LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
25. april 2017 – 2. maj 2017
Næste uge  >

Tirsdag 25. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Chelsea – Southampton Premier League – England LIVE 84': 3 – 1
20:45 Wolverhampton – Huddersfield Championship – England LIVE 84': 0 – 1
20:45 Walsall – Port Vale League 1 – England LIVE 84': 0 – 0
20:45 Dover – Macclesfield National League – England LIVE 84': 1 – 2
20:45 Maidstone – Lincoln National League – England LIVE 83': 0 – 0
20:45 Stalybridge – Harrogate National League North – England LIVE 82': 2 – 2
20:45 Spennymoor Town FC – Nantwich Town Northern Premier Division Playoff – England

Onsdag 26. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Arsenal – Leicester Premier League – England
20:45 Middlesbrough – Sunderland Premier League – England
20:45 Leamington – Slough Town Southern Premier Division Playoff – England
20:45 Merthyr Town – Hitchin Town Southern Premier Division Playoff – England
21:00 Crystal Palace – Tottenham Premier League – England

Torsdag 27. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Bognor Regis Town – Wingate & Finchley Isthmian Premier Division Slutspil – England
20:45 Dulwich Hamlet – Enfield Town Isthmian Premier Division Slutspil – England
21:00 Manchester City – Manchester United Premier League – England

Fredag 28. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Liverpool (k) – Reading FC (k) WSL (k) – England
20:45 Cardiff – Newcastle Championship – England

Lørdag 29. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:15 Macclesfield – Sutton United National League – England
13:15 Maidstone – Tranmere National League – England
13:15 Southport – Lincoln National League – England
13:15 Torquay – North Ferriby United National League – England
13:15 York – Forest Green National League – England
13:15 Guiseley – Solihull Moors National League – England
13:15 Gateshead – Bromley National League – England
13:15 Eastleigh – Wrexham National League – England
13:15 Dagenham & Redbridge – Woking National League – England
13:15 Chester – Boreham Wood National League – England
13:15 Barrow – Dover National League – England
13:15 Aldershot – Braintree Town National League – England
16:00 West Bromwich – Leicester Premier League – England
16:00 Sunderland – Bournemouth Premier League – England
16:00 Stoke – West Ham Premier League – England
16:00 Southampton – Hull Premier League – England
16:00 Reading – Wigan Championship – England
16:00 Queens Park Rangers – Nottingham Forest Championship – England
16:00 Preston – Rotherham Championship – England
16:00 Leeds – Norwich Championship – England
16:00 Ipswich – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Fulham – Brentford Championship – England
16:00 Derby – Wolverhampton Championship – England
16:00 Blackburn – Aston Villa Championship – England
16:00 Birmingham – Huddersfield Championship – England
16:00 Barnsley – Burton Championship – England
16:00 Mansfield – Portsmouth League 2 – England
16:00 Morecambe – Wycombe League 2 – England
16:00 Notts Co. – Blackpool League 2 – England
16:00 Plymouth – Crewe League 2 – England
16:00 Yeovil – Stevenage League 2 – England
16:00 Leyton Orient – Colchester League 2 – England
16:00 Doncaster – Exeter League 2 – England
16:00 Accrington – Luton League 2 – England
16:00 Barnet – Grimsby League 2 – England
16:00 Cambridge United – Crawley League 2 – England
16:00 Carlisle – Newport League 2 – England
16:00 Cheltenham – Hartlepool League 2 – England
16:00 Tamworth – Altrincham National League North – England
16:00 Stockport – Gloucester City National League North – England
16:00 Salford City – Darlington 1883 National League North – England
16:00 Kidderminster – Bradford PA National League North – England
16:00 FC United of Manchester – Gainsborough National League North – England
16:00 Curzon – Boston United National League North – England
16:00 Chorley – Halifax National League North – England
16:00 Brackley Town – Stalybridge National League North – England
16:00 Alfreton – Nuneaton National League North – England
16:00 Telford – Harrogate National League North – England
16:00 AFC Fylde – Worcester National League North – England
16:00 Hemel Hempstead – Weston Super Mare National League South – England
16:00 Hungerford Town – Chelmsford National League South – England
16:00 Margate – Maidenhead United National League South – England
16:00 Poole Town FC – Dartford National League South – England
16:00 Hampton & Richmond – Concord Rangers National League South – England
16:00 Gosport Borough – Whitehawk National League South – England
16:00 Ebbsfleet United – Oxford City National League South – England
16:00 Eastbourne Borough – St Albans National League South – England
16:00 East Thurrock United – Wealdstone National League South – England
16:00 Bishop's Stortford – Truro City National League South – England
16:00 Bath City – Welling National League South – England
18:30 Crystal Palace – Burnley Premier League – England
18:30 Brighton – Bristol City Championship – England
20:45 Lyon (k) – Manchester City (k) Champions League Slutspil (k)

Søndag 30. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Manchester United – Swansea Premier League – England
13:00 Walsall – Milton Keynes Dons League 1 – England
13:00 Southend – Bury League 1 – England
13:00 Sheffield United – Chesterfield League 1 – England
13:00 Scunthorpe – Coventry League 1 – England
13:00 Rochdale – Bradford League 1 – England
13:00 Oxford – Shrewsbury League 1 – England
13:00 Northampton – Gillingham League 1 – England
13:00 Fleetwood – Port Vale League 1 – England
13:00 Charlton – Swindon League 1 – England
13:00 Bristol Rovers – Millwall League 1 – England
13:00 Bolton – Peterborough League 1 – England
13:00 AFC Wimbledon – Oldham League 1 – England
15:00 Notts County Ladies FC (k) – Birmingham City (k) WSL (k) – England Aflyst
15:00 Chelsea Ladies (k) – Yeovil Town (k) WSL (k) – England
15:00 Sunderland (k) – Arsenal (k) WSL (k) – England
15:05 Everton – Chelsea Premier League – England
15:05 Middlesbrough – Manchester City Premier League – England
17:30 Tottenham – Arsenal Premier League – England

Mandag 1. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Watford – Liverpool Premier League – England

Tirsdag 2. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i England

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Irland U17 (k) – England U17 (k) EM U-17 Gr. B (k)
<  Forrige uge
25. april 2017 – 2. maj 2017
Næste uge  >