LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
13/8-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kashima Antlers 22 15 1 6 36 - 23 46
2. Cerezo Osaka 22 13 5 4 45 - 25 44
3. Yokohama F.Marinos 22 13 4 5 30 - 17 43
4. Kawasaki Frontale 22 12 6 4 41 - 24 42
5. Kashiwa Reysol 22 13 3 6 35 - 22 42
6. Jubilo Iwata 22 11 5 6 34 - 20 38
7. Gamba Osaka 22 10 6 6 36 - 24 36
8. Urawa Red Diamonds 22 10 3 9 48 - 38 33
9. FC Tokyo 22 9 6 7 29 - 24 33
10. Sagan Tosu 22 8 7 7 24 - 24 31
11. Vissel Kobe 22 9 2 11 25 - 29 29
12. Vegalta Sendai 22 7 5 10 24 - 38 26
13. Shimizu S-Pulse 22 6 7 9 28 - 35 25
14. Ventforet Kofu 22 4 8 10 12 - 24 20
15. Consadole Sapporo 22 5 5 12 20 - 34 20
16. Omiya Ardija 22 5 4 13 21 - 39 19
17. Sanfrecce Hiroshima 22 3 6 13 21 - 37 15
18. Albirex Niigata 22 2 3 17 13 - 45 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 30,61 522 2,64 83 (41,9 %) 43 (21,7 %) 72 (36,4 %)
Opdateret:
13/8-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kashima Antlers 11 6 0 5 14 - 11 18
2. Cerezo Osaka 12 9 3 0 29 - 10 30
3. Yokohama F.Marinos 12 7 4 1 19 - 9 25
4. Kawasaki Frontale 11 6 4 1 25 - 13 22
5. Kashiwa Reysol 11 6 1 4 16 - 13 19
6. Jubilo Iwata 10 5 1 4 15 - 12 16
7. Gamba Osaka 11 4 4 3 19 - 9 16
8. Urawa Red Diamonds 10 6 2 2 30 - 18 20
9. FC Tokyo 11 4 4 3 15 - 11 16
10. Sagan Tosu 10 7 1 2 15 - 9 22
11. Vissel Kobe 11 4 1 6 14 - 14 13
12. Vegalta Sendai 12 4 2 6 13 - 19 14
13. Shimizu S-Pulse 11 3 2 6 12 - 20 11
14. Ventforet Kofu 11 3 4 4 6 - 7 13
15. Consadole Sapporo 11 5 3 3 12 - 11 18
16. Omiya Ardija 12 3 2 7 10 - 18 11
17. Sanfrecce Hiroshima 11 0 5 6 8 - 18 5
18. Albirex Niigata 10 1 0 9 5 - 23 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 30,61 522 2,64 83 (41,9 %) 43 (21,7 %) 72 (36,4 %)
Opdateret:
13/8-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kashima Antlers 11 9 1 1 22 - 12 28
2. Cerezo Osaka 10 4 2 4 16 - 15 14
3. Yokohama F.Marinos 10 6 0 4 11 - 8 18
4. Kawasaki Frontale 11 6 2 3 16 - 11 20
5. Kashiwa Reysol 11 7 2 2 19 - 9 23
6. Jubilo Iwata 12 6 4 2 19 - 8 22
7. Gamba Osaka 11 6 2 3 17 - 15 20
8. Urawa Red Diamonds 12 4 1 7 18 - 20 13
9. FC Tokyo 11 5 2 4 14 - 13 17
10. Sagan Tosu 12 1 6 5 9 - 15 9
11. Vissel Kobe 11 5 1 5 11 - 15 16
12. Vegalta Sendai 10 3 3 4 11 - 19 12
13. Shimizu S-Pulse 11 3 5 3 16 - 15 14
14. Ventforet Kofu 11 1 4 6 6 - 17 7
15. Consadole Sapporo 11 0 2 9 8 - 23 2
16. Omiya Ardija 10 2 2 6 11 - 21 8
17. Sanfrecce Hiroshima 11 3 1 7 13 - 19 10
18. Albirex Niigata 12 1 3 8 8 - 22 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 30,61 522 2,64 83 (41,9 %) 43 (21,7 %) 72 (36,4 %)
Opdateret:
13/8-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Kashima Antlers 9 4 1,64 1,05
2. Cerezo Osaka 7 2 2,05 1,14
3. Yokohama F.Marinos 9 5 1,36 0,77
4. Kawasaki Frontale 8 3 1,86 1,09
5. Kashiwa Reysol 8 4 1,59 1,00
6. Jubilo Iwata 10 8 1,55 0,91
7. Gamba Osaka 6 6 1,64 1,09
8. Urawa Red Diamonds 3 4 2,18 1,73
9. FC Tokyo 8 4 1,32 1,09
10. Sagan Tosu 8 5 1,09 1,09
11. Vissel Kobe 5 6 1,14 1,32
12. Vegalta Sendai 7 7 1,09 1,73
13. Shimizu S-Pulse 5 4 1,27 1,59
14. Ventforet Kofu 7 11 0,55 1,09
15. Consadole Sapporo 3 8 0,91 1,55
16. Omiya Ardija 3 8 0,95 1,77
17. Sanfrecce Hiroshima 2 10 0,95 1,68
18. Albirex Niigata 2 11 0,59 2,05
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
198 30,61 522 2,64 83 (41,9 %) 43 (21,7 %) 72 (36,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
Mål    Spiller Klub
13    Kenyu Sugimoto Cerezo Osaka
13    Shinzo Koroki Urawa Red Diamonds
10    Cristiano Kashiwa Reysol
10    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
9    Hiroyuki Abe Kawasaki Frontale
9    Anderson Lopes Sanfrecce Hiroshima
8    Kazuya Yamamura Cerezo Osaka
8    Kengo Kawamata Jubilo Iwata
8    Mu Kanazaki Kashima Antlers
8    Tae-Se Jong Shimizu S-Pulse
8    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
7    Yoshito Okubo FC Tokyo
7    Pedro Junior Kashima Antlers
7    Ataru Esaka Omiya Ardija
7    Crislan Vegalta Sendai
7    Hugo Vieira Yokohama F.Marinos
6    Ken Tokura Consadole Sapporo
6    Peter Utaka FC Tokyo
6    Shu Kurata Gamba Osaka
6    Shun Nagasawa Gamba Osaka
6    Adailton Jubilo Iwata
6    Kosuke Taketomi Kashiwa Reysol
5    Yuma Suzuki Kashima Antlers
5    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
5    Dong-Geon Cho Sagan Tosu
5    Riki Harakawa Sagan Tosu
5    Yosuke Kashiwagi Urawa Red Diamonds
5    Yuki Muto Urawa Red Diamonds
5    Quenten Martinus Yokohama F.Marinos
4    Matej Jonjic Cerezo Osaka
4    Souza Cerezo Osaka
4    Hiroshi Kiyotake Cerezo Osaka
4    Kento Hashimoto FC Tokyo
4    Ademilson Gamba Osaka
4    Hayao Kawabe Jubilo Iwata
4    Kentaro Oi Jubilo Iwata
4    Leandro Kashima Antlers
4    Junya Ito Kashiwa Reysol
4    Diego Oliveira Kashiwa Reysol
4    Tatsuya Hasegawa Kawasaki Frontale
4    Shogo Taniguchi Kawasaki Frontale
4    Yohei Toyoda Sagan Tosu
4    Tiago Alves Shimizu S-Pulse
4    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
4    Kazuma Watanabe Vissel Kobe
3    Roni Albirex Niigata
3    Yoichiro Kakitani Cerezo Osaka
3    Akito Fukumori Consadole Sapporo
3    Ritsu Doan Gamba Osaka
3    Yusuke Ideguchi Gamba Osaka
3    Shunsuke Nakamura Jubilo Iwata
3    Hidekasu Otani Kashiwa Reysol
3    Hiroto Nakagawa Kashiwa Reysol
3    Daichi Kamada Sagan Tosu
3    Masato Kudo Sanfrecce Hiroshima
3    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
3    Ryohei Shirasaki Shimizu S-Pulse
3    Takahiro Sekine Urawa Red Diamonds
3    Yuki Abe Urawa Red Diamonds
3    Tadanari Lee Urawa Red Diamonds
3    Hiroaki Okuno Vegalta Sendai
3    Kotaro Omori Vissel Kobe
3    Jun Amano Yokohama F.Marinos
3    Naoki Maeda Yokohama F.Marinos
2    Tatsuya Tanaka Albirex Niigata
2    Thiago Galhardo Albirex Niigata
2    Ryohei Yamazaki Albirex Niigata
2    Hotaru Yamaguchi Cerezo Osaka
2    Tatsuya Yamashita Cerezo Osaka
2    Yasuki Kimoto Cerezo Osaka
2    Jonathan Reis Consadole Sapporo
2    Jay Bothroyd Consadole Sapporo
2    Julinho Consadole Sapporo
2    Shoya Nakajima FC Tokyo
2    Genta Miura Gamba Osaka
2    Jin Izumisawa Gamba Osaka
2    Yasuyuki Konno Gamba Osaka
2    Nagisa Sakurauchi Jubilo Iwata
2    Fozil Musayev Jubilo Iwata
2    Takuya Matsuura Jubilo Iwata
2    Shoma Doi Kashima Antlers
2    Yasushi Endo Kashima Antlers
2    Kohei Tezuka Kashiwa Reysol
2    Genki Omae Omiya Ardija
2    Mateus Omiya Ardija
2    Yusuke Segawa Omiya Ardija
2    Akito Fukuta Sagan Tosu
2    Yuji Ono Sagan Tosu
2    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
2    Yoshifumi Kashiwa Sanfrecce Hiroshima
2    Kosei Shibasaki Sanfrecce Hiroshima
2    Shoma Kamata Shimizu S-Pulse
2    Koya Kitagawa Shimizu S-Pulse
2    Yu Hasegawa Shimizu S-Pulse
2    Ko Matsubara Shimizu S-Pulse
2    Wataru Endo Urawa Red Diamonds
2    Zlatan Ljubijankic Urawa Red Diamonds
2    Tomoaki Makino Urawa Red Diamonds
2    Yong-Gi Ryang Vegalta Sendai
2    Kazuki Oiwa Vegalta Sendai
2    Takuma Nishimura Vegalta Sendai
2    Yoshihiro Nakano Vegalta Sendai
2    Wilson Ventforet Kofu
2    Yuki Horigome Ventforet Kofu
2    Yuya Nakasaka Vissel Kobe
2    Lukas Podolski Vissel Kobe
2    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
2    Nilton Vissel Kobe
2    Masatoshi Mihara Vissel Kobe
2    David Babunski Yokohama F.Marinos
2    Cayman Togashi Yokohama F.Marinos
2    Takashi Kanai Yokohama F.Marinos
1    Musashi Suzuki Albirex Niigata
1    Kei Koizumi Albirex Niigata
1    Kisho Yano Albirex Niigata
1    Teruki Hara Albirex Niigata
1    Kota Mizunuma Cerezo Osaka
1    Riku Matsuda Cerezo Osaka
1    Yusuke Maruhashi Cerezo Osaka
1    Daiki Suga Consadole Sapporo
1    Tomonobu Yokoyama Consadole Sapporo
1    Shingo Hyodo Consadole Sapporo
1    Hiroki Miyazawa Consadole Sapporo
1    Masato Morishige FC Tokyo
1    Kensuke Nagai FC Tokyo
1    Yojiro Takahagi FC Tokyo
1    Kosuke Ota FC Tokyo
1    Yuichi Maruyama FC Tokyo
1    Keigo Higashi FC Tokyo
1    Ryoichi Maeda FC Tokyo
1    Sotan Tanabe FC Tokyo
1    Ui-Jo Hwang Gamba Osaka
1    Fabio Gamba Osaka
1    Hiroki Fujiharu Gamba Osaka
1    Yasuhito Endo Gamba Osaka
1    Jungo Fujimoto Gamba Osaka
1    Jon-Ya Kim Gamba Osaka
1    Kota Ueda Jubilo Iwata
1    Shun Morishita Jubilo Iwata
1    Shuto Yamamoto Kashima Antlers
1    Atsutaka Nakamura Kashima Antlers
1    Daigo Nishi Kashima Antlers
1    Gen Shoji Kashima Antlers
1    Hiroaki Abe Kashima Antlers
1    Ryota Nagaki Kashima Antlers
1    Leo Silva Kashima Antlers
1    Naomichi Ueda Kashima Antlers
1    Yusuke Kobayashi Kashiwa Reysol
1    Yuki Otsu Kashiwa Reysol
1    Yuta Nakayama Kashiwa Reysol
1    Rhayner Kawasaki Frontale
1    Eduardo Neto Kawasaki Frontale
1    Akihiro Ienaga Kawasaki Frontale
1    Takayuki Morimoto Kawasaki Frontale
1    Kyohei Noborizato Kawasaki Frontale
1    Tatsuki Nara Kawasaki Frontale
1    Elsinho Kawasaki Frontale
1    Kentaro Moriya Kawasaki Frontale
1    Kosuke Kikuchi Omiya Ardija
1    Akimi Barada Omiya Ardija
1    Hiroyuki Komoto Omiya Ardija
1    Daisuke Watabe Omiya Ardija
1    Caue Omiya Ardija
1    Kohei Yamakoshi Omiya Ardija
1    Shintaro Shimizu Omiya Ardija
1    Marcelo Toscano Omiya Ardija
1    Koki Mizuno Sagan Tosu
1    Kyosuke Tagawa Sagan Tosu
1    Yoshiki Takahashi Sagan Tosu
1    Patric Sanfrecce Hiroshima
1    Yusuke Minagawa Sanfrecce Hiroshima
1    Mihael Mikic Sanfrecce Hiroshima
1    Mitchell Duke Shimizu S-Pulse
1    Hiroshi Futami Shimizu S-Pulse
1    Naoki Sugai Vegalta Sendai
1    Hirotaka Mita Vegalta Sendai
1    Shohei Abe Ventforet Kofu
1    Akito Kawamoto Ventforet Kofu
1    Akihiro Hyodo Ventforet Kofu
1    Eder Lima Ventforet Kofu
1    Dudu Ventforet Kofu
1    Shohei Ogura Ventforet Kofu
1    Hiroto Hatao Ventforet Kofu
1    Masaru Matsuhashi Ventforet Kofu
1    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Hideo Tanaka Vissel Kobe
1    Takuya Iwanami Vissel Kobe
1    Seigo Kobayashi Vissel Kobe
1    Hideto Takahashi Vissel Kobe
1    Keijiro Ogawa Vissel Kobe
1    Naoyuki Fujita Vissel Kobe
1    Ryosuke Yamanaka Yokohama F.Marinos
1    Takahiro Ogihara Yokohama F.Marinos
1    Yuji Nakazawa Yokohama F.Marinos
1    Ken Matsubara Yokohama F.Marinos
1    Kosuke Nakamachi Yokohama F.Marinos
Vis hele listen
Opdateret:
13/8-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
Assists    Spiller Klub
9    Cristiano Kashiwa Reysol
9    Manabu Saito Yokohama F.Marinos
8    Yu Kobayashi Kawasaki Frontale
7    Yosuke Kashiwagi Urawa Red Diamonds
6    Kota Mizunuma Cerezo Osaka
6    Kosuke Ota FC Tokyo
6    Yusuke Ideguchi Gamba Osaka
6    Shunsuke Nakamura Jubilo Iwata
6    Kengo Kawamata Jubilo Iwata
6    Kengo Nakamura Kawasaki Frontale
6    Hiroyuki Abe Kawasaki Frontale
6    Takahiro Sekine Urawa Red Diamonds
5    Souza Cerezo Osaka
5    Yusuke Maruhashi Cerezo Osaka
5    Atsutaka Nakamura Kashima Antlers
5    Kosei Shibasaki Sanfrecce Hiroshima
5    Hirotaka Mita Vegalta Sendai
4    Hayao Kawabe Jubilo Iwata
4    Adailton Jubilo Iwata
4    Leandro Kashima Antlers
4    Junya Ito Kashiwa Reysol
4    Shintaro Kurumaya Kawasaki Frontale
4    Tae-Se Jong Shimizu S-Pulse
4    Rafael Silva Urawa Red Diamonds
4    Jun Amano Yokohama F.Marinos
4    Quenten Martinus Yokohama F.Marinos
3    Yoichiro Kakitani Cerezo Osaka
3    Kazuya Yamamura Cerezo Osaka
3    Akito Fukumori Consadole Sapporo
3    Shun Nagasawa Gamba Osaka
3    Yasuhito Endo Gamba Osaka
3    Yasushi Endo Kashima Antlers
3    Mu Kanazaki Kashima Antlers
3    Ryuta Koike Kashiwa Reysol
3    Yutaka Yoshida Sagan Tosu
3    Yoshifumi Kashiwa Sanfrecce Hiroshima
3    Ryohei Shirasaki Shimizu S-Pulse
3    Tiago Alves Shimizu S-Pulse
3    Takuma Edamura Shimizu S-Pulse
3    Yoshiaki Komai Urawa Red Diamonds
3    Shinzo Koroki Urawa Red Diamonds
3    Katsuya Nagato Vegalta Sendai
3    Naoki Ishihara Vegalta Sendai
3    Kazuma Watanabe Vissel Kobe
3    Kotaro Omori Vissel Kobe
3    Yoshiki Matsushita Vissel Kobe
3    Ryosuke Yamanaka Yokohama F.Marinos
2    Ryohei Yamazaki Albirex Niigata
2    Thiago Galhardo Albirex Niigata
2    Seitaro Tomisawa Albirex Niigata
2    Kenyu Sugimoto Cerezo Osaka
2    Hiroshi Kiyotake Cerezo Osaka
2    Takuma Arano Consadole Sapporo
2    Shingo Hyodo Consadole Sapporo
2    Ken Tokura Consadole Sapporo
2    Peter Utaka FC Tokyo
2    Keigo Higashi FC Tokyo
2    Shu Kurata Gamba Osaka
2    Ademilson Gamba Osaka
2    Hiroki Fujiharu Gamba Osaka
2    Jae-Seok Oh Gamba Osaka
2    Jungo Fujimoto Gamba Osaka
2    Kento Misao Kashima Antlers
2    Ryota Nagaki Kashima Antlers
2    Shoma Doi Kashima Antlers
2    Kosuke Taketomi Kashiwa Reysol
2    Kyohei Noborizato Kawasaki Frontale
2    Akimi Barada Omiya Ardija
2    Keisuke Oyama Omiya Ardija
2    Yuzo Iwakami Omiya Ardija
2    Yohei Toyoda Sagan Tosu
2    Riki Harakawa Sagan Tosu
2    Daichi Kamada Sagan Tosu
2    Toshihiro Aoyama Sanfrecce Hiroshima
2    Patric Sanfrecce Hiroshima
2    Ko Matsubara Shimizu S-Pulse
2    Ryo Takeuchi Shimizu S-Pulse
2    Kanu Shimizu S-Pulse
2    Tomoya Ugajin Urawa Red Diamonds
2    Akihiro Hyodo Ventforet Kofu
2    Wilson Ventforet Kofu
2    Yusuke Tanaka Ventforet Kofu
2    Wataru Hashimoto Vissel Kobe
1    Roni Albirex Niigata
1    Masaru Kato Albirex Niigata
1    Yasuki Kimoto Cerezo Osaka
1    Riku Matsuda Cerezo Osaka
1    Matej Jonjic Cerezo Osaka
1    Kunimitsu Sekiguchi Cerezo Osaka
1    Ryota Hayasaka Consadole Sapporo
1    Yoshihiro Uchimura Consadole Sapporo
1    Chanathip Songkrasin Consadole Sapporo
1    Shinji Ono Consadole Sapporo
1    Hidetaka Kanazono Consadole Sapporo
1    Daiki Suga Consadole Sapporo
1    Shoya Nakajima FC Tokyo
1    Sotan Tanabe FC Tokyo
1    Takuma Abe FC Tokyo
1    Takuji Yonemoto FC Tokyo
1    Kensuke Nagai FC Tokyo
1    Yoshito Okubo FC Tokyo
1    Yuichi Maruyama FC Tokyo
1    Sei Muroya FC Tokyo
1    Ryoichi Maeda FC Tokyo
1    Jin Izumisawa Gamba Osaka
1    Genta Miura Gamba Osaka
1    Ryo Hatsuse Gamba Osaka
1    Takuya Matsuura Jubilo Iwata
1    Nagisa Sakurauchi Jubilo Iwata
1    Yukitoshi Ito Kashima Antlers
1    Daigo Nishi Kashima Antlers
1    Yuma Suzuki Kashima Antlers
1    Leo Silva Kashima Antlers
1    Shuto Yamamoto Kashima Antlers
1    Pedro Junior Kashima Antlers
1    Mitsuo Ogasawara Kashima Antlers
1    Ramon Kashiwa Reysol
1    Jiro Kamata Kashiwa Reysol
1    Suk-Young Yun Kashiwa Reysol
1    Hidekasu Otani Kashiwa Reysol
1    Diego Oliveira Kashiwa Reysol
1    Eduardo Neto Kawasaki Frontale
1    Kentaro Moriya Kawasaki Frontale
1    Sung-Ryong Jung Kawasaki Frontale
1    Elsinho Kawasaki Frontale
1    Koji Miyoshi Kawasaki Frontale
1    Marcelo Toscano Omiya Ardija
1    Mateus Omiya Ardija
1    Daisuke Watabe Omiya Ardija
1    Shintaro Shimizu Omiya Ardija
1    Genki Omae Omiya Ardija
1    Shigeru Yokotani Omiya Ardija
1    Ataru Esaka Omiya Ardija
1    Hiroyuki Komoto Omiya Ardija
1    Victor Ibarbo Sagan Tosu
1    Akito Fukuta Sagan Tosu
1    Kyosuke Tagawa Sagan Tosu
1    Takamitsu Tomiyama Sagan Tosu
1    Felipe Sanfrecce Hiroshima
1    Soya Takahashi Sanfrecce Hiroshima
1    Tsukasa Morishima Sanfrecce Hiroshima
1    Anderson Lopes Sanfrecce Hiroshima
1    Hiroki Mizumoto Sanfrecce Hiroshima
1    Tomoya Inukai Shimizu S-Pulse
1    Mitchell Duke Shimizu S-Pulse
1    Koya Kitagawa Shimizu S-Pulse
1    Shota Kaneko Shimizu S-Pulse
1    Daisuke Kikuchi Urawa Red Diamonds
1    Yuki Muto Urawa Red Diamonds
1    Wataru Endo Urawa Red Diamonds
1    Ryota Moriwaki Urawa Red Diamonds
1    Takuya Aoki Urawa Red Diamonds
1    Tomoaki Makino Urawa Red Diamonds
1    Yoshihiro Nakano Vegalta Sendai
1    Tatsuya Masushima Vegalta Sendai
1    Crislan Vegalta Sendai
1    Koji Hachisuka Vegalta Sendai
1    Takuma Nishimura Vegalta Sendai
1    Eder Lima Ventforet Kofu
1    Dudu Ventforet Kofu
1    Naoyuki Fujita Vissel Kobe
1    Wescley Vissel Kobe
1    Masahiko Inoha Vissel Kobe
1    Hideto Takahashi Vissel Kobe
1    Hideo Tanaka Vissel Kobe
1    Junya Tanaka Vissel Kobe
1    Hirofumi Watanabe Vissel Kobe
1    Hugo Vieira Yokohama F.Marinos
1    David Babunski Yokohama F.Marinos
1    Takahiro Ogihara Yokohama F.Marinos
1    Cayman Togashi Yokohama F.Marinos
Opdateret:
13/8-2017 13:56
Japan
J. League (34 runder)
Klub Fordeling G R T
Albirex Niigata35136
Consadole Sapporo33134
Kashiwa Reysol30333
Vissel Kobe29231
Ventforet Kofu28129
Yokohama F.Marinos28028
Kashima Antlers28028
Urawa Red Diamonds25227
Sanfrecce Hiroshima24125
Gamba Osaka25025
Omiya Ardija25025
Kawasaki Frontale24024
FC Tokyo24024
Vegalta Sendai23023
Sagan Tosu23023
Shimizu S-Pulse21021
Jubilo Iwata18220
Cerezo Osaka16016
Total45913472
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Nedrykning
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 04:35 Yokohama F.Marinos – Urawa Red Diamonds 3 – 2
25.02.2017 06:05 Vegalta Sendai – Consadole Sapporo 1 – 0
25.02.2017 06:05 Kashima Antlers – FC Tokyo 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sagan Tosu – Kashiwa Reysol 1 – 3
25.02.2017 06:05 Shimizu S-Pulse – Vissel Kobe 0 – 1
25.02.2017 06:05 Sanfrecce Hiroshima – Albirex Niigata 1 – 1
25.02.2017 07:05 Cerezo Osaka – Jubilo Iwata 0 – 0
25.02.2017 08:05 Omiya Ardija – Kawasaki Frontale 0 – 2
26.02.2017 09:00 Gamba Osaka – Ventforet Kofu 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 06:00 Sanfrecce Hiroshima – Shimizu S-Pulse 0 – 1
04.03.2017 06:00 Ventforet Kofu – Kashima Antlers 0 – 1
04.03.2017 06:00 Urawa Red Diamonds – Cerezo Osaka 3 – 1
04.03.2017 07:05 FC Tokyo – Omiya Ardija 2 – 0
04.03.2017 07:05 Jubilo Iwata – Vegalta Sendai 0 – 1
04.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Albirex Niigata 2 – 1
04.03.2017 11:05 Yokohama F.Marinos – Consadole Sapporo 3 – 0
05.03.2017 07:05 Kashiwa Reysol – Gamba Osaka 1 – 3
05.03.2017 09:05 Kawasaki Frontale – Sagan Tosu 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 11:00 Kawasaki Frontale – Kashiwa Reysol 2 – 1
10.03.2017 11:00 Kashima Antlers – Yokohama F.Marinos 1 – 0
10.03.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Ventforet Kofu 4 – 1
11.03.2017 07:00 Sagan Tosu – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
11.03.2017 07:00 Omiya Ardija – Jubilo Iwata 1 – 2
11.03.2017 07:05 Consadole Sapporo – Cerezo Osaka 1 – 1
11.03.2017 07:30 Albirex Niigata – Shimizu S-Pulse 0 – 2
11.03.2017 08:00 Vegalta Sendai – Vissel Kobe 0 – 2
11.03.2017 11:05 Gamba Osaka – FC Tokyo 3 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Kashima Antlers 2 – 3
18.03.2017 06:00 Yokohama F.Marinos – Albirex Niigata 1 – 1
18.03.2017 06:05 Ventforet Kofu – Omiya Ardija 1 – 0
18.03.2017 06:05 Consadole Sapporo – Sanfrecce Hiroshima 2 – 1
18.03.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Vegalta Sendai 0 – 1
18.03.2017 07:00 Cerezo Osaka – Sagan Tosu 1 – 0
18.03.2017 08:00 Vissel Kobe – Jubilo Iwata 1 – 0
18.03.2017 11:00 FC Tokyo – Kawasaki Frontale 3 – 0
19.03.2017 09:00 Gamba Osaka – Urawa Red Diamonds 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 07:00 Albirex Niigata – Gamba Osaka 2 – 3
01.04.2017 07:00 Vegalta Sendai – Kawasaki Frontale 0 – 2
01.04.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Kashiwa Reysol 0 – 2
01.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Shimizu S-Pulse 3 – 1
01.04.2017 08:00 Cerezo Osaka – Yokohama F.Marinos 2 – 0
01.04.2017 09:00 FC Tokyo – Sagan Tosu 3 – 3
01.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Urawa Red Diamonds 1 – 3
01.04.2017 12:05 Omiya Ardija – Kashima Antlers 0 – 1
02.04.2017 10:05 Ventforet Kofu – Consadole Sapporo 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Sanfrecce Hiroshima 0 – 1
07.04.2017 12:35 Urawa Red Diamonds – Vegalta Sendai 7 – 0
08.04.2017 07:00 Kawasaki Frontale – Ventforet Kofu 1 – 1
08.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Cerezo Osaka 0 – 1
08.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Vissel Kobe 0 – 2
08.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Shimizu S-Pulse 0 – 2
08.04.2017 08:05 Sagan Tosu – Albirex Niigata 3 – 0
08.04.2017 12:05 Consadole Sapporo – FC Tokyo 2 – 1
08.04.2017 12:05 Yokohama F.Marinos – Jubilo Iwata 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Omiya Ardija 1 – 1
16.04.2017 06:05 Ventforet Kofu – Albirex Niigata 0 – 2
16.04.2017 06:05 Consadole Sapporo – Kawasaki Frontale 1 – 1
16.04.2017 07:00 FC Tokyo – Urawa Red Diamonds 0 – 1
16.04.2017 07:00 Cerezo Osaka – Gamba Osaka 2 – 2
16.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Sagan Tosu 2 – 1
16.04.2017 09:00 Vissel Kobe – Kashiwa Reysol 1 – 2
16.04.2017 10:05 Sanfrecce Hiroshima – Yokohama F.Marinos 0 – 1
16.04.2017 12:00 Vegalta Sendai – Kashima Antlers 1 – 4

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Shimizu S-Pulse 2 – 2
21.04.2017 12:00 Gamba Osaka – Omiya Ardija 6 – 0
22.04.2017 07:00 Ventforet Kofu – Cerezo Osaka 1 – 1
22.04.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Consadole Sapporo 3 – 2
22.04.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Vegalta Sendai 3 – 3
22.04.2017 08:00 Kashima Antlers – Jubilo Iwata 0 – 3
22.04.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Yokohama F.Marinos 2 – 0
22.04.2017 09:00 Albirex Niigata – FC Tokyo 0 – 3
22.04.2017 12:05 Sagan Tosu – Vissel Kobe 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Vegalta Sendai 0 – 3
30.04.2017 07:05 Albirex Niigata – Kashiwa Reysol 0 – 1
30.04.2017 08:00 Jubilo Iwata – Consadole Sapporo 2 – 2
30.04.2017 08:00 FC Tokyo – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
30.04.2017 08:00 Omiya Ardija – Urawa Red Diamonds 1 – 0
30.04.2017 09:00 Kashima Antlers – Sagan Tosu 2 – 1
30.04.2017 09:05 Vissel Kobe – Ventforet Kofu 0 – 1
30.04.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Gamba Osaka 0 – 1
30.04.2017 12:05 Cerezo Osaka – Kawasaki Frontale 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 07:00 Urawa Red Diamonds – Kashima Antlers 0 – 1
05.05.2017 07:05 Gamba Osaka – Shimizu S-Pulse 1 – 1
05.05.2017 08:05 Kawasaki Frontale – Albirex Niigata 3 – 0
06.05.2017 06:05 Consadole Sapporo – Omiya Ardija 1 – 0
06.05.2017 07:00 Kashiwa Reysol – Cerezo Osaka 1 – 0
06.05.2017 12:05 Sanfrecce Hiroshima – Vissel Kobe 1 – 1
07.05.2017 07:05 Vegalta Sendai – FC Tokyo 0 – 2
07.05.2017 07:05 Ventforet Kofu – Jubilo Iwata 0 – 0
07.05.2017 10:05 Sagan Tosu – Yokohama F.Marinos 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 06:00 Shimizu S-Pulse – Sagan Tosu 1 – 1
14.05.2017 07:00 Kashima Antlers – Vissel Kobe 1 – 2
14.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Ventforet Kofu 1 – 0
14.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Urawa Red Diamonds 1 – 6
14.05.2017 08:00 Cerezo Osaka – Sanfrecce Hiroshima 5 – 2
14.05.2017 08:00 Jubilo Iwata – Kawasaki Frontale 0 – 2
14.05.2017 08:05 FC Tokyo – Kashiwa Reysol 1 – 2
14.05.2017 10:05 Omiya Ardija – Vegalta Sendai 2 – 1
14.05.2017 12:00 Consadole Sapporo – Gamba Osaka 0 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 12:00 Kashima Antlers – Kawasaki Frontale 0 – 3
20.05.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Vegalta Sendai 1 – 1
20.05.2017 07:00 Ventforet Kofu – Sanfrecce Hiroshima 1 – 2
20.05.2017 07:00 Albirex Niigata – Consadole Sapporo 1 – 0
20.05.2017 07:05 Jubilo Iwata – Kashiwa Reysol 0 – 2
20.05.2017 07:05 Urawa Red Diamonds – Shimizu S-Pulse 3 – 3
20.05.2017 09:00 Omiya Ardija – Cerezo Osaka 0 – 3
20.05.2017 12:00 Gamba Osaka – Sagan Tosu 3 – 0
20.05.2017 12:00 Vissel Kobe – FC Tokyo 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Yokohama F.Marinos 1 – 3
27.05.2017 07:05 Sanfrecce Hiroshima – Jubilo Iwata 0 – 0
27.05.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Omiya Ardija 4 – 2
27.05.2017 12:05 Sagan Tosu – Consadole Sapporo 1 – 0
28.05.2017 06:00 Vegalta Sendai – Albirex Niigata 2 – 1
28.05.2017 09:05 FC Tokyo – Ventforet Kofu 1 – 1
28.05.2017 10:00 Vissel Kobe – Cerezo Osaka 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 06:05 Consadole Sapporo – Vissel Kobe 1 – 2
04.06.2017 06:05 Shimizu S-Pulse – FC Tokyo 0 – 2
04.06.2017 07:00 Sanfrecce Hiroshima – Kashima Antlers 1 – 3
04.06.2017 08:00 Cerezo Osaka – Albirex Niigata 4 – 0
04.06.2017 08:00 Jubilo Iwata – Gamba Osaka 3 – 0
04.06.2017 08:00 Vegalta Sendai – Ventforet Kofu 3 – 0
04.06.2017 09:00 Omiya Ardija – Sagan Tosu 1 – 1
04.06.2017 10:00 Yokohama F.Marinos – Kawasaki Frontale 2 – 0
04.06.2017 12:05 Kashiwa Reysol – Urawa Red Diamonds 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 11:35 Kashima Antlers – Consadole Sapporo 3 – 0
17.06.2017 12:00 Albirex Niigata – Omiya Ardija 1 – 2
17.06.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0
17.06.2017 12:00 Vissel Kobe – Gamba Osaka 0 – 1
17.06.2017 12:00 Cerezo Osaka – Shimizu S-Pulse 1 – 1
17.06.2017 12:05 Ventforet Kofu – Kashiwa Reysol 0 – 0
17.06.2017 12:05 Sagan Tosu – Vegalta Sendai 1 – 1
18.06.2017 11:05 FC Tokyo – Yokohama F.Marinos 0 – 1
18.06.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Jubilo Iwata 2 – 4

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 11:00 Vegalta Sendai – Cerezo Osaka 2 – 4
25.06.2017 11:00 Yokohama F.Marinos – Vissel Kobe 2 – 0
25.06.2017 11:05 Shimizu S-Pulse – Ventforet Kofu 1 – 0
25.06.2017 11:05 Jubilo Iwata – FC Tokyo 2 – 0
25.06.2017 11:30 Kashima Antlers – Albirex Niigata 2 – 0
25.06.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Omiya Ardija 0 – 3
25.06.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Consadole Sapporo 2 – 1
25.06.2017 12:05 Gamba Osaka – Kawasaki Frontale 1 – 1
25.06.2017 12:05 Sagan Tosu – Urawa Red Diamonds 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 07:05 Consadole Sapporo – Shimizu S-Pulse 1 – 0
01.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Vissel Kobe 5 – 0
01.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Yokohama F.Marinos 1 – 2
01.07.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Sanfrecce Hiroshima 4 – 3
01.07.2017 12:00 Vegalta Sendai – Gamba Osaka 2 – 3
01.07.2017 12:00 Albirex Niigata – Jubilo Iwata 0 – 2
02.07.2017 11:00 Ventforet Kofu – Sagan Tosu 0 – 0
02.07.2017 11:35 Kashiwa Reysol – Kashima Antlers 2 – 3
02.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – FC Tokyo 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.07.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Urawa Red Diamonds 4 – 1
05.07.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashima Antlers 0 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 11:05 Shimizu S-Pulse – Gamba Osaka 2 – 0
08.07.2017 12:00 Omiya Ardija – Consadole Sapporo 2 – 2
08.07.2017 12:00 Sagan Tosu – Kawasaki Frontale 2 – 3
08.07.2017 12:00 Cerezo Osaka – Kashiwa Reysol 2 – 1
08.07.2017 12:00 Jubilo Iwata – Ventforet Kofu 1 – 0
08.07.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sanfrecce Hiroshima 1 – 1
08.07.2017 12:00 FC Tokyo – Kashima Antlers 2 – 2
08.07.2017 12:05 Vissel Kobe – Vegalta Sendai 3 – 0
09.07.2017 11:30 Urawa Red Diamonds – Albirex Niigata 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 12:05 Cerezo Osaka – Urawa Red Diamonds 4 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 07:00 Consadole Sapporo – Urawa Red Diamonds 2 – 0
29.07.2017 11:30 Kashima Antlers – Ventforet Kofu 3 – 0
29.07.2017 12:05 Vissel Kobe – Omiya Ardija 3 – 1
29.07.2017 12:05 Gamba Osaka – Cerezo Osaka 3 – 1
29.07.2017 12:05 Yokohama F.Marinos – Shimizu S-Pulse 2 – 2
29.07.2017 12:05 Kawasaki Frontale – Jubilo Iwata 2 – 5
30.07.2017 11:30 Vegalta Sendai – Kashiwa Reysol 1 – 1
30.07.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Sagan Tosu 0 – 1
30.07.2017 12:00 FC Tokyo – Albirex Niigata 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 11:00 Ventforet Kofu – Gamba Osaka 1 – 0
05.08.2017 11:30 Kashima Antlers – Vegalta Sendai 2 – 0
05.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Yokohama F.Marinos 0 – 2
05.08.2017 12:05 Sagan Tosu – Shimizu S-Pulse 2 – 1
05.08.2017 12:05 Cerezo Osaka – Consadole Sapporo 3 – 1
05.08.2017 12:05 Jubilo Iwata – Sanfrecce Hiroshima 2 – 3
05.08.2017 12:05 Kawasaki Frontale – FC Tokyo 1 – 1
05.08.2017 12:05 Kashiwa Reysol – Vissel Kobe 3 – 1
05.08.2017 12:05 Urawa Red Diamonds – Omiya Ardija 2 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 12:00 Shimizu S-Pulse – Cerezo Osaka 3 – 2
09.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Kawasaki Frontale 0 – 2
09.08.2017 12:00 Ventforet Kofu – Urawa Red Diamonds 0 – 1
09.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Sagan Tosu 0 – 0
09.08.2017 12:00 Omiya Ardija – FC Tokyo 1 – 2
09.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Jubilo Iwata 0 – 0
09.08.2017 12:05 Consadole Sapporo – Yokohama F.Marinos 0 – 2
09.08.2017 12:05 Vissel Kobe – Kashima Antlers 1 – 2
09.08.2017 12:05 Sanfrecce Hiroshima – Gamba Osaka 2 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 06:00 Consadole Sapporo – Ventforet Kofu 1 – 1
13.08.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Kashiwa Reysol 1 – 4
13.08.2017 11:30 Gamba Osaka – Jubilo Iwata 0 – 2
13.08.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Sagan Tosu 1 – 0
13.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Kashima Antlers 3 – 1
13.08.2017 12:00 FC Tokyo – Vissel Kobe 1 – 0
13.08.2017 12:00 Omiya Ardija – Albirex Niigata 1 – 0
13.08.2017 12:00 Vegalta Sendai – Sanfrecce Hiroshima 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 11:30 Jubilo Iwata – Cerezo Osaka
19.08.2017 11:30 Kashima Antlers – Shimizu S-Pulse
19.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Omiya Ardija
19.08.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Ventforet Kofu
19.08.2017 12:00 Gamba Osaka – Kashiwa Reysol
19.08.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Consadole Sapporo
19.08.2017 12:00 Albirex Niigata – Vegalta Sendai
19.08.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – FC Tokyo
20.08.2017 11:30 Vissel Kobe – Yokohama F.Marinos

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 07:00 Consadole Sapporo – Vegalta Sendai
26.08.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – FC Tokyo
26.08.2017 12:00 Omiya Ardija – Sanfrecce Hiroshima
26.08.2017 12:00 Jubilo Iwata – Vissel Kobe
26.08.2017 12:00 Cerezo Osaka – Kashima Antlers
26.08.2017 12:00 Sagan Tosu – Gamba Osaka
26.08.2017 12:00 Kashiwa Reysol – Albirex Niigata
27.08.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Urawa Red Diamonds
27.08.2017 11:00 Ventforet Kofu – Kawasaki Frontale

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 06:00 Consadole Sapporo – Jubilo Iwata
09.09.2017 11:00 Ventforet Kofu – Shimizu S-Pulse
09.09.2017 11:30 Kashima Antlers – Omiya Ardija
09.09.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Kashiwa Reysol
09.09.2017 12:00 FC Tokyo – Cerezo Osaka
09.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Yokohama F.Marinos
09.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Vissel Kobe
09.09.2017 12:00 Albirex Niigata – Sanfrecce Hiroshima
10.09.2017 11:30 Vegalta Sendai – Sagan Tosu

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 11:00 Shimizu S-Pulse – Kawasaki Frontale
16.09.2017 11:00 Omiya Ardija – Gamba Osaka
16.09.2017 11:00 Albirex Niigata – Kashima Antlers
16.09.2017 11:30 Sanfrecce Hiroshima – Cerezo Osaka
16.09.2017 12:00 FC Tokyo – Vegalta Sendai
16.09.2017 12:00 Vissel Kobe – Consadole Sapporo
16.09.2017 12:00 Sagan Tosu – Ventforet Kofu
16.09.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashiwa Reysol
17.09.2017 09:00 Jubilo Iwata – Urawa Red Diamonds

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 07:00 Consadole Sapporo – Albirex Niigata
23.09.2017 08:00 Shimizu S-Pulse – Sanfrecce Hiroshima
23.09.2017 09:00 Jubilo Iwata – Omiya Ardija
23.09.2017 09:00 Urawa Red Diamonds – Sagan Tosu
23.09.2017 09:00 Kashiwa Reysol – FC Tokyo
23.09.2017 11:00 Ventforet Kofu – Yokohama F.Marinos
23.09.2017 12:00 Cerezo Osaka – Vegalta Sendai
23.09.2017 12:00 Vissel Kobe – Kawasaki Frontale
23.09.2017 12:00 Kashima Antlers – Gamba Osaka

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 08:00 Sagan Tosu – Kashima Antlers
30.09.2017 08:30 Albirex Niigata – Vissel Kobe
30.09.2017 09:00 Kashiwa Reysol – Ventforet Kofu
30.09.2017 09:00 FC Tokyo – Jubilo Iwata
30.09.2017 09:00 Sanfrecce Hiroshima – Consadole Sapporo
30.09.2017 12:00 Kawasaki Frontale – Cerezo Osaka
30.09.2017 12:00 Gamba Osaka – Yokohama F.Marinos
30.09.2017 12:00 Omiya Ardija – Shimizu S-Pulse
01.10.2017 07:00 Vegalta Sendai – Urawa Red Diamonds

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 06:00 Consadole Sapporo – Kashiwa Reysol
14.10.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Jubilo Iwata
14.10.2017 07:00 Gamba Osaka – Albirex Niigata
14.10.2017 07:00 Yokohama F.Marinos – Omiya Ardija
14.10.2017 08:00 Kashima Antlers – Sanfrecce Hiroshima
14.10.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Vegalta Sendai
14.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Vissel Kobe
15.10.2017 07:00 Ventforet Kofu – FC Tokyo
15.10.2017 10:00 Sagan Tosu – Cerezo Osaka

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 07:00 Vissel Kobe – Sagan Tosu
21.10.2017 07:00 Omiya Ardija – Kashiwa Reysol
21.10.2017 07:00 Cerezo Osaka – Ventforet Kofu
21.10.2017 07:00 Vegalta Sendai – Shimizu S-Pulse
21.10.2017 08:00 Jubilo Iwata – Albirex Niigata
21.10.2017 09:00 FC Tokyo – Consadole Sapporo
21.10.2017 12:00 Urawa Red Diamonds – Gamba Osaka
21.10.2017 12:00 Sanfrecce Hiroshima – Kawasaki Frontale
21.10.2017 12:00 Yokohama F.Marinos – Kashima Antlers

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 06:00 Albirex Niigata – Sagan Tosu
29.10.2017 07:00 Jubilo Iwata – Yokohama F.Marinos
29.10.2017 08:00 Kashiwa Reysol – Kawasaki Frontale
29.10.2017 08:00 Ventforet Kofu – Vissel Kobe
29.10.2017 08:00 Gamba Osaka – Vegalta Sendai
29.10.2017 08:00 Cerezo Osaka – Omiya Ardija
29.10.2017 08:00 Sanfrecce Hiroshima – Urawa Red Diamonds
29.10.2017 08:00 Consadole Sapporo – Kashima Antlers
29.10.2017 09:00 FC Tokyo – Shimizu S-Pulse

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 06:00 Albirex Niigata – Ventforet Kofu
18.11.2017 06:00 Yokohama F.Marinos – Cerezo Osaka
18.11.2017 06:00 Kashiwa Reysol – Jubilo Iwata
18.11.2017 06:00 Sagan Tosu – FC Tokyo
18.11.2017 06:00 Vegalta Sendai – Omiya Ardija
18.11.2017 06:00 Vissel Kobe – Sanfrecce Hiroshima
18.11.2017 07:00 Shimizu S-Pulse – Consadole Sapporo
18.11.2017 08:00 Kawasaki Frontale – Gamba Osaka
18.11.2017 08:00 Kashima Antlers – Urawa Red Diamonds

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 05:00 Vegalta Sendai – Yokohama F.Marinos
26.11.2017 05:00 Kashima Antlers – Kashiwa Reysol
26.11.2017 05:00 Sanfrecce Hiroshima – FC Tokyo
26.11.2017 05:00 Omiya Ardija – Ventforet Kofu
26.11.2017 05:00 Shimizu S-Pulse – Albirex Niigata
26.11.2017 05:00 Gamba Osaka – Consadole Sapporo
26.11.2017 05:00 Cerezo Osaka – Vissel Kobe
26.11.2017 05:00 Sagan Tosu – Jubilo Iwata
26.11.2017 08:00 Urawa Red Diamonds – Kawasaki Frontale

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 06:00 Jubilo Iwata – Kashima Antlers
02.12.2017 06:00 Albirex Niigata – Cerezo Osaka
02.12.2017 06:00 Ventforet Kofu – Vegalta Sendai
02.12.2017 06:00 Kawasaki Frontale – Omiya Ardija
02.12.2017 06:00 FC Tokyo – Gamba Osaka
02.12.2017 06:00 Kashiwa Reysol – Sanfrecce Hiroshima
02.12.2017 06:00 Urawa Red Diamonds – Yokohama F.Marinos
02.12.2017 06:00 Consadole Sapporo – Sagan Tosu
02.12.2017 06:00 Vissel Kobe – Shimizu S-Pulse
Advertisement

Seneste kampe

Yokohama F.Marinos
Sagan Tosu
1 – 0
13. august 12:00
Færdig
Kawasaki Frontale
Kashima Antlers
3 – 1
13. august 12:00
Færdig
FC Tokyo
Vissel Kobe
1 – 0
13. august 12:00
Færdig
Omiya Ardija
Albirex Niigata
1 – 0
13. august 12:00
Færdig
Vegalta Sendai
Sanfrecce Hiroshima
1 – 0
13. august 12:00
Færdig
Gamba Osaka
Jubilo Iwata
0 – 2
13. august 11:30
Færdig
Shimizu S-Pulse
Kashiwa Reysol
1 – 4
13. august 11:00
Færdig
Consadole Sapporo
Ventforet Kofu
1 – 1
13. august 06:00
Færdig
Consadole Sapporo
Yokohama F.Marinos
0 – 2
9. august 12:05
Færdig

Kommende kampe

Jubilo Iwata
Cerezo Osaka
vs
19. august 11:30
Ikke startet
Kashima Antlers
Shimizu S-Pulse
vs
19. august 11:30
Ikke startet
Kawasaki Frontale
Consadole Sapporo
vs
19. august 12:00
Ikke startet
Albirex Niigata
Vegalta Sendai
vs
19. august 12:00
Ikke startet
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
vs
19. august 12:00
Ikke startet
Urawa Red Diamonds
FC Tokyo
vs
19. august 12:00
Ikke startet
Sanfrecce Hiroshima
Ventforet Kofu
vs
19. august 12:00
Ikke startet
Sagan Tosu
Omiya Ardija
vs
19. august 12:00
Ikke startet
Vissel Kobe
Yokohama F.Marinos
vs
20. august 11:30
Ikke startet

Turneringer i Japan