LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >

Fredag 24. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Herlev – Stenloese BK Danmarksserien Pulje 1
18:30 Kolding B – SSV Højfyn Danmarksserien Pulje 3

Lørdag 25. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 FC Skanderborg – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 4
13:00 Brøndby IF (k) – Skovbakken (k) 3F Slutspil (k)
13:00 Vanløse – Kalundborg Danmarksserien Pulje 1
13:00 Kastrup – Virum Sorgenfri Danmarksserien Pulje 1
13:00 Jægersborg – Hillerød Danmarksserien Pulje 1
13:00 GVI – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1908 – Skovshoved Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1913 – Oure FA Danmarksserien Pulje 3
13:00 Tarup/Pårup – Esbjerg fB II Danmarksserien Pulje 3
13:00 VSK Aarhus – Frem 2. Division Nedrykningsspil
13:00 Randers Freja – Vatanspor Danmarksserien Pulje 4
13:00 AaB II – IF Lyseng Danmarksserien Pulje 4
13:00 Lystrup IF – Holstebro Danmarksserien Pulje 4
13:00 Vejle U19 – FC Midtjylland U19 Ligaen U19
13:30 FC København U17 – Lyngby U17 Ligaen U17
14:00 Taastrup FC – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1
14:00 Dalum – Hvidovre 2. Division Oprykningsspil
14:30 Herlufsholm GF – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 2
15:00 Rishøj – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
15:00 AB Tårnby – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 2
15:00 Varde – Fredericia fF Danmarksserien Pulje 3
15:00 Varde (k) – Sundby BK (k) Kvinde-LP (k)
15:00 Brabrand – B93 2. Division Oprykningsspil
15:00 Brønshøj – Kolding IF 2. Division Oprykningsspil
15:00 Aarhus Fremad – Marienlyst 2. Division Oprykningsspil
15:00 Jammerbugt FC – FC Svendborg 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Næsby – Odder 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Middelfart – HIK 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Fredensborg BI – Vejgaard 2. Division Nedrykningsspil
15:00 FC Sydvest – Holbæk 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Danmark U17 (k) – Norge U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 2 (k)
15:15 Vejle U17 – FC Midtjylland U17 Ligaen U17
15:30 BSV – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 1 Aflyst

Søndag 26. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Silkeborg U17 – Esbjerg U17 Ligaen U17
12:30 Silkeborg U19 – Esbjerg U19 Ligaen U19
13:15 VSK Aarhus II – Sæby IF Skjold Danmarksserien Pulje 4
13:30 Ringkøbing – FC Sønderborg Danmarksserien Pulje 3
13:45 FC Helsingør – FC Fredericia 1. Division
13:45 Hobro – Fremad Amager 1. Division
13:45 Skive – Næstved 1. Division
15:00 Greve – Kjellerup 2. Division Oprykningsspil
15:00 Avarta – Thisted 2. Division Oprykningsspil
20:45 Rumænien – Danmark VM Kvalifikation UEFA Gruppe E

Mandag 27. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 SønderjyskE (R) – Vejle (R) Reserveligaen Pulje 2
15:00 AGF (R) – AC Horsens (R) Reserveligaen Pulje 2
19:00 Danmark U21 – England U21 Venskabskamp U21
19:00 Nykøbing FC – Vendsyssel 1. Division

Tirsdag 28. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 FC København (R) – Viborg (R) Reserveligaen Pulje 1
14:00 Lyngby (R) – Randers FC (R) Reserveligaen Pulje 2

Onsdag 29. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 OB U17 – FC København U17 Ligaen U17
19:00 Vejle U17 – AaB U17 Ligaen U17

Torsdag 30. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC Roskilde – Skive 1. Division
20:00 Manchester City (k) – Fortuna Hjørring (k) Champions League Slutspil (k)

Fredag 31. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 AC Horsens – OB Superligaen Pulje 1
19:00 Oure FA – Kolding B Danmarksserien Pulje 3
20:15 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >