LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. september 2017 – 30. september 2017
Næste uge  >

Lørdag 23. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Birkerød Skjold (k) – Greve (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 Damsø (k) – KoldingQ II (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 Taastrup FC – Ledøje-Smørum Danmarksserien Pulje 1
12:00 HB Køge U17 – Lyngby U17 Ligaen U17
12:30 SønderjyskE (k) – Næsby (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:00 IF Lyseng – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 3 0 – 2
13:00 Odder – Kjellerup 2. Division Gruppe 3 1 – 2
13:00 Vejle Boldklub (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 1
13:00 Ballerup-Skovlunde (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 6
13:00 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Sundby BK (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Stenloese BK – Herlev Danmarksserien Pulje 1
13:00 Avedøre – Vanløse Danmarksserien Pulje 2
13:00 Virum Sorgenfri – GVI Danmarksserien Pulje 2
13:00 Viby IF – Vatanspor Danmarksserien Pulje 4
13:00 Randers Freja U19 – Vejle U19 Ligaen U19
13:00 Brøndby U19 – Silkeborg U19 Ligaen U19
13:00 Esbjerg U19 – FC Midtjylland U19 Ligaen U19
13:00 AaB U19 – AGF U19 Ligaen U19
13:00 OB U17 – FC København U17 Ligaen U17
13:15 FC Nordsjælland U17 – Haderslev U17 Ligaen U17
13:30 FC Skanderborg – AaB II Danmarksserien Pulje 4
14:00 Marienlyst – Næsby 2. Division Gruppe 2 LIVE 46': 0 – 0
14:00 Dalum – Middelfart 2. Division Gruppe 2 LIVE HT: 0 – 0
14:00 Greve – Kolding IF 2. Division Gruppe 2 LIVE HT: 0 – 1
14:00 Birkerød – B 1908 Danmarksserien Pulje 2
14:00 FC Sønderborg – Kolding B Danmarksserien Pulje 3
15:00 Hillerød – B93 2. Division Gruppe 1
15:00 Frem – AB 2. Division Gruppe 1
15:00 Skovshoved – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
15:00 FC Sydvest – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 3
15:00 Aarhus Fremad – Ringkøbing 2. Division Gruppe 3 LIVE 0': 0 – 0
15:00 AB Tårnby – Fremad Valby Danmarksserien Pulje 2
15:00 Varde – B 1909 Danmarksserien Pulje 3
15:15 AaB U17 – AGF U17 Ligaen U17
15:15 Esbjerg U17 – FC Midtjylland U17 Ligaen U17
15:15 Brøndby U17 – Silkeborg U17 Ligaen U17
15:15 Randers Freja U17 – Vejle U17 Ligaen U17
15:30 VSK Aarhus II – Tarup/Pårup Danmarksserien Pulje 3
16:00 AC Horsens – FC Helsingør Superligaen Grundspil
16:00 FA 2000 – Kastrup Danmarksserien Pulje 1
16:00 Holstebro – Hedensted Danmarksserien Pulje 4
18:00 FC København – Silkeborg Superligaen Grundspil

Søndag 24. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Esbjerg fB – HB Køge NordicBet Liga
13:00 Viborg – FC Roskilde NordicBet Liga
13:00 Vendsyssel – Nykøbing FC NordicBet Liga
13:00 FC Fredericia – Brabrand NordicBet Liga
13:00 Thisted – Vejle Boldklub NordicBet Liga
13:00 Fremad Amager – Skive NordicBet Liga
13:00 Næstved – Hvidovre 2. Division Gruppe 1
13:00 Avarta – HIK 2. Division Gruppe 2
13:00 Brøndby IF (k) – Varde (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:30 Vildbjerg (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
13:30 Holbæk – Karlslunde IF Danmarksserien Pulje 1
14:00 AaB – Lyngby Superligaen Grundspil
14:00 Esbjerg fB II – Aarhus Fremad II Danmarksserien Pulje 3
14:00 Viborg II – Vejgaard Danmarksserien Pulje 4
15:00 Slagelse – Fredensborg BI Danmarksserien Pulje 1
15:00 FK Odsherred – KFUM Roskilde Danmarksserien Pulje 2
15:00 Wales U17 (k) – Danmark U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
15:30 FC THY-Thisted Q (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
16:00 OB – Randers FC Superligaen Grundspil
18:00 Hobro – Brøndby IF Superligaen Grundspil

Mandag 25. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Hobro (R) – AaB (R) Reserveligaen Gruppe 4
19:00 AGF – FC Midtjylland Superligaen Grundspil

Tirsdag 26. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 B 1908 – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
17:30 Seest Boldklub (k) – Odense Q (k) Kvinde-LP (k)
18:30 Mejrup GU (k) – Fortuna Hjørring (k) Kvinde-LP (k)
19:30 Sundby BK (k) – Greve (k) Kvinde-LP (k)

Onsdag 27. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Bramming/Årre (k) – KoldingQ (k) Kvinde-LP (k)
16:15 Vejgaard – FC Nordsjælland DBU Pokalen
17:30 Vendsyssel – SønderjyskE DBU Pokalen
18:00 Hillerød (k) – Birkerød Skjold (k) Kvinde-LP (k)
18:00 Ballerup-Skovlunde (k) – Brøndby IF (k) Kvinde-LP (k)
18:00 Danmark U17 (k) – Kasakhstan U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
19:00 Aalborg Freja (k) – Aarhus 1900 (k) Kvinde-LP (k)
19:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus (k) Kvinde-LP (k)
19:00 SønderjyskE (k) – Varde (k) Kvinde-LP (k)
19:00 AaB (k) – Vejle Boldklub (k) Kvinde-LP (k)
19:15 NFC/VIF (k) – Herstedøster IC (k) Kvinde-LP (k)
20:00 Aarhus Fremad (k) – Vildbjerg (k) Kvinde-LP (k)

Torsdag 28. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k) Kvinde-LP (k)
21:05 FC Sheriff – FC København Europa League Gruppe F

Fredag 29. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC Helsingør – AGF Superligaen Grundspil
18:30 Hvidovre – Skovshoved 2. Division Gruppe 1
18:30 Herlev – Slagelse Danmarksserien Pulje 1
18:30 AaB II – Randers Freja Danmarksserien Pulje 4
20:15 Randers FC – AC Horsens Superligaen Grundspil

Lørdag 30. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Danmark

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Birkerød Skjold (k) – B93 (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
12:00 Vejle U19 – FC Nordsjælland U19 Ligaen U19
12:30 Varde (k) – Vejle Boldklub (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
12:30 SønderjyskE (k) – ASA Aarhus (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
12:30 AGF U19 – OB U19 Ligaen U19
12:30 Haderslev U17 – AaB U17 Ligaen U17
13:00 HIK – Kolding IF 2. Division Gruppe 2
13:00 VSK Aarhus – FC Sydvest 2. Division Gruppe 3
13:00 IF Lyseng – Odder 2. Division Gruppe 3
13:00 Brøndby IF (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Østerbro IF (k) – KoldingQ II (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
13:00 Fredensborg BI – FA 2000 Danmarksserien Pulje 1
13:00 Karlslunde IF – Taastrup FC Danmarksserien Pulje 1
13:00 Kastrup – Holbæk Danmarksserien Pulje 1
13:00 GVI – FK Odsherred Danmarksserien Pulje 2
13:00 Vanløse – AB Tårnby Danmarksserien Pulje 2
13:00 B 1908 – Virum Sorgenfri Danmarksserien Pulje 2
13:00 Tarup/Pårup – Esbjerg fB II Danmarksserien Pulje 3
13:00 Oure FA – Varde Danmarksserien Pulje 3
13:00 Vejgaard – FC Skanderborg Danmarksserien Pulje 4
13:00 Lystrup IF – Holstebro Danmarksserien Pulje 4
13:00 FC København U19 – Esbjerg U19 Ligaen U19
13:00 FC Midtjylland U17 – Lyngby U17 Ligaen U17
13:30 Kjellerup – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 3
13:30 Fremad Valby – Birkerød Danmarksserien Pulje 2
13:30 KFUM Roskilde – Avedøre Danmarksserien Pulje 2
13:30 Aarhus Fremad II – FC Sønderborg Danmarksserien Pulje 3
13:30 Hedensted – Viby IF Danmarksserien Pulje 4
14:00 Middelfart – Marienlyst 2. Division Gruppe 2
14:00 Dalum – Avarta 2. Division Gruppe 2
14:00 Greve (k) – Sundby BK (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
14:00 Ledøje-Smørum – Stenloese BK Danmarksserien Pulje 1
14:15 Vejle U17 – FC Nordsjælland U17 Ligaen U17
14:45 AGF U17 – OB U17 Ligaen U17
15:00 AB – B93 2. Division Gruppe 1
15:00 Hillerød – Frem 2. Division Gruppe 1
15:00 Brønshøj – Næstved 2. Division Gruppe 1
15:00 Næsby – Greve 2. Division Gruppe 2
15:00 Herlufsholm (k) – Damsø (k) 1. Division Gruppe 1 (k)
15:00 B 1909 – VSK Aarhus II Danmarksserien Pulje 3
15:00 Danmark U17 (k) – Frankrig U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
15:15 FC Midtjylland U19 – Lyngby U19 Ligaen U19
15:30 VSK Aarhus II (k) – IF Lyseng (k) 1. Division Gruppe 2 (k)
15:30 FC København U17 – Esbjerg U17 Ligaen U17
16:00 Hobro – OB Superligaen Grundspil
<  Forrige uge
23. september 2017 – 30. september 2017
Næste uge  >