LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. september 2017 – 30. september 2017
Næste uge  >

Lørdag 23. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Lorient – Nancy Ligue 2 – Frankrig
15:35 Grenoble – Cholet National – Frankrig
17:00 Montpellier – Paris SG Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Troyes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Lyon – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Caen – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Bordeaux – Guingamp Ligue 1 – Frankrig

Søndag 24. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Saint Etienne – Rennes Ligue 1 – Frankrig
17:00 Strasbourg – Nantes Ligue 1 – Frankrig
21:00 Marseille – Toulouse Ligue 1 – Frankrig

Mandag 25. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Clermont Foot – Lens Ligue 2 – Frankrig

Tirsdag 26. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Monaco – FC Porto Champions League Gruppe G

Onsdag 27. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Paris SG – Bayern München Champions League Gruppe B

Torsdag 28. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Salzburg – Marseille Europa League Gruppe I
19:00 Nice – Vitesse Europa League Gruppe K
20:00 Pau – AS Beziers National – Frankrig
21:05 Lyon – Atalanta Europa League Gruppe E

Fredag 29. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Paris FC – Nimes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Niort – Quevilly Ligue 2 – Frankrig
20:00 Nancy – Chateauroux Ligue 2 – Frankrig
20:00 Tours – Brest Ligue 2 – Frankrig
20:00 Orléans – Valenciennes Ligue 2 – Frankrig
20:00 Lens – Ajaccio Ligue 2 – Frankrig
20:00 Bastia – Nimes Ligue 2 – Frankrig Aflyst
20:00 Auxerre – Sochaux Ligue 2 – Frankrig
20:00 ACA Ajaccio – Bourg Peronnas Ligue 2 – Frankrig
20:00 Avranches – Bastia National – Frankrig Aflyst
20:00 Marseille Consolat – Grenoble National – Frankrig
20:00 Boulogne – Entente SSG National – Frankrig
20:00 Creteil – Les Herbiers National – Frankrig
20:00 Dunkerque – Concarneau National – Frankrig
20:00 Cholet – Laval National – Frankrig
20:00 Red Star – Chambly National – Frankrig
20:00 US Colomiers – Martigues Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
20:00 Le Mans – Stade Briochin Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
20:45 Monaco – Montpellier Ligue 1 – Frankrig

Lørdag 30. september 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Frankrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Reims – Clermont Foot Ligue 2 – Frankrig
15:00 Rodez – Lyon la Duchere National – Frankrig
16:00 Epinal – Lyon B Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
16:00 Lens B – Beauvais Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
16:00 Rennes B – US Granvillaise Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
17:00 Paris SG – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
17:00 Andrezieux – Schiltigheim Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
17:00 Furiani Agliani – Viry Chatillon Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Marignane – Stade Bordelais Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Monaco B – RC Grasse Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Sete – Marseille B Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 SC Toulon – Fréjus Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 ES Paulhan Pezenas – Tarbes Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
18:00 Saint Louis Neuweg – Annecy FC Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Le Puy – Paris St. Germain B Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Jura Sud – Raon L Etape Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Montceau – ASM Belfort Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Monts Or Azergues – Moulins Yzeure Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 St. Priest – Villefranche Beaujolais Nacional 2 Gruppe B – Frankrig
18:00 Sainte Genevieve – Drancy Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Sedan – Arras Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Lille B – Fleury Merogis U.S Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Croix – FC Bastia-Borgo Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Reims B – St Maur Lusitanos Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Amiens AC – Poissy Nacional 2 Gruppe C – Frankrig
18:00 Lorient B – St. Malo Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Vitre – St-Pryve St-Hilaire Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 FC Chartres – Vendee Fontenay Foot Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
18:00 Le Havre B – Romorantin Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
18:30 Bergerac Perigord – Nice B Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
19:00 Stade Montois – Hyeres Nacional 2 Gruppe A – Frankrig
19:00 Limoges – Trelissac Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
20:00 Amiens – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Dijon – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
20:00 Guingamp – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nantes – Metz Ligue 1 – Frankrig
20:00 Rennes – Caen Ligue 1 – Frankrig
20:00 AC Boulogne-Billancourt – Mantes Nacional 2 Gruppe D – Frankrig
<  Forrige uge
23. september 2017 – 30. september 2017
Næste uge  >