LeoVegas.dk 888sport.dk Roskilde Festival 2017 fodboldrejser
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. februar 2017 – 28. februar 2017
Næste uge  >

Torsdag 23. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Ajax – Legia Warszawa Europa League Slutspil
19:00 UDI '19/Beter Bed – Jong De Graafschap Derde Divisie Sunday – Holland
20:00 VVSB – GVVV Veenendaal Tweede Divisie – Holland
20:00 London City – Barendrecht Tweede Divisie – Holland
21:05 Lyon – AZ Alkmaar Europa League Slutspil

Fredag 24. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 ADO Den Haag – Twente Æresdivisionen – Holland
20:00 Telstar – FC Den Bosch Eerste Divisie – Holland
20:00 VVV-Venlo – Achilles 29 Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong PSV – RKC Waalwijk Eerste Divisie – Holland
20:00 Breda – FC Volendam Eerste Divisie – Holland
20:00 Helmond Sport – Jong FC Utrecht Eerste Divisie – Holland
20:00 FC Emmen – Fortuna Sittard Eerste Divisie – Holland
20:00 Jong Ajax – FC Eindhoven Eerste Divisie – Holland
20:00 Dordrecht – De Graafschap Eerste Divisie – Holland
20:00 Cambuur – MVV Maastricht Eerste Divisie – Holland
20:00 Almere City FC – FC Oss Eerste Divisie – Holland
20:00 TEC – Jong FC Twente Tweede Divisie – Holland

Lørdag 25. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Koninklijke HFC – Duguwolofila Tweede Divisie – Holland
14:30 SVV Scheveningen – Rijnvogels Derde Divisie Saturday – Holland
14:30 Rijnsburgse Boys – IJsselmeervogels Derde Divisie Saturday – Holland
14:30 Capelle – VVOG Derde Divisie Saturday – Holland
15:00 Lienden – Sikasso Tweede Divisie – Holland
15:00 Quick Boys – Jong FC Volendam Derde Divisie Saturday – Holland
15:30 HHC – Spakenburg Tweede Divisie – Holland
17:00 Harkemase Boys – ONS Sneek Derde Divisie Saturday – Holland
18:00 Jong FC Den Bosch – Magreb '90 Derde Divisie Sunday – Holland
18:30 Groningen – Utrecht Æresdivisionen – Holland
19:45 Excelsior – Willem II Æresdivisionen – Holland
19:45 Nijmegen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
20:45 Heerenveen – Roda Æresdivisionen – Holland

Søndag 26. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Go Ahead Eagles – Vitesse Æresdivisionen – Holland
14:30 AZ Alkmaar – Zwolle Æresdivisionen – Holland
14:30 Feyenoord – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
14:30 AFC – London City Tweede Divisie – Holland
14:30 Be Quick 1887 – HBS Craeyenhout Derde Divisie Sunday – Holland
16:45 Ajax – Heracles Æresdivisionen – Holland

Tirsdag 28. februar 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Holland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 DVS 33 – Capelle Derde Divisie Saturday – Holland
20:00 Lisse – Rijnvogels Derde Divisie Saturday – Holland
20:15 Quick Boys – HSV ODIN '59 Derde Divisie Saturday – Holland
<  Forrige uge
21. februar 2017 – 28. februar 2017
Næste uge  >