LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. maj 2017 – 30. maj 2017
Næste uge  >

Tirsdag 23. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Aparecidense – Luziania Serie D Gruppe A11 – Brasilien 0 – 1
01:00 Sao Paulo – Avai FC Serie A – Brasilien 2 – 0
01:30 Trem DC – Atlético Acreano Serie D Gruppe A1 – Brasilien 2 – 3

Onsdag 24. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 CRB – Santa Cruz Serie B – Brasilien
00:30 Chapecoense AF – Zulia Copa Libertadores Gruppe 7
02:30 Guarani – Figueirense Serie B – Brasilien
02:45 Santos – Sporting Cristal Copa Libertadores Gruppe 2
22:00 Princesa do Solimoes – Nacional AM Amazonense Slutspil – Brasilien

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Manaus FC – Fast Clube Amazonense Slutspil – Brasilien
02:45 Atletico GO – Flamengo Pokal – Brasilien
02:45 Parana Clube – Atletico MG Pokal – Brasilien
02:45 Bahia – Sport Copa Do Nordeste Slutspil – Brasilien
02:45 Palmeiras – Atletico Tucuman Copa Libertadores Gruppe 5

Fredag 26. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:45 Estudiantes – Botafogo RJ Copa Libertadores Gruppe 1
02:45 Gremio – Zamora FC Copa Libertadores Gruppe 8

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Joinville – Tupi Serie C Gruppe B – Brasilien
00:15 Criciuma – America MG Serie B – Brasilien
01:30 Boa Esporte Clube – Oeste FC Serie B – Brasilien
02:30 Goias – Brasil de Pelotas Serie B – Brasilien
20:00 Bangu – Portuguesa Serie D Gruppe A13 – Brasilien
20:00 Sao Bernardo – Inter de Lages Serie D Gruppe A16 – Brasilien
20:30 Tombense FC – Mogi Mirim Serie C Gruppe B – Brasilien
20:30 Boavista – Espírito Santo Serie D Gruppe A14 – Brasilien
21:00 Vasco da Gama – Fluminense Serie A – Brasilien
21:00 Moto Club MA – Confianca Serie C Gruppe A – Brasilien
21:00 Bragantino – Ypiranga RS Serie C Gruppe B – Brasilien
21:00 Anapolis FC – Comercial MS Serie D Gruppe A10 – Brasilien
21:00 Luziania – Uniao Rondonopolis Serie D Gruppe A11 – Brasilien
21:00 Desportiva Ferroviaria – Villa Nova AC Serie D Gruppe A13 – Brasilien
21:00 Brusque – XV de Piracicaba Serie D Gruppe A15 – Brasilien
21:00 EC Sao Jose – Metropolitano Serie D Gruppe A17 – Brasilien
21:30 Paysandu – Internacional Serie B – Brasilien
21:30 Londrina EC – Luverdense Serie B – Brasilien
21:30 Nautico – Ceara Serie B – Brasilien
21:30 ABC – Vila Nova Serie B – Brasilien
22:00 Sao Bento – Macae Serie C Gruppe B – Brasilien
22:00 Altos – EC Cordino Serie D Gruppe A4 – Brasilien
22:00 Red Bull Brasil – Caldense Serie D Gruppe A14 – Brasilien
23:30 Juazeirense – Sousa Serie D Gruppe A7 – Brasilien

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Sao Paulo – Palmeiras Serie A – Brasilien
00:00 Juventude – Parana Clube Serie B – Brasilien
01:00 Salgueiro – Fortaleza Serie C Gruppe A – Brasilien
02:00 Vitoria – Coritiba Serie A – Brasilien
16:00 Atletico MG – Ponte Preta Serie A – Brasilien
20:00 Sao Paulo RG – Operario Ferroviario Serie D Gruppe A15 – Brasilien
21:00 Atletico GO – Corinthians Serie A – Brasilien
21:00 Atletico PR – Flamengo Serie A – Brasilien
21:00 Santos – Cruzeiro Serie A – Brasilien
21:00 ASA – Sampaio Correa Serie C Gruppe A – Brasilien
21:00 Botafogo PB – CS Alagoano Serie C Gruppe A – Brasilien
21:00 Sao Raimundo RR – Genus Serie D Gruppe A3 – Brasilien
21:00 Maranhao – River AC Serie D Gruppe A5 – Brasilien
21:00 Guarany de Sobral – ACD Potiguar Serie D Gruppe A5 – Brasilien
21:00 America PE – Parnahyba Serie D Gruppe A6 – Brasilien
21:00 Central SC – Coruripe Serie D Gruppe A7 – Brasilien
21:00 Murici – Jacobina Serie D Gruppe A9 – Brasilien
21:00 Sergipe – America RN Serie D Gruppe A9 – Brasilien
21:00 Audax Sao Paulo – Portuguesa RJ Serie D Gruppe A12 – Brasilien
21:00 Uniao Recreativa dos Trabalhadores – Itumbiara Serie D Gruppe A12 – Brasilien
21:00 Foz do Iguacu – Novo Hamburgo Serie D Gruppe A16 – Brasilien
21:00 J.Malucelli – Novo Hamburgo Serie D Gruppe A16 – Brasilien Aflyst
22:00 Rondoniense SC – Trem DC Serie D Gruppe A1 – Brasilien Aflyst
22:00 Fast Clube – Sao Raimundo PA Serie D Gruppe A2 – Brasilien
22:00 Santos AP – Tocantins FC TO Serie D Gruppe A4 – Brasilien
22:00 Uniclinic Atletico Clube – ACD Potiguar Serie D Gruppe A5 – Brasilien Aflyst
22:00 Globo FC – Guarani de Juazeiro Serie D Gruppe A6 – Brasilien
22:00 Campinense – AO Itabaiana Serie D Gruppe A8 – Brasilien
22:00 Luziania – Araguaia Serie D Gruppe A11 – Brasilien Aflyst
22:00 Sete de Dourados – Aparecidense Serie D Gruppe A11 – Brasilien
22:00 PSTC – Ituano FC Serie D Gruppe A17 – Brasilien
23:00 Sport – Gremio Serie A – Brasilien
23:00 Gurupi – Bare Serie D Gruppe A2 – Brasilien
23:00 Sao Francisco PA – Rio Branco Serie D Gruppe A3 – Brasilien

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Botafogo RJ – Bahia Serie A – Brasilien
00:00 Remo – Cuiaba Serie C Gruppe A – Brasilien
00:00 Atlético Acreano – Princesa do Solimoes Serie D Gruppe A1 – Brasilien
00:00 Ariquemes – Trem DC Serie D Gruppe A1 – Brasilien
00:00 Sinop – Ceilandia Serie D Gruppe A10 – Brasilien

Tirsdag 30. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Brasilien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Volta Redonda – Botafogo SP Serie C Gruppe B – Brasilien
01:00 Chapecoense AF – Avai FC Serie A – Brasilien
<  Forrige uge
23. maj 2017 – 30. maj 2017
Næste uge  >