip Raicevic Vicenza
10    Alessandro Rosina Bari
10    Marco Sau Cagliari
10    Niccolo Giannetti Cagliari
10    Pablo Andres Gonzalez Novara
10    Antonio Piccolo Spezia
10    César Falletti Ternana
9    Antonio Ragusa Cesena
9    Gaetano Masucci Entella
9    Davide Luppi Modena
9    Emanuele Calaio Spezia
9    Nicola Ferrari Virtus Lanciano
8    Marcello Trotta Avellino
8    Leonardo Morosini Brescia
8    Federico Melchiorri Cagliari
8    Bruno Petkovic Trapani
8    Gennaro Scognamiglio Trapani
8    Osariemen Ebagua Vicenza
8    Federico Di Francesco Virtus Lanciano
7    Andrea Petagna Ascoli Picchio FC 1898
7    Luigi Castaldo Avellino
7    Giuseppe De Luca Bari
7    Milan Djuric Cesena
7    Nicolao Dumitru Latina
7    Boadu Maxwell Acosty Latina
7    Pancrazio Farago Novara
7    Mattia Mustacchio Pro Vercelli
7    Igor Coronado Trapani
7    Cristian Galano Vicenza
6    Tomasz Kupisz Brescia
6    Michele Troiano Entella
6    Samuel Di Carmine Entella
6    Luca Belingheri Modena
6    Pablo Mariano Granoche Modena
6    Federico Furlan Ternana
6    Stefano Giacomelli Vicenza
6    Guido Marilungo Virtus Lanciano
5    Jakub Jankto Ascoli Picchio FC 1898
5    Luigi Giorgi Ascoli Picchio FC 1898
5    Roberto Insigne Avellino
5    Jacopo Dezi Bari
5    Gianluca Sansone Bari
5    Carlos Embalo Brescia
5    Luca Mazzitelli Brescia
5    Giuseppe Toromino Crotone
5    Adrian Stoian Crotone
5    Ruben Olivera Latina
5    Luigi Alberto Scaglia Latina
5    Mattia Aramu Livorno
5    Francesco Stanco Modena
5    Simone Corazza Novara
5    Manuel Scavone Pro Vercelli
5    Giacomo Beretta Pro Vercelli
5    Luca Castiglia Pro Vercelli
5    Denilson Salernitana
5    Felipe Avenatti Ternana
4    Mariano Arini Avellino
4    Francesco Valiani Bari
4    George Puscas Bari
4    Davide Di Gennaro Cagliari
4    Valerio Rosseti Cesena
4    Filippo Falco Cesena
4    Franck Yannick Kessie Cesena
4    Raffaele Palladino Crotone
4    Pedro Ferreira Entella
4    Vittorio Parigini Perugia
4    Lorenzo Del Prete Perugia
4    Cristian Pasquato Pescara
4    Ahmad Benali Pescara
4    Ettore Marchi Pro Vercelli
4    Andrea Catellani Spezia
4    Luca Pagliarulo Trapani
3    Francesco Tavano Avellino
3    Angelo D'Angelo Avellino
3    Davide Gavazzi Avellino
3    Alberto Cerri Cagliari
3    Mattia Caldara Cesena
3    Luca Garritano Cesena
3    Stefano Sensi Cesena
3    Gabriele Perico Cesena
3    Alessio Cristiani Como
3    Daniel Bessa Como
3    Giuseppe Zampano Crotone
3    Bruno Martella Crotone
3    Riccardo Brosco Latina
3    Pasquale Schiattarella Latina
3    Daniele Corvia Latina
3    Francesco Fedato Livorno
3    Andrea Mazzarani Modena
3    Nicolas Viola Novara
3    Alexis Zapata Perugia
3    Sanjin Prcic Perugia
3    Rodrigo Aguirre Perugia
3    Lucas Torreira Pescara
3    Dominique Malonga Pro Vercelli
3    Leonardo Davide Gatto Salernitana
3    Michele Franco Salernitana
3    Daniele Sciaudone Spezia
3    Gennaro Acampora Spezia
3    Mario Situm Spezia
3    Antonio Palumbo Ternana
3    Matteo Scozzarella Trapani
3    Ernesto Torregrossa Trapani
3    Adriano Montalto Trapani
3    Antonio Barilla Trapani
3    Mirko Eramo Trapani
3    Pasquale Fazio Trapani
2    Bright Addae Ascoli Picchio FC 1898
2    Leonardo Perez Ascoli Picchio FC 1898
2    Alessandro Sbaffo Avellino
2    William Jidayi Avellino
2    Samuel Bastien Avellino
2    Marino Defendi Bari
2    Ionut Alin Rada Bari
2    Antonio Caracciolo Brescia
2    Arturo Calabresi Brescia
2    Giovanni Abate Brescia
2    Andres Tello Cagliari
2    Gianni Munari Cagliari
2    Bartosz Salamon Cagliari
2    Alessandro Deiola Cagliari
2    Antonio Cinelli Cagliari
2    Moussa Kone Cesena
2    Stefano Pettinari Como
2    Antonio Giosa Como
2    Leonardo Capezzi Crotone
2    Mihai Balasa Crotone
2    Claiton Dos Santos Crotone
2    Aniello Cutolo Entella
2    Simone Iacoponi Entella
2    Michele Pellizzer Entella
2    Najib Ammari Latina
2    McDonald Mariga Latina
2    Federico Ceccherini Livorno
2    Martino Borghese Livorno
2    Riccardo Cazzola Livorno
2    Gianmario Comi Livorno
2    Marco Moscati Livorno
2    Enej Jelenic Livorno
2    Marco Biagianti Livorno
2    Simone Bentivoglio Modena
2    Enis Nadarevic Novara
2    Fabinho Perugia
2    Nicola Belmonte Perugia
2    Michele Fornasier Pescara
2    Francesco Ardizzone Pro Vercelli
2    Ricardo Bagadur Salernitana
2    Antonio Zito Salernitana
2    Jon Errasti Spezia
2    Josip Brezovec Spezia
2    Niccolo Belloni Ternana
2    Biagio Meccariello Ternana
2    Martin Valjent Ternana
2    Cedric Gondo Ternana
2    Luca Nizzetto Trapani
2    Salvatore D'Elia Vicenza
2    Francesco Signori Vicenza
2    Alessio Vita Vicenza
2    Domenico Di Cecco Virtus Lanciano
1    Simone Pecorini Ascoli Picchio FC 1898
1    Daniele Altobelli Ascoli Picchio FC 1898
1    Davide Cinaglia Ascoli Picchio FC 1898
1    Milan Milanovic Ascoli Picchio FC 1898
1    Salvatore Caturano Ascoli Picchio FC 1898
1    Joao Silva Avellino
1    Milan Nitriansky Avellino
1    Stefano Sabelli Bari
1    Joseph Minala Bari
1    Valerio Di Cesare Bari
1    Massimo Donati Bari
1    Andrea Lazzari Bari
1    Jacopo Dall'Oglio Brescia
1    Davide Marsura Brescia
1    Edoardo Lancini Brescia
1    Antonio Balzano Cagliari
1    Fabio Pisacane Cagliari
1    Marco Ezio Fossati Cagliari
1    Marco Capuano Cagliari
1    Luca Ceppitelli Cagliari
1    Hördur Magnusson Cesena
1    Emmanuel Cascione Cesena
1    Nicola Dal Monte Cesena
1    Accursio Bentivegna Como
1    Marco Cassetti Como
1    Andrea Marconi Como
1    182 Como
1    Federico Gerardi Como
1    Eric Lanini Como
1    Migjen Basha Como
1    Francesco Modesto Crotone
1    Nunzio Di Roberto Crotone
1    Eloge Yao Crotone
1    Andrea Barberis Crotone
1    Aniello Salzano Crotone
1    Alessio Sabbione Crotone
1    Giammarco Ferrari Crotone
1    Pol Garcia Crotone
1    Simone Palermo Entella
1    Lorenzo Staiti Entella
1    Alessio Sestu Entella
1    Simone Sini Entella
1    Abderrazak Jadid Entella
1    Daniele Paponi Latina
1    Andrea Esposito Latina
1    Jefferson Latina
1    Marco Calderoni Latina
1    Paolo Hernan Dellafiore Latina
1    Richmond Boakye Latina
1    Jherson Vergara Livorno
1    Cristian Bunino Livorno
1    Mattia Valoti Livorno
1    Luca Antonini Livorno
1    Daniele Galloppa Modena
1    Matteo Rubin Modena
1    Riccardo Nardini Modena
1    Lino Marzoratti Modena
1    Agustin Olivera Modena
1    Lorenzo Dickman Novara
1    Jacopo Manconi Novara
1    Fabrizio Poli Novara
1    Roberto Rodriguez Novara
1    Magnus Troest Novara
1    Jean Armel Drole Perugia
1    Massimo Volta Perugia
1    Stefano Guberti Perugia
1    Mato Milos Perugia
1    Rolando Bianchi Perugia
1    Pierluigi Cappelluzzo Pescara
1    Valerio Verre Pescara
1    Daniele Verde Pescara
1    Andrea Cocco Pescara
1    Alexandru Mitrita Pescara
1    Francesco Zampano Pescara
1    Carlo Mammarella Pro Vercelli
1    Fausto Rossi Pro Vercelli
1    Luca Forte Pro Vercelli
1    Abdouramane Mohamed Coly Pro Vercelli
1    Mattia Bani Pro Vercelli
1    Simone Emmanuello Pro Vercelli
1    Massimiliano Gatto Pro Vercelli
1    Elia Legati Pro Vercelli
1    Umberto Germano Pro Vercelli
1    Riccardo Colombo Salernitana
1    Christopher Oikonomidis Salernitana
1    Manolo Pestrin Salernitana
1    Moses Odjer Salernitana
1    Sergiu Bus Salernitana
1    Raffaele Schiavi Salernitana
1    Andrea Bovo Salernitana
1    Mamadou Tounkara Salernitana
1    Dario Canadjija Spezia
1    Miguel Angel de las Cuevas Spezia
1    Nico Pulzetti Spezia
1    Claudio Terzi Spezia
1    Luca Vignali Spezia
1    Patrick Ciurria Spezia
1    Francesco Migliore Spezia
1    Sergio Postigo Spezia
1    Massimilano Busellato Ternana
1    Luigi Vitale Ternana
1    Alberto Masi Ternana
1    Marko Dugandzic Ternana
1    Jens Janse Ternana
1    Alejandro Gonzalez Ternana
1    Gennaro Troianiello Ternana
1    Simone Rizzato Trapani
1    Pasquale De Vita Trapani
1    Romano Perticone Trapani
1    Caio De Cenco Trapani
1    Nicola Bellomo Vicenza
1    Roberto Gagliardini Vicenza
1    Giovanni Sbrissa Vicenza
1    Nicolo Brighenti Vicenza
1    Gaetano Vastola Virtus Lanciano
1    Manuel Turchi Virtus Lanciano
1    Armin Bacinovic Virtus Lanciano
1    Luca Di Matteo Virtus Lanciano
1    Simone Salviato Virtus Lanciano
1    Federico Bonazzoli Virtus Lanciano
1    Michele Rigione Virtus Lanciano
1    Stefano Padovan Virtus Lanciano
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
Assists    Spiller Klub
13    Roberto Insigne Avellino
13    Alessandro Rosina Bari
13    Diego Farias Cagliari
11    Gianluca Caprari Pescara
11    Gianluca Lapadula Pescara
10    Carlos Embalo Brescia
10    Carlo Mammarella Pro Vercelli
9    Luigi Alberto Scaglia Latina
9    Nicola Citro Trapani
8    Jakub Jankto Ascoli Picchio FC 1898
8    Camillo Ciano Cesena
8    Raffaele Palladino Crotone
8    Bruno Martella Crotone
8    Luigi Vitale Ternana
7    Federico Melchiorri Cagliari
7    Pablo Andres Gonzalez Novara
7    Nicolas Viola Novara
6    Riccardo Maniero Bari
6    Niccolo Giannetti Cagliari
6    Federico Ricci Crotone
6    Adrian Stoian Crotone
6    Gaetano Masucci Entella
6    Lorenzo Del Prete Perugia
6    Ahmad Benali Pescara
6    Daniele Sciaudone Spezia
6    Damiano Zanon Ternana
6    Luca Nizzetto Trapani
6    Bruno Petkovic Trapani
6    Guido Marilungo Virtus Lanciano
5    Marcello Trotta Avellino
5    Marino Defendi Bari
5    Luca Mazzitelli Brescia
5    Davide Di Gennaro Cagliari
5    Joao Pedro Galvao Cagliari
5    Antonio Cinelli Cagliari
5    Antonio Ragusa Cesena
5    Francesco Renzetti Cesena
5    Daniel Bessa Como
5    Boadu Maxwell Acosty Latina
5    Matteo Rubin Modena
5    Riccardo Nardini Modena
5    Andrey Galabinov Novara
5    Jean Armel Drole Perugia
5    Francesco Zampano Pescara
5    Leonardo Davide Gatto Salernitana
5    Emanuele Calaio Spezia
5    Andrea Catellani Spezia
5    Simone Rizzato Trapani
4    Mariano Arini Avellino
4    Giuseppe De Luca Bari
4    Marco Sau Cagliari
4    Stefano Sensi Cesena
4    Daniele Corvia Latina
4    Marco Calderoni Latina
4    Andrea Schiavone Livorno
4    Enej Jelenic Livorno
4    Valerio Verre Pescara
4    Ledian Memushaj Pescara
4    Denilson Salernitana
4    Alfredo Donnarumma Salernitana
4    Antonio Zito Salernitana
4    Francesco Migliore Spezia
4    Mario Situm Spezia
4    Josip Brezovec Spezia
4    Felipe Avenatti Ternana
4    Fabio Ceravolo Ternana
4    Federico Furlan Ternana
4    Igor Coronado Trapani
4    Matteo Scozzarella Trapani
4    Francesco Signori Vicenza
3    Federico Dimarco Ascoli Picchio FC 1898
3    Daniele Altobelli Ascoli Picchio FC 1898
3    Davide Gavazzi Avellino
3    Benjamin Mokulu Tembe Avellino
3    Stefano Sabelli Bari
3    Nikola Jakimovski Bari
3    Gianluca Sansone Bari
3    Leonardo Morosini Brescia
3    Tomasz Kupisz Brescia
3    Andrea Caracciolo Brescia
3    Marco Ezio Fossati Cagliari
3    Andrea Marconi Como
3    Nunzio Di Roberto Crotone
3    Samuel Di Carmine Entella
3    Alessio Sestu Entella
3    Pedro Ferreira Entella
3    Pasquale Schiattarella Latina
3    Marco Moscati Livorno
3    Luca Antonini Livorno
3    Davide Luppi Modena
3    Luca Belingheri Modena
3    Marco Davide Faraoni Novara
3    Pancrazio Farago Novara
3    Davide Lanzafame Novara
3    Enis Nadarevic Novara
3    Cristian Pasquato Pescara
3    Alexandru Mitrita Pescara
3    Ettore Marchi Pro Vercelli
3    Antonio Piccolo Spezia
3    César Falletti Ternana
3    Adriano Montalto Trapani
3    Stefano Giacomelli Vicenza
3    Cristian Galano Vicenza
3    Alessio Vita Vicenza
3    Lorenzo Laverone Vicenza
3    Federico Di Francesco Virtus Lanciano
3    Nicola Ferrari Virtus Lanciano
2    Alberto Almici Ascoli Picchio FC 1898
2    Daniele Cacia Ascoli Picchio FC 1898
2    Michele Canini Ascoli Picchio FC 1898
2    Luigi Castaldo Avellino
2    Francesco Tavano Avellino
2    Raffaele Pucino Avellino
2    Maxime Giron Avellino
2    Giovanni Di Noia Bari
2    Cristiano Del Grosso Bari
2    Francesco Valiani Bari
2    Kingsley Boateng Bari
2    Simone Rosso Brescia
2    Racine Coly Brescia
2    Nicola Murru Cagliari
2    Alessandro Deiola Cagliari
2    Alberto Cerri Cagliari
2    Antonio Barreca Cagliari
2    Valerio Rosseti Cesena
2    Gabriele Perico Cesena
2    Franck Yannick Kessie Cesena
2    Simone Andrea Ganz Como
2    Abdelkader Ghezzal Como
2    Francesco Modesto Crotone
2    Matteo Paro Crotone
2    Francesco Caputo Entella
2    Luca Ceccarelli Entella
2    Lorenzo Staiti Entella
2    Aniello Cutolo Entella
2    Matteo Bruscagin Latina
2    McDonald Mariga Latina
2    Daniele Vantaggiato Livorno
2    Armando Vajushi Livorno
2    Agostino Garofalo Novara
2    Felice Evacuo Novara
2    Federico Casarini Novara
2    Stefano Guberti Perugia
2    Salvatore Andrea Molina Perugia
2    Leonardo Spinazzola Perugia
2    Fabinho Perugia
2    Matteo Ardemagni Perugia
2    Alessandro Bruno Pescara
2    Rolando Mandragora Pescara
2    Antonio Mazzotta Pescara
2    Abdouramane Mohamed Coly Pro Vercelli
2    Giacomo Beretta Pro Vercelli
2    Simone Emmanuello Pro Vercelli
2    Massimo Coda Salernitana
2    Moses Odjer Salernitana
2    Ronaldo Salernitana
2    Riccardo Colombo Salernitana
2    Gennaro Acampora Spezia
2    Antonio Palumbo Ternana
2    Mario Sampirisi Vicenza
2    Nicola Bellomo Vicenza
2    Salvatore D'Elia Vicenza
2    Luca Di Matteo Virtus Lanciano
2    Gaetano Vastola Virtus Lanciano
2    Manuel Giandonato Virtus Lanciano
1    Davide Cinaglia Ascoli Picchio FC 1898
1    Giuseppe Pirrone Ascoli Picchio FC 1898
1    Valerio Nava Ascoli Picchio FC 1898
1    Zan Benedicic Ascoli Picchio FC 1898
1    Riccardo Orsolini Ascoli Picchio FC 1898
1    Tommaso Bianchi Ascoli Picchio FC 1898
1    Emanuele Berettoni Ascoli Picchio FC 1898
1    Samuel Bastien Avellino
1    Davide Biraschi Avellino
1    Francesco Pisano Avellino
1    Alessandro Sbaffo Avellino
1    Pietro Visconti Avellino
1    George Puscas Bari
1    Marco Augusto Romizi Bari
1    Ismail H'Maidat Brescia
1    Arturo Calabresi Brescia
1    Lorenzo Venuti Brescia
1    Gianni Munari Cagliari
1    Antonio Balzano Cagliari
1    Bartosz Salamon Cagliari
1    Filippo Falco Cesena
1    Milan Djuric Cesena
1    Hördur Magnusson Cesena
1    Luca Valzania Cesena
1    Moussa Kone Cesena
1    Nicolo Barella Como
1    Giacomo Casoli Como
1    Federico Gerardi Como
1    Marco Cassetti Como
1    Stefano Pettinari Como
1    Eric Lanini Como
1    Antonio Giosa Como
1    Joshua Brillante Como
1    Pietro De Giorgio Crotone
1    Mihai Balasa Crotone
1    Jacopo Galli Crotone
1    Aniello Salzano Crotone
1    Leonardo Capezzi Crotone
1    Giammarco Ferrari Crotone
1    Claiton Dos Santos Crotone
1    Giuseppe Toromino Crotone
1    Ante Budimir Crotone
1    Alessandro Iacobucci Entella
1    Cheick Keita Entella
1    Michele Troiano Entella
1    Gennaro Volpe Entella
1    Abderrazak Jadid Entella
1    Fabio Gerli Entella
1    Simone Palermo Entella
1    Francesco Belli Entella
1    Ruben Olivera Latina
1    Najib Ammari Latina
1    Daniele Paponi Latina
1    Nicola Talamo Latina
1    Jefferson Latina
1    Richmond Boakye Latina
1    Riccardo Cazzola Livorno
1    Andrea Gasbarro Livorno
1    Alessandro Lambrughi Livorno
1    Andrea Palazzi Livorno
1    Martino Borghese Livorno
1    Jaime Baez Livorno
1    Mattia Aramu Livorno
1    Gianmario Comi Livorno
1    Andrea Luci Livorno
1    Francesco Fedato Livorno
1    Daniele Galloppa Modena
1    Pablo Mariano Granoche Modena
1    Simone Bentivoglio Modena
1    Francesco Stanco Modena
1    Simone Gozzi Modena
1    Luca Calapai Modena
1    Andrea Mazzarani Modena
1    Thiago Cionek Modena
1    Daniele Giorico Modena
1    Roberto Rodriguez Novara
1    Simone Corazza Novara
1    Magnus Troest Novara
1    Fabrizio Poli Novara
1    Lorenzo Dickman Novara
1    Daniele Buzzegoli Novara
1    Cristian Dell'Orco Novara
1    Giuseppe Rizzo Perugia
1    Francesco Della Rocca Perugia
1    Rodrigo Taddei Perugia
1    Rodrigo Aguirre Perugia
1    Antonio Rosati Perugia
1    Mato Milos Perugia
1    Marco Rossi Perugia
1    Vittorio Parigini Perugia
1    Alexis Zapata Perugia
1    Alessandro Crescenzi Pescara
1    Cristian Ventola Pescara
1    Daniele Verde Pescara
1    Andrea Cocco Pescara
1    Elia Legati Pro Vercelli
1    Mattia Sprocati Pro Vercelli
1    Manuel Scavone Pro Vercelli
1    Luca Castiglia Pro Vercelli
1    Massimiliano Gatto Pro Vercelli
1    Massimiliano Scaglia Pro Vercelli
1    Dominique Malonga Pro Vercelli
1    Christopher Oikonomidis Salernitana
1    Andrea Rossi Salernitana
1    Alessandro Bernardini Salernitana
1    Luca Ceccarelli Salernitana
1    Nene Spezia
1    Patrick Ciurria Spezia
1    Filippo De Col Spezia
1    Alejandro Gonzalez Ternana
1    Jens Janse Ternana
1    Franco Signorelli Ternana
1    Cedric Gondo Ternana
1    Antonio Barilla Trapani
1    Janis Cavagna Trapani
1    Davide Raffaello Trapani
1    Romano Perticone Trapani
1    Alessando Ligi Vicenza
1    Federico Moretti Vicenza
1    Michele Pazienza Vicenza
1    Osariemen Ebagua Vicenza
1    Filip Raicevic Vicenza
1    Federico Amenta Virtus Lanciano
1    Domenico Di Cecco Virtus Lanciano
1    Stefano Padovan Virtus Lanciano
1    Armin Bacinovic Virtus Lanciano
1    Ze Eduardo Virtus Lanciano
1    Nicolas Di Filippo Virtus Lanciano
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
Klub Fordeling G R T
Ascoli Picchio FC 189813415149
Salernitana12917146
Latina1397146
Cagliari1269135
Modena11514129
Avellino1209129
Cesena11611127
Ternana1198127
Livorno1179126
Vicenza11112123
Bari1158122
Spezia1146120
Brescia10811119
Novara1108118
Pescara10310113
Como1056111
Crotone1064110
Pro Vercelli9811109
Perugia1027109
Virtus Lanciano8911100
Trapani92799
Entella87794
Total24552072661
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
20/5-2016 22:35
Italien
Serie B (42 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Bari 616.600 14.681 459.755 21.893 156.845 7.469
2. Cagliari 444.896 10.593 275.951 13.141 168.945 8.045
3. Salernitana 416.854 9.925 255.076 12.146 161.778 7.704
4. Cesena 408.307 9.722 255.985 12.190 152.322 7.253
5. Perugia 358.875 8.545 200.913 9.567 157.962 7.522
6. Pescara 327.193 7.790 171.529 8.168 155.664 7.413
7. Brescia 318.198 7.576 159.337 7.587 158.861 7.565
8. Avellino 310.359 7.390 148.000 7.048 162.359 7.731
9. Spezia 302.808 7.210 152.488 7.261 150.320 7.158
10. Vicenza 300.119 7.146 155.772 7.418 144.347 6.874
11. Crotone 298.015 7.096 145.347 6.921 152.668 7.270
12. Ascoli Picchio FC 1898 284.028 6.763 141.847 6.755 142.181 6.771
13. Livorno 281.920 6.712 129.725 6.177 152.195 7.247
14. Trapani 254.275 6.054 107.198 5.105 147.077 7.004
15. Modena 250.303 5.960 96.728 4.606 153.575 7.313
16. Novara 247.928 5.903 105.748 5.036 142.180 6.770
17. Ternana 223.227 5.315 81.425 3.877 141.802 6.752
18. Como 222.942 5.308 68.529 3.263 154.413 7.353
19. Virtus Lanciano 217.577 5.180 57.377 2.732 160.200 7.629
20. Latina 213.002 5.071 66.842 3.183 146.160 6.960
21. Pro Vercelli 203.734 4.851 64.798 3.086 138.936 6.616
22. Entella 189.270 4.506 44.845 2.135 144.425 6.877
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2015 20:35 Cesena – Brescia 2 – 0
06.09.2015 15:00 Novara – Latina 1 – 1
06.09.2015 15:00 Salernitana – Avellino 3 – 1
06.09.2015 15:00 Pro Vercelli – Virtus Lanciano 2 – 1
06.09.2015 15:00 Perugia – Como 2 – 0
06.09.2015 15:00 Modena – Vicenza 0 – 1
06.09.2015 15:00 Livorno – Pescara 4 – 0
06.09.2015 15:10 Trapani – Ternana 3 – 0
06.09.2015 17:30 Bari – Spezia 4 – 3
07.09.2015 20:35 Cagliari – Crotone 4 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2015 20:30 Pescara – Perugia 2 – 1
12.09.2015 15:00 Entella – Cesena 2 – 1
12.09.2015 15:00 Vicenza – Bari 0 – 0
12.09.2015 15:00 Ternana – Cagliari 1 – 1
12.09.2015 15:00 Virtus Lanciano – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 0
12.09.2015 15:00 Brescia – Salernitana 2 – 2
12.09.2015 15:00 Crotone – Novara 2 – 1
12.09.2015 15:00 Como – Livorno 1 – 2
12.09.2015 15:00 Avellino – Modena 2 – 0
13.09.2015 17:30 Spezia – Pro Vercelli 1 – 1
14.09.2015 20:30 Latina – Trapani 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2015 18:05 Ascoli Picchio FC 1898 – Entella 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2015 19:00 Modena – Ternana 1 – 0
18.09.2015 21:05 Livorno – Brescia 3 – 1
19.09.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Cesena 1 – 3
19.09.2015 15:00 Vicenza – Como 3 – 3
19.09.2015 15:00 Trapani – Virtus Lanciano 1 – 1
19.09.2015 15:00 Salernitana – Spezia 0 – 2
19.09.2015 15:00 Bari – Pescara 0 – 0
19.09.2015 15:00 Cagliari – Avellino 2 – 1
19.09.2015 15:00 Perugia – Crotone 0 – 0
19.09.2015 15:00 Pro Vercelli – Latina 1 – 1
19.09.2015 15:05 Novara – Entella 1 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2015 20:30 Ternana – Livorno 2 – 3
22.09.2015 20:30 Entella – Cagliari 1 – 3
22.09.2015 20:30 Virtus Lanciano – Vicenza 0 – 0
22.09.2015 20:30 Spezia – Perugia 1 – 0
22.09.2015 20:30 Avellino – Novara 0 – 0
22.09.2015 20:30 Brescia – Pro Vercelli 2 – 0
22.09.2015 20:30 Cesena – Modena 2 – 0
22.09.2015 20:30 Como – Trapani 0 – 0
22.09.2015 20:30 Crotone – Bari 4 – 1
22.09.2015 20:30 Pescara – Salernitana 1 – 1
22.09.2015 20:30 Latina – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Brescia 0 – 0
26.09.2015 15:00 Trapani – Entella 4 – 2
26.09.2015 15:00 Vicenza – Pescara 2 – 2
26.09.2015 15:00 Salernitana – Ternana 2 – 1
26.09.2015 15:00 Pro Vercelli – Crotone 0 – 2
26.09.2015 15:00 Perugia – Cesena 0 – 0
26.09.2015 15:00 Modena – Virtus Lanciano 1 – 0
26.09.2015 15:00 Livorno – Spezia 1 – 2
26.09.2015 15:00 Cagliari – Latina 3 – 2
27.09.2015 17:30 Bari – Avellino 2 – 1
28.09.2015 20:30 Novara – Como 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2015 20:30 Crotone – Salernitana 4 – 0
03.10.2015 15:00 Brescia – Modena 2 – 2
03.10.2015 15:00 Cesena – Livorno 1 – 0
03.10.2015 15:00 Virtus Lanciano – Spezia 0 – 0
03.10.2015 15:00 Latina – Bari 1 – 2
03.10.2015 15:00 Como – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 4
03.10.2015 15:00 Ternana – Novara 2 – 0
03.10.2015 15:00 Entella – Pro Vercelli 1 – 0
03.10.2015 15:00 Avellino – Vicenza 1 – 4
03.10.2015 15:05 Pescara – Cagliari 1 – 0
05.10.2015 20:35 Trapani – Perugia 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.10.2015 15:00 Vicenza – Crotone 0 – 0
10.10.2015 20:30 Pro Vercelli – Novara 0 – 1
11.10.2015 12:35 Cagliari – Cesena 3 – 1
11.10.2015 15:00 Como – Brescia 1 – 3
11.10.2015 15:00 Livorno – Avellino 1 – 1
11.10.2015 15:00 Modena – Latina 0 – 2
11.10.2015 15:00 Salernitana – Trapani 0 – 1
11.10.2015 15:00 Spezia – Ternana 1 – 0
11.10.2015 15:00 Bari – Virtus Lanciano 1 – 0
11.10.2015 15:00 Perugia – Entella 0 – 0
11.10.2015 20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Pescara 3 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2015 20:30 Avellino – Brescia 3 – 3
17.10.2015 15:00 Virtus Lanciano – Como 1 – 0
17.10.2015 15:00 Modena – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 1
17.10.2015 15:00 Entella – Salernitana 1 – 0
17.10.2015 15:00 Trapani – Pescara 0 – 3
17.10.2015 15:00 Ternana – Bari 3 – 0
17.10.2015 15:00 Pro Vercelli – Vicenza 2 – 1
17.10.2015 15:00 Novara – Cagliari 1 – 0
17.10.2015 15:00 Crotone – Livorno 3 – 0
18.10.2015 17:30 Latina – Perugia 2 – 1
19.10.2015 20:30 Cesena – Spezia 5 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2015 19:00 Pescara – Pro Vercelli 1 – 0
23.10.2015 21:05 Vicenza – Novara 0 – 2
24.10.2015 15:00 Bari – Entella 0 – 0
24.10.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Crotone 0 – 1
24.10.2015 15:00 Spezia – Avellino 1 – 1
24.10.2015 15:00 Salernitana – Cesena 1 – 1
24.10.2015 15:00 Ternana – Perugia 0 – 1
24.10.2015 15:00 Livorno – Modena 2 – 0
24.10.2015 15:00 Como – Latina 1 – 1
24.10.2015 15:00 Cagliari – Trapani 4 – 1
24.10.2015 15:00 Brescia – Virtus Lanciano 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2015 20:30 Avellino – Ascoli Picchio FC 1898 3 – 0
27.10.2015 20:30 Perugia – Cagliari 0 – 0
27.10.2015 20:30 Modena – Spezia 1 – 1
27.10.2015 20:30 Latina – Ternana 1 – 2
27.10.2015 20:30 Crotone – Brescia 1 – 1
27.10.2015 20:30 Cesena – Como 3 – 1
27.10.2015 20:30 Pro Vercelli – Bari 0 – 1
27.10.2015 20:30 Virtus Lanciano – Salernitana 2 – 2
27.10.2015 20:30 Trapani – Vicenza 1 – 2
27.10.2015 20:30 Entella – Livorno 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Pro Vercelli 0 – 1
31.10.2015 15:00 Livorno – Trapani 2 – 0
31.10.2015 15:00 Bari – Novara 1 – 1
31.10.2015 15:00 Como – Modena 1 – 1
31.10.2015 15:00 Ternana – Avellino 0 – 3
31.10.2015 15:00 Salernitana – Perugia 1 – 1
31.10.2015 15:00 Pescara – Crotone 4 – 1
31.10.2015 15:00 Cesena – Virtus Lanciano 2 – 0
31.10.2015 15:00 Brescia – Latina 1 – 0
01.11.2015 17:30 Spezia – Entella 0 – 0
02.11.2015 20:30 Cagliari – Vicenza 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2015 18:30 Novara – Pescara 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2015 20:30 Bari – Salernitana 2 – 1
07.11.2015 15:00 Vicenza – Ascoli Picchio FC 1898 3 – 0
07.11.2015 15:00 Trapani – Spezia 5 – 1
07.11.2015 15:00 Pro Vercelli – Livorno 1 – 0
07.11.2015 15:00 Pescara – Ternana 1 – 2
07.11.2015 15:00 Novara – Brescia 4 – 0
07.11.2015 15:00 Latina – Cesena 1 – 0
07.11.2015 15:00 Cagliari – Modena 2 – 1
07.11.2015 15:00 Entella – Como 2 – 2
08.11.2015 17:30 Perugia – Virtus Lanciano 2 – 0
09.11.2015 20:30 Crotone – Avellino 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.11.2015 15:00 Livorno – Vicenza 2 – 2
14.11.2015 20:30 Modena – Pro Vercelli 1 – 0
15.11.2015 12:30 Spezia – Cagliari 0 – 3
15.11.2015 15:00 Avellino – Latina 3 – 1
15.11.2015 15:00 Virtus Lanciano – Crotone 1 – 1
15.11.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Perugia 1 – 0
15.11.2015 15:00 Como – Pescara 0 – 2
15.11.2015 15:00 Salernitana – Novara 1 – 0
15.11.2015 15:00 Ternana – Entella 1 – 2
15.11.2015 15:00 Brescia – Trapani 3 – 0
15.11.2015 20:30 Cesena – Bari 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2015 20:30 Pescara – Avellino 3 – 2
21.11.2015 15:00 Novara – Spezia 1 – 0
21.11.2015 15:00 Crotone – Ternana 3 – 0
21.11.2015 15:00 Latina – Salernitana 2 – 2
21.11.2015 15:00 Perugia – Brescia 4 – 0
21.11.2015 15:00 Entella – Virtus Lanciano 1 – 1
21.11.2015 15:00 Pro Vercelli – Como 2 – 0
21.11.2015 15:00 Trapani – Modena 2 – 1
21.11.2015 15:00 Vicenza – Cesena 1 – 1
22.11.2015 17:30 Bari – Livorno 1 – 0
23.11.2015 20:30 Cagliari – Ascoli Picchio FC 1898 3 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2015 19:00 Spezia – Crotone 0 – 1
27.11.2015 21:00 Salernitana – Pro Vercelli 1 – 2
27.11.2015 21:00 Cesena – Pescara 1 – 0
28.11.2015 15:00 Como – Bari 1 – 1
28.11.2015 15:00 Brescia – Cagliari 4 – 0
28.11.2015 15:00 Avellino – Perugia 1 – 2
28.11.2015 15:00 Ternana – Vicenza 2 – 0
28.11.2015 15:00 Modena – Entella 0 – 1
28.11.2015 15:00 Virtus Lanciano – Latina 2 – 1
28.11.2015 15:00 Livorno – Novara 0 – 1
29.11.2015 17:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Trapani 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2015 19:00 Entella – Brescia 0 – 0
04.12.2015 21:00 Perugia – Modena 1 – 0
05.12.2015 15:00 Novara – Virtus Lanciano 4 – 1
05.12.2015 15:00 Pro Vercelli – Ternana 1 – 2
05.12.2015 15:00 Trapani – Avellino 2 – 1
05.12.2015 15:00 Pescara – Spezia 2 – 2
05.12.2015 15:00 Latina – Livorno 3 – 1
05.12.2015 15:00 Crotone – Cesena 2 – 0
05.12.2015 15:00 Bari – Ascoli Picchio FC 1898 3 – 0
06.12.2015 15:00 Vicenza – Salernitana 0 – 0
06.12.2015 17:30 Cagliari – Como 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Ternana 1 – 0
08.12.2015 15:00 Entella – Latina 1 – 0
08.12.2015 15:00 Avellino – Pro Vercelli 1 – 0
08.12.2015 15:00 Cesena – Trapani 0 – 0
08.12.2015 15:00 Modena – Bari 2 – 1
08.12.2015 15:00 Perugia – Novara 1 – 4
08.12.2015 18:30 Brescia – Pescara 2 – 0
09.12.2015 18:30 Livorno – Salernitana 0 – 0
09.12.2015 18:30 Spezia – Vicenza 1 – 0
09.12.2015 18:30 Como – Crotone 0 – 1
09.12.2015 18:30 Virtus Lanciano – Cagliari 1 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.12.2015 15:00 Livorno – Cagliari 1 – 1
12.12.2015 15:00 Spezia – Latina 2 – 1
12.12.2015 15:00 Pescara – Entella 2 – 0
12.12.2015 15:00 Salernitana – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 0
12.12.2015 15:00 Pro Vercelli – Cesena 2 – 0
12.12.2015 15:00 Ternana – Como 4 – 0
12.12.2015 15:00 Vicenza – Brescia 1 – 2
12.12.2015 15:00 Avellino – Virtus Lanciano 3 – 2
13.12.2015 12:30 Bari – Perugia 1 – 0
13.12.2015 20:30 Crotone – Modena 1 – 0
14.12.2015 20:30 Novara – Trapani 4 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.12.2015 19:00 Modena – Salernitana 2 – 0
18.12.2015 21:00 Perugia – Livorno 4 – 1
19.12.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Novara 1 – 3
19.12.2015 15:00 Entella – Vicenza 4 – 1
19.12.2015 15:00 Como – Avellino 0 – 1
19.12.2015 15:00 Virtus Lanciano – Pescara 1 – 2
19.12.2015 15:00 Brescia – Spezia 1 – 1
19.12.2015 15:00 Cesena – Ternana 4 – 0
19.12.2015 15:00 Latina – Crotone 2 – 2
19.12.2015 15:00 Trapani – Pro Vercelli 1 – 1
19.12.2015 18:00 Cagliari – Bari 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.12.2015 20:30 Avellino – Entella 2 – 0
23.12.2015 20:30 Vicenza – Latina 1 – 1
23.12.2015 20:30 Ternana – Virtus Lanciano 1 – 1
23.12.2015 20:30 Spezia – Como 1 – 1
23.12.2015 20:30 Livorno – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 3
23.12.2015 20:30 Pro Vercelli – Perugia 0 – 1
23.12.2015 20:30 Pescara – Modena 1 – 0
23.12.2015 20:30 Novara – Cesena 0 – 0
23.12.2015 20:30 Crotone – Trapani 0 – 0
23.12.2015 20:30 Bari – Brescia 1 – 2
24.12.2015 13:00 Salernitana – Cagliari 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.12.2015 12:30 Latina – Pescara 0 – 1
27.12.2015 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Spezia 3 – 0
27.12.2015 15:00 Trapani – Bari 1 – 0
27.12.2015 15:00 Como – Salernitana 2 – 1
27.12.2015 15:00 Virtus Lanciano – Livorno 2 – 1
27.12.2015 15:00 Cagliari – Pro Vercelli 3 – 0
27.12.2015 15:00 Brescia – Ternana 0 – 0
27.12.2015 15:00 Cesena – Avellino 1 – 2
27.12.2015 15:00 Entella – Crotone 1 – 2
27.12.2015 15:00 Modena – Novara 3 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.01.2016 20:35 Spezia – Bari 0 – 0
16.01.2016 15:00 Latina – Novara 1 – 0
16.01.2016 15:00 Ternana – Trapani 1 – 0
16.01.2016 15:00 Como – Perugia 1 – 0
16.01.2016 15:00 Avellino – Salernitana 1 – 0
16.01.2016 15:00 Virtus Lanciano – Pro Vercelli 1 – 0
16.01.2016 15:00 Pescara – Livorno 2 – 1
16.01.2016 15:00 Vicenza – Modena 2 – 1
17.01.2016 17:30 Brescia – Cesena 2 – 1
18.01.2016 20:30 Crotone – Cagliari 3 – 1
18.01.2016 20:30 Entella – Ascoli Picchio FC 1898 4 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.01.2016 20:30 Perugia – Vicenza 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.01.2016 20:35 Salernitana – Brescia 3 – 0
23.01.2016 15:00 Pro Vercelli – Spezia 0 – 1
23.01.2016 15:00 Trapani – Latina 1 – 2
23.01.2016 15:00 Modena – Avellino 1 – 1
23.01.2016 15:00 Cesena – Entella 2 – 0
23.01.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Virtus Lanciano 1 – 0
23.01.2016 15:00 Novara – Crotone 0 – 1
23.01.2016 15:00 Cagliari – Ternana 1 – 0
23.01.2016 15:00 Bari – Vicenza 2 – 1
24.01.2016 17:30 Perugia – Pescara 0 – 4
25.01.2016 20:30 Livorno – Como 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.01.2016 20:30 Avellino – Cagliari 1 – 2
30.01.2016 15:00 Cesena – Ascoli Picchio FC 1898 3 – 0
30.01.2016 15:00 Como – Vicenza 1 – 1
30.01.2016 15:00 Crotone – Perugia 1 – 2
30.01.2016 15:00 Virtus Lanciano – Trapani 0 – 3
30.01.2016 15:00 Latina – Pro Vercelli 1 – 0
30.01.2016 15:00 Pescara – Bari 3 – 1
30.01.2016 15:00 Ternana – Modena 2 – 1
30.01.2016 15:00 Brescia – Livorno 1 – 3
31.01.2016 17:30 Entella – Novara 1 – 0
01.02.2016 20:35 Spezia – Salernitana 3 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.02.2016 20:30 Bari – Crotone 2 – 3
06.02.2016 15:00 Vicenza – Virtus Lanciano 0 – 2
06.02.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Latina 0 – 0
06.02.2016 15:00 Cagliari – Entella 1 – 0
06.02.2016 15:00 Livorno – Ternana 1 – 0
06.02.2016 15:00 Novara – Avellino 4 – 1
06.02.2016 15:00 Perugia – Spezia 0 – 0
06.02.2016 15:00 Salernitana – Pescara 2 – 2
06.02.2016 15:00 Pro Vercelli – Brescia 2 – 1
07.02.2016 17:30 Modena – Cesena 0 – 0
08.02.2016 20:30 Trapani – Como 2 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.02.2016 20:30 Pescara – Vicenza 1 – 1
13.02.2016 15:00 Virtus Lanciano – Modena 2 – 1
13.02.2016 15:00 Latina – Cagliari 1 – 3
13.02.2016 15:00 Entella – Trapani 4 – 0
13.02.2016 15:00 Crotone – Pro Vercelli 1 – 1
13.02.2016 15:00 Ternana – Salernitana 4 – 0
13.02.2016 15:00 Cesena – Perugia 2 – 1
13.02.2016 15:00 Avellino – Bari 1 – 1
13.02.2016 15:00 Como – Novara 1 – 1
14.02.2016 17:30 Spezia – Livorno 3 – 0
15.02.2016 20:30 Brescia – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2016 20:30 Bari – Latina 0 – 0
20.02.2016 15:00 Vicenza – Avellino 0 – 0
20.02.2016 15:00 Pro Vercelli – Entella 2 – 3
20.02.2016 15:00 Cagliari – Pescara 2 – 1
20.02.2016 15:00 Livorno – Cesena 1 – 1
20.02.2016 15:00 Modena – Brescia 1 – 0
20.02.2016 15:00 Novara – Ternana 1 – 2
20.02.2016 15:00 Spezia – Virtus Lanciano 2 – 0
20.02.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Como 1 – 0
21.02.2016 12:30 Salernitana – Crotone 1 – 1
22.02.2016 20:30 Perugia – Trapani 0 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.02.2016 19:00 Novara – Pro Vercelli 1 – 1
26.02.2016 21:05 Cesena – Cagliari 2 – 0
27.02.2016 15:00 Trapani – Salernitana 1 – 1
27.02.2016 15:00 Avellino – Livorno 2 – 1
27.02.2016 15:00 Brescia – Como 2 – 1
27.02.2016 15:00 Virtus Lanciano – Bari 1 – 0
27.02.2016 15:00 Latina – Modena 0 – 1
27.02.2016 15:00 Ternana – Spezia 1 – 2
27.02.2016 15:00 Crotone – Vicenza 2 – 0
27.02.2016 15:00 Entella – Perugia 2 – 1
27.02.2016 15:00 Pescara – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.02.2016 20:30 Cagliari – Novara 0 – 1
01.03.2016 20:30 Spezia – Cesena 1 – 1
01.03.2016 20:30 Pescara – Trapani 1 – 2
01.03.2016 20:30 Livorno – Crotone 0 – 0
01.03.2016 20:30 Como – Virtus Lanciano 1 – 1
01.03.2016 20:30 Perugia – Latina 2 – 0
01.03.2016 20:30 Brescia – Avellino 1 – 0
01.03.2016 20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Modena 2 – 1
01.03.2016 20:30 Bari – Ternana 4 – 0
01.03.2016 20:30 Vicenza – Pro Vercelli 1 – 1
01.03.2016 20:35 Salernitana – Entella 2 – 2

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.03.2016 15:00 Virtus Lanciano – Brescia 1 – 0
05.03.2016 15:00 Avellino – Spezia 0 – 1
05.03.2016 15:00 Entella – Bari 2 – 0
05.03.2016 15:00 Trapani – Cagliari 2 – 2
05.03.2016 15:00 Perugia – Ternana 1 – 0
05.03.2016 15:00 Novara – Vicenza 4 – 0
05.03.2016 15:00 Latina – Como 1 – 1
05.03.2016 15:00 Crotone – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 0
05.03.2016 17:00 Pro Vercelli – Pescara 5 – 2
06.03.2016 17:30 Modena – Livorno 1 – 0
07.03.2016 20:30 Cesena – Salernitana 1 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2016 20:30 Brescia – Crotone 3 – 0
12.03.2016 15:00 Ternana – Latina 0 – 0
12.03.2016 15:00 Spezia – Modena 2 – 0
12.03.2016 15:00 Salernitana – Virtus Lanciano 1 – 3
12.03.2016 15:00 Pescara – Novara 1 – 2
12.03.2016 15:00 Como – Cesena 1 – 3
12.03.2016 15:00 Livorno – Entella 0 – 0
12.03.2016 15:00 Bari – Pro Vercelli 6 – 2
12.03.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Avellino 3 – 4
13.03.2016 17:30 Vicenza – Trapani 1 – 2
14.03.2016 20:30 Cagliari – Perugia 0 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2016 20:30 Entella – Spezia 2 – 2
19.03.2016 15:00 Trapani – Livorno 1 – 0
19.03.2016 15:00 Perugia – Salernitana 1 – 1
19.03.2016 15:00 Novara – Bari 1 – 2
19.03.2016 15:00 Modena – Como 1 – 2
19.03.2016 15:00 Latina – Brescia 2 – 2
19.03.2016 15:00 Vicenza – Cagliari 0 – 2
19.03.2016 15:00 Pro Vercelli – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 1
19.03.2016 15:00 Virtus Lanciano – Cesena 2 – 0
20.03.2016 17:30 Crotone – Pescara 4 – 2
21.03.2016 20:30 Avellino – Ternana 0 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2016 15:00 Cesena – Latina 3 – 0
26.03.2016 15:00 Virtus Lanciano – Perugia 0 – 1
26.03.2016 15:00 Ternana – Pescara 1 – 0
26.03.2016 15:00 Modena – Cagliari 1 – 2
26.03.2016 15:00 Spezia – Trapani 1 – 2
26.03.2016 15:00 Avellino – Crotone 0 – 0
26.03.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Vicenza 1 – 2
26.03.2016 15:00 Como – Entella 1 – 1
26.03.2016 15:05 Livorno – Pro Vercelli 0 – 1
26.03.2016 18:00 Brescia – Novara 0 – 0
26.03.2016 20:30 Salernitana – Bari 3 – 4

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2016 20:30 Crotone – Virtus Lanciano 1 – 0
02.04.2016 15:00 Pro Vercelli – Modena 1 – 1
02.04.2016 15:00 Latina – Avellino 3 – 0
02.04.2016 15:00 Vicenza – Livorno 2 – 0
02.04.2016 15:00 Entella – Ternana 2 – 2
02.04.2016 15:00 Perugia – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 2
02.04.2016 15:00 Cagliari – Spezia 1 – 2
02.04.2016 15:00 Pescara – Como 2 – 1
02.04.2016 15:05 Trapani – Brescia 3 – 0
03.04.2016 17:30 Novara – Salernitana 1 – 1
04.04.2016 20:30 Bari – Cesena 0 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2016 20:30 Avellino – Pescara 1 – 3
09.04.2016 15:00 Ternana – Crotone 1 – 2
09.04.2016 15:00 Spezia – Novara 1 – 0
09.04.2016 15:00 Salernitana – Latina 3 – 2
09.04.2016 15:00 Modena – Trapani 1 – 4
09.04.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Cagliari 2 – 1
09.04.2016 15:00 Cesena – Vicenza 1 – 1
09.04.2016 15:00 Livorno – Bari 1 – 2
09.04.2016 15:00 Virtus Lanciano – Entella 1 – 2
10.04.2016 17:30 Como – Pro Vercelli 1 – 1
11.04.2016 20:30 Brescia – Perugia 2 – 2

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2016 19:00 Crotone – Spezia 0 – 0
15.04.2016 21:05 Pescara – Cesena 1 – 0
16.04.2016 15:00 Perugia – Avellino 2 – 0
16.04.2016 15:00 Pro Vercelli – Salernitana 1 – 1
16.04.2016 15:00 Latina – Virtus Lanciano 2 – 2
16.04.2016 15:00 Vicenza – Ternana 2 – 1
16.04.2016 15:00 Entella – Modena 1 – 0
16.04.2016 15:00 Cagliari – Brescia 6 – 0
16.04.2016 15:00 Bari – Como 3 – 0
16.04.2016 15:00 Novara – Livorno 2 – 1
16.04.2016 15:05 Trapani – Ascoli Picchio FC 1898 4 – 3

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2016 20:30 Cesena – Crotone 2 – 1
19.04.2016 20:30 Brescia – Entella 2 – 0
19.04.2016 20:30 Ascoli Picchio FC 1898 – Bari 0 – 1
19.04.2016 20:30 Spezia – Pescara 0 – 1
19.04.2016 20:30 Modena – Perugia 3 – 0
19.04.2016 20:30 Livorno – Latina 1 – 0
19.04.2016 20:30 Salernitana – Vicenza 0 – 0
19.04.2016 20:30 Avellino – Trapani 1 – 3
19.04.2016 20:30 Como – Cagliari 1 – 1
19.04.2016 20:30 Virtus Lanciano – Novara 2 – 1
19.04.2016 20:35 Ternana – Pro Vercelli 2 – 2

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2016 15:00 Pescara – Brescia 2 – 1
23.04.2016 15:00 Trapani – Cesena 2 – 1
23.04.2016 15:00 Pro Vercelli – Avellino 1 – 1
23.04.2016 15:00 Cagliari – Virtus Lanciano 1 – 1
23.04.2016 15:00 Ternana – Ascoli Picchio FC 1898 1 – 3
23.04.2016 15:00 Bari – Modena 1 – 1
23.04.2016 15:00 Crotone – Como 2 – 0
23.04.2016 18:00 Vicenza – Spezia 0 – 3
24.04.2016 15:00 Salernitana – Livorno 3 – 1
24.04.2016 17:30 Latina – Entella 0 – 1
25.04.2016 20:30 Novara – Perugia 2 – 2

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2016 20:30 Modena – Crotone 1 – 1
30.04.2016 15:00 Cagliari – Livorno 2 – 2
30.04.2016 15:00 Virtus Lanciano – Avellino 1 – 2
30.04.2016 15:00 Latina – Spezia 0 – 0
30.04.2016 15:00 Perugia – Bari 0 – 0
30.04.2016 15:00 Entella – Pescara 0 – 0
30.04.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Salernitana 2 – 2
30.04.2016 15:00 Trapani – Novara 0 – 0
30.04.2016 15:00 Brescia – Vicenza 0 – 1
01.05.2016 17:30 Como – Ternana 1 – 2
02.05.2016 20:30 Cesena – Pro Vercelli 2 – 1

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2016 20:30 Bari – Cagliari 0 – 3
07.05.2016 15:00 Livorno – Perugia 1 – 1
07.05.2016 15:00 Vicenza – Entella 2 – 1
07.05.2016 15:00 Novara – Ascoli Picchio FC 1898 2 – 0
07.05.2016 15:00 Pro Vercelli – Trapani 1 – 1
07.05.2016 15:00 Crotone – Latina 1 – 1
07.05.2016 15:00 Salernitana – Modena 0 – 0
07.05.2016 15:00 Ternana – Cesena 1 – 1
07.05.2016 15:00 Avellino – Como 1 – 1
08.05.2016 17:30 Pescara – Virtus Lanciano 4 – 0
09.05.2016 20:30 Spezia – Brescia 2 – 1

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2016 20:35 Perugia – Pro Vercelli 1 – 2
14.05.2016 15:00 Entella – Avellino 4 – 0
14.05.2016 15:00 Brescia – Bari 2 – 3
14.05.2016 15:00 Cagliari – Salernitana 3 – 0
14.05.2016 15:00 Trapani – Crotone 3 – 0
14.05.2016 15:00 Modena – Pescara 2 – 5
14.05.2016 15:00 Cesena – Novara 1 – 0
14.05.2016 15:00 Latina – Vicenza 2 – 1
14.05.2016 15:00 Virtus Lanciano – Ternana 1 – 1
14.05.2016 15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Livorno 1 – 3
15.05.2016 17:30 Como – Spezia 4 – 0

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2016 20:35 Crotone – Entella 1 – 0
20.05.2016 20:35 Spezia – Ascoli Picchio FC 1898 0 – 0
20.05.2016 20:35 Avellino – Cesena 1 – 2
20.05.2016 20:35 Vicenza – Perugia 0 – 0
20.05.2016 20:35 Ternana – Brescia 3 – 2
20.05.2016 20:35 Salernitana – Como 1 – 0
20.05.2016 20:35 Pro Vercelli – Cagliari 1 – 2
20.05.2016 20:35 Pescara – Latina 1 – 1
20.05.2016 20:35 Novara – Modena 4 – 0
20.05.2016 20:35 Bari – Trapani 1 – 2
20.05.2016 20:35 Livorno – Virtus Lanciano 2 – 2
Advertisement

Seneste kampe

Spezia
Ascoli Picchio FC 1898
0 – 0
20. maj 20:35
Færdig
Pescara
Latina
1 – 1
20. maj 20:35
Færdig
Vicenza
Perugia
0 – 0
20. maj 20:35
Færdig
Avellino
Cesena
1 – 2
20. maj 20:35
Færdig
Bari
Trapani
1 – 2
20. maj 20:35
Færdig
Livorno
Virtus Lanciano
2 – 2
20. maj 20:35
Færdig
Novara
Modena
4 – 0
20. maj 20:35
Færdig
Salernitana
Como
1 – 0
20. maj 20:35
Færdig
Pro Vercelli
Cagliari
1 – 2
20. maj 20:35
Færdig
Ternana
Brescia
3 – 2
20. maj 20:35
Færdig
Crotone
Entella
1 – 0
20. maj 20:35
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Italien