Roskilde Festival 2017 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. januar 2017 – 31. januar 2017
Næste uge  >

Tirsdag 24. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 FC Volendam – Sparta Rotterdam KNVB Cup – Holland

Onsdag 25. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Utrecht – Cambuur KNVB Cup – Holland
20:45 AZ Alkmaar – Heerenveen KNVB Cup – Holland

Torsdag 26. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Vitesse – Feyenoord KNVB Cup – Holland

Fredag 27. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Willem II – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:00 Almere City FC – Fortuna Sittard Eerste Divisie – Holland
20:00 MVV Maastricht – Breda Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Eindhoven – RKC Waalwijk Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Emmen – Jong PSV Eerste Divisie – Holland
20:00 Telstar – FC Volendam Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Den Bosch – Jong Ajax Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Oss – VVV-Venlo Eerste Divisie – Holland
20:00 Achilles 29 – Helmond Sport Eerste Divisie – Holland

Lørdag 28. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Koninklijke HFC – Duguwolofila Tweede Divisie – Holland
14:00 Lisse – Rijnsburgse Boys Derde Divisie Saturday – Holland
14:30 HHC – Barendrecht Tweede Divisie – Holland
14:30 Jong FC Twente – GVVV Veenendaal Tweede Divisie – Holland
14:30 Excelsior Maassluis – Sikasso Tweede Divisie – Holland
14:30 SVV Scheveningen – Rijnvogels Derde Divisie Saturday – Holland
14:30 TFC Academy – Huizen Derde Divisie Saturday – Holland
14:30 Jong FC Volendam – ASWH Derde Divisie Saturday – Holland
15:00 Lienden – Spakenburg Tweede Divisie – Holland
15:00 London City – UNA Tweede Divisie – Holland
15:00 DVS 33 – Harkemase Boys Derde Divisie Saturday – Holland
15:00 Jong FC Groningen – HSV ODIN '59 Derde Divisie Saturday – Holland
15:00 Quick Boys – SteDoCo Derde Divisie Saturday – Holland
15:00 ONS Sneek – VVOG Derde Divisie Saturday – Holland
15:00 IJsselmeervogels – Capelle Derde Divisie Saturday – Holland
15:30 Kozakken Boys – Katwijk Tweede Divisie – Holland
18:30 Go Ahead Eagles – Utrecht Æresdivisionen – Holland
19:00 JVC Cuijk – Jong FC Den Bosch Derde Divisie Sunday – Holland
19:45 Roda – Excelsior Æresdivisionen – Holland
19:45 Heracles – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
19:45 Cambuur – Dordrecht Eerste Divisie – Holland

Søndag 29. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Heerenveen – Groningen Æresdivisionen – Holland
14:00 AFC – VVSB Tweede Divisie – Holland
14:00 Westlandia – OJC Rosmalen Derde Divisie Sunday – Holland
14:00 USV Hercules – Juliana 31 Derde Divisie Sunday – Holland
14:00 Quick 20 – Magreb '90 Derde Divisie Sunday – Holland
14:30 Vitesse – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
14:30 Zwolle – Twente Æresdivisionen – Holland
14:30 Ajax – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
14:30 De Treffers – TEC Tweede Divisie – Holland
14:30 Dongen – ASV de Dijk Derde Divisie Sunday – Holland
14:30 UDI '19/Beter Bed – HBS Craeyenhout Derde Divisie Sunday – Holland
14:30 EVV – Be Quick 1887 Derde Divisie Sunday – Holland
14:30 OFC Oostzaan – Jong Achilles 29 Derde Divisie Sunday – Holland
14:30 Jong De Graafschap – HSC '21 Derde Divisie Sunday – Holland
16:45 Feyenoord – Nijmegen Æresdivisionen – Holland

Mandag 30. januar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Jong FC Utrecht – De Graafschap Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong Ajax – Almere City FC Eerste Divisie – Holland
<  Forrige uge
24. januar 2017 – 31. januar 2017
Næste uge  >