LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >

Fredag 24. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Østrig U19 – Ungarn U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6 1 – 3
14:05 St. Gallen – Austria Lustenau Træningskamp 3 – 1
15:00 Mattersburg – BW Linz Træningskamp 4 – 0
15:05 Ried – Dukla Praha Træningskamp 2 – 1
18:00 St. Florian – Kalsdorf Regionalliga Midt – Østrig 1 – 0
18:30 SV Grödig – SAK 1914 Regionalliga Vest – Østrig 0 – 0
18:45 Seekirchen – Kufstein Regionalliga Vest – Østrig 2 – 0
18:45 ASK Ebreichsdorf – Parndorf Regionalliga Øst – Østrig 2 – 2
18:45 Amstetten – FC Stadlau Regionalliga Øst – Østrig
18:45 SC Mannsdorf – FCM Arkadia Traiskirchen Regionalliga Øst – Østrig 2 – 1
18:45 Admira Mödling (A) – Schwechat Regionalliga Øst – Østrig 0 – 1
18:45 SPG Pasching/LASK Juniors – SK Austria Klagenfurt Regionalliga Midt – Østrig 5 – 1
18:45 Grieskirchen – SC Weiz Regionalliga Midt – Østrig 0 – 0
18:45 SC Gleisdorf – Vorwärts Steyr Regionalliga Midt – Østrig 3 – 3
20:45 Østrig – Moldova VM Kvalifikation UEFA Gruppe D LIVE 10': 0 – 0

Lørdag 25. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 ATSV Wolfsberg – Deutschlandsberger SC Regionalliga Midt – Østrig
15:30 Altach (A) – Pinzgau Saalfelden Regionalliga Vest – Østrig
15:30 Sverige U17 – Østrig U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 6
16:00 Hard – USC Eugendorf Regionalliga Vest – Østrig
16:00 St. Johann – Schwaz Regionalliga Vest – Østrig
16:00 Dornbirn – Hohenems Regionalliga Vest – Østrig
16:00 Union Gurten – ATSV Stadl Paura Regionalliga Midt – Østrig
17:00 SV Austria Salzburg – USK Anif Regionalliga Vest – Østrig
18:00 SC Neusiedl am See 1919 – Ritzing Regionalliga Øst – Østrig
19:00 SV Lafnitz – Hartberg Regionalliga Midt – Østrig

Søndag 26. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Wörgl – FC Wacker Innsbruck (A) Regionalliga Vest – Østrig
14:00 First Vienna FC – Rapid Wien Træningskamp

Mandag 27. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Holland U21 – Østrig U21 Venskabskamp U21
17:00 Østrig U17 (k) – Switzerland U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)
19:00 Tjekkiet U19 – Østrig U19 EM U19 Kvalifikation EliteGruppe 6

Tirsdag 28. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Ukraine U17 – Østrig U17 EM U17 Kvalifikation EliteGruppe 6
20:30 Østrig – Finland Venskabskamp

Onsdag 29. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Østrig U17 (k) – Slovenien U17 (k) EM Kvalifikation U17 2.Runde Gruppe 1 (k)

Fredag 31. marts 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Floridsdorfer AC – LASK Linz 1. Liga – Østrig
18:30 Wattens – FC Liefering 1. Liga – Østrig
18:30 BW Linz – Kapfenberger SV 1. Liga – Østrig
18:30 Wiener Neustadt – Austria Lustenau 1. Liga – Østrig
19:00 Parndorf – SC Neusiedl am See 1919 Regionalliga Øst – Østrig
19:00 Kalsdorf – Grieskirchen Regionalliga Midt – Østrig
19:00 SK Austria Klagenfurt – St. Florian Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Hartberg – SC Gleisdorf Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Vorwärts Steyr – Allerheiligen Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Deutschlandsberger SC – SPG Pasching/LASK Juniors Regionalliga Midt – Østrig
19:30 Wiener SK – FC Stadlau Regionalliga Øst – Østrig
19:30 Schwechat – ASK Ebreichsdorf Regionalliga Øst – Østrig
19:30 FCM Arkadia Traiskirchen – Austria Wien (A) Regionalliga Øst – Østrig
20:30 SV Horn – FC Wacker Innsbruck 1. Liga – Østrig
<  Forrige uge
24. marts 2017 – 31. marts 2017
Næste uge  >