LeoVegas.dk 888sport.dk Roskilde Festival 2017 fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >

Søndag 19. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Castanhal EC – Pinheirense EC Paraense 1. Gruppefase – Brasilien 3 – 2
00:00 Picos – Parnahyba Piauiense 1. Gruppefase – Brasilien 1 – 3
00:00 4 de Julho – Altos Piauiense 1. Gruppefase – Brasilien 1 – 2
14:00 Santo Andre – Sao Bernardo Paulista A1 – Brasilien LIVE 54': 0 – 1
14:00 CA Penapolense – Votuporanguense Paulista A2 – Brasilien
14:00 Avai FC – Brusque Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
14:00 America Teofilo Otoni – Caldense Mineiro I – Brasilien
19:00 Afogados da Ingazeira – Vitoria das Tabocas Pernambucano Nedrykningsgruppe – Brasilien
19:00 Atletico PE – America PE Pernambucano Nedrykningsgruppe – Brasilien
19:15 Lagarto AC – Amadense EC Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
19:30 Ipora – Goianesia Goiano – Brasilien
19:30 Frei Paulistano – Botafogo ASF Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
19:45 Santa Quiteria – Sampaio Correa Maranhense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien
20:00 Oeste FC – Batatais Paulista A2 – Brasilien
20:00 Portuguesa – Mogi Mirim Paulista A2 – Brasilien
20:00 ASA – Coruripe Alagoano 1. Fase – Brasilien
20:00 Santa Rita – CE Olhodaguense Alagoano 1. Fase – Brasilien
20:00 Flamengo de Guanambi – Fluminense de Feira Baiano 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Bahia – Juazeirense Baiano 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Vitoria da Conquista – Atlantico EC Baiano 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Jacobina – Galicia EC Baiano 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Paranoa EC – Sobradinho EC Brasiliense – Brasilien
20:00 Brasiliense – Real FC Brasiliense – Brasilien
20:00 Bosque Formosa EC – Gama Brasiliense – Brasilien
20:00 Luziania – Ceilandia Brasiliense – Brasilien
20:00 Alto Santo – AE Tiradentes Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien Aflyst
20:00 Horizonte – Itapipoca Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 CRAC – Esporte Clube Rio Verde Goiano – Brasilien
20:00 Itumbiara – Anapolis FC Goiano – Brasilien
20:00 Sao Jose MA – Imperatriz Maranhense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien
20:00 Moto Club MA – EC Cordino Maranhense 1. Gruppefase Gruppe B – Brasilien
20:00 Uberlandia – Tombense FC Mineiro I – Brasilien
20:00 Remo – Paragominas FC Paraense 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Paraiba PB – Botafogo PB Paraibano 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Sousa – Gremio Recreativo Serrano Paraibano 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Campinense – Centro Sportivo Paraibano Paraibano 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Serra Talhada – Flamengo Arcoverde Pernambucano Nedrykningsgruppe – Brasilien
20:00 Piaui – Flamengo PI Piauiense 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 URSO Mundo Novo – Sete de Dourados Sul-Matogrossense Gruppe B – Brasilien
21:00 Linense – Palmeiras Paulista A1 – Brasilien
21:00 CS Alagoano – CRB Alagoano 1. Fase – Brasilien
21:00 Bahia de Feira – Vitoria Baiano 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Boavista – Botafogo RJ Carioca 1. Div. Taca Guanabara Gr. B – Brasilien
21:00 Flamengo – Madureira RJ Carioca 1. Div. Taca Guanabara Gr. B – Brasilien
21:00 Metropolitano – Inter de Lages Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Chapecoense AF – Figueirense Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Guarani de Juazeiro – Ceara Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Passo Fundo – Internacional Gaucho 1. Div. – Brasilien
21:00 Vila Nova – Atletico GO Goiano – Brasilien
21:00 Dom Bosco – Araguaia Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe B – Brasilien
21:00 Atletico MG – America MG Mineiro I – Brasilien
21:00 Sao Francisco PA – Sao Raimundo PA Paraense 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Cianorte – Rio Branco PR Paranaense 1. Div. – Brasilien
21:00 Atletico PR – Coritiba Paranaense 1. Div. – Brasilien
21:00 PSTC – Parana Clube Paranaense 1. Div. – Brasilien
21:00 Toledo CW – Foz do Iguacu Paranaense 1. Div. – Brasilien
21:00 America RN – AS Sociedade Potiguar 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Globo FC – Baraunas Potiguar 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Sergipe – Confianca Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
21:00 Costa Rica EC – Novoperario FC Sul-Matogrossense Gruppe A – Brasilien
21:00 Operario MS – Comercial MS Sul-Matogrossense Gruppe A – Brasilien
22:00 Caxias – Sao Paulo RG Gaucho 1. Div. – Brasilien
22:00 Veranopolis – Cruzeiro RS Gaucho 1. Div. – Brasilien
22:00 Luverdense – Mixto Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien
22:00 Aguia Negra – Ivinhema Sul-Matogrossense Gruppe B – Brasilien
22:30 Velo Clube – Rio Preto Paulista A2 – Brasilien
22:30 Fortaleza – Uniclinic Atletico Clube Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
23:00 Operario VG – Cacerense Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien
23:00 Uniao Rondonopolis – Operario LTDA Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe B – Brasilien
23:30 Criciuma – Almirante Barroso Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
23:30 Gremio – EC Sao Jose Gaucho 1. Div. – Brasilien

Mandag 20. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Miguelense – Murici Alagoano 1. Fase – Brasilien
00:00 Salgueiro – Central SC Pernambucano 2. Gruppefase – Brasilien
23:30 Goias – Aparecidense Goiano – Brasilien

Tirsdag 21. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Rio Claro – Sao Caetano Paulista A2 – Brasilien
00:00 Democrata GV – Villa Nova AC Mineiro I – Brasilien
00:15 Novo Hamburgo – Juventude Gaucho 1. Div. – Brasilien
00:30 Belo Jardim – Nautico Pernambucano 2. Gruppefase – Brasilien
23:15 Londrina EC – Parana Clube Copa Sul-Minas-Rio Grp D – Brasilien

Onsdag 22. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Sao Paulo – Sao Bento Paulista A1 – Brasilien
01:30 Ituano FC – Santos Paulista A1 – Brasilien
19:00 Bosque Formosa EC – Ceilandia Brasiliense – Brasilien
19:00 Afogados da Ingazeira – America PE Pernambucano Nedrykningsgruppe – Brasilien
19:30 Botafogo ASF – AO Itabaiana Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
19:45 EC Cordino – Maranhao Maranhense 1. Gruppefase Gruppe B – Brasilien
19:45 Comercial PI – Flamengo PI Piauiense 1. Gruppefase – Brasilien Aflyst
20:00 Murici – America MG Pokal – Brasilien
20:00 URSO Mundo Novo – Corumbaense Sul-Matogrossense Gruppe B – Brasilien
20:30 Bonsucesso FC – AD Cabofriense Carioca 2. Fase Nedrykningsgruppe – Brasilien
20:30 Tigres RJ – A.A.Carapebus/Campos Carioca 2. Fase Nedrykningsgruppe – Brasilien
21:00 Red Bull Brasil – Novorizontino Paulista A1 – Brasilien
21:00 Sao Bernardo – Mirassol Paulista A1 – Brasilien
22:00 Miguelense – CRB Alagoano 1. Fase – Brasilien
22:00 Santa Rita – Coruripe Alagoano 1. Fase – Brasilien
22:00 Araguaia – Cuiaba Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe B – Brasilien
23:30 Linense – Ponte Preta Paulista A1 – Brasilien
23:30 Botafogo SP – Audax Sao Paulo Paulista A1 – Brasilien
23:30 Ferroviaria – Santo Andre Paulista A1 – Brasilien
23:30 Criciuma – Altos Pokal – Brasilien
23:30 Portuguesa – Boavista Pokal – Brasilien
23:30 Vitoria – Bragantino Pokal – Brasilien
23:30 Juazeirense – Sampaio Correa Copa Do Nordeste Gruppe C – Brasilien
23:30 Ceara – Flamengo Copa Sul-Minas-Rio Grp B – Brasilien
23:30 Inter de Lages – Joinville Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
23:30 Mixto – Cacerense Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien

Torsdag 23. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Ceara – Alto Santo Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien Aflyst
00:00 Central SC – Belo Jardim Pernambucano 2. Gruppefase – Brasilien
00:00 Flamengo Arcoverde – Vitoria das Tabocas Pernambucano Nedrykningsgruppe – Brasilien
00:00 Serra Talhada – Atletico PE Pernambucano Nedrykningsgruppe – Brasilien
00:00 Parnahyba – Piaui Piauiense 1. Gruppefase – Brasilien
00:00 River AC – 4 de Julho Piauiense 1. Gruppefase – Brasilien
00:15 Amadense EC – Dorense Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
00:15 Sergipe – Sociedade Boca Junior Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
00:15 Estanciano EC – Lagarto AC Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
00:20 Itapipoca – Guarani de Juazeiro Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
00:30 Vitoria da Conquista – Jacobina Baiano 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
00:30 Atletico Tubarao – Criciuma Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
00:30 Brusque – Almirante Barroso Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
00:30 Americano FC MA – Moto Club MA Maranhense 1. Gruppefase Gruppe B – Brasilien Udsat
00:30 Independente PA – Paragominas FC Paraense 1. Gruppefase – Brasilien
01:15 Uniclinic Atletico Clube – Maranguape Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
01:15 Naviraiense – Aguia Negra Sul-Matogrossense Gruppe B – Brasilien
01:30 Dom Bosco – Uniao Rondonopolis Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe B – Brasilien
01:45 Corinthians – Palmeiras Paulista A1 – Brasilien
01:45 Cruzeiro – Sao Francisco PA Pokal – Brasilien
01:45 Internacional – Oeste FC Pokal – Brasilien
01:45 Sport – Sete de Dourados Pokal – Brasilien
01:45 Moto Club MA – Fortaleza Copa Do Nordeste Gruppe B – Brasilien
01:45 Avai FC – Figueirense Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
01:45 Chapecoense AF – Metropolitano Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
01:45 Santa Cruz – Salgueiro Pernambucano 2. Gruppefase – Brasilien
01:45 Deportivo Capiata – Atletico PR Copa Libertadores Kvalifikation
01:45 Olimpia – Botafogo RJ Copa Libertadores Kvalifikation
01:50 Fluminense de Feira – Bahia Baiano 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
23:30 Atletico GO – Ipora Goiano – Brasilien

Fredag 24. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Sertaozinho – Barretos Paulista A2 – Brasilien
00:15 Criciuma – Internacional Copa Sul-Minas-Rio Grp A – Brasilien
00:15 Frei Paulistano – Confianca Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
00:30 Nautico – Campinense Copa Do Nordeste Gruppe A – Brasilien
00:30 Sao Raimundo PA – Aguia de Maraba Paraense 1. Gruppefase – Brasilien
01:30 Coritiba – ASA Pokal – Brasilien
20:00 Pinheirense EC – Sao Francisco PA Paraense 1. Gruppefase – Brasilien
23:15 XV de Piracicaba – Velo Clube Paulista A2 – Brasilien
23:30 EC Sao Jose – Caxias Gaucho 1. Div. – Brasilien

Lørdag 25. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Castanhal EC – Paysandu Paraense 1. Gruppefase – Brasilien
00:30 Imperatriz – Santa Quiteria Maranhense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien
14:00 Santo Andre – Linense Paulista A1 – Brasilien
19:00 Votuporanguense – Oeste FC Paulista A2 – Brasilien
19:30 AO Itabaiana – Estanciano EC Sergipano 1. Gruppefase – Brasilien
19:45 Sao Jose MA – Sampaio Correa Maranhense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien
20:00 Juventus SP – Guarani Paulista A2 – Brasilien
20:00 Capivariano – Rio Claro Paulista A2 – Brasilien
20:00 Mogi Mirim – Bragantino Paulista A2 – Brasilien
20:00 Uniao Barbarense – CA Penapolense Paulista A2 – Brasilien
20:00 Sao Caetano – Agua Santa Paulista A2 – Brasilien
20:00 Sobradinho EC – Gama Brasiliense – Brasilien
20:00 Paracatu FC – Brasilia Brasiliense – Brasilien
20:00 Ceilandia – Taguatinga Brasiliense – Brasilien
20:00 Criciuma – Metropolitano Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Inter de Lages – Brusque Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Joinville – Chapecoense AF Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Figueirense – Atletico Tubarao Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 Goianesia – CRAC Goiano – Brasilien
20:00 Aparecidense – Itumbiara Goiano – Brasilien
20:00 Esporte Clube Rio Verde – Goias Goiano – Brasilien
20:00 Villa Nova AC – Tricordiano Mineiro I – Brasilien
20:00 Uberlandia – America Teofilo Otoni Mineiro I – Brasilien
20:00 Tupi – Uniao Recreativa dos Trabalhadores Mineiro I – Brasilien
20:00 Cameta – Remo Paraense 1. Gruppefase – Brasilien
20:00 SERC – Operario MS Sul-Matogrossense Gruppe A – Brasilien
20:30 Palmeiras – Ferroviaria Paulista A1 – Brasilien
20:30 Parana Clube – Bahia Pokal – Brasilien
20:30 Uniclinic Atletico Clube – Santa Cruz Copa Do Nordeste Gruppe A – Brasilien
20:30 CS Alagoano – SS Sete de Setembro Alagoano 1. Fase – Brasilien
20:30 Almirante Barroso – Avai FC Catarinense 1. Gruppefase – Brasilien
20:30 AE Tiradentes – Fortaleza Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
20:30 Cruzeiro RS – Gremio Gaucho 1. Div. – Brasilien
20:30 Anapolis FC – Vila Nova Goiano – Brasilien
20:30 Sinop – Operario VG Matogrossense 1. Gruppefase Gruppe A – Brasilien
20:30 Democrata GV – Atletico MG Mineiro I – Brasilien
20:30 FC Cascavel – Londrina EC Paranaense 1. Div. – Brasilien
20:30 Atletico PR – Toledo CW Paranaense 1. Div. – Brasilien
21:00 Santos – Botafogo SP Paulista A1 – Brasilien
21:00 Sao Bento – Red Bull Brasil Paulista A1 – Brasilien
21:00 Audax Sao Paulo – Ituano FC Paulista A1 – Brasilien
21:00 Sao Paulo RG – Novo Hamburgo Gaucho 1. Div. – Brasilien
21:00 Ypiranga RS – Veranopolis Gaucho 1. Div. – Brasilien
21:00 Juventude – Passo Fundo Gaucho 1. Div. – Brasilien
21:00 Novoperario FC – Uniao/ABC Sul-Matogrossense Gruppe A – Brasilien
21:30 Guarany de Sobral – Horizonte Cearense 1. Div. 1. Gruppefase – Brasilien
22:00 Comercial MS – Costa Rica EC Sul-Matogrossense Gruppe A – Brasilien
22:00 Aguia Negra – URSO Mundo Novo Sul-Matogrossense Gruppe B – Brasilien
22:00 Ivinhema – Naviraiense Sul-Matogrossense Gruppe B – Brasilien
22:45 CRB – ABC Copa Do Nordeste Gruppe D – Brasilien
22:45 America RN – Vitoria Copa Do Nordeste Gruppe E – Brasilien
23:00 Taubate – Portuguesa Paulista A2 – Brasilien
23:30 Mirassol – Corinthians Paulista A1 – Brasilien
23:30 Novorizontino – Sao Paulo Paulista A1 – Brasilien
23:30 Ponte Preta – Sao Bernardo Paulista A1 – Brasilien
23:30 Internacional – Brasil de Pelotas Gaucho 1. Div. – Brasilien
23:30 America MG – Tombense FC Mineiro I – Brasilien

Søndag 26. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Batatais – Rio Preto Paulista A2 – Brasilien
00:00 Clube Sociedade Esportiva – CE Olhodaguense Alagoano 1. Fase – Brasilien
00:00 Clube Sociedade Esportiva – SS Sete de Setembro Alagoano 1. Fase – Brasilien
01:00 River AC – Sport Copa Do Nordeste Gruppe C – Brasilien
20:00 Paranoa EC – Real FC Brasiliense – Brasilien
20:00 Bosque Formosa EC – Luziania Brasiliense – Brasilien
20:00 Santa Maria – Brasiliense Brasiliense – Brasilien
20:00 Altos – Picos Piauiense 1. Gruppefase – Brasilien
<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >