LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/3-2017 10:58
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Vissel Kobe 4 4 0 0 6 - 1 12
2. FC Tokyo 4 3 0 1 6 - 3 9
3. Kashima Antlers 4 3 0 1 5 - 3 9
4. Vegalta Sendai 4 3 0 1 3 - 2 9
5. Gamba Osaka 4 2 2 0 8 - 3 8
6. Urawa Red Diamonds 4 2 1 1 10 - 6 7
7. Yokohama F.Marinos 4 2 1 1 7 - 4 7
8. Kawasaki Frontale 4 2 1 1 5 - 5 7
9. Shimizu S-Pulse 4 2 0 2 5 - 4 6
10. Cerezo Osaka 4 1 2 1 3 - 4 5
11. Jubilo Iwata 4 1 1 2 2 - 3 4
12. Sagan Tosu 4 1 1 2 3 - 5 4
13. Consadole Sapporo 4 1 1 2 3 - 6 4
14. Ventforet Kofu 4 1 1 2 3 - 6 4
15. Kashiwa Reysol 4 1 0 3 5 - 7 3
16. Albirex Niigata 4 0 2 2 3 - 6 2
17. Sanfrecce Hiroshima 4 0 1 3 2 - 5 1
18. Omiya Ardija 4 0 0 4 1 - 7 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 5,61 80 2,22 16 (44,4 %) 7 (19,4 %) 13 (36,1 %)
Opdateret:
19/3-2017 10:58
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Vissel Kobe 2 2 0 0 3 - 1 6
2. FC Tokyo 2 2 0 0 5 - 0 6
3. Kashima Antlers 2 1 0 1 1 - 1 3
4. Vegalta Sendai 2 1 0 1 1 - 2 3
5. Gamba Osaka 3 1 2 0 5 - 2 5
6. Urawa Red Diamonds 2 2 0 0 7 - 2 6
7. Yokohama F.Marinos 3 2 1 0 7 - 3 7
8. Kawasaki Frontale 2 1 1 0 3 - 2 4
9. Shimizu S-Pulse 2 0 0 2 2 - 4 0
10. Cerezo Osaka 2 1 1 0 1 - 0 4
11. Jubilo Iwata 1 0 0 1 0 - 1 0
12. Sagan Tosu 2 1 0 1 2 - 3 3
13. Consadole Sapporo 2 1 1 0 3 - 2 4
14. Ventforet Kofu 2 1 0 1 1 - 1 3
15. Kashiwa Reysol 2 0 0 2 1 - 4 0
16. Albirex Niigata 1 0 0 1 0 - 2 0
17. Sanfrecce Hiroshima 2 0 1 1 1 - 2 1
18. Omiya Ardija 2 0 0 2 1 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 5,61 80 2,22 16 (44,4 %) 7 (19,4 %) 13 (36,1 %)
Opdateret:
19/3-2017 10:58
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Vissel Kobe 2 2 0 0 3 - 0 6
2. FC Tokyo 2 1 0 1 1 - 3 3
3. Kashima Antlers 2 2 0 0 4 - 2 6
4. Vegalta Sendai 2 2 0 0 2 - 0 6
5. Gamba Osaka 1 1 0 0 3 - 1 3
6. Urawa Red Diamonds 2 0 1 1 3 - 4 1
7. Yokohama F.Marinos 1 0 0 1 0 - 1 0
8. Kawasaki Frontale 2 1 0 1 2 - 3 3
9. Shimizu S-Pulse 2 2 0 0 3 - 0 6
10. Cerezo Osaka 2 0 1 1 2 - 4 1
11. Jubilo Iwata 3 1 1 1 2 - 2 4
12. Sagan Tosu 2 0 1 1 1 - 2 1
13. Consadole Sapporo 2 0 0 2 0 - 4 0
14. Ventforet Kofu 2 0 1 1 2 - 5 1
15. Kashiwa Reysol 2 1 0 1 4 - 3 3
16. Albirex Niigata 3 0 2 1 3 - 4 2
17. Sanfrecce Hiroshima 2 0 0 2 1 - 3 0
18. Omiya Ardija 2 0 0 2 0 - 3 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 5,61 80 2,22 16 (44,4 %) 7 (19,4 %) 13 (36,1 %)
Opdateret:
19/3-2017 10:58
Japan
J. League (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Vissel Kobe 3 0 1,50 0,25
2. FC Tokyo 3 1 1,50 0,75
3. Kashima Antlers 2 1 1,25 0,75
4. Vegalta Sendai 3 1 0,75 0,50
5. Gamba Osaka 1 0 2,00 0,75
6. Urawa Red Diamonds 0 0 2,50 1,50
7. Yokohama F.Marinos 1 1 1,75 1,00
8. Kawasaki Frontale 1 1 1,25 1,25
9. Shimizu S-Pulse 2 1 1,25 1,00
10. Cerezo Osaka 2 1 0,75 1,00
11. Jubilo Iwata 1 3 0,50 0,75
12. Sagan Tosu 1 1 0,75 1,25
13. Consadole Sapporo 0 2 0,75 1,50
14. Ventforet Kofu 1 1 0,75 1,50
15. Kashiwa Reysol 0 1 1,25 1,75
16. Albirex Niigata 0 1 0,75 1,50
17. Sanfrecce Hiroshima 0 2 0,50 1,25
18. Omiya Ardija 0 3 0,25 1,75
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
36 5,61 80 2,22 16 (44,4 %) 7 (19,4 %) 13 (36,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 10:58
Japan
J. League (34 runder)
Mål    Spiller Klub
5    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
2    Tatsuya Tanaka Albirex Niigata
2    Matej Jonjic Cerezo Osaka
2    Ken Tokura Consadole Sapporo
2    Yasuyuki Konno Gamba Osaka
2    Shun Nagasawa Gamba Osaka
2    Ademilson Gamba Osaka
2    Yuma Suzuki Kashima Antlers
2    Kosuke Taketomi Kashiwa Reysol
2    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
2    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
2    Riki Harakawa Sagan Tosu
2    Tae-Se Jong Shimizu S-Pulse
2    Shinzo Koroki Urawa Red Diamonds
2    Yuki Muto Urawa Red Diamonds
2    Hiroaki Okuno Vegalta Sendai
2    Kotaro Omori Vissel Kobe
2    David Babunski Yokohama F.Marinos
2    Hugo Vieira Yokohama F.Marinos
1    Roni Albirex Niigata
1    Kazuya Yamamura Cerezo Osaka
1    Yoshito Okubo FC Tokyo
1    Masato Morishige FC Tokyo
1    Shoya Nakajima FC Tokyo
1    Peter Utaka FC Tokyo
1    Shu Kurata Gamba Osaka
1    Shunsuke Nakamura Jubilo Iwata
1    Kengo Kawamata Jubilo Iwata
1    Mu Kanazaki Kashima Antlers
1    Naomichi Ueda Kashima Antlers
1    Leo Silva Kashima Antlers
1    Yusuke Kobayashi Kashiwa Reysol
1    Cristiano Kashiwa Reysol
1    Diego Oliveira Kashiwa Reysol
1    Shogo Taniguchi Kawasaki Frontale
1    Shintaro Shimizu Omiya Ardija
1    Yoshiki Takahashi Sagan Tosu
1    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
1    Masato Kudo Sanfrecce Hiroshima
1    Ko Matsubara Shimizu S-Pulse
1    Ryohei Shirasaki Shimizu S-Pulse
1    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
1    Tadanari Lee Urawa Red Diamonds
1    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
1    Dudu Ventforet Kofu
1    Wilson Ventforet Kofu
1    Masaru Matsuhashi Ventforet Kofu
1    Naoyuki Fujita Vissel Kobe
1    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
1    Hideto Takahashi Vissel Kobe
1    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Naoki Maeda Yokohama F.Marinos
1    Cayman Togashi Yokohama F.Marinos
1    Quenten Martinus Yokohama F.Marinos
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 10:58
Japan
J. League (34 runder)
Assists    Spiller Klub
4    Manabu Saito Yokohama F.Marinos
3    Cristiano Kashiwa Reysol
2    Souza Cerezo Osaka
2    Yasuhito Endo Gamba Osaka
2    Yasushi Endo Kashima Antlers
2    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
2    Takahiro Sekine Urawa Red Diamonds
2    Jun Amano Yokohama F.Marinos
1    Ryohei Yamazaki Albirex Niigata
1    Yasuki Kimoto Cerezo Osaka
1    Yoshihiro Uchimura Consadole Sapporo
1    Shingo Hyodo Consadole Sapporo
1    Keigo Higashi FC Tokyo
1    Kosuke Ota FC Tokyo
1    Peter Utaka FC Tokyo
1    Yoshito Okubo FC Tokyo
1    Jae-Seok Oh Gamba Osaka
1    Hiroki Fujiharu Gamba Osaka
1    Ryo Hatsuse Gamba Osaka
1    Ryota Nagaki Kashima Antlers
1    Mu Kanazaki Kashima Antlers
1    Yukitoshi Ito Kashima Antlers
1    Hiroyuki Abe Kawasaki Frontale
1    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
1    Shigeru Yokotani Omiya Ardija
1    Felipe Sanfrecce Hiroshima
1    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
1    Takuma Edamura Shimizu S-Pulse
1    Koya Kitagawa Shimizu S-Pulse
1    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
1    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
1    Yosuke Kashiwagi Urawa Red Diamonds
1    Takuya Aoki Urawa Red Diamonds
1    Wataru Endo Urawa Red Diamonds
1    Yoshiaki Komai Urawa Red Diamonds
1    Hirotaka Mita Vegalta Sendai
1    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
1    Wilson Ventforet Kofu
1    Yusuke Tanaka Ventforet Kofu
1    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
1    Yoshiki Matsushita Vissel Kobe
1    Kotaro Omori Vissel Kobe
1    Kazuma Watanabe Vissel Kobe
1    David Babunski Yokohama F.Marinos
Opdateret:
19/3-2017 10:58
Japan
J. League (34 runder)
Klub Fordeling G R T
Yokohama F.Marinos808
Albirex Niigata617
Consadole Sapporo707
Sanfrecce Hiroshima516
Kashima Antlers606
Kawasaki Frontale505
Ventforet Kofu505
Shimizu S-Pulse505
FC Tokyo505
Kashiwa Reysol314
Urawa Red Diamonds404
Omiya Ardija404
Gamba Osaka404
Sagan Tosu303
Vissel Kobe303
Vegalta Sendai202
Jubilo Iwata101
Total76379
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 04:35 Yokohama F.Marinos – Urawa Red Diamonds 3 – 2
25.02.2017 06:05 Vegalta Sendai – Consadole Sapporo 1 – 0
25.02.2017 06:05 Kashima Antlers – FC Tokyo 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sagan Tosu – Kashiwa Reysol 1 – 3
25.02.2017 06:05 Shimizu S-Pulse – Vissel Kobe 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sanfrecce Hiroshima – Albirex Niigata 1 – 1
25.02.2017 07:05 Cerezo Osaka – Jubilo Iwata 0 – 0
25.02.2017 08:05 Omiya Ardija – Kawasaki Frontale 0 – 2
26.02.2017 09:00 Gamba Osaka – Ventforet Kofu 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 06:00 Sanfrecce Hiroshima – Shimizu S-Pulse 0 – 1
04.03.2017 06:00 Ventforet Kofu – Kashima Antlers 0 – 1
04.03.2017 06:00 Urawa Red Diamonds – Cerezo Osaka 3 – 1
04.03.2017 07:05 FC Tokyo – Omiya Ardija 2 – 0
04.03.2017 07:05 Jubilo Iwata – Vegalta Sendai 0 – 1
04.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Albirex Niigata 2 – 1
04.03.2017 11:05 Yokohama F.Marinos – Consadole Sapporo 3 – 0
05.03.2017 07:05 Kashiwa Reysol – Gamba Osaka 1 – 3
05.03.2017 09:05 Kawasaki Frontale – Sagan Tosu 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 11:00 Kawasaki Frontale – Kashiwa Reysol 2 – 1
10.03.2017 11:00 Kashima Antlers – Yokohama F.Marinos 1 – 0
10.03.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Ventforet Kofu 4 – 1
11.03.2017 07:00 Sagan Tosu – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
11.03.2017 07:00 Omiya Ardija – Jubilo Iwata 1 – 2
11.03.2017 07:05 Consadole Sapporo – Cerezo Osaka 1 – 1
11.03.2017 07:30 Albirex Niigata – Shimizu S-Pulse 0 – 2
11.03.2017 08:00 Vegalta Sendai – Vissel Kobe 0 – 2
11.03.2017 11:05 Gamba Osaka – FC Tokyo 3 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Kashima Antlers 2 – 3
18.03.2017 06:00 Yokohama F.Marinos – Albirex Niigata 1 – 1
18.03.2017 06:05 Ventforet Kofu – Omiya Ardija 1 – 0
18.03.2017 06:05 Consadole Sapporo – Sanfrecce Hiroshima 2 – 1
18.03.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Vegalta Sendai 0 – 1
18.03.2017 07:00 Cerezo Osaka – Sagan Tosu 1 – 0
18.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Jubilo Iwata 1 – 0
18.03.2017 11:00 FC Tokyo – Kawasaki Frontale 3 – 0
19.03.2017 09:00 Gamba Osaka – Urawa Red Diamonds 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Kashiwa Reysol
01.04.2017 07:00 Albirex Niigata – Gamba Osaka
01.04.2017 07:00 Vegalta Sendai – Kawasaki Frontale
01.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Shimizu S-Pulse
01.04.2017 08:00 Cerezo Osaka – Yokohama F.Marinos
01.04.2017 09:00 FC Tokyo – Sagan Tosu
01.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Urawa Red Diamonds
01.04.2017 12:00 Omiya Ardija – Kashima Antlers
02.04.2017 10:00 Ventforet Kofu – Consadole Sapporo

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Sanfrecce Hiroshima
07.04.2017 12:30 Urawa Red Diamonds – Vegalta Sendai
08.04.2017 07:00 Kawasaki Frontale – Ventforet Kofu
08.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Cerezo Osaka
08.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Vissel Kobe
08.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Shimizu S-Pulse
08.04.2017 08:00 Sagan Tosu – Albirex Niigata
08.04.2017 12:00 Consadole Sapporo – FC Tokyo
08.04.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Jubilo Iwata

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Omiya Ardija
16.04.2017 06:00 Ventforet Kofu – Albirex Niigata
16.04.2017 06:00 Consadole Sapporo – Kawasaki Frontale
16.04.2017 07:00 FC Tokyo – Urawa Red Diamonds
16.04.2017 07:00 Cerezo Osaka – Gamba Osaka
16.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Sagan Tosu
16.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Kashiwa Reysol
16.04.2017 10:00 Sanfrecce Hiroshima – Yokohama F.Marinos
16.04.2017 12:00 Vegalta Sendai – Kashima Antlers

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Shimizu S-Pulse
21.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Omiya Ardija
22.04.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Vegalta Sendai
22.04.2017 07:00 Ventforet Kofu – Cerezo Osaka
22.04.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Consadole Sapporo
22.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Jubilo Iwata
22.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Yokohama F.Marinos
22.04.2017 09:00 Albirex Niigata – FC Tokyo
22.04.2017 12:00 Sagan Tosu – Vissel Kobe

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Vegalta Sendai
30.04.2017 07:00 Albirex Niigata – Kashiwa Reysol
30.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Consadole Sapporo
30.04.2017 08:00 FC Tokyo – Sanfrecce Hiroshima
30.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Urawa Red Diamonds
30.04.2017 09:00 Kashima Antlers – Sagan Tosu
30.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Ventforet Kofu
30.04.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Gamba Osaka
30.04.2017 12:00 Cerezo Osaka – Kawasaki Frontale

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Kashima Antlers
05.05.2017 07:00 Gamba Osaka – Shimizu S-Pulse
05.05.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Albirex Niigata
06.05.2017 06:00 Consadole Sapporo – Omiya Ardija
06.05.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Cerezo Osaka
06.05.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Vissel Kobe
07.05.2017 07:00 Vegalta Sendai – FC Tokyo
07.05.2017 07:00 Ventforet Kofu – Jubilo Iwata
07.05.2017 10:00 Sagan Tosu – Yokohama F.Marinos

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Sagan Tosu
14.05.2017 07:00 Kashima Antlers – Vissel Kobe
14.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Ventforet Kofu
14.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Urawa Red Diamonds
14.05.2017 08:00 Cerezo Osaka – Sanfrecce Hiroshima
14.05.2017 08:00 Jubilo Iwata – Kawasaki Frontale
14.05.2017 08:00 FC Tokyo – Kashiwa Reysol
14.05.2017 10:00 Omiya Ardija – Vegalta Sendai
14.05.2017 12:00 Consadole Sapporo – Gamba Osaka

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 12:00 Kashima Antlers – Kawasaki Frontale
20.05.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Shimizu S-Pulse
20.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Vegalta Sendai
20.05.2017 07:00 Ventforet Kofu – Sanfrecce Hiroshima
20.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Consadole Sapporo
20.05.2017 07:00 Jubilo Iwata – Kashiwa Reysol
20.05.2017 09:00 Omiya Ardija – Cerezo Osaka
20.05.2017 12:00 Gamba Osaka – Sagan Tosu
20.05.2017 12:00 Vissel Kobe – FC Tokyo

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Yokohama F.Marinos
27.05.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Jubilo Iwata
27.05.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Omiya Ardija
27.05.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Urawa Red Diamonds
27.05.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashima Antlers
27.05.2017 12:00 Sagan Tosu – Consadole Sapporo
28.05.2017 06:00 Vegalta Sendai – Albirex Niigata
28.05.2017 09:00 FC Tokyo – Ventforet Kofu
28.05.2017 10:00 Vissel Kobe – Cerezo Osaka

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 06:00 Consadole Sapporo – Vissel Kobe
04.06.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – FC Tokyo
04.06.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Kashima Antlers
04.06.2017 08:00 Vegalta Sendai – Ventforet Kofu
04.06.2017 08:00 Jubilo Iwata – Gamba Osaka
04.06.2017 08:00 Cerezo Osaka – Albirex Niigata
04.06.2017 09:00 Omiya Ardija – Sagan Tosu
04.06.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Kawasaki Frontale
04.06.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Urawa Red Diamonds

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 11:30 Kashima Antlers – Consadole Sapporo
17.06.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Sanfrecce Hiroshima
17.06.2017 12:00 Ventforet Kofu – Kashiwa Reysol
17.06.2017 12:00 Albirex Niigata – Omiya Ardija
17.06.2017 12:00 Cerezo Osaka – Shimizu S-Pulse
17.06.2017 12:00 Vissel Kobe – Gamba Osaka
17.06.2017 12:00 Sagan Tosu – Vegalta Sendai
18.06.2017 11:00 FC Tokyo – Yokohama F.Marinos
18.06.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Jubilo Iwata

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 11:00 Vegalta Sendai – Cerezo Osaka
25.06.2017 11:00 Yokohama F.Marinos – Vissel Kobe
25.06.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Ventforet Kofu
25.06.2017 11:00 Jubilo Iwata – FC Tokyo
25.06.2017 11:30 Kashima Antlers – Albirex Niigata
25.06.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Omiya Ardija
25.06.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Consadole Sapporo
25.06.2017 12:00 Gamba Osaka – Kawasaki Frontale
25.06.2017 12:00 Sagan Tosu – Urawa Red Diamonds

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 07:00 Consadole Sapporo – Shimizu S-Pulse
01.07.2017 12:00 Vegalta Sendai – Gamba Osaka
01.07.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Sanfrecce Hiroshima
01.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Yokohama F.Marinos
01.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Vissel Kobe
01.07.2017 12:00 Albirex Niigata – Jubilo Iwata
02.07.2017 11:00 Ventforet Kofu – Sagan Tosu
02.07.2017 11:30 Kashiwa Reysol – Kashima Antlers
02.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – FC Tokyo

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Gamba Osaka
08.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Consadole Sapporo
08.07.2017 12:00 Sagan Tosu – Kawasaki Frontale
08.07.2017 12:00 Vissel Kobe – Vegalta Sendai
08.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – Kashiwa Reysol
08.07.2017 12:00 Jubilo Iwata – Ventforet Kofu
08.07.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sanfrecce Hiroshima
08.07.2017 12:00 FC Tokyo – Kashima Antlers
09.07.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Albirex Niigata

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – Urawa Red Diamonds

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 07:00 Consadole Sapporo – Urawa Red Diamonds
29.07.2017 11:30 Kashima Antlers – Ventforet Kofu
29.07.2017 12:00 Vissel Kobe – Omiya Ardija
29.07.2017 12:00 Gamba Osaka – Cerezo Osaka
29.07.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Shimizu S-Pulse
29.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Jubilo Iwata
30.07.2017 11:30 Vegalta Sendai – Kashiwa Reysol
30.07.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Sagan Tosu
30.07.2017 12:00 FC Tokyo – Albirex Niigata

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 11:00 Ventforet Kofu – Gamba Osaka
05.08.2017 11:30 Kashima Antlers – Vegalta Sendai
05.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Shimizu S-Pulse
05.08.2017 12:00 Cerezo Osaka – Consadole Sapporo
05.08.2017 12:00 Jubilo Iwata – Sanfrecce Hiroshima
05.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Yokohama F.Marinos
05.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – FC Tokyo
05.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Vissel Kobe
05.08.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Omiya Ardija

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Gamba Osaka
09.08.2017 12:00 Vissel Kobe – Kashima Antlers
09.08.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Cerezo Osaka
09.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Kawasaki Frontale
09.08.2017 12:00 Ventforet Kofu – Urawa Red Diamonds
09.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Sagan Tosu
09.08.2017 12:00 Omiya Ardija – FC Tokyo
09.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Jubilo Iwata
09.08.2017 12:00 Consadole Sapporo – Yokohama F.Marinos

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 06:00 Consadole Sapporo – Ventforet Kofu
13.08.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Kashiwa Reysol
13.08.2017 11:30 Gamba Osaka – Jubilo Iwata
13.08.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sagan Tosu
13.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Kashima Antlers
13.08.2017 12:00 FC Tokyo – Vissel Kobe
13.08.2017 12:00 Omiya Ardija – Albirex Niigata
13.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Sanfrecce Hiroshima

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Omiya Ardija
20.08.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Ventforet Kofu
20.08.2017 12:00 Vissel Kobe – Yokohama F.Marinos
20.08.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashiwa Reysol
20.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Vegalta Sendai
20.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Consadole Sapporo
20.08.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – FC Tokyo
20.08.2017 12:00 Kashima Antlers – Shimizu S-Pulse
20.08.2017 12:00 Jubilo Iwata – Cerezo Osaka

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Albirex Niigata
26.08.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Urawa Red Diamonds
26.08.2017 08:00 Jubilo Iwata – Vissel Kobe
26.08.2017 08:00 Cerezo Osaka – Kashima Antlers
26.08.2017 08:00 Sagan Tosu – Gamba Osaka
26.08.2017 08:00 Yokohama F.Marinos – FC Tokyo
26.08.2017 08:00 Omiya Ardija – Sanfrecce Hiroshima
26.08.2017 08:00 Consadole Sapporo – Vegalta Sendai
26.08.2017 08:00 Ventforet Kofu – Kawasaki Frontale

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Vissel Kobe
02.09.2017 12:00 Consadole Sapporo – Jubilo Iwata
02.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Sanfrecce Hiroshima
02.09.2017 12:00 Vegalta Sendai – Sagan Tosu
02.09.2017 12:00 Kashima Antlers – Omiya Ardija
02.09.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Kashiwa Reysol
02.09.2017 12:00 FC Tokyo – Cerezo Osaka
02.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Yokohama F.Marinos
02.09.2017 12:00 Ventforet Kofu – Shimizu S-Pulse

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 12:00 Sagan Tosu – Ventforet Kofu
09.09.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Cerezo Osaka
09.09.2017 12:00 Vissel Kobe – Consadole Sapporo
09.09.2017 12:00 Jubilo Iwata – Urawa Red Diamonds
09.09.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Kawasaki Frontale
09.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Kashima Antlers
09.09.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashiwa Reysol
09.09.2017 12:00 FC Tokyo – Vegalta Sendai
09.09.2017 12:00 Omiya Ardija – Gamba Osaka

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Sagan Tosu
23.09.2017 08:00 Kashiwa Reysol – FC Tokyo
23.09.2017 08:00 Ventforet Kofu – Yokohama F.Marinos
23.09.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Sanfrecce Hiroshima
23.09.2017 08:00 Jubilo Iwata – Omiya Ardija
23.09.2017 08:00 Cerezo Osaka – Vegalta Sendai
23.09.2017 08:00 Vissel Kobe – Kawasaki Frontale
23.09.2017 08:00 Consadole Sapporo – Albirex Niigata
23.09.2017 08:00 Kashima Antlers – Gamba Osaka

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 12:00 Vegalta Sendai – Urawa Red Diamonds
30.09.2017 12:00 Sagan Tosu – Kashima Antlers
30.09.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Ventforet Kofu
30.09.2017 12:00 FC Tokyo – Jubilo Iwata
30.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Cerezo Osaka
30.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Vissel Kobe
30.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Yokohama F.Marinos
30.09.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Consadole Sapporo
30.09.2017 12:00 Omiya Ardija – Shimizu S-Pulse

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 12:00 Sagan Tosu – Cerezo Osaka
07.10.2017 12:00 Consadole Sapporo – Kashiwa Reysol
07.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Vissel Kobe
07.10.2017 12:00 Kashima Antlers – Sanfrecce Hiroshima
07.10.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Vegalta Sendai
07.10.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Omiya Ardija
07.10.2017 12:00 Ventforet Kofu – FC Tokyo
07.10.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Jubilo Iwata
07.10.2017 12:00 Gamba Osaka – Albirex Niigata

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 12:00 FC Tokyo – Consadole Sapporo
14.10.2017 12:00 Vegalta Sendai – Shimizu S-Pulse
14.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Gamba Osaka
14.10.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Kawasaki Frontale
14.10.2017 12:00 Vissel Kobe – Sagan Tosu
14.10.2017 12:00 Cerezo Osaka – Ventforet Kofu
14.10.2017 12:00 Jubilo Iwata – Albirex Niigata
14.10.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashima Antlers
14.10.2017 12:00 Omiya Ardija – Kashiwa Reysol

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 08:00 Gamba Osaka – Vegalta Sendai
29.10.2017 08:00 Sanfrecce Hiroshima – Urawa Red Diamonds
29.10.2017 08:00 Cerezo Osaka – Omiya Ardija
29.10.2017 08:00 Consadole Sapporo – Kashima Antlers
29.10.2017 08:00 Jubilo Iwata – Yokohama F.Marinos
29.10.2017 08:00 Albirex Niigata – Sagan Tosu
29.10.2017 08:00 Ventforet Kofu – Vissel Kobe
29.10.2017 08:00 FC Tokyo – Shimizu S-Pulse
29.10.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Kawasaki Frontale

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 08:00 Vissel Kobe – Sanfrecce Hiroshima
18.11.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Consadole Sapporo
18.11.2017 08:00 Albirex Niigata – Ventforet Kofu
18.11.2017 08:00 Yokohama F.Marinos – Cerezo Osaka
18.11.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Gamba Osaka
18.11.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Jubilo Iwata
18.11.2017 08:00 Kashima Antlers – Urawa Red Diamonds
18.11.2017 08:00 Vegalta Sendai – Omiya Ardija
18.11.2017 08:00 Sagan Tosu – FC Tokyo

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 08:00 Vegalta Sendai – Yokohama F.Marinos
26.11.2017 08:00 Kashima Antlers – Kashiwa Reysol
26.11.2017 08:00 Sagan Tosu – Jubilo Iwata
26.11.2017 08:00 Sanfrecce Hiroshima – FC Tokyo
26.11.2017 08:00 Cerezo Osaka – Vissel Kobe
26.11.2017 08:00 Gamba Osaka – Consadole Sapporo
26.11.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Albirex Niigata
26.11.2017 08:00 Omiya Ardija – Ventforet Kofu
26.11.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Kawasaki Frontale

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 08:00 Jubilo Iwata – Kashima Antlers
02.12.2017 08:00 Albirex Niigata – Cerezo Osaka
02.12.2017 08:00 Ventforet Kofu – Vegalta Sendai
02.12.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Omiya Ardija
02.12.2017 08:00 FC Tokyo – Gamba Osaka
02.12.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Sanfrecce Hiroshima
02.12.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Yokohama F.Marinos
02.12.2017 08:00 Consadole Sapporo – Sagan Tosu
02.12.2017 08:00 Vissel Kobe – Shimizu S-Pulse
Advertisement

Seneste kampe

Gamba Osaka
Urawa Red Diamonds
1 – 1
19. marts 09:00
Færdig
FC Tokyo
Kawasaki Frontale
3 – 0
18. marts 11:00
Færdig
Vissel Kobe
Jubilo Iwata
1 – 0
18. marts 08:00
Færdig
Cerezo Osaka
Sagan Tosu
1 – 0
18. marts 07:00
Færdig
Kashiwa Reysol
Vegalta Sendai
0 – 1
18. marts 07:00
Færdig
Consadole Sapporo
Sanfrecce Hiroshima
2 – 1
18. marts 06:05
Færdig
Ventforet Kofu
Omiya Ardija
1 – 0
18. marts 06:05
Færdig
Yokohama F.Marinos
Albirex Niigata
1 – 1
18. marts 06:00
Færdig
Shimizu S-Pulse
Kashima Antlers
2 – 3
18. marts 06:00
Færdig

Kommende kampe

Vegalta Sendai
Kawasaki Frontale
vs
1. april 07:00
Ikke startet
Albirex Niigata
Gamba Osaka
vs
1. april 07:00
Ikke startet
Sanfrecce Hiroshima
Kashiwa Reysol
vs
1. april 07:00
Ikke startet
Jubilo Iwata
Shimizu S-Pulse
vs
1. april 08:00
Ikke startet
Cerezo Osaka
Yokohama F.Marinos
vs
1. april 08:00
Ikke startet
FC Tokyo
Sagan Tosu
vs
1. april 09:00
Ikke startet
Vissel Kobe
Urawa Red Diamonds
vs
1. april 09:00
Ikke startet
Omiya Ardija
Kashima Antlers
vs
1. april 12:00
Ikke startet
Ventforet Kofu
Consadole Sapporo
vs
2. april 10:00
Ikke startet

Turneringer i Japan