LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >

Søndag 23. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:00 JEF Ladies (k) – Parceiro Nagano (k) L1-League (k) – Japan 2 – 1
06:00 Iga Kunoichi (k) – AS Elfen Saitama (k) L1-League (k) – Japan 4 – 0
06:00 Vegalta Sendai Ladies (k) – Nojima Stella (k) L1-League (k) – Japan 2 – 2
07:00 Urawa Ladies (k) – NTV Beleza (k) L1-League (k) – Japan 0 – 3
07:00 Fagiano Okayama FC – Montedio Yamagata J. League 2 – Japan 2 – 1
07:00 Kamatamare Sanuki – FC Gifu J. League 2 – Japan 1 – 3
10:00 Zweigen Kanazawa – Roasso Kumamoto J. League 2 – Japan 0 – 2

Tirsdag 25. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Suwon Bluewings – Kawasaki Frontale AFC Champions League Gruppe G
12:00 Gamba Osaka – Adelaide United AFC Champions League Gruppe H

Onsdag 26. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Gamba Osaka – Kashiwa Reysol Liga Cup Gruppe A – Japan Aflyst
12:00 Jubilo Iwata – FC Tokyo Liga Cup Gruppe A – Japan
12:00 Vegalta Sendai – Shimizu S-Pulse Liga Cup Gruppe A – Japan
12:00 Consadole Sapporo – Omiya Ardija Liga Cup Gruppe A – Japan
12:00 Sagan Tosu – Cerezo Osaka Liga Cup Gruppe B – Japan
12:00 Vissel Kobe – Sanfrecce Hiroshima Liga Cup Gruppe B – Japan
12:30 Yokohama F.Marinos – Albirex Niigata Liga Cup Gruppe B – Japan
12:30 Ulsan Hyundai – Kashima Antlers AFC Champions League Gruppe E
12:30 Urawa Red Diamonds – Western Sydney Wanderers FC AFC Champions League Gruppe F

Lørdag 29. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:00 INAC Kobe Leonessa (k) – JEF Ladies (k) L1-League (k) – Japan
06:00 NTV Beleza (k) – Parceiro Nagano (k) L1-League (k) – Japan
06:00 AS Elfen Saitama (k) – Albirex Niigata Ladies (k) L1-League (k) – Japan
06:00 Nojima Stella (k) – Iga Kunoichi (k) L1-League (k) – Japan
06:00 Ehime FC – Montedio Yamagata J. League 2 – Japan
06:00 Renofa Yamaguchi – V-Varen Nagasaki J. League 2 – Japan
06:00 Fagiano Okayama FC – Shonan Bellmare J. League 2 – Japan
06:00 Fujieda MYFC – Kataller Toyama J. League 3 – Japan
07:00 Urawa Ladies (k) – Vegalta Sendai Ladies (k) L1-League (k) – Japan
07:00 Mito Hollyhock – Machida Zelvia J. League 2 – Japan
07:00 Oita Trinita – Kyoto Sanga FC J. League 2 – Japan
07:00 Avispa Fukuoka – Tokyo Verdy J. League 2 – Japan
07:00 Cerezo Osaka U23 – Tochigi SC J. League 3 – Japan
08:00 JEF United Chiba – Tokushima Vortis J. League 2 – Japan
08:00 Roasso Kumamoto – Yokohama FC J. League 2 – Japan
11:00 Matsumoto Yamaga – Kamatamare Sanuki J. League 2 – Japan
11:00 FC Gifu – Zweigen Kanazawa J. League 2 – Japan
12:00 Thespakusatsu Gunma – Nagoya Grampus Eight J. League 2 – Japan

Søndag 30. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:00 Shimizu S-Pulse – Vegalta Sendai J. League – Japan
06:00 Gainare Tottori – Grulla Morioka J. League 3 – Japan
06:00 Azul Claro Numazu – Kagoshima United J. League 3 – Japan
06:00 Nagano Parceiro – FC Tokyo U23 J. League 3 – Japan
06:00 Fukushima United – Gamba Osaka U23 J. League 3 – Japan
07:00 Albirex Niigata – Kashiwa Reysol J. League – Japan
08:00 FC Tokyo – Sanfrecce Hiroshima J. League – Japan
08:00 Jubilo Iwata – Consadole Sapporo J. League – Japan
08:00 Omiya Ardija – Urawa Red Diamonds J. League – Japan
08:00 Giravanz Kitakyushu – YSCC J. League 3 – Japan
09:00 Kashima Antlers – Sagan Tosu J. League – Japan
09:00 Vissel Kobe – Ventforet Kofu J. League – Japan
10:00 Yokohama F.Marinos – Gamba Osaka J. League – Japan
10:00 FC Ryukyu – Blaublitz Akita J. League 3 – Japan
12:00 Cerezo Osaka – Kawasaki Frontale J. League – Japan
<  Forrige uge
23. april 2017 – 30. april 2017
Næste uge  >