LeoVegas.dk 888sport.dk Roskilde Festival 2017 fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >

Søndag 19. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Bordeaux – Guingamp Ligue 1 – Frankrig LIVE 19': 1 – 0
17:00 Montpellier – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Lyon – Dijon Ligue 1 – Frankrig
21:00 Paris SG – Toulouse Ligue 1 – Frankrig

Mandag 20. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Orléans – Lens Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 21. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Caen – Nancy Ligue 1 – Frankrig
18:30 Strasbourg – Tours Ligue 2 – Frankrig
20:45 Manchester City – Monaco Champions League Slutspil

Onsdag 22. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Saint Etienne – Manchester United Europa League Slutspil

Torsdag 23. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:05 Lyon – AZ Alkmaar Europa League Slutspil

Fredag 24. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Nantes – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Tours – Troyes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Strasbourg – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Red Star Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nimes – Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Le Havre – Auxerre Ligue 2 – Frankrig
20:00 Laval – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Amiens – Orléans Ligue 2 – Frankrig
20:00 ACA Ajaccio – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Les Herbiers – Boulogne National – Frankrig
20:00 Lyon la Duchere – ASM Belfort National – Frankrig
20:00 AS Beziers – Marseille Consolat National – Frankrig
20:00 Pau – CA Bastia National – Frankrig
20:00 Dunkerque – Paris FC National – Frankrig
20:00 Epinal – Creteil National – Frankrig
20:00 Chambly – Sedan National – Frankrig
20:00 Chateauroux – Avranches National – Frankrig
20:45 Nice – Montpellier Ligue 1 – Frankrig

Lørdag 25. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:45 Concarneau – Quevilly National – Frankrig
15:00 Lens – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
15:30 Fleury Merogis U.S – Lille B CFA Gruppe B – Frankrig
16:00 Nantes B – St. Malo CFA Gruppe A – Frankrig
17:00 Guingamp – Monaco Ligue 1 – Frankrig
17:00 Le Puy – Mulhouse CFA Gruppe C – Frankrig
18:00 FC Chartres – Lorient B CFA Gruppe A – Frankrig
18:00 Voltigeurs de Chateaubriant – Romorantin CFA Gruppe A – Frankrig
18:00 Bergerac Perigord – Mantes CFA Gruppe A – Frankrig
18:00 Calais – Croix CFA Gruppe B – Frankrig
18:00 Arras – St Maur Lusitanos CFA Gruppe B – Frankrig
18:00 Amiens AC – Entente SSG CFA Gruppe B – Frankrig
18:00 Dieppe – Viry Chatillon CFA Gruppe B – Frankrig
18:00 Raon L Etape – Annecy FC CFA Gruppe C – Frankrig
18:00 Montceau – Grenoble CFA Gruppe C – Frankrig
18:00 Saint Louis Neuweg – Jura Sud CFA Gruppe C – Frankrig
18:00 Sete – Stade Montois CFA Gruppe D – Frankrig
18:30 Moulins Yzeure – Monts Or Azergues CFA Gruppe C – Frankrig
20:00 Rennes – Lorient Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Bastia Ligue 1 – Frankrig
20:00 Lille – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nancy – Toulouse Ligue 1 – Frankrig

Søndag 26. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Saint Etienne – Caen Ligue 1 – Frankrig
17:00 Lyon – Metz Ligue 1 – Frankrig
21:00 Marseille – Paris SG Ligue 1 – Frankrig
<  Forrige uge
19. februar 2017 – 26. februar 2017
Næste uge  >