LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. august 2017 – 28. august 2017
Næste uge  >

Mandag 21. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Chicago Red Stars (k) – FC Kansas City (k) NWSL (k) – USA 1 – 3
17:30 Botosani – Concordia Chiajna Liga I – Rumænien
18:00 Zaglebie Lubin – Wisla Krakow Ekstraklasa – Polen
18:00 Olympiakos Nicosia – Doxa Katokopia 1. Division – Cypern
19:00 FC Nordsjælland – FC Helsingør Superligaen Grundspil
19:00 Örebro – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 GIF Sundsvall – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Sarpsborg 08 – Strømsgodset Eliteserien – Norge
19:00 Akhmat Grozny – Arsenal Tula Premier League – Rusland
19:30 Bnei Yehuda – Maccabi Haifa 1. Division – Israel
19:30 Septemvri Sofia – Beroe Division A – Bulgarien
20:00 Lugo – Reus Segunda División – Spanien
20:00 Dinamo Bukarest – Sepsi OSK Liga I – Rumænien
20:15 Levante – Villarreal La Liga – Spanien
20:30 Bielefeld – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Atromitos – Apollon Smirnis Super League – Grækenland
20:45 Konyaspor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
20:45 Chateauroux – Nimes Ligue 2 – Frankrig
21:00 Manchester City – Everton Premier League – England
21:00 Feirense – P.Ferreira Primeira Liga – Portugal
22:00 Malaga – Eibar La Liga – Spanien

Tirsdag 22. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Malaysia – Syrien Venskabskamp
14:00 Mauritius – St. Kitts og Nevis Venskabskamp
17:30 FC Astana – Celtic Champions League Kvalifikation
18:30 Brøndby IF (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen (k)
18:30 Birkerød Skjold (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
18:30 Virum Sorgenfri – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 2
18:30 Lorient – Lens Liga Cup – Frankrig
20:00 Ajaccio – Red Star Liga Cup – Frankrig
20:00 Tours – Le Havre Liga Cup – Frankrig
20:00 Nancy – Orléans Liga Cup – Frankrig
20:00 Paris FC – Clermont Foot Liga Cup – Frankrig
20:30 Crystal Palace – Ipswich EFL Cup – England
20:45 Nice – Napoli Champions League Kvalifikation
20:45 Sevilla – Istanbul Basaksehir Champions League Kvalifikation
20:45 Maribor – Hapoel Beer Sheva Champions League Kvalifikation
20:45 Rijeka – Olympiakos Champions League Kvalifikation
20:45 Milton Keynes Dons – Swansea EFL Cup – England
20:45 Fulham – Bristol Rovers EFL Cup – England
20:45 Cardiff – Burton EFL Cup – England
20:45 Brighton – Barnet EFL Cup – England
20:45 Norwich – Charlton EFL Cup – England
20:45 Watford – Bristol City EFL Cup – England
20:45 Queens Park Rangers – Brentford EFL Cup – England
20:45 Birmingham – Bournemouth EFL Cup – England
20:45 Carlisle – Sunderland EFL Cup – England
20:45 Grimsby – Derby EFL Cup – England
20:45 Aston Villa – Wigan EFL Cup – England
20:45 Sheffield United – Leicester EFL Cup – England
20:45 Doncaster – Hull EFL Cup – England
20:45 Middlesbrough – Scunthorpe EFL Cup – England
20:45 Leeds – Newport EFL Cup – England
20:45 Accrington – West Bromwich EFL Cup – England
21:00 Bolton – Sheffield Wednesday EFL Cup – England
21:00 Reading – Millwall EFL Cup – England
21:00 Valenciennes – Reims Liga Cup – Frankrig

Onsdag 23. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Grenada – Panama Venskabskamp
12:00 Qatar – Turkmenistan Venskabskamp
17:30 Kristianstad FC – Halmstad Svenska Cupen – Sverige
18:00 Viborg – FC Fredericia NordicBet Liga
18:00 Vejle Boldklub – Brabrand NordicBet Liga
18:00 Thisted – Vendsyssel NordicBet Liga
18:00 FC Roskilde – HB Køge NordicBet Liga
18:00 Nykøbing FC – Fremad Amager NordicBet Liga
18:00 Torns IF – IFK Värnamo Svenska Cupen – Sverige
18:00 Tvååkers IF – Örgryte Svenska Cupen – Sverige
18:00 Kvibille BK – Häcken Svenska Cupen – Sverige
18:00 Torstorps IF – GIF Sundsvall Svenska Cupen – Sverige
18:00 Värmbols FC – AIK Svenska Cupen – Sverige
18:00 Sandviken (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
18:30 Carlstad United – Sirius Svenska Cupen – Sverige
18:30 Landvetter IS – IFK Göteborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Oskarshamns AIK – Helsingborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Hittarps IK – Varbergs BoIS FC Svenska Cupen – Sverige
18:30 Lunds BK – Norrby Svenska Cupen – Sverige
18:30 Landskrona BoIS – Elfsborg Svenska Cupen – Sverige
18:30 Husqvarna FF – Östers IF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Utsiktens BK – Jönköpings Södra Svenska Cupen – Sverige
18:30 Trollhättan FC – Malmø FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Gamla Upsala – Djurgården Svenska Cupen – Sverige
18:30 Piteå – Degerfors Svenska Cupen – Sverige
18:30 Bollnäs – Norrköping Svenska Cupen – Sverige
18:30 Sollentuna FF – Syrianska Svenska Cupen – Sverige
18:30 Arameiska-Syrianska IF – Brommapojkarna Svenska Cupen – Sverige
18:30 IFK Aspudden-Tellus – Dalkurd FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Vasalunds IF – AFC Eskilstuna Svenska Cupen – Sverige
18:30 Tullinge TP FK – IK Frej Täby Svenska Cupen – Sverige
18:30 IK Brage – Åtvidaberg Svenska Cupen – Sverige
18:30 IF Lyseng (k) – VSK Aarhus II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
18:30 Kolding B – B 1913 Danmarksserien Pulje 3
19:00 Odense Q (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen (k)
19:00 Härnösands FF – Östersunds FK Svenska Cupen – Sverige Udsat
19:00 Linköpings FC (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 KIF Örebro (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Hammarby IF (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Vittsjö GIK (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Kvarnsvedens IK (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
20:45 FC København – Qarabag FK Champions League Kvalifikation
20:45 Slavia Prag – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation
20:45 CSKA Moskva – Young Boys Champions League Kvalifikation
20:45 Liverpool – Hoffenheim Champions League Kvalifikation
20:45 Steaua Bukarest – Sporting CP Champions League Kvalifikation
20:45 Barnsley – Grimsby Town/Derby County EFL Cup – England
20:45 Cheltenham – West Ham EFL Cup – England
20:45 Southampton – Wolverhampton EFL Cup – England
20:45 Newcastle – Nottingham Forest EFL Cup – England
20:45 Huddersfield – Rotherham EFL Cup – England
20:45 Blackburn – Burnley EFL Cup – England
21:00 Stoke – Rochdale EFL Cup – England

Torsdag 24. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Indien – St. Kitts og Nevis Venskabskamp
17:30 Assyriska IF Norrköping – Trelleborgs FF Svenska Cupen – Sverige
18:00 Skive – Esbjerg fB NordicBet Liga
18:00 AEK Larnaca – Viktoria Plzen Europa League Kvalifikation
18:30 IK Oddevold – Falkenbergs FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Nybro IF – Kalmar FF Svenska Cupen – Sverige
18:30 Skövde AIK – GAIS Svenska Cupen – Sverige
18:30 Karlstad BK – Örebro Svenska Cupen – Sverige
18:30 Enskede IK – Gefle Svenska Cupen – Sverige
18:45 Dynamo Kiev – Maritimo Europa League Kvalifikation
19:00 Östersunds FK – PAOK Europa League Kvalifikation
19:00 Salzburg – FC Viitorul Constanta Europa League Kvalifikation
19:00 FC Sheriff – Legia Warszawa Europa League Kvalifikation
19:00 Zenit – Utrecht Europa League Kvalifikation
19:00 FC Olexandria – BATE Borisov Europa League Kvalifikation
19:00 Maccabi Tel Aviv – Altach Europa League Kvalifikation
19:30 Fenerbahce – FK Vardar Skopje Europa League Kvalifikation
19:30 Suduva – Ludogorets Europa League Kvalifikation
20:00 FC Midtjylland – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation
20:00 AEK Athen – Club Brugge Europa League Kvalifikation
20:00 Skenderbeu – Dinamo Zagreb Europa League Kvalifikation
20:00 Videoton FC – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation
20:45 KF Shkendija – AC Milan Europa League Kvalifikation
20:45 Rosenborg – Ajax Europa League Kvalifikation
20:45 Athletic Bilbao – Panathinaikos Europa League Kvalifikation
20:45 Marseille – Domzale Europa League Kvalifikation
20:45 Braga – FH Hafnarfjordur Europa League Kvalifikation
21:00 Hajduk Split – Everton Europa League Kvalifikation
21:00 Røde Stjerne – FC Krasnodar Europa League Kvalifikation
21:05 Austria Wien – Osijek Europa League Kvalifikation

Fredag 25. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Trinidad og Tobago – Jamaica Venskabskamp
12:00 Macao – Malaysia Venskabskamp
12:00 Usbekistan – Kirgisistan Venskabskamp
17:00 Etar – Botev Plovdiv Division A – Bulgarien
17:00 FK Neftchi – FC Kapaz Premier League – Aserbajdsjan
17:00 Inter Baku – Shabail Premier League – Aserbajdsjan
17:30 Astra Giurgiu – Juventus Bucuresti Liga I – Rumænien
17:30 Krumkachy Minsk – Naftan Novopolotsk Premier League – Hviderusland
18:00 SønderjyskE – OB Superligaen Grundspil
18:00 Damsø (k) – Birkerød Skjold (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
18:00 Dukla Praha – Bohemians 1905 1. Division – Tjekkiet
18:00 Gornik Zabrze – Wisla Plock Ekstraklasa – Polen
18:00 Dnepr Mogilev – Torpedo Zhodino Premier League – Hviderusland
18:15 IF Lyseng – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 3
18:15 FC Sydvest – Kjellerup 2. Division Gruppe 3
18:30 Næsby – Avarta 2. Division Gruppe 2
18:30 Greuther Fürth – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Duisburg – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Herlev – Holbæk Danmarksserien Pulje 1
18:30 B 1909 – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
19:00 AB – Frem 2. Division Gruppe 1
19:00 Anzhi Makhachkala – FC Ufa Premier League – Rusland
20:00 Breda – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:00 Albacete – Cordoba Segunda División – Spanien
20:00 Paris FC – Auxerre Ligue 2 – Frankrig
20:00 Sochaux – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Quevilly – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Valenciennes – Niort Ligue 2 – Frankrig
20:00 Tours – ACA Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nimes – Le Havre Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bourg Peronnas – Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bastia – Auxerre Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:00 Brest – Nancy Ligue 2 – Frankrig
20:00 CS Universitatea Craiova – Gaz Metan Medias Liga I – Rumænien
20:00 Lokomotiv Plovdiv – Dunav Ruse Division A – Bulgarien
20:15 Silkeborg – Hobro Superligaen Grundspil
20:15 Real Sociedad – Villarreal La Liga – Spanien
20:30 FC Köln – Hamburger SV Bundesliga – Tyskland
20:30 Kortrijk – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:30 Parma Calcio 1913 – Cremonese Serie B – Italien
20:30 Slask Wroclaw – Cracovia Ekstraklasa – Polen
20:45 Paris SG – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
20:45 Alanyaspor – Karabukspor Superlig – Tyrkiet
20:45 Galatasaray – Sivasspor Superlig – Tyrkiet
20:45 Bristol City – Aston Villa Championship – England
20:45 Hull – Bolton Championship – England
21:30 Belenenses – Vitoria de Setubal Primeira Liga – Portugal
22:00 Real Betis – Celta Vigo La Liga – Spanien

Lørdag 26. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 IF Lyseng (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
11:00 Vildbjerg (k) – SønderjyskE (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:00 Vejle Boldklub (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen (k)
12:30 Varde (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen (k)
13:00 B93 – Hillerød 2. Division Gruppe 1
13:00 VSK Aarhus – Odder 2. Division Gruppe 3
13:00 Regensburg – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Aue – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 St. Pauli – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Brøndby IF (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen (k)
13:00 KoldingQ (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen (k)
13:00 Sundby BK (k) – Østerbro IF (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Stenloese BK – Slagelse Danmarksserien Pulje 1
13:00 Virum Sorgenfri – FK Odsherred Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1908 – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 2
13:00 GVI – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
13:00 Tarup/Pårup – Kolding B Danmarksserien Pulje 3
13:30 Bournemouth – Manchester City Premier League – England
13:30 Fremad Valby – Vanløse Danmarksserien Pulje 2
13:30 Aarhus Fremad II – Varde Danmarksserien Pulje 3
14:00 Middelfart – Dalum 2. Division Gruppe 2
14:00 Greve – Marienlyst 2. Division Gruppe 2
14:00 Ledøje-Smørum – Fredensborg BI Danmarksserien Pulje 1
14:00 Taastrup FC – FA 2000 Danmarksserien Pulje 1
14:00 Birkerød – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
14:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg Danmarksserien Pulje 3
14:00 Arsenal Tula – Amkar Premier League – Rusland
15:00 FC Helsingør – Randers FC Superligaen Grundspil
15:00 Skovshoved – Hvidovre 2. Division Gruppe 1
15:00 Kolding IF – HIK 2. Division Gruppe 2
15:00 Jammerbugt FC – Ringkøbing 2. Division Gruppe 3
15:00 Lorient – Reims Ligue 2 – Frankrig
15:00 Stabæk (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Grand Bodø (k) – LSK Kvinner (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Kolbotn (k) – Sandviken (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 FK Slutsk – Gomel Premier League – Hviderusland
15:30 Stuttgart – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Gladbach Bundesliga – Tyskland
15:30 Bayer Leverkusen – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
15:30 Eintracht Frankfurt – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Werder Bremen – Bayern München Bundesliga – Tyskland
15:30 B93 (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:30 KoldingQ II (k) – Greve (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:30 VSK Aarhus II – B 1913 Danmarksserien Pulje 3
15:30 Korona Kielce – Nieciecza Ekstraklasa – Polen
16:00 Watford – Brighton Premier League – England
16:00 Newcastle – West Ham Premier League – England
16:00 Huddersfield – Southampton Premier League – England
16:00 Crystal Palace – Swansea Premier League – England
16:00 Millwall – Norwich Championship – England
16:00 Middlesbrough – Preston Championship – England
16:00 Ipswich – Fulham Championship – England
16:00 Cardiff – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Burton – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Brentford – Wolverhampton Championship – England
16:00 Birmingham – Reading Championship – England
16:00 Sheffield United – Derby Championship – England
16:00 Barnsley – Sunderland Championship – England
16:00 AFC Eskilstuna – Hammarby Allsvenskan – Sverige
16:00 Celtic – St. Johnstone Premiership – Skotland
16:00 Kilmarnock – Hamilton Academical Premiership – Skotland
16:00 Motherwell – Hearts Premiership – Skotland
16:00 Partick Thistle – Aberdeen Premiership – Skotland
16:00 Karvina – Liberec 1. Division – Tjekkiet
16:00 Wolfsberger AC – SKN St. Pölten Bundesliga – Østrig
16:00 Stal Kamianske – Zirka Premier League – Ukraine
16:00 FK Vitebsk – Neman Grodno Premier League – Hviderusland
16:30 Rubin Kazan – Tosno Premier League – Rusland
17:00 P.Ferreira – Vitoria de Guimaraes Primeira Liga – Portugal
17:00 Moreirense – Tondela Primeira Liga – Portugal
17:00 FC Zbrojovka Brno – Sparta Prag 1. Division – Tjekkiet
17:00 Bnei Sakhnin – Hapoel Raanana 1. Division – Israel
17:00 Isloch – FC Minsk Premier League – Hviderusland
17:00 Zira – Sumqayit Premier League – Aserbajdsjan
17:00 Qarabag FK – FK Qabala Premier League – Aserbajdsjan
17:15 Nantes – Lyon Ligue 1 – Frankrig
17:30 AaB – AGF Superligaen Grundspil
17:30 ACS Poli Timisoara – CFR Cluj Liga I – Rumænien
17:45 Beroe – PFC CSKA-Sofia Division A – Bulgarien
18:00 Genoa – Juventus Serie A – Italien
18:00 Benevento – Bologna Serie A – Italien
18:00 Charleroi – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
18:00 Hapoel Ashkelon – Bnei Yehuda 1. Division – Israel
18:00 Jagiellonia Bialystok – Piast Gliwice Ekstraklasa – Polen
18:00 Ethnikos Achnas – Pafos FC 1. Division – Cypern
18:15 Alaves – Barcelona La Liga – Spanien
18:15 Platanias – Xanthi Super League – Grækenland
18:15 Panaitolikos – Atromitos Super League – Grækenland
18:30 Manchester United – Leicester Premier League – England
18:30 Dortmund – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
18:30 Vitesse – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
18:30 Nottingham Forest – Leeds Championship – England
18:30 Rapid Wien – LASK Linz Bundesliga – Østrig
18:30 Olimpik Donetsk – Karpaty Premier League – Ukraine
18:45 Besiktas – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
18:45 Yeni Malatyaspor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Leonesa – Osasuna Segunda División – Spanien
19:00 Huesca – Lorca FC Segunda División – Spanien
19:00 Slovacko – Sigma Olomouc 1. Division – Tjekkiet
19:00 Lokomotiv Moskva – Ural Premier League – Rusland
19:00 Lausanne – Grasshoppers Super League – Schweiz
19:00 Lugano – Thun Super League – Schweiz
19:00 Slaven – Rudes 1. Division – Kroatien
19:00 Aris Limassol F.C. – Nea Salamis 1. Division – Cypern
19:15 Chaves – Feirense Primeira Liga – Portugal
19:15 Maccabi Netanya – Hapoel Ironi Akko 1. Division – Israel
19:30 Maccabi Petach Tikva – Hapoel Haifa 1. Division – Israel
19:45 Zwolle – Twente Æresdivisionen – Holland
19:45 ADO Den Haag – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
20:00 Toulouse – Rennes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Dijon – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
20:00 Caen – Metz Ligue 1 – Frankrig
20:00 Bordeaux – Troyes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Amiens – Nice Ligue 1 – Frankrig
20:00 St.Truiden – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:00 Lokeren – Eupen 1. Division A – Belgien
20:00 FC Voluntari – Dinamo Bukarest Liga I – Rumænien
20:00 Levski Sofia – Slavia Sofia Division A – Bulgarien
20:15 Levante – Deportivo La Coruna La Liga – Spanien
20:15 Girona – Malaga La Liga – Spanien
20:30 Genk – Mechelen 1. Division A – Belgien
20:30 Rayo Vallecano – Numancia Segunda División – Spanien
20:30 Sevilla Atletico – Valladolid Segunda División – Spanien
20:30 Pro Vercelli – Frosinone Serie B – Italien
20:30 Avellino – Brescia Serie B – Italien
20:30 Carpi – Novara Serie B – Italien
20:30 Cittadella – Ascoli Picchio FC 1898 Serie B – Italien
20:30 Palermo – Spezia Serie B – Italien
20:30 Ternana – Empoli Serie B – Italien
20:30 Entella – Perugia Serie B – Italien
20:30 Venezia – Salernitana Serie B – Italien
20:30 Lamia – Olympiakos Super League – Grækenland
20:30 Wisla Krakow – Lechia Gdansk Ekstraklasa – Polen
20:45 Roma – Inter Serie A – Italien
20:45 Heracles – Excelsior Æresdivisionen – Holland
20:45 Göztepe – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
20:45 Kayserispor – Osmanlispor FK Superlig – Tyrkiet
21:00 Inter Zapresic – Rijeka 1. Division – Kroatien
21:30 Rio Ave – Benfica Primeira Liga – Portugal
21:30 FC Kansas City (k) – Orlando Pride (k) NWSL (k) – USA
22:00 Almeria – Real Oviedo Segunda División – Spanien
22:00 Seattle Reign FC (k) – Portland Thorns (k) NWSL (k) – USA
22:15 Las Palmas – Atletico Madrid La Liga – Spanien

Søndag 27. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Sky Blue FC (k) – Boston Breakers (k) NWSL (k) – USA
01:00 Washington Spirit (k) – Chicago Red Stars (k) NWSL (k) – USA
10:00 SKA-Khabarovsk – Spartak Moskva Premier League – Rusland
12:30 Feyenoord – Willem II Æresdivisionen – Holland
12:30 ASA Aarhus (k) – Fortuna Hjørring II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 FC Midtjylland – Lyngby Superligaen Grundspil
13:00 Næstved – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
13:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus II (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 Vålerenga (k) – Medkila (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Karlslunde IF – Kastrup Danmarksserien Pulje 1
13:30 Union Berlin – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Bochum – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Sandhausen – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Dundee FC – Hibernian Premiership – Skotland
13:45 Brabrand – Thisted NordicBet Liga
13:45 HB Køge – Skive NordicBet Liga
13:45 FC Fredericia – Fremad Amager NordicBet Liga
13:45 Vejle Boldklub – FC Roskilde NordicBet Liga
13:45 Esbjerg fB – Nykøbing FC NordicBet Liga
14:30 Chelsea – Everton Premier League – England
14:30 West Bromwich – Stoke Premier League – England
14:30 VVV-Venlo – Ajax Æresdivisionen – Holland
14:30 Club Brugge – Standard Liege 1. Division A – Belgien
15:00 Guingamp – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
15:00 AIK – Djurgården Allsvenskan – Sverige
15:00 Kalmar FF – Sirius Allsvenskan – Sverige
15:00 Häcken – Jönköpings Södra Allsvenskan – Sverige
15:00 Norrköping – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
15:00 Trondheims-Ørn (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Slavia Mozyr – Dinamo Brest Premier League – Hviderusland
15:30 RB Leipzig – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Sandecja Nowy Sacz – Pogon Szczecin Ekstraklasa – Polen
15:30 Lech Poznan – Arka Gdynia Ekstraklasa – Polen
16:00 Brøndby IF – AC Horsens Superligaen Grundspil
16:00 Ross County – Rangers Premiership – Skotland
16:00 Jablonec – Zlin 1. Division – Tjekkiet
16:00 St. Gallen – Young Boys Super League – Schweiz
16:00 Sion – Basel Super League – Schweiz
16:00 Luzern – FC Zürich Super League – Schweiz
16:00 Veres Rivne – Shakhtar Donetsk Premier League – Ukraine
16:00 Mariupol – Dynamo Kiev Premier League – Ukraine
16:00 Dinamo Minsk – FK Gorodeya Premier League – Hviderusland
16:30 Slavia Prag – Mladá Boleslav 1. Division – Tjekkiet
16:30 CSKA Moskva – Akhmat Grozny Premier League – Rusland
16:30 Sturm Graz – Salzburg Bundesliga – Østrig
16:30 Altach – Mattersburg Bundesliga – Østrig
16:45 Groningen – Utrecht Æresdivisionen – Holland
16:45 PSV Eindhoven – Roda Æresdivisionen – Holland
17:00 Liverpool – Arsenal Premier League – England
17:00 Tottenham – Burnley Premier League – England
17:00 Angers – Lille Ligue 1 – Frankrig
17:00 Boavista – Aves Primeira Liga – Portugal
17:00 Teplice – Vysocina Jihlava 1. Division – Tjekkiet
17:00 AEK Larnaca – Olympiakos Nicosia 1. Division – Cypern
17:00 Apollon Limassol – Omonia Nicosia 1. Division – Cypern
17:30 GIF Sundsvall – Örebro Allsvenskan – Sverige
17:30 Elfsborg – Halmstad Allsvenskan – Sverige
17:30 Malmø FF – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
17:30 Pescara – Foggia Serie B – Italien
17:30 Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanta Liga I – Rumænien
17:45 Cherno More Varna – Septemvri Sofia Division A – Bulgarien
18:00 FC Nordsjælland – FC København Superligaen Grundspil
18:00 Hannover 96 – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
18:00 Torino – Sassuolo Serie A – Italien
18:00 Gent – Anderlecht 1. Division A – Belgien
18:00 Legia Warszawa – Zaglebie Lubin Ekstraklasa – Polen
18:00 Shakhtyor Soligorsk – BATE Borisov Premier League – Hviderusland
18:00 Doxa Katokopia – Ermis Aradippou 1. Division – Cypern
18:15 Espanyol – Leganes La Liga – Spanien
18:15 Eibar – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
18:15 PAOK – AOK Kerkyra Super League – Grækenland
18:15 Panathinaikos – Levadiakos Super League – Grækenland
18:15 Panionios – Apollon Smirnis Super League – Grækenland
18:30 Viktoria Plzen – Banik Ostrava 1. Division – Tjekkiet
18:30 Zorya – Chornomorets Odesa Premier League – Ukraine
18:30 FC Olexandria – Vorskla Premier League – Ukraine
18:45 Istanbul Basaksehir – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Sporting CP – Estoril Primeira Liga – Portugal
19:00 Sporting Gijon – Lugo Segunda División – Spanien
19:00 Zaragoza – Granada Segunda División – Spanien
19:00 Zenit – FK Rostov Premier League – Rusland
19:00 FC Krasnodar – Dynamo Moskva Premier League – Rusland
19:00 Admira – Austria Wien Bundesliga – Østrig
19:00 NK Lokomotiva – Dinamo Zagreb 1. Division – Kroatien
19:00 APOEL Nicosia – AEL Limassol 1. Division – Cypern
19:00 Alki Oroklinis – Anorthosis 1. Division – Cypern
19:10 Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Tel Aviv 1. Division – Israel
20:00 Oostende – Antwerpen 1. Division A – Belgien
20:00 Steaua Bukarest – Botosani Liga I – Rumænien
20:00 Maccabi Haifa – Hapoel Beer Sheva 1. Division – Israel
20:00 Ludogorets – Pirin Blagoevgrad Division A – Bulgarien
20:15 Getafe – Sevilla La Liga – Spanien
20:30 Reus – Gimnastic Segunda División – Spanien
20:30 Cadiz – Alcorcon Segunda División – Spanien
20:30 Pas Giannina – AEK Athen Super League – Grækenland
20:45 SPAL 2013 – Udinese Serie A – Italien
20:45 Napoli – Atalanta Serie A – Italien
20:45 AC Milan – Cagliari Serie A – Italien
20:45 Fiorentina – Sampdoria Serie A – Italien
20:45 Crotone – Verona Serie A – Italien
20:45 Chievo – Lazio Serie A – Italien
20:45 Genclerbirligi – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
20:45 Akhisar Belediyespor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
21:00 Monaco – Marseille Ligue 1 – Frankrig
21:00 Cibalia – Osijek 1. Division – Kroatien
21:00 Hajduk Split – NK Istra 1961 1. Division – Kroatien
21:15 Braga – FC Porto Primeira Liga – Portugal
22:15 Real Madrid – Valencia La Liga – Spanien

Mandag 28. august 2017 - Kampprogram for alle fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Houston Dash (k) – North Carolina Courage (k) NWSL (k) – USA
17:00 Vitosha Bistritsa – Vereya Division A – Bulgarien
19:00 Vendsyssel – Viborg NordicBet Liga
19:30 Beitar Jerusalem – FC Ashdod 1. Division – Israel
20:00 CSMS Iasi – Sepsi OSK Liga I – Rumænien
20:30 Kaiserslautern – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Bari – Cesena Serie B – Italien
20:30 AE Larissa – Asteras Tripolis Super League – Grækenland
20:45 Orléans – Lens Ligue 2 – Frankrig
21:00 Portimonense – Maritimo Primeira Liga – Portugal
21:00 Barcelona B – Tenerife Segunda División – Spanien
<  Forrige uge
21. august 2017 – 28. august 2017
Næste uge  >