LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
27. maj 2017 – 3. juni 2017
Næste uge  >

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:00 Costa Rica U20 – Zambia U20 VM U20 Gruppe C
10:00 Portugal U20 – Iran U20 VM U20 Gruppe C
12:00 Zambia – Etiopien Venskabskamp
13:00 Uruguay U20 – Sydafrika U20 VM U20 Gruppe D
13:00 Japan U20 – Italien U20 VM U20 Gruppe D
15:30 Usbekistan U21 – Rusland U21 Venskabskamp U21

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Honduras – El Salvador Venskabskamp
01:00 Turks- og Caicosøerne – Bahamas Venskabskamp
01:30 Mexico – Kroatien Venskabskamp
05:00 Fiji – Salomonøerne Venskabskamp
08:00 Honduras U20 – Vietnam U20 VM U20 Gruppe E
08:00 New Zealand U20 – Frankrig U20 VM U20 Gruppe E
11:00 Senegal U20 – Ecuador U20 VM U20 Gruppe F
11:00 USA U20 – Saudi-Arabien U20 VM U20 Gruppe F
16:00 Belgien U19 (k) – Rusland U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)
16:00 Spanien U19 (k) – Ungarn U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Japan U20 – Cuba U20 Toulon Tournament Gruppe A
19:30 England U20 – Angola U20 Toulon Tournament Gruppe A
20:30 Al Zawraa – Al Quwa Al Jawiya AFC Cup Slutspil
20:45 Al-Ain – Esteghlal AFC Champions League Slutspil
21:00 Al-Ahli – Al Ahli AFC Champions League Slutspil

Tirsdag 30. maj 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Elfenbenskysten – Benin Venskabskamp
12:00 Kawasaki Frontale – Muang Thong United AFC Champions League Slutspil
12:00 Kashima Antlers – Guangzhou Evergrande AFC Champions League Slutspil
14:30 Home United FC – Global FC AFC Cup Slutspil
17:00 Elfenbenskysten U20 – Bahrain U20 Toulon Tournament Gruppe B
18:00 SV Lohmar – FC Köln Træningskamp
19:30 Frankrig U20 – Wales U20 Toulon Tournament Gruppe B
21:00 Lekhwiya – Persepolis AFC Champions League Slutspil
21:30 Al Hilal – Esteghlal Khuzestan AFC Champions League Slutspil
22:00 Al-Wehdat – Al-Wahda AFC Cup Slutspil
22:15 Universidad Catolica – Club Petrolero Copa Sudamericana

Onsdag 31. maj 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:45 Defensor Sporting – LDU de Quito Copa Sudamericana
02:45 Patriotas – Everton CD Copa Sudamericana
08:00 Kigwancha – Erchim FC AFC Cup Gruppe I
12:00 FC Alay Osh – Dordoi FC AFC Cup Gruppe D
12:00 April 25 SC – Rovers FC AFC Cup Gruppe I Aflyst
12:00 Rusland U21 – Hviderusland U21 Venskabskamp U21
12:30 Urawa Red Diamonds – Jeju United AFC Champions League Slutspil
13:30 Ceres-La Salle FC – Johor Darul Ta'zim FC AFC Cup Slutspil
14:00 Jiangsu Suning FC – Shanghai SIPG FC AFC Champions League Slutspil
15:45 Bengaluru FC – Maziya AFC Cup Gruppe E
15:45 Abahani Limited – Mohun Bagan AFC Cup Gruppe E
16:00 Belgien U19 (k) – Spanien U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)
16:00 Rusland U19 (k) – Ungarn U19 (k) EM Kvalifikation U19 2.Runde Gruppe 1 (k)
17:00 Tjekkiet U19 – Skotland U20 Toulon Tournament Gruppe C
17:00 FC Istiklol – Altyn Asyr AFC Cup Gruppe D
19:30 Marokko – Holland Venskabskamp
19:30 Brasilien U20 – Indonesien U19 Toulon Tournament Gruppe C
21:30 Italien – San Marino Venskabskamp

Torsdag 1. juni 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 Huracan – Deportivo Anzoategui Copa Sudamericana
00:15 Sol de America – Estudiantes de Caracas Copa Sudamericana
02:45 Fuerza Amarilla SC – O'Higgins Copa Sudamericana
02:45 Alianza Lima – Independiente Copa Sudamericana
12:00 Irak – Jordan Venskabskamp
17:00 Angola U20 – Japan U20 Toulon Tournament Gruppe A
18:30 Togo – Nigeria Venskabskamp
19:30 England U20 – Cuba U20 Toulon Tournament Gruppe A
20:45 Schweiz – Hviderusland Venskabskamp
20:45 Lyon (k) – Paris SG (k) Champions League Slutspil (k)

Fredag 2. juni 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:15 Comerciantes Unidos – Boston River Copa Sudamericana
00:15 Bolivar – Tolima Copa Sudamericana
02:00 Mexico – Irland Venskabskamp
02:45 Rionegro Aguilas – Racing Club Copa Sudamericana
02:45 Deportivo Cuenca – Oriente Petrolero Copa Sudamericana
12:00 Oman – Syrien Venskabskamp
15:00 CAPS United – Al Ahli Tripoli CAF Champions League Gruppe B
15:00 Mbabane Swallows – MC Alger CAF Confederation Cup Gr. B
17:00 Bahrain U20 – Wales U20 Toulon Tournament Gruppe B
19:30 Frankrig U20 – Elfenbenskysten U20 Toulon Tournament Gruppe B
20:00 Mamelodi Sundowns FC – Esperance CAF Champions League Gruppe C
21:00 Frankrig – Paraguay Venskabskamp
21:45 Nordirland – New Zealand Venskabskamp
22:00 El Zamalek – USM Alger CAF Champions League Gruppe B

Lørdag 3. juni 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 FUS Rabat – Club Africain CAF Confederation Cup Gr. A
02:30 Chile – Burkina Faso Venskabskamp
02:30 Nicaragua – Bolivia Venskabskamp
12:00 Uganda – Etiopien Venskabskamp
12:00 Gabon – Zambia Venskabskamp
13:00 Armenien – St. Kitts og Nevis Venskabskamp Aflyst
15:00 Ferroviário da Beira – Al-Merreikh CAF Champions League Gruppe A
15:00 Zanaco – Coton Sport CAF Champions League Gruppe D
15:00 Tjekkiet U19 – Indonesien U19 Toulon Tournament Gruppe C
15:00 KCCA FC – Rivers United FC CAF Confederation Cup Gr. A
16:30 CF Mounana – Horoya AC CAF Confederation Cup Gr. D
17:00 Portugal – Cypern Venskabskamp
17:30 Skotland U20 – Brasilien U20 Toulon Tournament Gruppe C
20:45 Juventus – Real Madrid Champions League Slutspil
23:00 Smouha SC – Hilal Obayed CAF Confederation Cup Gr. C
23:45 Etoile du Sahel – Al Hilal Omdurman CAF Champions League Gruppe A
<  Forrige uge
27. maj 2017 – 3. juni 2017
Næste uge  >