LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
16. august 2018 – 23. august 2018
Næste uge  >

Torsdag 16. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Deportes Temuco – San Lorenzo Copa Sudamericana 1 – 0
02:00 Guatemala – Cuba Venskabskamp 3 – 0
02:45 Millonarios – General Diaz Copa Sudamericana 4 – 0
03:00 New Zealand U19 – Ny Kaledonien U19 2 – 1
06:30 Salomonøerne U19 – Tahiti U19 1 – 3
16:00 Kairat Almaty – Sigma Olomouc Europa League Kvalifikation
17:00 FC Progres Niedercorn – FC Ufa Europa League Kvalifikation
17:30 AEK Larnaca – Sturm Graz Europa League Kvalifikation
18:00 Helsinki – Ol Ljubljana Europa League Kvalifikation
18:30 FC København – PFC CSKA-Sofia Europa League Kvalifikation
18:30 CS Universitatea Craiova – RB Leipzig Europa League Kvalifikation
19:00 FC Midtjylland – TNS Europa League Kvalifikation
19:00 Molde – Hibernian Europa League Kvalifikation
19:00 CFR Cluj – Alashkert FC Europa League Kvalifikation
19:00 Kukesi – Torpedo Kutaisi Europa League Kvalifikation
19:00 APOEL Nicosia – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation
19:00 Suduva – FK Spartaks Europa League Kvalifikation
19:00 Zenit – Dinamo Minsk Europa League Kvalifikation
19:00 Zalgiris Vilnius – Sevilla Europa League Kvalifikation
19:30 Maccabi Tel Aviv – Pyunik Europa League Kvalifikation
19:30 Luzern – Olympiakos Europa League Kvalifikation
19:45 Dinamo Brest – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation
19:45 LASK – Besiktas Europa League Kvalifikation
20:00 Brøndby IF – FK Spartak Subotica Europa League Kvalifikation
20:00 Zrinjski Mostar – Ludogorets Europa League Kvalifikation
20:00 Basel – Vitesse Europa League Kvalifikation
20:00 Atalanta – Hapoel Haifa Europa League Kvalifikation
20:00 Dudelange – Legia Warszawa Europa League Kvalifikation
20:15 Lech Poznan – Genk Europa League Kvalifikation
20:15 Maribor – Rangers Europa League Kvalifikation
20:30 Partizan Beograd – FC Nordsjælland Europa League Kvalifikation
20:30 Steaua Bukarest – Hajduk Split Europa League Kvalifikation
20:30 Feyenoord – Trencin Europa League Kvalifikation
20:30 Gent – Jagiellonia Bialystok Europa League Kvalifikation
20:45 Rijeka – Sarpsborg 08 Europa League Kvalifikation
20:45 Bordeaux – Mariupol Europa League Kvalifikation
20:45 Burnley – Istanbul Basaksehir Europa League Kvalifikation
20:45 Rosenborg – Cork City Europa League Kvalifikation
21:00 Rapid Wien – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation
21:00 Valur – FC Sheriff Europa League Kvalifikation
21:30 Braga – Zorya Europa League Kvalifikation

Fredag 17. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Botafogo RJ – Nacional Copa Sudamericana
02:45 Colon – Sao Paulo Copa Sudamericana
02:45 Defensor Sporting – Fluminense Copa Sudamericana
18:00 Horoya AC – Togo-Port CAF Champions League Gruppe C
20:00 Wydad Casablanca – Mamelodi Sundowns FC CAF Champions League Gruppe C
21:00 Espérance – Al Ahly CAF Champions League Gruppe A
21:00 ES Setif – TP Mazembe CAF Champions League Gruppe B
22:00 Grenada – Jamaica Venskabskamp

Lørdag 18. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 KCCA FC – Township Rollers CAF Champions League Gruppe A
15:00 Mbabane Swallows – Zesco United CAF Champions League Gruppe D
16:00 Andorra – Forenede Arabiske Emirater Venskabskamp
20:00 Difaa El Jadida – MC Alger CAF Champions League Gruppe B
21:00 Etoile du Sahel – Primeiro de Agosto CAF Champions League Gruppe D

Søndag 19. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Guatemala – Cuba Venskabskamp
12:00 Afghanistan – Palæstina Venskabskamp
15:00 Aduana Stars – ASEC Mimosas CAF Confederation Cup Gr. A
15:00 AS Vita Club – Raja Casablanca CAF Confederation Cup Gr. A
15:00 HCB Songo – Al Masry CAF Confederation Cup Gr. B
15:00 CARA – Williamsville Athletic Club CAF Confederation Cup Gr. C
18:00 Young Africans – USM Alger CAF Confederation Cup Gr. D
18:00 Gor Mahia – Rayon Sport CAF Confederation Cup Gr. D
18:43 Levski Sofia – Boca Juniors Træningskamp Aflyst
21:00 Al Hilal Omdurman – RSB Berkane CAF Confederation Cup Gr. B
21:00 Djoliba AC – Enyimba CAF Confederation Cup Gr. C

Mandag 20. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Eritrea – Etiopien Venskabskamp

Tirsdag 21. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Barbados – Jamaica Venskabskamp
14:00 Home United FC – April 25 SC AFC Cup Slutspil
21:00 Benfica – PAOK Champions League Kvalifikation
21:00 BATE Borisov – PSV Eindhoven Champions League Kvalifikation
21:00 Røde Stjerne – Salzburg Champions League Kvalifikation

Onsdag 22. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:45 Independiente – Santos Copa Libertadores Slutspil
04:00 CD FAS – CD Árabe Unido CONCACAF League
16:30 Bengaluru FC – Altyn Asyr AFC Cup Slutspil
21:00 Young Boys – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation
21:00 Ajax – Dynamo Kiev Champions League Kvalifikation
21:00 Videoton FC – AEK Athen Champions League Kvalifikation

Torsdag 23. august 2018 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Club Sport Herediano – UD Universitario CONCACAF League
<  Forrige uge
16. august 2018 – 23. august 2018
Næste uge  >