LeoVegas.dk 888sport.dk Roskilde Festival 2017 fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >

Søndag 19. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Misr El-Maqasa – Smouha SC 1. Division – Egypten LIVE 82': 3 – 3
16:00 Al Ahly – Al Mokawloon Al Arab 1. Division – Egypten

Mandag 20. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:45 Aluminium Naq Hammadi – AL Fayoum 2. Division Gruppe 1 – Egypten
13:45 Dayrot – Telephonat Bani Sweif 2. Division Gruppe 1 – Egypten
13:45 Tameh – El Minya 2. Division Gruppe 1 – Egypten
13:45 El Wasty – AL Qenah 2. Division Gruppe 1 – Egypten
13:45 Madina Monowara – El Gounah 2. Division Gruppe 1 – Egypten
13:45 Naser Al Fekrya – El Badri 2. Division Gruppe 1 – Egypten
13:45 Al Asyoty Sport – Tahta 2. Division Gruppe 1 – Egypten
16:30 Suhag – Kima Aswan 2. Division Gruppe 1 – Egypten
18:00 El Geish – El Zamalek 1. Division – Egypten

Tirsdag 21. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:45 Itesalat – Nogoom El Mostakbal 2. Division Gruppe 2 – Egypten
13:45 Al zarka – Kahrbaa Alasmalia 2. Division Gruppe 2 – Egypten
13:45 Al Nasr – El Sharkeyah Lelddukhan 2. Division Gruppe 2 – Egypten
13:45 Marekh – Gomhoreyet Shbeen 2. Division Gruppe 2 – Egypten
13:45 Manshyat el Shohadaa – Ceramica Cleopatra 2. Division Gruppe 2 – Egypten
13:45 Coca Cola – FC Masr 2. Division Gruppe 2 – Egypten
13:45 National Bank – Olympic El Qanah FC 2. Division Gruppe 2 – Egypten
16:30 El Sekka El Hadid – Ittihad Al Shorta 2. Division Gruppe 2 – Egypten
18:00 Al Tersana – Montakhab Suez 2. Division Gruppe 2 – Egypten

Onsdag 22. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:45 Nabarouh – Markaz Shabab Koom Hamada 2. Division Gruppe 3 – Egypten
13:45 El Horreya – El Hodood 2. Division Gruppe 3 – Egypten
13:45 Pharco FC – Dekernes 2. Division Gruppe 3 – Egypten
13:45 Sed Elmahla – Baladiyyat Al-Mehalla 2. Division Gruppe 3 – Egypten
13:45 Bader – Kafr El Shaikh 2. Division Gruppe 3 – Egypten
13:45 Sherben – Alaab Damanhour 2. Division Gruppe 3 – Egypten
13:45 Meiah Elbehairah – El Mansura 2. Division Gruppe 3 – Egypten
13:45 EL Hamam – El Raja Marsa Matruh 2. Division Gruppe 3 – Egypten
16:15 Ghazl Al Mehalla – Al Olympi 2. Division Gruppe 3 – Egypten

Torsdag 23. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Tanta – Smouha SC 1. Division – Egypten
16:00 Aswan FC – Petrojet 1. Division – Egypten
19:00 Wadi Degla FC – Al Ahly 1. Division – Egypten

Fredag 24. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Al Masry – Al Sharkeyah 1. Division – Egypten
17:30 El Zamalek – El Nasr Tadeen 1. Division – Egypten

Lørdag 25. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 El Dakhleya – Al-Ittihad 1. Division – Egypten
16:00 Al Mokawloon Al Arab – El Entag El Harby 1. Division – Egypten
16:00 Ismaily SC – El Geish 1. Division – Egypten
18:30 ENPPI – Misr El-Maqasa 1. Division – Egypten

Søndag 26. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Egypten

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Egypten U20 – Mali U20
<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >