LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
27. april 2017 – 4. maj 2017
Næste uge  >

Fredag 28. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Zulia – Lanus Copa Libertadores Gruppe 7
02:00 Emelec – River Plate Copa Libertadores Gruppe 3
02:05 Deportivo Moron – Excursionistas Primera B Metropolitana – Argentina
02:45 Sport Boys Warnes – Godoy Cruz Copa Libertadores Gruppe 6
20:30 Deportivo Merlo – Argentino de Quilmes Primera C – Argentina
20:30 CA Defensores Unidos – Sportivo Italiano Primera C – Argentina

Lørdag 29. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Quilmes – Talleres Torneo De Transición – Argentina
02:15 Independiente – Estudiantes Torneo De Transición – Argentina
02:30 Club Atletico Mitre – Gimnasia y Tiro Federal A 2. Fase – Argentina
17:00 CA Talleres RDE – Deportivo Español Primera B Metropolitana – Argentina
18:05 Nueva Chicago – Guillermo Brown Primera B Nacional – Argentina
19:45 Juventud Unida de Gualeguaychú – Almagro Primera B Nacional – Argentina
20:30 Flandria – Central Cordoba d.S Primera B Nacional – Argentina
20:30 Deportivo Riestra – Almirante Brown Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Comunicaciones – Barracas Central Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Berazategui – Deportivo Armenio Primera C – Argentina
21:00 Huracan – Newells Old Boys Torneo De Transición – Argentina
21:00 Gimnasia LP – San Lorenzo Torneo De Transición – Argentina
21:00 Union de Sunchales – Club Cipolletti Federal A 2. Fase – Argentina
21:00 Gimnasia Mendoza – Defensores Belgrano Villa Ramalho Federal A 2. Fase – Argentina
21:00 Deportivo Madryn – Agropecuario Federal A 2. Fase – Argentina
21:00 Juventud Antoniana – Sportivo Patria Federal A 2. Fase – Argentina
21:00 Union Villa Krause – Altos Hornos Zapla Federal A 2. Fase – Argentina
21:10 Sarmiento – Colon Torneo De Transición – Argentina
23:20 Tigre – Banfield Torneo De Transición – Argentina

Søndag 30. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Temperley – Racing Club Torneo De Transición – Argentina
01:05 Chacarita Juniors – Villa Dalmine Primera B Nacional – Argentina
01:30 Union – Patronato de Parana Torneo De Transición – Argentina
17:00 Acassuso – CD UAI Urquiza Primera B Metropolitana – Argentina
18:40 Club Atlético Estudiantes – Club Atletico Platense Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Los Andes – Ferro Carril Oeste Primera B Nacional – Argentina
20:30 Tristan Suarez – San Telmo Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Colegiales – Villa San Carlos Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Sacachispas FC – San Martin Burzaco Primera C – Argentina
20:30 Defensores de Cambaceres – CA San Miguel Primera C – Argentina
20:30 Club Lujan – El Porvenir Primera C – Argentina
20:30 Sportivo Barracas – Central Cordoba de Rosario Primera C – Argentina
20:45 Argentinos Juniors – Brown de Adrogue Primera B Nacional – Argentina
21:00 Godoy Cruz – San Martin San Juan Torneo De Transición – Argentina
21:00 CA Alvarado – Sportivo Las Parejas Federal A 2. Fase – Argentina
21:00 Union Aconquija – CA Chaco For Ever Federal A 2. Fase – Argentina
21:00 Deportivo Maipu – General Belgrano Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone A – Argentina
21:00 Independiente de Neuquen – Club Rivadavia Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone A – Argentina
21:00 Deportivo Roca – Ferro Carril Oeste General Pico Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone A – Argentina
21:00 Concepcion FC – Gutierrez SC Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone B – Argentina
21:00 Juventud Unida Universitario – Deportivo San Jorge Tucuman Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone B – Argentina
21:00 Desamparados – San Lorenzo de Alem Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone B – Argentina
21:00 CD Libertad – Sol de America Formosa Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone B – Argentina
21:00 Defensores de Pronunciamiento – Guarani Antonio Franco Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone B – Argentina
21:00 Sportivo Belgrano – Gimnasia y Esgrima de Concepcion Federal A 2. Fase Nedrykningsspil Zone B – Argentina
22:00 Rosario Central – Aldosivi Torneo De Transición – Argentina
22:00 Atletico Tucuman – River Plate Torneo De Transición – Argentina Udsat
22:00 Crucero del Norte – Sportivo Estudiantes Primera B Nacional – Argentina
22:00 Gimnasia Jujuy – All Boys Primera B Nacional – Argentina
22:00 San Martin de Tucuman – Douglas Haig Primera B Nacional – Argentina

Mandag 1. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:10 Boca Juniors – Arsenal de Sarandí Torneo De Transición – Argentina
00:30 Olimpo – Atlético de Rafaela Torneo De Transición – Argentina
01:30 Santamarina – Boca Unidos Primera B Nacional – Argentina

Tirsdag 2. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Dock Sud – Argentino de Merlo Primera C – Argentina
20:30 Justo Jose de Urquiza – CA Ferrocarril Midland Primera C – Argentina
22:00 Belgrano – Defensa y Justicia Torneo De Transición – Argentina

Onsdag 3. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Atletico Tucuman – Club Atletico Penarol Copa Libertadores Gruppe 5
02:00 Lanus – Velez Sarsfield Torneo De Transición – Argentina
02:00 Atletico Nacional – Estudiantes Copa Libertadores Gruppe 1
02:05 Atlanta – CA Fenix Primera B Metropolitana – Argentina
20:30 Laferrere – Canuelas Primera C – Argentina
23:00 Banfield – CA Chaco For Ever Cup – Argentina

Torsdag 4. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Argentina

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Instituto – Atletico Parana Primera B Nacional – Argentina
02:00 Atletico PR – San Lorenzo Copa Libertadores Gruppe 4
02:15 Huracan – CA Defensores Unidos Cup – Argentina
<  Forrige uge
27. april 2017 – 4. maj 2017
Næste uge  >