LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. maj 2017 – 31. maj 2017
Næste uge  >

Onsdag 24. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
08:00 Jeju United – Urawa Red Diamonds AFC Champions League Slutspil 2 – 0
12:00 Consadole Sapporo – Vegalta Sendai Liga Cup Gruppe A – Japan 1 – 2
12:00 Kashiwa Reysol – FC Tokyo Liga Cup Gruppe A – Japan 0 – 1
12:00 Omiya Ardija – Shimizu S-Pulse Liga Cup Gruppe A – Japan 4 – 0
12:00 Jubilo Iwata – Gamba Osaka Liga Cup Gruppe A – Japan Aflyst
12:00 Sagan Tosu – Yokohama F.Marinos Liga Cup Gruppe B – Japan 1 – 2
12:00 Albirex Niigata – Ventforet Kofu Liga Cup Gruppe B – Japan 0 – 2
12:00 Cerezo Osaka – Vissel Kobe Liga Cup Gruppe B – Japan 1 – 0
13:00 Uruguay U20 – Japan U20 VM U20 Gruppe D 2 – 0

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:00 Vegalta Sendai Ladies (k) – Parceiro Nagano (k) L1-League (k) – Japan
06:00 Renofa Yamaguchi – Machida Zelvia J. League 2 – Japan
07:00 Shimizu S-Pulse – Yokohama F.Marinos J. League – Japan
07:00 Sanfrecce Hiroshima – Jubilo Iwata J. League – Japan
08:00 Kashiwa Reysol – Omiya Ardija J. League – Japan
08:00 Albirex Niigata Ladies (k) – NTV Beleza (k) L1-League (k) – Japan
08:00 JEF United Chiba – Ehime FC J. League 2 – Japan
08:00 Kyoto Sanga FC – FC Gifu J. League 2 – Japan
09:00 Shonan Bellmare – Montedio Yamagata J. League 2 – Japan
09:00 Tokushima Vortis – Kamatamare Sanuki J. League 2 – Japan
11:00 Yokohama FC – Nagoya Grampus Eight J. League 2 – Japan
12:00 Sagan Tosu – Consadole Sapporo J. League – Japan
12:00 V-Varen Nagasaki – Tokyo Verdy J. League 2 – Japan
13:00 Japan U20 – Italien U20 VM U20 Gruppe D

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:00 Vegalta Sendai – Albirex Niigata J. League – Japan
06:00 Iga Kunoichi (k) – JEF Ladies (k) L1-League (k) – Japan
06:00 AS Elfen Saitama (k) – Nojima Stella (k) L1-League (k) – Japan
06:00 Roasso Kumamoto – Mito Hollyhock J. League 2 – Japan
06:00 Avispa Fukuoka – Thespakusatsu Gunma J. League 2 – Japan
06:00 Blaublitz Akita – Kagoshima United J. League 3 – Japan
06:00 Gainare Tottori – Fukushima United J. League 3 – Japan
06:00 Fujieda MYFC – FC Ryukyu J. League 3 – Japan
06:00 SC Sagamihara – Tochigi SC J. League 3 – Japan
06:00 YSCC – Azul Claro Numazu J. League 3 – Japan
07:00 Urawa Ladies (k) – INAC Kobe Leonessa (k) L1-League (k) – Japan
07:00 Oita Trinita – Fagiano Okayama FC J. League 2 – Japan
07:00 Nagano Parceiro – Kataller Toyama J. League 3 – Japan
07:00 Gamba Osaka U23 – Cerezo Osaka U23 J. League 3 – Japan
08:00 Giravanz Kitakyushu – FC Tokyo U23 J. League 3 – Japan
09:00 FC Tokyo – Ventforet Kofu J. League – Japan
10:00 Vissel Kobe – Cerezo Osaka J. League – Japan
12:00 Zweigen Kanazawa – Matsumoto Yamaga J. League 2 – Japan

Mandag 29. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Japan U20 – Cuba U20 Toulon Tournament Gruppe A

Tirsdag 30. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Kashima Antlers – Guangzhou Evergrande AFC Champions League Slutspil
12:00 Kawasaki Frontale – Muang Thong United AFC Champions League Slutspil

Onsdag 31. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Japan

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Gamba Osaka – Vegalta Sendai Liga Cup Gruppe A – Japan Aflyst
12:00 Jubilo Iwata – Omiya Ardija Liga Cup Gruppe A – Japan
12:00 Shimizu S-Pulse – FC Tokyo Liga Cup Gruppe A – Japan
12:00 Consadole Sapporo – Kashiwa Reysol Liga Cup Gruppe A – Japan
12:00 Yokohama F.Marinos – Sanfrecce Hiroshima Liga Cup Gruppe B – Japan
12:00 Ventforet Kofu – Sagan Tosu Liga Cup Gruppe B – Japan
12:00 Albirex Niigata – Vissel Kobe Liga Cup Gruppe B – Japan
12:30 Urawa Red Diamonds – Jeju United AFC Champions League Slutspil
<  Forrige uge
24. maj 2017 – 31. maj 2017
Næste uge  >