LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
30. april 2017 – 7. maj 2017
Næste uge  >

Søndag 30. april 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Alta 2 – Skedsmo 3. Division Avdeling 6 – Norge 1 – 2
13:00 Halsen – Staal Jørpeland 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Haugesund 2 – Førde 3. Division Avdeling 4 – Norge
15:00 Avaldsnes (k) – Røa (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Mjøndalen – Kongsvinger 1. Division – Norge
15:00 NIL-Trysil – Bærum 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Fram Larvik – Nest Sotra 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:00 Egersund – Vidar 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:00 Gjoevik-Lyn – Raufoss 2 3. Division Avdeling 2 – Norge
15:00 Lillehammer FK – Tynset 3. Division Avdeling 2 – Norge
15:00 Senja – Mjølner 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Asker – Skeid 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Nardo – Byåsen 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Østsiden – Oppsal 3. Division Avdeling 1 – Norge
17:00 Funnefoss/Vormsund – Fløya 3. Division Avdeling 6 – Norge
18:00 Kristiansund BK – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Aalesund – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Sogndal – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Sandefjord – Molde Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Åsane 1. Division – Norge
18:00 Florø – Elverum 1. Division – Norge
18:00 Sandnes – Tromsdalen 1. Division – Norge
18:00 Ull/Kisa – Fredrikstad 1. Division – Norge
18:00 Jerv – Levanger 1. Division – Norge
18:00 Strømmen – Arendal 1. Division – Norge
18:00 Bryne – Hødd 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
18:00 Lyn – Eidsvold TF 3. Division Avdeling 2 – Norge
18:00 Pors Grenland – FK Tønsberg 3. Division Avdeling 3 – Norge
18:00 Stord – Lysekloster 3. Division Avdeling 4 – Norge
20:00 Odd Ballklubb – Vålerenga Eliteserien – Norge
20:00 Sola – Madla 3. Division Avdeling 3 – Norge

Mandag 1. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Molde 2 – Kolstad 3. Division Avdeling 5 – Norge
15:00 Kråkerøy – Strømsgodset 2 3. Division Avdeling 1 – Norge
15:00 Valdres FK – Stabæk 2 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Vålerenga 2 – Follo 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Sandnes 2 – Brodd 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Lillestrøm 2 – Sortland IL 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Harstad – Tromsø 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
17:00 Sotra Sportsklubb – Aalesund 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
19:00 Sarpsborg 08 – Rosenborg Eliteserien – Norge
19:00 Bryne 2 – Lura 3. Division Avdeling 3 – Norge

Tirsdag 2. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Norge U17 (k) – Holland U17 (k) EM U-17 Gr. B (k)
16:00 Odds Ballklubb 2 – Fana 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
18:30 Sarpsborg 08 2 – Moss 3. Division Avdeling 1 – Norge
19:00 Bodø/Glimt – Start 1. Division – Norge
19:00 Stjørdals Blink – Rosenborg 2 3. Division Avdeling 5 – Norge

Onsdag 3. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Start 2 – Flekkerøy 3. Division Avdeling 3 – Norge

Torsdag 4. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Norge U17 – England U17 EM U17 Gruppe D

Fredag 5. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Irland U17 (k) – Norge U17 (k) EM U-17 Gr. B (k)
17:00 Rosenborg 2 – Mo 3. Division Avdeling 5 – Norge
18:00 Tillerbyen – Molde 2 3. Division Avdeling 5 – Norge
20:00 Lokomotiv Oslo FK – Valdres FK 3. Division Avdeling 2 – Norge

Lørdag 6. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Sverresborg – Mosjøen 3. Division Avdeling 5 – Norge
13:00 Grei (k) – Kongsvinger (k) 1. Division (k) – Norge
13:00 Madla – Pors Grenland 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Brodd – Halsen 3. Division Avdeling 3 – Norge
13:00 Førde – Brattvåg 3. Division Avdeling 4 – Norge
14:00 Fana – Nardo 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
14:00 Ullern – Ørn-Horten 3. Division Avdeling 1 – Norge
14:00 Spjelkavik – Sotra Sportsklubb 3. Division Avdeling 4 – Norge
14:30 Åsane (k) – Fart (k) 1. Division (k) – Norge
15:00 Trondheims-Ørn (k) – Vålerenga (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Sandviken (k) – Kolbotn (k) Toppserien (k) – Norge
15:00 Arendal – Jerv 1. Division – Norge
15:00 Byåsen – Hønefoss 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:00 Vidar – Vard Haugesund 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
15:00 Vestfossen – Kvik Halden 3. Division Avdeling 1 – Norge
15:00 Eidsvold TF – Gjoevik-Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge
15:00 Træff – Steinkjer 3. Division Avdeling 5 – Norge
15:00 Sortland IL – Funnefoss/Vormsund 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:00 Hamarkameratene – Grorud 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Kjelsås – KFUM 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Follo – Asker 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Vindbjart – Egersund 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Drøbak/Frogn – Kråkerøy 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Oppsal – Sprint Jeløy 3. Division Avdeling 1 – Norge
16:00 Tynset – Frigg 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Redalen – Lyn 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Korsvoll – Flisa 3. Division Avdeling 2 – Norge
16:00 Lura – Sandnes 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Flekkerøy – Bryne 2 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Staal Jørpeland – Express 3. Division Avdeling 3 – Norge
16:00 Fjøra – Varegg 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Lysekloster – Os 3. Division Avdeling 4 – Norge
16:00 Strindheim – Stjørdals Blink 3. Division Avdeling 5 – Norge
17:00 Røa (k) – Arna-Bjørnar (k) Toppserien (k) – Norge
17:00 Mjølner – Skjervøy 3. Division Avdeling 6 – Norge
18:00 Molde – Aalesund Eliteserien – Norge
19:00 Skedsmo – Senja 3. Division Avdeling 6 – Norge

Søndag 7. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Norge

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Herd – Haugesund 2 3. Division Avdeling 4 – Norge
13:00 Medkila (k) – Klepp (k) Toppserien (k) – Norge
13:00 Urædd (k) – KIL/Hemne (k) 1. Division (k) – Norge
13:30 Lyn Fotball (k) – Bossekop (k) 1. Division (k) – Norge
14:00 Avaldsnes (k) – Stabæk (k) Toppserien (k) – Norge
14:00 Skeid – Brumunddal 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Alta – NIL-Trysil 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
15:00 Moss – Østsiden 3. Division Avdeling 1 – Norge
15:00 Salangen – Lillestrøm 2 3. Division Avdeling 6 – Norge
15:00 Fløya – Skjetten 3. Division Avdeling 6 – Norge
15:30 Tromsdalen – Bodø/Glimt 1. Division – Norge
16:00 Oevrevoll Hosle (k) – Fløya (k) 1. Division (k) – Norge
16:00 Raufoss – Finnsnes 2. Divisjon Avd. 1 – Norge
16:00 Hødd – Odds Ballklubb 2 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
16:00 Orkla – Verdal 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Kolstad – Junkeren 3. Division Avdeling 5 – Norge
16:00 Lørenskog – Harstad 3. Division Avdeling 6 – Norge
16:15 Amazon Grimstad (k) – Byåsen (k) 1. Division (k) – Norge
17:45 Holland U17 – Norge U17 EM U17 Gruppe D
18:00 Strømsgodset – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Vålerenga – Stabæk Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Sogndal Eliteserien – Norge
18:00 Tromsø – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Sandefjord Eliteserien – Norge
18:00 LSK Kvinner (k) – Grand Bodø (k) Toppserien (k) – Norge
18:00 Start – Ull/Kisa 1. Division – Norge
18:00 Fredrikstad – Florø 1. Division – Norge
18:00 Åsane – Mjøndalen 1. Division – Norge
18:00 Elverum – Ranheim 1. Division – Norge
18:00 Levanger – Strømmen 1. Division – Norge
18:00 Nest Sotra – Bryne 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
18:00 Notodden – Fram Larvik 2. Divisjon Avd. 2 – Norge
20:00 Rosenborg – Brann Eliteserien – Norge
<  Forrige uge
30. april 2017 – 7. maj 2017
Næste uge  >