LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. maj 2017 – 31. maj 2017
Næste uge  >

Onsdag 24. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Kufstein – St. Johann Regionalliga Vest – Østrig 1 – 1
19:00 First Vienna FC – FC Stadlau Regionalliga Øst – Østrig 3 – 2

Torsdag 25. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 ASK Ebreichsdorf – SC Mannsdorf Regionalliga Øst – Østrig
16:30 Austria Wien – Salzburg Bundesliga – Østrig
16:30 Sturm Graz – Admira Bundesliga – Østrig
16:30 Altach – Ried Bundesliga – Østrig
16:30 Mattersburg – Rapid Wien Bundesliga – Østrig
16:30 SKN St. Pölten – Wolfsberger AC Bundesliga – Østrig
17:00 Seekirchen – Schwaz Regionalliga Vest – Østrig
17:00 Union Gurten – St. Florian Regionalliga Midt – Østrig

Fredag 26. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 SC Neusiedl am See 1919 – Amstetten Regionalliga Øst – Østrig
18:30 Schwechat – Parndorf Regionalliga Øst – Østrig
18:30 Rapid Wien (A) – FCM Arkadia Traiskirchen Regionalliga Øst – Østrig
18:30 Admira Mödling (A) – Austria Wien (A) Regionalliga Øst – Østrig
18:30 SKN St. Pölten (A) – Ritzing Regionalliga Øst – Østrig
19:00 Altach (A) – SV Grödig Regionalliga Vest – Østrig
19:00 SV Lafnitz – SPG Pasching/LASK Juniors Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Hartberg – Vorwärts Steyr Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Kalsdorf – Allerheiligen Regionalliga Midt – Østrig
19:00 Grieskirchen – SK Austria Klagenfurt Regionalliga Midt – Østrig
19:00 SC Gleisdorf – ATSV Wolfsberg Regionalliga Midt – Østrig
19:00 SC Weiz – Deutschlandsberger SC Regionalliga Midt – Østrig
19:30 Wiener Neustadt – FC Wacker Innsbruck 1. Liga – Østrig
19:30 BW Linz – FC Liefering 1. Liga – Østrig
19:30 Wattens – Austria Lustenau 1. Liga – Østrig
19:30 SV Horn – LASK Linz 1. Liga – Østrig
19:30 Floridsdorfer AC – Kapfenberger SV 1. Liga – Østrig

Lørdag 27. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 USK Anif – Hard Regionalliga Vest – Østrig
16:00 ATSV Stadl Paura – Sturm Graz (A) Regionalliga Midt – Østrig
17:00 USC Eugendorf – FC Wacker Innsbruck (A) Regionalliga Vest – Østrig
17:00 SAK 1914 – Hohenems Regionalliga Vest – Østrig
17:00 SV Austria Salzburg – Wörgl Regionalliga Vest – Østrig
17:00 Pinzgau Saalfelden – Dornbirn Regionalliga Vest – Østrig

Søndag 28. maj 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Østrig

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Salzburg – Altach Bundesliga – Østrig
16:30 Rapid Wien – SKN St. Pölten Bundesliga – Østrig
16:30 Admira – Austria Wien Bundesliga – Østrig
16:30 Wolfsberger AC – Sturm Graz Bundesliga – Østrig
16:30 Ried – Mattersburg Bundesliga – Østrig
<  Forrige uge
24. maj 2017 – 31. maj 2017
Næste uge  >