LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
30. marts 2017 – 6. april 2017
Næste uge  >

Torsdag 30. marts 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Alashkert FC – Gandzasar Premier League – Armenien 1 – 2
17:00 Stumbras Kaunas – FK Utenis Utena A Lyga – Litauen LIVE 84': 1 – 1
18:00 FC Roskilde – Skive NordicBet Liga LIVE 40': 1 – 0
19:00 Suduva – Atlantas Klaipeda A Lyga – Litauen
20:00 Manchester City (k) – Fortuna Hjørring (k) Champions League Slutspil (k)

Fredag 31. marts 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Ordabasy Shymkent – Okzhetpes Kokshetau Premier League – Kasakhstan
13:00 Banants – Ararat Premier League – Armenien
13:00 Irtysh Pavlodar – Aktobe Premier League – Kasakhstan
15:00 Speranta – Dinamo-Auto National Division – Moldova
15:00 CS Petrocub – Saxan Ceadir-Lunga National Division – Moldova
15:00 FC Academia Chisinau – CF Ungheni National Division – Moldova
15:30 Kairat Almaty – Kaisar Kyzylorda Premier League – Kasakhstan
16:30 Pirin Blagoevgrad – Neftochimic Burgas 1962 Division A – Bulgarien
18:00 AC Horsens – OB Superligaen Pulje 1
18:00 Slask Wroclaw – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen
18:30 Aue – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Nürnberg – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – 1860 München 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 FCI Tallinn – Levadia Tallinn Meistriliiga – Estland
19:00 Guingamp – Nancy Ligue 1 – Frankrig
19:00 Avellino – SPAL 2013 Serie B – Italien
19:00 Oure FA – Kolding B Danmarksserien Pulje 3
19:00 Botev Plovdiv – Montana Division A – Bulgarien
19:00 KF Tirana – Vllaznia Kategoria Superiore – Albanien
20:00 Chaves – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal
20:00 Alcorcon – Mallorca Segunda División – Spanien
20:00 Ajaccio – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Amiens – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Troyes – Orléans Ligue 2 – Frankrig
20:00 Tours – Red Star Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Auxerre Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nimes – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Havre – Reims Ligue 2 – Frankrig
20:00 Laval – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:15 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
20:30 Hertha Berlin – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
20:30 Wisla Krakow – Lech Poznan Ekstraklasa – Polen
20:30 St Joseph's – Lynx Premier Division – Gibraltar
20:45 Espanyol – Real Betis La Liga – Spanien
20:45 Derby – Queens Park Rangers Championship – England
20:45 Dundee FC – Aberdeen Premiership – Skotland
21:00 Cesena – Frosinone Serie B – Italien
22:00 Nacional – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal

Lørdag 1. april 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Tobol Kostanay – Taraz Premier League – Kasakhstan
11:00 Odense Q (k) – Næsby (k) 3F Kvalifikation (k)
11:00 Shakhter Karagandy – FC Astana Premier League – Kasakhstan
12:00 Herlufsholm GF – Rishøj Danmarksserien Pulje 2
12:00 FC Shukura Kobuleti – Kolkheti-1913 Poti Erovnuli Liga – Georgien
12:00 Pärnu – JK Sillamae Kalev Meistriliiga – Estland Aflyst
12:00 Trans Narva – Tulevik Viljandi Meistriliiga – Estland
12:00 Parnu JK Vaprus – JK Sillamae Kalev Meistriliiga – Estland
12:00 Lietava Jonava – FK Kauno Zalgiris A Lyga – Litauen
12:00 Akzhaiyk Uralsk – Atyrau Premier League – Kasakhstan
12:30 Akhisar Belediyespor – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
12:30 SønderjyskE (k) – Varde (k) 3F Kvalifikation (k)
12:45 Lokomotiv Tbilisi – Torpedo Kutaisi Erovnuli Liga – Georgien
13:00 Villarreal – Eibar La Liga – Spanien
13:00 Sandhausen – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Hannover 96 – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Würzburger Kickers – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 IFK Göteborg – Malmø FF Allsvenskan – Sverige
13:00 Greve (k) – Damsø (k) 1. Division Nedrykningsslutspil, Gr. 1 (k)
13:00 AaB (k) – Team Viborg (k) 1. Division Nedrykningsslutspil, Gr. 2 (k)
13:00 Jægersborg – BSV Danmarksserien Pulje 1 Aflyst
13:00 Jægersborg – Taastrup FC Danmarksserien Pulje 1
13:00 Virum Sorgenfri – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1
13:00 Stenloese BK – Kastrup Danmarksserien Pulje 1
13:00 Karlslunde IF – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1913 – Ringkøbing Danmarksserien Pulje 3
13:00 Dnipro – Zirka Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
13:00 FC Minsk – Dinamo Brest Premier League – Hviderusland
13:00 Liepajas Metalurgs – SK Babite Virsliga – Letland
13:00 Shirak – Pyunik Premier League – Armenien
13:30 Liverpool – Everton Premier League – England
13:30 Barnsley – Sheffield Wednesday Championship – England
13:30 FB (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Nedrykningsslutspil, Gr. 1 (k)
13:30 Fremad Valby – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
13:30 Fredericia fF – Tarup/Pårup Danmarksserien Pulje 3
13:30 Naftan Novopolotsk – FK Slutsk Premier League – Hviderusland
14:00 IF Lyseng (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Nedrykningsslutspil, Gr. 2 (k)
14:00 Ledøje-Smørum – B 1908 Danmarksserien Pulje 2
14:00 Beroe – Lokomotiv Plovdiv Division A – Bulgarien
14:00 FK Gorodeya – Shakhtyor Soligorsk Premier League – Hviderusland
14:00 Lietava Jonava – FK Silas A Lyga – Litauen Aflyst
14:30 Dila Gori – Saburtalo Erovnuli Liga – Georgien
14:45 SSV Højfyn – Varde Danmarksserien Pulje 3
15:00 Alanyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
15:00 Lens – Brest Ligue 2 – Frankrig
15:00 Novara – Ternana Serie B – Italien
15:00 Pro Vercelli – Bari Serie B – Italien
15:00 Ascoli Picchio FC 1898 – Carpi Serie B – Italien
15:00 Latina – Cittadella Serie B – Italien
15:00 Spezia – Benevento Serie B – Italien
15:00 Trapani – Verona Serie B – Italien
15:00 Pisa – Salernitana Serie B – Italien
15:00 Brescia – Entella Serie B – Italien
15:00 Perugia – Vicenza Serie B – Italien
15:00 Østerbro IF (k) – Hillerød (k) 1. Division Nedrykningsslutspil, Gr. 1 (k)
15:00 Hillerød – Vanløse Danmarksserien Pulje 1
15:00 Skovshoved – GVI Danmarksserien Pulje 2
15:00 Torpedo Zhodino – Isloch Premier League – Hviderusland
15:00 Nomme JK Kalju – Paide Linnameeskond Meistriliiga – Estland
15:00 Ventspils – FK Jelgava Virsliga – Letland
15:00 Chisinau – FC Zaria National Division – Moldova
15:00 Folgore – San Giovanni Campionato – San Marino
15:00 Virtus Acquaviva – Cosmos Campionato – San Marino
15:00 SP Tre Penne – S.S. Murata Campionato – San Marino
15:00 Faetano – FC Fiorentino Campionato – San Marino
15:15 VSK Aarhus (k) – Sundby BK (k) 3F Kvalifikation (k)
15:30 RB Leipzig – Darmstadt Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 Schalke 04 – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Bayern München – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Hamburger SV – FC Köln Bundesliga – Tyskland
15:30 Arka Gdynia – Gornik Leczna Ekstraklasa – Polen
15:30 Podbrezova – Slovan Bratislava Super Liga – Slovakiet
15:30 Zeta – Rudar 1. CFL – Montenegro
15:30 Mladost Podgorica – FK Iskra 1. CFL – Montenegro
15:30 Jedinstvo BP – FK Lovcen 1. CFL – Montenegro
15:30 Buducnost Podgorica – FK Bokelj 1. CFL – Montenegro
15:30 Sutjeska – Grbalj Radanovici 1. CFL – Montenegro
15:30 Decic Tuzi – Petrovac 1. CFL – Montenegro
16:00 Silkeborg – AaB Superligaen Pulje 2
16:00 Watford – Sunderland Premier League – England
16:00 Burnley – Tottenham Premier League – England
16:00 Chelsea – Crystal Palace Premier League – England
16:00 Hull – West Ham Premier League – England
16:00 Leicester – Stoke Premier League – England
16:00 Manchester United – West Bromwich Premier League – England
16:00 Brentford – Bristol City Championship – England
16:00 Aston Villa – Norwich Championship – England
16:00 Huddersfield – Burton Championship – England
16:00 Ipswich – Birmingham Championship – England
16:00 Newcastle – Wigan Championship – England
16:00 Preston – Nottingham Forest Championship – England
16:00 Rotherham – Fulham Championship – England
16:00 Wolverhampton – Cardiff Championship – England
16:00 Brighton – Blackburn Championship – England
16:00 Halmstad – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
16:00 Rangers – Motherwell Premiership – Skotland
16:00 Partick Thistle – Ross County Premiership – Skotland
16:00 Inverness – Kilmarnock Premiership – Skotland
16:00 Hamilton Academical – St. Johnstone Premiership – Skotland
16:00 Levante – Mirandes Segunda División – Spanien
16:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg Danmarksserien Pulje 3
16:00 Chornomorets Odesa – Olimpik Donetsk Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
16:00 Vorskla – Volyn Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
16:00 Gzira United – Pembroke Athleta F.C. Premier League – Malta
16:00 Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans Premier League – Malta
16:00 Dnepr Mogilev – Dinamo Minsk Premier League – Hviderusland
16:00 Zimbru – FC Milsami Orhei National Division – Moldova
16:00 Teuta Durres – Laci Kategoria Superiore – Albanien
16:15 Osasuna – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
16:30 Cherno More Varna – Levski Sofia Division A – Bulgarien
17:00 Marseille – Dijon Ligue 1 – Frankrig
17:00 Tondela – Estoril Primeira Liga – Portugal
17:00 FK Senica – Zemplin Michalovce Super Liga – Slovakiet
17:00 Zlate Moravce – Trencin Super Liga – Slovakiet
17:00 Dunajská Streda – Spartak Myjava Super Liga – Slovakiet Aflyst
18:00 Sassuolo – Lazio Serie A – Italien
18:00 MP Antalyaspor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
18:00 Karabukspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
18:00 Kristiansund BK – Molde Eliteserien – Norge
18:00 UCAM Murcia – Cadiz Segunda División – Spanien
18:00 Huesca – Getafe Segunda División – Spanien
18:00 Wisla Plock – Cracovia Ekstraklasa – Polen
18:00 Birkirkara – Mosta Premier League – Malta
18:00 Saint Andrews – Sliema W. Premier League – Malta
18:00 Flora Tallinn – Tammeka Meistriliiga – Estland
18:15 Mons Calpe SC – Gibraltar United FC Premier Division – Gibraltar
18:30 Southampton – Bournemouth Premier League – England
18:30 Eintracht Frankfurt – Gladbach Bundesliga – Tyskland
18:30 Real Sociedad – Leganes La Liga – Spanien
18:30 AZ Alkmaar – Groningen Æresdivisionen – Holland
18:30 Zwolle – Excelsior Æresdivisionen – Holland
18:30 Reading – Leeds Championship – England
18:30 Gomel – BATE Borisov Premier League – Hviderusland
19:00 Bastia – Lille Ligue 1 – Frankrig
19:00 PFC CSKA-Sofia – Ludogorets Division A – Bulgarien
19:00 Flamurtari – KS Korabi Kategoria Superiore – Albanien
19:15 Boavista – Rio Ave Primeira Liga – Portugal
19:45 Sparta Rotterdam – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
20:30 Girona – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien
20:30 Legia Warszawa – Pogon Szczecin Ekstraklasa – Polen
20:30 Europa Point – Lions Gibraltar Premier Division – Gibraltar
20:45 Malaga – Atletico Madrid La Liga – Spanien
20:45 Roma – Empoli Serie A – Italien
20:45 Utrecht – Willem II Æresdivisionen – Holland
20:45 Heracles – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
21:30 Benfica – FC Porto Primeira Liga – Portugal

Søndag 2. april 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Sevilla – Sporting Gijon La Liga – Spanien
12:00 Gimnastic – Almeria Segunda División – Spanien
12:30 Torino – Udinese Serie A – Italien
12:30 Vitesse – Nijmegen Æresdivisionen – Holland
13:00 Esbjerg fB – Randers FC Superligaen Pulje 1
13:00 Thisted (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Nedrykningsslutspil, Gr. 2 (k)
13:00 Kalundborg – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:00 FC Olexandria – Dynamo Kiev Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
13:00 Karpaty – Stal Kamianske Premier League Nedrykning Gruppe – Ukraine
13:00 Samtredia – Dinamo Tbilisi Erovnuli Liga – Georgien
13:00 FK Spartaks – Riga FC Virsliga – Letland
13:30 FC Heidenheim – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Kaiserslautern – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Stuttgart – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Hearts – Celtic Premiership – Skotland
13:45 Hobro – HB Køge NordicBet Liga
13:45 FC Fredericia – AB NordicBet Liga
13:45 Fremad Amager – FC Helsingør NordicBet Liga
13:45 Næstved – Nykøbing FC NordicBet Liga
13:45 Vendsyssel – Vejle NordicBet Liga
14:30 Swansea – Middlesbrough Premier League – England
14:30 Ajax – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
14:30 ADO Den Haag – Roda Æresdivisionen – Holland
14:30 Sumqayit – FK Neftchi Premier League – Aserbajdsjan
15:00 Genoa – Atalanta Serie A – Italien
15:00 Fiorentina – Bologna Serie A – Italien
15:00 Palermo – Cagliari Serie A – Italien
15:00 Chievo – Crotone Serie A – Italien
15:00 Pescara – AC Milan Serie A – Italien
15:00 Rennes – Lyon Ligue 1 – Frankrig
15:00 Rizespor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
15:00 AIK – Häcken Allsvenskan – Sverige
15:00 GIF Sundsvall – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
15:00 Neman Grodno – Slavia Mozyr Premier League – Hviderusland
15:00 Inter Baku – AZAL Premier League – Aserbajdsjan
15:00 Pobeda – FK Bregalnica Stip Prva Liga – Makedonien
15:00 KF Shkendija – Makedonija GjP Prva Liga – Makedonien
15:00 FK Vardar Skopje – Rabotnicki Prva Liga – Makedonien
15:00 Shkupi Skopje – Pelister Prva Liga – Makedonien
15:00 FK Sileks – Renova Prva Liga – Makedonien
15:00 La Fiorita – Juvenes/Dogana Campionato – San Marino
15:00 Domagnano – SP Libertas Campionato – San Marino
15:00 Cailungo – SS Pennarossa Campionato – San Marino
15:20 Ruzomberok – Spartak Trnava Super Liga – Slovakiet
15:30 Ingolstadt – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Osmanlispor FK – Gaziantepspor Superlig – Tyrkiet
15:30 Lillestrøm – Sandefjord Eliteserien – Norge
15:30 Jagiellonia Bialystok – Nieciecza Ekstraklasa – Polen
15:30 Chikhura – Dinamo Batumi Erovnuli Liga – Georgien
16:00 Viborg – AGF Superligaen Pulje 2
16:00 Lugo – Reus Segunda División – Spanien
16:00 Hibernians – Balzan FC Premier League – Malta
16:00 FS Metta/LU – Rigas Futbola skola Virsliga – Letland
16:00 Kukesi – Luftetari Kategoria Superiore – Albanien
16:15 Real Madrid – Alaves La Liga – Spanien
16:30 Dunav Ruse – Slavia Sofia Division A – Bulgarien
16:30 FK Qabala – Zira Premier League – Aserbajdsjan
16:30 Qarabag FK – FC Kapaz Premier League – Aserbajdsjan
16:30 Lincoln Red Imps FC – Glacis United Premier Division – Gibraltar
16:45 Twente – Go Ahead Eagles Æresdivisionen – Holland
17:00 Arsenal – Manchester City Premier League – England
17:00 Lorient – Caen Ligue 1 – Frankrig
17:00 Montpellier – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
17:00 Nantes – Angers Ligue 1 – Frankrig
17:00 Vitoria de Setubal – Moreirense Primeira Liga – Portugal
17:00 Belenenses – Feirense Primeira Liga – Portugal
17:30 Bayer Leverkusen – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
17:30 Norrköping – Hammarby Allsvenskan – Sverige
17:30 Zilina – Tatran Presov Super Liga – Slovakiet
18:00 Brøndby IF – FC Midtjylland Superligaen Mesterskabsspil
18:00 Konyaspor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Besiktas – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
18:00 Tromsø – Brann Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Aalesund Eliteserien – Norge
18:00 Sarpsborg 08 – Sogndal Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Tenerife – Real Oviedo Segunda División – Spanien
18:00 Cordoba – Elche Segunda División – Spanien
18:00 Lechia Gdansk – Zaglebie Lubin Ekstraklasa – Polen
18:00 Floriana – Valletta Premier League – Malta
18:30 Valencia – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
18:30 Zorya – Shakhtar Donetsk Premier League Mesterskabsgruppe – Ukraine
18:30 Krumkachy Minsk – FK Vitebsk Premier League – Hviderusland
19:00 Arouca – Sporting CP Primeira Liga – Portugal
19:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa – Vereya Division A – Bulgarien
19:00 Partizani – Skenderbeu Kategoria Superiore – Albanien
20:00 Monaco – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Rosenborg – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
20:30 Zaragoza – Valladolid Segunda División – Spanien
20:45 Granada – Barcelona La Liga – Spanien
20:45 Napoli – Juventus Serie A – Italien
21:00 Nice – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
21:15 Braga – Maritimo Primeira Liga – Portugal

Mandag 3. april 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Ruch Chorzow – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen
19:00 SønderjyskE – FC København Superligaen Mesterskabsspil
19:00 Galatasaray – Adanaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Örebro – Jönköpings Södra Allsvenskan – Sverige
19:00 Djurgården – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Kalmar FF – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Vålerenga – Viking Eliteserien – Norge
20:00 Sevilla Atletico – Numancia Segunda División – Spanien
20:30 Frosinone – Avellino Serie B – Italien
20:30 Manchester 62 FC – Europa FC Premier Division – Gibraltar
20:45 Celta Vigo – Las Palmas La Liga – Spanien
20:45 Inter – Sampdoria Serie A – Italien
20:45 Strasbourg – Sochaux Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 4. april 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Kolkheti-1913 Poti – Lokomotiv Tbilisi Erovnuli Liga – Georgien
14:00 Kairat Almaty – Irtysh Pavlodar Premier League – Kasakhstan
14:00 Tobol Kostanay – Ordabasy Shymkent Premier League – Kasakhstan
15:00 Saxan Ceadir-Lunga – Speranta National Division – Moldova
15:00 CF Ungheni – CS Petrocub National Division – Moldova
17:00 Atlantas Klaipeda – Traku FK A Lyga – Litauen
17:30 Hannover 96 – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 St. Pauli – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 Karlsruhe – Würzburger Kickers 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 Bielefeld – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland
18:00 Fréjus – Guingamp Coupe De France – Frankrig
18:00 Sliema W. – Tarxien Rainbows Premier League – Malta
18:00 Torpedo Kutaisi – Dila Gori Erovnuli Liga – Georgien
18:30 Excelsior – Utrecht Æresdivisionen – Holland
19:30 Athletic Bilbao – Espanyol La Liga – Spanien
20:00 Hoffenheim – Bayern München Bundesliga – Tyskland
20:00 Werder Bremen – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
20:00 FC Köln – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
20:00 Dortmund – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland
20:00 Pembroke Athleta F.C. – Birkirkara Premier League – Malta
20:30 Vicenza – Trapani Serie B – Italien
20:30 Benevento – Ternana Serie B – Italien
20:30 Verona – Spezia Serie B – Italien
20:30 Carpi – Pro Vercelli Serie B – Italien
20:30 Perugia – Pisa Serie B – Italien
20:30 SPAL 2013 – Novara Serie B – Italien
20:30 Bari – Latina Serie B – Italien
20:30 Salernitana – Cittadella Serie B – Italien
20:30 Cesena – Brescia Serie B – Italien
20:30 Entella – Ascoli Picchio FC 1898 Serie B – Italien
20:45 Burnley – Stoke Premier League – England
20:45 Leicester – Sunderland Premier League – England
20:45 Watford – West Bromwich Premier League – England
20:45 Heerenveen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:45 Wolverhampton – Nottingham Forest Championship – England
20:45 Rotherham – Sheffield Wednesday Championship – England
20:45 Ipswich – Wigan Championship – England
20:45 Derby – Fulham Championship – England
20:45 Brighton – Birmingham Championship – England
20:45 Preston – Bristol City Championship – England
20:45 Aston Villa – Queens Park Rangers Championship – England
20:45 Barnsley – Cardiff Championship – England
20:45 Brentford – Leeds Championship – England
20:45 Roma – Lazio Coppa Italia – Italien
20:45 Ross County – Dundee FC Premiership – Skotland
20:45 Aberdeen – Inverness Premiership – Skotland
21:00 Manchester United – Everton Premier League – England
21:00 Reading – Blackburn Championship – England
21:00 Monaco – Lille Coupe De France – Frankrig
21:15 Cosmos – Tre Fiori Campionato – San Marino
21:15 FC Fiorentino – Virtus Acquaviva Campionato – San Marino
21:30 Atletico Madrid – Real Sociedad La Liga – Spanien
21:30 Real Betis – Villarreal La Liga – Spanien

Onsdag 5. april 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Dinamo Batumi – FC Shukura Kobuleti Erovnuli Liga – Georgien
15:00 FC Sheriff – Chisinau National Division – Moldova
15:00 FC Zaria – Zimbru National Division – Moldova
15:00 FC Milsami Orhei – FC Academia Chisinau National Division – Moldova
16:00 Dinamo Tbilisi – Chikhura Erovnuli Liga – Georgien
16:00 Makedonija GjP – Pobeda Prva Liga – Makedonien
16:00 FK Bregalnica Stip – Shkupi Skopje Prva Liga – Makedonien
16:00 Rabotnicki – KF Shkendija Prva Liga – Makedonien
16:00 Renova – FK Vardar Skopje Prva Liga – Makedonien
16:00 Pelister – FK Sileks Prva Liga – Makedonien
17:00 FK Kauno Zalgiris – Stumbras Kaunas A Lyga – Litauen
17:00 FK Silas – Stumbras Kaunas A Lyga – Litauen Aflyst
17:30 Bochum – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 Union Berlin – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 Greuther Fürth – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 1860 München – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland
17:30 Dynamo Dresden – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
18:00 AaB – FC Midtjylland DBU Pokalen
18:00 Næstved – Vendsyssel DBU Pokalen
18:00 Balzan FC – Gzira United Premier League – Malta
18:00 Mosta – Saint Andrews Premier League – Malta
18:00 Saburtalo – Samtredia Erovnuli Liga – Georgien
18:30 Heracles – Vitesse Æresdivisionen – Holland
18:30 Angers – Bordeaux Coupe De France – Frankrig
19:00 HB Køge – AB NordicBet Liga
19:00 Vejle – FC Roskilde NordicBet Liga
19:00 Metz – Lyon Ligue 1 – Frankrig
19:00 Sogndal – Stabæk Eliteserien – Norge
19:00 Odd Ballklubb – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
19:00 Molde – Lillestrøm Eliteserien – Norge
19:00 Sandefjord – Rosenborg Eliteserien – Norge
19:00 Aalesund – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
19:00 Zalgiris Wilna – Lietava Jonava A Lyga – Litauen
19:30 Barcelona – Sevilla La Liga – Spanien
19:45 Groningen – Nijmegen Æresdivisionen – Holland
20:00 Darmstadt – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
20:00 Augsburg – Ingolstadt Bundesliga – Tyskland
20:00 Wolfsburg – Freiburg Bundesliga – Tyskland
20:00 Mainz 05 – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
20:00 Gladbach – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
20:00 Valletta – Hibernians Premier League – Malta
20:15 Hamrun Spartans – Floriana Premier League – Malta
20:30 Alaves – Osasuna La Liga – Spanien
20:30 Sporting Gijon – Malaga La Liga – Spanien
20:30 Deportivo La Coruna – Granada La Liga – Spanien
20:45 Southampton – Crystal Palace Premier League – England
20:45 Swansea – Tottenham Premier League – England
20:45 Hull – Middlesbrough Premier League – England
20:45 Arsenal – West Ham Premier League – England
20:45 Ajax – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
20:45 Willem II – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
20:45 Feyenoord – Go Ahead Eagles Æresdivisionen – Holland
20:45 Huddersfield – Norwich Championship – England
20:45 Newcastle – Burton Championship – England
20:45 Napoli – Juventus Coppa Italia – Italien
20:45 St. Johnstone – Hearts Premiership – Skotland
20:45 Motherwell – Hamilton Academical Premiership – Skotland
20:45 Kilmarnock – Rangers Premiership – Skotland
20:45 Celtic – Partick Thistle Premiership – Skotland
21:00 Chelsea – Manchester City Premier League – England
21:00 Liverpool – Bournemouth Premier League – England
21:05 Avranches – Paris SG Coupe De France – Frankrig
21:15 La Fiorita – Faetano Campionato – San Marino
21:15 S.S. Murata – Domagnano Campionato – San Marino
21:15 SP Tre Penne – Cailungo Campionato – San Marino
21:15 SP Libertas – Folgore Campionato – San Marino
21:15 SS Pennarossa – San Giovanni Campionato – San Marino
21:30 Leganes – Real Madrid La Liga – Spanien

Torsdag 6. april 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Roda – Zwolle Æresdivisionen – Holland
19:00 Brann – Strømsgodset Eliteserien – Norge
19:00 Haugesund – Vålerenga Eliteserien – Norge
19:00 Viking – Tromsø Eliteserien – Norge
19:30 FC København – AGF DBU Pokalen
19:30 Eibar – Las Palmas La Liga – Spanien
20:45 Twente – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
21:30 Valencia – Celta Vigo La Liga – Spanien
<  Forrige uge
30. marts 2017 – 6. april 2017
Næste uge  >