LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. juli 2017 – 30. juli 2017
Næste uge  >

Søndag 23. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:05 Juventus – Barcelona Champions Cup - Nordamerika 1 – 2
16:30 Atalanta – Giana Erminio Træningskamp
17:00 Renate – Torino Træningskamp
17:00 Bologna – Trento Træningskamp
17:00 Udinese – Kayserispor Træningskamp

Mandag 24. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Inter – AC Milan Champions Cup - Kina Aflyst
14:05 Inter – Lyon Champions Cup - Kina

Tirsdag 25. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Benevento – Al Hilal Træningskamp
17:30 Chievo – Ciliverghe Mazzano Træningskamp
20:45 Sverige (k) – Italien (k) EM Gruppe B (k)

Onsdag 26. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Tottenham – Roma Champions Cup - Nordamerika
17:30 Chievo – Trento Træningskamp
17:30 SPAL 2013 – Triestina Træningskamp
17:30 Sampdoria – Cremonese Træningskamp
19:00 Huddersfield – Udinese Træningskamp
20:30 Atalanta – Lille Træningskamp

Torsdag 27. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Paris SG – Juventus Champions Cup - Nordamerika
13:35 Bayern München – Inter Champions Cup - Singapore
17:00 Sassuolo – Eintracht Frankfurt Træningskamp
20:00 CS Universitatea Craiova – AC Milan Europa League Kvalifikation

Lørdag 29. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Cagliari – Olbia Træningskamp
13:35 Chelsea – Inter Champions Cup - Singapore
18:00 Sporting CP – Fiorentina Træningskamp
18:00 Guingamp – Torino Træningskamp
18:00 Sampdoria – Verona Træningskamp
19:00 Nantes – Genoa Træningskamp
20:00 Carpi – Chievo Træningskamp

Søndag 30. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Italien

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Udinese – Hannover 96 Træningskamp
19:00 Eintracht Frankfurt – Benevento Træningskamp
20:00 Perugia – SPAL 2013 Træningskamp
20:00 Pisa – Varese
20:00 Pordenone Calcio – Matelica
20:00 Reggiana – ASD Trastevere
20:00 Sambenedettese – Lucchese
20:00 Siracusa Calcio – Renate
20:00 Trapani – Paganese
20:00 Vicenza – Pro Piacenza
20:00 Virtus Francavilla – Imolese Calcio
20:00 Piacenza – Massese
20:00 Calcio Padova – Rende
20:00 Alessandria – Cosenza
20:00 Arezzo – Triestina
20:00 Giana Erminio – Albinoleffe
20:00 Gubbio – Monterosi
20:00 Juve Stabia – Bassano Virtus
20:00 Lecce – Ciliverghe Mazzano
20:00 Livorno – FeralpiSalo
20:00 Matera – Casertana
22:00 Roma – Juventus Champions Cup - Nordamerika
<  Forrige uge
23. juli 2017 – 30. juli 2017
Næste uge  >