LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. september 2017 – 30. september 2017
Næste uge  >

Lørdag 23. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Zesco United – SuperSport United CAF Confederation Cup Slutspil
16:00 Hviderusland U17 (k) – Serbien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 9 (k)
16:00 Belgien U17 (k) – Makedonien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 9 (k)
19:30 USM Alger – Ferroviário da Beira CAF Champions League Slutspil
20:00 Espérance – Al Ahly CAF Champions League Slutspil
22:00 Wydad Casablanca – Mamelodi Sundowns FC CAF Champions League Slutspil

Søndag 24. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Rumænien U17 (k) – Grækenland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
15:00 Wales U17 (k) – Danmark U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
15:30 TP Mazembe – Hilal Obayed CAF Confederation Cup Slutspil
16:00 Irland U17 (k) – Bosnien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
18:00 Frankrig U17 (k) – Kasakhstan U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
19:30 Etoile du Sahel – Al Ahli Tripoli CAF Champions League Slutspil
20:00 Club Africain – MC Alger CAF Confederation Cup Slutspil

Mandag 25. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Østrig U17 (k) – Georgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)
16:00 Ungarn U17 (k) – Moldova U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
16:00 Norge U17 (k) – Bulgarien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
17:00 Nordirland U17 (k) – Portugal U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)

Tirsdag 26. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Serbien U17 (k) – Makedonien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 9 (k)
16:00 Belgien U17 (k) – Hviderusland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 9 (k)
17:00 Al Quwa Al Jawiya – Al-Wahda AFC Cup Slutspil
18:00 Al Hilal – Persepolis AFC Champions League Slutspil
20:45 Besiktas – RB Leipzig Champions League Gruppe G
20:45 Monaco – FC Porto Champions League Gruppe G
20:45 Napoli – Feyenoord Champions League Gruppe F
20:45 Manchester City – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe F
20:45 APOEL Nicosia – Tottenham Champions League Gruppe H
20:45 Dortmund – Real Madrid Champions League Gruppe H
20:45 Sevilla – Maribor Champions League Gruppe E
20:45 Spartak Moskva – Liverpool Champions League Gruppe E

Onsdag 27. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Irland U17 (k) – Rumænien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
12:00 Rusland U17 – Færøerne U17 EM U17 Kval. Gruppe 4
14:00 Shanghai SIPG FC – Urawa Red Diamonds AFC Champions League Slutspil
15:00 Frankrig U17 (k) – Wales U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
16:00 Grækenland U17 (k) – Bosnien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
16:00 FC Istiklol – Bengaluru FC AFC Cup Slutspil
17:00 Finland U17 – Island U17 EM U17 Kval. Gruppe 4
18:00 Qarabag FK – Roma Champions League Gruppe C
18:00 Danmark U17 (k) – Kasakhstan U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
20:45 Basel – Benfica Champions League Gruppe A
20:45 CSKA Moskva – Manchester United Champions League Gruppe A
20:45 Anderlecht – Celtic Champions League Gruppe B
20:45 Paris SG – Bayern München Champions League Gruppe B
20:45 Sporting CP – Barcelona Champions League Gruppe D
20:45 Juventus – Olympiakos Champions League Gruppe D
20:45 Atletico Madrid – Chelsea Champions League Gruppe C

Torsdag 28. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Østrig U17 (k) – Nordirland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)
16:00 Ungarn U17 (k) – Norge U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
16:00 Moldova U17 (k) – Bulgarien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 8 (k)
17:00 FC Astana – Slavia Prag Europa League Gruppe A
17:00 Portugal U17 (k) – Georgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 10 (k)
19:00 FC Köln – Røde Stjerne Europa League Gruppe H
19:00 BATE Borisov – Arsenal Europa League Gruppe H
19:00 Konyaspor – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe I
19:00 Salzburg – Marseille Europa League Gruppe I
19:00 Lugano – Steaua Bukarest Europa League Gruppe G
19:00 Viktoria Plzen – Hapoel Beer Sheva Europa League Gruppe G
19:00 Zenit – Real Sociedad Europa League Gruppe L
19:00 Rosenborg – FK Vardar Skopje Europa League Gruppe L
19:00 Lazio – Zulte-Waregem Europa League Gruppe K
19:00 Nice – Vitesse Europa League Gruppe K
19:00 Östersunds FK – Hertha Berlin Europa League Gruppe J
19:00 Athletic Bilbao – Zorya Europa League Gruppe J
21:05 FC Sheriff – FC København Europa League Gruppe F
21:05 Maccabi Tel Aviv – Villarreal Europa League Gruppe A
21:05 Partizan Beograd – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B
21:05 Skenderbeu – Young Boys Europa League Gruppe B
21:05 Ludogorets – Hoffenheim Europa League Gruppe C
21:05 Braga – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe C
21:05 AEK Athen – Austria Wien Europa League Gruppe D
21:05 AC Milan – Rijeka Europa League Gruppe D
21:05 Lyon – Atalanta Europa League Gruppe E
21:05 Everton – Apollon Limassol Europa League Gruppe E
21:05 Lokomotiv Moskva – Zlin Europa League Gruppe F

Fredag 29. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Serbien U17 (k) – Belgien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 9 (k)
16:00 Makedonien U17 (k) – Hviderusland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 9 (k)

Lørdag 30. september 2017 - Kampprogram for internationale fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Island U17 – Færøerne U17 EM U17 Kval. Gruppe 4
15:00 Danmark U17 (k) – Frankrig U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
15:00 Kasakhstan U17 (k) – Wales U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 5 (k)
16:00 Bosnien U17 (k) – Rumænien U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
16:00 Grækenland U17 (k) – Irland U17 (k) EM Kvalifikation U17 1.Runde Gruppe 1 (k)
17:00 Rusland U17 – Finland U17 EM U17 Kval. Gruppe 4
<  Forrige uge
23. september 2017 – 30. september 2017
Næste uge  >