LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
16. august 2017 – 23. august 2017
Næste uge  >

Onsdag 16. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Utrecht – Zenit Europa League Kvalifikation 1 – 0
18:30 Akropolis IF – Hammarby Svenska Cupen – Sverige 1 – 3
18:30 Lugano – St. Gallen Super League – Schweiz 0 – 1
19:05 Andorra – Qatar Venskabskamp 0 – 1
20:45 Napoli – Nice Champions League Kvalifikation LIVE HT: 1 – 0
20:45 Istanbul Basaksehir – Sevilla Champions League Kvalifikation LIVE HT: 0 – 1
20:45 Hapoel Beer Sheva – Maribor Champions League Kvalifikation LIVE HT: 2 – 1
20:45 Celtic – FC Astana Champions League Kvalifikation LIVE HT: 2 – 0
20:45 Olympiakos – Rijeka Champions League Kvalifikation LIVE HT: 0 – 1
20:45 Sheffield Wednesday – Sunderland Championship – England LIVE HT: 0 – 1
20:45 Norwich – Queens Park Rangers Championship – England LIVE HT: 0 – 0

Torsdag 17. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:30 Boston Breakers (k) – Houston Dash (k) NWSL (k) – USA
02:00 FC Kansas City (k) – Portland Thorns (k) NWSL (k) – USA
02:00 Chicago Red Stars (k) – Seattle Reign FC (k) NWSL (k) – USA
19:00 Apollon Limassol – FC Midtjylland Europa League Kvalifikation
19:00 FC Krasnodar – Røde Stjerne Europa League Kvalifikation
19:00 BATE Borisov – FC Olexandria Europa League Kvalifikation
19:00 Dinamo Zagreb – Skenderbeu Europa League Kvalifikation
19:00 Piteå IF (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:35 LSK Kvinner (k) – Avaldsnes (k) Toppserien (k) – Norge
19:45 FH Hafnarfjordur – Braga Europa League Kvalifikation
20:00 FK Vardar Skopje – Fenerbahce Europa League Kvalifikation
20:00 PAOK – Östersunds FK Europa League Kvalifikation
20:15 Viktoria Plzen – AEK Larnaca Europa League Kvalifikation
20:30 Ludogorets – Suduva Europa League Kvalifikation
20:30 Panathinaikos – Athletic Bilbao Europa League Kvalifikation
20:30 Altach – Maccabi Tel Aviv Europa League Kvalifikation
20:45 Club Brugge – AEK Athen Europa League Kvalifikation
20:45 FC Viitorul Constanta – Salzburg Europa League Kvalifikation
20:45 Legia Warszawa – FC Sheriff Europa League Kvalifikation
20:45 Domzale – Marseille Europa League Kvalifikation
20:45 Ajax – Rosenborg Europa League Kvalifikation
20:45 AC Milan – KF Shkendija Europa League Kvalifikation
20:45 Osijek – Austria Wien Europa League Kvalifikation
21:00 Partizan Beograd – Videoton FC Europa League Kvalifikation
21:05 Everton – Hajduk Split Europa League Kvalifikation
21:30 Maritimo – Dynamo Kiev Europa League Kvalifikation

Fredag 18. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Naftan Novopolotsk – Dnepr Mogilev Premier League – Hviderusland
17:30 Oure FA – Tarup/Pårup Danmarksserien Pulje 3
17:45 Botev Plovdiv – Cherno More Varna Division A – Bulgarien
18:00 AC Horsens – AaB Superligaen Grundspil
18:00 Lechia Gdansk – Sandecja Nowy Sacz Ekstraklasa – Polen
18:00 Gomel – Isloch Premier League – Hviderusland
18:30 Hvidovre – B93 2. Division Gruppe 1
18:30 Marienlyst – Kolding IF 2. Division Gruppe 2
18:30 Darmstadt – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Braunschweig – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Linköpings FC (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
18:30 B 1909 – B 1913 Danmarksserien Pulje 3
18:30 Tosno – SKA-Khabarovsk Premier League – Rusland
18:45 Kolding B – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 3
19:00 Jönköpings Södra – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 IF Limhamn Bunkeflo (k) – Hammarby IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
20:00 Roda – Vitesse Æresdivisionen – Holland
20:00 Lorca FC – Leonesa Segunda División – Spanien
20:00 ACA Ajaccio – Paris FC Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Tours Ligue 2 – Frankrig
20:00 Ajaccio – Quevilly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Reims – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nancy – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Havre – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Clermont Foot – Lorient Ligue 2 – Frankrig
20:00 ACA Ajaccio – Bastia Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:00 Auxerre – Orléans Ligue 2 – Frankrig
20:00 Astra Giurgiu – CSMS Iasi Liga I – Rumænien
20:00 NK Istra 1961 – Cibalia 1. Division – Kroatien
20:00 Pirin Blagoevgrad – Levski Sofia Division A – Bulgarien
20:15 Randers FC – Silkeborg Superligaen Grundspil
20:15 Leganes – Alaves La Liga – Spanien
20:15 Sparta Prag – Slovacko 1. Division – Tjekkiet
20:30 Bayern München – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
20:30 Standard Liege – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:30 Cracovia – Gornik Zabrze Ekstraklasa – Polen
20:45 Metz – Monaco Ligue 1 – Frankrig
20:45 Kasimpasa – Besiktas Superlig – Tyrkiet
20:45 Burton – Birmingham Championship – England
21:30 Rio Ave – Portimonense Primeira Liga – Portugal
22:00 Tenerife – Zaragoza Segunda División – Spanien
22:15 Valencia – Las Palmas La Liga – Spanien

Lørdag 19. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Næsby (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 Ballerup-Skovlunde (k) – Vejle Boldklub (k) 3F Ligaen (k)
13:00 HIK – Næsby 2. Division Gruppe 2
13:00 Dynamo Dresden – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 FC Heidenheim – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Fortuna Düsseldorf – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 VSK Aarhus (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen (k)
13:00 Kastrup – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
13:00 Fredensborg BI – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:00 Avedøre – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 2
13:00 Vanløse – B 1908 Danmarksserien Pulje 2
13:00 Virum Sorgenfri – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
13:15 Sheffield United – Barnsley Championship – England
13:30 Swansea – Manchester United Premier League – England
13:30 Kjellerup – IF Lyseng 2. Division Gruppe 3
13:30 Kilmarnock – Celtic Premiership – Skotland
13:30 KFUM Roskilde – GVI Danmarksserien Pulje 2
13:45 FA 2000 – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 1
14:00 Dalum – Greve 2. Division Gruppe 2
14:00 Greve (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
14:00 Kristianstads DFF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 FC Sønderborg – VSK Aarhus II Danmarksserien Pulje 3
14:00 Ural – CSKA Moskva Premier League – Rusland
15:00 AB – Hillerød 2. Division Gruppe 1
15:00 Frem – Næstved 2. Division Gruppe 1
15:00 Brønshøj – Skovshoved 2. Division Gruppe 1
15:00 Aarhus Fremad – FC Sydvest 2. Division Gruppe 3
15:00 Odder – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 3
15:00 Lens – Brest Ligue 2 – Frankrig
15:00 Herlufsholm (k) – KoldingQ II (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:00 FC Rosengård (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Vittsjö GIK (k) – Kvarnsvedens IK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Røa (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Varde – Esbjerg fB II Danmarksserien Pulje 3
15:30 Wolfsburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Mainz 05 – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland
15:30 Hamburger SV – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Hertha Berlin – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
15:30 Hoffenheim – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 VSK Aarhus II (k) – Vildbjerg (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
15:30 Arna-Bjørnar (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge
15:30 Arka Gdynia – Pogon Szczecin Ekstraklasa – Polen
16:00 Southampton – West Ham Premier League – England
16:00 Liverpool – Crystal Palace Premier League – England
16:00 Leicester – Brighton Premier League – England
16:00 Burnley – West Bromwich Premier League – England
16:00 Bournemouth – Watford Premier League – England
16:00 Queens Park Rangers – Hull Championship – England
16:00 Wolverhampton – Cardiff Championship – England
16:00 Preston – Reading Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Middlesbrough Championship – England
16:00 Ipswich – Brentford Championship – England
16:00 Fulham – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Bristol City – Millwall Championship – England
16:00 Bolton – Derby Championship – England
16:00 Aston Villa – Norwich Championship – England
16:00 AFC Eskilstuna – Malmø FF Allsvenskan – Sverige
16:00 Fortuna Hjørring (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen (k)
16:00 St. Johnstone – Partick Thistle Premiership – Skotland
16:00 Rangers – Hearts Premiership – Skotland
16:00 Motherwell – Ross County Premiership – Skotland
16:00 Hibernian – Hamilton Academical Premiership – Skotland
16:00 Aberdeen – Dundee FC Premiership – Skotland
16:00 Klepp (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
16:00 Rapid Wien – Sturm Graz Bundesliga – Østrig
16:30 Spartak Moskva – Lokomotiv Moskva Premier League – Rusland
17:00 Lyon – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
17:00 Tondela – Estoril Primeira Liga – Portugal
17:00 Zlin – Karvina 1. Division – Tjekkiet
17:00 Banik Ostrava – Teplice 1. Division – Tjekkiet
17:00 FC Ashdod – Maccabi Petach Tikva 1. Division – Israel
17:00 FK Gorodeya – FK Slutsk Premier League – Hviderusland
17:00 Pafos FC – Apollon Limassol 1. Division – Cypern
17:00 Omonia Nicosia – AEK Larnaca 1. Division – Cypern
17:00 Ermis Aradippou – APOEL Nicosia 1. Division – Cypern
17:00 Shabail – FK Neftchi Premier League – Aserbajdsjan
17:00 Qarabag FK – Inter Baku Premier League – Aserbajdsjan
17:15 Vereya – Lokomotiv Plovdiv Division A – Bulgarien
17:30 Gaz Metan Medias – ACS Poli Timisoara Liga I – Rumænien
18:00 FC København – SønderjyskE Superligaen Grundspil
18:00 Juventus – Cagliari Serie A – Italien
18:00 Lillestrøm – Vålerenga Eliteserien – Norge
18:00 Genk – Charleroi 1. Division A – Belgien
18:00 Bohemians 1905 – Slavia Prag 1. Division – Tjekkiet
18:00 Hapoel Raanana – Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1. Division – Israel
18:00 Piast Gliwice – Korona Kielce Ekstraklasa – Polen
18:00 Torpedo Zhodino – FK Vitebsk Premier League – Hviderusland
18:00 Ethnikos Achnas – Alki Oroklinis 1. Division – Cypern
18:15 Celta Vigo – Real Sociedad La Liga – Spanien
18:15 Xanthi – Lamia Super League – Grækenland
18:15 Asteras Tripolis – Pas Giannina Super League – Grækenland
18:15 Hapoel Haifa – Hapoel Ashkelon 1. Division – Israel
18:30 Stoke – Arsenal Premier League – England
18:30 Schalke 04 – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:30 Twente – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland
18:30 Sunderland – Leeds Championship – England
18:30 Wolfsberger AC – Admira Bundesliga – Østrig
18:30 Shakhtar Donetsk – Olimpik Donetsk Premier League – Ukraine
18:30 Chornomorets Odesa – Veres Rivne Premier League – Ukraine
19:00 Bursaspor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Karabukspor – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
19:00 Alcorcon – Sporting Gijon Segunda División – Spanien
19:00 Osasuna – Sevilla Atletico Segunda División – Spanien
19:00 Rubin Kazan – Anzhi Makhachkala Premier League – Rusland
19:00 FC Zürich – Young Boys Super League – Schweiz
19:00 Thun – Lausanne Super League – Schweiz
19:00 AEL Limassol – Aris Limassol F.C. 1. Division – Cypern
19:15 Vitoria de Guimaraes – Sporting CP Primeira Liga – Portugal
19:30 Hapoel Beer Sheva – Maccabi Netanya 1. Division – Israel
19:45 AZ Alkmaar – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
20:00 Troyes – Nantes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Saint Etienne – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Rennes – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nice – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
20:00 Montpellier – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
20:00 Eupen – Oostende 1. Division A – Belgien
20:00 Waasland-Beveren – Lokeren 1. Division A – Belgien
20:00 Mladá Boleslav – Liberec 1. Division – Tjekkiet
20:00 Juventus Bucuresti – Steaua Bukarest Liga I – Rumænien
20:00 PFC CSKA-Sofia – Vitosha Bistritsa Division A – Bulgarien
20:15 Girona – Atletico Madrid La Liga – Spanien
20:30 Mechelen – Antwerpen 1. Division A – Belgien
20:30 Numancia – Huesca Segunda División – Spanien
20:30 Cordoba – Cadiz Segunda División – Spanien
20:30 Olympiakos – AE Larissa Super League – Grækenland
20:30 Jagiellonia Bialystok – Slask Wroclaw Ekstraklasa – Polen
20:45 Verona – Napoli Serie A – Italien
20:45 Heerenveen – Heracles Æresdivisionen – Holland
20:45 Sivasspor – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet
20:45 Osmanlispor FK – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
21:00 Rijeka – NK Lokomotiva 1. Division – Kroatien
21:30 Benfica – Belenenses Primeira Liga – Portugal
21:30 North Carolina Courage (k) – Washington Spirit (k) NWSL (k) – USA
22:00 Valladolid – Barcelona B Segunda División – Spanien
22:00 Boston Breakers (k) – Orlando Pride (k) NWSL (k) – USA
22:15 Sevilla – Espanyol La Liga – Spanien

Søndag 20. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Sky Blue FC (k) – Seattle Reign FC (k) NWSL (k) – USA
04:00 Portland Thorns (k) – Houston Dash (k) NWSL (k) – USA
12:00 OB – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
12:30 Excelsior – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
13:00 Avarta – Middelfart 2. Division Gruppe 2
13:00 Medkila (k) – Trondheims-Ørn (k) Toppserien (k) – Norge
13:30 Ringkøbing – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 3
13:30 Ingolstadt – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Nürnberg – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Holstein Kiel – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Østerbro IF (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:30 Holbæk – Stenloese BK Danmarksserien Pulje 1
14:00 SønderjyskE (k) – FC THY-Thisted Q (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
14:00 Amkar – Zenit Premier League – Rusland
14:30 Huddersfield – Newcastle Premier League – England
14:30 Skive – Vejle Boldklub NordicBet Liga
14:30 Fremad Amager – Viborg NordicBet Liga
14:30 Esbjerg fB – Thisted NordicBet Liga
14:30 Vendsyssel – Brabrand NordicBet Liga
14:30 FC Fredericia – FC Roskilde NordicBet Liga
14:30 HB Køge – Nykøbing FC NordicBet Liga
14:30 Utrecht – Willem II Æresdivisionen – Holland
14:30 Ajax – Groningen Æresdivisionen – Holland
14:30 Anderlecht – St.Truiden 1. Division A – Belgien
15:00 Lille – Caen Ligue 1 – Frankrig
15:00 Östersunds FK – AIK Allsvenskan – Sverige
15:00 Djurgården – Halmstad Allsvenskan – Sverige
15:00 Slagelse – Taastrup FC Danmarksserien Pulje 1
15:00 FK Odsherred – Birkerød Danmarksserien Pulje 2
15:15 Neman Grodno – Dinamo Minsk Premier League – Hviderusland
15:30 Freiburg – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
15:30 Wisla Plock – Legia Warszawa Ekstraklasa – Polen
16:00 Hobro – Lyngby Superligaen Grundspil
16:00 Fortuna Hjørring II (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
16:00 Sion – Luzern Super League – Schweiz
16:00 Grasshoppers – St. Gallen Super League – Schweiz
16:00 Basel – Lugano Super League – Schweiz
16:00 Zirka – Zorya Premier League – Ukraine
16:00 Karpaty – FC Olexandria Premier League – Ukraine
16:30 Dynamo Moskva – FC Ufa Premier League – Rusland
16:30 Salzburg – SKN St. Pölten Bundesliga – Østrig
16:30 LASK Linz – Altach Bundesliga – Østrig
16:45 Breda – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
16:45 Sparta Rotterdam – Zwolle Æresdivisionen – Holland
17:00 Tottenham – Chelsea Premier League – England
17:00 Marseille – Angers Ligue 1 – Frankrig
17:00 Vitoria de Setubal – Chaves Primeira Liga – Portugal
17:00 Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 1. Division – Tjekkiet
17:00 Vysocina Jihlava – Viktoria Plzen 1. Division – Tjekkiet
17:00 Jablonec – Dukla Praha 1. Division – Tjekkiet
17:00 FC Minsk – Slavia Mozyr Premier League – Hviderusland
17:00 FK Qabala – Sumqayit Premier League – Aserbajdsjan
17:00 FC Kapaz – Zira Premier League – Aserbajdsjan
17:15 Slavia Sofia – Etar Division A – Bulgarien
17:30 IFK Göteborg – Häcken Allsvenskan – Sverige
17:30 Sirius – Norrköping Allsvenskan – Sverige
17:30 FC Viitorul Constanta – CS Universitatea Craiova Liga I – Rumænien
17:30 BATE Borisov – Krumkachy Minsk Premier League – Hviderusland
18:00 AGF – Brøndby IF Superligaen Grundspil
18:00 Gladbach – FC Köln Bundesliga – Tyskland
18:00 Atalanta – Roma Serie A – Italien
18:00 Tromsø – Aalesund Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Molde Eliteserien – Norge
18:00 Sogndal – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Rosenborg – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Odd Ballklubb – Sandefjord Eliteserien – Norge
18:00 Kortrijk – Club Brugge 1. Division A – Belgien
18:00 Grand Bodø (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Hapoel Ironi Akko – Bnei Sakhnin 1. Division – Israel
18:00 Nieciecza – Lech Poznan Ekstraklasa – Polen
18:00 Dinamo Brest – Shakhtyor Soligorsk Premier League – Hviderusland
18:00 Nea Salamis – Anorthosis 1. Division – Cypern
18:15 Athletic Bilbao – Getafe La Liga – Spanien
18:15 Levadiakos – PAOK Super League – Grækenland
18:15 AOK Kerkyra – Panionios Super League – Grækenland
18:15 AEK Athen – Panaitolikos Super League – Grækenland
18:30 Vorskla – Mariupol Premier League – Ukraine
18:30 Dynamo Kiev – Stal Kamianske Premier League – Ukraine
19:00 Kayserispor – Göztepe Superlig – Tyrkiet
19:00 FC Porto – Moreirense Primeira Liga – Portugal
19:00 Real Oviedo – Rayo Vallecano Segunda División – Spanien
19:00 FK Rostov – FC Krasnodar Premier League – Rusland
19:00 Mattersburg – Austria Wien Bundesliga – Østrig
19:00 Rudes – Hajduk Split 1. Division – Kroatien
20:00 Viking – Brann Eliteserien – Norge
20:00 Royal Excel Mouscron – Gent 1. Division A – Belgien
20:00 CFR Cluj – FC Voluntari Liga I – Rumænien
20:00 Maccabi Tel Aviv – Beitar Jerusalem 1. Division – Israel
20:00 Dunav Ruse – Ludogorets Division A – Bulgarien
20:15 Barcelona – Real Betis La Liga – Spanien
20:30 Gimnastic – Almeria Segunda División – Spanien
20:30 Platanias – Panathinaikos Super League – Grækenland
20:45 Udinese – Chievo Serie A – Italien
20:45 Sassuolo – Genoa Serie A – Italien
20:45 Sampdoria – Benevento Serie A – Italien
20:45 Lazio – SPAL 2013 Serie A – Italien
20:45 Inter – Fiorentina Serie A – Italien
20:45 Crotone – AC Milan Serie A – Italien
20:45 Bologna – Torino Serie A – Italien
20:45 Fenerbahce – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
20:45 MP Antalyaspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
21:00 Paris SG – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
21:00 Aves – Braga Primeira Liga – Portugal
21:00 Osijek – Inter Zapresic 1. Division – Kroatien
21:00 Dinamo Zagreb – Slaven 1. Division – Kroatien
21:15 Maritimo – Boavista Primeira Liga – Portugal
22:00 Granada – Albacete Segunda División – Spanien
22:15 Deportivo La Coruna – Real Madrid La Liga – Spanien

Mandag 21. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Chicago Red Stars (k) – FC Kansas City (k) NWSL (k) – USA
17:30 Botosani – Concordia Chiajna Liga I – Rumænien
18:00 Zaglebie Lubin – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen
18:00 Olympiakos Nicosia – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern
19:00 FC Nordsjælland – FC Helsingør Superligaen Grundspil
19:00 GIF Sundsvall – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Örebro – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 Sarpsborg 08 – Strømsgodset Eliteserien – Norge
19:00 Akhmat Grozny – Arsenal Tula Premier League – Rusland
19:30 Bnei Yehuda – Maccabi Haifa 1. Division – Israel
19:30 Septemvri Sofia – Beroe Division A – Bulgarien
20:00 Lugo – Reus Segunda División – Spanien
20:00 Dinamo Bukarest – Sepsi OSK Liga I – Rumænien
20:15 Levante – Villarreal La Liga – Spanien
20:30 Bielefeld – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Atromitos – Apollon Smirnis Super League – Grækenland
20:45 Konyaspor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
20:45 Chateauroux – Nimes Ligue 2 – Frankrig
21:00 Manchester City – Everton Premier League – England
21:00 Feirense – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal
22:00 Malaga – Eibar La Liga – Spanien

Tirsdag 22. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Malaysia – Syrien Venskabskamp
17:30 FC Astana – Celtic Champions League Kvalifikation
18:30 Brøndby IF (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen (k)
18:30 Birkerød Skjold (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
18:30 Virum Sorgenfri – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 2
18:30 Lorient – Lens Liga Cup – Frankrig
20:00 Ajaccio – Red Star Liga Cup – Frankrig
20:00 Tours – Le Havre Liga Cup – Frankrig
20:00 Nancy – Orléans Liga Cup – Frankrig
20:00 Paris FC – Clermont Foot Liga Cup – Frankrig
20:30 Crystal Palace – Ipswich EFL Cup – England
20:45 Nice – Napoli Champions League Kvalifikation
20:45 Sevilla – Istanbul Basaksehir Champions League Kvalifikation
20:45 Maribor – Hapoel Beer Sheva Champions League Kvalifikation
20:45 Rijeka – Olympiakos Champions League Kvalifikation
20:45 Milton Keynes Dons – Swansea EFL Cup – England
20:45 Fulham – Bristol Rovers EFL Cup – England
20:45 Cardiff – Burton EFL Cup – England
20:45 Brighton – Barnet EFL Cup – England
20:45 Norwich – Charlton EFL Cup – England
20:45 Watford – Bristol City EFL Cup – England
20:45 Queens Park Rangers – Brentford EFL Cup – England
20:45 Birmingham – Bournemouth EFL Cup – England
20:45 Carlisle – Sunderland EFL Cup – England
20:45 Grimsby – Derby EFL Cup – England
20:45 Aston Villa – Wigan EFL Cup – England
20:45 Sheffield United – Leicester EFL Cup – England
20:45 Doncaster – Hull EFL Cup – England
20:45 Middlesbrough – Scunthorpe EFL Cup – England
20:45 Leeds – Newport EFL Cup – England
20:45 Accrington – West Bromwich EFL Cup – England
21:00 Bolton – Sheffield Wednesday EFL Cup – England
21:00 Reading – Millwall EFL Cup – England
21:00 Valenciennes – Reims Liga Cup – Frankrig

Onsdag 23. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Grenada – Panama Venskabskamp
17:30 Kristianstad FC – Halmstad Svenska Cupen – Sverige
18:00 Viborg – FC Fredericia NordicBet Liga
18:00 Vejle Boldklub – Brabrand NordicBet Liga
18:00 Thisted – Vendsyssel NordicBet Liga
18:00 FC Roskilde – HB Køge NordicBet Liga
18:00 Nykøbing FC – Fremad Amager NordicBet Liga
18:00 Torns IF – IFK Värnamo Svenska Cupen – Sverige
18:00 Tvååkers IF – Örgryte Svenska Cupen – Sverige
18:00 Kvibille BK – Häcken Svenska Cupen – Sverige
18:00 Torstorps IF – GIF Sundsvall Svenska Cupen – Sverige
18:00 Värmbols FC – AIK Svenska Cupen – Sverige
18:00 Sandviken (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
18:30 Landvetter IS – IFK Göteborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Oskarshamns AIK – Helsingborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Hittarps IK – Varbergs BoIS FC Svenska Cupen – Sverige
18:30 Lunds BK – Norrby Svenska Cupen – Sverige
18:30 Landskrona BoIS – Elfsborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Husqvarna FF – Östers IF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Utsiktens BK – Jönköpings Södra Svenska Cupen – Sverige
18:30 Trollhättan FC – Malmø FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Carlstad United – Sirius Svenska Cupen – Sverige
18:30 Gamla Upsala – Djurgården Svenska Cupen – Sverige
18:30 Piteå – Degerfors Svenska Cupen – Sverige
18:30 Bollnäs – Norrköping Svenska Cupen – Sverige
18:30 Sollentuna FF – Syrianska Svenska Cupen – Sverige
18:30 Arameiska-Syrianska IF – Brommapojkarna Svenska Cupen – Sverige
18:30 IFK Aspudden-Tellus – Dalkurd FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Vasalunds IF – AFC Eskilstuna Svenska Cupen – Sverige
18:30 Tullinge TP FK – IK Frej Täby Svenska Cupen – Sverige
18:30 IF Lyseng (k) – VSK Aarhus II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 Kolding B – B 1913 Danmarksserien Pulje 3
19:00 Odense Q (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen (k)
19:00 Nybro IF – Kalmar FF Svenska Cupen – Sverige
19:00 Skövde AIK – GAIS Svenska Cupen – Sverige
19:00 IK Brage – Åtvidaberg Svenska Cupen – Sverige
19:00 Härnösands FF – Östersunds FK Svenska Cupen – Sverige
19:00 Kvarnsvedens IK (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Vittsjö GIK (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Hammarby IF (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 KIF Örebro (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Linköpings FC (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
20:45 FC København – Qarabag FK Champions League Kvalifikation
20:45 Steaua Bukarest – Sporting CP Champions League Kvalifikation
20:45 Liverpool – Hoffenheim Champions League Kvalifikation
20:45 CSKA Moskva – Young Boys Champions League Kvalifikation
20:45 Slavia Prag – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation
20:45 Blackburn – Burnley EFL Cup – England
20:45 Huddersfield – Rotherham EFL Cup – England
20:45 Newcastle – Nottingham Forest EFL Cup – England
20:45 Southampton – Wolverhampton EFL Cup – England
20:45 Cheltenham – West Ham EFL Cup – England
20:45 Barnsley – Grimsby Town/Derby County EFL Cup – England
21:00 Stoke – Rochdale EFL Cup – England
<  Forrige uge
16. august 2017 – 23. august 2017
Næste uge  >